,De wijkverpleegkundige is de spil in de zorgsector' CristenUnie breekt lans voor hangplek Jeugd kijkt achter schermen bij politie i D B B 'Steun van de gemeente is een vangnet voor Elenahof Imabo adviseert iens-De Schelde als üw specialist imabo B 13 B ID 13 B B B B B BI Magda Kuzee uit Sint-Annaland 25 jaar behulpzaam Brandweer in het nieuw Donderdag 16 mei 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 SGP en D66 tegen exclusieve relatiegeschenken Brandweer Tholen derde in wedstrijd Weerstand Hooizolder Kwaliteit beter Tilcursus SGP wil jops juist kritisch volgen Speeldag Garantie subsidie is nog niet van de baan Jaarlijks tekort Vacuüm Moeilijk PvdA kritisch over compensatie wethouders ür SGP en D66 vinden dat het ge meentebestuur van Tholen aandacht moet geven aan soberheid in plaats van volgend jaar 7500 euro te gaan uitgeven aan iets exclusievere rela tiegeschenken. „Het gevaar dat je buitensporige dingen gaat doen, ligt op de loer. We moeten geen sinter klaas gaan spelen", zei Chr. Koop man. Raadslid J.P. Bout was het daarmee totaal oneens. „Als er een hoog geplaatst iemand op bezoek komt, mag je best wat moois cadeau doen." En van M. A J. van der Linde mag dat ook voor .zomaar een aar dig iemand.' Zijn partijgenoot L. Blom merkte op, dat je van 7500 euro zeker geen buitensporige din gen kunt doen. D. Suijkerbuijk was het echter met Koopman eens en vond, dat de gemeente selectief met deze uitgaven moet omgaan. „Maar 7500 euro is een bewijs van sober heid", antwoordde burgemeester Nuis. „Ik vind het te ver gaan om nog meer naar beneden te gaan. Het gaat om een stukje imago van de gemeente. We willen af van de stropdas en het sjaaltje met het ver ouderde gemeentewapen, maar we zullen echt geen sinterklaas spe len." Woensdag is in de commissie al gemeen bestuur een voorstel be sproken om 69.800 euro uit te trekken voor de aanschaf van nieuwe kleding voor de brand weer. Het betreft 25 zogenaamde ademhelmen: 9 ter vervanging en 16 voor de blusgroep Sint-Philips- land die nog niet over deze hel men beschikt. Verder worden 82 nieuwe uitrukpakken aangeschaft, waarbij wordt aangesloten aan wat in de regio (West-Brabant) twee jaar geleden is afgesproken. Ge kozen is het type 'hoge broek en kort jack'. Tenslotte komen er nieuwe veiligheidslaarzen, waar bij iedere brandweerman de keus wordt gelaten tussen het traditio nele model of een veterlaars. De brandweer van Tholen is derde geworden bij 1-1-2-wedstrijden in Zierikzee. Die klassering geeft recht op deelname aan de geweste lijke wedstrijden in Middelburg op 8 juni. De brandweer van Sint-An- naland werd van de twaalf deelne mers tiende bij wedstrijden in Hal steren. De vrijwilligers hadden problemen met een lift, die er in het werkgebied nauwelijks zijn, maar die bij deze oefening een hoofdrol speelde. De brandweer van Stavenisse eindig de bij wedstrijden in Made op de laatste plaats. Commandant J. de Fe- ijter kijkt daar niet van op. „Stave nisse heeft een hele nieuwe groep in gezet en ik vind het al goed dat ze het bij deze wedstrijd geprobeerd hebben."Zaterdag 18 mei organi seert de Thoolse brandweer zelf wedstrijden in Sint-Maartensdijk. In de nieuwe wedstrijdklasse 1-1-2 (waarbij de inzet elk scenario kan zijn dat met het materieel op de tank autospuit bestreden kan worden) doen tien ploegen mee uit Brabant. Haar collega's maakten er een twee uren durend programma van met voordrachten, liedjes en gedichten. En zelfs een quiz met opdrachten om cadeaus te kun nen ontvangen, maar