n Auto in de sloot na oversteken hond Kapotte fiets? GRATIS 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 4 april 2002 Gewonden bij aanrijding Ergenis verkeersgedrag ouders Scheldende man aangehouden Verkoping Malawi Aanrijding bij verkeerslichten Auto in sloot Inbraak in bedrijf Roeiclub opgericht H t Jaarconcert Concordia Kinderkoren zingen voor Pasen Pinpas verdwenen Fiets gestolen Rommelmarkt voor scouting en jeugdwerk Afrikaanse dans Krentenbrood met kreukels in Ten Anker Mac start seizoen Volwerk wint klaverjassen m Lentemarkt Bouwclub bakt oliebollen Paasontbijt op school Hoogste gemiddelde Rooijakkers j t^^Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Versiering Kalisbuurt Schoolvacatures Beroepen Fiets weg bij halte Jubilarissen Accelerando School viert Pasen in kerk Casembroot heeft schoolkoor Bromfietser schept jongetje bij vlucht Bedrijfswoning Weinig animo paaszang Jubileumzangavond Bloembollenactie voor speeltoestel Plattelandsvrouwen maken paasdecoraties i ^3 Weekenddiensten Op de Oud-Vossemeersedijk vond dinsdagmorgen omstreeks half tien een aanrijding plaats. Een 72-jarige automobiliste uit Bergen op Zoom wilde links afslaan richting Welge legen. Op de T-kruising verleende zij geen voorrang aan een 18-jarige automobilist, die haar vanuit de richting Oud-Vossemeer naderde. Door de aanrijding raakten beide voertuigen zwaar beschadigd. Met verwondingen aan nek en pols moesten de bestuurders naar zie kenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom vervoerd worden. In een brief aan de ouders van de basisschoolleerlingen wijzen de verkeersouders op het verkeersge drag van diverse volwassenen, die hun kind op school komen afzetten of ophalen. De verkeersouders con stateren dat diverse ouders het stop verbod dat geldt aan de Zoekweg gewoon negeren. Ook komt het voor dat ouders hun auto parkeren binnen vijf meter van een kruispunt of op het trottoir. In de brief wordt ook gesproken over de drie contai ners, die nu op de parkeerplaatsen staan. Met de gemeente is men in onderhandeling om deze situatie te veranderen, maar voor twee contai ners is er een vergunning verleend. De ouders worden gewaarschuwd dat er meer controle zal worden ge houden op het verkeersgedrag. Bij overtredingen zal de politie een boete geven. Een 36-jarige inwoner is vrijdag middag op het Burgemeester Wag- thoplein door de politie aangehou den. De man liep scheldend over de straat en uitte bedreigende taal rich ting omwonenden. Toen hij dreigde met een schop werd deze afgeno men, waarna de man werd aange houden. Na het opmaken van een proces-verbaal is hij weer in vrij heid gesteld. De jeugd van de hervormde ge meente organiseert zaterdag tussen elf uur en half vier een verkoping met rommelmarkt en kinderbraderie rondom het kerkgebouw. Bij slecht weer wordt er uitgeweken naar ver enigingsgebouw De Wingerd. De opbrengst van de verkoopdag is be stemd voor het project 'Intensive care' van de Hervormd Gerefor meerde jeugdbond (HGJB). Met een landelijke actie wordt er geld ingezameld voor aids-preventie en de hulp en opvang van de vele weeskinderen in Malawi. Voor het project organiseert de jeugd op za terdag 13 april ook een stroopwafel actie. Bij de verkeerslichten op de Nieu we Postweg deed zich zaterdagmid dag rond half vijf een kop/staartaan- rijding voor. Een 30-jarige auto mobilist merkte te laat op dat het licht op rood stond. Hij botste op een 29-jarige automobilist, die ver volgens weer tegen een automobi liste uit Keulen botste. De auto van de 29-jarige automobilist was door de botsing totaal vernield. De ande re twee voertuigen raakten zwaar beschadigd. Op de Reimerswaalseweg belandde vrijdagmiddag een 39-jarige inwo ner uit Kapelle met zijn auto in de sloot. De man reed in de richting van de Oesterdam toen hij in de berm geraakte. Hij verloor vervol gens de macht over het stuur en kwam in de sloot tot stilstand. De bestuurder