Smerdiek in eindronde nacompetitie door WIK van de mat te spelen Sterren spelen met Noad voor hulp aan Ronald McDonaldhuis WHS in herkansing toch langs Serooskerke Jacoba van Beieren viert 25-jarig bestaan Verburgh Titel Noad F2 Peter Houtman maakt voorsprong Ronald den Braber ongedaan Donderdag 16 mei 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Simpele zege Smerdiek Zelfvertrouwen Optimistisch Fantastische week Muziekvereniging Concordia en vv NOAD '67 bedanken leden, vrijwilligers, aanhang en sponsors voor de opkomst en het enthousiasme tijdens de Feestweek. Het is een groot succes geworden. Voor eventuele geluidsoverlast die er geweest is, vragen we uw begrip. Het vele werk dat erin is gestoken, is de moeite waard geweest. We hebben het graag gedaan. Vertrouwen Tennisvereniging telt nu 150 leden De tennisvereniging Jacoba van Beieren in Sint-Maar tensdijk viert dit jaar haar 25-jarig bestaan met tal van activiteiten. Zo wordt er eind juni een 25-uurs tennistoer nooi gehouden, begin juli een rommelmarkt en een open tennisdag voor jeugd en senioren, een dartkoppeltoer- nooi en in oktober een feestavond. Er werd al vanaf 1955 getennist in de smalstad. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen of Zoem fel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat. - Hi-end audiospeciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Voetbal programma Donderdag 16 mei uur Thol.Boys-Noad(Tholencup) 19.00 Zaterdag 18 mei uur Meeuwen-WHS 14.30 Smerdiek-Streefkerk 14.30 Noad 2-WHS 2 14.30 Voetbal Uitslagen Nacompetitie: Serooskerke-WHS 0- 2,Smerdiek-WIK 6-2, Dinteloord 2-No- ad 2 5-3. Vriendschappelijk: Noad-WMT 1-1, Smerdiek dames-Nieuwland 7-0. Jeugd: Noad F2-Schutters 6-0 (Noad kampioen), Thol.Boys C-Noad C 2-3. Een veel sterker Smerdiek dames heeft een oefenwedstrijd tegen Nieuwland, dat in de competitie twee klassen lager speelt, met 7-0 gewonnen. Alles speelde zich op de helft van de Walchernaren af. En ondanks dat ze bleven werken om het verschil zo klein mogelijk te houden, wist Smerdiek doorlopend te scoren. Ra- mona van Tiggele, Simone Scherpenisse, Anne Hage, Janey Lazerom en Diana Hendrikse tekenden voor de doelpunten. Op tweede pinksterdag organiseert Smerdiek vanaf half twaalf het eigen toernooi. Daaraan doen Papendrecht, WIK '57 (Kerkwerve), SC Gastel, Quick Boys (Katwijk) en KSK Ladies (Wen- duine, België) mee. Nadat de concurrenten NVS en Nieuw-Borgvliet een week eerder gelijkspeelden, hadden de F2-pupil- len van Noad '67 zaterdag alle kans om het kampioenschap te behalen. Dat lukte ook: het team van Wil van Iwaarden en Joop Quist klopte Schutters uit Stampersgat met 6-0. Bij de rust stond het al 3-0. De spe lertjes, die hun haren geel-groen hadden geverfd, werden aangemoe digd door het talrijke publiek langs de lijn. Na de strafschoppen aan het einde van het duel lieten de jongens zich het aangeboden glas cider goed smaken. Secretaris Gerard Noort- hoek nodigde het team uit om in de kantine te komen eten. Tijdens dat eten werd ook nog een quiz ge speeld. Trainer Kees Lozekoot sr., die het vorig jaar overnam van Wim v.d. Burg, deelde eveneens in de feestvreugde. Het kampioensteam bestaat uit So- fian ben Brahim, Jeroen Boon, Ro bin Hommel, Remco van Tiggele, Janko van Iwaarden, Ton van Nieu- wenhuizen, Marvin Quist, Carlo de Kok, Lennart Noorthoek en de we gens vakantie afwezige Leendert van Dijke. Erik van Haaften viert de 2-1 voorsprong voor Smerdiek; de doelman van WIK is verslagen. Vierde klasse Via een eindronde met Cadzand, ZSC en Streefkerk moet Smerdiek zich toegang verschaffen tot de zo begeerde derde klasse. Na een hand vol mislukte pogingen