MIX INN BIEDT MEER Rosan Stoutjesdijk voor even koningin Provincie Zeeland Milieu en energie IPF€b TOPMERKEN IN ACTIE! De provincie op wielen Donderdag 2 mei 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Hooghoudt Ursus Roter Ballantine's s Tia Maria ;x- Eugènï SLIJTERIJ WIJNHANDEL DE GOUDEN LEEUW Voorstraat 50 St. Annaland tel.(Olóó) 65 23 05 SLIJTERIJ WIJNHANDEL TILBORG Korte Vest 14 St. Maartensdijk tel. (0166) 66 24 90 0,75 liter 3 voor €13,50 EEN GOED GLAS, EEN GOEDE ZAAK Hartstichting ZOA "MEULVLIET" THOLEN Kleinbouw loopt titel mis Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 18/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl In beroep Sluiting kantoren Bedrijven, instellingen, overheden en particulieren kunnen tot 1 oktober bij de provincie subsidieaanvragen indienen op grond van de regeling Reserve Natuur en Milieu. Subsidieverzoeken voor energieprojecten kunnen het hele jaar door worden ingediend. Zandkreekdam Klantenpanel op zoek naar jongeren Vlaginstructie 4 en 5 mei iHVOJslkR ÖKARCNNO to fy (N Cu o Graanjenever Vodka scotch whisky DiSaronno Coffee Liqueur Amaretto 1,0 liter KSARONNO X xv:» LX. O I- Pak even uw zakboekje THOLEN 2 mei Maatsch. culturele reis, Chr. ouderenver., De Wingerd. 3 mei Sportgala, Meulvliet 19.30 u. 15 mei Jaarfeest De Passage, Vis net, 19.45 u. 9 mei Fietstochten zaqgver. Imma- nuël, start Wingerd 13.30-14 u. SINT-ANNALAND 4 mei Zwemmen in Goes, Smash'76, 10 u. SCHERPENISSE 4 mei Ds. Van de Belt op uitnodi ging comité jongeravonden, De Hoeksteen, 19.45 u. POORTVLIET 4 mei Zendingsmarkt, plein Smids straat/Markt, 8-13 u. 11 mei Schuurfeest PJZ, Bitter- hoekseweg 21 u. BERGEN OP ZOOM t/m 5 mei Expositie A.M. de Jong, Markiezenhof, di t/m zo 11 u. 2 mei Toneelstuk Wie is er bang voor Virginia Woolf?, De Maagd, 20.15 u. 3 mei Muziek, zang en dans Zenga, De Maagd, 20.15 u. 7 mei Benny Neyman, De Maagd, 20.15 u. 10 mei Cabaretshow Kommil Foo, De Maagd, 20.15 u. 11 mei Landelijke fietsdag, vertrek jeugdherberg Klavervelden, Bos- lustweg, 9 u. 11 t/m 19 mei Kermis, Kijk in de Pot, 14 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Ali G in da house - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. Ice age (Ned. gespr.) -dagelijks 14 u. ROXY II: Scorpion King - vr en za 18.45 u., zo 16 u., wo 20 uO Panic room - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u.. Monsters en co (Ned. gespr.) - dagelijks 14 u. CINEM'ACTUEEL: Britney Spears: Crossroads - do t/m di 14 u. Collateral damage - do, ma en di 20 u., vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 18.30 en 21 u. Ice age (Ned. gespr.) - do t/m za, ma en di 14 u., zo 14 en 16.15 u. The Scorpion King - do, ma en di 20 u., vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 16.15, 18.30 en 21 u. Asterix Obelix: missie Cleopatra (Ned. gespr.) - do t/m zo 14 u. Showtime - Vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 16.15 u., ma en di 14 u. Verrassingsvoorpremière - do 20 u. Gosford park - zo 19 u., ma en di 20.30 u. Voor de Nederlandse hartstichting is in Sint-Annaland 1321,81 euro gecollecteerd en in Stavenisse 860,89 euro. De collecte voor ZOA vluchtelin genzorg heeft in Sint-Maartensdijk 425,54 euro opgebracht. VERVOLG VAN VOORPAGINA De spelletjes voor de jeugd gingen door in Vossemeer, met uitzonde ring van de peuters. Bij de aubade hield wethouder Van Doorn het kort, gezien de regen die toen viel. Om het veel te natte voetbalveld niet te beschadigden, ging in Sta venisse de zeskamp niet door. Jammer, want