Eerste meisjesteam Smash '76 wint kampioenschap in landelijke klasse Dames Sint-Annaland moeten punten pakken Tweede keer bloemen WHS F2 Verburgh 'Er zat veel meer vis dan normaal rond deze tijd' Ook titel voor heren 3; heren 1 blijft eerste klasser Ruucstoppelen 2 verkijkt zich op Eegedima Koffielied in de Hoogstraat Donderdag 25 april 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Matthijs 100% Promotieduels Wijting verdwenen Ieder weekend vissen Eegedima 2 taai Jeugd Mosselman prolongeert clubtitel Vijf winstpunten Jolanda Breure Veertien teams in Bon Giornocup b.u. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat. - Hi-end audiospeciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Tafeltennis Het eerste meisjesteam van tafeltennisvereniging Smash '76 uit Sint- Annaland schreef zaterdag historie met het winnen van het kampioen schap op landelijk niveau. Invalster Esther Bruijnzeel maakte in Etten- Leur het verlossende punt voor de titel. Heren 3 eindigde eveneens op de eerste plaats en werd zaterdagavond in de Wellevaete door voorzit ter Kees Vroegop in de bloemen gezet. Heren 1 en 2 blijven in hun klas se, maar heren 4 en 5 kunnen nog via de achterdeur promoveren naar de vijfde klas. Smash 5 is al zeker van een promotieduel. 1 cadeautjes weg. Alleen Van Driel verloor een partij. De voorsprong was echter dermate groot, dat het bijna niet meer mis kon gaan en aan de ver wachtingen werd volop voldaan. Het team behaalde 72 punten en promo veert naar de vierde klas. Matthijs Bruijnzeel, die op zaterdag bij WHS zijn voetbaltalenten laat zien, speelde honderd procent. Mamix v.d. Graaf, die jarenlang uitkwam in de zesde en zevende klas, is uitgegroeid tot een sterke vijfde klasser. Als beloning voor zijn trainingsarbeid mag hij na de zomervakantie zelfs in de vierde klas gaan spelen, waar routiniers als Kees van Poortvliet en Jos IJzerman ook hun partij blijven meeblazen. Heren 1 speelde zich in de Wellevaete veilig tegen rode lantaarndrager Mar- kiezaat 2 uit Bergen op Zoom. De be zoekers waren nagenoeg gedegra deerd, terwijl Smash nog slechts 4 punten nodig had voor handhaving in de eerste klas. Johan Snoep was enke le weken geleden al opgeroepen voor dit cruciale duel, maar de Bergenaren geloofden er niet meer in en stuurden maar liefst drie invallers uit het ne gende team (dat uitkomt in de vijfde klas) naar Sint-Annaland. De wed strijd werd dan ook in twee uur, tegen normaal vier uur, gespeeld en Smash boekte een simpele 10-0 overwin ning. Behalve Snoep speelden Chris tian van 't Hof en Anné van Dijke mee; Gabriël Gunter en de gebles seerde Ad Verhage bleven aan de kant. Smash 1 eindigde met 53 punten uit 10 wedstrijden in de middenmoot en is nog een half jaar zeker van de eer ste klas. Sar 2 uit Kloosterzande werd met 71 punten kampioen, Markiezaat 2 degradeert met 30 punten en Breda 1 moet met 37 punten nog een degra datieduel spelen. De 36-jarige Christian van 't Hof trekt bij de Sint-Annalanders nog al tijd de kar; de jeugdspelers breken nog niet door. De routinier speelde zijn beste competitie ooit en verloor slechts 2 van de 30 partijen, wat een percentage van 93% oplevert. Van 't Hof, die ook jeugdtrainer en vereni gingssecretaris is, is blij met behoud in de eerste klas. „We hebben het weer gered. Als ik met 93% in de tweede klas zou moeten gaan spelen, zou ik het plezier wel kwijt raken, maar gelukkig is dat nog niet het ge val", aldusmister Smash.' Van Dijke miste 1 wedstrijd en kwam niet verder dan 33% gewonnen par- De Sint-Annalandse meisjes kwamen uit op het landelijk C-niveau, maar