in de voorbije seizoenen lijken de blauw-zwarten nu eindelijk in staat om de sprong te maken. Zaterdag werd met her kenbaar voetbal WIK uit Kerkwerve opzij gezet. Ondanks het missen van een hoeveelheid kansen werd het 6-2 voor de ploeg van Pim Potap- pel. De overwinning moet wel in het juiste perspectief worden gezien. WIK telde de nodige invallers en speelde na een rode kaart zowat een uur met een man minder. niet anders. De blauw-zwarten hebben voor een vierdeklasser verrassend veel wapens in handen. Voorin zijn de cen trumspitsen Pierre Withagen en Niels Hage van eenzame klasse, al is met na me Hage de laatste weken voor de goal onzichtbaar. De diepgaande mid denvelders Erik van Haaften en Sou- leyman el Bouazzaoui zorgen voor ex tra gevaar en hebben bovendien een goede voorzet in huis. Achter de voor hoede brengt Remi Potappel met een sterk afstandsschot nog meer ammuni tie aan. Vanuit de achterste linie is er bovendien de zuivere beginpass van Jordy Hage. De overige spelers spelen in dienst van het elftal en doen dat zon der morren. Voor WIK, toch niet de minste ploeg in de vierde klasse, viel een dergelijk uitgebalanceerd team niet te bestrijden. Pim Potappel erkent Potappel vond dat zijn team de nume rieke meerderheid goed had uitge speeld. „We bleven steeds de vrije man zoeken. Dat is prima gelukt. We missen alleen nog teveel kansen. Die trend heeft zich ingezet tegen Mevo en ook vorige week bij Brouwershaven was het zo. We moeten daar verande ring in brengen. Omdat we voorin zo veel laten liggen, staat ook de verdedi ging onder druk. Ook vandaag was het achterin soms paniekvoetbal." Het tekent de kracht van het huidige Smerdiek dat het zich elke wedstrijd zonder al teveel moeite een lawine aan kansen verschaft. Tegen WIK was het de kwaliteit van zijn mannen. „Er stond vandaag wel iets op de mat. En de laatste weken is er ook voldoende strijdlust, niet alleen in de wedstrijd maar ook op de training. We weten waar we mee bezig zijn." Smerdiek moest na de eerdere resulta ten (WIK won op Hemelvaartsdag met 3-1 van Brouwershaven) hoe dan ook winnen om zich te plaatsen voor de eindronde. De hoogte van de overwin ning deed er niet toe. Alleen de drie punten telden. WIK bleek geenszins van plan om zich op Haestinge voor het eigen doel in te graven. Met name over de linkerkant braken de bezoe kers telkens gevaarlijk uit. In de drie hoek tussen Erik van Haaften, Hilbert Brinkman en Serdar Uygun viel keer op keer de nodige ruimte en Potappel besloot na amper een halfuur om in te grijpen. Hilbert Brinkman ging naar de kant voor zijn broer Leander en Uy gun werd verlost van de rechtsachter- positie. Op dat moment was de stand 2-1 in het voordeel van de thuisclub en stond WIK reeds met tien man op het veld. Breekpunt in de partij was de be slissing van scheidsrechter Uitterhoeve om in de 23e minuut rood te trekken voor een Schouwse verdediger die de doorbrekende Pierre Withagen aan het shirt vasthield. Het leek een zware be slissing omdat Withagen zich aan de zijkant van het veld bevond en de weg naar de goal nog lang was. Vreemd genoeg hield de scheidsrechter de kaarten in de zak toen even later de WI K-keeper hands maakte buiten het zestienmetergebied. Potappel: „De overtreding op Pierre vond ik zwaar bestraft. Maar die keeper kwam er mee weg." Het vasthouden van Withagen leidde rechtstreeks tot de openingstreffer van Smerdiek. Het slachtoffer schoot de toegekende vrije trap nog in de muur, maar in tweede instantie kwam de bal voor de voeten van El Bouazzaoui. Van dertig meter legde de linkermid denvelder het leer in de kruising: 1-0. Enkele minuten later was de partij weer in