Vooruitblik op een nieuw wielerseizoen De vier Thoolse amateurs Smash '76 naar de tweede plaats Coureurs weten Vossemeer nog altijd goed te vinden Verburgh Dames AVC moeizaam Koersballen Kampioen lijdt eerste nederlaag Donderdag 14 maart 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 In Oud-Vossemeer wordt zaterdag het Zeeuwse wieler seizoen geopend. Het is meteen ook de enige koers die dit jaar op Thoolse bodem wordt georganiseerd. Het Vos- semeerse comité mag nog niet klagen over de belangstel ling. Bij de elite en neo's hebben vijftig coureurs zich in geschreven. Onder hen Richard Slabbekoorn, de winnaar van vorig jaar. Ook de Thoolse renners Arjan en Marco van Haaften staan aan het vertrek. De jonge Johnny Pol lie uit Tholen maakt zijn debuut bij de amateurs. Bij de dames wordt gerekend op ongeveer vijftig vertrekkers. Leontien van Moorsel, de winnares van de laatste edi ties, heeft zich nog niet ingeschreven. In de sportklasse- A komen ruim 90 coureurs aan de start. Zeeuws wielerseizoen van start in Oud-Vossemeer b.if. Antwerpsestrast 12 - 14 - 16 4611 AG Betgen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computers, netwerken, systemen op maat. - Hi-end audio, speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. De Bidon toert weer Naam: Marco van Haaften. Woonplaats: Stavenisse. Leeftijd: 20 jaar. Beroep/studie: HTS, milieukunde; eerste jaar. Ploeg: Willebrord Wil Vooruit. Hoeveelste jaar bij amateurs: der de jaar. Beste prestatie ooit: Beste prestatie moet nog komen. Ik heb nog niks bereikt om trots op te zijn. Merk fiets: Wilier, een Italiaans merk waar ook Pantani op rijdt. Grootste angst in de koers: Valpar tijen. Als je er bij zit, is het meteen einde. Maar het speelt niet echt in mijn hoofd. Afzien: Je kunt geen koers winnen zonder af te zien. Iedere koers is af zien. Afzien moet. Doping: Iets waar ik nooit aan kom. Nooit iets van gezien. Hartslagmeter: Draag ik als ik train. Je kunt dankzij de meter zien of je vooruit gaat. Mijn omslagpunt is 176. In de wedstrijd heb je er niets aan. Dat ding kan wel gaan piepen, maar ik zal mee moeten. Eindsprint: Iets wat ik redelijk zou kunnen als ik me goed kan plaatsen. Tot dusver geen kans gehad om er in de laatste ronde nog bij te zijn. Vorig jaar was ik nog blij dat ik een koers kon uitrijden. Bergop: Voor mezelf wel enkele malen in de Alpen gereden. Het is kunnen zo maar meerijden. Ik ben niet voor niets amateur geworden. Ik zie het nog niet gebeuren. Vol gens mij gaan we staken als het zo ver komt. Campagnolo of Shimano: Campa. Mooier. Beter. Alleen aankomen: Ken ik alleen van horen zeggen. Mooie vrouwen langs parcours: Mijn vriendin Christa de Jong. Zij rijd ook in Vossemeer, eerstejaars elite dames. In de koers geen tijd om andere vrouwen te zien. Voor en na de koers wel. De microfonist: Iemand die de koers aan elkaar kan praten. Nodig om de sfeer er een beetje in te bren gen. Voor een goede microfonist ben ik niet ongevoelig. Zeker met veel publiek erbij kan ik na een aan moediging een tandje extra geven. Grootste droom als wielrenner: Nederlands kampioen worden. Grootste interesse buiten de koers: Alles wat met de fiets te maken heeft. Werk soms mee in de fietsen- zaak van Jack van Hoydonck in Wernhout, een oom van Christa. Doelstelling dit