werd door ambulance personeel onderzocht, maar kon ge woon naar huis gaan. Daarbij moest hij wel gebruik maken van een an der vervoermiddel, want zijn auto was door het ongeval total loss. In een bedrijf aan de Energieweg is woensdagavond omstreeks tien uur computerapparatuur en een geldbe drag van enkele duizenden euro's ontvreemd. De toegang tot het be drijf werd geforceerd. De schade aan het gebouw bedraagt enkele honderden euro's. Eerder op de dag werd er bij de politie aangifte ge daan van een winkeldiefstal, waar bij vier cartridges van een computer ter waarde van een paar honderd eu ro werden ontvreemd. Op initiatief van Coos Deurloo is er een roeiclub opgericht, die inmid dels bestaat uit tien roeiers. Naast de oprichter wordt het team ge vormd door Hein Terwindt, Levien Bout, Louis Richard, Pieter Stoelin- ga, Oscar Huiskamp, Emiel van Dongen, Gerard Verburg, Rijk Ver spui, Ad Duinker en Huib Bout. Voor het team wordt een admiraal- sloep gebouwd van het type 'Giek' met een lengte van 10,3 meter, een breedte van 2,2 meter en een diep gang van 30 centimeter. De boot, die geschikt is voor tien roeiers en een stuurman, zal over ongeveer drie maanden te water worden gela ten. Als team hoopt men vervolgens deel te nemen aan diverse roeieve- nementen. Met het ondertekenen van de statuten bij notaris A.A.J. Schot werd de stichting 'Het roeige- zelschap Tholen' onlangs opgericht. De koninklijke muziekvereniging Concordia geeft zaterdagavond om acht uur haar jaaruitvoering in Meul- vliet. Voorafgaande aan het jaarcon cert zal de samenspelgroep van de jongste leden vanaf half acht optre den. Het jaarconcert staat in het te ken van het concours waaraan Con cordia op 2 november in Terneuzen zal deelnemen. Het publiek krijgt een afwisselend programma aange boden met zowel pop- als jazzmu ziek. Naast het harmonieorkest treedt ook het jeugdorkest en de slagwerkgroep op. De slagwerk groep onderscheidt zich van de drumband door het gebruik van een uitgebreid instrumentarium, dat noodzakelijk is om concertstukken te kunnen spelen. Het harmonieorkest, het jeugdorkest en de slagwerkgroep staan onder leiding van respectieve lijk Marcel Hartendorp, Meike War- moeskerken en Barry van Bavel. In de hervormde kerk werd op paas zaterdag een kinderzangmiddag ge organiseerd. Medewerking werd verleend door kinderkoor De Note- krakers uit Middelburg, kinderkoor Immanuel uit Goes en het kinder koor Samuël van de hervormde ge meente. Samuël opende de middag met een lied over het eigen koor, dat door Karina Eerland is geschreven. Pastoraal medewerker P.M. van 't Hof opende de bijeenkomst met ge bed en hield naar aanleiding van het evangelie van Mattheus een medita tie over de begrafenis van de Heere Jezus en de wacht bij het graf. Na het optreden van De Notekrakers vertelde Rianne Donken een span nend verhaal, over een jongen die tijdens de restauratiewerkzaamhe den aan de kerk van de steiger viel, maar gelukkig geen ernstige ver wondingen opliep. Na het optreden van het kinderkoor uit Goes zong Samuël onder leiding van diligente Mariëlle Klavers drie paasliederen. Als afsluiting van de middag traden de koren gezamenlijk op. Met veel enthousiasme klonk het paaslied 'Daar juicht een toon' en het lied 'Als je bidt, zal Hij je geven'. Tij dens de bijeenkomst werd er gecol lecteerd voor de restauratiewerk zaamheden aan het kerkgebouw. Een dertigjarige inwoonster verloor tijdens het winkelen in Roosendaal de portemonnee uit haar tas, waarin ook haar pinpas zat. Ze bleek een paar honderd euro armer te zijn ge worden toen er geld van haar reke ning afgeschreven was. In de Hofstraat is tussen half vijf en half negen 's avonds een fiets gesto len die aan de voorkant van een huis tegen het raam stond. Een kinder stoeltje werd de volgende dag in de bosjes teruggevonden, maar de tweewieler ter waarde van honderd euro ontbreekt nog steeds. Scouting Heenetrecht en de stich