SGP'er tegen gedegen wethouder Velthuis en nieuweling Van Doorn B-lijst beleidsprogramma lijkt nauwelijks aan de orde te komen Gevelstenen PvdA wil veel communicatieSGP en CU meer geld voor wegen Donderdag 25 april 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 De ChristenUnie stemde bij de wethouderskeuze blanco uit protest tegen de collegebesprekingen, waaraan de partij voor spek en bonen deelnam. SGP-raadslid J.M. Aarnoudse stemde uit principiële overwegingen tegen PvdA-kandidaat drs. M.A.E. Velthuis omdat een vrouw niet thuishoort op een bestuurlijke post. Aarnoudse had nog een tweede bezwaar, want Velthuis legde de eed niet af, maar de belofte. Datzelfde deed ABT-wethouder L.J. van Doorn, zodat die ook de steun van Aarnoudse moest ontberen. K.A. Heijboer (SGP) werd met 17 van de 19 stemmen tot wethouder gekozen, evenals CDA-kandi- daat W.C. van Kempen. Velthuis en Van Doorn kregen ieder 16 stemmen. Stekeligheden niet van de lucht Sprookje WD: ernstige procedurefoutCU: achterkamertjespolitiek zegevierde Gestripte portefeuille Te christelijk Afspiegeling Ongepast Pap al gestort Verschil tussen goed en slecht is VVD/ABT Geloofwaardigheid Simavi ZOA Sportgehandicapten 1T m I IIÜIIIDIIIDSDIBQOISBGlIiDQII onze fractie is van mening, dat elke partij verantwoordelijk is voor de door haar voorgedragen kandidaat. Wij moeten eikaars kandidaten ook steunen op basis van gelijkwaardig heid. Maar een minderheid vindt, dat de lijn zoals die in eigen gelederen voor vrouwelijke kandidaten wordt gehanteerd, ook moet worden door getrokken naar andere partijen. Ver der meent deze minderheid, dat hij een kandidaat die bij de installatie niet de eed, maar de belofte aflegt, niet mag steunen. Zowel mevr. Vel thuis als dhr. Van Doom zijn hierover door het betrokken fractielid per soonlijk op de hoogte gesteld." Overigens prees Klippel de PvdA- kandidaat als enige van de vier wet houders de hemel in, ook namens Aarnoudse. „Unaniem hebben wij geen enkele twijfel over de capacitei ten en de inzet van mevr. Velt-huis. Wij hebben haar in de vorige raads periode zowel als raadslid als wet houder leren waarderen als een des kundig en hardwerkend iemand, die de belangen van onze gemeente op een degelijke wijze behartigt", aldus de SGP-fractievoorzitter. Hij ging ook nog even in op de kan didatuur van ABT-wethouder Van Doom. „Van oudsher is het in onze gemeente gebruik geweest, dat wij geen nieuwelingen benoemen tot wethouder. Als uitgangspunt hebben wij altijd aangehouden, dat iemand eerst maar eens een volle raadsperio de moest aantonen wat hij in zijn mars had. Van Doom is nieuw en voldoet formeel niet aan dit criteri um. Wij weten echter, dat hij de nodi ge bestuurlijke ervaring heeft opge daan in de staten van Zeeland. Dit is voor ons reden om zijn kandidatuur te steunen", zei Klippel. Dat was maandagavond het resultaat van de officiële stemming in de ge meenteraad van Tholen. VVD en ChristenUnie hadden scherpe kritiek op de wethoudersbesprekingen, waaraan ze niet te pas waren geko men, maar bij de SGP kwamen de verschillende gevoelens over het steunen van een vrouwelijke kandi daat naar voren. Dat was vorig jaar al het geval toen Velthuis de plaats van Moerland innam en het toenmalige SGP-raadslid J.C. Koopman als eni ge tegenstemde. Aarnoudse is dezelf de mening toegedaan. In het vraag gesprek met de Eendrachtbode, begin januari, wilde hij zich er nog niet duidelijk over uitlaten, maar toen wees alles er al op, dat de Vosse- meerder dezelfde zienswijze hanteer de als de vroegere lijsttrekker