wijkver pleegkundige Magda Kuzee uit Sint-Annaland sloeg zich er kra nig doorheen en genoot wel van de hulde ter gelegenheid van haar zilveren jubileum bij Oosterschel- de Thuiszorg. „Die 25 jaar vol maken, vind ik overigens geen verdienste. Het is een weelde om dat ik gelukkig gezond en fit ben en plezier heb ik mijn werk, mede dankzij hele aardige collega's." Als Magda de Bruijn kwam ze 1 augustus 1972 in dienst van het toenmalige Groene Kruis in Sint- Annaland. „Ik ben door een man- nenclubje aangenomen." Er was nog sprake van een zelfstandig be stuur. Het sollicitatiegesprek vond plaats bij voorzitter A.J. Boogaard, waar ook de andere bestuursleden bij waren: A.A. en L.R Goedege- buure, burgemeester W. Baas en W.A. Donken. Eén van de vragen tijdens dat gesprek is zuster Kuzee altijd bijgebleven. 'Wat is biest?' Mijn ouders hadden een boerderij in Kruisland, dus ik wist wel, dat biest de eerste melk is die een koe geeft nadat zij gekalfd heeft. Of ik daar door aangenomen ben, weet ik niet, maar ik had vier jaar ervaring in het ziekenhuis te Goes, waar ik o.a. op de kinderafdeling werkzaam was. En dat wilde het bestuur ook wel weten, of ik met kinderen had ge werkt. Na het gesprek vroegen ze of ik de bovenwoning wilde zien van het wijkgebouw in de Tuinstraat. Vanaf de Ring liepen we via de Brugstraat naar de Nieuwstraat. Als meisje van 22 jaar tussen vijf man nen. De Centra zat toen nog op de hoek van de Nieuwstraat en de men sen kwamen gewoon de winkel uit gelopen om te kijken wat er aan de hand was." Een wijkzuster was er in 1972 nog maar 1 in een dorp, net zoals een dokter en een dominee. „Wijkver pleegster leek me wel leuk om te doen na vier jaar ziekenhuis. Bij het Groene Kruis waren er mogelijkhe den in Kapelle, Bruinisse en Sint- Annaland. Als dat niets was gewor den, zou ik de opleiding voor verloskundige gaan volgen, maar het werd Sint-Annaland, waar zuster Riedijk was vertrokken en al twee invalsters hadden gewerkt. Ik deed alleen plaatselijk dienst en in de va kantie nam de collega uit Stavenisse waar. Gedurende het weekeinde kwam je ook in Sint-Maartensdijk en Scherpenisse." Er veranderde veel. De Groene Kruisafdelingen op het eiland fu seerden 1 januari 1973 en in septem ber van dat jaar trouwde zuster De Bruijn met Ad Kuzee. Was de zuster voorheen alleen verantwoording schuldig aan de voorzitter, nu was er een hoofdwijkverpleegkundige. Naast het eilandelijke bestuur bleven de Sint-Annalandse bestuursleden in een plaatselijke contactcommissie doorgaan. De schaalvergroting ging door en er kwam een groter Groene Kruis rondom de Oosterschelde met naast Tholen/Sint-Philipsland ook Schouwen-Duiveland, Noord- en Zuid-Beveland. „Er was best weer stand bij de inwoners, want het moeilijke voor de dorpen was, dat het magazijn met uitleenartikelen wegging. Dat werd gecentraliseerd, zodat het Groene Kruis voor het zicht van de mensen verder weg kwam te staan. Maar de bereikbaar- Alle veranderingen bij de thuiszorg hebben vooruitgang opgeleverd, vindt Magda Kuzee, die inmiddels een periode van 25 jaar op Tholen kan overzien. heid van de zusters werd groter, want we waren overal oproepbaar. En wie met ons te maken kreeg, die was tevreden over de dienstverle ning, want we waren 's morgens, 's middags en 's avonds beschikbaar." Zwangerschapsverlof voor de ge boorte van Jochem onderbrak de loopbaan van zuster Kuzee in 1978. Toen haar dochter Els drie jaar was, hervatte ze in 1983 haar werk met avonddiensten. Het project 24 uurs