seizoen: Goed mee komen en prijzen rijden. Voorin rij den. Dat gaat dit jaar ook gebeuren. Ronde van Vossemeer: Ik hoop dat ik me voorin kan laten zien. Winnen zal moeilijk zijn. Ik wil bij de eerste vijftien zitten. niet mijn favoriete onderdeel. Ik zit er niet op te wachten in de koers. Kasseien: Ken ik uit de Belgische wedstrijden. Het ligt eraan hoe je zit. Als je goed kunt doorstampen, voel je er weinig van. Geschoren benen: Iedere week, de dag voor de koers. Doe ik zelf. Met rijd. Ik ben er ook nog niet toe in staat geweest. Maar als je met een mannetje of vijf weg bent, is het een leuke bijverdienste. Trainingsbeest: Ik doe er veel voor. Zeker deze winter heb ik hard ge traind. Sinds januari zo'n 4000 kilo meter op de weg. Op de rollen nog het scheermes onder de douche, zonder schuim. Van schuim krijg ik uitslag. Wind: Is er altijd op het eiland. Meer een vriend dan een vijand. Ik word er sterker van. In de wedstrijd hoeft het voor mij niet zo. Premies: Leuk meegenomen. Ik ben niet iemand die er per se op eens 1000. In het weekeinde bos- toertochten. De koers verkopen: Voor het win nen van criteria wordt wel eens be taald, klassiekers niet. Zelf nooit mee te maken gehad. Rijden met trimmers: Fel op tegen. Als amateur betaal je een licentie van dik 200 euro en die mannen Naam: Johnny Pollie. Woonplaats: Tholen. Leeftijd: 18 jaar. Beroep/studie: ik zoek werk, iets met hout. Ploeg: Theo Middelkamp. Hoeveelste jaar bij amateurs: eer ste jaar. Beste prestatie ooit: Ik heb vorige week mijn eerste koers bij de ama teurs uitgereden. In Lokeren, een afwachtingskoers van de Omloop Het Volk. Daar was ik best trots op. Merk fiets: Ridley. Grootste angst in de koers: Valpar tijen. Echt bang ben ik niet. Je weet dat het altijd kan gebeuren. Afzien: Regelmatig meegemaakt. Kramp. In Vossemeer zal het afzien zijn op dat dijkje. Doping: Ik ben schoon. Om me heen nooit iets van gemerkt. Hartslagmeter: Train ik mee. Kun je zien wat je maximaal kunt. Mijn omslagpunt weet ik nog niet. Dit jaar werk ik er voor het eerst mee. Benieuwd of het echt resultaat ople vert. Eindsprint: Ik sprint niet zo goed. Op het laatst moet je nog wat over hebben. Dat is mij nog niet gelukt. Bergop: Ik ben meer voor het vlak ke. Grote omlopen zoals in België liggen mij het best. Kasseien: Altijd mooi. Erover fiet sen met zwaar verzet. Handen op het stuur. Geschoren benen: Doe ik altijd voor de wedstrijden. Lekker gevoel. Wind: Waaierrijden kan ik goed. Wel knokken om er bij te zitten. En dan lekker ronddraaien. Premies: Ik moet sterker worden om daar voor mee te kunnen doen. Trainingsbeest: Ik heb mijn sche ma's gevolgd. Maandag rust. Van dinsdag tot en met donderdag trai nen. Vrijdag rust. In het weekeinde het bos in. Soms op de mountain-bi ke. De koers verkopen: Weinig van ge hoord. Rijden met trimmers: Ik geef er niet om. Als ik maar kan rijden. Campagnolo of Shimano: Cam pagnolo. Mooie spullen. Alleen aankomen: Nog nooit mee gemaakt. Zal ook wel moeilijk wor den. Lijkt me wel hartstikke mooi. Mooie vrouwen langs parcours: Grootste droom als wielrenner: Een zo goed mogelijke amateur worden. Grootste interesse buiten de koers: Ik ben enkel met de fiets bezig. El ke dag. Tijdens het warmrijden kijk ik wel rond. In de koers te geconcentreerd. De microfonist: