Provincie Zeeland Regiovisie functiebeperking Duikvergunning in het najaar overbodig Aantrekkingskracht Tholen-stad grootst Verkiezingen Provinciale Staten Thools 'aesje rep je ■Officiële Mededelingen Geldnood hulp brandweer en ambulance Educatie voor volwassenen in het zilver Donderdag 23 mei 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 21/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl In de afgelopen periode zijn in de provincie Zeeland verschillende regiovisies op het terrein van de zorg totstandgekomen. Inmiddels is ook de de 'Regiovisie voor mensen met een functiebeperking' gereed. Provinciale Staten behandelen deze regiovisie in hun vergadering van 28 juni 2002. Westerschelde Containerterninal (WCT) Sluiting kantoren Klachtennummer vliegveld Midden-Zeeland Diversen Voorontwerp verordening Flora- en faunawet Milieu Ontheffing zorgplicht riolering gemeente Tholen voor 425 panden in het buiten gebied Niet ongebreideld personeel erbij Tweederde verhuizers blijft in eigen kern Van de 1250 Tholenaren die vorig jaar binnen de ge meente verhuisden, bleef ruim tweederde in de eigen plaats wonen. 386 kozen er voor een ander dorp, waarbij Tholen veruit favoriet was. In het stadje stre ken 99 van de 'binnenverhuizers' neer. Met 16 nieuw komers was Sint-Philipsland het minst in trek. Meer vrouwen Alleenstaanden Abdij Nieuws Open dag provincie Zeeland 1999. De verkiezingen voor Provinciale Staten worden volgend jaar op 11 maart gehouden. In de aan loop daar naar toe wordt zoals gebruikelijk campagne gevoerd. Politieke partijen geven uitleg over hun partijprogramma voor de komende jaren. Voor veel mensen is het niet duidelijk wat het Provinciaal Bestuur allemaal doet, waar ze verantwoordelijk voor zijn en waar allemaal geld aan wordt uitgegeven. Om de positie van de provincie te verdui delijken zijn er diverse mogelijk heden om daar meer over te weten te komen. De afdeling communicatie van de provincie heeft de beschikking over een filmzaal waar op vele manieren uitleg kan worden gegeven over het reilen en zeilen van de provin cie. In de filmzaal kunnen groe pen van maximaal 90 personen worden ontvangen. Een inleiding door een voorlichter, vertoning van 'Bestuursbeeld' en een bezichtiging van de Statenzaal zijn in het programma opgeno men. Voor jongeren is er een extra mogelijkheid om kennis te maken met de provincie en de provincia le politiek. De jongerentrailer is beschikbaar om bij scholen langs te gaan. Daarbij wordt de aan dacht gericht op scholieren tus sen 16 en 24 jaar. Inzet van de jongerenrailer gebeurt vanuit Jongeren Informeren Jongeren, een project in samenwerking met de Hoge School Zeeland. Jongeren krijgen de gelegenheid met leden van Provinciale Staten van gedachten te wisselen over een gericht onderwerp. Informatie over de provincie is natuurlijk ook te vinden op de website, www.zeeland.nl. Op de site is te vinden wat er aan infor matiemateriaal beschikbaar is, welke rapporten er verkrijgbaar zijn, de agenda's van vergaderin gen van Statencommissies, Pro vinciale Staten en Gedeputeerde Staten. Verder zijn er gegeven opgenomen over de leden van Provinciale Staten en op welke wijze zij invulling denken te geven aan het besturen van de provin cie. Voor scholieren is er een interessante link naar www.provincies.nl. Deze site bevat een 'Internet-lesbrief' die voornamelijk gericht is op jonge ren tussen de 10 en 17 jaar. Voor elke doelgroep is er een apart programma. Vlak voor de verkiezingen van Provinciale Staten op dinsdag 11 maart 2003 wordt zaterdag daar aan voorafgaand de derde open dag provincies georganiseerd. Op deze dag, 8 maart 2003, is de volle omvang van het werkter rein te zien op het Abdijplein en in de gebouwen van het Abdij complex. Die dag zijn er overal informatiestands, exposities