Vloedplanken Stavenisse beproefd Plaatselijk nieuws Laban j l^^Geslacht in eigen slagerij 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 14 maart 2002 Slok op Inbraak in loods Zonnepaneel gestolen Zangdienst in Ichthuskerk SnufFelmarkt in Meulvliet Rommelmarkt Ten Anker Inzameling voor Roemenië VERF NODIG? Versiering van straten Lezing opent ogen voor nood blinden Volwerk wint klaverjassen iM Leerlingen poten aardappels Predikant blijft Jeugddienst met 4-Him Hoogste gemiddelde voor K. Hommel Winkel mag Diefstal auto Parkeren Vroonstede Controle legionella Caravan gestolen Zendingarbeider terug naar Kirgizië tj 250 gr. €1,60! Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Paaszangdienst Markt bij Schutse Dorpsfilm op tv Tanker vastgelopen Campingplan akkoord Nieuwe Reigerlaan Dakkapel mag Botsing door alcohol Aanrijding in Sportlaan Bergbezinkleiding Bloemenlaan Nieuwe diaken Darters wisselvallig Klaverjassen Subsidie grondwateroverlast Bergbezinkleiding Scarpe Eelaan Grote botten bij start seizoen Knorhaan Bij een alcoholcontrole op de Grindweg zijn dinsdagavond rond half acht twee automobilisten aan gehouden. De ene, een 68-jarige man, kreeg naast een proces-verbaal een rijverbod van twee uren. Een 50-jarige plaatsgenoot mocht een uur lang niet rijden en kreeg een boete omdat hij te diep in het glaas je had gekeken. Bij een inbraak in een loods aan de Edisonweg is tussen zaterdagmor gen en zondagmorgen een verhuis doos met nog onbekende inhoud weggenomen. Tevens werd in de loods wat verbrand papier aange troffen. De braakschade is onbe kend. Een zonnepaneel aan de Oesterdam is in de nacht van maandag op dins dag ontvreemd. Ook werd een kast met meetapparatuur gestolen. De schade bedraagt duizenden euro's. In de Ichthuskerk wordt zondag een zangdienst gehouden die in het te ken staat van de lijdenstijd. Er zul len gedeeltes uit het lijdensevange lie worden gelezen, die afgewisseld worden door samenzang. Ook ver leent zangkoor Canticum onder lei ding van dirigent D. Letzer mede werking aan deze dienst. Organiste is mevrouw M. Klaver-Wessels. GERARD POLDERMAN PROJECTINRICHTING BV vloerbedekking- marmoleum gordijnen - zonwering Luxafle)^ raambekleding Van Besouw - Deja - Esco - Forbo - Flotex Desso - Interface - Heuga - Nouwens Bogaers - Sommer - Tufton Heuga Tegeltapijt v.a. 5,44 per m2 Erkend door de Centrale Branchevereniging Wonen Meanderlaan 32, Postbus 30, 4690 AA Tholen, tel. 0166-603589 Advertentie I.M. De stichting Step organiseert zater dag tussen tien en vier uur in de gro te zaal van gemeenschapscentrum Meulvliet een snuffelmarkt. Tiental len kraampjes met allerlei gebruikte en nieuwe waren zullen op deze markt staan. Iedereen kan weer ko men snuffelen of er iets bruikbaars te vinden is of dat er iets is dat voor een verzameling van waarde is. De evenementencommissie van zorg centrum Ten Anker organiseert zater dag 6 april tussen tien en vier uur een rommelmarkt en fancyfair, waarbij de opbrengst ten goede komt aan de bewoners. Spullen voor de rommel markt, zoals kleinmeubelen en ande re artikelen, kunnen zaterdag 23 en 30 maart tussen 9 en 12 uur worden ingeleverd aan de achteringang van Ten Anker. Voor witgoed heeft de or ganisatie geen belangstelling. De stichting DiTho organiseert op woensdag 27 maart weer een kle ding- en schoeneninzameling voor de bevolking van het Roemeense dorpje Lopadea Nou in Roemenië. Vele mensen leven hier in armoede en hebben grote behoefte aan kle ding en medische middelen. De stichting DiTho, die gevormd wordt door mensen uit Tholen en Dintel- oord, heeft al diverse keren hulp transporten naar Roemenië georgani seerd. U kunt uw gebruikte kleding (graag heel en schoon) op basis school Eben Haëzer brengen. Ook kunt u contact opnemen met Hans van Voorst, tel. 602967. Meer infor matie over de stichting Ditho is te vinden op www.di-tho.org. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak S ij jK Eendrachtxweg 13 mm Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Aan de oproep van de stichting Stad om op Koninginnedag de straten te versieren, wordt positief gereageerd. Reeds zes straten heb ben zich aangemeld om aan de wedstrijd deel te nemen. Vorig jaar waren dit er slechts drie. Nog steeds kunnen bewoners van stra ten zich inschrijven voor de wed strijd. De stichting Stad onder steunt de deelnemers door de vergunning en de verzekering te regelen. Bewoners van de Vosse- meersepoort, Doelweg, Venkel- straat, Polderstraat/Louisestraat, Stoofstraat en Kerkstraat maken al plannen om de straat zeer feeste lijk te maken op 30 april. Aanmel den voor de wedstrijd kan bij An dy v.d. Velde, tel. 602033. De christelijke ouderenvereniging kreeg op haar maandelijkse bijeen komst informatie over de christelij ke blinden- en slechtziendenbiblio theek die in Ermelo is gevestigd. In verenigingsgebouw de Wingerd heette voorzitter mevr. S. Tichem- Zachariasse in het bijzonder me vrouw De Jong-Haeck, dhr. Groen- dijk en dhr. Melissen welkom, die namens de bibliotheek aanwezig waren. In haar meditatie stond me vrouw Tichem naar aanleiding van Johannes 9 stil bij de genezing van de blindgeborene. Zij wees erop dat mensen zowel lichamelijk als gees telijk blind kunnen zijn, maar dat de Heere Jezus is gekomen om alle dingen zichtbaar te maken. Na de pauze vertelde dhr. Melissen uit Goes over het werk van de christe lijke blinden- en slechtziendenbibli otheek. Het is voor degenen die niet blind zijn moeilijk om zich voor te stellen wat het is om niets te kunnen zien. Hij vertelde hoe dominee Wie- ringa en mevrouw De Gaay Fort man in 1912 bewogen waren met de blinde mensen. Zij waren de oprich ters van de bibliotheek. De Bijbel en de Heidelbergse catechismus werden het eerst in brailleschrift omgezet. Dit is later uitgegroeid tot een verzameling van ongeveer 20.000 boeken. Naast de brailleboe- ken zijn er bij de bibliotheek ook in gesproken cassettebanden beschik baar en zijn er ook grootletter- boeken. Ook chronisch zieken ma ken gebruik van deze dienstverle ning en ontvangen de cassettes per post. Naast de uitleen zijn er ook mogelijkheden voor het vertalen van uiteenlopende geschriften in het braille, zoals de bijsluiters bij medi cijnen. De kosten van de biblio theek worden bijeengebracht door leden, donateurs, giften en subsi dies. De lezing werd ondersteund door het vertonen van verschillende dia's. Na het beantwoorden van een aantal vragen werd de bijeenkomst om half vijf beëindigd. Als dank voor de voorlichting overhandigde de voorzitter een gift voor de biblio theek. Aad Volwerk won donderdag de clubavond van klaverjasvereniging Stad Tholen. Met een totaal van 5889 punten bleef hij de andere kaarters ver voor. De uitslag is: 1. Aad Volwerk 5889 p; 2. Coby Leij- dekkers 4855 p; 3. Annemiek Stoorvogel 4660 p; 4. Leen Hage 4630 p; 5. Herman Perk 4606 pun ten. Op zaterdag 23 maart wordt om 19.30 uur in café de Kroon een paasklaverjastoernooi gehouden. Oud-Vossemeer De kinderen van groep 1 en 2 van Die Heenetrechtschool brachten als afsluiting van het lenteproject over bollen en knollen een bezoek aan de boerderij van familie Reins. Voorzien van oude kleren en laarzen kregen de leerlingen al les te horen over de teelt van de aardappel. In de schuren en op het land zagen de kinderen de poot- en rooimachines. Na afloóp werd Mariët Reins bedankt voor het lei den van deze excursie, de kinde ren zongen voor haar een aardap pellied en haar werd een aard appelstempelwerk overhandigd. De kinderen kregen een pet, aard appelstickers en twee poters voor in hun eigen tuin mee naar huis. 