Ik vind het wel leuk als ik mijn naam hoor roepen. Vaak hebben ze het dan in één adem over het mooie plaatsje Tho len. Doelstelling dit seizoen: Zoveel mogelijk koersen uitrijden. Ronde van Vossemeer: Het wordt mijn eerste ronde. Ik ging wel elk jaar kijken. Ik weet dus wel wat ik verwachten kan. Uitrijden zou mooi zijn. Naam: Peter Metske. Woonplaats: Oud-Vossemeer. Leeftijd: 28 jaar. Beroep/studie: kwaliteitscontroleur in de uienindustrie. Ploeg: Wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen. Hoeveelste jaar bij amateurs: zesde jaar. Beste prestatie ooit: Een vierde plaats in Zundert, twee seizoenen ge leden. Nog nooit op het podium. Jammer dat ik toen net niet een trapje harder kon. Merk fiets: Huissoon. Grootste angst in de koers: Valpar tijen. Soms zit je er ineens tussen, zonder dat je er zelf iets aan kunt doen. Weg mooie uitslag. Afzien: Doorbijten hoort bij de wie lersport. Heb ik wel geleerd, zeker met alle tegenslag van de laatste ja ren. Vorig seizoen ziekte van Pf eiffer. Dan doet fietsen een jaar lang pijn. Doping: Afschaffen. Een slechte zaak. Ik wil er niets mee te maken hebben. Hartslagmeter: Mijn omslagpunt ligt rond de 160. Ik heb het eigenlijk nooit serieus laten testen. Eindsprint: Als de benen goed zijn, gaat het me nog redelijk af. Ik ben aardig allround. Ik kan alles een beetje. Maar ik ben zeker geen sprintkanon. Bergop: Uit wedstrijden ken ik het niet. In de training ging het me, voordat ik ging sukkelen, altijd goed af. Ik ben licht gebouwd. Ik zou het moeten kunnen. Kasseien: Omheen fietsen. Ik hou er niet van. Afschaffen. Geschoren benen: Ik voel me niet lekker als er haar op mijn benen staat. Een, soms twee keer in de Volleybal AVC dames speelde maandag 2-2 tegen SDC. De eerste set werd met veel pijn en moeite gewonnen door de Tholenaren (25-23). In een moeizame strijd moesten ze ver volgens twee sets aan de tegenstan der laten, met kleine verschillen. In de laatste set kwam AVC terug en won deze met 25-20 zodat nog een gelijkspel uit het vuur werd ge sleept. Meisjes A slaagde er tegen Mikro Elektro niet in om punten te pak ken. De Tholenaren kwamen in Roosendaal niet echt in hun spel, de tegenstander bleek te sterk en won alle sets (4-0). Uitslagen van de gespeelde wed strijden van: Tholen stad: 1. L. Soomers en M. v.d. Houten 26 p; 2. mevr. F. Schel- linger en mevr. Y. Verkamman 22 p; 3. mevr. C. Wilsing en mevr. R. Burrows 21 p; 4. mevr. C. Praat en N. Moerkerken, én J. Geuze en D. Schellinger 19 p; 6. mevr. R. Nagte- gaal en J. Bal 18 p. Meulvliet: 1L. van Bale en G. Bo- lier 35 p; 2. W. Schot en B. Schot 34 p; 3. R. Bolier en D. Lindenberg 31 p; 4. T. Goode en J. Bos 30 p; 5. L. Verschoor en T. Soomers 28 p. Sint-Maartensdijk: 1. C. van Gor- sel en W. Lutt 60 p; 2. L. Verschoor en L. v.d. Klooster 34 p; 3. A. Poot en C. van Mierlo 33 p; 4. W. Bijl 26 p; 5. T. Goode en A. Leemreijze 25 p; 6. M. Dane en C. Free 17 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo en mevr. D. van Dijke 37 p; 2. mevr. C. Lindhout en W. Lind- hout 33 p; 3. mevr. M. v.d. Zande en A. van Dijk 25 p; 4. mevr. C. Scheenhart en mevr. A. Bosters 16 p; 5. mevr. N. Minheere en F. Schoep 13 p. Smash behaalde vrijdag tegen hekkensluiter Markiezaat 2 een belang rijke overwinning (3-7). De