MIX INN BIEDT MEER... DE EENDRACHTBODE/DE THOOLSE COURANT GOED GELEZEN Provincie Zeeland Carrièrebeurs overheid Statenvergadering La Cnasse ftdu Pape Teachers TOPMERKEN IN ACTIE! MH EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 f 4 .y Donderdag 14 maart 2002 SLIJTERIJ WIJNHANDEL DE GOUDEN LEEUW Voorstraat 50 St. Annalarid tel.((fl 66) 65 23 05 SLIJTERIJ WIJNHANDEL TILBORG Korte Vest 14 St. Maartensdijk tel. (0166) 66 24 90 Commissies Delta inZicht Informatierubriek van III de Provincie Zeeland. M nr. 11/2002 m m Afdeling Voorlichting, M M ^1 Abdij 6) postbus 6001, I I I 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 M Ik M M infocentrum@zeeland.nl M M In beroep Esbjaerg JSjjL Stroh Frangelico Four Roses Scotch Whisky 9 0,7 liter Vrijdag 22 maart, 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten in de Statenzaal, Abdij 10, Middelburg. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil, kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de bijeenkomst bij te wonen. Piet Heinstraat 77 Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon (0113)241000 Fax (0113)227528 info@wze.nl www.wze.nl Het hoofdstembureau heeft vrijdag 8 maart de defini tieve uitslag bepaald van de waterschapsverkiezingen van woensdag 6 maart. Het proces-verbaal, inclusief de volledige uitslag, ligt ter inzage op het hoofdkantoor van het waterschap te Goes. Alle uitslagen zijn boven dien na te lezen op onze site: www.wze.nl. Hier vol gen per kiesdistrict en categorie de 35 gekozen kandi daten, in volgorde van het aantal behaalde stemmen. De opkomstpercentages van 50,1% (ingezetenen) en 47,3% (gebouwd) zijn voor waterschapsverkiezingen bijzonder hoog, zelfs de hoogste in Nederland ooit. Zeeuwse Eilanden bedankt hierbij dan ook alle kiezers die de moeite hebben genomen zich in de ingewikkel de waterschapsverkiezingen te verdiepen en de gang naar de stembus hebben gemaakt! Schouwen-Duiveland, ingezetenen: G.E. Houtekamer, Bruinisse Schouwen-Duiveland, gebouwd: P. Flikweert, Nieuwerkerk Schouwen-Duiveland, ongebouwd: L.J. Klompe, Dreischor Tholen/Sint Philipsland, ingezetenen: Chris Koopman, Sint Maartensdijk Tholen/Sint Philipsland, gebouwd: P.M. van den Dorpel, Tholen Tholen/Sint Philipsland, ongebouwd (enkelvoudige kandidaatstelling): J.L.C. Mol, Sint Maartensdijk Zuid-Beveland, ongebouwd (enkelvoudige kandidaatstelling): M.J. Rijk, Heinkenszand M. Sinke, Oostdijk Walcheren/Noord-Beveland, ingezetenen: Bert van de Hoef, Middelburg W. de Visser, Aagtekerke Joke Wisse-Francke, Meliskerke Ferry Kramer, Vlissingen C.M. van der Weele, Colijnsplaat Dirk Vos, Vlissingen Lou Waterman, Oost-Souburg Walcheren/Noord-Beveland, gebouwd: A.G. van der Maas, Wissenkerke Maarten Wattel, Gapinge Joop Roodenburg, Vlissingen W. Oorthuijsen, Nieuw- en Sint Joosland Walcheren/Noord-Beveland, ongebouwd (enkelvoudige kandidaatstelling): M.C. Remijnse, Kamperland J. Kodde, Arnemuiden Categorie bedrijfsgebouwd (geen kiesdistricten, gekozen door bestuur Kamer van Koophandel voor Zeeland): C.A. Ollebek, Axel J. Legemate, Kapelle L.H. van der Kallen, Bergen op Zoom Ruijtenberg, Renesse D.W. Gideonse, Kapelle Roel Soer, Kamperland Zuid-Beveland, ingezetenen: J. Hoekman, 's-Gravenpolder Saskia Verheij, Goes J.J. Nieuwenhuijse-de Schipper, Nisse M. Janse, Wolphaartsdijk R.H.D. Lambeck, Kapelle De twaalf provincies presenteren zich op een gezamenlijk 'Pro vincieplein'. Het gaat ze niet het Klaverblad in Goes ter versterking van de Zorgvragersbeleid In de nota zorgvragersbeleid wor den de hoofdlijnen van het pro vinciale beleid voor de periode 2002-2006 uiteengezet. Het versterken van de positie van de zorgvragers - patiënten en cliënten - en het vergroten van de invloed op de zorg zijn be langrijk aandachtspunten. Het is de bedoeling dat de zorgvrager in een gelijkwaardige positie komt met de zorgaanbieders en andere, bij