's Middags bakten de kinderen sa men met de moeders voor de hele school friet, zodat het voor de leerlingen een leerzame en smaak volle dag werd. Ds. A. van der Zwan heeft bedankt voor het beroep dat hij kreeg van de Christelijk Gereformeerde Kerk uit Ameide. De zanggroep 4-Him uit Stavenisse zal zondagavond medewerking ver lenen aan de jeugddienst in de her vormde kerk. De dienst, die om 18.30 uur begint en geleid zal wor den door ds. P.A. Broere uit Tho len, heeft als thema: Kiezen vraagt lef. Er zal gecollecteerd worden voor een basisschool in Zjitomir in de Oekraïne. Tijdens de dienst zal Sandra Zwerus een toelichting ge ven op dit project. In de clubcompetitie van biljartver eniging De Treffers behaalde K. Hommel met 2,90 het hoogste ge middelde. Evenals C. Burgers won hij zijn partij in 21 beurten. Met 13 caramboles behaalde J. Hommel de hoogste serie. Uitslagen: K. Hommel-P. de Leeuw 10-8; N. Rooyakkers-Sj. Etiënne 10-8,6; J. Hommel-C. Burgers 7,07-10; J. van Daalen-H. Hommel 7,14-10; B. den Hollander-Arj. Hommel 8,97-10; P. Vis-A. van Daalen 10-3,59. J.W. Rijnberg kan zijn woning in de Voorstraat verbouwen tot woning met winkel. Gedeputeerde staten hebben geen planologische bezwa ren tegen het plan, dat strijdig is met het bestemmingsplan. Ze achten de ruimtelijke onderbouwing bij de aanvraag voldoende. In de nacht van maandag op dins dag is er in de Tienhoven een grijze Opel Omega met het kenteken DB- NF-61 gestolen. In het voertuig la gen ook diverse waardepapieren. Na overleg tussen voetbalvereniging WHS en het gemeentebestuur hebben b. en w. toegezegd dat het parkeerter rein tussen de tennisbanen en de sportvelden zal worden opgeknapt en uitbreid met 20 extra plaatsen. Daar naast zullen twee parkeerhavens voor spelers- en supportersbussen worden aangelegd. Voorzitter S. Westdorp Mzn. is daar verheugd over. Vanaf het allereerste begin van de plannen voor de toekomstige woonwijk Vroonstede in 1994 heeft de voetbalvereniging al op de parkeerproblematiek gewezen. Als er niets gebeurt, vreest WHS voor overlast van geparkeerde auto's in de nieuwe wijk. Het bestuur zet het over leg met de gemeente voort, zoals over het zandtrainingsveld. Intussen laat de voortgang van bestemmingsplan Vroonstede nog steeds op zich wach ten. De provinciale planologische commissie heeft de gemeente vele maanden geleden al opgedragen om een duidelijke fasering aan te bren gen. Volgens de laatste bestuursrap- portage zal het ontwerp-bestem- mingsplan in mei a.s. ter visie worden gelegd. Met een tweetal grondeigena ren vinden nog onderhandelingen plaats, aldus b. en w. De risico-analyse voor de mogelijke aanwezigheid van de legionellabacte- rie in de kleedlokalen van voetbalver eniging WHS is inmiddels uitge voerd. Hier en daar moeten wat kleine aanpassingen gebeuren, maar verder ziet het er goed uit in de douches. Ook in de kantine houdt de voetbal vereniging de vinger aan de pols. Zo volgden er een aantal leden cursussen op het gebied van de sociale hygiëne en instructie verantwoord alcoholge bruik. Na het afscheid van bode Merien Heijboer is een driemanschap bereid gevonden om zijn werk over te ne men: Johannes Elenbaas, Adrie den Engelsman en Willem Overbeeke. Maar daarnaast wordt een groter