de kans is groot dat promotie naar het hogere B-niveau in het nieuwe sei zoen niet lukt. Kleine meisjes worden immers groot en op dit moment is er geen aanvulling om de naar de senio ren doorstromende dames te vervan gen. Met invalster Esther Bruijnzeel lukte dat zaterdag in Etten-Leur tij dens de topper tegen Tanaka 2 overi gens prima. Zij speelt eigenlijk in de afdeling Zuidwest, maar ze was al eerder ingevallen en Esther had toen bij coach Ad van 't Hof een goede in druk gemaakt. Smash had vorige week pas de kop positie overgenomen en stond één punt voor op Tanaka 2. De basisspeelsters Anky Vroegop en Leontien van Keulen legden het fun dament voor de zege. Na een 2-1 tus senstand werd het 4-1Nog 1 punt en de titel was binnen. Uitgerekend Es ther Bruijnzeel maakte het verlossen de punt voor het kampioenschap. Het werd uiteindelijk een 7-3 overwin ning. Vroegop, Bruijnzeel en Van Keulen wonnen ieder twee keer. Ook het dubbelspel werd gewonnen. Blije gezichten dus bij aankomst in de Wel levaete. Het veroveren van de titel was verrassend, want na drie duels stond Smash op een vierde plaats. Diana Heijboer en Jantien Vroegop waren nauwelijks in de gelegenheid om te trainen en te spelen, maar coach Ad van 't Hof bleef vertrouwen houden in een goede afloop. Eerder wist hij met de jongens 1 de top van Nederland te bereiken en nu beleefde Van 't Hof opnieuw een hoogtepunt met promotie naar de landelijke B- klasse. Leontien van Keulen was de sterkste speelster deze competitie, maar wellicht gaat zij gezien haar leeftijd over naar de senioren. Het derde herenteam haalde vrijdag avond het kampioenschap binnen door in Hoogerheide Hotak 9 met 9-1 te verslaan. De titelstrijd werd eigen lijk vorige week al uitgevochten met Reynaert 3 uit Hulst. Vier punten wa ren tegen Hotak voldoende, maar Martin v.d. Klooster, Matthijs Bruijn zeel en David van Driel gaven geen Coach Ad van 't Hof met zijn verrassende kampioenen Anky Vroegop, Leontien van Keulen, Jantien Vroegop en Esther Bruijnzeel. Achter hen Smash 3 met v.l.n.r. Jos IJzerman, Martin v.d. Klooster, Marnix v.d. Graaf en Kees van Poortvliet. Op de voorgrond hoofdtrainer Gerard Rens. tijen. Verhage bereikte een score van 44% (4 uit 9). Hij raakte enkele we ken geleden geblesseerd en kon daar door niet vaak meedoen. Gunter kan wegens zijn werk niet trainen, maar werd toch in de basis gehouden. Hij won 3 van de 21 partijen: 14%. Het tweede herenteam, debuterende in de derde klas, kan terugzien op een mooie competitie. Behoud was de doelstelling, maar het werd een fraaie tweede plaats voor Adrie Aarnoudse, Marco Saarloos, Rafaël Fructuoso en Peter Bazen. De reser ves behaalden 55 punten achter kam pioen Markiezaat 4 met 79 punten. De laatste wedstrijd in St.-Willebrord tegen Back Hands 5 ging vrijdag avond met 6-4 verloren, maar de tweede plaats bleef overeind. Smash 4 won zaterdag thuis met 9-1 van kampioen Big Smash 3 uit Big- gekerke. Deze ploeg kwam met twee invallers naar Sint-Annaland en daar profiteerden Hubert Bruijnzeel, Piet de Boer en Matthijs v.d. Graaf van. Er moet nog een inhaalwedstrijd ge speeld worden tegen rode lantaarn drager Middelburg-Zuid 6. Als daar ruim van gewonnen wordt, zit er nog een promotieduel in. Heren 5 kon kampioen worden in de zesde klas, maar dan moest met 10-0 gewonnen worden van Kerkwerve 4. Daar geloofden de Sint-Annalanders niet in, zodat ODT 7 uit Roosendaal kampioen werd. Chris Hage, Rina Bout-den Ouden en Piet van Dijke wonnen elk een duel. Smash 5 speelt vrijdagavond een promotieduel. Bij de jeugd kon ook het eerste jon