de zorgverlening betrokken instanties. Zorg vragers worden op veel plekken betrokken bij beleid, maar van echte invloed is nog onvoldoende sprake, zo stellen gedeputeerde staten. Om de positie van de afnemers van zorg te versterken, is een belangrijke rol weggelegd voor het Klaverblad in Goes. Het Klaverblad ontvangt subsidie om onder andere de rol van regionale belangenbehartiger en spreekbuis van de zorgvragers te vervullen. Verder heeft de koepelorganisatie een algemene taak op het gebied van voorlich ting en informatie over het zor gaanbod in Zeeland. Doordat het Klaverblad ook een functie heeft bij klachtopvang en het onder Provinciaie staten beslissen over geld voor positie van zorgvragers zoek naar de zorgvraag, is het instituut een belangrijke informa tiebron als het gaat om het sig naleren van knelpunten. Mede aan de hand van die signalen en klachten worden voorstellen ter verbetering van het zorgaanbod geformuleerd voor overheidsin stanties, verzekeraars en instel lingen in de zorg. Het Klaverblad werkt daarbij nauw samen met tal van lokale werkgroepen, cliën tenraden in instellingen, ouderen- organisaties en patiëntenvereni gingen. GS stellen voor de nota zorgvragersbeleid 'Van inbreng naar invloed' vast te stellen en de subsidie aan het Klaverblad structureel te verhogen met ruim 110.000. Rampenbestrijding Het toezicht van de provincie op de gemeentelijke voorbereiding bij de rampenbestrijding moet worden uitgebreid. Het ministe rie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties heeft voor de extra werkzaamheden geld be schikbaar gesteld. De rijksbijdra ge zal, als provinciale staten in stemmen met het voorstel, wor den gebruikt voor het financieren van de extra personele inzet. Imagocampagne Uit onderzoek is gebleken dat Zeeland veel te bieden heeft voor jonge gezinnen. De provin ciale imagocampagne zal zich dan ook nadrukkelijk richten op deze doelgroep. De campagne zal bestaan uit kleuren- en zwart- wit-advertenties over wonen en werken in Zeeland, radio- en tele visiecommercials, een internetsi te en een informatiepakket. Een comité van aanbeveling moet het geheel nog eens extra ondersteunen. De uitingen die de campagne moeten dragen, wor den in principe gemaakt door Zeeuwse bedrijven, ontwerpers en acteurs. In de begrotingen van de provincie van voorgaande jaren is al geld gereserveerd voor de campagne. Samen met het budget van 2002 is er bijna 850.000 beschikbaar. Het geld dat dit jaar niet wordt besteed, wordt doorgeschoven naar 2003 voor het vervolg van de campag ne. Gedeputeerde staten ramen dat bedrag op een kleine 160.000. Begrotingswijziging De vierde wijziging van de begro ting 2002 bestaat voor een groot deel uit overboekingen van kredieten van het ene boekjaar naar het andere. Eén van de gro tere overboekingen betreft het krediet voor de verbouwing van het Zeeuws Museum. Informatie De agenda en bijbehorende stuk ken liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, Middelburg, tel 0118-631400. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan ook worden ver kregen via de website: www.zeeland.nl. De afdeling Voortgezet onder- wijs-Volwasseneneducatie-Hoger Onderwijs (VOVEHO) van de Pro vinciale Onderwijsraad vergadert donderdag 21 maart, 12.00 uur, in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. De vergadering is openbaar. Op de agenda staan de reacties op de ICT-nota 'Bits en Bytes in de regio' en het advies van de POR VOVEHO op het conceptad vies VMBO/SVO 2002. De volledige agenda en bijbeho rende stukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur. In april worden in zuidwest Nederland regionale debatten ge houden over de problemen en kansen in het Deltagebied. In juni komen de deelbelangen samen in een plenair debat. De uitkom sten gaan dienen voor de inte grale visie op de Deltawateren. Dat blijkt uit Delta inZicht, nieuws