Ter Tolne brengt juf Bianca hulde Plaatselijk nieuws Kapotte fiets? GRATIS 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 2 mei 2002 Inbraakpoging mislukt Zakkenroller actief Kapvergunning Oudeland Winkeliers verrassen moeder Vestiging computerbedrijf Geslaagd Dialezing boeit dames Smurfen Tholense Boys tweede in België School naar eendenkooi Vergunning bouw schuur 111 Vissen gevangen Wandelvierdaagse Schoolproject over kinderboeken Deurzetters winnen zeskamp Rommelmarkt 6000 euro mi Garantie Elenahof l^^Geslacht in eigen slagerij lfoor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Met alcohol in sloot Plattelandsvrouwen duiken in verleden Veel kleine zeebaars Klaverjassen Bedrijfspand wordt woning Aanvraag vergunning voor bouw kerk Grote vangst voor de Zeebaars Rommelmarkt in Ons Huis SGP over kermis Bingo bij soos ANBO De Knorhaan vangt zeebaars Bestel-/Bedrijfsauto's Instrumenten maken Tholen Bij een auto die geparkeerd stond aan de Postweg is zondagavond ge probeerd om de autoradio te stelen. De toegang tot de auto werd gefor ceerd, maar het lukte niet om de ra dio mee te nemen. Door de inbraak is er voor enkele tientallen euro's schade aan de auto. Een 45-jarige vrouw is vrijdagoch tend tijdens het winkelen in de Een- drachtsweg van haar portemonnee beroofd. De zakkenroller haalde de portemonnee onopgemerkt uit haar jaszak. De buit bedroeg enkele tien tallen euro's. De Hervormde Gemeente heeft wel een kapvergunning gekregen voor het rooien van bomen op een terrein aan het Oudeland, dat als be schermd archeologisch monument is aangewezen. Wethouder Heijboer zei dat in de gemeenteraad op vra gen van raadslid Piet. In de raads vergadering van 25 maart had de wethouder gezegd, dat er nog geen kapvergunning was verleend. „Ik kon dat op basis van de toen aanwe zige stukken niet constateren", zo verontschuldigde Heijboer zich. De wethouder zei met de Hervormde Gemeente overleg te zullen voeren over de herplantplicht, waarna het onderwerp in de raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling op nieuw besproken kan worden. De ondernemersvereniging gaat za terdag 11 mei de winkelende moe ders verrassen met een presentje. Het is al vele jaren een gebruik dat op de dag voor Moederdag de klan ten een bloemetje krijgen. Dit jaar komen de winkeliers met een ande re tractatie, waarbij de tractatie uit iets eetbaars bestaat. Dhr. Hagg van Print Service Dor drecht heeft een verzoek ingediend bij de gemeente voor het vestigen van een kantoor/computerbedrijf in het pand van Koningin Julianastraat 52. Naast algemene computerwerk zaamheden vervaardigt het bedrijf ook printplaten. Omdat de vestiging plaatsvindt op een perceel met een agrarische bestemming stelt het col lege van b&w aan de gemeenteraad voor het bestemmingsplan te her zien. Ook voor de vestiging van de financieel adviseurs Kot, Hage v.d. Geijn in een kantoor aan de Bo termarkt 5 dient de gemeenteraad toestemming te geven. Momenteel heeft het kantoor een vestiging in Willemstad. Kees Ligtendag is geslaagd voor de vier jarige opleiding voor elektro technisch opzichter. Deze schrifte lijke studie bevat 1300 lesuren en is gevolgd bij PBNA te Arnhem. Voor de Plattelandsvrouwen ver zorgde L. Sauter een dialezing over het natuurgebied de Pluimpot. De docent biologie aan het Rijks te Bergen op Zoom vertelde op en thousiaste en boeiende wijze over de ontstaansgeschiedenis van het gebied vanaf de Romeinse tijd, over de ontwikkeling van Tholen, de be dijking en het ontstaan van woonge meenschappen. De dia's