A. Kersbergen, die ook tot de Gerefor meerde Gemeente in Nederland be hóórt. Fractievoorzitter M.J. Klippel legde uit, dat die visie gebaseerd is op bij belse uitgangspunten. „Maar de grootst mogelijke meerderheid van Als blijk van het feit dat de stekeligheden in politieke zin niet van de lucht zullen zijn, overhandigde de ChristenUnie maandagavond een cactus plant aan de wethouders Heij boer, Velthuis, Van Kempen en Van Doom. „Nu de strijd is gestreden wil ik de nieuwe wethouders van harte felicite ren", zei Van Belzen na de stemming, waarbij hij en zijn collega Piet een blanco stem uitbrachten. „Er is overigens alleen sprake van politieke boosheid", zo relativeerde Van Belzen zijn scherpe kri tiek op de collegebesprekin gen. „Het college krijgt wel te maken met een echte oppositie en als blijk daarvan wil onze fractie een accessoire voor het bureau aanbieden." Aan de cactus was een kaartje beves tigd met een spreuk van Guido Gezelle. Wethouder Heijboer kon de ludieke actie van de CU wel waarderen. „Het voordeel van een bloemetje is, dat ze wel eens wat overkomen en dan zijn de stekeligheden voorbij, want deze cactussen kunnen erg prikkelen.'Wethouder Van Kempen hoopte dat ze langer meegaan. „Cactussen geven namelijk wel eens hele mooie bloemetjes." Van een geheel andere orde waren de bezwaren van de VVD en de CU, die een informatieronde bij formateur Eversdijk hadden verwacht, maar voor het voldongen feit werden ge plaatst dat het college van SGP, Pv dA, CDA en ABT al in kannen en kruiken was. „Diep droevig en strij dig met alles wat daarvoor als samen werking kon worden betiteld", zei VVD-woordvoerder F.J. Goossen. „Wij zijn op geen enkele wijze naar onze mening gevraagd over de colle gevorming, maar kregen uiterst char mant een sprookje te horen hoe de hazen gelopen waren. Aan deze ern stige procedurefout hebben wij het gevoel overgehouden, dat onze me ning niet serieus werd genomen en niet belangrijk was. Dat ervaart onze fractie als fundamenteel onjuist en ook strijdig met de inzet van de VVD Mevrouw Velthuis in gesprek met raadslid Aarnoudse die haar als enige SGP-er niet steunde bij de wethoudersverkiezing. in de afgelopen vier jaar, waarin con structief meewerken aan het beleids programma hoofdzaak was. Wij noe men het bizar, dat SGP en PvdA geen overleg gevoerd hebben met alle par tijen die het beleidsprogramma vorm hebben gegeven en mede onderte kend. Wij realiseren ons terdege, dat deze ondertekening geen toegangs bewijs voor het deelnemen aan het college is, maar niet gehoord worden en de zaak regelen in de achterkamer, is geen teken van sterkte en politieke moed. Het gevolg van deze handels wijze is, dat de VVD genoodzaakt is om tegen dit college te stemmen. Niet tegen de wethouders in persoon. Wij zullen ze constructief, maar ui terst kritisch volgen op basis van het beleidsprogramma en de resultaten nagaan op tijdigheid, volledigheid, kwaliteit en financiële kaders", aldus Goossen. Ten aanzien van de portefeuilleverde ling deelde de VVD-woordvoerder nog een aantal speldeprikken uit. Zo was het hem opgevallen, dat de inge speelde SGP-wethouder de taak openbare werken in rap tempo inwis selde voor financiën en economie. „Het zal duidelijk zijn, dat een gelde lijk fors gestripte portefeuille open bare werken ruilen tegen financiën en economie, een ruil is zonder weer ga", sneerde Goossen. Hij vond dat de SGP de kernportefeuilles in han den heeft en daarmee de vooruitgang van de gemeente Tholen kan bepa len. Wat de PvdA betreft, zei de VVD'er het jammer te vinden, dat