gensteam theoretisch de titel nog pakken in de landelijke C-klas. Dan moest men zelf ruim winnen van Lu- to 2 in Tilburg en hopen op een mis stap van koploper Tanaka 2 uit Et- ten-Leur. Smash won royaal met 8-2, maar Tanaka had met 6-4 gewonnen, zodat de Sint-Annalandse jongens met een tweede plaats genoegen moesten nemen. Remco Vroegop won al zijn partijen, Arno Bruijnzeel en Harm Westdorp lieten beiden een steekje vallen; Merijn v.d. Klooster was reserve. Een mooi resultaat voor het eerste jongensteam, dat in de vo rige competitie laatste werd. Eigen lijk werd vorige week de titel ver speeld, want toen verloor men ver rassend met 8-2 van degradatiekan didaat Irene 1 in Tilburg. Merijn v.d. Klooster speelde voor het laatst bij de jeugd; hij gaat over naar de senio ren. Bij de jeugd in de afdeling Zuidwest was er geen enkel team dat in aan merking kwam voor één van de bo venste plaatsen. Van de zes jeugd- teams eindigden er maar liefst vier op de laatste plaats. De overige ploe gen werden derde. De trainingscom missie en hoofdtrainer Gerard Rens zijn begonnen met een oefenpro gramma om de Smash-jeugd weer terug te brengen op landelijk niveau. Op 7 september begint de najaars competitie. VERVOLG VAN VOORPAGINA De Vossemeerder ving de eerste dag niets, maar was de dag erna vakwinnaar met 21 vissen. „We hadden er vier of vijf gullen bij en die zijn al gauw 30 tot 35 cm lang." En de centimeters zijn belangrijk. Want niet het aantal vissen of het gewicht telt, maar de totale lengte van de vangst. Voor de wedstrijd waren de teams over vakken verdeeld en dan kun je het treffen dat je op een plek staat waar nauwelijks vis zit. Een team bestond uit vijf vissers, waarbij de resultaten van de beste vier telden. Er werd gevist tussen half elf en half drie. „Het was goed opletten wanneer de stroom afzwakte, het zat namelijk tegen springtij aan. We begonnen onder de kant op zee baarsjes te vissen, maar was de stroom minder, dan kon je verder uitgooien en een knaller maken." Volgens Rijnberg werd er veel meer vis gevangen dan normaal rond de ze tijd van het jaar. „De wintervis is erg lang blijven hangen. Ik weet niet hoe dat komt, misschien zit er meer voedsel of heeft het ermee te maken dat de beroepskotters verder uit de kust moeten blijven." Woensdag - opnieuw bij Zoutelan- de - was de wijting opeens verdwe nen en dat scheelde een stuk in de vangst (hoewel Rijnberg nog 7 vis sen aan dê haak sloeg). De Belgen en de Engelsen deden het die dag een stuk beter dan de Nederlanders. Maar toen de leden van de Zeenaald donderdag bij Domburg na een half uur ieder al een vi<! hadden (voor Rijnberg zou het de enige vis van deze dag zijn), wisten ze dat ze goed zaten. Er werd vooral zee baars en bot gevangen, op de andere dagen ook wijting, schol, gul en een enkel kabeljauwtje. De laatste draai van de wedstrijd bleek uiteindelijk doorslaggevend. In totaal bracht het vijftal 38,57 meter vis (167 exem plaren) op de kant. Een visser uit Gibraltar ving een vreemd exem plaar. Dit bleek een slijmvis te zijn die nog nooit in Nederland was ge vangen. Rijnberg heeft er volop do cumentatie over, allemaal van inter net gehaald. Tijdens zo'n officiële viswedstrijd gelden strenge regels, geeft Arjan Rijnberg aan. Zodra een deelnemer in zijn vak is gestapt, mag hij dat niet meer verlaten. Praten met an dere deelnemers is helemaal uit den boze. Arjans vader Theo fungeerde als coach van het team. „De coach mag wél in een vak stappen en met zijn vissers overal over praten." Theo Rijnberg holde vier dagen heen en weer tussen de verschillen de vakken, om