lieten het natuurschoon zien, zoals de kamil le, rolklaver en aardbeiklaver, maar gaven ook veel informatie over de fauna in dit gebied. Zo passeerden de fuut, de tureluur en de scholek ster de revue. Sauter vertelde ook over het nieuwe natuurgebied Scha- kerloo dat door Staatsbosbeheer wordt uitgevoerd en het Ramme- gors waar Schotse Hooglanders zijn uitgezet voor de begrazing. Door de dialezing werden de aanwezigen warm gemaakt om zelf eens het ge bied te bezoeken. Op de bijeen komst werd afgesproken dat er een excursie zal worden georganiseerd. De Plattelandsvrouwen kunnen ook nog met de afdelingsreis mee naar Dordrecht, waarvoor Maddy Over- beeke en Leny Goorden het pro gramma hebben opgesteld. Voorzit ter Anny de Korte bedankte aan het einde van de bijeenkomst L. Sauter voor zijn presentatie, die door de le den zeer was gewaardeerd. In het Belgische Bonheiden is het smurfenteam van voetbalvereniging Tholense Boys bij een toernooi op een tweede plaats geëindigd. De spelertjes met begeleiding mochten voor de reis gebruikmaken van de spelersbus van het hoofdteam. Na enig zoekwerk parkeerde chauffeur Otto Contant de bus bij het sport park, waar de spelers zich snel moesten omkleden voor de eerste wedstrijd. Tholense Boys begon het toernooi met een 4-0 overwinning op FC Ramsdonk, waarna er een 8- 0 zege volgde op K. Lyra TSV. Ook de derde wedstrijd tegen KFC Nij- len leverde een eenvoudige 6-0 overwinning op. Het smurfenteam leek op weg naar de eindzege te gaan, maar in het laatste duel ging het mis. Ondanks een 3-1 voor sprong halverwege de wedstrijd werd er van KFC de Lint met 3-5 verloren. Alle spelers kregen voor hun tweede plaats een medaille uit gereikt en werden vervolgens ge- tracteerd op friet, waarna men met de bus weer terugkeerde richting sportpark De Bent. Oud-Vossemeer De kinderen van groep 5 en 6 van de St.Anthoniusschool brachten een bezoek aan de eendenkooi in Anna Jacobapolder. Onder begeleiding van de kooiker werd een kijkje ge nomen in het natuurgebied. De ex cursie begon met een rondleiding door de eendenkooi, waarbij de kin deren de grote plas zagen waarin de eenden kunnen zwemmen. Deze plas staat in verbinding met ondie pte slootjes, die steeds smaller wor den. Deze zogenaamde vangpijpen eindigen bij de kooi. De gevangen eenden worden geringd, zodat men kan volgen waar ze naar toe vlie gen. Bij de rondleiding zagen de kinderen naast de eenden ook diver se insecten en egels. Na het voeren van de pony gingen de scholieren naar binnen voor een film over de eendenkooi en het invullen van een lesbrief. De kinderen genoten zicht baar van deze leerzame excursie. Dhr. A.J. Hommel heeft bij de ge meente een verzoek ingediend voor het vernieuwen van de zijgevel van de woning die staat op Molendijk 3. Tevens is er vergunning gevraagd voor de bouw van een schuur/gara ge. Het college van b&w stelt aan de gemeenteraad voor om voor de ze verbouw het bestemmingsplan te wijzigen. De tweede clubwedstrijd van hen gelsportvereniging 't Scharretje is gewonnen door Jan Verhees. Aan 't Sluis bij Schore ving hij dertien vis sen met een totale lengte van 211 centimeter. In begin werd er matig gevangen, maar in de laatste uren trok de vis goed. In totaal werden er 111 vissen gevangen. Alleen pupil Jordy van de Zande bleef zonder vis. De uitslag is: 1. Jan Verhees 211 cm; 2. Jan Gorissen 205; 3. Theo Rijnberg 203; 4. Arjan Rijn berg 191; 5. Martijn Minheere 176; 6. Rini Plompen 162; 7. Truus Rijn berg (eerste dame) 142; 8. Clarinda Rijnberg 137; 9. Frank v.d. Zande 135; 