bereikbaarheid deed zijn intrede op Tholen. Om in de toekomst voor de dagdienst in aanmerking te komen, begon verpleegkundige in de wijk Kuzee de MGZ-opleiding. En die dagdienst doet ze nu al een aantal ja ren, 26 uren per week, al worden dat in de praktijk vaak 30 uren. Vooral in Sint-Annaland en Stavenisse, waar ze de dag- en middagdiensten doet. „De betrokkenheid met de mensen is groot, maar als die te groot is, vindt men dat soms niet professioneel. Wanneer je bijvoorbeeld in de zomer met temperaturen van dertig graden wasgoed mee naar huis neemt omdat je het al zeven dagen hebt zien lig gen, vindt men dat een stapje te ver. Als ik op een hooizolder kuikens zie die er niet af durven, of als er eieren geraapt moeten worden op een plek waar de man of vrouw zelf niet bij kan, dan gaat mijn boerendochters- bloed werken. Zoiets maak je in de wijk mee en niet in het ziekenhuis en dat vind ik het leuke aan dit werk. Natuurlijk zie je ook veel leed, want de mensen zijn hulpbehoevend of ziek, maar iedereen gaat daar anders mee om en dat geeft variatie. Dat maakt dit werk aantrekkelijk. Bo vendien doe je het nooit alleen. Zon der mantelzorg kan niemand die hulpbehoevend of ziek is, thuisblij ven. En je staat er soms versteld van, zoveel mensen voor hun familiele den over hebben." Magda Kuzee is op Tholen met haar zilveren jubileum de langst dienst doende wijkverpleegkundige. De landelijke kritiek op de zorgsector - met name ook in verkiezingstijd - gaat volgens haar wat de thuiszorg betreft aan Tholen voorbij. „Er zijn een heleboel problemen in de zorg, maar dat gaat niet op voor het eiland. Wij zeggen niet gauw nee. In zieken huis Lievensberg staat men soms versteld, dat hier alles kan. Wanneer er een patiënt naar huis mag, moet de thuiszorg vaak optreden en tij dens het weekeinde is dat wel eens nijpend, maar we proberen altijd te helpen. Soms zijn er dan ook zes zusters actief op zaterdag en zon dag." De jubilaris stelt tevreden vast, dat Tholen over een uitstekende thuis zorg beschikt. „We beschikken over (huishoudelijk)verzorgenden, zie kenverzorgenden, verpleegkundigen en wijkverpleegkundigen. In 1973 zei men al dat er zoveel veranderde. De pokkenvaccinatie ging er bij voorbeeld af en de gehoortest kwam erbij. In de beginjaren deed ik zelf ook veel wasbeurten. Dat doen nu de verzorgdenden. Samen met de huis arts deed je als wijkzuster het con sultatiebureau. Dat is allemaal ge wijzigd en alle veranderingen hebben vooruitgang opgeleverd. De kwaliteit is echt beter geworden. Ik hoor dan ook tevreden geluiden, maar het kan altijd nog beter. Som migen zijn heel kritisch op ons werk. We proberen het iedereen naar de zin te maken, maar je kunt niet de ene de dupe laten worden van de ander, zo dat men soms moet wachten. Je zit altijd onder tijdsdruk. Wanneer ik echter zie dat ook mensen met een persoonsgebonden budget - die in principe overal terecht kunnen - toch heel vaak zorg bij de Oosterschelde Thuiszorg afnemen, dan geeft dat voldoening." Aangezien ziekenhuizen patiënten veel sneller ontslaan, krijgt de wijk zuster tegenwoordig met pijnpom- pen en infusen te maken. „Voor het bedienen van die morfinepompen en sondevoeding is er binnen de Oosterschelde Thuiszorg een spe cialistenteam dat ons bijschoolt. De wijkverpleging is dan ook de spil in de zorg. Dat was vroeger al zo, maar dat is een tijd verwaterd en dat is nu weer terug. Je hebt overleg met het ziekenhuis, de warme maal tijdvoorziening en je collega's. Eén keer per week het cliëntenoverleg