evenwicht. Bij het rondspelen in de achterste linie bleek niet elke Smerdiek-speler balvast en WIK profi teerde: 1-1. Gelukkig voor Smerdiek zette Hilbert Brinkman in de 33e mi nuut bij zijn laatste actie Erik van Haaften vrij voor de keeper en stond het al weer snel 2-1. Een dubbele een twee tussen Remi Potappel en Pierre Withagen leverde juist geen treffer op. Op slag van rust miste Niels Hage een dot van een kans op de beslissende derde goal. WIK speelde tot aan de thee echter goed mee. Nog voor de treffer van El Bouazzaoui was Smer diek door het oog van de naald gekro pen toen Jordy Hage in de fout ging, en een instormende Schouwse mid denvelder vrij voor keeper Corné van Haaften hoog over schoot. Diezelfde speler mikte kort na de Brinkman-wis sel nog een keer rakelings over de lat. Ook na de hervatting bleef Smerdiek grossieren in het missen van kansen. Remi Potappel legde de bal precies op de voet van El Bouazzaoui (over), Withagen miste een kopkans, El Bou azzaoui strandde op de keeper na te zijn vrijgespeeld door Withagen en Potappel, en ook Potappel zelf faalde toen WIK in de fout ging bij de op bouw. In de 60e minuut nam Smerdiek pas verder afstand. Erik van Haaften schoot op de paal en Withagen werkte de terugspringende bal binnen: 3-1. Even later nam Van Haaften de vierde treffer voor zijn rekening en was de partij definitief beslist. Pim Potappel vond dat het te lang had geduurd, voordat Smerdiek de partij naar zich toe had getrokken. Toch wilde hij zijn spitsen niet afvallen. „Niels heeft op dit moment iets te weinig zelfvertrou wen omdat hij niet scoort. Dat vreet aan een spits. Maar hij is nuttig omdat hij ruimte schept voor de anderen. En ik ben blij dat Pierre er bij is. Hem kun je altijd aanspelen en daarmee krijg je rust in de ploeg." Na de 4-1 haalde Potappel Uygun naar de kant en kwam Gert-Jan van Ham binnen de lijnen. Even richtte WIK zich nog op. Uit een vrije trap werd het 4-2 en doelman Corné van Haaften kon met een schitterende reflex maar net een derde doelpunt voorkomen toen de bal gevaarlijk werd ingekopt. Daarna gaven de bezoekers het op. Withagen tekende voor 5-2 om vervol gens een fraaie lob juist over de lat te zien gaan. Ook El Bouazzaoui en Niels Hage waren nog dicht bij een zesde treffer. De 6-2 kwam er in bles suretijd toen de Schouwse keeper mi stastte bij een boogbal van William de Bie. Smerdiek is nu nog drie wedstrij den van de derde klasse verwijderd. De eindronde wordt geopend met een thuiswedstrijd tegen Streefkerk uit Zuid-Holland. Ook Cadzand en ZSC uit Scharendijke, de nummer tien uit de derde klasse A, zijn nog in de race. Potappel is optimistisch over de af loop. „Ik kan de kracht van de tegen standers niet goed inschatten. ZSC heeft al zo lang niet gewonnen, die kunnen niet lekker in hun vel zitten. De eerste twee ploegen gaan over, zo dat we een goede kans maken." De veertienjarige Adriaan Filius mocht zaterdagmiddag de aftrap doen voor de wedstrijd van de 35-jarige voetbalvereniging Noad '67 tegen het World Master Team van voormalige profs. De opbrengst van de verlo ting van de wedstrijdbal - 320 euro - was voor het Ronald McDonald- huis in Rotterdam, waar de ouders van Adriaan vorig jaar zeven weken zijn geweest in verband met de opname van hun zoon in het So-phia kin derziekenhuis. WMT voegt er nog 1000 euro aan toe en vermoedelijk zit er nog meer in het vat voor het tehuis. Over vaten gesproken: zaterdag avond waren er 85 vaten met bier - zo'n 13.000 glazen - leeg. Voor Adriaan Filius was er zaterdag middag een hoofdrol weggelegd. De voormalige Cl-speler van Noad werd vorig jaar januari heel erg ziek. Twee weken onderzoek in het