Een perfect resultaat na stug trainen is beloning voor springgroep Olympia WHS zakt tegen Serooskerke voor tentamen van tweede klas bij Brouwershaven Goede start Smerdiek Gemeentebestuur laat het sportgala gewoon in de steek Smerdiek weer geen kampioen Drie treffers Mirjam Stolk Denk en Zet winnaar van stedentoernooi Noad treedt aan tegen profs en artiesten WHS 2 tegen Noad voor de promotie le klas Vrijdag 10 mei 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Turnsters sportploeg; aanmoedigingsprijs Van Vossen en De Wilde De damesspringgroep van de gymnastiekvereniging Olympia uit Tholen is vrij dag in zaal Meulvliet uitge roepen tot sportteam van het jaar 2001. Voor de jon ge turner Bart de Wilde uit Sint-Maartensdijk en kust- hengelaarster Ilonka van Vossen uit Oud-Vossemeer waren er aanmoedingsprij- zen. De nieuwe wethouder sportzaken L.J. van Doorn reikte de prijzen uit. Van wege minder aansprekende resultaten bij de individuele sporters werd er ditmaal geen sportman of -vrouw van het jaar aangewezen. Verrassing Tweede team Trainer Pim Potappel en heel Smerdiek had waarschijnlijk op voor hand getekend voor een 1-1 gelijkspel bij Brouwershaven. Na afloop van de eerste wedstrijd van de nacompetitie overheerste bij de blauw zwarten echter het gevoel dat er meer had ingezeten. Smerdiek heerste op alle fronten, schiep zich meer dan een handvol open kansen maar sprong buitengewoon slordig met de mogelijkheden om. Alleen Pierre Withagen wist in de openingsfase het net te vinden. Tien minuten voor het einde kwam de thuisclub onverwacht langszij. „Nu moet het zater dag tegen WIK gebeuren", aldus Potappel. klasse In het eerste kwartier kwam een vlot combinerend Smerdiek tegen Brouwershaven al driemaal alleen voor de keeper. In de 10e minuut was het raak. Gert-Jan van Ham leidde een aanval in die door Niels Hage op de doelman werd gescho ten. De weer fitte Pierre Withagen was attent en kopte de terugsprin gende bal binnen: 0-1. Daarna bleef Smerdiek met de regelmaat van de klok kansen creëren. „We hebben Brouw helemaal op een hoop gevoetbald", vond Potappel. „Het verschil tussen beide ploegen was duidelijk. We hadden met rui me cijfers moeten winnen." Een echte verrassing was de sterke start van Smerdiek niet voor Pot appel. „Donderdag voor de wed strijd werd er al scherp getraind. Dat zie ik graag. Ik had er ook een goed gevoel over. We hebben het zelf weggegeven, maar er was strijd en beleving tot het einde. Het feit dat we zeeën kansen krij gen, moet vertrouwen geven." Smerdiek miste in Brouwershaven ten gevolge van een administratie ve fout de geschorste Erik van Haaften. In de laatste competitie wedstrijd bij Mevo was de zo vaak de diepte zoekende Van Haaften ten onrechte een voor Jacky op den Brouw bedoelde gele kaart voorgehouden. Door de afwezig heid van de rechtermiddenvelder ontbrak zaterdag bij Smerdiek de dreiging over de flank, want op de andere vleugel kon ook Souley- man el Bouazzaoui onvoldoende doordringen tot de achterlijn. Het gevaar moest nu veelal komen van korte combinaties door het cen trum. Ook het aansluiten van Remi Potappel achter de spitsen was een wapen waar Brouwershaven geen antwoord op had. Voor de thee was ook Jordy Hage met een schit terende vrije trap van afstand dicht bij een treffer. Naarmate de wed strijd vorderde, en Smerdiek als maar kansen bleef missen, be kroop Potappel het gevoel dat het doelpunt aan de