Ook onder Noorse vlag worden de uitjes krokant gebakken Patiëntendossiers ontbreken nog steeds in de huisartsenpost Politie botst tegen dronken automobilist Oosterscheldeschool heeft fraai klimrek ml hes rol ka Op koopavond staat GRATIS keukenmontage op het menu Nu geopend I bruynzeel Thoolse naar Tanzania Danisco Foods in Sint-Maartensdijk heet voortaan Denja b.v. Vossemeerder bedreigt agenten Donderdag 4 april 2002 58e jaargang no. 20 SCHILDER IMOOM Scherpenisse Schelde college nieuwbouw Tholen 1 Directie en personeel applaudisseerden toen dinsdag middag de nieuwe vlaggen werden gehesen voor de fa briek van gebakken uitjes in Sint-Maartensdijk. De Noorse vlag en de bedrijfsvlag van Rieber en Son wap perden in de lentezon nadat het Deense dundoek en dat van Danisco Foods was gestreken. Het applaus tekent het vertrouwen in de nieuwe eigenaar van het bedrijf aan de Nijverheids weg waar bijna zestig mensen werken. Wij maken geheel vrijblijvend een concurrerende offerte voor o.a.: Koop een keuken op koopavond en wij doen de montage GRATIS Natuursteen Drie ploegen De huisartsenpost Bergen op Zoom is nog niet helemaal op orde omdat de patiëntengegevens van alle deelnemen de artsen nog niet in de post beschikbaar zijn. „Dat is ons erg tegengevallen, want zoiets had tevoren geregeld moeten zijn, maar de technische uitvoering viel zwaar tegen." Telefonistes Geen rijbewijs Deze week r_. V?b\ 100 l 1902 - 2002 tel. 0166-663804 adrachtbode, de Thoolse Courant /tosjjlNs 5, 4697 ZG Sint Annaland 0166-657007 b.g.g. 653474 D166-657008 I redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Homepage: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant'en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 14,57 per halfjaar, 26,67 per jaar, per post 39,27 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,25 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,- contant. Hoofdredacteur W. Heijboer. De 20-jarige Corina Oudesluijs uit Tholen is dinsdag voor bijna twee maanden vertrokken naar Tanzania om stage te lopen bij een project voor lichamelijk en geestelijke gehandi capte kinderen. Corina is derdejaars studente aan het Cios in Goes. Samen met vier andere studenten voegt ze zich bij de docent van hun opleiding die het project een jaar geleden in het Oost-Afrikaanse land opzette. Het is de bedoeling om de kinderen (basisschoolleeftijd) met onder meer diverse bewegingsspelletjes te active ren. De studenten doen de steden Arusha en Moshi aan, waar ze onder gebracht worden in appartementen. Vandaaruit zullen ze de kinderen van het project bezoeken. Voor Corina is het een uitdaging. „Maar ik weet niet wat ik ervan moet verwachten. Ik houd erg van reizen. Eerst zou ik naar Curacao gaan. In mijn eentje. Toen kwam deze kans om in Afrika ervaring op te doen." Ze pakte de gelegenheid met beide handen aan. De groep van vijf wordt gesplitst, zegt ze. „Ik zit in een groepje van drie, de andere twee zit ten 400 kilometer van ons vandaan." Naast het 'lesgeven' aan de kinderen, is er ook tijd ingeruimd om een wild park te bezoeken. Arusha en Moshi liggen ten zuiden van de Kilimanjaro (vlakbij de grens met Kenia) die met zijn besneeuwde top de hoogste berg van het continent is. De nationale taal van Tanzania is Swahili, maar volgens Corina zal de communicatie toch vooral in het En gels worden gevoerd. Voor het ver blijf in de Tanzania heeft de studente zich in moeten laten enten tegen tro pische ziektes. Ook moet ze pillen slikken tegen malaria. Bij het vaststellen van een college programma voor de komende vier jaar zou er een plan zijn voor de bouw van een nieuw Schelde colle ge in Tholen, waarvoor 6,5 miljoen euro wordt geraamd. De school aan Onder de Linden in Sint-Maartens dijk zou dan dicht gaan. Maar de smalstad krijgt dan wel een splinter nieuw Haestinge. Om alle wensen te kunnen betalen, moet de dienst verlening van de gemeente volledig kostendekkend worden. Wanneer overigens alle plannen die door de zeven partijen ingebracht zijn ver wezenlijkt moeten worden, zou Tholen wel eens een hele dure ge meente kunnen worden. De defini tieve versie van het collegeprogram ma moet echter nog vastgesteld