kennelijk het krijgen van de eigen en gewenste portefeuilles volstond. Er is geen be roep gedaan op de SGP en de forma teur om alle andere partijen bij de co alitievorming te betrekken. Het CDA-pakket karakteriseerde Goossen als een vlucht naar voren. Hij constateerde een forse verzwak king in de portefeuilles van wethou der Van Kempen, die ruimtelijke or- defning moest inleveren bij Heijboer en cultuur bij Velthuis. „De drang om mee te regeren, is kennelijk zeer groot." De VVD vond ook, dat nieuweling ABT met heel weinig genoegen had genomen. „Het pretpakket is het lichtste pakket dat de huidige hbo- opleiding karakteriseert. De relatie met de grote woorden uit de verkie zingsperiode is niet vertaald in een programma dat daaraan inhoud geeft." PvdA-fractievoorzitter Van der Linde noemde Goossen ,een welbespraakt man die het theater niet schuwt.' Bur gemeester Nuis haakte daarop in met de opmerking, dat er ook theaters van de lach zijn. Van Belzen stelde vast, dat de keuze van de wethouders niet tot stand ge komen is op basis van programma afspraken. Hij noemde het volstrekt onaanvaardbaar, dat de informatieve ronde van formateur Eversdijk niet gold voor alle politieke partijen. „Dat is in strijd met de afspraken. Als dit de uitleg is van een verantwoord be staan of een samenleving waaraan ie dereen volwaardig kan deelnemen, is onze reactie: verbeter de communi catie-wereld, maar begin ook hier bij jezelf.- Door deze werkwijze is het beleidsprogramma op losse schroe ven komen te staan, want dat kwam tot stand op basis van interactief meedenken. Voor de wethouderskeu ze zijn de oude tijden van achterka mertjespolitiek teruggekeerd. Deze vorm van politiek bedrijven, heeft in Tholen weer gezegevierd. Vier jaar geleden is hetzelfde gebeurd, ook on der leiding van de SGP. Wat toen een vergissing leek, is nu een trend ge worden, waaruit wij onze conclusies zullen trekken voor de periode en een volgende keer. Het wordt echter in alle toonaarden ontkend en gesteld: er is met alle partijen gesproken. Dit kunnen we dan nu oplossen, als dhr. Heijboer onze fractie meedeelt, op welke datum en op welk tijdstip onze fractie mee mocht denken en/of pra ten over de invulling van de wethou- dersposten. En als Heijboer dan toch vragen beantwoordt: de PvdA vond een college met de CU te christelijk. Was de SGP ook die mening toege daan en heeft die fractie daarom de CU ingeruild voor het CDA?" SGP-fractievoorzitter M.J. Klippel kon zich de frustratie van de CU wel voorstellen. „Maar de politieke reali teit was, dat SGP en PvdA elkaar vonden. Ons uitgangspunt was ech ter: kijk bij voorkeur of je de CU bij het college kunt betrekken." Van Belzen: „Dat hadden we dan toch op enige manier mogen mer ken!" En CU-raadslid drs. A.L. Piet voerde aan, dat er zelfs een college van SGP, CDA en CU mogelijk was geweest, want die partijen hebben sa men 10 van de 19 zetels in de Thool- se gemeenteraad. „Dan doe je geen recht aan de Thoolse politieke ver houdingen", zei Klippel. „Heel de geschiedenis is er altijd een afspiege lingscollege geweest. De zaken lig gen zoals ze liggen", aldus de SGP- fractievoorzitter, die het volste vertrouwen in het college had. Ook de trekker van de onderhande lingen, K.A. Heijboer, vertelde dat de SGP ,het heel duidelijk zag zitten' om met de CU in zee te gaan. „Maar die wil was anders dan de politieke realiteit, die een afspiegeling van de gemeente Tholen eiste." Heijboer ontkende, dat er sprake van achterka mertjespolitiek was geweest. „We hebben alles steeds in samenwerking met de twee