10. Gert-Jan Nachtegaal 127; 11Ricardo Plompen (eerste jeugd) 105; 12. Piet Vis 46 centimeter. De wandelsportclub Vosmeer or ganiseert vanaf maandag 27 mei weer de avondwandelvierdaagse. De deelnemers kunnen kiezen uit een route van vijf of tien kilometer per avond. Vanaf 19.00 uur vertrek ken de wandelaars vanaf café Hof van Holland. Voor de grootste groep deelnemers en voor de oudste deelnemer is er een beker beschik baar gesteld. Alle wandelaars die minimaal drie avonden de afstand voltooien, ontvangen een herinne ring. Op de laatste avond zal mu ziekvereniging OVM de wandelaars inhalen. Deelnemers kunnen zich inschrijven bij, C. Havermans, W. van Beierenstraat 2, tel. 672674. Sint-Annaland De kinderen van de Casembroot- school hebben de afgelopen weken gewerkt aan het project 'boeken'. Kinderboekenschrijver Jac Linders vertelde op school hoe een kinder boek tot stand komt. Op de ouder avond konden ook de ouders ken nismaken met deze boekenschrij ven Iedere groep werkte voor het project een bepaald boek of een thema uit. De werkstukken werden donderdagavond op de kijkavond bewonderd. Groep 8 sluit op woensdag 3 juli het project af in ge meenschapscentrum de Wellevaete. Zij geven dan een uitvoering van de musical 'En de groeten van groep 8'. Voor deze afsluiting bereidt juf Carla Westdorp met de kinderen zich al weken voor. Vorig jaar hadden de Deurzetters een slechte dag op 30 april. De spieren wilden niet meer, maar deze koninginnedag ging het weer uitste kend met de ploeg van Kees van Dijke. Met overmacht werd de zes kamp gewonnen, zoals dat in het verleden al diverse keren is ge beurd. De Deurzetters behaalden 69 punten voor de C-tjes met 59,5 p en de Laatbloeiers, die vorig jaar won, met 53 p. 4. B-jeugd 48,5 p 5. Lei ders 44 p 6. Smash 38,5 p 7 en 8. Keutjes en l'Esperance 35,5 p 9. Nightladies 32,5 p 10. Loosers 21 p. De prijs voor de sportiefste ploeg ging naar Smash, het leukste team was de Nightladies. Doordat de EHBO en de Smithstraat afvielen, waren er dit keer maar 10 in plaats van 12 ploegen die de zes spelletjes afwerkten. Het bleef droog tijdens de zeskamp op het sportveld. „Het was dan ook weer een hele leuke, gezellige middag", aldus bestuurs lid André van Ast van organisator WHS. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. De rommelmarkt van Accelerando heeft dinsdag in de veiling 6000 eu ro opgebracht. De voorzethal was volledig gereserveerd voor de ver koop van allerlei tweedehands arti kelen. Voor het eerst was er een tweede hal bijgetrokken, waar het rad van avontuur stond met de con- sumptiehoek, e.d. Een aantal meer waardevolle spullen werden bij op bod verkocht. Zo ging er een ser vies weg voor 105 euro, maar één dienblad was zo gewild, dat daar ook nog 59 euro voor werd betaald. Een oude koelkast ging voor 44 eu ro weg en een tafeltje voor 33 euro. In de keuken van de Schutse had Accelerando maandagmiddag en - avond 4000 oliebollen gebakken, maar daarmee bleek de vraag over schat. Het restant gaf de fanfare dinsdagavond aan de Ring maar weg en dat leverde nog 35 euro aan vrije giften op. De koninginnedag verliep ondanks de sombere weersvoorspellingen nog goed, al werden de kinder spelen uit voorzorg verplaatst van de Ring naar de veiling. Deze ac commodatie kwam dus uitstekend van pas, maar de parkeercapaciteit bleek onvoldoende gezien de com binatie met de rommelmarkt. De aubade vormde 's morgens de ope ning van het programma. VZOS en DEV hadden hun koorkleding thuisgelaten gezien het weer om ex tra warme kleding en regenkleding te