andere kant zou vallen. Tien minuten voor het ein de was het zover. Via het hoofd van een verdediger sprong de bal voor de voeten van een Schouwse aanvaller die keeper Corné van Haaften met een fraai schot ver sloeg: 1-1. Volgens Potappel is er geen man overboord. „We hebben het in eigen hand. We weten wat we doen moeten. Smerdiek moet in staat zijn om de volgende ronde te halen." Vier trek van trainer Dick Soomers bij Brouwershaven heeft de club de weg omhoog gevonden. Ik zal het duidelijk maken en in Brouwers haven weten ze ook wel beter. Be gin maart ben ik als trainer opge stapt. Op dat moment kon de club nog volop meedoen voor het kam pioenschap en toch zeker voor de nacompetitie. Het laatste is voor Brouwershaven gelukkig gebeurd. Tot slot wens ik trainer Potappel en zijn elftal veel succes in de der de klasse. Dick Soomers, Sint-Maartensdijk. Hans Leune is een verdediger van Serooskerke te slim af. Stemmen van lezers Een korte reactie op de voorbe schouwing in de Eendrachtbode van 2 mei van de nacompetitie- wedstrijd Brouwershaven-Smer- diek. Daarin wordt mijn naam in verband gebracht met Brouwers haven en wel als volgt: Na het ver De damesspringgroep van Olympia in de bloemen - Johanna Verkamman ontbreekt - met trainers Arnold Barewijk en José Wezenaar werd uitgelicht. De 20-jarige kusthen- gelaarster uit Oud-Vossemeer legde op 20 oktober van het vorig jaar in Vlissingen beslag op de nationale titel bij de dames. Van Doom noemde haar een talent voorde toekomst. In Vlis singen versloeg Van Vossen 19 con currenten. In september doet zij met vier andere dames mee aan het W.K. kustvissen in het Vlaamse Blanken- berge. Haar nationale titel kwam als een verrassing, vertelde Van Vossen. „Anderhalf jaar lang had ik geen be langrijke wedstrijden gevist. Mijn ver wachtingen waren daarom niet hoog gespannen. In het begin ving ik ook geen vis. Ik baalde als een stekker maar uiteindelijk haalde ik er zeven op de kant, genoeg voor de titel." Haar WK-team maakt volgens Van Vossen wel kans op een prijs. „Er zit ten ongeveer dezelfde vissoorten als in Nederland. Veel vis zit er niet, dus het blijft afwachten." De 12-jarige Bart de Wilde debuteer de afgelopen jaar op het landelijke 5C-niveau. Hij bereikte de halve fina le van het nationale kampioenschap en legde beslag op de 12e plaats. De jonge turner van WIK kwam slechts 0,225 punten tekort Voor de play-ofif om alsnog een finaleplaats af te dwin gen. Bart de Wilde volgt ook tumles- sen in Rotterdam en bezoekt nationale trainingen. In 1999 legde zijn oudere broer Joost als talentvol turner ook al beslag op de gemeentelijke aanmoe- dingsprijs voor jonge sporters. Vol gens wethouder Van Doom staat de Thoolse turner aan het begin van een mooie carrière. „Gelet op zijn presta ties en de vorderingen die hij thans maakt, heeft Bart aangetoond tot de landelijke top te kunnen doordrin gen." De springgroep van Olympia nam in februari van het vorig jaar deel aan de Nederlandse kampioenschappen in Menaldum en legde toen op B-ni- veau beslag op de zesde plaats. In november wonnen zij in de eigen zaal de regionale kampioenschappen van Zuidwest-Nederland met een dermate hoog gemiddelde dat de groep promoveerde naar de eredivi sie op springgebied, het A-niveau. Marleen Jansen, Pascalle van de Sande, Annemarie Wezenaar, Kari- ma en Johanna Verkamman, Suzan Smit en Suzanne Comelisse begon nen samen met de trainers Jos Weze naar