grootste partijen ge daan." De SGP'er zei de door Van Belzen in de Eendrachtbode gebezig de woorden .ondemocratisch en stijl loos' wel te kunnen begrijpen. „Maar ze spreken me niet aan." PvdA-fractievoorzitter M.A.J. van der Linde had zich er wel aan ge stoord. „Ik pik niet dat mijn gedrag ondemocratisch is." Hij noemde het .ongepast' om zulke zware woorden over zich heen te krijgen. „De ver ontwaardiging van de CU en de VVD vind ik een klein beetje over dreven. Dat neemt niet weg, dat we een middagje meer hadden moeten uittrekken voor de wethouderskeuze, maar daarover heeft ons ook geen vraag bereikt van CU en VVD." Goossen: „Het is toch niet geweest zoals afgesproken." Ook Van Belzen bleef daarbij. „Er is toch niet veel mis gegaan", hield Van der Linde vol. „De grootste partijen nemen zo als gebruikelijk het voortouw, maar ons uitgangspunt was: geen onder onsjes. Mijn partij heeft de procedure ook rechtlijnig gevolgd door niet de kandidaat-wethouder, maar de frac tievoorzitter de onderhandelaar te la ten zijn. Met het vooraf vaststellen van een beleidsprogramma zijn de collegebesprekingen ook op een nieuwe manier aangepakt. Dat pro gramma vormde het leeuwenaandeel. De SGP vroeg ruimte voor een voor behoud, maar zal aan de uitvoering loyaal meewerken. Het nieuwe colle ge heeft ons vertrouwen en wij zullen dat dualistisch volgen." Raadslid Piet informeerde of de Pv dA de deelname van de CU aan het college had geblokkeerd. „Wij heb ben geen enkele blokkade opgewor pen, maar de combinatie met de CU erbij zou teveel worden. Bij elkaar kreeg je dan geen goede afspiegeling van de Thoolse gemeenschap", zei Van der Linde. „Dat was geen poli tieke realiteit", zo viel Klippel hem bij. Van Belzen bracht naar voren, dat zijn partij een zuiver informatieve ronde van de formateur had gewenst voor de wethouderskeuze. „Van der Linde zegt nu dat er geen onderons jes worden gepleegd, maar wij kre gen de mededeling dat de pap al ge stort was. Donderdagavond was de wethouderskeuze gemaakt, inclusief de portefeuilleverdeling en maan dagavond kwam er nog een agenda voor een gesprek. Hoe democratisch is dat? We zijn heel reeël: je kunt de gemeente Tholen niet met 7 wethou ders besturen. Maar onze inbreng bij de formateur was niet meer nodig. Het hoefde niet meer en dat vind ik ondemocratisch. Dat is ook geen stijl, want we zouden het beter doen dan vier jaar geleden, maar het is niet gebeurd!", zei de CU-fractie- voorzitter. Van den Donker had wel kritiek, maar gaf het college toch steun. „Als de formateur mij gevraagd had wel ke partijen een wethouder mochten leveren, had ik deze aanbeveling van SGP, PvdA, CDA en ABT gegeven. Maar ik ben het eens met de CU, dat er ten aanzien van de collegevor ming andere verwachtingen waren gewekt. Ook D66 had het beter ge vonden, dat eerst alle partijen gecon sulteerd waren over hun gedachten ten aanzien van de samenstelling van een eventueel college. Dat zou beter recht gedaan hebben aan de invoe ring van het dualisme. Van Belzen zei behalve zijn andere bezwaren, ook tegen de keuze te zijn van vier wethouders die samen 310 salaris opeisen. „Financieel is dat niet verantwoord gezien de lasten verhoging die wij van de bevolking willen. Men kan niet volstaan met de opmerking: het is maar 10 Dan moeten we bij elke verhoging dit percentage ook maar verminderen. Wat in de vorige periode een verle genheidsoplossing was, wordt nu be stendigd. Ook hier wordt bewaar heid, dat in de politiek er niets zo definitief is als een tijdelijke maatre gel. Het valt echter op, dat