Gemeenteraad beleeft primeur, zegt W. Nuis: 'Vanavond gaan we duaal' Gemeente verzegelt bedrijfspand 'Meer meisjes in de metaal' Gemeente doet alleen ruwbouw Accelerando en tafeltennis Smash Wachten op vergunning gemeente duurt lang Raadzaal wordt te krap Nadenken over stappen Donderdag 30 mei 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Dossierkennis Investering van 750.000 euro bij de Wellevaete Ook voor anderen Genante vertoningvoor kippenboer Kameleon Tholen in bioscoopfilm Karaf en wijnglazen met inscriptie voor vier scheidende raadsleden Apart Een bedrijfspand in aanbouw van aannemingsbedrijf A. Bogert aan de Schelde-Rijnweg in Tholen is gisteren morgen door de gemeente verzegeld. Ondanks een vier weken geleden afgekondigde stop was de eigenaar blij ven bouwen en daarom besloot het gemeentebestuur tot deze drastische maatregel. Bogert mag het tegen de Oud- Vossemeersedijk staande gebouw niet meer in. Hij heeft een advocaat in de arm genomen. Voor de handelwijze van de gemeente heeft Bogert geen goed woord over: „We krijgen al jaren geen enkele medewerking." Bel voor een gratis oogmfti door vakbekwame special? De raadzaal in het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk wordt te krap. Dat was maandagavond duidelijk te merken toen er vier nieuwe raadsle den werden geïnstalleerd en de pu blieke tribune bijna helemaal vol zat. De vier wethouders zitten nu tegen over de raad. Met hun gezicht naar de collegetafel uit het monistische tijdperk, van voor de gemeente raadsverkiezingen. En met de rug naar de persvertegenwoordigers en toehoorders gekeerd. Vooral de ho ge rugleuning van hun zetels be neemt menigeen het vrije zicht op de politieke arena. In het nieuwe duale stelsel maakt het college geen deel meer uit van de gemeenteraad. Voor de vier wet houders zijn vier leden van de be trokken partijen (SGP, PvdA, CDA en ABT) in de raad gekomen. Vier wethouders, negentien raadsleden en straks nog een griffier. Meer stoelen, meer tafels. Het was een volle bak. De bodes hadden moeite de koffie en thee zonder voetbad te serveren, zo nauw is de ruimte tus sen de wethouderstafel en de persta fel/publieke tribune. Bovendien stond er ook nog een katheder van waarachter burgemeester W. Nuis de nieuwe raadsleden toesprak. Me nigeen verzuchtte dan ook dat het nieuwe gemeentehuis in Tholen er maar snel moet komen. Een vj, een kapper die je een spec taculair kapsel bezorgd, een agres sietest, de video Way Out, een Wall Paint voor het geven van een me ning over stappen, testen van het consultatiebureau voor alcohol en drugs. Allemaal dingen die te zien zijn bij Expoze, het nieuwste pro ject van het Halt-bureau, bedoeld voor jongeren tussen de 12 en 16 jaar. Morgenavond is Expoze te be leven bij jeugdsoos Jong Vosmaer in Oud-Vossemeer, zaterdagavond bij Thjos in Tholen, beide avonden van zeven uur tot half elf. De toe gang is gratis. Met als thema 'Stappen lachuh' wil Halt jongeren bereiken om hen bewust te maken van hun eigen rol en verantwoordelijkheid bij hun ge drag tijdens een avond stappen. Met Wall Paint kunnen de jongelui een kaartje winnen voor bioscoop Cine City. Verder worden 'freecards' uit gedeeld waarop de jeugd kan schrij ven wat ze denkt van 'Stappen lachuh', en daarmee valt een kaartje te winnen voor Six Flags. VERVOLG VAN VOORPAGINA Functie, gebruik, prijs (betaal baarheid) en kwaliteit zijn door FLC tegen het licht gehouden. De Vossenkuil (1078 uren ge bruikt in 