WHS nacompetitie dankzij Noad '67 Promotie naar 2de klas schitterend afscheid voor Noad-aanvoerder Jaap van Oudenaarde WHS-Serooskerke Kampioenstitel Sint-Philipslanders na benauwde zege op FSV BAR L'ESPERANCE C? Vosmeer eindigt zonder bezieling GUNTER ST. ANNALAND Bezoek zaterdag om 14.30 uur de nacompetitiewedstrijd ¥®sg®im wMoSc LEEN RIJSTENBIL Na het laatste fluitsignaal werd de afscheid nemende aanvoerder Jaap van Ou denaarde bedolven onder zijn medespelers. Topscorer Corné de Frel viel in de ar men van zijn vriendin en routinier Bram Filius keek van een afstandje maar in tens tevreden naar de vreug detaferelen. Dankzij een be nauwde 2-1 overwinning op FSV sleepte Noad'67 zater dag het kampioenschap in de derde klasse B in de wacht. Volgend seizoen ko men de Fluplanders uit in de tweede klasse, een mijl paal in de geschiedenis van de vereniging die juist de komende weken zijn 35-ja- rig bestaan viert. Bram Fili us en heel Flupland genoot. „Dit is echt schitterend." Donderdag 2 mei 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Helden HOOFDSPONSOR WHS 1 Rijnberg Wegenbouwbv uw adres voor alle verzekeringen Burgemeet 25, 4693 CJ Poortvliet telefoon: 0166-612509 Sponsor WHS 2 RT ALTIJD MET ZOVEEL KEUS VAN DE WEEK "Het Veerhuis" Autobedrijf P. Dekker Zonen V.O.F. Spuistraat 40, 4697 BB Sint-Annaland Telefoon 0166-652454 Gespecialiseerd in Volkswagen, Audi en Seat Let's party in... port bv Langeweg 19, Sint-Annaland Tel. 0166-658010 hairstyling shop Derde klasse De overwinning op FSV kwam niet zonder slag of stoot tot stand. Pas in de laatste tien minuten wist de thuis club een 0-1 achterstand om te buigen in een 2-1 zege. Achteraf gezien zou zelfs een nederlaag niet fataal zijn ge weest voor het team van Peter van Poortvliet. Op eigen terrein ging con current Yerseke verrassend met 1-3 onderuit tegen Olympia, waardoor de Fluplanders hoe dan ook de titel in de wacht hadden gesleept. Nu werd het kampioenschap echter op eigen kracht behaald. Van Poortvliet keek met een fles champagne in de hand terug op een voetbalmiddag die bol stond van de spanning. „We wisten van tevoren dat het moeilijk zou wor den. We hebben het altijd lastig tegen FSV en zeker vandaag 'omdat die jon gens nog voor de periodetitel speel den. De spanning was van de groep af te lezen. Jongens als Arjan Moerland en Menno Fonteijne zaten niet lekker in de wedstrijd. Daardoor lukte het niet om de verbinding tussen verdedi ging en aanval te vinden. Daar komt bij dat FSV achterin een stug blok vormde en fysiek sterker was dan ons. We verloren zeker voor rust veel te veel duels." In het eerste kwartier van de titelstrijd had Noad nog alle kans om de bezoe kers op een onoverkomelijke achter stand te zetten. Met name topschutter De Frel bleef in gebreke. Iwan Geen- se bood hem een ideale mogelijkheid met een strakke voorzet vanaf de rechterkant en ook Arjan Moerland legde de bal na een vrije trap op maat voor de goal. Beide malen stond het vizier bij de aanvalsleider niet op scherp. Ook Bram Filius, een van de weinige Fluplanders die zijn normale niveau haalde, manoeuvreerde De Frel nog een keer in goede positie maar bij die gelegenheid slaagde de spits er niet in om het leer voldoende te controleren. Noad speelde bijzon der onrustig waardoor ook FSV kan sen kreeg. In de openingsfase over leefde de thuisclub een hachelijkse situatie, nadat Van