Vier mei: ingetogen en sober Plaatselijk nieuws Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijdag 10 mei 2002 Kerkstraat weer dicht Ijs- en skeelerbaan Slachtveld Marjon de Hond komt naar De Veste Rijbewijs ingevorderd Kristallen beeldjes gestolen Inbraak bij gemeentewerkplaats Zangavond met Dirkslands mannenkoor Verkiezing ouderling Christelijke journalistiek In vuur en vlam Snepvangers wint laatste klaverjaswedstrijd 300 waarschuwingen Dorpsweg week dicht Vrachtwagen trekken op de Ring Open morgen op school Geslacht in eigen slagerij lfoor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Inbraak in auto Feestavond met dansgroep Geen bezwaar tegen vernieuwen garage Papbar besluit met nederlaag Klaverjassen Parkeren kerk Diefstal uit woning Verkiezing diaken SPS naar de Kuip Rond half acht zaterdagavond zetten leden van het co mité dodenherdenking de Ten Ankerweg in Tholen af. Aan de overzijde van de Vest staan de microfoons nog eenzaam op het gazon naast het monument met de tekst 'Gedenk allen die voor onze vrijheid vielen'. Toch heb ben zich al een twintigtal inwoners opgesteld aan de hp- ge kant van het Thoolse Bosje, beschut tegen de koude noordoostenwind. Bekenden groeten elkaar. Kort en in getogen, zoals de hele plechtigheid. VERF NODIG? Geen vergunning voor spoelbassin Hartstichting Sportgehandicapten Tholen Na de eerdere werkzaamheden van aannemer Van Haaften gaat de Kerkstraat maandag weer op de schop. Volgens de kousmethode wordt dan de riolering vernieuwd door de fa. Hak uit Geldermalsen. Er komen wel geen graafwerkzaam heden aan te pas, maar doorgaand verkeer is er toch niet mogelijk. Al leen voetgangers kunnen er nog langs. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 17 mei. Behalve de Kerkstraat is ook de Botermarkt er bij betrokken. Het gaat om de huis aansluitingen van de rioleringen, zoals dat via de kousmethode een aantal jaren geleden in de Een- drachtsweg is gebeurd. Na de riole ring is het leed nog niet geleden, want Delta Nutsbedrijven wil de waterleiding nog vernieuwen. En dat levert dan weer ongemakken op. Wanneer Delta klaar is, gaat de ge meente tot herbestrating over en daarbij wordt behalve de Boter markt en de Kerkstraat ook de Markt betrokken. De resultaten van de hoorzitting moeten door b. en w. nog in de plannen worden verwerkt. J. van den Donker (D66) wil dat het college onderzoekt of er op de voor malige oesterputten een ijsbaan kan worden aangelegd. Dat zei hij maandagavond in de commissie ge meentelijke ontwikkeling tijdens de rondvraag. „In de zomer moet je over de de ijsbaan voor de winter denken. In Tholen is geen veilige schaatsbaan. De Vest blijft gevaar lijk. Alleen als het hard vriest, is het daar veilig." Maar wethouder W.C. van Kempen zei dat hij daar niets over kon zeggen. C. van der Horst (ABT) reageerde ook op de vraag van Van den Don ker. Ze vertelde dat ze lid is van de schaatsbond en dat er steeds meer banen aangelegd worden waarop geschaatst en geskeelerd kan wor den. Of dat ook bekeken zou kun nen worden. GERARD POLDERMAN PROJECTINRICHTING BV vloerbedekking- marmoleum gordijnen - zonwering LuxafletP raambekleding Van Besouw - Deja - Esco - Forbo - Flo- tex - Desso - Interface - Heuga - Nou- wens Bogaers - Sommer - Tufton Heuga Tegeltapijt v.a. 5,44 per m2 Erkend door de Centrale Branchevereniging Wonen Meanderlaan 32, Postbus 30, 4690 AA Tholen, tel. 0166-603589 Advertentie I.M. Het straatwerk bij het Slachtveld laat erg te wensen over. Dat stelde J.P. Bijl (CDA) maandagavond in de commissie gemeentelijke ont wikkeling tijdens