er hadden zich elf teams gemeld. De fancyfair en kinderspelen bij de Schalm waren binnen, en trokken veel belang stelling. Het oranjebal op zater dagavond in de Stove werd door ongeveer 200 mensen bezocht. Ook in Scherpenisse werd naar binnen uitgeweken, want er ston den flinke plassen op de Pluimpot. Zo'n 55 kinderen konden zich in ieder geval vermaken, de kleuters in het Holland Huis en de overige schooljeugd in de gymzaal. De spelen voor ouderen en de voetbal wedstrijd gingen niet door. In Poortvliet kijkt Adrie Schot tevre den terug op de viering, die vol gens plan kon doorgaan. „De kin deren hebben zich vermaakt met de spelletjes op het Kerkplein en 's middags bij de groteren deden ne gen ploegen mee." Het oranjebal in 't Ouwe Raed'uus viel eveneens in de smaak. In Sint-Philipsland zijn zowel de spellenkermis van het jeugdhonk als de kinderbraderie verplaatst naar de Wimpel. Ook VZOS ver koos het dorpshuis boven de mu- zieknis en trok een volle zaal voor hun optreden. De belangstelling was ook 's morgens bij de aubade al groot. De peutertjes van Turn Turn troffen het slecht, want tij dens hun rondgang achter Concor dia regende het. In Anna Jacoba- polder ging alles door zoals gepland. De regen hield op op het moment dat Concordia begon te spelen voor de aubade. Met de kinderspelen en de spelen voor volwassenen - waaraan zeven ploegen meededen - werd het een heel geslaagde dag. De driejarige Rosan Stoutjesdijk uit Sint-Maartensdijk was dins dag even koningin. Met trotse ou ders en grootouders erbij zat ze statig in haar gouden koets, voor zien van een kroon op haar hoofd. Haar vierjarig broertje Pepijn was als militair uitgedost en bege leidde de vorstin in een heuse tank. Rosan en Pepijn Stoutjes dijk deden mee aan de optocht van versierde fietsen en andere transportmiddelen. De jury, be staande uit de heren S.J. Schot, S. Verjaal en H. de Wit, bekroonden de twee met een eerste prijs. Bur gemeester W. Nuis nam op de bordes van het gemeentehuis met de koninklijk onderscheiden in woners de aubade af. Muziekver eniging Euterpe o.l.v. Peter de Rooij zorgde voor de beleiding van de leerlingen van de basis scholen, maar in verband met de vakantie was het aantal kinderen niet groot, 's Middags was er nog een fotopuzzelspel en een ballon wedstrijd en 's avonds in Haestin- ge een Oranjeconcert van Euterpe met aansluitend een Oranjebal. Zaalvoetbal Voor de derde keer op rij is Kleinbouw Techniek op doelsaldo de titel misgelopen in de bedrijvencompetitie in Meulvliet. De Sint-Philipslanders wonnen de laatste wedstrijd, tegen Visio, met 11-6 (tien treffers van topscorer Bram Filius). On danks dat moeten ze de eer aan Wierikx la ten, dat met evenveel punten een net iets beter doelsaldo heeft. Wierikx won ook de beker. In de Meulvlietcompetitie is de Lunch kampioen geworden, vóór l'Espe- rance. Deze beide teams stonden zondag ook voor de beker tegenover elkaar. En toen was l'Esperance met 4-1 de sterkste. Op 2 juni wonit het zaalvoetbalseizoen af gesloten met een toernooi en dan is tegelijk de prijsuitreiking. Abdij Nieuws Sinds begin 2001 reist de jonge- rentrailer van de provincie door Zeeland. Dit gebeurt in het kader van het project "Jongeren Infor meren Jongeren". Het doel van het project is om Zeeuwse jongeren (tussen 16 en 24 jaar) te informeren over en te interesseren voor politiek en bestuur. Communicatiestudenten van de Hogeschool Zeeland voe ren dit project in samenwerking met de provincie uit. Stemmen Stijging van het aantal stemmen