Oudenaarde te kort terugkopte op keeper Kees Loze- koot. Even voor het halfuur ontsnap ten de Fluplanders bij een combinatie door het centrum die de opgerukte aanvoerder van de Fijnaarters vrij voor Lozekoot bracht. De uitlopende doelman redde met het lichaam maar ging even later in de fout. Eerst ver dedigde Lozekoot slecht uit bij een Bij het duel tussen WHS en The Gunners stond behalve de eer niets meer op het spel. De Setallanders waren volledig afhankelijk van de uit slag van NOAD. Alleen een kampioenschap voor de Fluplanders kon het team van Johan Sulkers in de nacompetitie brengen. Op De Waaje werd afgesloten met 2-2, door ondermeer twee benutte strafschoppen in de slotfase. De uitslag deed er verder niet toe, aldus Sulkers. „De jongens waren met hun gedachten meer bij NOAD dan bij de eigen wedstrijd." In de openingsfase liet de thuisclub gen dat NOAD de titel verdiend heeft. enkele goede kansen onbenut om op voorsprong te komen. Patrick Ketting ging alleen op de keeper af maar de Bredase goalie stopte de inzet. Kort daarop schoot Hans Leune van dicht bij in, met een prachtige reflex redde de keeper andermaal. Matthijs Bruijn- zeel opende de score in de 25e mi nuut. Eerst kopte Ketting diagonaal in op aangeven van Hans van den Ouden maar weer reageerde de Bredase doel man sterk. Michel Mosselman bracht de bal opnieuw voor en Bruijnzeel kopte de 1-0 binnen. Daarna liet WHS nog enkele mogelijkheden op een ho gere score ongebruikt. In de rust bracht Sulkers Harm en Egbert Moer land in de ploeg voor Ivan Hage en Hans Leune. Bij een uitval, ingeleid door balverlies van Harm Moerland, werd het na een uur spelen onver wacht 1-1. Egbert Moerland kreeg twee kansen op rij om zijn ploeg weer aan de leiding te brengen. Bij de eer ste gelegenheid schoot Moerland na een pass van Leon de Witte in handen van de keeper. De tweede kans kwam er op aangeven van William Vroegop maar via de keeper knalde Moerland op de paal. In de 85e minuut leek The Gunners de zege naar zich toe te trek ken. Bij een van de schaarse uitvallen maakte Atjan Mosselman een over treding en ging de bal op de stip. Van elfmeter werd keeper Arné van Vos sen verslagen: 1-2. Gelukkig voor WHS werd Ketting bij de volgende aanval in de beruchte zone tegen het gras gewerkt. Ketting klaarde zelf het karwei: 2-2. De echte vreugde kwam pas na afloop toen bleek dat NOAD aan de overzijde van het water in de laatste minuten nog het kampioen schap had gepakt. Daardoor kwamen de groenwitten, en niet FSV, in de na competitie. Johan Sulkers bekende dat hij niet meer in een positieve af loop had gerekend. „We wisten dat FSV lang met 0-1 voor stond. Het zal wel over zijn, denk je dan. Uiteinde lijk werd het toch ook voor ons nog een plezierige zaterdag. Ik moet zeg- Ze hebben het hele seizoen constant gepresteerd en minder steken laten vallen dan wij. Ze zijn de terechte kampioen." WHS opent zaterdag de nacompetitie met een thuiswedstrijd tegen Seroos- kerke dat getraind wordt door Leen den Geelhoed, vorig jaar in de finale met Tholense Boys nog de tegenstan der van de Setallanders. Sulkers heeft zin in het toetje. „Een nacompetitie is een lot uit de loterij. Er is een lange weg te gaan. Maar het zijn wel de wedstrijden waar je het allemaal voor doet. Onze eerste doel is een goede uitgangspositie te krijgen voor de heenwedstrijd. Dat moet haalbaar zijn. Serooskerke