ting christelijk jeugdwerk Tholen organiseren op koninginnedag op de Markt weer een rommelmarkt. Zaterdag worden de spullen voor de verkoping vanaf half tien opge haald. Witgoed, grote meubelen, kleding en schoenen worden niet meegenomen. De opbrengst van de rommelmarkt wordt gebruikt voor het aanschaffen van materieel voor de jeugd, terwijl de jongste groep van de scouting probeert om kano's bij elkaar te sparen. Zanger/musicus Victor Sams komt op zondag 14 april in Meulvliet een Afrikaanse dans- en percussie workshop geven. De uit de Antillen afkomstige Sams geeft al vele jaren les. Op dc workshop zal ook dansle- raar Kris Umoebit uit Nigeria aan wezig zijn. Dc dag begint 's mid dags om een uur en wordt 's avonds afgesloten met een optreden van percussiegroep Afro Disiac. Meer informatie over de workshop is ver krijgbaar via S. Wolvekamp, tel. 605021. De evenementencommissie van zorgcentrum Ten Anker bezorgde de bewoners een traditionele paas- maaltijd. Op het menu stond kren tenbrood met kreukels. Voor de maaltijd was de zaal feestelijk aan gekleed met gele bloemstukjes en slingers. Naast het krentenbrood met kreukels werden er nog diverse andere lekkernijen geserveerd. An nie Deurloo van de cliëntenraad gaf gedurende de maaltijd nog informa tie aan de bewoners door. Ook wer den er paasliederen gezongen en werden er gedichten gelezen. In zorgcentrum Ten Anker trad ook het jeugdkoor Sjaloom van diligen te Willie Eggebeen op. De bijna 40 jongeren werden begeleid op orgel en twee dwarsfluiten. Samen met de vele aanwezigen in De Klipper wer den er bekende paasliederen gezon gen. Namens de evenementencom missie bedankte Rianne Leenders het koor. De kinderen kregen al| dank een kleine traktatie aangebo den. Mac is weer gestart met de organi satie van oriëntatieritten voor au to's. Op zaterdag 13 april wordt de tweede wedstrijd gehouden. Vanaf 19.30 uur vertrekken de deelnemers bij café Tolrust in Poortvliet. Nieu we deelnemers kunnen zich hier vooraf inschrijven. De eerste oriën- tatierit werd gewonnen door C. de Jonge. In de hoogste klasse gingen negen auto's van start. De rit was uitgezet door H. van Vossen. Uitslag klasse A: 1. C. de Jonge 102 straf- punten; 2. J. Hage jr. 132; 3. N. de Cock 132; 4. Eversdijk 142; 5. A.J. Hage 166; 6. J. Hage 191; 7. F. Si mons 207; 8. W. de Hond 242; 9. J. Goedegebuure 254. Uitslag B-klas se: 1. R. van Stee; 2. G. Fase en 3. E. Adriaanse. In de klaverjascompetitie van Stad Tholen won Aad Volwerk de laatst gehouden clubavond. De eerste vijf klaverjassers waren: 1. Aad Volwerk 5229 punten; 2. Carlo Hage 4823 p; 3. Frans Bahnerth 4785 p; 4. Magda Noordijke 4774 p; 5. Marion Opree en Herman Perk 4755 punten. De Sint Anthoniusschool organi seert zaterdag 13 april tussen twaalf en vier uur weer de jaarlijkse lente markt. Voor groot en klein zijn er vele spelletjes, zoals sjoelen, een visspel, enveloppentrekken, spiraal en darten. Voor de allerkleinsten is er een grabbelton. Naast de verko ping is er een tentoonstelling van de werkstukken die de leerlingen heb ben gemaakt op de creadag. Ook is er een rommelmarkt en een terras. Voor de kinderen van de school staat er 's middags om twee uur een verrassing te wachten. De activitei ten vinden plaats in en rondom het schoolgebouw. Bouwclub Grööt Pesööt organiseert zaterdag een oliebollenactie. Zoals gebruikelijk is er ook dit jaar een prijsvraag aan de verkoping verbon den. De opbrengst van de actie wordt gebruikt voor de bouw van de prinsenwagen voor het volgende carnaval. De leerlingen van groep 1 en 2 van Die Heenetrechtschool kwamen vrijdag in pyjama naar school. Dit keer brachten de moeders de kinde ren niet naar hun schoolbankje, maar naar bedjes die de juffen met behulp van ouders speciaal voor de ze morgen hadden gemaakt. Toen de kleuters weer uit bed mochten komen, stond er een paasontbijt klaar. Ook moesten de kinderen in het schoolgebouw paaseieren gaan zoeken. De speuractie werd beloond met twee chocolade-eieren voor een kind. Na het tanden poetsen en aan kleden begonnen de kleuters aan de lessen. De leerlingen van groep 3 en 4 werden ter gelegenheid van de verjaardag van juf Huismans op een uitje getrakteerd. In de bossen bij Lievensberg werd een leuke speur tocht gedaan. In de clubcompetitie van biljartver eniging De Treffers behaalde N. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Malse bieflappen 500 gr. 4,50 ^Shoarma 500 gr. 3,- ♦Kippenbouten 4 stuks 2,50 Verse worst 1 kg Vet spek 1 kg Spekblokjes 200 gr. Satéschnitzels per stuk 0,60 €0,75 Schouderham 150 gram Corned beef 150 gram Snijworst 150 gram Gebakken spek 100 gram 1,- 1,- 1,- 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Rooijakkers met 3,05 het hoogste gemiddelde. Met 12 caramboles maakte hij ook de hoogste serie. P. de Leeuw speelde tegen A. van Daalen de kortste partij. De uitsla gen zijn: C. Burgers-A. Hommel 9,62-10; A. van Daalen-P. de Leeuw 1,5-10; P. Vis-J. van Daalen 3,58- 10; B. den Hollander-N. Rooijak kers 4,10-10; J. Hommel-H. Hom mel 10-7,85. De bewoners van de Kalisbuurt gaan voor koninginnedag de straat feestelijk inrichten. De buurtcom- missie heeft hiervoor inmiddels de bewoners benaderd. De versierin gen in de vorm van slingers, ballon nen en vlaggetjes hoopt men ook te gebruiken voor de andere activitei ten van de straatcommissie, zoals de straatbarbecue en het volleybaltoer nooi. Met de paasdagen had de Ka- lisbuurtcommissie voor de kinderen een zoektocht naar paaseieren geor ganiseerd. De School met de Bijbel raakt drie personeelsleden kwijt. Juf Möhl- mann uit Goes, sinds augustus 1995 werkzaam bij de kleuters, is be noemd aan een basisschool in Yer- seke. Invalster juf Van Holten gaat rond de meivakantie met zwanger schapsverlof, maar zij hoopt daarna weer terug te komen op school. Dat is niet het geval met onderwijsassis tente Van der Reest-Dorst uit Sint- Philipsland, die rond de zomerva kantie met zwangerschapsverlof gaat en zich volledig aan het moe derschap wil kunnen wijden. Ge zien de krapte op de arbeidsmarkt weet directeur M.D. Baaij niet of hij in augustus de twee vacatures ver vuld kan hebben. De ledenvergadering van de Gere formeerde Gemeente heeft dinsdag avond een beroep uitgebracht op ds. J. Venendaal uit Putten. Bij de bushalte aan de Bierensstraat is een fiets gestolen ter waarde van een paar honderd euro. Tamboer Adrie van der Jagt en bu gelblazer Katie van Winkelen ont vingen de verenigingsspeld van Ac celerando ter gelegenheid van hun respectievelijk 35- en 30-jarig lid maatschap van de koninklijke fanfa re. Voorzitter Jack Westdorp huldig de ze tijdens de'wekelijkse repetitie in de Sakofahal, waar intensief werd gewerkt voor het concert van vrijdagavond in de Wellevaete. De voorzitter noemde Van der Jagt de nestor van de slagwerkers. Katie van Winkelen was behalve actief muzikant ook geruime tijd bestuurs lid. Onlangs nam zij afscheid als se cretaresse. Behalve de verenigings speld ontvingen, beiden ook bloemen. Maandag 8 april haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier OP- Advertentie I.M. De School met de Bijbel vierde het paasfeest donderdagavond in de hervormde kerk. De bijeenkomst, die door een groot aantal belang, stellenden werd bijgewoond, werd geopend door een muziekgroepje onder leiding van Joke van 't Hof. Met harp, viool, blok- en dwarsflui ten werden er bekende lijdens- en paasliederen gespeeld. De leerlin gen Florence Fase en Gijs Snoei la zen het paasevangelie voor uit Jo hannes 20, waarna directeur Baaij de avond opende met gebed. Door middel van declamatie en zang brachten de kinderen de paasbood- schap, waarbij vooral de rol van de vrouwen rondom de opstanding werd belicht. Juf Overbeeke boeide de kinderen met een spannend ver haal, waarbij een zendingsvlieger en een zoon van een zendingsecht paar een noodlanding moesten ma ken