van het team Sint-Maartensdijk waaronder ook Sint-Annaland, Sta venisse en Scherpenisse vallen. Eens per maand een grote teamver gadering en ook één keer in de maand het overleg met huisarts, fy siotherapeut en maatschappelijk werker." Om de belasting te vermijden, geeft Magda Kuzee samen met een fysio therapeut tilcursussen. „Niet te zwaar en niet verkeerd tillen, daar gaat het om. In mijn beginjaren hield de middenstandsvereniging Activa in Sint-Annaland een win kelactie voor de aanschaf van een stalen verpleegster. Die hebben we nog steeds, evenals hoog-laag bed den. Ik vind het dan ook jammer, dat ons beroep als onaantrekkelijk wordt gezien. Vroeger wilden vele jonge meisjes Verpleegster worden. Gelukkig is de Thoolse bevolking zorgzaam opgevoed, zodat er toch nogal wat mensen in de zorgsector werken. Er zijn ook veel families die goed voor hun ouders zorgen en naast de Oosterschelde Thuiszorg heb je ook een instelling als Cura- domi die hier actief is." Magda Kuzee gaat ook na 25 jaar thuiszorg op Tholen door. „Ik heb plezier in mijn werk en hele aardige collega's en dat maakt het doorgaan aangenaam. Het is fijn om dit werk te doen en als ik geen grote fouten maak en ze me niet wegsturen, blijf ik doorgaan. Daarnaast heb ik vol doende tijd voor mijn gezin, een rondje lopen of een eindje fietsen." Ter gelegenheid van haar zilveren jubileum kreeg ze een verfvenarran- gement aangeboden. En ze spaart vakantiedagen om volgend jaar sa men met haar man langer op vakan tie te kunnen. Bijvoorbeeld naar Santiago de Compostella, de be roemde bedevaartsplaats in Spanje. Voor het aanleggen van een jongerenontmoetingsplaats (jop) is nooit honderd procent steun van omwonenden te verwachten. De gemeente moet echter niet dralen om een jop aan te leggen en moet een risico durven nemen. Dat betoogde P. van Belzen (ChristenUnie) maandag in de commissie welzijn en onderwijs toen het over het speelruimtebeleid ging voor kinderen en jongeren. De SGP zei juist heel kritisch te zullen kijken naar de plaats waar een hangplek voor jongeren moet komen. Het college heeft het huidige beleid gemeente lef tonen om een jop aan onder de loep genomen. Daaruit blijkt onder meer dat er veel speel plaatsen zijn voor de allerkleinsten, van 0 tot zes jaar en van 6 tot 12 jaar. Voor jongeren boven de twaalf zijn er weinig speelplekken terwijl deze groep er duidelijk behoefte aan heeft, zo is gebleken tijdens de panelgesprekken met jongeren. Er zijn slechts enkele trapveldjes. In het nieuwe beleid moet daar meer aandacht voor komen. Op de trapveldjes zou meer moeten kun nen. Sommige zouden ingericht kunnen worden als jongerenont- moetingsplek. Ook wil de gemeente speelruimte reserveren in nieuwe bestemmings plannen: 300 vierkante meter per hectare verkoopbare grond. Zo'n plek moet de bestemming groen annex spelen krijgen. Voor het aanleggen van jops is voor 2004 en 2006 een bedrag van 11.000 euro opgenomen in het be leidsprogramma. Vanaf volgend jaar wordt jaarlijks 25.000 euro op genomen om een extra inspanning te doen voor jongeren boven de twaalf jaar. Zonder uitzondering hadden alle fracties waardering voor de plan nen. H.W. van Eenennaam (SGP) plaatste echter een kanttekening bij de aanleg van trapvelden. „Dat is goed als ze op de juiste locatie worden aangelegd. We zijn ook niet tegen jongerenontmoetings plaatsen, maar we zullen zeker kri tisch kijken naar de plaats en ze van geval tot geval beoordelen." Maar volgens Van Belzen moet de te leggen. „De locatie