is een jonge, goed voetballende ploeg. Zo'n spelletje ligt ons wel. WHS is er klaar voor. De groep is gemotiveerd. Er wordt goed getraind en iedereen is fit." Ook in Serooskerke leeft de wedstrijd, zegt Leendert Geelhoed. Zijn ploeg pakte na een zwakke start met overmacht de tweede periodetitel in 3A. Kampioen Zaamslag en ook het sterke De Meeu wen werden verslagen. Alleen tegen enkele mindere broeders werden nog punten verloren, waardoor Seroos op de vierde plaats eindigde. Geelhoed is bijzender tevreden over die prestatie. „We hebben een heel jonge ploeg die met een geweldig leerproces bezig is. Op dit moment gaat het met reuzen stappen vooruit. Ik weet niet of we nu onze top hebben bereikt of dat we nog verder kunnen gaan. Een zekere wis selvalligheid hoort bij een jonge ploeg. Ik ben benieuwd. Van WHS weet ik niet veel meer. De ploeg is sinds vorig seizoen op een aantal po sities veranderd. De meeste jongens van WHS hebben wel de ervaring. Ze weten wat het is om nacompetitie te spelen. Wij hebben dat volstrekt niet. Het is ook afwachten hoe de twee klassen zich tot elkaar verhouden. We hebben wel geoefend tegen Yerseke en Kruiningen. Dat ging ons goed af maar dat zegt niks. Nu gaat het om de knikkers." Vosmeer voelde zich zondag op de laatste competitiedag duidelijk niet geroepen om revanche te nemen voor de eerder geleden nederlaag bij Re- nesse. De ploeg uit de kop van Schouwen werd niets in de weg ge legd door èen zonder bezieling spe lend Vosmeer. Julian Roman was teleurgesteld na de 0-4 nederlaag. „Van een laatste thuiswedstrijd ver wacht je meer. Zeker tegen een ploeg die ons min of meer de tweede perio detitel heeft afgesnoept. Er was geen enkele beleving. Het was dramatisch slecht." Het op volle oorlogsterkte aangetre den Renesse had geen kind aan de thuisclub. Op het middenveld waren de bezoekers heer en meester. Inko mende spelers werden door Vosmeer geen strobreed in de weg gelegd. Na ruim een kwartier nam Renesse met een afstandschot de leiding. Via het been van Arno Deurloo verdween de bal achter doelman John Aarnoudse die de vanwege vakantie afwezige Michel Neele verving: 0-1. Slecht verdedigen leidde na een halfuur tot de 0-2. Ook na de thee was Vosmeer niet tot grote daden in staat. In de 55e minuut ging de bal op de stip. Na bal verlies aan de linkerkant tikte Joost Hommel in de zestienmeter een aan valler van Renesse aan en Aarnoudse had geen kans op de goed ingescho ten strafschop: 0-3. Een kwartier voor het einde mocht een vrijstaande spe ler van Renesse voor de 0-4 zorgen. Daarna lieten de bezoekers nog enke le kansen op een hogere score onbe nut. Vosmeer was alleen dicht bij een treffer toen Jacco Vaders in de slotfa se Aijen Verkamman aanspeelde die voor een vrijwel leeg doel de hoek voor het uitkiezen had. Verkamman slaagde er in om van dichtbij tegen de enige verdediger op de lijn te schie ten. Even later kon hij naar de kant om vervangen te worden door jeugd speler Hans Vaders. Roman was na afloop kort en duidelijk in zijn com mentaar. „Tegen deze ploeg had dit Vosmeer niets te zoeken. Renesse was gewoon een klasse beter." land zag een inzet van de lijn gehaald nadat Iwan Geense een comer op maat voos de goal had gebracht. Geensè en De Frel liepen elkaar nog een keer in de weg, waardoor een mo gelijkheid om zeep werd geholpen. Kees Jan Verstrate kwam in de ploeg voor Erik Fonteijne. Kort