de rondvraag. Bijl vroeg het college daar wat aan te doen, maar de betreffende wethou der L.J. van Doorn was niet aanwe zig. „Als het nog twee jaar zo blijft liggen, dan gebeuren er ongeluk ken." Wethouder K.A. Heijboer wilde de vraag wel beantwoorden. Hij zei dat er geen grote herbestra ting uitgevoerd zal worden, gezien de plannen met het gebied. „Wel zullen de putten in de straat worden dichtgemaakt, zoals we die overal dichtmaken." Overigens is het plan Slachtveld volgens Heijboer 'volop in bewe ging'. Het past binnen het nieuwe bestemmingsplan Noord dat in de maak is. Weervrouw Marjon de Hond is woensdag als gast aanwezig bij het nationale voorleesontbijt op De Veste. De school voor speciaal on derwijs doet ook dit jaar weer mee aan de activiteiten van de landelijke voorleesdag. Om half negen worden alle kinderen met hun ontbijt ver wacht in de grote zaal van de school. Nadat de kinderen samen hebben gegeten, zal Marjon de Hond gaan voorlezen uit een boek dat past bij haar beroep, maar dat ook kinderen aanspreekt. Daarna kunnen de leerlingen vragen stellen aan de uit Tholen afkomstige weer vrouw, die regelmatig bij het Nos- journaal is te zien. Met hulp van een medewerker van het KNMI zal er ook een weerballon worden opgela ten. Van een 54-jarige automobilist uit Roosendaal is vrijdagavond op de Nieuwe Postweg het rijbewijs door de politie ingevorderd wegens het rijden onder invloed van alcohol. Uit een blaastest bleek dat hij ruim drie maal de toegestane hoeveelheid had genuttigd. In de nacht van vrijdag op zaterdag is er in een woning aan de Groot Verréhof ingebroken. Vier kristallen beeldjes met een gezamenlijke waarde van ruim 1000 euro zijn ontvreemd. Bij een woning aan de Touwslagersdreef werd in de nacht van zondag op maandag eveneens ingebroken. De buit bedroeg 2 por temonnees met daarin een geldbe drag van een paar honderd euro, een gsm, een rugtas en een bank pas. Een enkelassige aanhangwagen met een waarde van enkele honderden euro's werd vorige week woensdag gestolen aan de Contr' Escarpe. De diefstal gebeurde op klaarlichte dag, 's morgens tussen kwart over negen en elf uur. Van de diefstal is aangifte gedaan bij de politie, maar de dader is nog onbekend. Tussen vrijdagmiddag vijf uur en zaterdagmiddag kwart voor vijf is er ingebroken in de gemeentewerk plaats aan de Molenvlietsedijk. Het alarm ter waarde van enkele hon derden euro's is door de daders ver nield. Meerdere kasten zijn door zocht, maar er is niets meege nomen. In de Hervormde kerk wordt zater dag een zangavond georganiseerd, waarbij het Dirkslands mannenkoor en het gemengd koor Immanuël uit Katwijk optreden. De opening, me ditatie en sluiting worden verzorgd door ds. De Jongste van de Gerefor meerde Gemeente. De aanvang van de zangavond is half acht. In de vacature van ouderling-kerk voogd A. van Elsacker kunnen de hervormde gemeenteleden zaterdag 18 mei kiezen tussen W.J. Punt en J.C. Verheul. Voor de afdeling van de Passage hield mevr. Van der Meij-Van Al- dighem uit Goes een lezing over christelijke journalistiek. Zij vertel de eerst over de geschiedenis van het medium krant. Deze begint in 1660 met de oprichting van de nog bestaande Haarlemmer Courant. Pas in 1830 verschijnt het eerste dagblad. De kranten werden tot 1970 in lood gezet. Vervolgens deed de computer zijn intrede en nu worden de kranten digitaal opge maakt en wordt er gebruik gemaakt van de mogelijkheden op internet. Mevr. Van der Meij vertelde dat door fusies en overnames er van de 50 zelfstandige dagbladen nog maar drie grote concerns met 22 zelfstandige