is bij sommi gen nooit geschikt. Je moet een ri sico durven nemen en ze niet hele maal aan de rand van de dorpen leggen, in een dode hoek. Er zal al tijd wel enig overlast zijn. Je kan niet blijven wachten tot er voor 100 procent geen overlast is. Overlast is inherent aan een speelplaats." Van Eenennaam vroeg Van Belzen of er dan niet naar de 'draagkracht' van een wijk gekeken moet wor den. „Bijna niemand zit op een jop te wachten in de wijk." Volgens Van Belzen zal er zeker wel in spraak moeten zijn. „Maar dan moet je niet verwachten dat je vol ledige steun krijgt. Als er 5 procent tegen is, moet je de jop wel realise ren." Volgens Van der Wal (PvdA) is het van belang om te weten waar jon geren zich op willen houden. „Dan heb je ook meer zekerheid dat de jeugd gebruik maakt van de voor ziening. Maar we moeten ook niet alleen maar naar de jeugd luiste ren, ook naar de mensen in de buurt." Van der Wal stelde voor om bewo ners in staat te stellen hun straat af te zetten voor het houden van een speeldag. Het initiatief was in Den Bosch een succes, zo zei ze. Wet houder M.A.E. Velthuis stond posi tief tegenover het voorstel, maar Van Eenennaam vroeg zich af wie er dan verantwoordelijk is voor het afzetten van de straat. Leerlingen van de School met de Bijbel uit Poortvliet bekijken een tafel vol wapens in het politiebureau. „Dat is een buks. Of is het een jachtgeweer?" De scholieren uit Poortvliet verdringen zich rond de tafel die vol ligt met wapentuig. Niet alleen vuurwapens, maar ook messen en knuppels. En pep- perspray, ontdekt een van de kin deren. „Dat mag de politie ook gaan gebruiken", legt brigadier G. van 't Slot uit. Wat op tafel ligt, is allemaal door de Thoolse politie in beslag genomen. Wapens zijn verboden en eng, en ze geven vaak een hoop ellende, is de boodschap van de politieman. Kinderen van de groepen 7 of 8 van zeventien Thoolse basisscho len komen maandag en dinsdag naar het bureau aan de Simon Lindhoutstraat. Het bezoek is on derdeel van het schooladoptie plan. De voorgaande maanden be zochten wijkagenten regelmatig de scholen om er lessen te geven. Geweld, discriminatie, drugs, al cohol, vandalisme, openbaar ver voer zijn thema's die aan de orde kwamen. Van 't Slot laat lesbrie ven zien die de stichting Onder wijs samenleving en de politie Rotterdam-Rijnmond ontwikkeld hebben, met als thema 'Doe effe normaal'. Die tekst staat ook op de petjes die aan de kinderen uit gedeeld worden. Het project wordt in Tholen voor de derde keer op touw gezet. De open dagen zijn bedoeld om de jeugd een kijkje achter de scher men te gunnen. In de kantine wordt hen verteld wat er allemaal bij het uniform van de politieman hoort. Kogelvrij vest, handboeien en wapenstok worden gedemon streerd. De jongelui kijken in een cel. Buiten staat een bus van de mobiele eenheid en wordt de uit rusting getoond van deze speciale politie-afdeling. De honden ont breken maandag. Die zijn niet be schikbaar omdat ze in het week einde ingezet zijn in Rotterdam. Jammer", vindt politieman Bos man. Ook jachtopzichter J. van Vossen uit Sint-Annaland is van de partij, evenals twee dames van het bureau Halt. Zij hebben een doos vol 'stressballen' staan, maar willen de kinderen ook iets vertel len over de nieuwe voorlichtings actie Expoze, bedoeld om jonge ren bewust te maken van hun verantwoordelijkheid als ze gaan stappen. 