2000) had in 1999 een exploitatietekort van 88.992 gul den, waarbij vooral de lage inkom sten van 9062 gulden opvallen, 't Ouwe Raed'uus (43 uren) had het kleinste tekort van 19.759 gulden, maar dat had 29.246 gulden aan baten. Het Holland Huis (753 uren zonder kerkdiensten) kreeg er 24.429 gulden uit de gemeentekas bij met 17.565 gulden aan op brengsten. De Stove (496 uren) Met het afleggen van de eed of verklaring en belofte zijn maan dagavond de vier nieuwe raadsle den van SGP, PvdA, CDA en ABT toegelaten tot de gemeenteraad. En is de raad in het duale stelsel met negentien raadsleden op volle sterkte. Na het aanstellen van de vier raadsleden, nam burgemees ter W. Nuis afscheid van de schei dende raadsleden J.L. van Doorn (ABT), M.A.E. Velthuis (PvdA), K.A. Heijboer (SGP) en W.C. van Kempen (CDA). Zij maken nu als wethouder geen deel meer uit van de gemeenteraad. Reden voor Nuis om daar bij stil te staan. Als dank ontvingen zij een karaf met inscriptie en glazen met het wa pen van Tholen erin gegraveerd. Volgens Nuis was dit een goed mo ment om het nieuwe geschenk uit te reiken. Het punt was toegevoegd aan de lange agenda van de ge meenteraad. Tot het aantreden van de vier nieuwe raadsleden H. Ge luk (SGP), E. van der Wal (PvdA), M. Ligtendag (CDA) en C. van der Horst (ABT) waren Van Doorn, Velthuis, Heijboer en van Kempen nog 'reserve-raadslid', zei Nuis. Dat duurde van 22 april (toen ze wethouder werden) tot 27 mei. „Maar vandaag zijn jullie echt geen lid meer van de Thoolse ge meenteraad. Deze avond vormt daarvoor de apotheose." Nuis sprak alle vier de wethouders af zonderlijk toe. Volgens Nuis had Van Doorn een bliksemcarrière gemaakt toen hij op 14 maart in de raad werd geko zen en op 22 april al wethouder werd. „U was 5,5 week raadslid. Of dat een record is weet ik niet, maar het was wel heel kort. U maakte een flitsende start. Maar u was geen lid van een of andere commissie. Daar kunt u niets aan doen." De burgemeester bedankte Van Doorn voor de periode dat hij raadslid was. Secretaresse L. van Sprundel bood vervolgens het aan denken aan. Niet langer een ta bleau of bord met het gemeentewa pen en de naam van het raadslid, maar een karaf met de naam van de ontvanger en diens raadsperiode, plus twee wijnglazen met het wa pen van de gemeente Tholen. Nuis zei over Velthuis dat hij 'node afscheid' moest nemen van haar als raadslid. Hij omschreef haar als een toegewijd lid van de gemeente raad met een 'grote dossierkennis'. Ze kwam op 14 april 1998 in de raad en werd op 23 april 2001 wet houder. Velthuis richtte zich onder meer op algemeen bestuur en wel zijn, sociale zaken, jeugdzaken en gezondheidszorg. „U deed uw werk buitengewoon goed en diep gaand." Heijboer gaat al wat langer mee in de Thoolse politiek. Hij kwam op 7 september 1982 in de raad. Werd op 14 april 1998 wethouder en zat onder meer in de commmissies ruimtelijke ordening, onroerende had een tekort van 26.425 gulden, want de baten van 15.375 gulden schoten tekort. Ons Dorpshuis (664 uren) kreeg 45.780 gulden uit de gemeentekas, want daar waren de inkomsten maar 4784 gulden. Totaal moest de gemeente bij deze vijf dorpshuizen 205.385 gulden bijleggen. De inkomsten waren 76.032 gulden, de lasten 281.417 gulden. Meer meisjes in de metaal. Dat is de titel van het handboek waarvan gisteren het eerste exemplaar is overhandigd aan directeur M. Spaapen van het Schelde college in Sint-Maartensdijk. Ze kreeg het boek met