be roep op de spelers gedaan om zelf meer rommel op te mimen. Tussen maandagavond negen uur en dinsdagmorgen is er vanaf een terrein aan de Spuistraat een caravan gesto len. De caravan is van het type Hob by en stond afgesloten op het terrein. De 36-jarige Maria van 't Hof is za terdagmorgen als zendingsarbeider van de GZB weer teruggegaan naar Kirgizië .Wegens problemen met het verlengen van het visum en de onze kere politieke situatie door de bom bardementen in het nabij gelegen Af ghanistan keerde zij enkele maanden geleden terug van haar missie. Vrij dagavond nam zij in verenigingsge bouw Het Trefpunt weer afscheid van Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Magere runderlappen tof sucade 1 kg JSoeppakket 7,70 3,10 Malse riblappen 1 kg C Rundergehakt 1 kg Kip-ananas schnitzel p.st. Verse kalkoenfilet ♦I500 gr. 3,20 j t: Verse kalkoenschnitzels t| 500 gr. €3,50| j Kalkoen satévlees 0,801 Palingworst 150 gr. 1,- Schouderham 150 gr. 1,- Comedbeef 150 gr. 1,- Kip-kerrysalade100gr. 1,- Jong belegen kaas 500 gr. 3,40 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. haar familieleden, gemeenteleden, vrienden en kennissen. Zij gaf de ruim 80 aanwezigen door middel van een diapresentatie een indruk over het land Kirgizië en de werkzaamheden die zij daar heeft verricht.Bij haar te rugkeer in de hoofdstad Bishkek wil zij zich gaan toeleggen op de taalstu die Kirgizisch en wil zij proberen om de christelijke gemeenten ondersteu ning te geven bij de opvang van de vele straatkinderen.Ook wil zij toe rusting geven aan leiders van kinder clubs en helpen bij het ontwikkelen van zondagschoolmateriaal. Namens de thuisfrontcommissie opende P.M. van 't Hof vrijdagavond de bijeen komst met gebed en het lezen van Jo hannes 15 vers 1-17, waarbij hij stil stond bij de woorden: 'zonder Mij kunt gij niets doen'. Na de pauze gaf penningmeester W.E. Overbeeke een financieel overzicht, waarin duidelijk werd dat de thuisfrontcommissie door de vele giften ook dit jaar weer garant kan staan voor 9000 euro. Hij riep de aanwezigen op om het zendingswerk te blijven steunen en hoopte dat er ex tra geld beschikbaar komt voor onder meer de aanschaf van verwerkings materialen voor de kinderen. Ds. P.C. Hoek sloot de bijeenkomst af en wenste Maria van 't Hof Gods zegen toe bij haar werkzaamheden en liet haar toezingen Psalm 17 vers 4. In de hervormde kerk wordt zaterdag 23 maart een paaszangavond gehou den. Het kinderkoor Soli Deo Gloria o.l.v. Heieen Troost, het jeugdkoor Young Voices o.l.v. Mario Riedijk, het mannenkoor Door Eendracht Verbon den (DEV) en het christelijk ge mengd zangkoor VZOS o.l.v. dirigent Rinus van Gorsel zullen diverse lij- dens- en paasliederen zingen. Ook is er veel samenzang onder begeleiding van de organisten Leen Heijboer en Lené de Graaf. Cris Krijger bespeelt het keyboard en Katie van Winkelen verleent haar medewerking op de trompet. Ds. P.C. Hoek verzorgt de opening en sluiting en zal een medita tie houden. De aanvang van de zang avond is om half acht. De activiteitencommissie van zorg centrum De Schutse organiseert woensdag een markt in de zaal, met onder andere een rommelmarkt. Ook worden er zelfgemaakte artikelen van de dagopvang verkocht, zelfgemaak te kaarten en artikelen van 't wienkel- tje. Een deel van de opbrengst is be stemd voor de activiteiten die voor de bewoners worden georganiseerd. Stavenisse In het programma Trugkieke bij Om roep Zeeland zijn vrijdagavond beel den te zien van de dorpsfilm die in 1966 is gemaakt door de Enschedese cineast Adolfs. Enkele weken gele den waren Flip de Rijke en Paul