ziekenhuis te Roosendaal leverde niets op, zodat hij werd doorverwezen naar Sophia. Een bacterie bleek zijn hartklep aan te tas ten. Op 27 januari kreeg Adriaan een nieuwe kunsthartklep. Ook de zes weken daarna verbleven de ouders in het Ronald McDonaldhuis. Vader Fi lius reed elke dag op en neer naar zijn werk op een accountantskantoor in Oud-Vossemeer. „Het is echt fantas tisch datje in zo'n voorziening opge vangen wordt, vijf minuten lopen van het ziekenhuis", vertelt moeder Fili us, nadat ze haar zoon met de oud profs van het WMT op de foto heeft gezet. Adriaan kreeg ter herinnering aan deze aftrap een vaantje van de stichting, waarvoor o.a. Bennie Wijn stekers, Ernie Brandts, Gerrie Müh- ren, Jan Poortvliet, Peter Houtman, Berry van Aerle en Wim Suurbier uit kwamen. Artiest Bas Muys, Stefano in de tv-soap Goede tijden, slechte tij den, had zich wegens opnames afge meld bij teamleider Dies de Korte. John Williams was er echter wel en die ontmoette vele bekenden in Sint- Philipsland, waar hij destijds van zijn zesde tot zijn twaalfde jaar bij zijn overgrootmoeder in de Volkerakstraat woonde. De 32-jarige presentator/ac teur bij de commerciële zenders RTL 4 en Yorin speelde in zijn jeugdjaren bij Noad en na schooltijd trok hij veel op met Kees Verkerke uit de Gladio- lenstraat. Toen hij naar het voortgezet onderwijs moest, verliet hij Sint-Phi- lipsland en ging hij bij zijn moeder in Leidschendam wonen. Vele dorpsgenoten haalden zaterdag middag herinneringen op en Williams ging ook nog even op visite bij de fa milie Verkerke-Verwijs. Hij speelde tegen WMT mee bij Noad en begon de wedstrijd, die werd geleid door Ig- nace van Swieten, met een gevaarlij ke kopbal die rakelings over het doel ging. Later verrekte hij een spiertje, maar hij wilde blijven voetballen. Na behandeling door Wim v.d. Burg in de rust lukte dat ook. In de eerste helft hielden de ploegen elkaar in even wicht met een 0-0 stand. Ronald den Braber bracht Noad via een speler van WMT op een 1-0 voorsprong. Oud-Feyenoord-spits Peter Houtman, tegenwoordig speaker bij de Rotter damse eredivisieclub, zorgde voor de gelijkmaker. In de rust van de wedstrijd trad Ad- vendo uit Sneek op, één van de beste showbands van ons land. In hun prachtige uniformen lieten de Frie zen een staaltje van hun kunnen zien. Regelmatig viel de vermaarde band applaus ten deel van het talrijke pu bliek. Met dit muzikale intermezzo kwam de samenwerking van Noad met de honderdjarige muziekvereni ging Concordia ook naar voren. En dat is goed bevallen. „Voor herha ling vatbaar zelfs", zegt penning meester Jaap van Oudenaarde van Noad. „Met twee verenigingen be schikten we over bijna zeventig vrij willigers en dan heb je een breder draagvlak voor het organiseren van activiteiten. We hebben dan ook een fantastische week gehad. Het kon niet beter, want we hebben geen wanklank gehoord. Het programma is gigantisch goed verlopen. Een ge slaagd evenement." Het begon vorige week dinsdagavond met het toneelstuk 'In het vrolijke weerhaantje', waarvoor de 400 stoe len in de feesttent in een mum van tijd uitverkocht waren. Velen namen ge noegen met een staanplaats. De spe lers zetten o.l.v. Kees Filius en souf- leuse Rianne Baauw een prestatie neer die door het publiek met een langdurig applaus werd gewaardeerd. De voorzitter van Concordia (Marian ne de Jager) en haar collega van Noad (Adrie van Dijke) reikten bloemen uit aan Richard v.d. Werf (Nico), Anne- lies Snoep (Liesje), Rien Filius (Joost), Lia v.d. Ree (Tante Irma), Le- ontien Moerland (Klaartje), Richard Feleus (Frits), Gerard Noorthoek (Ka- rel Porsch) en Hannie Breeman (Ilo- Adriaan Filius mag de