en Arnold Barewijk in 1999 aan een traject dat was gericht op het be halen van de nationale top. Volgens wethouder Van Doom verdienden de meiden de titel van sportteam van het jaar ten volle. „Deze titel mag gezien worden als een waardering voor de aanwezige klasse alsmede de betoonde trainingsarbeid die er toe leidde dat dit hoge niveau kon worden bereikt." de rechterflank te veel ruimte, maar vooralsnog wisten de bezoekers daar niet van te profiteren. In de 25e minut nam WHS de leiding. Bruijnzeel zette voor en bij de tweede paal stond De Witte, on danks de tactische voorkennis bij Serooskerke-trainer Leendert Geel hoed, vrij als een vogeltje in mei. Voor de WHS-aanvoerder was het vervolgens een koud kunstje om de 1-0 in te koppen. De Setallanders kregen kort daarop nog een prima mogelijkheid, maar Michel en Ar jan Mosselman speelden bij een snelle uitval een numerieke meer derheid slecht uit. Daarna was het over voor de thuisclub en in de 40e minuut kwam Serooskerke langszij. Francois Bliek verloor de bal en de Walcherse ploeg profiteerde me teen: 1-1. Sulkers zag zijn ploeg gaandeweg de eerste helft terugval len. „Na een goeie start gaven we het initiatief uit handen, vooral om dat we heel slordig omgingen met het balbezit. Ook legde Seroosker ke meer agressie aan de dag. Col lectief waren ze vandaag beter dan WHS." Kort na de hervatting wisselde Sul kers verdediger Bliek voor de meer aanvallende pion Egbert Moerland. Na de mutatie ging er even meer dreiging uit van de aanvallen bij de thuisclub. Ketting legde echter on nauwkeurig breed op Leune nadat Egbert Moerland de bal verovert! had, de invaller wist zelf na een goede actie de geheel vrijstaande Ketting niet te bereiken en Harm Moerland slaagde er vanaf de ach- Voetbal programma Zaterdag 11 mei uur Serooskerke-WHS(Boonman) 17.00 Smerdiek-WIK 14.30 Dinteloord 2-Noad 2 12.30 Noad-WMT 14.00 Smerdiek da.-Nieuwland(vr.) 13.00 Voetbal Uitslagen Tholencup: Thol.Boys-Noad afgelast. Nacompetitie: WHS-Serooskerke 2-3, Brouwershaven-Smerdiek 1-1, WHS 2- Dinteloord 2 2-0. Dames: Smerdiek-Woudrichem 5-0. Veteranen: WHS 4-Wolfaartsdijk 4 2-2. Jeugd: Noad A-DSE 4-1, Noad D-Kaai- se Boys 2-3, Noad E-Moerstraten 5-7, Chrislandia-Noad F1 1-7, Noad F2- Schutters 6-0 (Noad kampioen); Thol.Boys C-Noad C 2-3, Thol.Boys E2-Moc 1-15, Thol.Boys (^-Steenber gen 5-1, HSC-Thol.Boys smurfen 0-6; Oudenbosch-WHS C 4-2, Vivoo-WHS D 2-9, WHS meisjes-Moerse Boys 5-2, Vosmeer E-WHS El 5-5, WHS E2-SPS E2 3-3, Divo-WHS E3 6-4, SVC-WHS F2 2-5, WHS F3-Steenbergen 1-4, WHS smurfen-Thol.Boys smurfen 2 12-0. Damesvoetbal De dames van Smerdiek hebben de competitie afgesloten met een rui me 5-0 overwinning tegen Woudri chem en zijn in de derde klasse op de vierde plaats geëindigd. Vanaf het begin was Smerdiek de betere ploeg en na vijf minuten kop te Mirjam Stolk de openingstreffer in op aangeven van Irma Hage. Even later schoot opnieuw Stolk de bal hard in de bovenhoek, na voor bereidend werk van Marjolein Kloet.Woudrichem kwam er niet aan te pas, omdat er - na blessures - geen elf speelsters meer in het veld stonden. De thuisclub kwam op 3-0 uit een hoekschop van Ilse Polder man, die door Silvia Nell werd in geschoten. Na de rust was het beeld niet veel anders, met een veel sterkere thuis club. Op de doelpunten na was er niet veel meer te beleven. Annique ten Voorden lobde de bal bij een vrije trap over de keeper heen en dat