en mogelijkheden om actief het werkterrein van de provincie mee te beleven. Bezichtiging van de gebouwen is die dag ook weer mogelijk. Evenals voorgaande open dagen is er weer de moge lijkheid om gratis met openbaar vervoer naar het Abdijcomplex te komen. Wie meer wil weten over de gang van zaken binnen de provincie en wat er allemaal mogelijk is, kan het informatieblad 'Op weg naar Provinciale Statenverkiezingen' opvragen bij het Informatiecen trum van de provincie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middel burg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De visie voor mensen met een functiebeperking, voorheen licha melijk gehandicapten genoemd, is door een stuurgroep opgesteld waarin (zorg)vragers, (zorgaan bieders, zorgkantoor, gemeenten en provincie zijn vertegenwoor digd. In de regiovisie beschrijven de betrokken partijen de huidige situ atie voor mensen met een func tiebeperking in Zeeland, welke richting het naar hun mening uit moet en hoe de kloof tussen aan bod en behoefte aan voorzienin gen in Zeeland verkleind kan wor den. Uitgangspunt hierbij is het streven naar 'volwaardig burger schap' voor mensen met een functiebeperking. Onderwerpen In deze regiovisie komen onder meer onderwerpen als toeganke lijkheid, wonen, zorg, verkeer en vervoer, werk, benadering door anderen en vrijetijdsbesteding aan de orde. De door de stuur groep gesignaleerde knelpunten en geformuleerde oplossingen hebben een plaats gekregen in het bij deze regiovisie behorend uitvoeringsprogramma. Knelpunten Een van de 36 gesignaleerde knelpunten gaat over de directe leef- en woonomgeving van men sen (met een functiebeperking). Zeeland Seaports wil een terminal aanleggen voor de overslag van containers in de haven van Vlissigen-Oost, aan de oever van de Westerschelde. Vorig jaar heeft hebben het Milieueffectrapport met de ontwerp-streekplanherziening, de voorontwerp bestemminmgsplannen van de gemeenten Vlissingen en Borsele en de concessie voor land aanwinning tër inzage gelegen. Tevens was er gelegenheid voor inspraak. Naar aanleiding van de inspraak is het Milieu-effectrapport op diverse onderdelen aangevuld en is de streekplanherziening aange past. Gelet oop de aard en omvang van de aanpassingen is besloten de ontwerp-streekplanherziening nogmaals ter inzage te leggen en gelegenheid te bieden voor het indienen van bedenkingen en/of opmer kingen. Zoals al in eerdere officiële publicaties is gemeld, loopt de periode voor het indienen van bedenkingen of opmerkingen van 14 mei tot 10 juni 2002. De stuken liggen ter inzagen bij: de gemeentehuizen van Vlissingen, Borsele, Goes, Kapelle, Reimerswaal, Oostburg, Ternezen, Hontenisse en Hulst; de directie Ruimte, Milieu en Water van de provincie Zeeland, Het Groene Woud 1, Middelburg; Rijkswater staat, directie Zeeland, Koestraat 30, Middelburg; de openbare biblio theken in de gemeente Borsele; de openbare bibliotheken van Vlissin gen en Oost-Souburg; het ministerie van Verkeer en Waterstaat te Den Haag. Na de periode van ter inzage legging wordt op maandag 17 juni in hotel Arneville te Middelburg, aanvang 19.00 uur, een openbare bij eenkomst gehouden voor belanghebbenden en degenen die bedenkin gen en/of opmerkingen hebben ingebracht. Op die avond kan met de leden van de Statencommissie Ruimte, Milieu en Water van gedachten worden gewisseld over de ter inzage gelegde stukken. Te denken valt aan smalle, onge lijke en schuin aflopende trottoirs bij uitritten, slechte verlichting, onhandige verkeersafzettingen, te steile hellingen of slecht toe gankelijke tunnels. Als oplossing wordt aangedragen dat gemeen ten gebruik moeten maken van hun bevoegdheden en beleids instrumenten op dit gebied. Ook wijst men op de mogelijkheid van het inrichten van 'levensloop bestendige' woonwijken. Inspraak De inspraak heeft elf reacties opgeleverd. Naar aanleiding van deze reacties is de regiovisie op een aantal onderdelen aange past. Informatie Een exemplaar van de concept regiovisie kan worden aange vraagd bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg, tel. 0118-631400, e-mailadres: infocentrum@zee- land.