in een gebied,waar vijandschap was tegen het christendom. De pi loot en de jongen werden door de volksstam ontvoerd, maar 's nachts bevrijd door de zoon van het opper hoofd. Na een spannende achtervol ging, waarbij de zoon van het op perhoofd gewond raakte, wist men op het nippertje te ontkomen. Enke le jaren later kwam een groot deel van de volksstam tot geloof. Juf Overbeeke eindigde haar verhaal met de doop van het vijandige op perhoofd door zendeling Blom. Do minee P.C. Hoek sloot de bijeen komst af met dankgebed, waarna staande het lied 'U zij de glorie' werd gezongen. Na afloop van de paasviering kregen alle leerlingen een leesboek mee naar huis. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. De openbare basisschool De Ca sembroot heeft een koor opgericht dat bestaat uit 83 leerlingen. Bij de paasviering trad het schoolkoor voor het eerst op. Er werden vier liedjes gezongen, waarbij 4 leer lingen soleerden. Voor de paasbij- eenkomst mochten de kinderen creatief aan de slag. Zo werden er paasmobiles en paasmandjes ge maakt. Ook mocht men koekjes bakken, 's Middags gjngen de kin deren van groep 1 en 2 paaseieren zoeken in de speeltuin, terwijl groep 3 tot en met 6 dit op de sportvelden van WHS deden. De oudste leerlingen zochten de paas eieren op aan de zeedijk bij de Grote Nol.-Op iedere lokatie was er ook een gouden ei verstopt. De ze werden gevonden door Kelly Oosterbaan, Edina Demirovic en Martijn Bevelander. Zij werden beloond met twee paashazen van chocolade. Alle kinderen gingen 's middags met een paaspresentje naar huis. Een 17-jarige bromfietser botste zaterdagmiddag rond vier uur te gen de fiets van een vijfjarig Duits jongetje. De bestuurder van de bromfiets reed zonder helm en probeerde uit het zicht te komen van een door hem gesignaleerde politieauto. In de haast schepte hij op het kruispunt Kerkstraat/Post- straat de jonge fietser. Het Duitse jongetje kwam ten val, maar liep geen verwondingen op. De 17-ja- rige reed na de aanrijding direct door, maar werd later alsnog door de politie aangehouden. L. Walhout wil aan de Oudeland- sedijk een bedrijfswoning bou wen, maar dat plan is in strijd met bestemmingsplan buitenge bied aangezien gebouwd wordt buiten een vierkant met zijden van 100 meter. De bouw voldoet echter aan de huidige planologi sche inzichten. Via een artikel s-procedure kan Walhout wat b. en w. betreft toch toestemming krijgen. Donderdag 11 april wordt er voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Voor de paaszagavond in de her vormde kerk was zaterdagavond maar matige belangstelling. De jongerenzanggroep 4-Him onder leiding van Hélène Potappel en de koren Canticum en Laudate Domi- num onder leiding van Danny Let- zer zongen diverse passie- en paas liederen. De zang werd muzikaal ondersteund door Joost Krijger, Mariëlla Klavers en Piet Priem. Ds. M.J. Kommers verzorgde de ope ning, meditatie en sluiting. Het ge mengd koor Canticum gaf een fraaie uitvoering van het muziek stuk Messe Breve nr. 7 van Ch. Gounod. Laudate Dominum kreeg vooral waardering voor de uitvoe ring van het lied 'The mystery of the Divine Humiliation' van John Stayner. Twee coupletten werden solistisch uitgevoerd door Gerrian Wielaard en dirigent Danny Letzer, met zachte begeleidende ondersteu ning van het koor. De jongeren groep bracht vijf liederen ten geho re. De gezamenlijke koren sloten de bijeenkomst af met het zingen van 'U zij de glorie', waarbij de aanwe zigen het refrein zongen. De zan gers kregen na afloop een kopje koffie aangeboden in verenigings gebouw De Schuilplaats. Het chris telijk gemengd koor Laudate Do minum heeft dringend nieuwe leden nodig en hoopt dat mensen eens een kijkje komen nemen op de repetitieavond. De gewonde bestuurder van de bestelwagen wordt naar de ambulance gebracht. De 29-jarige Peter Bolijn uit An na Jacobapolder is gisterenmor gen met rugklachten opgenomen in het ziekenhuis nadat