praktische tips van Saskia Risseeuw, adjunct-directeur van het oplei- dings- en ontwikkelingsfonds voor het metaalbewerkingsbedrijf (OOM). Zij verving demissionair staatsecretaris A. Verstand die afzeg de na de moord op Pim Fortuyn en verkiezingsnederlaag van haar par ty, de PvdA. doen spreken door de 'zenuwspiraal' die in het NCRV-programma Man bijt hond is te zien en die door leer lingen van de school is gemaakt bij de firma Jansen in Tholen. Het fonds zal de spiraal (in de vorm van een hond) nog vele malen inzetten, zei ze. In de metaal is volgens Risseeuw momenteel veel werk. Op de werk plek wordt vaak veel samengewerkt en er is goed geld te verdienen „Je kunt er alle kanten mee op." Femke vindt boren, frezen en dingen maken leuk.' Ook Colinda koos voor deze richting. Beiden moesten ze kiezen tussen metaal of verzorging. Dat ze straks tussen de jongens en mannen werken, deert hen niet. „In groep 3 en 4 zit ik met Femke in de klas. Daarna zie ik dan wel weer," zegt Colinda. De 13-jarige Colinda Ligtendag uit Tholen en Femke Vorstenbosch (15) uit Scherpenisse zijn de enige twee meisjes op de school die bewust voor metaal kiezen. De tweedejaars zijn in de lessen metaal van mevrouw Ineke van Helmondt van Technika 10 en thousiast geworden voor het vak. Ze maakten onder meer een windvang en een kaartenstandaard. En dat zijn andere werkstukken dan jongens in de regel maken, zei Risseeuw. „Jon gens zijn ook welkom, maar meisjes kunnen de sfeer verbeteren op het bedrijf en nauwkeuriger werken. Ze maken bijvoorbeeld een mooiere las naad dan de jongens. Daarom willen we meer meisjes in de metaal." Dat verklaart ook de titel van het fraai vormgegeven boekje met tips voor docenten, directie en decanen. Het Schelde college had al van zich directeur M. Spaapen van het Schelde college bekijkt samen met 7emke Vorstenbosch links) en Colinda Ligtendag het handboek dat e kreeg van Saskia Risseeuw van OOM. Als het aan b. en w. ligt, komt er volgend jaar by de Wellevaete te Sint- Annaland een uitbreiding voor 750.000 euro. Daarin kan Accelerando een oefenlokaal krijgen en Smash een tafeltenniszaal. Ook moet in het nieuwe pand een jeugdhonk gemaakt worden. De gemeente wil zich be perken tot de ruwbouw, zodat de verenigingen zelf via zelfwerkzaamheid de inrichting moeten verzorgen. Ook de exploitatie blijft voor hun reke ning. De commissie welzyn en onderwijs brengt donderdagavond 6 juni in het gemeentehuis advies uit, waarbij gelegenheid is voor spreekrecht. Sint-Annaland krijgt daarmee voor- heeft, is het de vraag of die berging rang van het college, hoewel de Thoolse Bond van muziekgezelschap pen in november aangaf, dat de groot ste problemen qua huisvesting van de muziekverenigingen in Oud-Vosse meer zijn. De bijkomende aspecten in Sint-Annaland (tafeltennisclub en jeugdhonk) geven bij b. en w. de door slag om de uitbreiding van de Welle vaete eerst aan te pakken. Alle mu ziekverenigingen zitten met de geluidseisen van de wet milieubeheer. De bestaande oefenruimte van Ac celerando aan de Bierensstraat - de Sakofahal naast de brandweerkazerne - is bouwkundig in slechte staat. Het is onmogelijk om dit gebouw akoes tisch aan te passen. De tafeltennisvereniging zou meer uren in de Wellevaete willen, maar die capaciteit is niet beschikbaar. Hier door kan Smash onvoldoende tege moet komen aan de vraag van de le den. Als de vereniging vertrekt uit de sportzaal, levert dit geen leegstand op. Andere clubs (o.a. gymnastiekvereni ging WIK) willen de vrijkomende uren graag huren. B. en w. vinden overigens, dat het al tijd mogelijk moet zijn, dat de uitbrei ding van de Wellevaete ook door an dere verenigingen dan Accelerando en Smash gebruikt wordt als er onvol doende ruimte is in het dorpshuis of de sportzaal. „Hierover moeten goede afspraken worden gemaakt", aldus het college. Bouwbedrijf Vaessen uit Veghel, die de Wellevaete en de aangrenzende peuterspeelzaal heeft gebouwd, is om een globale prijsopgaaf gevraagd. Die kwam uit op 453.780 euro en daar voor heb je geen complete oefenruim te voor muziekvereniging en tafelten nisclub. „Creativiteit en zelfwerk zaamheid zouden de oplossing in een dorp als Sint-Annaland kunnen zijn", zeggen b. en w. „Er ontstaan wellicht mogelijkheden indien de verenigin gen zelf actief worden betrokken bij de bouw van de gewenste accommo- datie(s)." In de investeringsplanning 2005 is een uitbreiding van de berging van de Wellevaete voorzien voor 45.000 eu ro, maar als Smash een eigen ruimte nog nodig is. Die 45 mille kan dan op andere wijze worden ingezet. Accelerando wil het liefst een eigen ruimte voor zich alleen. „De muziek vereniging wil niet het slachtoffer worden van een mogelijke gecombi neerde bouw. Accelerando meent recht te hebben op gemeentelijke hulp. Gelet op gemeentelijke toezeg gingen is dit een juiste conclusie, maar de ontwikkelingen staan niet stil. Voor alle partijen in Sint-Anna land liggen er winstkansen als we de krachten bundelen en gebruik kunnen maken van de inzet van de betrokken verenigingen." B. en w. beschouwen de 453.780 euro als maximum bijdra ge- De gemeente brengt dp grond gratis in en betaalt ook de tor ig tot de ge bouwen, want weg, e cn eventuele parkeerplaatsen moeien opgeofferd worden voor het nieuwe complex. Aanleg van een nieuwe toegang en parkeerplaatsen kost 120.000 euro. Het opstellen van een totaalplan gaat naar schatting 30.000 euro vergen. Hiervoor heeft de gemeente zelf geen tijd, zodat dit karwei uitbesteed moet worden. De gemeente wil voor de ruwbouw een symbolische huur van Acceleran do en Smash vragen. De twee vereni gingen moeten zelf het binnenonder- houd, de schoonmaak en energie verbruik voor hun rekening nemen. Bij de uitbreiding speelt ook het ma ken van een jeugdhonk mee. Op woensdagmiddag komen er nu jon gens en meisjes van de basisschool bijeen in de kantine van de ijsclub. B. en w. vinden dat ,een zer ongewenste situatie.' „Het is een oud, houten ge bouw, waar het eigenlijk niet verant woord is om daar met groepen jonge ren in te werken te werken." Het college wil daarom een jeugdhonk ,als optie' meenemen bij het project. „In de nota welzijnsaccommodaties is aangegeven, dat jeugdvoorzienin gen gerealiseerd moeten worden, hoewel een zekere mate van centrali satie daarbij uitgangspunt is. In hoe verre we dit laatste overeind kunnen houden, zal de vraag zijn. Bij de dis cussie met de jeugd is echter geble ken, dat de jeugd grote waarde hecht aan een eigen ontmoetingsplaats", al dus b. en w. Het wachten op een vergunning voor het wijzigen van een bestemming op een pand duurt voor betrokkenen lang. Raadslid J.J.P.A. Boulogne (ABT) vroeg zich maandagavond in de gemeenteraad af of deze procedu re niet sneller kan. Hij deed dat toen de raad een voorbereidingsbesluit moest nemen om de vestiging van het kantoor Kot, Hage, Van de Geyn uit Willemstad aan de Botermarkt 5 in Tholen mogelijk te maken. Ook het behandelen