kunnen aantrekken, maar het bleef droog. Wietske den Engels man en Thomas van Uden hesen de vlag na een trompetsignaal van Hans Goedegebuure. Daarna zon gen de koren gezamenlijk en wer den er bekende vaderlandse liedjes gezongen met begeleiding van Ac celerando, die voor deze gelegen heid werd geleid door VZOS-diri- gent Rinus van Gorsel. Wethouder K.A. Heijboer hield nog een korte toespraak, evenals voorzitter Tj. Heijboer van de Dorpsgemeen schap. Nadat de aubade klaar was, ging het regenen. De koninginne dag werd 's avonds ook muzikaal besloten met een rondgang van Ac celerando, waarbij vele kinderen en ouders zich aansloten, waaronder een beperkt aantal versierde fietsen. Het Wilhelmus vormde aan de Ring de finale. Stavenisse De discussie over het stopzetten van de garantstelling van de ge meente voor eventuele tekorten bij Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag +Malse bieflappen 500 gr. jKalkoenschnitzels 500 gr. ♦Kalkoenfilet 500 gr. ♦Satévlees 500 gr. 4,50 Verse worst 1 kg 3,50 Vet spek 1 kg 3,20 Spekblokjes 200 gram 3,- Blinde vinken 5 halen Rundertong 100 gram 1,50 Achterham 100 gram 1,25 Gebraden gehakt 150 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN J Advertentie I.M. zorgcentrum Elenahof lijkt een ge bed zonder einde te worden. In de laatste raadsvergadering werd het onderwerp opnieuw naar de com missie terugverwezen, waar het volgens b. en w. al diverse keren aan de orde is geweest. Het college wil de garantstelling afbouwen om dat dit geen relatie meer heeft met de oorspronkelijke bedoeling. Bo vendien streven b. en w. naar een evenwichtige benadering van ver gelijkbare instellingen binnen de gemeente. Het voornemen tot in trekking van de garantstelling is in een vroegtijdig stadium aan het be stuur van Elenahof kenbaar ge maakt en volgens b. en w. is dat be stuur in voldoende mate in de gelegenheid gesteld om haar visie hierover kenbaar te maken. Op 25 maart staakten de stemmen over het voorstel in de gemeenteraad maar nu was er een 10-9 meerderheid voor hernieuwd uitstel. M.J. Klip- pel deed daartoe een voorstel, dat behalve door de SGP ook door het CDA, de CU en ABT werd ge steund. PvdA, VVD en D66 waren tegen. „Het onderwerp is al twee keer in de commissie besproken, al le feiten zijn bekend en de wethou der heeft met het bestuur gespro ken", zei M.A.J. van der Linde. De meerderheid van de raad wil er ech ter nog verder over praten. Sint-Maartensdijk De 18-jarige P.D. is in de nacht van zaterdag op zondag met zijn perso nenauto op de Noordlangeweg te Dinteloord in de sloot terechtgeko men, doordat hij bij een T-kruising rechtdoor reed. Zowel de bestuur der als inzittende H.d.N. uit Dintel oord liepen lichte hoofdwonden op. Bij bestuurder P.D. nam de politie na het ongeval een ademanalyse af, waaruit bleek dat hij onder invloed van alcohol was. Hiervoor kreeg hij een bekeuring van 190 euro. De au to was door het ongeval total loss. Oud-inwoner Sjaak Jasperse hield voor de Plattelandsvrouwen een le zing over opgravingen in Tholen en Reimerswaal. Japserse, die in het da gelijks leven leraar lastechniek is en hierin diverse cursussen geeft, vertel de hoe hij door zijn vader belangstel ling kreeg voor de archeologie. Daar om gaf hij zijn lezing als thema mee; 'In het spoor van Piet Jasperse'. Op dia's toonde hij diverse interessante vondsten, die ondermeer door zijn vader zijn opgegraven, zoals schalen, kannen, een ringetje en een kraal. Bij ieder voorwerp wist Sjaak Jasperse veel te vertellen over de vindplaats en de datering. Aan