de teamleden op de hoogte te houden over wat de con currentie ving. „We hadden een supporter met een verrekijker op het duin gezet, zodat die kon zien waar er gevangen werd." Ook re gelde de coach elke ochtend de rug nummers, het aas en de lunchpak ketten. Het kampioenschap werd georgani seerd door de Edelkarper uit Bergen op Zoom, in verband met het veer tigjarig bestaan. „Het was perfect in orde. Ze moesten een heleboel vrij willigers regelen, onder meer de controleurs. Daar waren Remi Lindhout en zijn vrouw uit Sint- Maartensdijk bij." Alle deelnemers kregen een speciale herinnerings pen- ning van de jubilerende ver eniging. Rijnberg zag veel bekende gezich ten bij het toernooi, want eerder was hij - met een ander team - deel nemer in Brazilië en Portugal. „Voor de Zeenaald ben ik gevraagd omdat een lid van dat team wilde stoppen. Ik was al lid van de vereni ging en wist dat het een heel hechte groep is." Het team, dat volledig gesponsord wordt, doet aan iedere wedstrijd mee die er maar is. „Ik vis ieder weekend één of twee wed strijden", zegt de Vossemeerder. Dat kan alleen als het thuisfront er achter staat, vult hij aan. „Mijn vriendin vist zelf ook wedstrijden." Als enige Zeeuwse deelnemer stond Arjan Rijnberg extra in de be langstelling: hij was op televisie te zien bij omroep Zeeland en zijn fo to stond ook op de homepage van de gemeente Veere. Hij komt uit een fanatiek sportvisgezin. Het Zeenaaldteam moet zich nu zien te plaatsen voor het wereldkampioen schap van volgend jaar, dat in het voormalige Joegoslavië wordt ge houden. „Voor het Nederlands kampioenschap, in oktober, zijn we al geplaatst. Maar daar zullen we een flinke dobber krijgen, want ook een ander team met daarin Remi Lindhout uit Sint-Maartensdijk is al geplaatst", zegt de Vossemeerse wereldkampioen kustvissen. Tennis In de hoofdklasse verloor het dames team van Sint-Annaland met 1-3 van de Golfbeker uit Zoutelande. Willen ze niet degraderen, dan zullen de Tholenaren punten moeten gaan pakken. Hanna Moerland en Marrie Quist speelden voor het eerst dit seizoen een constante wed strijd. Weliswaar verloren ze de eerste set (4-6), maar de tweede en de derde wisten ze winnend af te sluiten (7-5 en 6-4). Anja v.d. Repe en Corrie Bazen hadden in hun partij niets in te brengen en verloren kansloos (1-6, 1-6). Daarna begonnen Moerland en Bazen goed. Ze wonnen de eerste set met 6-2 en kwa men in de tweede met 4-2 voor. Winst leek erin te zitten, maar in plaats daar van verloren ze met 4-6 en de derde set ging met dezelfde cijfers naar de tegen stander. Van de Repe en Quist konden het evenmin bolwerken en ze verloren in een spannende driesetter (2-6, 7-5, 3-6). Het eerste damesteam van de Ruucstop pelen is nog steeds ongeslagen. Tegen het sterke team uit Hoek werden deze week drie punten gepakt. Leni Verwijs en Lijdie Kot begonnen slecht. Ze verlo ren de eerste set doordat ze totaal niet in de wedstrijd zaten. De tweede werd met moeite gewonnen, maar in de derde set liep de samenwerking steeds beter en dat resulteerde in winst (6-3, 5-7, 4-6). Ook Betsie Huijsmans en Elly van Dijke verloren de eerste set kansloos (6-1). In de tweede ging het gelijk op en bij een 4-5 voorsprong leek de derde set binnen handbereik. De Zeeuws-Vlamingen lie ten dit niet zomaar gebeuren en kwamen 6-5 voor. Het lukte de Sint-Philipslan- ders om een tie-break af te dwingen en die vervolgens te winnen. In de derde set gaven ze vervolgens nog een 1-3 voorsprong uit handen, maar toen was het verzet van Hoek gebroken (3-6). Kot en Van Dijke hadden na deze lange par