de meeste gemeenten van onze grootte met drie voltijd wethouders goed te besturen zijn." Van Belzen zei dat zijn fractie' bij het wethoudersoverleg lege briefjes mocht inleveren bij formateur Evers dijk. „De waarde daarvan is inmid dels overal bekend. We zullen van avond hetzelfde doen en lege stembriefjes inleveren." Invloed had dat niet, want de wet houders werden met 17 of 16 stem men gekozen. De VVD, die aange kondigd had om tegen het college te stemmen, stemde toch voor. De stemcommissie, bestaande uit Bou logne en Goossen, had ook moeite om alles bij te benen. In eerste in stantie kwamen ze maar aan 18 stemmen. Burgemeester Nuis las toen maar opnieuw alle stemmen op, waarbij de twee stemopnemers wel aan de 19 kwamen. „U ziet hoe las tig het tellen van stemmen nog is. Het is bijna traditie", zei de burge meester CU-fractievoorzitter Van Bel zen vindt, dat met de coalitie van vier partijen met 12 van de 19 zetels, de oppositie bij voorbaat wordt geminimali seerd. „Dat is om vele redenen niet goed, zeker niet om het dualisme een goede kans te geven. Onze verwachtingen van het duaal besturen zijn tij dens het laatste deel van het collegeberaad eerder af- dan toegenomen. Of moeten we stellen, dat op de keeper be schouwd, het verschil tussen een goed en een slecht beleid de wisseling van een VVD- wethouder en een ABT-wet houder is, gezien de ingezon den stukken van de laatst genoemde functionaris in de Eendrachtbode van de laatste weken" Behalve ABT dat bij de 16% ozb-verhoging afstand nam van het be leidsprogramma, waren er ook bezwaren van de ChristenUnie en de SGP. Beide fracties hadden bekende principiële bezwaren, maar de CU ging nog verder met een beperkte economische groei en een afwijzing van de plannen Wulpdal en Suzannapolder voor vakantiebungalows. De collegepartijen in het algemeen waren tevreden. Zo dik zelfs, dat het als een zekere zelfvoldaanheid uitgelegd zou kunnen worden wanneer hij alle plussen opsomde, zei SGP-fractievoorzitter M.J. Klippel. „Maar er is veel uit te leggen naar de pel had ook financiële bedenkingen. mensen, vanwie we een forse tariefs verhoging vragen", merkte PvdA- fractievoorzitter M.A.J. van der Linde op. „In het beleidsprogramma gaat het niet om leuke dingen, maar om hoogst noodzakelijke investeringen. Het pro gramma is erg veel omvattend en dat vereist een goede communicatie met de burger. Ik vond het belangrijk ge noeg om daar eën aparte portefeuille houder voor aan te wijzen, maar nu is elke wethouder verantwoordelijk voor de communicatie. We groeien name lijk van één van de goedkoopste ge meenten van Nederland naar de lan delijke norm toe met de geplande tariefsverhogingen in de komende vier jaar. Dat vraagt een daadkrachtig bestuur en een homogene volksverte genwoordiging", zei Van der Linde. Voor CDA'er J.P. Bout was het gede gen programma een bewijs dat zuinig heid wel eens tot achterstanden leidt. „Kijk maar naar Ons Dorpshuis in Anna Jacobapolder. Daar is nu is een inhaalslag dringend nodig. De tarie ven worden verhoogd, maar daar krij gen de inwoners wat voor terug. Het moet alleen wel zichtbaar worden en ook na de stijgingen, behoort Tholen nog tot de goedkoopste gemeenten van Nederland. Wij zijn zeer tevreden met het programma, dat een goed handvat vormt. Onze taak is om er een diepere invulling aan te geven." ABT-woordvoerder J.J.P.A. Boulogne was een stuk minder enthousiast. Hij noemde het programma het product van de overeenstemming tussen zeven partijen en de beperkte financiën. „Maar het schiet tekort op een aantal punten. Bijzonder