Goe- degebuure bij de omroep te gast om mensen en plaatsen te identificeren op de 35 minuten durende film, die eigendom is van het Zeeuws Docu mentatiecentrum. Ongeveer de helft van de toenmalige dorpsbewoners is erop te zien. Beelden van alle straten, van de meisjesvereniging, de kleuter en de lagere school, van diverse boe renbedrijven en winkels. De film is een fraai tijdsbeeld van het dorp van alweer een generatie geleden. De met 2100 ton stookolie geladen tanker Anwi-ja is maandag bij de mosselpercelen in het Keeten ten noorden van het dorp op een zand bank gevaren. Het water moest op dat moment nog drie uren vallen. De sleepboot Zephyrus was er snel bij, maar zelfs met hulp van de pas serende duwboot Inca was de tanker niet vlot te krijgen. Omdat hij in het midden iets hoger lag op de zand bank, werd als voorzorg een lege tanker gehuurd, maar de Anwi-ja bleef heel. Rond middernacht trok de Zephyrus, geholpen door de sleepboot Leendert Muller, de tan ker vlot. Het schip bleek geen scha de te hebben en vervolgde op eigen kracht de reis naar Vlissingen. Het bestemmingsplan camping De Muie is goedgekeurd door de pro vincie. Wél moet de gemeente bij een eerstvolgende planherziening een verzuim rechtzetten. Op de plankaart is namelijk een sloot van 13 bij 45 meter de bestemming wa ter gegeven, maar daarbij zijn geen voorschriften opgenomen. Het plan regelt de uitbreiding van de camping van 197 naar 272 plaatsen, terwijl ook de heemtuin en de kinderboer derij er een bestemming in krijgen. Aannemingsbedrijf gebr. Moerland uit Sint-Annaland gaat de bouw- straat in de Reigerlaan woonrijp maken door de bestaande betonklin- kers te keren en trottoirs aan te leg gen. Bij de aanbesteding was die aannemer met 96.500 euro, exclu sief btw, de laagste. Gebr. Van Vos sen uit Sint-Annaland wilde het kar wei uitvoeren voor 98.150 euro, P. Scherpenisse en zn. uit Sint-Anna- land/Bergen op Zoom schreef in voor 101.850 euro. Gedeputeerde staten hebben het licht op groen gezet voor het plaat sen van een dakkapel op een wo ning aan de Korte Vest. Het plan is voorgelegd aan monumentenzorg omdat het betreffende pand valt bin nen het beschermd dorpsgezicht. In de nacht van zaterdag op zondag werd op de Sportlaan een 21-jarige automobilist door de politie aange houden wegens het rijden onder in vloed. Hij had tweemaal de toegesta ne hoeveelheid alcohol gedronken en kreeg een rijverbod van drie uur. Na der onderzoek wees uit dat hij tij dens zijn rit ook nog een auto had beschadigd. Een 26-jarige bestuurder van een bedrijfsauto botste woensdagmid dag omstreeks half zes in de Sport laan achterop een personenauto van een 33-jarige inwoner. De perso nenauto remde af om een parkeer vak in te rijden, wat door de be stuurder van de bedrijfsauto te laat werd opgemerkt. Beide voertuigen liepen door de aanrijding schade op. In de Bloemenlaan, ter hoogte van de kruising met de W. Boothstraat, wil de gemeente over enkele maanden een bergbezinkleiding aanleggen om de vervuiling van het oppervlaktewa ter tegen te gaan. De werkzaamheden zullen tussen de zes en acht weken gaan duren. Er zullen twee grote put ten worden aangelegd met daartussen een rioolbuis met een doorsnede van bijna twee meter. De inhoud van de aan te leggen leiding bedraagt 250 m Tegelijkertijd zullen er een aantal rioolleidingen worden vervangen. Op langere termijn wil de gemeente ook de overige riolen aan de W. Booth straat en het gedeelte van de Bloe menlaan richting de Muyepolder gaan vervangen. Daarna wil men nog een bergbezinkleiding aanleggen aan de Veerhoekseweg, nabij de kruising met de