hij met zijn auto in de sloot was gereden. Volgens de bestuurder moest hij ter hoogte van de tennisbanen remmen voor een loslopende hond die vanuit de Luysterlaan de Rijksweg bij Sint-Philipsland overstak. Hij raakte de macht over het stuur kwijt, reed tussen het plaatsnaambord en een ver keersbord door over het gras en een sluisje van het waterschap in een korte sloot. De bestelwagen, een vier jaar oude rode auto die voorheen bij PTT Post in ge bruik was, kwam tegen een dam tot stilstand. „De airbag heeft zijn leven ge red", zegt Julian de Jonge, mus kusrattenvanger van waterschap Zeeuwse Eilanden. Hij was een eindje verder in de watergang aan het werk, toen zijn aandacht werd getrokken door krachtig remmen van een auto. Hij zag de rode bestelwagen een eindje door de lucht zweven en tegen de dam tot stilstand komen. „Het was een grote klap. Ik ben er di rect naar toe gegaan. De chauffeur riep om hulp en schreeuwde het uit van de pijn. Ik heb de deur opengetrokken, hoewel je dan niet weet wat je zult aantreffen. De bestuurder lag op de meerijdersstoel en de airbag was uitgeklapt. Dankzij de airbag is het nog goed afgelo pen." Het ongeluk gebeurde rond tien uur. Bolijn had in Zierikzee dui ven weggebracht en was op weg naar huis. Hij had veel last van zijn rug. De auto lag met zijn neus tegen de dam en met de achterkant in de modder. Er stond niet veel water in de sloot. De bestelwagen was aan de voor kant zwaar beschadigd. Predikbeurten Zondag 7 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. De Reuver, Delft. 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van Rijn, Katwijk. GEREF. KERK 10 y. ds. Broere. 17 u. ds. De Zeeuw, Venlo. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. De Romph, Noor deloos. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. evang. Pieper. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. v.d. Heijden, Heinenoord. 18.30 u. ds. De Goei, St.-Maartens- dijk. GEREF. KERK 10 u. kand. Schipper, Kerkwerve. CHR. GEREF KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Romph. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Quist, Opheusden. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45 en 18.15 u. kand. Treur. 14.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Bom, Brakel. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kot, Borssele. 14.30 u. ds. Klein, St.-Philipsland. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dr. Bos, Serooskerke. 19 u. ds. De Graaf, Waalwijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Reinders, Maartens dijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Volmuller, Zuidland. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lammers, Krimpen a.d. IJssel. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 (H.A.) en 15 u. ds. De Jongste. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Ten Cate, Bergen op Zoom. De christelijk gemengde zangver eniging 'Met hart en stem' viert haar 12,5 jarig bestaan zaterdag 13 april met een zangavond in de her vormde Maartenskerk. Het mannen koor Elim uit 's-Gravenpolder on der leiding van André Overbeeke zal als gastkoor optreden. Dhr. A.C. Baan heeft de algehele leiding. De organisten Pieter Quist en Henk Ruitenbeek begeleiden de koor- en samenzang. Tijdens deze bijeen komst, die om half acht begint, wordt er een collecte gehouden voor de VBOK. De oud-leden van het koor worden uitgenodigd om na de uitvoering een kopje koffie te drinken in gebouw Calvijn. 