het einde van de avond verraste de gastspreker de aan wezigen met een gesmeed teken op een sokkeltje, dat hij had nagemaakt aan de hand van het briefhoofd van de brief die hij van het bestuur van de Plattelandsvrouwen had ontvangen. Mevr. Sturris bedankte hem voor de ze verrassing en voor de boeiende le zing en zei het jammer te vinden dat niet alle zestig leden aanwezig waren. Het applaus in de zaal gaf aan dat de aanwezigen het met deze conclusie eens waren. De Plattelandsvrouwen hopen binnenkort met L. Sauter een excursie te maken in natuurgebied de Pluimpot. De 39 deelnemers aan de derde club wedstrijd van hengelsportvereniging De Oosterscheldevissers vingen sa men ruim 26 kilo vis. Slechts één hengelaar bleef zonder vis. De vissers vingen vooral veel ondermaatse zee baars. De uitslag is: IJ. van Gorsel 1615 gram; 2. B. Boogaard 1605; 3. F. Bout 1585; 4. C. Andriesse 1525; 5. J. Noom 1405; 6. G. v.d. Rhee 1250; 7. J. Dierkx 1165; 8. H. Stout- jesdijk 1145; 9. P. Polderman 1090; 10. Ph. Franke 1080. Uitslag jeugd: 1. Gert-Jan Koopman 720 en 2. Jeroen Hengstmengel 260 p. De volgende viswedstrijd wordt zaterdag 11 mei gehouden tussen 15.00 en 18.00 uur. De uitslag van de inhaalwedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars is: 1. J. van Zetten 5426 punten; 2. M. den Haan 5305; 3. J. van Splunter 4908; 4. R. van Putten 4724; 5. P. van Bloppoel 4663; 6. J. van Gorsel 4642; 7. M. v.d. Molen 4468; 8. A. Arts 4278; 9. N. van Diggele 4272; 10. J. Guiljam 4231; 11. M. v.d. Berg 3862; 12. G. van Ham 3673 punten. Mevrouw C.J.D.O. de Beuckelaar heeft een bouwvergunning ge vraagd voor het verbouwen van het bedrijfspand aan de Oostvest 49 tot een woning. Het college van b&w adviseert de gemeenteraad om het bestemmingsplan te herzien, zodat deze verbouw mogelijk is. Scherpenisse De Vrije Hervormde Gemeente heeft bij de gemeente vergunning gevraagd voor het verbouwen van de voormalige Rabobank tot kerkge bouw. Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan Kom Scherpe nisse, aangezien er gebouwd wordt op grond met bestemming woon- doeleinden en kantoren. Om vrijstelling te verlenen, is het nodig dat er een artikel 19 procedure wordt gestart. Daarnaast moet er een voorbereidingsbesluit voor de Wet op de ruimtelijke ordening wor den genomen. Het ontwerpbesluit voor herziening van het bestem mingsplan biedt het college van b&w aan de raad aan voor vaststel ling. Hengelsportvereniging De Zeebaars haalde bij de vierde bekerwedstrijd bijna 43 kilo vis boven water. Voor het eerst dit seizoen werden de lij nen uitgeworpen aan de Anna-Vos- dijk bij Sint-Annaland. Al snel werd duidelijk dat er veel vis zwom. Slechts één deelnemer bleef zonder vis. Danny Bijl eiste met een zee baars van vijftig centimeter en een gewicht van 1435 gram de eerste plaats op in het klassement van de grootste vis. De uitslag van de wed strijd is: IW. van As 3195 punten; 2. A. Faber 2455; 3. Ingmar West dorp (eerste jeugdlid) 2290; 4. M. de Jong 2093; 5. K. v.d. Werff 2010; 6. G. Bijl 1795; 7. D. Bijl 1585; 8. G. Boogert 1540; 9. J. Bijl 1505; 10. R. van Tiggele 1260; ll.L. Poot 1255; 12. A. Munter 1170 punten. De stichting Ontspanning gehandi capten organiseert zaterdag 11 mei de jaarlijkse rommelmarkt. In club gebouw Ons Huis aan de Langeweg 34 worden de spulletjes tussen half twee en vijf uur te koop aangebo den. Naast oude en gebruikte voor werpen worden er ook nieuwe arti kelen te koop aangeboden. De opbrengst van de rommelmarkt wordt bestemd voor de wekelijkse ontspanningsavonden, die voor