in 2003 is niet het voornaamste doel, maar het is wel mooi mee genomen als dat zo zou zijn. Voornaamste doel is dat de pro vincie meer gezicht krijgt onder de Zeeuwse jongeren en dat er een vernieuwde vorm van com municatie en voorlichting ontstaat Evenementen De jongerentrailer was vorig jaar bij een aantal evenementen aan wezig, zoals het Bevrijdingsfesti val en het Jongeren Wereld WaterForum, allebei in Vlissingen. Tijdens de evenementen wordt geen interactief programma aan geboden, maar dan heeft de trail er meer een algemene informa tiefunctie over het beleid van de provincie. Scholen De jongerentrailer heeft ook scholen bezocht, onder andere het Zwincollege te Oostburg, de Pontes Scholengroep - Locatie Pieter Zeeman te Zierikzee, het Buys Ballotcollege en het CIOS (opleidinginstituut voor sport- en beweging) te Goes. Het bleek dat de leerlingen deze presentatie een interessante en leuke afwis seling op de reguliere lessen von den. Door de onderwerpen af te stemmen op de lesstof van bij voorbeeld de lessen maatschap pijleer of geschiedenis zal de tour een leuke en leerzame aan vulling zijn. Informatie De ervaringen van scholen en scholieren zijn opgenomen in een brochure. Hierin staat ook aange geven op welke wijze aanvragen kunnen worden gedaan en wat de mogelijkheden zijn. De brochure is verkrijgbaar bij het Informatie centrum van de provincie. Op 7 mei 2002 zal de advies commissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belang hebbenden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen de volgende zaken aan de orde: om 14.00 uur wordt het bezwaar schrift van Stichting Volksdans- festival Borsele te Heinkenszand behandeld. De stichting maakt bezwaar tegen een besluit van GS inzake de afwijzing van het subsidieverzoek voor het Interna tionaal Volksdansfestival Borsele. i om 15.00 uur wordt het bezwaar schrift van Zeeuwse Vereniging voor Dialectonderzoek te Biervliet behandeld. De vereniging maakt bezwaar tegen een besluit van GS inzake de afwijzing van het subsidieverzoek voor een cursus verhalen schrijven. om 15.30 uur wordt het bezwaar schrift van Stichting beheer Hulst Reynaertstad te Hulst behandeld. De stichting maakt bezwaar tegen een besluit van GS inzake de provinciaal subsidie 1999 ten behoeve van het 5B-project Cultuurtoeristische ontwikkeling Hulst. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de advies commissie bezwaarschriften, mevrouw C.W. Ramondt, tele foonnummer 0118-631377. De kantoren van de provincie zijn op donderdag 9 mei (Hemel vaartsdag) en vrijdag 10 mei gesloten. Eind vorig jaar is de regeling Reserve Natuur, Milieu en energie vastgesteld. Het doel van deze regeling is het stimuleren van projecten die het milieu in Zee land ten goede komen. De rege ling bestaat, zoals de naam aan geeft, uit drie onderdelen. Twee daarvan worden nader toegelicht. Milieu Binnen het onderdeel milieu zijn er mogelijkheden voor projecten en initiatieven die aansluiten bij het jaarprogramma 'Leren voor duurzaamheid'. Naast de subsi diemogelijkheid is er ook nog een kans op de Zeeuwse Milieuprijs. Deze wordt toegekend aan het meest innovatieve project. Projecten Milieuprojecten zijn er op gericht om de kwaliteit van het milieu te verbeteren. Ze moeten een bij drage leveren aan een of meer dere doelen van het provinciale milieubeleid. Zo wordt subsidie toegekend aan vernieuwende landbouwprojecten die tot doel hebben het gebruik van gewasbe schermingsmiddelen te verminde ren. Projecten die gericht zijn op het