brief 3, die onlangs is verschenen. In de nieuwsbrief geeft de Noord- Brabantse gedeputeerde L. Ver- heijen zijn visie op de samenwer king tussen zijn provincie en Zuid-Holland en Zeeland om tot de integrale visie te komen. De ideale situatie voor de Delta wordt geschetst en er wordt aan gegeven welke problemen over wonnen moeten worden om die situatie ook maar te kunnen be naderen. Aandacht is er verder voor de plannen voor een storm vloedkering met getijcentrale in de Brouwersdam. Delta inZicht is gratis en in abon nement verkrijgbaar bij het pro vinciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. to»- Zuid-Beveland, gebouwd: Sophia van 't Westeinde, Goes I.J. Otte, Kruiningen M. van Overloop, Yerseke 38% Originate liqueur Bourbon Whiskey 1,0 liter 0,75 liter tM-jTScgrcBïtoSC Zeeland staat samen met de andere Nederlandse provincies op de Carrièrebeurs Overheid 2002 in Utrecht. De beurs is op 22 en 23 maart. In totaal presen teren zich ruim 120 overheidsin stanties in de Jaarbeurs. Zij richten zich vooral op school verlaters vanaf MBO-niveau en op mensen die van baan willen ver anderen. De werkgevers zijn op zoek naar 'jonge instroom'. Behalve de provincies bieden ministeries, gemeenten, water schappen, brandweer, politie, rechtbanken en universiteiten een gevarieerd aanbod aan functies. Bezoekers kunnen deelnemen aan workshops, kennismaken met diverse toptalenten en dis cussies volgen over bijzondere banen, opleidingen en andere arbeidsvoorwaarden. Vrijdag 22 maart wordt de beursdag afge sloten met een optreden van U- dance. alleen om het direct werven van personeel, ook het imago van de provincie als aantrekkelijke werk gever staat centraal. Zo toont Zeeland in de stand onder andere aspecten van goed wonen en leven en van de econo mische en culturele dynamiek en bedrijvigheid in de provincie. In het 'Provincie Theater' zijn workshops over uiteenlopende onderwerpen zoals 'Het Zeeland debat, een strategische visie', 'Politiek als carrière', 'Daarom werk ik bij de provincie, persoon lijke verhalen' en 'Provincie in ver andering'. Ook is er een animatie programma op het plein. De openingstijden van de carriè rebeurs zijn op vrijdag 22 maart: 10.00-18.00 uur en zaterdag 23 maart van 10.00-17.00 uur. Toegangskaarten voor de beurs, die nu voor de tweede keer wordt gehouden, zijn gratis te bestellen via www.carrière- beurs.nl of via telefoon 020- 6188355. Dinsdag 26 maart houdt de ad viescommissie bezwaarschriften van de provincie een openbare hoorzitting in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigin gen komen aan de orde: DLV Akkerbouw in Westmaas heeft bezwaar aangetekend tegen de beslissing van gedepu teerde staten op een subsidie verzoek voor optimalisatie van de bedrijfsstructuur in de akker bouw. De subsidie valt onder de Europese 5B-regeling die van toepassing is voor een groot deel van Zeeuwsch-Vlaanderen. DLV en een vertegenwoordiger van de provincie worden om 15.30 uur gehoord. Om 16.00 uur wordt het be zwaarschrift behandeld van GWK Banking en Tourist Services te Sluis, vertegenwoordigd door SCT Juridisch Adviesbureau te Rotterdam. Bestreden wordt het besluit van GS over het plaatsen van een bord met het opschrift 'GWK bank change Nederland'. De provincie acht het bord in strijd met de Provinciale Milieu verordening Zeeland. Voor meer informatie over deze zaken kan tijdens kantooruren op werkdagen contact worden ge zocht met de secretaris van de adviescommissie bezwaarschrif ten, mevrouw C.W. Ramondt, telefoonnummer 0118-631377. Gedeputeerde Staten hebben vier voorstellen gemaakt waarover Provinciale Staten een besluit moeten nemen. Na de opening door de voorzitter, commissaris van de koningin W.T. van Gelder, wordt vervolgd met berichten van verhindering en ingekomen stuk ken. Daarna volgen de voorstellen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 19