aftrap verrichten voor de wedstrijd van Noad tegen het World Master Team. V.l.n.r. aanvoerder Jaap van Oudenaarde, John Williams, Gerrie Miihren, Peter Houtman en Ben Wijnstekers. Op de achtergrond scheidsrechter Van Swieten. Advertentie I.M. na). Bij het straten voetbal, woensdag avond, was er een verrassende terug keer van Wim Geense, die destijds stopte wegens een knieblessure. Hij waagde zich weer aan het balletje trappen door jong en oud, mannen en vrouwen. Muzikanten van Concordia verhoogden de sfeer. De als Indianen uitgedoste spelers van de Gladiolen- straat o.l.v. Carola Quist wonnen de prijs voor het origineelste team. In de feesttent was de Uefacupwed- strijd van Feyenoord op een groot scherm te zien en gezien het gejuich na de twee doelpunten van Pierre van Hooijdonk, waren er nogal wat aan hangers van de Rotterdamse club. DJ Ko Jeroense deed daar nog een schep je bovenop met 'You never walk alo ne', waarvan sommige Feyenoordfans kippenvel en/of tranen in de ogen kre gen. Een groot Fluplands koor zong uit volle borst mee. Mireille and a track maakten het feest woensdag avond compleet met betere popnum mers. Donderdag was het verenigingstoer- nooi met negen ploegen, waarvan ti telverdediger M.I. met 3-1 won door Sletjes United van de A-junioren in de finale te verslaan. De meisjes die de verliezende ploeg ondersteunden, werden door de organisatie gelijk in gehuurd voor de prijsuitreiking van de penaltybokaal. Het springkussen voor de jeugd, de kampioenstent van de F2-pupillen en de dweilband van Concordia verhoogden de sfeer. Mu zikanten waagden zich ook nog bin nen de lijnen. In het eerste bedrijf wonnen de mannen van de vrouwen, maar in het tweede deel werd het 3-3 gelijk. De dertien leden tellende WC Expe rience (de gekste rockband van Ne derland) gaf voor 500 bezoekers een licht- en geluidsshow, waarbij de T- shirts na afloop uitgewrongen konden worden van het zweet en het bier. Maar er waren gelijk nieuwe te koop van deze band. Vrijdagmiddag was er een hele schare kinderen afgekomen op de lachen-is- o.k.-show van Ton Laros. Met een kleurplaat van de entertainer uit Etten Leur, een consumptie en een snoep- zak verlieten de kinderen voldaan de feesttent, 's Avonds waren de Tholen- cupwedstrijden voor El- en F-pupil- len, waarbij het F2-team van Noad het kampioenschap bekroonde met een eerste prijs. De dj's Lindo Duvall en Jens Timmerman van Radio 538 zorg den 's avonds voor de muziek, waar voor opnieuw 500 bezoekers in de feesttent waren. Zaterdagmorgen werd de Tholencup vervolgd voor de rest van de E-pupil- len en de D-pupillen. Tholense Boys zegevierde in de Dl-klasse en Noad in de D2-klasse. Er was ook nog een volleybaltoernooi met acht ploegen in twee poules. De Gladiatoren uit de Gladiolenstraat wa ren op het zand in grootse vorm, want zij wonnen vóór Nudity Beach. Flup- land II won de troostfinale van de Gouwe Ouwe. De originaliteitsprijs ging naar het Solteam van de Drui ventros, dat op klompen speelde. Het slotfeest werd zaterdagavond in de feesttent gepresenteerd door Annie de Rooij (doelman Kees Ligtendag) en Jewannes Sudde (secretaris Gerard Noorthoek). Zij huldigden het eerste elftal wegens hun kampioenschap in de derde klas. Voorzitter Adrie van Dijke overhandigde trainer Peter van Poortvliet een herinneringsbeeldje. De trainer op zijn beurt bedankte alle supporters voor de steun. Arjan Moer land zwaaide namens de kampioenen aanvoerder Jaap van Oudenaarde uit, die twintig seizoenen in het eerste elf tal acteerde. Het lied van de Zeeuwse popgroep Blpf 'De Zeeuwse kust' werd aan Jaap opgedragen. Tijdens de happening werden ook de besturen van Noad en Concordia