van een aanvraagen van een milieuvergunning voor een stal voor scharrelkippen in Tholen duurt lang. Het financieel adviseursbedrijf aan de twee stallen voor scharrelkippen en Botermarkt is al geopend. Dat ver baasde Boulogne. „Je ziet het steeds vaker voorkomen dat er al begonnen is met de bouw, of verbouw voordat er een vergunning is verleend. Acht tot negen maanden wachten op een vergunning duurt wel erg lang. Is er geen verkorte procedure mogelijk?" Wethouder K.A. Heijboer zei verrast te zijn door de vraag van de ABT-er. Volgens hem klopte het maar ten dele wat Boulogne naar voren bracht. „Wat u zegt over de tijdspanne is juist, maar hier gaat het niet om een bouw vergunning maar om het veranderen van een bestemming." Boulogne zei daar niet tegen te zijn. Hij vroeg aandacht voor de procedu re. „Soms zijn er zaken al geregeld en dan kunnen mensen pas reageren." De raad verklaarde de bezwaren van de heren Den Boer en Van de Schoor tegen de voorgenomen bouw van een eierlokaal aan de Mosselhoekse- weg van maatschap Van Binsbergen in Tholen ongegrond. Wel merkte P. van Belzen (CU) op dat de procedure die Van Binsbergen moest doorlopen om een milieuvergunning van de ge meente te verkrijgen heel lang heeft geduurd. „Dat is een genante verto ning." De milieuvergunning was toe gezegd, maar voordat deze verstrekt was, maakten twee nieuwe buren be zwaar tegen de bouw van de stallen onder meer omdat de milieuvergun ning nog ontbrak. Van Belzen kreeg bijval van M.J. Klippel (SGP) en J.J.P.A. Boulogne (ABT). Zij drongen er op aan nu haast te ma ken met het verstrekken van de beno digde vergunning. Heijboer was het gedeeltelijk met hen eens, maar wees erop dat de zaak zich zo kon ontwik kelen omdat er nieuwe 'ruimtelijke inzichten' waren opgedoken. De boot Kameleon van de stichting Kameleonvaarders Zeeland krijgt een rol in de film 'Schippers van de Kameleon'. Gisteren is de boot van uit Tholen naar Friesland gebracht, waar van juni t/m september de op namen plaatsvinden. De bouwers/be stuursleden van de stichting krijgen een figurantenrol als student in de film, aldus secretaris Boudie Hooge- deure. De Thoolse Kameleon is in de winter van 1993/1994 gebouwd door leden van de scoutinggroep Heene- trecht. Daarbij dienden de illustraties van G. van Straaten in de boeken- reeks van H. de Roos als uitgangs punt. Steven de Jong, onder meer bekend van de tv-serie Westenwind - regis seert de verfilming van het eerste deel uit de jongensboekenreeks die in de jaren vijftig speelt. Voor de rol len van de tweelingbroers Klinkha mer zijn Koen en Jos van der Donk uit Schagen uitgekozen en als Ger- ben is Thomas Acda gevraagd. Veld wachter Bleker wordt gespeeld door de Friese acteur Rense Westra, buur vrouw Bleker door Willeke van Am- melrooy en Peter Tuinman geeft de dokter gestalte. De bedoeling is dat de speelfilm van negentig minuten volgend jaar in de paasvakantie in première gaat. Advertentie I.M. L.J. van Doorn was slechts 5,5 weken raadslid. In het nieuwe duale stelsel maakt hij als wethouder geen deel meer uit van de gemeenteraad. Hij kreeg als aandenken aan zijn raadsperiode (evenals Velthuis, Heijboer en Van Kempen) een nieuw cadeau: een karaf met glazen. zaken en middelen. Daarnaast is hij bestuurslid van de vereniging van Nederlandse Gemeenten (na mens de Zeeuwse gemeenten), de provinciale commissie verkeer en vervoer, en maakte hij deel uit van de beheerscommissie van de Wel levaete en van