titels over zijn, waar onder drie christelijke dagbladen. Ze legde de dames de vraag voor in hoeverre christelijke journalistiek in deze tijd nog mogelijk en ge wenst is. In groepjes werd na de pauze van gedachten uitgewisseld. De bijeenkomst van de Passage werd door presidente mevr. Heems kerk-Van der Laan geopend. Zij hield een meditatie over Johannes 15:1-5, waarna enkele verzen van lied 231 werden gezongen. Mevr. Quist-Boer sloot de bijeenkomst af met dankgebed en liet als sluiting de aanwezigen vers 4 en 12 van lied 463 zingen. In de Rooms-Katholieke kerk aan de Markt vindt woensdagavond om zeven uur een viering van de Pink sterketen plaats. Op deze bijeen komst kunnen gelovigen - die er op de fiets naar toe komen - samen bidden, zingen en luisteren naar Gods Woord. De Pinksterketen wordt gehouden in samenwerking met de parochies in Halsteren en Lepelstraat. Dit jaar is het thema: 'In vuur en vlam'. Donderdag is er een samenkomst in de St. Martinus- kerk te Halsteren en vrijdag 17 mei in de kerk te Lepelstraat. Alle bij eenkomsten beginnen om zeven uur. De laatste clubavond van klaverjas- vereniging Stad Tholen is gewon nen door Henk Snepvangers. De uitslag is: 1. Henk Snepvangers 5813 punten; 2. Anita Aarnoudse 4995 p; 3. Marie Verkerke 4861 p; 4. Peter Luten 4793 p; 5. Kees Leij- dekkers 4757 p. De prijzen van de clubcompetitie zullen donderdag avond uitgereikt worden, aanslui tend wordt onderling een toernooi gespeeld. Zo'n 300 waarschuwingen deelde de politie de afgelopen weken uit aan automobilisten die hun voertuig verkeerd hadden geparkeerd in het centrum. Sinds maandag kent men geen pardon meer en wordt er be keurd. Maar die eerste dag zijn geen overtredingen geconstateerd. „De mensen gaan eraan wennen", stelt politiechef Radojewski vast. De actie heeft te maken met het verkeerscirculatieplan dat voor de stadskern is gemaakt en waarbij de politie betrokken is geweest. Rado jewski trekt de conclusie dat er ruim voldoende parkeerplaatsen zijn. „Van de aangewezen vakken zijn er 's nachts de nodige leeg, hebben wij geconstateerd." Dat het Thoolse centrum overdag niet voor autoverkeer afgesloten zou kunnen worden, wil er bij hem niet in. „In Goes kan dat wél na 11 uur 's mor gens en Tholen is veel kleiner." Sint-Annaland De Dorpsweg/Bierensstraat wordt een week afgesloten en de bushalte wordt tijdelijk verplaatst, door her- bestratingswerkzaamheden. Aanne mingsbedrijf Van Dijck Petit/BAM gaat de definitieve bestrating aan brengen nu de zettingsperiode van de route rond de nieuwe bushalte voorbij is. Maandag begint de aan nemer en vanaf woensdag tot en met vrijdag zal de bushalte tijdelijk ver plaatst worden naar de Wellevaete. Maandag 13 mei haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier »P- Advertentie I.M. Bij de actiedag voor de weeskinde ren in Malawi organiseren de her vormde jeugdclubs zaterdagmiddag 18 mei een vrachtwagen-trek. Teams van minimaal vier personen kunnen vanaf half twee een poging wagen om een 15-tons vrachtwagen vooruit te trekken. Naast een grote rommel markt en de verkoping van vrouwen vereniging Tryfosa is er vanaf tien uur 's morgens ook een fietsenservi- ce. Tegen vergoeding worden daar kleine reparaties verricht. Ook is het mogelijk om de tweewieler een schoonmaakbeurt te geven. Naast de diverse jeugdclubs, de vrouwenver eniging en de jonge- vrouwenkring verlenen het kinderkoor Soli Deo Gloria, het jongerenkoor Young Voi ces en het gemengd koor VZOS hun medewerking aan deze gemeente dag. Zij zullen op verschillende tijd stippen optreden. Voor de