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De kantoren van de provincie zijn in verband met de provin ciale sportdag gesloten op vrijdag 24 mei 2002. Wie klachten heeft over het vlieg verkeer van vliegveld Midden- Zeeland kan hiervoor terecht bij de havendienst van het vliegveld. Deze dienst zorgt voor registratie beantwoording van klachten. De ingediende klachten worden door gegeven aan de "Commissie 28 luchtvaartwet". Deze commissie heeft ondermeer als taak er op toe te zien dat vragen en klach ten over geluid naar behoren wor den afgehandeld. In de commis sie zitten vertegenwoordigers van: de gemeenten Goes, Middel burg, Noord-Beveland en Veere, omwonenden, gebruikers van het vliegveld, de exploitant, de minis teries van Verkeer en Waterstaat, Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, de Zeeuwse Milieufederatie. Voorzitter van de commissie is de gedeputeerde voor milieuza ken, mr. drs. A.J.G. Poppelaars. De werkzaamheden van de com missie staan uitgebreid beschre ven in een folder. Daarin staat ook de procedure voor het afhan delen van klachten. Het klachtennummer is: 0113- 670018. Schriftelijke klachten over vliegverkeer van het vlieg veld Midden Zeeland kunnen wor den ingediend bij het secretariaat van de commissie, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. De informa tiefolder is verkrijgbaar bij de be trokken gemeenten en het infor matiecentrum van de provincie Zeeland. Het voorontwerp van de verorde ning Flora- en faunawet ligt van 23 mei 2002 tot en met 20 juni 2002 op werkdagen tijdens kan tooruren en desgevraagd buiten kantooruren (tel. 0118-631196) voor een ieder ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. Voorts ligt het ontwerp ter inzage bij alle gemeenten in Zeeland, op de voor de gemeenten gebruike lijke plaatsen en tijdstippen, en bij de Waterschappen in Zeeland, eveneens op de voor de water schappen gebruikelijke plaatsen en tijdstippen. Een ieder kan tot uiterlijk 20 juni 2002, bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg, zijn/haar zienswij ze ten aanzien van de vooront werp verordening Flora- en fauna wet naar voren brengen. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben besloten aan de gemeente Tholen ontheffing zorg plicht riolering ex artikel 10.16a wet milieubeheer te verlenen voor 425 panden in het buitenge bied van de gemeente. Belanghebbenden kunnen tot en met 5 juli 2002 schriftelijk bezwaarschriften tegen dit besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruim te, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor een toelichting en ko pieën betreffende dit besluit kunt u zich tijdens kantooruren wen den tot de Directie ruimte, milieu en water, dhr. A.P. Abrahamse, tel. 0118-631169. W üji gpYe r n tugWc rènyj^ WcrèrUu g Wer! Wc ren tug Weren tugWerèntug Weren tuj Reacties van lezers op de rubriek zijn welkom bij de dialectgroep Tholen, tel. 0166-602226 Het dialect is ook om mee te spelen. De zinnen op een rijtje en dan maar snel hardop le zen: 'Aesje rappen'. Kraene raek in 't waeter, zo stieng er in de krante, van Zwarte Kip krieh 'k a 'n kaeter zei m'n ome tehen m'n tante Wanne wantewever, 'n meule- naer 'n kever, onsdil is kamille 'n aes die kü je ville of loape laete liever 'aesje rep je deur dit Thoolse dialectje Tikketakketootje, wat is 't ier 'n zootje je bin toch nie abuus? jonges brienge meisjes tuus nessomin en aevereks kinnesin en multiplex. Arie