de stichting Wezen Armen in Sint-Annaland. Nuis roemde zijn kennis en wijsheid. „Dat zijn twee verschillende din gen." Van Kempen was bij het viertal volgens Nuis 'baas boven baas.' Op 1 juli 1971 werd Van Kempen lid van de gemeenteraad. Toen nog voor de ARP. „Ongeveer 31 jaar. Dat is een lange periode waarin u veel heeft meegemaakt en Tholen heeft zien veranderen. U heeft er al die tijd uw schouders onder gezet. En ook zitting gehad in alle com missies die er zijn geweest, ruimte lijke ordening, middelen, onroe rende zaken, sportzaken, openbare werken, welzijn en onderwijs. Je moet wel de ausdauer (uithou dingsvermogen - red.) hebben om het zolang te doen." Volgens Nuis blaakt Van Kempen nog steeds van energie, werklust en gedrevenheid. Ook na 31 jaar. „Kan de rest nog terugkomen als raadslid, bij u is dit niet het geval. U heeft al te kennen gegeven dat u dat niet meer wilt." Het toelaten van de nieuwe raads leden kende voor een deel een on gekend verloop. Mevrouw Van Sprundel wachtte de nieuwe ge zichten bij de voordeur al op om hun stoelen in de raadzaal leeg te houden totdat de zittende raad (na het onderzoek van de geloofsbrie ven) de toelating had besproken. Volgens Nuis moest de raad vrij zijn om over de toelating te kunnen spreken, dus in afwezigheid van de nieuwe raadsleden. Een tot dusver ongebruikelijke en formele handel wijze. Overigens was mevrouw Van der Wal voordat de vergade ring begon al aanwezig in de raad zaal, maar ook zij werd verzocht even apart te gaan zitten. De commissie die de geloofsbrie ven had onderzocht (H. van Eenen- naam (SGP), L. Blom (PvdA), J.F. Goossen (VVD) en ambtenaar L. den Braber) had geen onvolkomen heden ontdekt. Toen agendapunt 3 over het toelaten aan de orde kwam, was er niemand van de raad die er iets over wilde zeggen en mochten de vier binnenkomen. De burgemeester verzocht hen om in het midden van de zaal voor de (oude) collegetafel te gaan staan voor het afleggen van de eed of verklaring en belofte. Nuis noemde de plek symbolisch, omdat het col lege daar niet meer zit maar tegen over de raad is geposteerd en de nieuwe raadsleden de stoelen be zetten van het college. „Een pri meur, vanavond gaan we duaal." Maar het zal volgens de burge meester voor de raad nog wel even zoeken zijn om te functioneren in deze nieuwe stijl van besturen. Hij wees erop dat de afstand tussen bestuurder en burger de afgelopen tien jaar is vergroot. Om de afstand te verkleinen, zullen de raadsleden moeten luisteren naar de burgers en daarna moeten handelen. „Be stemming Tholen 2025 is het be gin. De burger vraagt om kwaliteit en doortastendheid van de bestuur ders." Om dat te verbeteren, kun nen raadsleden zich laten scholen, zo zei Nuis. Drie zaken zijn voor een raadslid vereist, vond hij: beschikbaarheid, vaardigheid en een persoonlijk ka rakter. Een nieuwsgierige, kriti sche en onafhankelijke houding is volgens hem onontbeerlijk. Maar een raadslid moet ook kunnen in casseren en relativeren. „U bent begonnen aan een uitdagende klus. U kunt rekenen op steun van de raad, het college en haar voorzitter. Het gaat om het publiek belang, niet om het politiek noch het per soonlijk belang." Waarop Geluk en Ligtendag de eed aflegden en Van der Wal en Van der Horst de belofte. Daarna was er gelegenheid om de nieuwe raadsle den te feliciteren en was de strak georkestreerde, officiële plechtig heid voorbij. Ambtenaren van de gemeente hangen loodzegels aan de