Sint-Annalanders staan nu op de tweede plaats in de eerste klasse en hoeven halverwege de competitie niet meer te vrezen voor directe degradatie. Smash 5 won met dezelfde cijfers van Kerkwerve 4 en kan, met elf punten voorsprong, het kampioenschap nauwelijks meer mislopen. Tafeltennis De tweede zege van Smash kwam op het conto van Christian van 't Hof, Anné van Dijke en Ad Verhage (Ga briel Gunter was reserve). Verhage werkte -zijn drie partijen achter el kaar af, omdat hij nog andere ver plichtingen had. Hij speelde gecon centreerd en moest in zijn eerste partij pas buigen in de beslissende fase van de derde game. Vervolgens won de Anna Jacobiaan zijn tweede partij in twee games en daarop had niemand in het Smash-kamp gere kend. Ook de derde wedstrijd, tegen de zwakste speler van de Bergena- ren, werd een overwinning. Van Dij ke en Van 't Hof moesten vervolgens het karwei afmaken en dat lukte. Van 't Hof bleef ongeslagen en als sterke dubbelspeler won hij samen met Van Dijke ook het dubbelspel. Van Dijke schreef één zege achter zijn naam. Smash staat door de winst negen punten voor op Markiezaat, maar de verschillen zijn klein en de voorlaat ste ploeg (Breda) heeft maar drie punten minder dan de Sint-Annalan ders. De nummer voorlaatst zal een degradatieduel moeten spelen. Met nog vijf duels voor de boeg kijkt Smash tegen een zwaar programma aan, want koploper Sar 2 uit Kloos- terzande treft men nog twee keer. Smash 4 wist niet te winnen van koploper Big Smash 3 uit Biggekerke. Mathijs v.d. Graaf won twee partijen en Hubert Bruijnzeel één. Smash staat op de derde plek in de zesde klasse. Ook Smash 5 komt op dit niveau uit en is op weg naar de titel. Piet van Dijke, Rina Bout en Chris Hage wonnen tegen Kerkwerve 4 ieder twee partijen, terwijl ook het dub belspel voorde Sint-Annalanders was. Het in de landelijke C-klasse uitkomende meisjesteam kwam met een 7-3 overwin ning op Rijnsoever terug uit Katwijk aan de Rijn. Smash staat stevig in de midden moot en kan nog tweede worden. Tanaka uit Etten-Leur lijkt hier op weg naar de ti tel. Het jongensteam van Smash dat even eens landelijk C speelt, gaat met vier punten voorsprong aan de leiding. De ko mende weken valt de beslissing en pro motie naar landelijk-B zou een droom doen uitkomen. Van de overige jeugd verloor Smash 2 met 7-3 van 't Zand uit Middelburg. Lennard Uijl en Cees-Jan Koopman tekenden voor de punten. Smash 3 klopte Markiezaat met 9-1. Bart-Jan Quist en Esther Bruijnzeel ble ven ongeslagen, Ellen Hage won twee keer. Smash 4 kwam met een 7-3 neder laag terug uit Arnemuiden (Riny Potappel 2x winst, Malcolm Jan MacGregor lx). Ook Smash 5 verloor met deze cijfers, van Pinpongers uit Wouwse Plantage. Alieke Vroegop, Cindy v.d. Klooster en Beppie Moerland wonnen ieder één keer. Smash 7 tenslotte ging met 8-2 tenonder tegen Effect in Temeuzen. John Dusink, bezig aan zijn eerste competitie, redde de eer door twee keer te winnen. Smash kon zaterdag niet over sportzaal de Wellevaete beschikken in verband met een turnwedstrijd. Voor een aantal duels dat daardoor geen doorgang kon vinden, is nog geen alternatieve datum gevonden. Komende zaterdag gaan de tafeltennis sers uit eten in Roosendaal. Programma 16 mrt.: Smash-Sar 2, Vice Versa 3-Smash 2 (vrijdag), Reynaert 3- Smash 3 (donderdag), Smash 4-Middel- burg Zuid 6, Scaldina 4-Smash 5 (don derdag). Jeugd: Smash meisjes-Tanaka 2, Smash jongens-Luto, Smash 2-MZ 3, Westerzicht 2-Smash 3, Tanaka 6-Smash 4, Smash 5-Vice Versa 7, Arnemuiden 6- Smash 6, Smash 7-Yerseke 6. Voorzitter Toon Havermans van het lukkig dat het probleem zich in zijn Vossemeerse wielercomité is tevre den over het aantal inschrijvingen. Het laten starten van trimmers in de amateurcategorie is in Oud-Vosse meer nog lang niet aan de orde. In diverse Zeeuwse koersen wordt wel overgegaan tot die noodmaatregel, omdat anders het aantal vertrekkers onder de maat zou blijven. Het voor nemen van de wielerbond is deze winter het gesprek van de dag ge weest onder de coureurs. Vanuit de rangen der amateurs is er veel kritiek gekomen op de gelijkstelling van de trimmers. Havermans prijst zich ge ronde niet voordoet. „De coureurs weten Vossemeer nog goed te vin den." De kwaliteit van het deelnemersveld in Vossemeer mag er zijn. Ook oud winnaar John Leijs is present. Tot de favorieten mogen zeker ook Wil- fried Bastiaanse en Rob Koole wor den gerekend. Beide coureurs pres teerden al opvallend goed in de Omloop van de Houtse Linies en de Dorpenomloop in Rucphen, vrije klassiekers die traditioneel het wie lerseizoen in West-Brabant openen. Koole stapte dit jaar na een intern conflict over van wielervereniging Theo Middelkamp naar Willebrord Wil Vooruit, net als oudgediende Francois Franse die ook in Oud-Vos- semeer aan de start komt. Outsiders in Vossemeer zijn zeker ook Gerwin de Regt en Michel Rommers, die hun neus al aan het venster staken in de vorige week gehouden Ronde van Huijbergen. Ook Mare Blok, Eric de Crom en Jacky van Ast zijn van de partij. De amateurs vertrekken om 15.00 uur voor in totaal 80 kilometer. Voor de dames klinkt het startschot om 13.15 uur. Zij hebben dan precies 60 kilometer voor de wielen. Groot ste namen op de affiche zijn voorlo pig de Zeeuwse Boukje Doedee, de Vlaamse topper Heidi van de Vijver en Debby Mansveld die afgelopen weekeinde in een wereldbekerwed strijd in Nieuw-Zeeland al bijzonder goed voor de dag kwam. Ook Sonja Pfinster uit Eindhoven is van de par tij. Uit de streek komen Angelica van Dalen (Bergen op Zoom) en de Hal- sterse Angela Nuis. Voorts hebben twee Belgische ploegen zich inge schreven, zodat het met het interna- tionale karakter van de Vossemeerse ronde wel goed zit. De komst van Leontien van Moorsel en haar ploeg is hoogst onzeker. Juist zaterdag vindt de ploegenvoorstelling van het team Van Moorsel plaats. Toch heeft voorzitter Havermans de moed niet opgegeven. „Vorig jaar kwam ze ook onverwacht op het laatst opzetten. We hebben diverse telefoongesprek ken gevoerd. Ze zei: als het enigszins kan, komen we. Daar houden we ons dan maar aan vast. Aan de andere kant: als ze niet komt, kan er ook eens een ander winnen." Bij de sportklasse-A ontbreekt voor lopig Tholenaar Johan van Dijke, vo rig jaar nog knap vierde, op de start- lijst. Onder de ruim 90 vertrekkers wel oud-beroepsrenner Peter Hee- ren, afgelopen zondag nog winnaar van de afwachtingswedstrijd van de Dorpenomloop. Tot zijn voornaam ste tegenstanders worden Kapelle- naar Peter Mol en Matty de Baat uit Nieuw-Vossemeer gerekend. De Baat liet zondag in Rucphen met een vijfde plaats