worden. Algemeen directeur M.H. van Meel (links) strijkt de Deense vlag, terwijl B. Schot de vlag van Danisco uit de mast haalt. op el- De overname zal geen grote ver anderingen teweegbrengen. Op korte termijn althans niet, zo ver zekerde directeur Stein Klagegg van de voedseldivisie van Rieber en Son het personeel in het Hol land Huis in Scherpenisse vóór de vlaggenceremonie. „We moeten eerst elkaar maar eens beter leren kennen. En kijken hoe we de U vindt onze showtuin in de OUDEWEG 7 te Halsteren 4661 HK, tel.: 0164-68 32 86, fax: 0164- 68 58 13 Advertentie I.M. TEGEN INLEVERING VAN DEZE ADVERTENTIE KEUKENS DONDERDAGAVOND: Breda VRIJDAGAVOND: Bergen op Zoom/ Roosendaal Bergen op Zoom Drebbelstraat 9, telefoon 0164 - 25 09 00 Breda Woonboulevard Kruisvoort 52, telefoon 076 - 522 13 34 Roosendaal Ettenseweg 2, telefoon 0165 - 63 13 66 www.bruynzeel.com V O Vraag naar de actievoorwaarden in de showroom I Advertentie I.M. 4 voordelen van ons beiden kaar af kunnen stemmen." Aan het einde van zijn presentatie waren er nauwelijks vragen. Het personeel was van tevoren uitvoe rig op de hoogte gesteld over de overname. De ondernemingsraad had zich bovendien ook al positief uitgelaten over de wisseling van de wacht. Het bedrijf Danisco stond immers al drie jaar 'te koop'. Van een echte verrassing was dus geen sprake. Was de fa briek tot 31 maar in Deense han den, ook onder Noorse vlag wor den de uitjes krokant gebakken, dat was de voornaamste conclusie van de bijeenkomst. Op de lange termijn zal gekeken worden of er bij de inkoop voor delen te behalen zijn. Het inkopen van uien in Sint-Maartensdijk is beter geregeld dan in het Deense Randers (Jutland) waar ook ge bakken uitjes voor Rieber en Son worden geproduceerd, zo vertelde directeur M.H. van Meel van de vestiging in de smalstad. „We zul len ook op andere terreinen kijken of er meer uit te halen is. Welke 1 gevolgen dat zal hebben, is nu nog niet duidelijk. Wellicht dat we de capaciteit in Sint-Maartensdijk nog beter kunnen benutten. In De nemarken zitten ze klem." Wat er ook gebeurt, de directie zal het personeel direct of via de ondernemingsraad op de hoogte brengen, aldus Van Meel. Het Noorse concern bedient voor een deel de Centraal- en Oost-Eu- ropese markt en Scandinavië. Of het bedrijf ook in zuidelijke rich ting aspiraties heeft (België, Frankrijk, Spanje), zo wilde Van Meel van zijn nieuwe baas weten. Volgens Klagegg is dat nu nog moeilijk te zeggen. Het gaat er nu eerst om, de huidige positie in Rusland, Polen, Tjechië, Slowa kije, Noorwegen, Zweden en De nemarken te versterken. Dat zal zeker de komende twee, drie jaar gebeuren door overnames van be staande bedrijven. Verder vooruit kijken wilde de nieuwe man nog niet. Wel zal Rieber en Son de niche markten volgen 'waar we sterk in zijn.' Een van de personeelsleden vroeg zich af of de organisatie de ver wachte groei (door de geplande overnames) wel aankan. Klaggeg: „Dat is een goede vraag. Maar u moet weten, we waren veel groter. We hadden veel meer sectoren en divisies. Maar we hebben bewust een aantal onderdelen afgestoten. (Rieber en Son hield zich ook be zig met wegenbouw, natuursteen, afvalverwerking - red.) We willen nu alleen groeien in ons bekende producten. Daarvoor hebben we de middelen en de mogelijkhe den." Het concern concentreert zich voortaan op de levensmiddelen sector. De groei zal stapje voor stapje plaatsvinden, zo zei hij. „We zijn hier niet om het bedrijf in Sint-Maartensdijk te sluiten. Maar om te groeien. Dat wil ik toch nog maar eens benadrukken. De overname is een versterking. In Denemarken hebben we geen capaciteit meer, hier wel. We wil len kijken of dat te gebruiken is. In Sint-Maartensdijk is veel ken nis aanwezig. Wij hebben ook kennis in huis. Die kunnen we combineren." Van Meel en inkoop- en product manager B. Schot uit Sint-Maar tensdijk streken de vlaggen van Denemarken en van Danisco die naast de Nederlandse driekleur wapperden. Samen met de nieuwe directie werden de nieuwe vlag gen in top gehesen. „Zo en nu gaan we weer centjes verdienen," zei Van Meel tegen het personeel dat het wisselen van de wacht meemaakte. Volgens Schot werd het wel