stimuleren van biologische landbouw genieten de voorkeur. Op het gebied van waterbeheer komen projecten die gericht zijn op besparing, gebruik van regen water, reiniging en hergebruik van afvalwater in aanmerking. Ook hier is weer een voorkeur: projecten die de kringloop van water sluiten en ontwikkeling van waterbesparende apparaten. Energie Subsidieaanvragen op het gebied van energie moeten gericht zijn op besparing of opwekking van duurzame energie. Details daar over zijn opgenomen in het actie programma Energiebesparing en Duurzame Energie (verkrijgbaar bij het Infomatiecentrum van de provincie). Een voorbeeld van duurzame energie zijn de straat lantaarns op zonne-energie. Om in aanmerking te komen voor subsidie moet het project ver nieuwend zijn en anderen motive ren om het goede voorbeeld te volgen. De kennis die met het project wordt opgedaan moet be schikbaar worden gesteld aan anderen. Subsidiëring Niet aan alle projecten wordt sub sidie toegekend. Apparaten die al in de handel verkrijgbaar zijn of werkwijzen die elders in Zeeland al beproefd zijn, komen niet in aanmerking voor een subsidie. Verder moet een subsidieverzoek passen binnen het provinciale beleid, met name binnen de thema's van het milieubeleidsplan 'Groen licht' en het waterhuishou dingsplan 'Samen slim met water'. Milieureeks De aanvraagprocedures en mo gelijkheden staan beschreven in nummer 22 van de milieureeks, 'Reserve Natuur, Milieu en Ener gie'. In deze brochure staan ook de voorwaarden die gelden bij de toekenning van de Zeeuwse Milieuprijs. De brochure is gratis verkrijgbaar bij het Informatiecen trum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Het verkeer over de Zandkreek tussen Noord- en Zuid-Beveland moet in de nachten van maandag 6 op dinsdag 7 mei en van dinsdag 7 op woensdag 8 mei rekening houden met enig oponthoud. Maandagavond om zeven uur wordt begonnen met asfalteringswerk op de hoofdrijbaan van de Zandkreekdam. De volgende ochtend om zes uur wordt gestopt, 's Avonds zeven uur wordt weer doorgegaan en, zo dat nodig mocht zijn, wordt ook in de nacht van woensdag 8 op don derdag 9 mei nog gewerkt. Het autoverkeer en (brom)fietsers worden omgeleid over het bruggen- complex. Het zware langzaam verkeer, zoals landbouwtrekkers, kan tij dens het werk niet terecht op de parallelweg. Twee maal per jaar houdt Klantenpanel Openbaar Vervoer Zeeland een bijeenkomst om te discussiëren over verbeteringen binnen het open baar vervoer. Resultaat hiervan is dat de reiziger wordt betrokken bij nieuwe plannen birfnen het openbaar vervoer. De reiziger denkt mee en krijgt de kans ideeën voor verbeteringen aan te dragen. Jongeren zijn een belangrijke doelgroep voor het openbaar vervoer. Het Klantenpanel Openbaar Vervoer Zeeland is daarom op zoek naar jongeren tussen 16 en 24 jaar die bereid zijn twee keer per jaar een avond mee te praten over het openbaar vervoer in Zeeland. Reiskosten worden vergoed en er staat een aardige attentie tegenover. Jongeren kunnen zich ook opgeven voor een digitaal panel, discussie gaat bij dit panel per e-mail. Opgeven voor het panel kan bij Ferry Chervet, tel. 0118-631644, e-mail: klantenpanel@zeeland.nl Op 4 mei gaat de vlag vanaf 18.00 uur halfstok. De vlag wordt die avond niet meer in top gehesen en blijft tot zonsondergang halfstok. Bij zonsondergang wordt de vlag gestreken. Op 5 mei gaat de vlag van zonsopgang tot zonsondergang in top, echter zonder oranje wim pel. «W üi

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 17