betekende 4-0. Vlak voor tijd scoor de Stolk haar derde treffer van de middag - uit een voorzet van Kloet - en bepaalde daarmee de eindstand op 5-0. i Wieldrecht 18 11 4 3 37 38-17 Capelle IX 11 2 5 35 71-31 Sleeuwijk 18 11 2 5 35 43-22 Smerdiek 18 10 4 4 34 58-21 i Everstein 18 10 4 4 34 40-35 Woudrichem 18 7 6 5 27 44-26 ^GJS 18 8 0 10 24 40-34 Nieuwdorp* 18 5 4 9 18 17-31 ZSC '62 18 2 2 14 8 15-62 (Patrijzen IX 0 2 16 2 7-94 een punt in vermindering Wethouder Van Doom noemde in zijn inleiding sport een belangrijk aspect in de Thoolse samenleving. Om breedtesport in de gemeente Tholen te stimuleren, wordt de komende maan den de verenigingen om ideeën ge vraagd. „Verenigingen zijn de hoek steen van de samenleving. Als overheid moeten we sportbeoefening blijven stimuleren. Een actief beleid is nodig om breedtesport onder de aan dacht te brengen. Het is belangrijk dat jong en oud meer aan sport doen en dat daarmee tegelijkertijd maatschap pelijke problemen worden aangepakt. De landelijk overheid heeft een flinke som geld beschikbaar gesteld om de infrastructuur van verenigingen te ver beteren. Het Rijk doet dit alleen als ook de lokale overheid de helft meefi- nanciert, en dit gaat gebeuren. We willen de Thoolse verenigingen daar om uitnodigen om mee te denken. Nog voor de zomer is een stappenplan klaar dat dit najaar met de verenigin gen wordt besproken. In april 2003 kan de subsidieaanvrage worden inge diend." Presentator en PvdA-gemeenteraads- lid Luuk Blom vond dat de gemeente, mede-organisator van het sportgala, in Meulvliet niet het goede voorbeeld gaf. Blom wees daarbij naar stoelen op de eerste rij die voor vertegen woordigers van de gemeente waren gereserveerd. „We gaan vanavond een heleboel kampioenen huldigen. Wie we niet gaan huldigen is het gemeen tebestuur. Op zo'n avond zou het be stuur acte de presence moeten geven." De wel aanwezige sportwethouder Van Doom zette de vrijwilligers bij de clubs in het zonnetje. „Zonder vrijwil ligers kan de georganiseerde sport niet bestaan. Het gemeentebestuur heeft daar grote waardering voor." In drie grote blokken werden alle kampioenen in de gemeente door pre sentator Blom op het podium ge vraagd. Daar ontvingen zij uit handen van leden van de werkgroep sportgala een aandenken. Als intermezzo was er ook nog een demonstratie judo en jiu jitsu door leden van de sportschool Felix Janssens uit Bergen op Zoom. Ilonka van Vossen van visclub 't Scharretje was de eerste sportster die er door wethouder Van Doom apart De springgroep won het bij de uit verkiezing van het eveneens genomi neerde eerste herenteam van tennis vereniging Jacoba van Beieren uit Sint Maartensdijk en de schakers van Denk en Zet uit Scherpenisse. Beide teams promoveerden in hun sport naar de hoofdklasse. De scha kers hebben overigens alweer een stapje terug moeten doen en ook de Smurdiekse tennissers maken spor tief zware tijden door. Trainer Arnold Barewijk van Olympia zei heel trots te zijn op zijn meiden. „Vooral omdat een aantal van hen met studie te maken heeft. Enkelen zaten zelfs in hun examenjaar, maar elke woensdag bleven ze gewoon naar de training komen. Een perfect resultaat is de beloning." Turner Bart de Wilde en sportvisser Ilonka van Vossen kregen als talentvolle sporters de gemeentelijke aanmoedigingsprijs. Spelen op De Waaje begint voor WHS steeds meer op een trauma te lij ken. Op eigen terrein bleek het team van trainer