in het zonne tje gezet, maar presentator Annie de Rooij had bijna geen stem meer. „Me de dankzij de perfecte voorbereiding - meer dan een jaar - is de feestweek in grote harmonie verlopen en dat geeft veel voldoening", aldus Noad-voor zitter Adrie van Dijke in zijn slot woord. Hij bedankte het publiek voor het enthousiast meedoen aan de diver se activiteiten. Zaterdag 31 augustus staat de zeskamp van Concordia en Noad nog op het programma in Sint- Philipsland. Na de 2-3 thuisnederlaag tegen Serooskerke gaven de meeste supporters WHS nog weinig kans op de tweede klasse. In de return op Walcheren lie ten de Setallanders zich echter van hun beste zijde zien en wonnen ver diend met 0-2, genoeg om te blijven hopen op promotie. Twee confronta ties met De Meeuwen scheiden het team van Johan Sulkers nog van de finale. Daarin is eventueel Yerseke of Seolto, de nummer tien van de twee de klasse, de tegenstander. Sulkers is na de ontsnapping bij Seroos vol goede moed. „Ik heb zaterdag geen zwakke plekken in onze ploeg gezien. Voetballend was het goed en ook legden we werklust aan de dag. Als we zo spelen, hoeven we van weinig ploegen bang te zijn en moet het kunnen." selman en Leon de Witte schakel den zich sporadisch in bij de aan vallen. Na een kwartier kreeg WHS een prima mogelijkheid bij een vrije trap in het doelgebied van Se rooskerke. Op luttele meters van het doel legde De Witte breed op Ketting, maar diens inzet werd ter nauwernood van de lijn gehaald. Een redding waarbij de Setallan ders nog een strafschop claimden wegens hands. Derde klasse WHS mocht zaterdag niet klagen over de start. Bij de eerste aanval van de middag was er een misver stand tussen de twee centrumverde digers van de thuisclub en mocht Patrick Ketting vrij op het doel af gaan. Met een schot laag over de grond werd de keeper gepasseerd: 0-1. Dankzij die vroege treffer groeide het vertrouwen bij de be zoekers. WHS domineerde, hoewel Sulkers noodgedwongen met zijn opstelling had moeten goochelen. Ivan Hage en Hans van den Ouden ontbraken vanwege een schorsing en daardoor speelde de aanvallend ingestelde Matthijs Bruijnzeel als rechtsachter. Bruijnzeel deed dat uitstekend en koos ook vanuit de verdediging zijn momenten om aan de zijkant acties te maken. Egbert Moerland en William Vroegop kon den starten, zodat de linkerkant in ieder geval optimaal bezet was. Hans Leune, vorige week tegen Serooskerke nog linkerspits, ope reerde ditmaal aan de rechtervleu gel. Na een kwartier kreeg WHS zijn tweede grote kans. Bij een goed lopende aanval speelde Mi chel Mosselman aan de zijkant Hans Leune aan en diens voorzet werd door Leon de Witte rakelings naast gekopt. Bij vrije trappen van Patrick Ketting kwamen Egbert Moerland en Hans Leune net niet aan afwerken toe. Serooskerke kon er niets tegenover stellen. Toch was Sulkers nog lang niet gerust op een goede afloop, ook al omdat aan WHS-zijde zowel Leon de Witte, Patrick Ketting als Harm Moerland plots klaagden over misselijkheid en duizeligheid. Sulkers had geen verklaring voor de ziekteverschijn selen. „Het was een vreemde ge waarwording. Die jongens zaten te gen een wissel aan. Gelukkig trok het in de tweede helft weg." Na de hervatting ging WHS voor zichtig op zoek naar een tweede, noodzakelijke treffer. Aijan Mos- Halverwege de tweede helft kon WHS juichen. Egbert Moerland speelde twee man uit en gaf een voorzet op maat die door Hans Leu ne achter de Walcherse goalie werd geschoten: 0-2. De voor Leune in gevallen Corné van Tilbeurgh bracht William Vroegop in kansrij ke positie, maar s inzet ging over. Michel Muf .nan schoot naast na voorbereidend werk van Egbert Moerland