na die wis sel werd Moerland geblokt toen hij wilde inschieten na voorbereidend werk van Ronald den Braber. FSV miste een kans om de partij te beslis sen toen doelman Lozekoot in de fout ging en aan de overkant kopte Moer land een hoekschop juist over. Een kwartier voor het einde kreeg Van Oudenaarde het sein om de aanval te gaan versterken. Prompt legde Den Braber de bal op maat in de zestien meter en kopte de Fluplandse aan voerder vallend in: 1-1. Den Braber zorgde enkele minuten later van dichtbij voor de bevrijdende 2-1. Van Poortvliet gaf zijn tweede aanvaller een extra pluim. „Ronald heeft van daag weer bewezen dat hij een be langrijke speler voor ons is." Na afloop stroomde het Fluplandse publiek het veld op om de geelgroene helden te feliciteren. Erelid Leen Vroegop was een gelukkig mens. „Dit is leutig voor de jongens. Ze hebben het verdiend. Ze hebben een goed seizoen gedraaid. Of Noad iets in de tweede klasse te zoeken heeft, zien we volgend seizoen wel." Voor zitter Adrie van Dijke liet zich in de zelfde bewoordingen uit. „Over twee weken zien we verder. Eerst gaan we dit kampioenschap en ons jubileum vieren." Het ook al feestvierende Concordia kwam rechtstreeks van de eigen receptie naar het sportveld om met vrolijke deuntjes voor de nodige sfeer te zorgen. Terecht ging aan voerder Jaap van Oudenaarde voorop in de polonaise. Na twintig jaar in de hoofdmacht gaat de verdediger een trapje lager voetballen. De partij te gen FSV was meteen zijn laatste offi ciële wedstrijd. „Ze zeggen altijd dat je moet stoppen op je hoogtepunt en dat doe ik. Aan het begin van het sei zoen heb ik mezelf beloofd dat dit het laatste seizoen is. Het kampioen schap brengt daar geen verandering in. Het lichaam doet zeer. Ik kan fy siek niet meer dan één keer in de week trainen, terwijl zeker in de tweede klasse twee maal trainen een absolute voorwaarde is. Misschien dat ik volgend jaar nog wel eens re serve zal staan maar in de basis be ginnen doe ik niet meer." Iets verderop stond Peter van Poort vliet gelukkig te zijn. Het door zijn voorganger Kees Stoutjesdijk geleg de fundament werd door de oefen- meester uit Sint-Annaland verder op gebouwd. „In het eerste jaar bij Noad meteen de titel, dat is natuurlijk prachtig. Voor het eerst werk je als hoofdtrainer in de eigen streek, je staat meer in de aandacht en dan kampioen worden, daar kun je enkel van dromen. Voor het seizoen heb ik gezegd dat we boven WHS moesten eindigen om prijzen te pakken en dat is uitgekomen. Het doet me deugd dat wij vandaag WHS helpen en niet andersom. Maar het gaat niet om mijn persoontje. Het gaat om Noad. Voor Jaap van Oudenaarde is dit een schitterend afscheid. Het is voor ons allemaal een geweldig jaar geweest." Het kampioensteam van Noad kri diepe bal, vervolgens werd hij ge klopt bij een inzet vanaf de zijlijn. Gedragen door de wind zeilde de voorzet bij de tweede paal binnen: 0- 1. „Een zondagsschot", oordeelde aanvoerder Van Oudenaarde later te midden van het feestgedruis. „We gingen daarna vooral tegen onszelf voetballen. En we speelden al tegen een ploeg die zich heel defensief op stelde. In de eerste helft hebben we niet best gevoetbald." Noad mocht niet mopperen dat het voor de thee geen tweede doelpunt t een serenade van Concordia. incasseerde. Onmiddellijk na de ope ningstreffer zeilde een lob juist naast de voor de Fluplanders