tijen niets meer over, ze kregen geen bal meer fatsoenlijk over het net en verloren (6-2, 6-1). Verwijs en Huismans moes ten daarna het onderste uit de kan halen in hun partij. De eerste set wonnen ze simpel (2-6), maar de tweede ging nipt verloren (7-5). In de derde set was de spanning te snijden, maar de Sint-Phi- lipslanders hielden het hoofd koel en wonnen - na lange games - uiteindelijk met 5-7. Eegedima 1 boekte een 4-0 zege, tegen Slagvast 3. De dames Ada Lammers, Juul Zuidweg, Janny Timmermans en Nan Volwerk hebben in de dubbelpartij- en goed gepresteerd: 6-2, 6-3; 6-0, 6-1; 6-4,6-1; 6-2,6-1. De dames van Sint-Annaland 2 hebben donderdag Souburg 3 met 4-0 verslagen, maar er waren twee keer drie sets nodig om dat resultaat te bereiken. Jacqueline Bruijnzeel en Yvonne Tebbens deden het goed met 7-5 en 6-3. In de tweede partij hadden ook Gerda van Vossen en Carina Droogendijk geen problemen (6- 3, 6-2). Droogendijk en Bruijnzeel kwa men in hun partij echter moeizaam op gang en moesten na een 6-4 winst de tweede set met 6-7 uit handen geven. Daarna werden de zaken rechtgetrok ken: 6-1. In de vierde partij liepen Teb bens en Van Vossen tegen hetzelfde eu vel aan. Na een 6-1 winst ging de twee de set met 5-7 verloren. De derde set was heel spannend en werd via een tie break in het voordeel van de Sint-Anna landers beslist. Dinsdag speelde het team 2-2 tegen Kapelle. Gerda van Vos sen en Carina Droogendijk wonnen de eerste partij (2-6, 3-6), maar Yvonne Tebbens en Ilona Giljam verloren (7-6, 6-1). Daarna kwam de combinatie Droogendijk/Tebbens tot winst (4-6, 4- 6). Van Vossen en Giljam begonnen de laatste partij met verlies na een tie-break (7-6), ze wonnen daarna de tweede set (4-6) maar verloren de derde met dezelf de cijfers. Ruucstoppelen 3 ging dinsdag op be zoek bij Goblin in 's-Gravenpolder en wonnen met 3-1. Lia Buijs en Lia van Dijke hadden moeite met het spel van de tegenstander en verloren dan ook de eerste set (3-6). In de tweede ging het hen beter af. De tegenstanders stonden achterin en de twee Lia's begonnen ook op de baseline. Door tóch traditioneel te gaan staan kon Van Dijke aan het net de ballen mooi afmaken en dat leverde een 6-3 winst op. Daarna was de derde set met 6-0 eveneens voor de Sint-Phi- lipslanders. Els v.d. Giesen en Joke Bo- mas speelden hun eigen spelletje niet, maar wonnen de eerste set met 7-5, De beide andere moesten ze echter aan de tegenstander laten (3-6, 4-6). Daarna hadden Bomas en Van Dijke eveneens moeite met de hoge en zachte ballen van de thuisclub. Maar ze hielden het hoofd koel en wonnen met 6-4 en 6-3. Ook de combinatie Buijs/v.d. Giesen won. Door te voorzichtig spel kwamen ze in de eerste set 1-5 achter, maar wonnen in de tie-break toch nog met 8- 6. De tweede set was met 6-2 voor de bezoekers. Ruucstoppelen 4 kreeg maandag Ka pelle 4 op bezoek. Het werd 2-2. Anja Jansen en Lydia v.d. Peet wonnen hun partij gemakkelijk (6-3, 6-3), maar Mart Steijn en Corry Walpot kregen het zwaarder en kwamen niet verder dan 3-6 en 1-6. De derde partij was wederom gemakkelijk voor de Sint- Philipslanders, Jansen en Steijn won nen met 6-3 en 6-1Hoewel Walpot en Van de Peet in de laatste partij flink te genstand boden en het vele keren deu ce stond, ging de winst naar Kapelle (4-6, 3-6). Het herenteam van Sint-Annaland heeft in de landelijke zondagklasse met 5-1 verloren van De Schelde uit Vlissingen. De souplesse en mentale veerkracht van manager M. Poot werden node ge mist. Luud van Dijke speelde een goe de enkelpartij, maar zijn tegenstander was op de belangrijke punten iets