kinderen is er een knutselmorgen en een spel letjesmiddag. Ook kunnen zij zelf spulletjes te koop aanbieden op de kinderbraderie.'s Middags wordt de actiedag afgesloten met een ballon nenwedstrijd. Sint-Maartensdijk De Juliana van Stolbergschool houdt dinsdag van 8.45 tot 12 uur Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ^Magere hamlappen 1 kg. 5,- JVarkensschnitzels 500 gr. 3,80 ♦Nasivlees 500 gr. 2,50 Malse riblappen 1 kg Rundergehakt 1 kg Hamburgers 5 halen 6,80 4,20 4 BETALEN Snijworst 150 gram 1,- Cornedbeef150 gram 1,- Schouderham 150 gram 1,- Asperge-hamsalade 100 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. haar jaarlijkse open morgen, waar bij iedere belangstellende een be zoek kan brengen aan de school- groepen. Ook de zorgklas en het computerlokaal zijn te bezichtigen. De schooldag wordt begonnen met de vertelling van een bijbelverhaal aan de kinderen. In de pauze krij gen de bezoekers iets te drinken aangeboden in de gemeenschaps ruimte. Belangstellenden die nog geen kinderen op school hebben kunnen de schoolkrant, schoolgids en nieuwsbrieven in ontvangst ne men en hebben op de open morgen gelegenheid om kennis te maken met de leerkrachten. Uit een auto die in de Wilhelmina- straat stond, is in de nacht van maandag op dinsdag geluidsappara tuur gestolen. De eigenaar is voor meer dan 200 euro gedupeerd. J E's party-time organiseert vrij dagavond vanaf half negen weer een themafeest voor jongeren vanaf 16 jaar in Haestinge. Het féést heeft als titel meegekregen: 'Star 4 a night' en biedt plaatselijke talenten de kans om op te treden. Onder meer zal de uit Sint-Annaland af komstige Lennard optreden, die vo rig jaar nog winnaar was van de ta lentenjacht. Een ander optreden wordt verzorgd door de dansgroep 'Never less', die een combinatie van streetdance en breakdance showt. Het vrouwelijk gedeelte van deze formatie werd vorig jaar nog derde bij het nationaal kampioen schap streetdance. De organisatie verzoekt de bezoekers om verkleed als ster dit feest te bezoeken. Wie het origineelste verkleed is ontvangt een geldprijs. Jan de Viet en Erik Scherpenisse draaien deze avond weer de muziek, terwijl Raymond Schrauwen de presentatie verzorgt. Voor het vernieuwen van de gara ge en een schutting bij het pand aan de Molenstraat 2 verklaart de provincie Zeeland dat er geen planologische bezwaren zijn. Die verklaring is nodig omdat het pand in een beschermd stadsge zicht staat. Het eerste team van dartvereni ging De Papbar heeft de competi tie afgesloten met een 4-6 neder laag tegen Carembool uit Roo sendaal. Het tweede team besloot het seizoen met een klinkende 9-1 overwinning op 't Kefeeke uit Bergen op Zoom. Uitslag van de laatstgehouden clubavond van klaverjasvereni- ging De Pendelaars: 1. J. Guiljam 5146 punten; 2. J. van Gorsel 5067 p; 3. P. van Bloppoel 4984 p; 4. J. van Splunter 4889 p; 5. P. van Iwaarden 4884 p; 6. R. van Putten 4860 p; 7. M. v.d. Berg 4762 p; 8. P. Bazen 4586 p; 9. M. v.d. Molen 4505 p; 10. J. van Zetten 4244 p; 11. N. van Diggele 3971 p en 12. G. van Ham 3238 punten. Scherpenisse Er zijn voldoende parkeerplaatsen voor de kerkgangers bij het voor malige bankgebouw aan de Laban Deurloostraat. Dat zei wethouder K.A. Heijboer maandagavond in de commissie gemeentelijke ont wikkeling op een vraag van L. Blom (PvdA). Het college maakt via een voorbereidingsbesluit de weg vrij om het voormalige Rabo- bankgebouw om te bouwen in een kerk van de Vrije Hervormde ge meente. Blom vroeg zich af onder welke voorwaarden dit gebeurt. „Het is maar een smalle straat. Er kunnen