Johan Sulkers ander maal niet in staat om een fatsoenlijke voorstelling weg te zetten. WHS bewees zichzelf bij de ouverture van de nacompetitie een slechte dienst door met 2-3 van Serooskerke te verliezen. De Setallanders riepen de nederlaag over zich af door persoonlijke fouten en onvoldoende agres sie in de duels. Sulkers sprak na afloop van een teleurstellend resultaat maar wilde de handdoek nog niet in de ring gooien. „We moeten er ons aan vasthouden dat we uit beter voor de dag komen dan thuis." In de openingsfase tegen Seroos kerke leek het er niet op dat de groen-witten een moeilijke middag tegemoet gingen. Aan de rechter kant was Matthijs Bruijnzeel vaak ongrijpbaar en centraal op het mid denveld stuwde Harm Moerland dat het een lieve lust was. Kansen kwam er ook voor de thuisclub. Na een hoekschop kopte Leon de Witte gevaarlijk in en Patrick Ketting zet te linkerspits Hans Leune met een bekeken steekbal vrij voor de kee per. Leune bleek wel snel maar niet doeltreffend genoeg, en schoot de ideale kans naast. Aan de overzijde kreeg Serooskerke met name over Stemmen van lezers iïliif'in Vil lil i üi éi 1111 Miiiiiii i 11 il iiiiiill11i li') l'il i ijTi i lil 111 III,ijl ui iin .11 Ik zou willen reageren op het op 3 mei gehouden gemeentelijke sport gala. Waar was het college van Tho len? Waar was het gemeentebe stuur? Op 3 mei werden in Meul vliet te Tholen weer de gemeentelij ke sportprijzen uitgereikt. Jaren gele den een groots gebeuren met veel be zoekers en ook af en toe een bekende sporter of iemand die daar heel dicht bij betrokken was. Het werd echter te duur. Soberheid werd troef bij de ge meente Tholen. Wij, de toenmalige gemeentelijke sportraad, moesten naar de burgerzaal in het gemeente huis uitwijken. Daar konden maar ongeveer 40 .personen in. Het kostte haast niets en het werd een sfeerloos gebeuren. Was dat hetgeen we de Thoolse sporters moesten aanbieden voor hun meestal uitzonderlijke prestaties? De bezuinigingen hielden niet op. De sportraad moest ook zo nodig wegbezuinigd worden. Is ook gebeurd. Echter, het Zeeuwse motto ik worstel en kom boven is ook hier van toepassing. Enkele leden van de vorige en laatste commissie sport be sloten op de vraag van de toenmalige wethouder van sport, en ook van de ambtenaar sportzaken, om toch ad vies over bepaalde zaken uit te bren gen en tevens mee te blijven werken aan de voorbereiding en uitvoering van de jaarlijkse verkiezing van sportman of -vrouw, sportploeg en aanmoedigingsprijs, dat pro deo te willen blijven doen, met ja te beant woorden. Leuk, want zo betrek je de burger weer meer bij de gemeente en wordt het niet alleen een ambtelijk, van bovenaf opgelegd gebeuren. Ja toch? Of zien of zagen wij dat ver keerd? Doordat de werkgroep, want dat is het inmiddels geworden, door middel van signalen begreep dat de burgerzaal gezien het kleine aantal bezoekers en het sfeerloze van de prijsuitreiking zo niet langer kon, werd uitgeweken naar Meulvliet. Prachtige ambiance, veel meer spor ters die het weer leuk vonden en vin den. Voor de genomineerden een prachtige plaats om die huldiging te krijgen die ze verdienen. Ook wer den alle kampioenen van de Thoolse verenigingen in het zonnetje gezet en kregen een aandenken van de ge meente Tholen. Het was dan ook vrijdagavond weer druk in Meulvliet. Echter, wat mij verbaasde en velen met mij, was dat er buiten de wet houder en de presentator van die