toegansdeuren. Aannemer Bogert heeft vergunning Om maar te zwijgen van de Slabbe- gekregen om een kantoor bij zijn be drijf te bouwen, maar hij zou er ook heel graag bij gaan wonen. Al jaren werkt de gemeente hem, naar zijn zeggen, tegen bij het realiseren van een bedrijfswoning. „Boven mijn be drijf mocht het niet wegens het geluid (schuin erachter ligt de Thoolse brug - red.). En het bestemmingsplan wil men niet aanpassen." De ondernemer wijst op het voormalige pand van overbuurman Van Bergen Henegou wen, waar sinds jaar en dag een wo ning bijstaat. Ook de autobedrijven van Bai en Eskes, vlakbij op bedrij venterrein Noord, hebben woningen. coornpolder en Welgelegen. „Mijn vader doet altijd nog de administratie, maar wordt dit jaar 65. Daarom wil ik een kantoor bij het bedrijf. En wat zou er dan gemakkelijker zijn dan er bij te wonen. Ik werk nu van 5 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds", aldus Bogert die in Oud-Vossemeer woont. Het huis daar is veel te klein voor zijn gezin. „We hebben iets meer kinde ren dan een doorsnee gezin: dertien." Hij wilde de woning verhogen, maar verloor dat uiteindelijk bij de Raad van State. „Terwijl er in bijvoorbeeld Tholen-stad diverse huizen zijn opge trokken. Ik mocht dan wel een stuk aan mijn huis bouwen, maar een er ker werd niet toegestaan. Een paar jaar later kreeg iemand drie huizen verderop in hetzelfde blok daar wél toestemming voor." Bogert begrijpt het allemaal niet, zegt hij. In verband met de goothoogte mocht hij evenmin een uitbouw maken op zijn vliering. Overal in zijn woning staan nu stapel bedden. Ook een deel van de woon kamer is voor slaapruimte opge offerd. „Zodoende kunnen we niet eens met zijn allen samen in één ver trek zitten." Kastruimte is er nauwe lijks, bureautjes waaraan zijn kinde ren kunnen studeren passen evenmin. Die situatie zou sterk kunnen verbete ren bij het bedrijf in Tholen. Omdat Bogert op de verdieping een open ruimte had getekend, maar daar een aantal scheidingswanden plaatste, sommeerde de gemeente hem de bouw stil te leggen. Er werd in strijd met de vergunning gebouwd. „Wil lens en wetens ben ik doorgegaan met verven en behangen, want we krijgen steeds maar geen voet aan de grond bij de gemeente en dat zit me tot hfer", geeft Bogert toe. Hij heeft pas na vier jaar, via de rechter, kunnen af dwingen dat een uitrit van zijn bedrijf naar de Schelde-Rijnweg gemaakt mocht worden. Toen twee ambtena ren van de gemeente foto's wilden komen maken van de bouw, weigerde hij hen de toegang. Daarop verscheen hun chef met de politie. „Die moest ik wél toelaten." Sindsdien zijn iede re week foto's gemaakt en uiteinde lijk ging gisteren de zaak op slot. Bo gert heeft een advocaat in de arm genomen. „Die heeft bezwaar ge maakt omdat we helemaal niet in het pand wonen. En een kantoor kun je niet zomaar afsluiten." De kantoor ruimte was een heel eind gereed, deze week kon de vloerbedekking gelegd worden. Ondanks het protest van de advocaat - 's morgens via een fax - verschenen gisteren in de voormid dag drie ambtenaren en een politie man bij het bedrijf. Bogert legde hen geen strobreed in de weg terwijl ze binnen de bestaande situatie op de fo to vastlegden. Daarna werden alle toegangsdeuren met loodjes verze geld. Het enige dat Bogert nog rest, is een bezwaarschrift indienen bij de gemeente. Bij de gemeente was nie mand bereikbaar voor commentaar. W(hlrom roi

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 11