door tastender (6-4, 6-3). Koen van Dijke daarentegen had de partij naar zich toe kunnen halen, maar hij gaf in de eerste set een 5-2 voorsprong uit handen en verloor met 5-7. In de tweede set ging hij met 6-4 onderuit. In de volgende en kelpartijen boden Jaap Dekker en Arjan Mosselman goed tegenstand. Dekker won de eerste set door solide spel met 6-3, maar liet de tweede helemaal lo pen (0-6). In de beslissende derde set ging het lange tijd gelijk op, maar uit eindelijk trok de Sint-Annalander aan het kortste eind (4-6). Mosselman maakte er een marathonpartij van. Na 2,5 uur tennis trok hij aan het langste eind, na vijf matchpunten te hebben weggewerkt en met 2-5 te hebben ach tergestaan in de derde set (5-7, 7-5, 7- 6). In het dubbelspel sleepten de Van Dijkes er een driesetter uit, maar verlo ren uiteindelijk (3-6, 6-4, 2-6). Dekker en Peter Scherpenisse hadden na een goede eerste set (5-7) weinig kans meer tegen de sterkere tegenstander (1-6). Zondag komt de Kooistee uit Helle- voetsluis op bezoek. Eegedima 2 ging op bezoek bij Ruuc stoppelen 2. De Sint-Philipslanders dachten een niet al te moeilijke wed strijd voor de boeg te hebben, maar de Tholenaren bleken taaier dan verwacht en Ruucstoppelen moest met een pun- tendeling (3-3) genoegen nemen. Het koppel Ploeg/Kot won de eerste dub- belpartij duidelijk van Zuurdeeg/ Abresch (6-3, 6-3), maar in de volgen de partij moesten Bolier en Van Dijke de meerdere erkennen in Raats en Van Gorsel (3-6, 2-6). Voor de enkelpartijen stonden als eersten Sam Everaers en Peter Raats, en Kees Ploeg en Pieter Abresch tegenover elkaar. Ploeg, die aanvallend en in hoog tempo speelde, was teveel voor Abresch en won in twee sets (6-2, 6-2). Arthur Zuurdeeg speelde vervolgens degelijk tegen Jan Kot en klopte deze met 2-6 en 3-6. Dat leverde een 2-2 tussenstand op. Evera ers en Raats waren nog altijd aan hun tweede set bezig, zodat Jan Bolier en Jan van Gorsel maar vast aan hun partij begonnen. Die verliep soepel voor de Sint-Philipslander, waarin Van Gorsel zijn meerdere moest erkennen (6-2, 6- 0). Dat betekende 3-2 en teamcaptain Everaers van de Ruucstoppelen wist dat zijn wedstrijd bepalend zou zijn voor de winst. De eerste set was, na een tie break, naar Raats gegaan, maar de tweede wist Everaers te winnen met 6- 4. De derde was uitermate spannend, beide tennissers speelden voorzichtig en dat resulteerde opnieuw in een tie break. Raats won en zo werden de pun ten gedeeld. Het 35-plus team van Eegedima deelde donderdag de punten met Noord-Beve land: 3-3. Arie Crama en Emiel van Dongen wonnen zowel hun enkelpar tijen als hun gezamenlijke herendub- bel. Ad Smout en Paul Schoonen lukte dat niet, zij verloren ondanks hevig verzet. Smout raakte bovendien ge blesseerd en kon daardoor zaterdag niet meedoen tegen Kapelle. Rein van Nijnatten verving hem. Het team be stond zodoende uit louter 50-plussers en die hebben er kennelijk moeite mee om twee wedstrijden kort op elkaar te spelen. Crama redde de Thoolse eer in zijn enkelpartij, maar de winst ging met 1-5 naar Kapelle. Het eerste mixed team 35-plus van Ee gedima heeft in de landelijke competi tie een knappe overwinning behaald op het sterke Hiaten. Frank Knop won zijn enkelpartij en samen met Perry Bakx de herendubbel. Bakx won sa men met zijn vrouw Marjet de mixpar tij. Marja Knop speelde in haar enkel partij een driesetter, maar kon die niet winnend afsluiten. Ook de damesdub- bel werd verloren. Eegedima won zo met 3-2 in Hendrik-Ido-Ambacht en staat na twee speeldagen tweede in de poule. Voor de jongens van Eegedima was te