parkeerproblemen ont staan. Bovendien grenst de kerk aan een woning. En dat kan voor geluidsoverlast zorgen." P.W.J. Hoek (SGP) zei het eens te zijn met het voorstel van b. en w. en wees erop dat het gebouw aan alle eisen zal moeten voldoen. „Het heeft een langdurige voorge schiedenis. De kerkgemeente heeft er recht op dat de zaak tot een goed einde wordt gebracht." Heijboer zei dat er een aantal par keerplaatsen bij de toegang van de kerk liggen, en dat er op 'een be hoorlijke loopafstand' ook nog een parkeerterrein ligt. „Parkeren hoeft geen probleem te zijn als de mensen zich houden aan de af spraken." Uit een woning aan de Pyruslaan werd vrijdagavond tussen half acht en kwart voor elf een onbe kend bedrag aan buitenlands geld en een horloge gestolen. Bij de in braak werd de toegang tot de wo ning geforceerd. Van de diefstal is aangifte gedaan bij de politie. De Hervormde gemeente heeft nog steeds een vacature in het col lege van diakenen. Maandagavond kunnen de leden opnieuw hun stem uitbrengen. De kerkenraad heeft de heren D. Bos en J. Zwa- gemaker op het dubbeltal ge plaatst. Poortvliet De jeugd van voetbalvereniging SPS bracht vrijdag een bezoek aan De Kuip in Rotterdam. De speler tjes kregen een rondleiding in het bekende Rotterdamse voetbalsta dion, waarbij ze in de kleedkamers mochten kijken en ook de prijzen- kasten zagen. Na afloop van de rondleiding werd er een bezoek gebracht aan de training van de se lectie, waarbij de jongelui de be kende voetballers deden toejui chen. Ook kon men met belangrijke spelers op de foto. Ver volgens ging het met de bus naar het subtropische zwembad van Hellevoetsluis, waar men zich pri- Fleur de Kok en Walaa Dawud van CNS De Regenboog leggen bloemen bij het gedenkteken voor de gevallenen in het Bosje van Tholen. De leden van de nationale reserve van de Koninklijke Landmacht on der aanvoering van Cees Zwaai ko men aanlopen en dragen de vlag. Twee man hijsen de nationale drie kleur eerst ten top en laten het dun doek dan tot halverwege de mast zakken: vier mei, dodenherdenking. Het dundoek wappert en klappert in de wind, tussen het gezang van vo gels en het geritsel van het jonge blad in de hoge bomen. Toeschou wers duiken in hun kraag en wach ten. Er komen steeds meer mensen. Op vallend veel kinderen. Rond kwart voor acht staat het vol rond het mo nument als de koren Canticum en Immanuël zich hebben opgesteld (in zwarte, grijze, overwegend donkere kleding) en als ook Concordia zich schuin achter de Natres opstelt. Het legergroen van de reserves krijgt er een schakering bij in het groen van de jasjes van muzikanten van de ko ninklijke muziekvereniging. Concordia speelt Ornamento, dan is het stil. Alleen de klokken van de Grote Kerk zijn hoorbaar, de ijverige vogels, een brommer en hier en daar een kuchje van de omstanders. Er worden nog kransen en bossen bloemen klaargelegd op het talud van de Vest achter de toeschouwers. Anderen houden de bloemen in hun handen. Prayer of St. Gregory spe len de muzikanten, weer gevolgd door klokkengelui en stilte. Na het Flashes for bands speelt Arnold van Bavel The Last Post en dan breekt een lange stilte aan die maar twee minuten duurt. De zon probeert door het wolkendek te breken. De herdenking, die voor het eerst in 1980 werd gehouden, is sober en in getogen. Dan slaat de klok acht uur en brengt de Natres de groet. Con cordia speelt het Wilhelmus. De mensen zingen mee. Eerst schuch ter, dan luider: den Vaderland ge trouwe blijf ik tot in den dood. Als de Natres in de houding staat, is het moment aangebroken voor het leggen