Provincialeweg. Mevr. J. Mooij-Jacobs uit Stavenisse heeft haar benoeming aanvaard als diaken van de Hervormde Gemeente Rehoboth als opvolgster van mevr. T. Breure-de Wilde. De kerkenraad is nog bezig met de benoeming van een extra ouderling-kerkvoogd. De darters van Papbar kwamen in de competitie twee keer in actie. Het eerste team verloor eerst thuis met 4-6 van All the Way uit Oud-Gastel, maar won twee dagen later wel met 9-1 van het Wapen van Roosendaal. Het tweede team van Papbar verloor met 2-8 van Sportvriend 1 uit Din- teloord en speelde vrijdagavond met 5-5 gelijk tegen de Buerman uit Kruisland. Uitslag clubavond klaverjasvereni ging De Pendelaars: 1J. van Gorsel 5362 punten; 2. M. v.d. Berg 5146 p; 3. P. van Bloppoel 4577 p; 4. G. van Ham 4432 p; 5. M. v.d. Molen 4320 p; 6. M. den Haan 4317 p; 7. J. Guiljam 4284; 8. L. Kampman 4208; 9. N. van Diggele 4025 en 10. J. van Splunter 4009 punten. Scherpenisse De gemeente Tholen ontvangt van de provincie Zeeland een voor schot op de toegezegde subsidie Waterschapsmedewerkers Jan Heijboer, Rien Vroegop, Koos Heijboer en Jan Uijl (v.l.n.r.) plaatsen de vloedbalken in de coupure. „Alles is nog compleet en het past allemaal goed." Districtsopzichter waterkeringen Rien Vroegop van waterschap Zeeuwse Eilanden is tevreden over het plaatsen van de vloedplanken in de twee coupures aan de Stoofdijk in Stavenisse. Bij eventuele calamiteiten is het Oos- terscheldedorp bij hoog water van een derde waterkering voorzien. De keersluis in het havenkanaal is er één, en de grote stormvloedke ring in de monding van de Ooster- schelde. „Maar er kunnen storin gen zijn en tegenwoordig moet je ook met sabotage rekening hou den, dus blijven de ouderwetse, beproefde waterkeringen in Sta venisse ook nog intact. En als je iets in stand houdt, moet je dat ook beproeven", aldus Vroegop. De sponningen van de twee cou pures bij de Veerweg en vlakbij dorpshuis de Stove zijn al eerder vernieuwd en van roestvrij staal voorzien. De planken in de twee schotbalkenloodsen bleken alle maal nog in goede staat. Tenslotte waren er nog altijd vier balken over als reserve. Jan Uijl, Adrie Aarnoudse, Jan en Koos Heijboer sjouwen de balken van de loods naar de coupure. De drempel bij de Stove ligt op 3,50 m +NAP, die bij de Veerweg op 3,75 m. Met vijf schotbalken is er veiligheid voor 4,60 m +NAP. „Maar als we dit echt moeten doen, dan gaat het niet goed met het water. Dan heb ben de keersluis en de stormvloed kering gefaald", zegt Vroegop en Stavenissenaar E.J. Joppe knikt bevestigend. Hij komt evenals an dere inwoners een kijkje nemen bij het werk van de kantonniers. Het is allemaal handkracht. Tüs- sen de twee rijen met schotbalken wordt in noodgevallen klei ge stort, maar tegenwoordig kan de ruimte ook met folie en zand ver sterkt worden. Vorig jaar werd de waterkering in de coupure bij de Klaas van Steelandpolder bij Poortvliet beproefd, maar daar voor moest een kraan ingescha keld worden. Het waterschap houdt op deze manier de vinger aan de pols, zodat men de handen niet op een lege plaats slaat wan neer de nood aan de man komt. Zondag 17 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Den Ou den. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. drs. Lof. GEREF. KERK 10 u. ds. Lingen, Middelharnis. 17 u. zangdienst m.m.v. Canticum. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Achterdemolen. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Peters. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers, Stavenisse. 18.30 u. ds. Broere, Tholen (jeugd dienst). GEREF. KERK 10 u. ds. Van de Beukei, Kapelle. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 18 u. ds. Oorschot, Yerseke. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 19/3 19.30 u. ds. Van der Heiden. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dhr. Van Welle, Rotterdam. 18 u. ds. Van Ginkel, Goes. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. dhr. Klootwijk, Al- blasserdam. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goei (H.D.). 19 u. mevr. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 21/3 19.30 u. ds. Heemskerk, Garderen. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE do 14/3 19.30 u. ds. Lohuis. 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht. 14.30 u. ds. Van Dijk, Kruiningen. GEREF. GEM. do 14/3 19.30 u. ds. Schreuder, Rijssen. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. voor de bestrijding van de grond wateroverlast. In 2000 is voor dit project een subsidiebedrag van 175.000 gulden toegezegd. Aange zien de kosten voor de aanbeste ding van het werk hoger zijp uitge vallen, wilde de gemeente de subsidie eerder in ontvangst ne men. De werkzaamheden zullen echter tot medio mei nog duren. De provincie wil dan ook nog niet het gehele bedrag overmaken, maar wel een voorschot van 150.000 gulden (68.067 euro). Het resteren de subsidiebedrag zal pas worden overgemaakt zal pas na de opleve ring worden overgemaakt. De gemeente begint op maandag 18 maart met het aanleggen van een bergbezinkleiding in het dood lopende stukje van de Scarpe Ee laan. De werkzaamheden zullen tussen de zes en acht weken duren. De bergbezinkleiding wordt aan gelegd om vervuiling van het op pervlaktewater tegen te gaan. De bergbezinkleiding heeft een in houd van 150m en komt geheel onder de grond te liggen. De ge meente heeft ook nog het plan om een zelfde bassin bij de Molen straat aan te leggen. Poortvliet Elke derde maandag van de maand, dus nu 18 maart, haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Hengelsportvereniging De Knor haan is het visseizoen hoopvol be gonnen. De achttien deelnemende vissers aan de wedstrijd vingen bij Stavenisse veertig bovenmaatse botten. Fred Michels ving met 42,4 cm de grootste bot. Hij werd met zes bovenmaatse botten met een totale lengte van 214 centimeter te vens winnaar van de wedstrijd. Bij HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Franken, Bergen op Zoom. tel. 0164-253270. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-602507 of 0166-662264. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 14 t/m vrijdag 22 mrt. donderdag 14 4.07-16.27 vrijdag 15 4.37-16.57 zaterdag 16 5.07-17.27 zondag 17 5.37-17.57 maandag 18 6.07-18.22 dinsdag 19 6.32-18.52 woensdag 20 7.02-19.22 donderdag 21 7.42-20.07 vrijdag 22 8.32-21.02 do 14/3 3.05 u. NM vr 22/3 3.30 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Gezondheidszorg Molukken. De provincie verstrekt 159.000 euro subsidie aan de stichting samenwer king Vlissingen-Ambon voor het project gezondheidszorg op de Mo lukken. de jeugd werd Joost Winkel met drie botten met een gezamelijke lengte van 98 centimeter de win naar van de beker. Uitslag: 1. Fred Michels 100 pun ten; 2. Bram Rijnberg 99 p; 3. Erik Brasz 98 p; 4. Joost Winkel 97 p; 5. Rien Konings 96 p; 6. Piet de Jong 95 p; 7. Cees Dekker 94 p; 8. Ro- win Konings 93 p; 9. Huib Bie- rings 92 p; 10. Ton de Baat 91 p; 11. Wim Quist 90 p; 12. Jacco Ha- ge 89 p; 13. Mario de Goey 88 p; 14. Hans de Bruin 87 p; 15. Mischa Michels 86 punten. De volgende wedstrijd is zaterdag 30 maart om 14.15 uur bij Stave nisse. ZIE VERDER PAGINA 3 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2