de gehandicapten worden gehouden. De SGP-fractie wil burgemeester W. Nuis ondervragen over het verlenen van vergunning voor de kermis tij dens het 875-jarig bestaan van Scher penisse. Dat blijkt uit de agenda voor de vergadering van de raadscommis sie algemeen bestuur, woensdag avond om half acht in het gemeente huis. Belanghebbenden kunnen dan gebruik maken van het spreekrecht. De ANBO soos organiseert woens dag 8 mei om 14.00 uur een bingo middag in het Holland Huis. Op woensdag 29 mei wordt het jaar lijkse reisje gehouden. Dit keer staat er een Zeeland-route op het programma. Opgave voor de reis kan via telefoonnummer 662309. Poortvliet De derde klassementswedstrijd van hengelsportvereniging De Knorhaan leverde de eerste twee zeebaarzen van dit seizoen op. Bij windkracht zeven wierpen de vissers zaterdag middag de hengels uit bij de zeedijk ter hoogte van Stavenisse. Met 4.89 meter vis was de vangst minder dan in de twee voorgaande wedstrijden. Ramon Konings ving met een zee baars van 45 centimeter de grootste rondvis. Jacco Hage haalde met een bot van ruim 43 centimeter de groot ste platvis boven water. Cor Bolier werd met 4 botten met een gezamen lijke lengte van 1.23 centimeter de winnaar van de wedstrijd. Jurian Ha ge werd met 48 centimeter de win naar bij de jeugd. De leerlingen van de openbare basisschool Ter Tolne in Tholen beleefden vrijdag een feestelijke middag. Bianca Roosendaal (25), leerkracht van groep 6, trouwde met Rob van der Wegen (29), groentenman in Steenbergen. Gezien de weersomstandigheden moest de huldiging binnen plaats vinden. Tussen een erehaag van leerlingen en ballonnen liep het bruidspaar naar het lokaal van groep 6, waar enkele kinderen een cadeautje aanboden. De leer lingen zongen uit volle borst een lied onder het motto: Hi, ha, hartefelijk gefeliciteerd, we heb ben voor jou dit liedje geleerd. Kit, kat, kuit, daar zijn de bruidegom en de bruid. Nu ga je trouwen, dus jij trakteert, hi, ha, hartelijk gefeliciteerd. Daarna liepen ze terug naar een grote gele bus, waarmee het paar en de leerlingen van groep 6 naar het gemeentehuis in Steenbergen reden. Daar vond de huwelijksvoltrekking plaats. Aansluitend was er in 't Wapen van Steenbergen een kinderreceptie. Het paar wilde geen planten of boeketten, want het ging op de huwelijksreis de bloemetjes buiten zetten. Juf Bianca blijft verbonden aan Ter Tolne. Predikbeurten Zondag 5 mei en donderdag 9 mei hemelvaarstdag THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Den Ouden, do 9.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. mevr. ds. Bouw, Halsteren. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud Gastel. 17 u. ds. Zaadstra, St. Laurens. do 9 u. ds. Van der Veen, Rijswijk. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. van der Zwan. 18.30 u. ds. Van der Zwan. do 11 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. do 10 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. do 10 u. evang. Pieper. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Branger, Utrecht. 18.30 u. ds. De Goei, St. Maartens dijk. do 10 u. ds. Droogers, Werkendam. GEREF. KERK 10 u. ds. Zaadstra, St. Laurens do 10 u. ds. Krol, Gorinchem. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Vuuren. 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. leesdienst. do 9 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10 en 18.30 u. kand. Treur. 14.30 u. leesdienst. do 10 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 19 u. eucharistieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. do 11 u. regionale eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Voets, Middelhamis. 