'Stappen lachuh' is het thema. Met de actie komt Halt op 31 mei bij Jong Vosmaer in Oud- Vossemeer en een dag later bij Thjos in Tholen. De garantiesubsidie van de gemeente voor het woonzorgcentrum Ele nahof in Stavenisse is nog niet van de baan. Het voornemen van b. en w. om deze financiële bijdrage stop te zetten, kreeg maandagavond welis waar steun van een kleine meerderheid in de commissie gemeentelijke ontwikkeling, maar omgerekend naar raadszetels haalt het voorstel bakzeil. SGP en CU waren tegen het voorstel. ABT wil de garantiestel ling aanhouden totdat het nieuwe beleid voor alle Thoolse woonzorg centra definitief is vastgesteld. Dat beleid is in voorbereiding. Met de besturen van de zorgcentra is daar ook al over gesproken en overeen stemming bereikt, maar de raad heeft de nieuwe manier van financie ren nog niet bekrachtigd. Dat was voor de SGP van meet af aan reden om de garantstelling voor de zorg aan de bewoners van Elenahof te be houden. De kwestie kwam al twee keer eerder ter sprake in de commis sie. En is er weer overleg gevoerd tussen gemeente en Elenahof. Ge zien de adviezen die maandag uitge bracht zijn (zes voor afschaffen, vijf voor handhaven) kan de discussie in de raad nog spannend worden. Namens het bestuur van Elenahof sprak P.W. Kok in (directeur De Schutse in Sint-Annaland). Hij wees op de ontstaansgeschiedenis van Elenahof en de speciale band die er met de gemeente bestaat. Elenahof is volgens Kok een samenwerkings project tussen de stichting en de ge meente. Jaarlijks werd 49.500 gul den subsidie verstrekt. „Vaak bleek er minder nodig. Voor 2002 is met wethouder Velthuis afgesproken dat er een aangepaste begroting zou worden ingediend en dat ten gevolge van de declaratiemogelijkheden via de AWBZ een gedeelte van de ga rantiesubsidie van 2002 niet meer bij de gemeente gedeclareerd zou wor den." Maar volgens Kok is daarmee nog niet gezegd dat de garantiesubsidie zou moeten vervallen. „Wij hebben dit nooit zo gezien." Ook tegenover de wethouder is volgens Kok duide lijk gemaakt dat het bestuur 'hecht aan het partnerschap van de gemeen te binnen het project Elenahof. Wij betreuren het eenzijdig afhaken van de gemeente." Kok stelde voor om samen te kijken naar een andere manier van subsi dieverlening. Hij zei het te zien als vangnet voor de dorpsgemeenschap omdat het project 'nog niet die plaats inneemt als bij de start was verwacht en gehoopt.' Daardoor kampt Elenahof jaarlijks met een te kort in de exploitatie en daarvoor is volgens Kok de steun van de ge meente blijvend nodig. Elenahof ondersteunt evenwel de nieuwe gemeentelijke financiering van de woonzorgcentra, zo zei hij. Toch wil het bestuur vasthouden aan de garantiestelling omdat het beleid nog niet is vastgelegd. Bovendien zou de gemeente ook rekening moe ten houden met de ontstaansgeschie denis van het dienstencentum met 11 woningen. Concreet verzocht Kok om een bijdrage van de gemeente in het tekort in de exploitatie tot het in werking treden van het nieuwe sub sidiebeleid, en het bestendigen van de bijzondere band tussen beiden. P. van Belzen (CU) was het eens met de spreker. „Het is een ongelukkig tijdstip om de band te verbreken. De AWBZ neemt de kosten wel over, maar nu hebben juist alle zorgcentra te maken met nieuwe zaken, zoals het invoeren van persoonsgebonden budgetten (waarbij mensen zelf met subsidie hulp in kunnen kopen- red.). Het getuigt van loyaliteit en zorg als we dit vangnet in stand wil len houden. Voor de bewoners zal het verlichting en steun geven." Ook M.J. Klippel (SGP) was tegen het intrekken van de garantiesubsi die nu er nog geen nieuw beleid is vastgesteld. Hij