genstander Tebo een te zware tegen stander. Tebo, waarin jongens uit de he le gemeente Borsele uitkomen, won alle zes partijen (4 enkels en twee dub bels) tegen Leonard van Dis, Jaco Pe- kelsma, Adriaan Noteboom en Martijn Geluk. Van Dis wist één game te pak ken in het enkelspel en Noteboom won er zelfs vijf. Het niveau- en leeftijds verschil was duidelijk te groot in deze poule tot en met 17 jaar. In de Thoolse jeugdcompetitie won TOV 1 met 2-10 van Ruucstoppelen 1. De Vossemeerders wonnen alle enkel partijen: Renske v.d. Berg-Melanie Jansen 10-1, Alex Havermans-Bas Ver- bruggen 8-0, Stan Abma-Sandra Ver wijs 6-3 en Melissa Schot-Corné Faas- se 3-1. De dubbelpartijen waren spannend. Tim Arkesteijn en Bas Ver- bruggen haalden tegen Priscilla Hom mel en Carlijn Geluk de eerste punten voor de Ruucstoppelen binnen (4-2). De andere dubbelpartij eindigde in 3-0 voor TOV. Het openingstoernooi van Eegedima trok 24 deelnemers, die na de koffie met een bolus in pouleverband hun wedstrijden afwerkten. Bij de heren werd Jan van Gorsel eerste en bij de da mes Riek Meyer, terwijl de poedelprijs voor Hanny Braai was. Voorzitter Hen- ny Polderman reikte de prijzen uit en omdat Riek Meyer toen al weg was, 'werd de prijs bij de dames verloot en ging naar Nelly Breker. Met een drank je en een hapje werd de dag besloten. Op 1 mei staat een damesavond op het programma en op 2 mei een heren avond. Met een veertigtal inschrijvingen was het clubkampioenschap enkelspel van Sint-Annaland goed bezet. Bij de dames was, evenals vorig jaar, Katinka Smits de grote verrassing. Ze tennist pas enke le jaren, maar veegde in de eerste ron den met degelijk spel Ellen den Engels man en Marion van Houdt van de baan. In een prima partij werd ze in de halve finale gestuit door Hanna Moerland (6- 4, 7-5). De andere finalist werd Marrie Quist, die via eenvoudige tweesetters zover kwam. De finale kende een bizar verloop. Quist speelde in de eerste set met risico en 'versloeg' zich vaak op de prima verdedigende Moerland. Gaande weg werden de slagen van Quist scher per en daarmee kreeg ze Moerland op de knieën (1-6, 6-1, 6-3) om zo haar achtste titel te pakken. Bij de heren bereikte Leen Goedege- buure - die een half jaar niet had geten nist - moeiteloos de halve finale door Theo Moerland slechts twee en Michel Mosselman geen enkel punt te gunnen. In de halve finale trof de geslepen Goe- degebuure de jonge Youk Godvliet. Een prima partij waarin Godvliet de spannende derde set won met 6-4. Ar jan Mosselman bereikte moeiteloos de finale door achtereenvolgens Thijs Fase en Curtis Goedegebuure aan de kant te zetten. Vanwege competitieverplichtin gen de andere dag, werd de finale op zaterdag afgewerkt. Godvliet had toen de wedstrijd tegen Goedegebuure ach ter de rug en Mosselman een duel met WHS 1. Eerstgenoemde koos opnieuw voor de aanval, wat de nodige fouten opleverde. Gaandeweg vond Mossel man met verdedigend spel en een ver zorgde aanval er een antwoord op. Hij prolongeerde zijn titel door in een driesetter te winnen. In de verliezers- ronde maakte Ellen den Engelsman haar vroege uitschakeling goed, door in een sterke partij te winnen van Jac- quelien Bruijnzeel. Cent van Dijke won bij de heren door winst op Merien Poot. De leiders Peter Wielaard (links) en Ian Barnes met de kampioenen van WHS F2. De F2-pupillen van WHS vier den zaterdag hun tweede kam pioenschap van dit seizoen. In de najaarscompetitie wonnen ze de titel al en in de voorjaarscompe titie werden ze opnieuw in de bloemen gezet. Overigens moet er nog een wedstrijd gespeeld worden, maar