van bloemen. Ook het proto col is sober: eerst leggen burgemees ter W. Nuis en zijn vrouw namens het gemeentebestuur een krans, dan volgt het comité, dan de Anbo Tho len, kinderen van de vier Thoolse basisscholen, burgers volgen. Dan nemen de koren het over onder leiding van dirigent D. Letzer. Na Bede voor het vaderland is de plech tigheid ten einde en is binnen een kwartier de plek weer leeg. De bloe men blijven achter, de vogels zin gen. In Sint-Philipsland concerteert Con cordia vanaf zeven uur op de par keerplaats bij het voormalige ge meentehuis. Twintig nummers uit de Liederenbundel I en II, Zeven Ko raalbewerkingen en Hymns for Brass Band. Als eerste klinkt Great is thy faithfulness, om kwart voor acht is Angelus het laatste werk voordat de klokken gaan luiden. Na The Last Post door Leontien Moer land en Richard Feleus is het ook hier twee minuten stil en dan klinkt het Wilhelmus. De publieke belang stelling was groot en tegen achten kwam opvallend veel jeugd opda gen. Bij de nationale herdenking op de Dam in Amsterdam leest de 15-jari- ge Middelburgse Elisabeth de Pagter haar gedicht 'Twee' voor, dat won in de wedstrijd 'Dichter bij 4 mei': Neem twee uren, dagen, maanden of jaren zomaar los uit de geschiedenis. Geen betekenis, niemand weet ze, niemand kent ze. Eeuwen voorbij gegaan. Wachtend op de zon die de dag verlost tot de dag komt dat tijd twee minuten stilstaat. Duizenden kinderen, vaders, moeders en grootouders in gedachten verlost. Zij leven verder in gedachten, meer dan twee minuten. Predikbeurten Zondag 12 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Visser, Hardinxveld- Giessendam. 18.30 u. ds. Bakker, Bodegraven. HERV. GEM. IMMANUËL 10 u. ds. Visser, Apeldoorn. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Van der Veen, Rijs wijk. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van de Wiel. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Duinker, Rotterdam. R.K.-KERK zo 11 u. eerste communie. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Quist, Scheveningen. 18.30 u. ds. De Goei, St.-Maartens- dijk. GEREF. KERK 10 u. da. Bouw, Halsteren. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Ek. 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Den Hoed, Sliedrecht. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Ginkel, Goes. 18 u. ds. De Jong, Sliedrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kommers, Stavenisse. 14.30 u. dhr. De Groen, Sommels- dijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van de Graaf, Rotterdam. 19 u. ds. Duisterhof, Bergschen- hoek. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 16/5 19.30 u. ds. Molendijk, Oosterland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Prins, Sint-Annaland. 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Veen, Rijswijk. GEREF. GEM. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Zorge, Ouderkerk a/d IJssel. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 14/5 19.30 u. ds. Goudriaan (GBS). ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. onbekend. ma wist te vermaken. Teruggeko men op het sportpark stond er voor de jeugdleden en begeleiders een maaltijd klaar. De jeugdcommissie van SPS kijkt terug op een ge slaagd evenement. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwjjl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLF.tlRADVlSERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. De inspecteur Ontgrondingenwet van de provincie heeft geconsta teerd dat aan de Nieuweweg een spoelbassin is aangelegd zonder de vereiste vergunning voor de graaf werkzaamheden. Het bassin is on geveer 50 meter lang en 50 meter breed, en ongeveer 1,25 meter diep. De hoogte van de kade van het bas sin bedraagt 1,75 meter. Indien de vergunning niet voor 15 mei alsnog is aangevraagd, moet het spoelbas sin worden verwijderd. De inspec teur heeft tevens de officier van jus titie in Middelburg in kennis gesteld, om een proces-verbaal op te maken. Op vrijdag 31 mei zal er een afvaardiging van de provincie Zeeland naar het gemeentehuis ko men om overleg te hebben met de ambtenaren over de ontgrondingen- wet en de ontgrondingverordening Zeeland. ZIE VERDER PAGINA 7 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts P. Schoenmakers, Steen bergen, tel. 0167-564942. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Vrijdag 10 t/m vrijdag 10 mei. vrijdag 10 3.27-15.47 zaterdag 11 3.57-16.17 zondag 12 4.32-16.52 maandag 13 5.07- 17.27 dinsdag 14 5.42-18.02 woensdag 15 6.17-18.32 donderdag 16 6.47-19.07 vrijdag 17 7.27-19.47' zo 12/5 11.47 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Pak even uw zakboekje THOLEN 16 mei Informatiebijeenkomst borstvoeding, Kreeftenstraat 21, 20 u. 25 mei Openstelling Dorkasdepot, Regentessestraat 50, 9.30 u. OUD VOSSEMEER 21 mei Bingo, Algemene vrouwen bond, Vossenkuil. 27 t/m 30 mei Avondwandelvier daagse, Café Hof van Holland, 19 u. SINT-ANNALAND 11 mei Taxatiemiddag, de Mee- stoof 13 u. SINT-MAARTENSDIJK 13 mei Vergad. comm. welzijn en onderwijs, gemeentehuis 19.30 u. 14 mei Vergad. comm. middelen, gemeentehuis 19.30 u. SCHERPENISSE 11 mei Rommelmarkt stichting ont spanning gehandicapten, Ons Huis, LangewQg, 13.30-17 u. 25 mei Ds. Den Ouden, psalmzang avond rondom P. Datheen, De Hoeksteen, 19.45 u. 25 mei Openstelling Dorkasdepot, Platteweg, 9.30 u. POORTVLIET 11 mei Schuurfeest PJZ, Bitter- hoekseweg 21 u. BERGEN OP ZOOM 10 mei Cabaretshow Kommil Foo, De Maagd, 20.15 u. 11 mei Landelijke fietsdag, vertrek jeugdherberg Klavervelden, Bos- lustweg, 9 u. 11 t/m 19 mei Kermis, Kijk in de Pot, v.a. 14 u. 17 mei Midzomerstrandkomedie, De Maagd, 20.15 u. 19 en 20 mei Concours hippique, Noordland, 9.30 u. 20 mei Boekenhof, Markiezenhof, 10.30 u. 20 mei Brabantse kastelendag, Markiezenhof, 11 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Ali G indahouse - vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16 en 20 u., ma t/m wo 20 u. Ice age (Ned. gespr.) -vr t/m zo en wo 14 u. ROXY II: Scorpion King - vr en za 18.45 u„ zo 16 u„ wo 20 u. Monsters en co (Ned. gespr.) - vr t/m zo en wo 14 u. The Panic room - vr en za 21.30 u„ zo t/m di 20 u. CINEM'ACTUEEL: Britney Spears: Crossroads - vr t/m wo 14 u. Black night - vr en za 18.30 u., zo 16.15 en 18.30 u„ ma t/m wo 20 u. Collateral damage - vr en za 21.30 u., zo 21 u., ma en wo 20 u. Ice age (Ned. gespr.) - vr, za en wo 14 u„ zo 14 en 16.15 u. The Scorpion King - vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 16.15, 18.30 en 21 u„ di en wo 20 u. Asterix Obelix: missie Cleopatra (Ned. gespr.) - vr t/m zo en wo 14 u. Showtime - vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 21 u. The man who wasn't there - zo 19 u., di 20.30 u. Songs from the se cond floor - ma 20.30 u. De collecte voor de Nederlandse hartstichting heeft in Oud-Vosse- meer 855,49 euro opgebracht, in Poortvliet 702,17 euro en in Tholen 1953,49 euro. De collecte voor het nationaal fonds sportgehandicapten heeft in Sint- Maartensdijk 456,93 euro opge bracht. Gevers en collectanten worden be dankt voor hun bijdragen aan beide collecten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2