goede kant van de kruising en Lozekoot redde nog een keer toen de linkerspits ge vaarlijk doorstootte. Alleen Erik Fon teijne kreeg een kansje maar deze werd op. het beslissende moment de voet dwars gezet. In de tweede helft wist Noad het duel meer naar zich toe te trekken, ook al omdat bij FSV de gevaarlijkste aanvaller in de kleedka mer achterbleef. Bram Filius erkende dat de zenuwen Noad lang in hun macht hadden. „Met name de jongere spelers hadden last van de spanning. De ballen kwamen niet aan. Gelukkig konden de ouderen de ploeg op sleep touw nemen. Een mooiere ontkno ping kun je niet bedenken. Dat juist Jaap de 1-1 maakt is natuurlijk prach tig. Gelukkig konden we op het be slissende moment de juiste mentali teit opbrengen. We zijn tot het eind blijven strijden." Zonder ook maar een ogenblik groots te voetballen, begon Noad na rust kansen af te dwingen. Aijan Moer Jaap van Oudenaarde (midden) leidt de polonaise. (0166) 65 24 34 of (slagerij) 65 37 41 Markt 10A-11, Poortvliet, tel. 0166-617040 i i i i ^r iii I I II I I i i i i i i i i i i i i i i i r i Bouwbedrijf A. Rijnberg Traditionele bouw, hoge kwaliteit, scherpe prijzen Keuze uit 500 verschillende woningtypes Bronsgeestweg 3, 4697 RT St. Annaland 0166-652050 b.g.g. 653261 Nieuwbouw Verbouw Renovatie Onderhoud Tevens levering van bouwmaterialen Machinale houtbewerking 1l»1W Aannemingsbedrijf grond- weg en waterbouw A. Plesmanweg 13, 4462 GC Goes Tel. 0113-223920 Sak iSSURANTIEKANTOOR Stand van zaken Zo werd het afgelopen zaterdag toch nog knap spannend. We moeten nog maar eens navragen of het opgelegd pandoer was, maar die dwarse Flup landers lieten ons tot vlak voor het eindsignaal met de bibbers in het lijf rondlopen. Gelukkig stuurden ze FSV uiteindelijk met lege handen naar Bra bant terug, waardoor wij nu nacompe titie kunnen gaan spelen. NOAD, van harte gefeliciteerd met jul lie kampioenschap, namens de com plete WHS-familie. Ennuh, vielen hoofdpijn en misselijkheid de dag na het feest een beetje mee? Wie weet komen we volgend seizoen elkaar toch weer tegen, maar daarvoor zal WHS nog bergen werk moeten ver zetten. In elk geval starten we met een thuis- en uitwedstrijd tegen het Wal- cherse Serooskerke. Verleden week waren er al twee spionnen van Seroos, en die zagen ons met 2-2 gelijkspelen tegen the Gunners. Of ze er veel wijzer van zijn geworden, is twijfelachtig, want het echte WHS zullen ze pas de komende twee zaterdagen te zien krij gen, toch? Johan Sulkers heeft beloofd er voor te zorgen dat zijn selectie als het moet dwars door een muur zal stei geren. We gaan het dus niet cadeau ge ven. Aan de andere kant, op Setalland zal er ook niemand in een depressie te rechtkomen als Serooskerke een maat je te groot voor ons zal blijken te zijn. Niets moet en veel mag... U bent bij deze hartelijk uitgenodigd op de Waaje, want het loont natuurlijk wel de moeite om te komen kijken. Pupil van de week. Niet echt leuk was dat hoor, vorige week. Ben je eindelijk aan de beurt om Pupil van de Week te zijn, en dan ont breekt je foto in de Eendrachtbode! Sorry Colin van,Winkelen, we maken het nu goed en zorgen dat je er mooi in komt. Aanvalluh Wie een week terug de beide halve fi nales van de Champions League heeft bekeken zal het beslist beamen: wat is voetbal toch mooi als het gespeeld wordt met de intentie om te winnen. Zodra de rekenmeesters hun school