WHS staat 7 pun ten voor op naaste concurrent Noad uit Sint-Philipsland. De Sint-Annalanders haalden 22 punten uit 9 wedstrijden. Zeven overwinningen en 1 gelijkspel zorgden voor dat resultaat. Chrislandia, waarvan uit als eni ge verloren werd, ging nu met 12-0???? ten onder. De leiders Peter Wielaard en Ian Barnes trakteerden de kampioenen in de kantine op patates frites met een frikandel of kroket en limo nade. Het team bestaat uit doel man Pjotr Mosselman, David Barnes, Marijn Hage, Pieter Heijboer, Dennis de Hooge, Pa trick IJzerman, Colin van Vos sen en Bas Wielaard. Paardensport Met haar paard Hilton behaalde Jolanda Breure het afgelopen weekeinde vijf winstpunten in de L2-dressuur. Zaterdag kwam de combinatie in actie in Dirks- land. De eerste proef leverde 156 punten en een winstpunt op, de tweede 174 en twee winstpunten en bovendien de eer ste prijs. Een dag later reed Jolanda in Kapelle en hier kreeg ze 157 en 161 punten, beide keren goed voor een winstpunt en de laatste proef ook voor de tweede prijs. In de LI-dressuur reed Suzan Reiner- man met Panoesjo in Dirksland. Zij pak te twee winstpunten en een eerste prijs, door 167 en 159 punten te behalen. Ca- rola v.d. Slikke startte met Goofy voor het eerst in de Z1-dressuur en hield daar ook meteen een winstpunt aan over. De eerste proef leverde 182 punten op en de tweede 173. In Kapelle reed Marjolein Akkermans met Misty eveneens in de Z1-dressuur. Ze kreeg 175 en 181 punten en dat laat ste was goed voor een winstpunt. Karina Verhage kwam met Odetta in ac tie in de B-dressuur in Dirksland. Ze haalde 161 en 152 punten en dat eerste resultaat leverde de Thoolse het nog ont brekende winstpunt op om naar de Ll- klasse te gaan. Om precies 12 uur zaterdagmiddag zal bij het stadhuis in Tholen het koffielied 'Mi Corazon' klinken. Het gelegenheidskoor BZB voert dit uit in het kader van de Europese wereldwinkeldag. In het kader van dat tweede lustrum treedt zaterdag middag tussen 2 en 3 uur de groep Haayo uit Bergen op Zoom op, voor de winkel in Bakstraat. Haayo (dat staat voor 'welkom') speelt Afri kaanse percussiemuziek, daartoe geïnspireerd door muziek uit Gui nee. Na afloop worden in de winkel hapjes en drankjes geserveerd. De winkel ligt in de kunstroute en heeft daarom veel nieuwe kunstnijver heid in het assortiment. Met tien Nederlandse en vier bui tenlandse elftallen is het zevende A-juniorentoernooi van Tholense Boys - met als inzet de Bon Gior nocup - groots opgezet. Het inter nationale tintje komt van IKS Jezi- orak uit de Poolse zusterstad Itawa, Horovice uit Tsjechië, Leiwsham uit Engeland en Club de la Amistad uit Spanje. Uit ei gen land zijn Rhode, IJsselstreek, DWO, VV '94, Spartaan '20, Ado '20, OVV, Veloc, SDV en natuur lijk Tholense Boys van de partij. Het toernooi is over drie dagen ge spreid, van 9 t/m 11 mei. Op de donderdag zal er een discoavond zijn met Fox Party drive-inshow en vrijdag is er de gebruikelijke zeskamp bij zwembad de Spetter. De voetballers worden onder gebracht in jeugdherberg Klaver velden, op de Speelmansplaten, camping Kruytenburg, in het scou- tinggebouw, de gymzaal en bij en kele gastgezinnen. De Thoolse middenstand sponsort de organisa tie door sponsoring van diverse ar tikelen voor ontbijt en lunchpak ket. Video Flierefluiter. Het A.M. de Jongtoneel uit Nieuw-Vossemeer heeft de uitvoering van 'Fliereflui ters oponthoud' op video uitge bracht. Het stuk is één van de delen van de Merijntje Gijzencyclus van De Jong. De band is te bestellen op tel. 0164-680110, Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 17