ook al zien dat het met de vorm wel snor zit. Jacco Tettelaar, ex-winnaar in Vossemeer, moet eveneens een rol van betekenis kun nen spelen. Datzelfde geldt voor de snelle Johan Pemen en mogelijk ook Mare Aarts, John Akkermans en Jan Willem van den Heuvel. De sport klasse-A vertrekt om 11.30 uur voor in totaal 60 kilometer. Kampioen Emergo liep bij Oranje Zwart 2 tegen de eerste nederlaag van het korfbalseizoen aan. In Mijnsheerenland werd het 13-7. De tweede keus sloot de zaalcom petitie af met een 5-3 overwinning. Emergo had het allesbehalve gemak kelijk tegen de nummer twee, Oranje Zwart. Tot halverwege de eerste helft ging het nog gelijk op, maar in de laatste tien minuten liep de thuisclub uit naar een mime 8-3 voorsprong. Na de rust deed het team uit Sint-Maar tensdijk het beter en kwam tot 9-6 te rug. Maar met fysiek spel nam Oranje Zwart de touwtjes toch weer in han den en liep naar 13-7 uit. Voor Emer go scoorden Marchel de Frel (2x), Marco v.d. Hoek (2x), Nicole Dam, invaller Ruben Steketee en Justine Weijenberg. De kampioenswedstrijd, tegen Vios 2, won Emergo een week eerder met 10-13 na een 2-7 rust stand. De treffers kwamen op naam van Jaco van Heemskerk (4x) Mar chel de Frel (3x), Marco v.d. Hoek (3x), Jaco van Dis (3x). Emergo 2 was vóór het treffen met DSO 5 al verzekerd van de tweede plaats. In de eerste helft kregen beide ploegen aardig wat kansen, maar de score bleef beperkt. Het stond 2-1 voor de ploeg uit Klundert. Tot halverwege de tweede helft bleef het gelijk opgaan, hoewel de rood-zwarten de meeste kansen kregen. Uiteindelijk wisten de Tholenaren een marge van twee doel punten te creëren en dat veranderde niet meer. Een 5-3 winst derhalve, dankzij treffers van Irene Farla (2x), Ad Farla, Maddy Muis en Jaco Rip. Bij de jeugd boekte Emergo B in Roosen daal een 8-10 zege tegen Keep Fit. De thuisclub kreeg in de eerste helft nauwe lijks kansen, zodat Emergo naar 0-3 kon uitlopen. Na de hervatting was het aan weerskanten rommelig, maar doordat er veel gescoord werd bleef het spannend. Harmen van Heemskerk (4x), Anneloes Oudesluijs (2x), Marieke de Rooij (2x) en Bas Vroegop (2x) maakten de doelpunten. In Hoeven verloor Emergo C met 3-0 van Springfield. Het Thoolse team, dat veel vaste spelers miste, had het moeilijk. De inzet was goed, maar de kansen werden niet benut. Met de rust was het al 2-0 en na de hervatting kwam daar nog een treffer bij. Emergo E was in zijn laatste zaalwed strijd te sterk voor Albatros en won met 1- 5. Doordat de Tholenaren te gehaast speel den, leidden ze bij de rust nog maar met 1-2. In de tweede helft kwam de ploeg uit Zwijndrecht er echter niet meer aan te pas. Voor Emergo scoorden Chantal Bentvel- sen (3x), Gisela Poot en Hilbert Poot. Emergo W had het moeilijk tegen Keep Fit en verloor met 3-1. De Roosendalers na men een 2-0 voorsprong door een sterke aanval en verdediging, maar nog voor de rust kwam Emergo terug door een treffer van Sven Bentvelsen. In de tweede helft bleef het Thoolse team het proberen, maar uiteindelijk scoorde de tegenstander. Ook de strafworpen verloor Emergo, met 20- 18. Programma: DSO 4-Emergo, Vios- Emergo C. Advertentie I.M. Naam: Arjan van Haaften. Woonplaats: Stavenisse. Leeftijd: 24 jaar. Beroep/studie: HTS-werktuigbouw- kunde. Bijna afgestudeerd. In