tijd dat de overname een feit werd. „We stonden al drie jaar op de lijst. Maar eerst werden de verliesgevende bedrijven van de hand gedaan. Wij kwamen pas op het laatst. We hebben ook drie jaar geen investeringen kunnen doen. Nu kan dat weer." Het bedrijf werkt in twee ploegen, maar door de drukte wordt mo menteel in drie ploegen gewerkt. Ook zijn een aantal uitzendkrach ten ingezet om de piek in de pro ductie op te vangen. Dat zei huisarts Flinkevleugel uit Steenbergen die, samen met dokter Veldman uit Stavenisse, gisteren middag op een bijeenkomst van het Klaverblad Zeeland in Meulvliet de huisartsen vertegenwoordigde. „Het komt wel goed met de patiëntenge gevens, want momenteel is men be zig om de bestanden per praktijk te koppelen. Maar alles moet je leren en is voor verbetering vatbaar", al dus Flinkevleugel. De heren Blom sr. en Koppenol uit de Vroonhof in Sint-Annaland wa ren zeer kritisch over de huisartsen post. Blom sprak over een nood maatregel en hij vroeg zich af wanneer die opgeheven zou wor den. „Eerder is gedacht aan een huisartsenpost in Oud-Vossemeer. Waarom is dat niet doorgegaan? Koppenol noemde de huisartsenpost 'een modeverschijnsel'. Deze bij eenkomst vond hij mosterd na de maaltijd, omdat er tevoren met de inwoners gesproken had moeten worden. Koppenol pleitte voor een huisartsenpost op Tholen, omdat de huidige aanrijtijd van bijvoorbeeld Putte naar Stavenisse een probleem zal blijven. Dokter Veldman zette een vraagteken bij de financiële haalbaarheid van een Thoolse post. Volgens hem kan dat alleen in gro ter verband en dan ligt de dichtstbe volkte plaats Bergen op Zoom voor de hand. Blom bestreed dat. Hij haalde een arts uit Kampen aan, die had becijferd dat een kleinere post financieel wel mogelijk is. „Becij fer het gat eens tussen een post in Bergen op Zoom en Tholen en als dat bekend is, moeten we de poli tiek aanspreken." Onder bijna 60 belangstellenden in Meulvliet was ook wethouder Velt huis, apotheker Werkman, mevr. De Klerck namens de gehandicapten, mevr. Bosters van de VGZ, J.W. van Popering namens de zorgtaxi en dhr. Notenboom van het Klaver blad. Er werden nog vragen gesteld over de beoordeling van klachten door de telefonistes van de huisartsen post Bergen op Zoom. Dokter Veld man zei, dat onderzoek heeft uitge wezen dat gediplomeerde dokters assistentes de situaties beter kunnen beoordelen dan de artsen, die ge neigd zijn om klachten te honoreren om mensen naar te post te laten ko men of zelf op visite te gaan. Uit evaluatie blijkt namelijk dat het vaak niet nodig was geweest. Assis tentes beoordelen zuiverder, aldus Veldman. Een 49-jarige inwoner van Sint-Maartensdijk was zo dronken, dat te genliggers op de Nijverheidsweg in zijn woonplaats ontwijkende manoeuvres moesten uitvoeren. Toen de politie hem wilde aanhouden, reed hij eerst in zijn snelle Porsche weg, maar daarna remde hij plotse ling zodat de achtervolgende politie tegen zijn auto botste. Het poiitie- busje raakte beschadigd. De man bleek ruim 4,5 keer teveel gedronken te hebben. Zijn rijbewijs werd ingenomen. De aanhouding vond al vorige week Zaterdagnacht werd opnieuw een woensdagmiddag plaats. De man kwam uit een café op de Haven en stapte in een Porsche. Vanuit het poli tiebureau aan de Haven zagen agen ten de man wegrijden. Het was een bekende. Gezien zijn rijgedrag had hij ook een flinke slok op. Op de Ha ven en de Sportlaan moesten tegen liggers ontwijkende manoeuvres ma ken om de Porsche niet te raken. „Het is niet met hoge snelheden ge gaan, maar de tegenliggers hadden er toch last van", aldus een politie woordvoerder. De dronken man ne geerde een stopteken van de politie, waarop de achtervolging werd inge zet. Op de Nijverheidsweg ter hoogte van de splitsing bij de voormalige zil- veruienfabriek stopte hij onverwacht. „Het waren geen wildwest taferelen, maar het busje zat er kort op en toen de man remde, ontstond er een bot sing. Dat behoort nu eenmaal bij de beroepsrisico's. Niemand werd ge wond en beide auto's konden verder rijden." Uit een blaastest bleek, dat de man ruim 4,5 keer de toegestane hoeveelheid alcohol had genuttigd. Zijn rijbewijs werd ingevorderd en de politie