de Viet, Sint-Maartensdijk. TV onderbroken. Zowel de men sen met een tv-antenne (gericht op Goes) als de meeste kabelabonnees zullen van 27 mei t/m 1 juni 's nachts tussen 1 en 6 uur geen pro gramma's kunnen ontvangen via Nederland 1, 2 en 3. In die periode worden aan de zendantenne van de televisietoren in Goes dempers ver vangen. Ten aanzien van de problematiek rond de regionale hulp voor de Thoolse brandweer en ambulance dienst verwacht burgemeester W. Nuis binnenkort samen met com missaris drs. W.T. van Gelder een brief aan de staatsecretaris van bin nenlandse zaken te kunnen sturen. Hij zei dat in de raadscommissie middelen op vragen van de PvdA en VVD. M.A.J. van der Linde meen de, dat de gemeente Tholen het hoofd op het blok legt, maar de bur gemeester ontkende dat. „De crite ria voor handhaving van kwaliteit zonder extra kosten houden we met volle steun van de provincie over eind. Er bereiken ons wel eens ge luiden, dat er geldnood gaat ont staan. Het digitale communicatie netwerk C2000 voor ambulance, brandweer en politie is ook al veel duurder dan eerst was gedacht." Vo rige week is er overleg geweest van de ambtelijke werkgroep van ge meente en provincie. Een mogelijk heid is, zo wilde de burgemeester alleen kwijt, dat Tholen bij calami teiten een ladderwagen in Bergen op Zoom huurt in plaats dat die uit Goes moet komen. F.J. Goossen was benieuwd naar de kosten van de verandering, maar de burgemeester zei geen exacte bedra gen te willen noemen. „Anders gaan die onmiddellijk een eigen leven lei den. Destijds was er een eerste indi catie van 2,4 miljoen gulden, maar het valt lager uit. Uittreding uit de regeling met West-Brabant kost echter ook geld." De commissie ging ook akkoord met 60.000 euro voor personeelsconsu lenten. Volgens de burgemeester ko men er steeds meer individuele vragen van ambtenaren over bijverze keren, vroegpensioen, e.d. Raadslid Piet meende, dat door een lager ziek teverzuim en een lagere wao-instroom door verbetering van de poortwach tersfunctie, de kosten beperkt kunnen worden. „Ik ben niet voor het op schroeven van de kosten, zodat de personeelsconsulenten maar tijdelijk nodig zijn." Blom zei er in zijn werk ook mee te maken te hebben en hij dacht toch dat ze blijvend aanwezig moeten zijn. „We moeten niet onge breideld aan personeelsuitbreiding doen en de rekening bij de burger leg gen", zei Piet. Ook hij had ervaring bij zijn bedrijf en volgens hem moe ten de leidinggevenden de poortwach tersfunctie oppakken als die eenmaal op poten staat en niet de personeels consulenten. Voorlopig wordt er echter geen nieuw sectorhoofd middelen aangesteld als opvolger van F.W. Keur. Er zullen veel meer taken naar de afdelingen geschoven worden en b. en w. weten daarom nog niet wat er met die sector gaat gebeuren, vertelde de burge meester. D. Suijkerbuijk wilde de beschrijving van de werkprocessen door eigen me dewerkers laten doen in plaats van dat karwei voor 75.000 euro uit te beste den, maar volgens Nuis moet dat wel door een extern bureau, anders ligt het werk in het gemeentehuis stil. Open dag heemhuis. In het heem huis van heemkundekring Halch- terth aan de Jannelandseweg te Hal steren is er op 1 en 2 juni open huis. Zaterdag van 10 tot 5 en zondag van 12 tot 5 kunnen bezoekers er infor matie krijgen over de werkgroepen van de kring, zoals archeologie, ge nealogie, fotografie, archief, ge schiedenis, dialect en kantklossen. De afdeling volwasseneneducatie van ROC Zeeland viert het zilveren jubileum. Ter gelegenheid daarvan maken de cursisten volgende week donderdag een uitstapje. De helft van de cursisten meldde zich daar voor aan en stapt in één van de tien bussen (waarvan één vanaf Tholen rijdt). Drie bestemmingen zijn fa voriet: de Floriade, Brugge en Brus sel. Bij terugkomst