vond dat de instel ling daardoor in een vacuüm terecht komt. „Elenahof moet maar afwach ten wat het nieuwe beleid wordt." Klippel wees er verder op dat er ook nog kosten zijn die niet door de AWBZ worden gedekt (alarmering) en 'waarvoor de gemeente zich ga rant heeft gesteld.' M.A.H. den Haan (PvdA) zei dat Elenahof als enige van de zorgcentra gebruik kon maken van de garantie subsidie. En dat er ondertussen het nodige veranderd is, ook in het be leid voor dergelijke centra. „In het nieuwe ouderenbeleid is geld be schikbaar voor Elenahof en ook voor de andere zorgcentra. De garantie stelling is achterhaald." De discussie werd gevoerd door wat voorzitter M.A.J. van der Linde bij aanvang van de vergadering de 'ver gadertijgers' had genoemd. De nieuwkomers in de commissie hoor den de discussie aan. J.J.P.A. Bou logne (ABT) vroeg dan ook om een toelichting. Wethouder Velthuis was toen al vertrokken (volgens het nieu we duale systeem hoeft zij niet bij alle agendapunten aanwezig te zijn, voor dit punt was ze dan ook niet uitgenodigd). Hoofd afgemeen be stuur en welzijn A. van de Sande legde de voorgeschiedenis uit én het nieuwe beleid. Dat komt er op neer dat elk woonzorgcentrum of service punt straks 25.000 gulden krijgt voor de exploitatie 'als de gemeente dat beleid gaat honoreren.' Volgens Klippel bevestigde Van de Sande de opvatting van de SGP dat het beleid nog vastgesteld moet wor den. Mevr. M. van Gorsel (VVD) wilde weten wanneer het beleid in de raad wordt besproken. Volgens Van de Sande zal dat over drie tot vier maanden het geval kunnen zijn. Zij zei het als nieuwkomer moeilijk te vinden om een advies uit te bren gen, maar schaarde zich toch achter het collegestandpunt. Dat deden ook PvdA, CDA en D66, Boulogne wil de het huidige beleid aanhouden tot dat het nieuwe beleid vast is gesteld. SGP en CU waren tegen. L. Blom toonde zich dinsdagavond in de commissie middelen verrast over de compensatie van de lagere deeltijdfactor voor de wethouders Heijboer en Van Kempen. De belo ning ligt veel hoger dan in de vori ge periode en daarom kwam de ex tra aanspraak de PvdA'er vreemd voor. Hij was al node akkoord ge gaan met de 0,1 overschrijding van de wethouderssalarissen, maar dat was in verband met het politieke compromis nodig. Toen was er echter niet met de compensatie van de deeltijdfactor rekening gehou den. „Dubbel genaaid houdt beter, zeggen we in ons bedrijf bij dit soort situaties", aldus Blom. Daar entegen haalde H. Geluk een uit spraak uit de Bijbel aan: Een arbei der is zijn loon waardig. „En we kunnen er wettelijk ook niet om heen", aldus de SGP'er. En daar mee had hij volgens de burgemees-- ter gelijk. „We hebben hier echt te maken met de rechtspositie van be stuurders, maar aan de uitkering zit wel een beperking in jaren: bij het bereiken van de 65-jarige leef tijd vervalt deze compensatie. Zo werkt dat." Blom zei het niet rechtstreeks van de wethouders te rug te vragen, maar hij had zich kunnen voorstellen dat ze het zelf gevraagd hadden. Dit jaar staat er 39.000 euro voor voormalige be stuurders in de begroting, maar het grootste deel daarvan is bestemd voor de vertrokken wethouder Ra- vensteijn. f£ I En als één van de grootste inkoop- %iS organisaties kan Ima- 5S feil bo het weten. ;Üi«Sè i Hjfi v Een showroom-be- zoek bij Vriens-De Schelde is gegarandeerd een succes. Bergen op zoom Zeelandhaven 7 Telefoon: (0164) 271500 Fax: (0164) 245370 www.vriens-deschelde.nl Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 9