jammer vinden wij, dat de fractieondersteuning in 2002 en 2003 niet geregeld is. Het geld dat la ter wel beschikbaar komt, zouden we over vier jaar moeten uitsmeren. Ver der is er geen budget gereserveerd voor toeristische fietspaden, fietsrou tes en openbaar vervoer. En dat tast de ge^fwaardigheid van het program- mlRn", aldus Boulogne. Van de collegepartijen had ook de SGP wel kanttekeningen. Ten eerste de afwijkende opvattingen over verde re uitbreiding van toerisme, recreatie en breedtesport. En kunst moet vol doen aan bijbelse normen. Maar Klip- „De korting op het beheer van de openbare ruimte doet zeer. Het niveau is op een aantal onderdelen al matig en wij zijn dan ook beducht voor een nog verdere achteruitgang. Node zijn wij ermee akkoord gegaan." De SGP- fractievoorzitter dacht, dat er nog wel winst valt te halen uit een betere coör dinatie van en toezicht op de uitvoe ring van werken, strengere controle op de aanleg van nutsvoorzieningen, een weldoordachte materiaalkeuze en her ziening van het aanbestedingsbeleid. Klippel bleek ook moeite te hebben met de forse ozb-verhoging van 16% en dat was 5% extra. „De stijging van de legeskosten is gemakkelijker, want daarbij gaat het om dienstverlening voor een individuele burger of instel ling en dan is het billijk dat die daar voor zelf betaalt en de kosten niet af wentelt op de samenleving." De CU had daar echter weer andere opvattin gen over. Van Belzen liet weten, dat hij tegen de verhoging van de secreta rie-leges zal stemmen. Hij was het wel met de SGP eens over het geld voor openbare werken. „Verhoging van het budget wegen op de B-lijst heeft zon der meer de hoogste prioriteit omdat we het risico van terugval erg hoog vinden. Het is verder zeer te betreu ren, dat de betrokken wethouder nog steeds geen tijd had de grondprijzen marktconform te verhogen. De toe zegging is er, maar door die niet uit te voeren heeft de gemeente de op brengst van enkele honderdduizenden euro's misgelopen." De eindconclusie van de CU-fractie was echter ,een re delijk aanvaardbaar plan.' VVD'er F.J. Goossen was blij dat het beleidsprogramma er ligt, want dat is ook een leidraad voor het col lege. „Onze partij omarmt het met vreugde. Niemand kan zich aan de inhoud onttrekken: college, raad en oppositie. Alle afwijkingen in het re geerakkoord dienen met grote zorg vuldigheid gemotiveerd aan de raad te worden voorgelegd. De VVD acht het een genoegen, de rol van opposi tie opnieuw te kunnen spelen. Het decor is klaar, de teksten ingestu deerd en ook wij kennen daarin onze rol en zullen die spelen, altijd", zei Goossen. Zijn collega R. Ravensteijn bracht naar voren, dat het dualisme tot een verrijking zal moeten leiden. „Het ABT-wethouder Van Doorn bewondert de cactus die hij kreeg van de Christen Unie terwijl wethouder Van Kempen geniet van de ludieke actie die ook wethouder Heijboer ten deel viel. besturen moet transparant zijn en daarvoor is per drie maanden een voortgangsrapportage nodig." De oud-wethouder was er niet blij mee, dat bij het hanteren van de kaas schaafmethode economische zaken in het beleidsprogramma onder druk is gezet. „Het detailhandelsonder- zoek lijkt geen vervolg te krijgen nu dat op de B-lijst is gezet. Zodra er fi nanciën zijn, moet dat wel aangepakt worden", aldus Ravensteijn in zijn nieuwe rol als VVD-fractievoorzit- ter. Van Belzen vroeg zich af, of de B-lijst bij enkele financiële meeval lers ooit aan de orde zal komen. D66-raadslid J. van den Donker had toch een voldaan gevoel, dat na het voortdurend afwisselen