wacht de deelne mers een feestavond met buffet en een optreden van Grandpa Nick Ses sieband. De volwasseneneducatie begon in 1977 als experiment onder de naam Open School. De opzet was, volwas senen met hooguit enkele jaren ver volgonderwijs de kans bieden op nieuw te gaan leren. Door het succes kwam er een definitieve voorziening met het regionaal educatief centrum (Ree). Ook het vormingswerk, kunstzinnige vorming en projecten voor buitenlanders en voor beroepse ducatie werden eraan toegevoegd. In 1987 kreeg het een wettelijke basis. Momenteel zijn Goes, Tholen en Zierikzee de plaatsen waar de mees te lessen worden gegeven. De vol wasseneneducatie kent een groot aanbod aan cursussen en opleidin gen. Informatie daarover geeft het ROC in Tholen, tel. 603194. Een symposium rondom duurzame landbouw, op vrijdagmiddag 7 juni in de Zeeuwse bibliotheek te Mid delburg, is bedoeld om boeren en consumenten dichter bij elkaar te brengen. Het richt zich ook op over heden en de financiële wereld. Mi lieugedeputeerde Poppelaars, bio- ethicus Verhoog en directeur duurzaamheid Krouwel van Rabo bank Nederland houden inleidingen en verder is er een forumdiscussie. Voor duiken in de Zeeuwse wateren is vanaf 1 oktober geen vergunning meer nodig. Het papiertje is in de ogen van de provincie achterhaald en wordt daarom afgeschaft. In betonde vaarwateren, in havens en sluizen (en in de aanloopgebieden daarvan) blijft een duikverbod van kracht. Een duikverordening is in 1980 in beroepsvissers en sportduikers is onze provincie van kracht gewor den. Door het stellen van uitrus- tings- en veiligheidseisen wilde de politiek sportduikers beschermen, nadat in voorgaande jaren enkele tragische ongevallen hadden plaats gevonden. Met het oog op het onderwatermilieu en de visserij werden in de verordening bescher mende maatregelen getroffen. De vergunning diende tevens om de ex plosief groeiende duiksport enigs zins te reguleren. In de loop der jaren zijn de opleidin gen voor het sportduiken sterk ver beterd. De veiligheidseisen werden uit de verordening geschrapt en nu is het zo dat het eisen van een duik vergunning, naast een duikbrevet, in de ogen van de provincie eigenlijk geen meerwaarde heeft. In de jaren negentig werd de duikverordening verder uitgehold doordat de artike len met betrekking op de bescher ming van het onderwatermilieu wer den opgenomen in de provinciale milieuverordening. Verder is het zo dat duikers die zich vergrijpen aan vistuig of daarin aanwezige vis of kreeft, zich schuldig maken aan diefstal of stroperij en dat is gere geld in het wetboek van strafrecht. Over conflicten die er waren tussen veelvuldig overlegd, en dat resul teerde vorig jaar in een convenant (een jaar eerder nog waren 66 duik- corridors in Zeeland gerealiseerd). Vissers markeren hun vistuig en duikverenigingen informeren hun leden uitgebreid, was de afspraak en dat bracht rust in de Zeeuwse wate ren. Al met al komt de provincie - na raadplegen van de Zeelandcom missie - tot de conclusie dat de duikvergunning achterhaald is. Ver gunningverlening brengt een admi nistratieve rompslomp met zich mee, terwijl handhaving altijd een probleem is geweest door onder meer gebrek aan menskracht en ma terieel bij de politie. Provinciale staten wordt voorge steld de duikverordening in te trek ken, met uitzondering van de artike len over het duiken in betonde vaarwateren, havens en sluizen. Er zal bekeken worden of deze regels opgenomen kunnen worden in het binnenvaart politiereglement. Een duikvergunning kost momenteel 21,67 euro voor een periode van vijf jaar. Bij het afschaffen wil de pro vincie niet overgaan tot restitutie van het teveel betaalde. De maatre gel scheelt Middelburg jaarlijks 92.600 euro aan inkomsten. Uit de gegevens van het bureau burgerzaken