'Met hart en stem' is dringend op zoek naar nieuwe leden. Belangstellen den kunnen iedere vrijdag tussen 20.00 en 21.45 uur vrijblijvend de repetitie bijwonen in gebouw Cal vijn. De openbare basisschool De Rie- burch wil met een bloembollenactie geld sparen voor nieuwe speeltoe stellen voor de leerlingen. De leer lingen van groep 5 t/m 8 zullen met bestelformulieren en brochures langs de deur komen. De Plattelandsvrouwen gingen op de paasbijeenkomst creatief aan de slag. Onder leiding van dhr. Riet kerk werden er verschillende paas- stukjes gemaakt. Na intensieve ar beid kon iedereen met trots het vervaardigde paasmandje mee naar huis nemen. Óp een eerdere bijeen komst was dhr. Minderhoudt als gastspreker aanwezig. Hij liet diver se Zeeuwse sieraden zien en wist veel te vertellen over deze juwelen. De leden van de Plattelandsvrou wen vertrokken woensdagmiddag onder mooie weersomstandigheden voor de eerste fietstocht van dit sei zoen. In juni staat er een excursie op het programma die verzorgd wordt door de agrarische commissie. ZIE VERDER PAGINA 3 - HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts M. Bomas, St.-Philipsland, tel. 0167-573232. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-602507 of 0166-662264. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 4 t/m vrijdag 12 apr. donderdag 4 9.12-21.37 vrijdag 5 10.07-22.32 zaterdag 6 11.27 zondag 7 0.07-13.02 maandag 8 1.37-14.12 dinsdag 9 2.42-15.12 woensdag 10 3.27-15.57 donderdag 11 4.07-16.27 vrijdag 12 4.37-16.57 do 4/4 16.31 u. LK vr 12/4 20.23 u. sNM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Pak even uw THOLEN 6 apr. Rommelmarkt/fancyfair, Ten Anker, 10-16 u. 4 apr. Paasoverdenking dhr. Stuij bij Chr. Ouderenver., De Wingerd, 14.30 u. 6 apr. Jaaruitvoering Concordia, Meulvliet. 11 apr. Informatiebijeenkomst over borstvoeding, Kreeftenstraat 21,20 u. 13 apr. Zangmiddag Helpende Han den, Rehobothkerk, 14.30 u. 13 apr. 'Een Griekse tragedie' door rederijkerskamer Eendracht, Meul vliet 19.30 u. 17 apr. Lezing 'Passage' over chris telijke journalistiek. Het Visnet, 19.45 u. OUD-VOSSEMEER 9, 16 en 23 apr. Koersbal, Vossen- kuil, 14 u. 10 apr. Bingo Anbo, Vossenkuil, 14 u. 13 apr. Jeugddag CHJR. 16 apr. Kleurenanalyse door A. van Poortvliet, Alg. Vrouwenbond, De Vossenkuil. SINT-ANNALAND 5 apr. Jaaruitvoering Accelerando, Wellevaete. 9 apr. Bijeenkomst plattelandsvrou wen, thema 'binnen buiten', De Wellevaete 19.30 u. 13 apr. Opening tentoonstellingssei zoen De Meestoof. 25 apr. Oprichtingsvergadering heem kundekring, Wellevaete, 19.30 u. SINT-MAARTENSDUK 13 apr. Rommelmarkt Rehoboth, oude kleuterschool, 10-13 u. 13 apr. Jubileumzangavond Met Hart en Stem, N.H. kerk, 19.30 u. 22 apr. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis 19.30 u. SCHERPENISSE 12 apr. Zeeuwse avond met Engel Reinhoudt, Holland Huis 20.15 u. 13 apr. Lezing dhr. Van Valen 'McCheyne, pastor in een haven stad', de Hoeksteen, 19.45 u. BERGEN OP ZOOM t/m 5 mei Expositie A.M. de Jong, Markiezenhof, di t/m zo 11 u. 5 apr. Di Gojim, De Maagd, 20.15 u. 6 apr. Madam Butterfly, De Maagd, 20.15 u. 11 apr. Klucht De Vrek, De Maagd, 20.15 u. 12 apr. Cabaretshow Strak, De Maagd, 20.15 u. 13 en 14 apr. Museumweekend, Markiezenhof, 11 u. 14 apr. Boekenhof, Markiezenhof, 10.30 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: E.T (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Shallow hal - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.30 en 20 u. ROXY II: Time machine - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.30 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. Monsters en co (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Lord of the rings - vr 20.30 u. CINEM'ACTUEEL: Asterix Obelix: missie Cleopatra - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. The mothman prophecies - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 16.15 en 20.30 u. Brit ney Spears: Crossroads - do en di 20 u., vr 18.30 u., za 14 en 18.30 u., zo 14, 16.15 en 18.30 u., wo 14 u. Ocean's eleven - vr en za 21.30 u., wo 20 u. Monsters en co (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. A beau tiful mind - vr en za 18.30 en 21.30 u., zo t/m wo 20 u. Verrassingsvoorpremière - do 20 u. The pledge - zo 19 u., di 20.30 u. De stand van de zon - ma 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2