avond niemand van het college en ook niemand van de gemeenteraad aanwezig was. Ze waren wel alle maal uitgenodigd. Het is een ge meentelijke sportprijs. Waar waren deze vertegenwoordigers van de in woners of sporters? Vergeten? Dat kan en wil ik niet geloven. Verkie zingsbeloften had iedere politieke partij, ook over de sport. Zijn die nu al vergeten? Iedere Thoolse partij had wel een alinea in zijn program ma staan. Daar sta je dan toch voor, maar ze lijken nu al vergeten. Ver geet niet, heren en dames bestuur ders, dat 1 op de 3 Thoolse inwoners aan sport doet of er nauw bij betrok ken is. Dat zijn toch ongeveer 8000 inwoners van onze gemeente. Heel veel vrijwilligers die zorgen dat deze vorm van verenigingsleven tot de grootste van de eilanden Tholen en Sint-Philipsland behoort, die de jeugd van de straat houdt en andere uitwassen op deze manier voorkomt. Is het niet zo dat door middel van de sport een gezonde geest in een ge zond lichaam word gestimuleerd en gecreëerd? Wat ik hiermee wil zeg gen: Willen we op Tholen in 2025 doelstellingen bereiken, dan zullen we pok de sport, inclusief deze sport prijs, door aanwezig te zijn van ge meentewege moeten steunen. Volgend jaar hopen wij dat de vooraf gereserveerde stoel van de gemeentebestuurders wel be zet is. Jan van 't Hof, Burg. v.d. Hoevenstraat, Tholen. Het achttal van Denk en Zet heeft in Rucphen het vierstedentoernooi ge wonnen, zodat dit evenement volgend jaar in Scherpenisse zal worden gehou den. Ook in 1995, 1996 en 1998 ging de wisselbeker mee naar Tholen. In het toernooi speelt iedereen drie partijen, waarin men 25 minuten be denktijd heeft voor de hele partij. Denk en Zet miste vijf van de zes beste spelers om uiteenlopende redenen en arriveerde zelfs met een man te weinig doordat één speler tijdens de reis de rest misliep. Eén van de andere teams vulde daarom de Tholenaren aan. Denk en Zet begon meteen tegen een van de favorieren, titelverdediger Eeu wig Schaak uit Rucphen. Door een klein beetje geluk werd nipt met 4,5- 3,5 gewonnen. Ook de tweede ronde, tegen Steenbergen, ging met dezelfde cijfers en een makkelijker verloop naar Scherpenisse. Het nog puntloze De Schaakhoeve uit Hoeven werd vervol gens met 6-2 verslagen, wat Denk en Zet de maximale score van zes wed- strijdpunten opleverde. Eeuwig Schaak werd tweede met vier punten, Steen bergen derde met twee punten. Het tweede team van Denk en Zet ver loor de voorlaatste competitiewedstrijd nipt met 3-2 van Souburg 5. Van het Thoolse vijftal wonnen Johan Aar- noudse en Arjan Deij verdienstelijk, maar Jan Deij, Raymond Leemreijze en Willem Horst konden het winnende punt niet binnenhalen. Op 10 mei treft men voor de laatste ronde De Zwarte Dame 3. terlijn niet in om Leune aan te spe len. Het ontbreken van een goede eindpass brak WHS halverwege de tweede helft op. Nadat de centrum spits van de bezoekers al een keer vrij voor Arné van Vossen voor langs had geschoten, was het even later wel raak. Hans van den Ouden verloor het leer ter hoogte van de middenlijn en uit een vlijmscherpe tegenaanval tekende de linkerspits 1-2 aan. WHS was van slag en kroop enkele malen door het oog van de naald. Van Vossen tikte een gevaarlijke kopbal naast, een van richting veranderde inzet viel bo ven op de WHS-lat en de in ver warring gebrachte Matthijs Bruijn zeel raakte na een hoekschop de eigen paal. Twintig minuten voor het einde leek het toch nog goed