blijkt dat de 99 Tho lenaren die naar het stadje zijn verhuisd, uit alle woonkernen kwamen, maar vooral uit Sint- Maartensdijk en Oud-Vossemeer: respectievelijk 24 en 22. Uit Sint- Annaland verhuisden 15 mensen en het kleinste aantal, vijf, kwam uit Poortvliet. Vanuit Tholen ver trokken 75 inwoners naar andere dorpen, met als uitschieter 33 naar Oud-Vossemeer. Na Tholen streken de meeste in woners neer in Sint-Maartensdijk: 79. Van hen kwamen er 33 uit Scherpenisse, op afstand gevolgd door Stavenisse dat 13 nieuwe in woners aan de smalstad leverde. Scherpenisse zag relatief veel mensen uit de gemeente in het dorp neerstrijken. Het waren er 50, waarvan bijna de helft (21) uit Sint-Maartensdijk. De 44 Thole naren die in Poortvliet gingen wo nen, kwamen vooral uit Sint- Maartensdijk (14) en Scherpenisse (12). En bij de 43 nieuwe Sint-An- nalanders vormden 13 Poortvliete- naren de grootste groep. In Stave nisse kwamen 19 Tholenaren van elders wonen, met name uit Tho- len-stad (7) en Sint-Maartensdijk (6). De 36 'binnenverhuizers' die in Oud-Vossemeer kwamen wo nen, kwamen bijna allemaal uit Tholen: 33. Uit zowel Scherpenis se als Sint-Annaland en Sint-Phi- lipsland kwam één persoon naar Vossemeer. Uit laatstgenoemde plaats verhuisden zes inwoners naar Sint-Philipsland en dat was meteen het grootste aandeel van de 16 nieuwkomers. Tholen en Sint-Maartensdijk leverden er elk Voor Sint-Maartensdijk, Sint-An- naland, Oud-Vossemeer en Sint- Philipsland was Tholen de plaats waarheen de meeste van de 'bin nenverhuizers' vertrokken. Voor Scherpenisse en Stavenisse was dat Sint-Maartensdijk; voor Poort vliet, Sint-Annaland en voor Tho len, Oud-Vossemeer. In vier plaat sen kwamen er meer mensen uit de andere dorpen wonen, dan er vertrokken: Tholen, Poortvliet, Sint-Maartensdijk en Sint-Anna land. Per plaats zijn dit de cijfers van inkomende en uitgaande per sonen: Tholen 99 in, 75 uit; Poort vliet 44 in, 37 uit; Scherpenisse 50 in, 63 uit; Sint-Maartensdijk 79 in, 77 uit; Stavenisse 19 in, 33 uit; Sint-Annaland 43 in, 34 uit; Oud- Vossemeer 36 in, 41 uit; Sint-Phi lipsland 16 in, 26 uit. De 386 in woners die van woonkern wisselden, waren voor het meren deel vrouw: 213, tegen 173 man nen. Er waren het afgelopen jaar ook nog eens 411 mannen en 453 vrouwen die in hun eigen woon plaats verhuisden. Als kleine kern scoort Poortvliet erg hoog, maar de bouw van servicecentrum De Poorthove zal daar zeker debet aan zijn. De aantallen per woonkern zijn als volgt: Tholen 272, Sint- Maartensdijk 162, Sint-Annaland 101, Poortvliet 92, Oud-Vosse meer 87, Sint-Philipsland (inclu sief Anna Jacobapolder) 66, Scherpenisse 48 en Stavenisse 36. Naast de verhuizingen binnen de gemeente, was er natuurlijk ook vestiging van en vertrek naar el ders. Er kwamen 709 mensen (349 mannen en 360 vrouwen) van bui ten in Tholen wonen, terwijl er 698 (459 mannen en 239 vrou wen) elders een woonplaats von den. Qua leeftijd was zo'n 27% in beide categorieën jonger dan 20 jaar, terwijl de 65-plussers bij de vertrekkers bijna 6% vertegen woordigden en 4,5% bij de inko menden. Kijkend naar de gezinssi tuatie blijkt van de naar elders vertrekkende inwoners een kwart alleenstaand te zijn en 40% inwo nend kind. Van hen die zich nieuw in Tholen vestigden, was zelfs 38% alleen staand terwijl ruim 27% inwonend kind was. Echtgenoot of partner was in beide categorieën zo'n 15%, alleenstaande ouder met kin deren bij de inkomenden 4% en bij de vertrekkers 5%. Iets meer dan 8% bij beide categorieën was ge zinshoofd met partner en kinde ren, terwijl 6% van de inkomen den en ruim 7% van de vertrekkers gezinshoofd was met alleen een partner. Duikers kunnen voortaan ook op Tholen zonder vergunning de Oosterschelde in.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 15