bord wordt afgepakt en de tactiek-pro- fessoren zwijgplicht opgelegd krijgen, blijkt een pot voetbal ineens weer het doe- en kijkspektakel waar het oor spronkelijk voor werd uitgevonden. Als je dan uitweidt over Champions Leaguefinalisten heb je het natuurlijk over de crème de la crème van voetbal lend Europa. Die mannen kunnen ver schrikkelijk veel met een bal. Maar of je het nu hebt over Real Madrid of over OKB-8 (Op Klompen Begonnen): op elk denkbaar niveau is de manier van spe len bepalend voor het plezier van zo wel uitvoerders als toeschouwers. En heel vaak ook voor het rendement, 't Kan aan mij liggen, maar ik heb nog nooit een supporter juichend uit zijn dak zien gaan bij weer zo'n fabuleuze terugspeelbal op de keeper. En ook bij spelers zie je dat niet vaak. Dat soort bloedstollende acties moet je dus be perken tot één of twee keer per wed strijd, als er niets anders te bedenken valt. Als de instelling aanvallend is, betekent dat onherroepelijk dat er risico's op bal verlies genomen moeten worden. Die riskante dieptebal laat je dan niet tig keer geven door "Wannes de waterdra ger" in je elftal, maar door diegenen die daarvoor de capaciteiten bezitten. En inderdaad, dan gaat er desondanks wel eens wat mis. In het meest trieste geval loop je zelfs een tegendoelpunt op. Nou en? Dat is toch juist het mooie van sport? De remedie is van een sprankelende eenvoud: zelf meteen een nieuwe aanval opzetten, en er een tje méér scoren dan de tegenstander. Moeilijk hè? Tenslotte Doordat pas op het laatste moment duidelijk werd dat WHS nacompetitie gaat spelen, zijn er op het moment van kopij-inlevering nog geen Pupil van de Week en wedstrijdbalschenker bekend. -Lekker hoor, zo'n elektrische deken. Zal er ooit iemand een elektrisch shirt of voetbalbroekpak gaan uitvinden? Of zou dat toch te moeilijk lopen, met zo'n snoer en stekker? Autobedrijf Van Vossen v.o.f. voor vertrouwd en prijsbewust autorijden Spuistraat 1 4697 BB St.-Annaland Tel. 0166-657100 Schiet moeiteloos altijd raak bij Electro World. Elec tro World geeft u een strakke voorzet en het enige wat u hoeft te doen is inkoppen en het voordeel op strijken. Zo'n gemakkelijke wedstrijd heeft u nog nooit gespeeld. VERJflfiL 'Dc Molendijk 3-4, Sint-Maartensdijk Telefoon 0166-662315 ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT WE WETEN EEN BANK WAAR SPORTERS VEEL PLEZIER VAN HEBBEN De Rabobank is een bank met een idee. Het idee heet 'samenwerken'. Met wortels in de plaatselijke samenleving heeft de Rabobank als geen ander een traditie van samenwerken en bouwen aan relaties. Ook vandaag staat de Rabobank nog steeds midden in de samenleving. Dat uit zich naast goede en betaalbare diensten en produkten ook in de samenleving op het gebied van welzijn, waarbinnen sport een belangrijke plaats inneemt. Geen wonder dat we daar graag een steentje aan bijdragen! Rabobank St.-Annaland-Poortvliet Pupil van de week is de 11-jarige Colin van Winkelen, speler van E3. Restaurant - »-r SS*7 MSSSÜ i I 4 4-V U kunt bij ons terecht voor vlees- en visgerechten en barbecue (binnen) v.a. 15 t/m 50 personen Nu ook voor bruiloften en partijen Fam. Moerland-Borgo, Rijksweg 5,4675 BB Anna Jacobapolder telefoon 0167-576046 Voorstraat 22, St. Annaland Tel. 0166-652369 molenstraat 31 4698 BA oud-vossemeer telefoon 0166-672563

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 13