te komen met WHS. Egbert Moerland werd op de rand van de zestienme ter onreglementair gestuit, Patrick Ketting schoot de vrije trap goed in en een attente Bruijnzeel werkte de door de keeper half verwerkte bal in het doel: 2-2. Toch stond WHS aan het eind van de rit met lege handen. Van Vossen redde nog een keer met het lichaam toen een Se- roos-aanvaller vrij op het doel mocht afgaan. Maar de WHS-keep- er was kansloos toen in de 80e mi nuut een bal van dichtbij werd in geschoten: 2-3. Drie momenten van onachtzaamheid in de defensie werden WHS zaterdag fataal, vond Sulkers. „Dat zijn wel de momen ten waarin je de wedstrijd verliest en een goeie uitgangspositie weg geeft. We zullen in Serooskerke het beste uit onszelf naar boven moeten halen. Het wordt een lastige wed strijd. Serooskerke zit voetballend goed in elkaar en heeft slagvaardi ge spitsen." De actie Spieren voor Spieren en het Ronald McDonaldhuis zijn de goede doelen waar de baten heen gaan van een wedstrijd tussen Noad '67 en het World Master Team. Laatstgenoemd elftal bestaat uit oud-profvoetballers en artiesten. Zoals René en Willy v.d. Kerkhof, René v.d. Gijp, Bennie Wijnstekers, Ernie Brandts, de acteurs Bas Muis (Goede Tijden Slechte Tij den), Pim Vosmaer, Winston Gersch- tanowitz en Winston Post, en de zan gers Serge (van het duo Saskia en Serge) en Alex (van de hit Een bossie Met een 2-0 overwinning tegen Din teloord 2 heeft WHS 2 de eerste wed strijd in de nacompetitie om een pro motieplaats naar de reserve eerste klas goed doorstaan. Op 18 mei spe len de Sint-Annalanders in Sint-Phi lipsland tegen de reserves van Noad, die a.s. zaterdag eerst tegen Dintel oord moeten uitkomen. WHS had in de thuiswedstrijd tegen Dinteloord niet al te grote verwach tingen. In de reguliere competitie had de Brabantse ploeg namelijk beide wedstrijden gewonnen en bovendien kampten de Sint-Annalanders met vijf afmeldingen. Toch begon de thuisclub heel geconcentreerd. „We waren fel in de duels en de verdedi ging gaf onder aanvoering van good old Johan van de Repe geen kans weg", zegt leider Chris van 't Hof. „Met name de afscheid nemende Jan van de Repe speelde heel goed." Op het middenveld werd er mooie strijd geleverd en de speciaal van va kantie teruggekeerde Sander West dorp Hzn. maakte vele meters. De grootste kans voor rust was voor Corné van Tilbeurgh, maar hij schoot in een riante positie naast. In de twee de helft werd Dinteloord sterker, me de door de sterke wind. Na tien minu ten werd Arthur de Jonge met een tweede gele kaart uit het veld ge stuurd. Met tien man werd de druk op WHS nog groter, maar Van Tilbeurgh zorgde desondanks een kwartier voor het einde met een schitterende lob voor 1-0. Dinteloord ging massaal in de aanval en Sander Westdorp benutte de ruimte met een tweede doelpunt: 2-0. Dinteloord miste drie hele grote kansen, waardoor de voorsprong van WHS gehandhaafd bleef, zodat de overwinning een feit was. Bij Dintel oord 2 speelde de zoon van WHS- trainer Johan Sulkers, wat nog een ex tra tintje gaf aan deze wedstrijd. rode rozen). Bij de Sint-Philipslan- ders speelt John Williams mee. Deze presentator en acteur, bekend van RTL4 en Yorin, voetbalde in zijn jeugdjaren bij Noad. De wedstrijd - in het kader van het 35- jarig bestaan van Noad - begint zater dagmiddag om twee uur. In de rust treedt de showband Advendo uit Sneek op.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 9