van hoop en wanhoop tijdens de besprekingen, er een A- en B-lijst uit de bus kwam. „De uitdaging is groot en de partijen die een wethouder mogen leveren, kunnen veel creativiteit in dit ak koord kwijt, maar zullen ook alles uit de kast moeten halen. Een taak dus om enerzijds wel en anderzijds ook weer niet jaloers op te zijn." Van den Donker zette vraagtekens bij het optreden van de CU. „D66 zou tegen een wethouder uit die kring gestemd hebben omdat de CU het toerisme en met name de water recreatie heeft getracht de nek om te draaien." Van Belzen ontkende dat. „We hebben de uitbreiding van de jachthaven in Tholen ondersteund, maar wel gezegd, dat het de laatste keer was." Piet vulde aan, dat de verdere opvoering van de recreatie druk problemen geeft, „Dat is wat anders dan de waterrecreatie de nek omdraaien." Van den Donker hield hem voor, dat de CU tijdens de collegebesprekin gen heeft voorgesteld om 20% winst te maken op de pachtsom van de jachthavens en ook tegen het aan wenden van de toeristenbelasting voor toeristische voorzieningen heeft gestemd. „Dat is heel kwa lijk", aldus het D66-raadslid. Van Belzen zei dat zijn fractie aan vankelijk tegen het totale beleidsplan wilde stemmen, maar na ampel over leg kon de CU het plan toch onder schrijven. Van der Linde zei die steun op prijs te stellen. „Het is na melijk van groot belang dat dit pro gramma uitgevoerd wordt. Er moet een stuk vernieuwing komen en daarvoor moeten alle neuzen naar één kant staan." Ook Van den Donker sprak de ver wachting uit, dat de burger van Tho len kwaliteit voor zijn geld zal krij gen. Hij voelde er dan ook niets voor om 'slechts op het college te schieten voor een nog grotere chaos.' Het D66-raadslid had de voorkeur voor een college zonder SGP, maar daar voor had hij vrijwel geen steun. Hij noemde het zeer te waarderen, dat de grootste partij geen misbruik maakte van de door de kiezers toebedeelde macht. Voor de ontwikkelingsorganisatie Simavi is gecollecteerd in Stave- nisse met een opbrengst van 194,99 euro als resultaat. Gevers en collectanten wordt dankgezegd voor hun bijdragen aan de verschillende collecten. Voor ZOA vluchtelingenzorg is er in verschillende plaatsen gecollec teerd. In Oud-Vossemeer leverde dat 376,01 euro op, in Sint-Anna- land 556,05 euro en in Tholen 1387,65 euro. ZOA is een christe lijke humanitaire hulporganisatie, die bijvoorbeeld al vanaf 2000 re guliere projecten heeft opgezet onder vluchtelingen en ontheem den in Afghanistan. In het achter eenvolgens door een burgeroorlog, droogte, de strijd tegen het ter rorisme en een aardbeving getrof fen land zijn door ZOA eind vorig jaar bijvoorbeeld voedselpakket ten uitgedeeld aan 4000 families rond de hoofdstad Kaboel. De collecte voor het nationaal fonds sportgehandicapten heeft in Scherpenisse 471,94 euro opge bracht en in Poortvliet 335,38 eu- (W)onderwaterwereld. Onder deze naam organiseert het Zeeuws Biologisch Museum te Oostkapel- le op 29 april een workshop voor kinderen. Tussen twee en drie uur kunnen kinderen van 8 tot 12 jaar terecht bij de watertuin achter het museum. Aanmelden tel. 0118- 582620. luiJimiiiiiiiiiiui i rnmm BOUWMATERIALEN Geopend Ma. t/m Vr.: 07.30 -17.30 uur Zaterdag 08.00 -12.00 uur SHOWROOM Geopend Ma.: 13.00 17.30 uur Dl. t/m DO.: 08.30-17.30 uur Vrijdag: 08.30 - 21.00 uur Zaterdag: 09.30 17.00 uur mommwkj Vriens-De Schelde IS GEGARANDEERD EEN SUCCES. Bergen op Zoom Zeelandhaven 7 Telefoon: (0154) 371500 Fax: (0164) 245370 www.vriens-deschelde.nl Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 5