en Patrick Ket ting. Aan de overzijde kwam WHS niet in gevaar, ook al omdat doel man Arné van Vossen bij hoge voorzetten een zelfverzekerde in druk maakte. Toch bleef het span nend tot het eind, aldus Sulkers. „We hadden een paar keer goede kansen op een derde doelpunt. Dan kun je wat vrijer gaan voetballen. Nu viel die treffer niet, en dan hoeft er maar een bal verkeerd te vallen en is het prijs." WHS gaat volgens Sulkers met het nodige vertrouwen naar De Meeu wen toe, een ploeg die de Setallan ders vorig seizoen in de nacompeti tie eveneens troffen en toen moeizaam aan de kant wisten te zetten. „In Zoutelande moeten we ons een goede uitgangspositie ver schaffen en dan moeten we het thuis afmaken. Het verhaal dat we thuis niet meer kunnen winnen moet maar eens de wereld uit. Na tuurlijk zal het niet meevallen. De Meeuwen is een van de betere ploe gen in de Zeeuwse derde klasse ge bleken en is dit seizoen in de breed te ook behoorlijk versterkt. Het gaan open wedstrijden worden." Vanaf 1968 gebeurde dat op het nieuwe tennispark aan de Sport- laan. Pas in 1977 besloot het toen malige bestuur zich, bij notariële akte, als vereniging in te schrijven. Het officiële jubileumjaar wordt nu gevierd. Een andere mijlpaal is het tiende smalstad open tennistoernooi in september. De vereniging telt 150 leden en heeft 3 gravelbanen. Onlangs werd het eerste evenement gehouden, een puzzelfietstocht die uitgezet was door de 69-jarige Huib Bocxe die ook al tien jaar de baan verzorgt. Er waren 36 fietsers, in de leeftijd van 5 tot 75 jaar. De jongste was Dylan Lindhout, de oudste Wim Bijl. In de kantine van de vereniging konden de deelne mers zich eerst te goed doen aan een '4-sterrenontbijt'. Daarna kozen de fietsers voor een tocht van 12 of 25 kilometer/Langs de route stonden diverse opdrach ten. De volwassennen moesten spreuken of gezegden raden die af gebeeld stonden op tekeningen. Kinderen moesten letters verzame len om bij terugkomst zoveel mo gelijk woorden te vormen. On danks een enkele regenbui reden alle deelnemers met plezier de rou te. Vooral de opdrachten vielen in de smaak. Maar niet iedereen bleek bekend te zijn met de spreuken en gezegden, zoals De kat uit de boom kijken, De knoop doorhakken, Geld is de sleutel die op elk slot past. Bij terugkomst werden de deelne mers ontvangen met warme koffie en appeltaart. Bocxe werd voor zijn inzet bedankt met een bloemetje. Voorzitter Marcel Bentvelsen (dit jaar 20 jaar lid) schrijft het voor woord in de evenementenkalender. Hij blikt daarin even terug in het verleden en wijst op een aantal ver anderingen en bijzondere gebeurte nissen. Zo was het volgens hem een hele uitdaging om zonder verlich ting het open toernooi te organise ren. Ook maakte hij als bestuurslid het verleggen van de banen mee, het plaatsen van de lichtmasten en de afbouw van de kantine. Bentvel sen herinnert zich ook nog de tijd dat er 210 leden waren ingeschre ven, maar ook de terugval naar 120 leden. „Trots kunnen we zijn op ons huidige park dat er na al die ja ren meer dan geweldig uitziet. Tal loze malen hebben we van de be zoekende verenigingen te horen gekregen dat onze banen goed zijn en het park schoon en netjes is. Dit is voor een groot deel te danken aan de heer Bocxe, die er vele uren aan besteedt." Vice-voorzitter/secretaris is Wim Pipping, penningmeester Ed van der Kuyl, jeugdzaken Maijo Schot en wedstrijdcommissie Jos Schrau- wen. Op de homepage van de club heeft Kees Lindhout een site met infor matie over de vereniging. Daarop zijn een groot aantal foto's te zien uit de historie van t.v. Jacoba van Beieren. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 13