18 u. ds. De Mots, Hagestein. do 10 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. do 2/5 19.30 u. ds. Kareis, zo 9.30 en 18 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste, do 9/5 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. do 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Samson, Stad a/h Haring vliet. 18 u. ds. Van Lingen, Oude Tonge. do 10 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 9.30 en 14.30 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Roodsant, Dirksland. 14.30 u. ds. Budding, Waarder. do 9.30 u. kand. Kaptein, Nieuw- lekkerland 14.30 u. ds. De Boer, Numansdorp en ds. V.d. Zwan, zendingsmiddag. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goei 19 u. ds. mevr. Graafland, Roterdam. do 10 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kleiberg, Veen- endaal. do 9.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30u. leesdienst. do 9 u. ds. Brugge. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 9.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18 u. ds. Blom. do 10 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. dhr. Smouter, Rhoon. 14.30 u. ds. Speelman, Barendrecht. do 10 u. ds. Van der Veen, Rijswijk. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 11 u. ds. Brugge, Scherpenisse. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Vuuren, Barendrecht. 17 u. ds. Klein. do 9.30 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 8/5 19.30 u. ds. Van der Heyden, Oostkapelle (hemelvaarstdienst). OUD GEREF. GEM. 9.30,14.30 en 18.30u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Broere, Tholen. do 10 u. ds. Scheider, De Lier. De uitslag is: 1Cor Bolier; 2. Rinus Lisseveld; 3. Bram Rijnberg; 4. Ju rian Hage; 5. Ramon Konings; 6. Jacco Hage; 7. Fred Michel; 8. Ton- nie de Baat; 9. Rien Konings; 10. Hans de Bruin. Op zaterdag 25 mei organiseert de hengelsportvereni ging de vierde klassementswed- strijd. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Een zestigtal kinderen gaat woensdagmiddag in 't Ouwe Raed'uus aan de slag met het zelf Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts R. Teixeira, Hoogrheide, tel. 0164-614034. do 9/5 tandarts Noorlander, Steen bergen, tel. 0167-567287. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Haven 9, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-602507 of 0166-662264. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIE- PUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en ge sprekspartner bij dementie, tel. 030-6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 06-0730 of 0166-692861 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 2 t/m vrijdag 10 mei. donderdag 2 8.02-20.22 vrijdag 3 8.47-21.02 zaterdag 4 9.42-21.57 zondag 5 10.57-23.17 maandag 6 12.22 dinsdag 7 0.52-13.32 woensdag 8 1.57-14.32 donderdag 9 2.47-15.12 vrijdag 10 3.27-15.47 za 4/5 8.18 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland te levisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735, 25 MHz kanaal 54 (ether). maken van muziekinstrumenten. De knutselmiddag is een initiatief van het activiteitencomité Poort vliet. 's Avonds om zeven uur maakt Accelerando uit Sint-Anna land een rondgang en de bedoe ling is dat de kinderen daar met hun instrumenten achteraanlopen. D.V. maandag 6 mei hoopt de zen ding weer oud papier op te halen vanaf 18.30 uur. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2