maakte proces-verbaal op. dronken bestuurder aangehouden, nu op de Haven in Sint-Maartensdijk. De 30-jarige man had twee keer te veel gedronken. Hij kreeg een rijver bod van drie uren en een proces-ver baal. Zaterdagochtend om 5.45 uur is een 37-jarige man aan de Molenweg in Oud-Vossemeer aangehouden. Hij lag onder invloed van alcohol in zijn auto te slapen. Even daarvoor had hij op de Oud-Vossemeersedijk de ro tonde beschadigd, maar de man reed door. Uit de ademanalyse bleek dat hij 1,3 keer teveel had gedronken. Ook had hij geen rijbewijs. Bij zijn aanhouding pleegde de man verzet. Bovendien beledigde en bedreigde hij de agenten en vernielde hij een celdeur op het politiebureau. Op de Oud-Vossemeersedijk werd zaterdagnacht een 21-jarige automo bilist uit Bergen op Zoom aangehou den. Hij had 1,5 keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken en kreeg daarvoor een rijverbod van twee uren en een bekeuring. Formateur Eversdijk wil morgen horen hoeveel wet houders de partijen willen Met kustvaarder van 3800 ton heeft Geuze Poortvliet weer een Esperance Oosterscheldevisser Jan Verwijs is het vissen nog niet verleerd EN VERDER... Twee moeflons vreten eilandje Middelvliet kaal voor vogels Technische meiden Schelde college maken spiraal voor 'Man bijt hond' Diamanten echtpaar Soeters in de Vroonhof HET LEVEN IS EEN SPEEL TAFEL WAARAAN MEN SLECHTS GENOEGEN VINDT NAAR DE MATE WAAROP MEN EEN GEWAAGD SPEL SPEELT Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Voor de leerlingen van de Oosterscheldeschool in Scherpenisse was het donder dag feest. Op het plein bij de school werd een splinternieuw klimrek in gebruik genomen, dat dankzij sponsorbijdragen aangeschaft kon worden. Nyala den Bra- ber, Jurn Zijlmans, Kirsten Menheere en Mark van Gorsel trokken samen met directeur P. Tange de lakens weg die het rek uit het zicht hielden. Daarna moch ten alle leerlingen er meteen opklauteren. Het zonovergoten plein van de Oosterscheldeschool zag er feestelijk uit. Want langs de afrastering hingen de namen van alle sponsorende bedrijven, in felle kleuren op grote vellen papier geschreven. Alle kinderen verzamelden zich, met de leerkrachten en een aantal ouders, op het plein van de nieuwe school. Staande op het rek sprak di recteur Tange hen toe. Hij bedankte niet alleen de sponsors voor hun bijdrage, maar ook de ouders die hun steentje bijdroegen bij de plaatsing van het klimrek. Uit elk van de vier combinatiegroepen was een leerling uitgeloot om te helpen bij het wegtrekken van de lakens die het rek verborgen hielden. Die lakens waren trouwens versierd met een vlag, ballonnen en koordjes met spekken eraan. Er moest op sommige plaatsen flink getrokken worden, maar uiteindelijk stond het rek er in volle glorie. „Nu mogen alle kinderen eroverheen", zei Tange en dat liet de jeugd zich geen twee keer zeggen. Ze beklommen het rek, om er aan de andere kant weer af te komen. Dat kon via een paal aan de zijkant of een glijbaan aan de achterkant. De school organiseerde een speciale sponsoractie voor de aanschaf van het klimtoe stel. Dankzij bedrijven uit het dorp en van elders uit de gemeente, kwam er 730 euro binnen. De middenstandsvereniging koos de school uit als één van de goede doelen waaraan via de winkelweekactie geld wordt gegeven. Dat leverde 275 euro op en daar van werden enkele duikelrekjes aangeschaft. „Er is nog altijd geld welkom", zegt Co- bie v.d. Werf van de oudercommissie. Speeltoestellen moeten goedgekeurd zijn en er gelden strenge voorschriften met betrekking tot veiligheid, waardoor de plaatsing een kostbare zaak is. Zo liggen onder en om het klimrek rubber tegels. Het leggen daarvan is met medewerking van ouders gebeurd. Om geld voor activiteiten te vergaren, wor den door de Oosterscheldeschool nog meer acties georganiseerd. Dit jaar is al een stroopwafelactie gehouden. Na de onthulling van het klimrek werd de middag gevuld met het doen van allerlei spelletjes en dat viel bij de kinderen prima in de smaak. r— Onder het toeziend oog van de kinderen onthult directeur Tange, geholpen door enkele leerlingen, het klimtoestel.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 1