juni moet het zo ver zijn. Ploeg: Willebrord Wil Vooruit. Hoeveelste jaar bij amateurs: zes dejaar. Beste prestatie ooit: Districtskam pioen van Zuid-West-Nederland bij de neo's, alweer een jaar of wat ge leden. Merk fiets: Rullens. Italiaans no- name frame. Zelf opgebouwd. Ik doe alles zelf, ook wielen maken. Ik wil niet voor elke klapscheet naar de fietsenmaker. Grootste angst in de koers: Na zes jaar heb ik niet veel angst meer. Val len hoort erbij. Ik heb mijn fiets twee keer aan gort gereden. Twee jaar geleden gekneusd sleutelbeen in de Sluitingskoers in Putte-Kapel- len. Afzien: Wielrennen is afzien, zo simpel is het. Als de resultaten goed zijn, is het ook niet erg. Iedere koers is afzien. Ook als de vorm goed is en je de benen niet voelt. Je komt thuis en wilt de trap op, dan weet je het wel. Doping: Hoort bij het wielrennen, zeggen ze. Ik ben er absoluut op te gen. Ik zou het zelf nooit doen. Het geeft meer gevaar dan het oplevert. Mijn gezondheid is me dierbaar. Bij de amateurs is het helemaal onzin. Hartslagmeter: Tijdens de training een goed hulpmiddel, zeker bij in terval- en duurtraining. Omslagpunt rond de 175. In de wedstrijd zin loos. Je moet hoe dan ook mee springen. Vergeet trouwens vaak om de band om te doen. Dan heb ik niet het gevoel dat ik iets mis. Na zoveel jaar weet je wel naar je lichaam te luisteren. Eindsprint: In het peloton kan ik het vergeten. In een klein groepje ben ik niet de eerste, maar zeker ook niet de laatste. Ik kan er in ieder ling, daar doe je het allemaal voor. Op je gemak overeind zitten. Ik heb het een keer of vier, vijf meege maakt. Mooie vrouwen langs parcours: Ik moet uitkijken wat ik zeg. Mijn vriendin Amanda is een mooie vrouw langs het parcours. Voor en na de koers heb ik mijn ogen niet in de zak zitten. In de wedstrijd heb ik geen tijd om er op te letten. De microfonist: Er zijn er bij die vergeten nuttige informatie te geven aan de renners. Soms zijn ze zo be lachelijk aan het ouwehoeren dat ze vergeten om de laatste ronde aan te kondigen. Eerste taak is toch om het verloop van de wedstrijd aan de ren ners duidelijk te maken. Natuurlijk moeten ze er ook de sfeer een beetje inbrengen. Grootste droom als wielrenner: Ik ben heel nuchter. Ik heb niet de am bitie om iets te bereiken als be roepsrenner of zo. Het is voor mij een hobby. Ik heb meer ambitie in mijn maatschappelijke carrière. Grootste interesse buiten de koers: Techniek, mijn studie. In de winter uitgaan. Drinken doe ik nooit, dus het hakt er niet in. Trance-muziek. Doelstelling dit seizoen: Ik sta er beter voor dan vorig seizoen op dit moment. Toen was ik net uit het zie kenhuis na amandelproblemen. In Huijbergen ging ik al goed mee, maar miste ik de slag. Vorig jaar werd ik er in maart nog overal afge reden. Ronde van Vossemeer: Om echt mee te doen, heb ik nog te weinig getraind. In april wil ik er staan. In de zomer, als het warm is, ben ik op m'n best. Boven de dertig graden heb ik geen last en de anderen wel. Daar liggen mijn kansen. Aan de andere kant: Vossemeer is een mooi rondje en jammer genoeg de enige koers op Tholen. Dan wil je toch graag meezitten." week. Wind: Als je goed bent, kan het niet hard genoeg waaien. Met slechte be nen is het afgrijselijk. Premies: Leuke bijkomstigheid. Als alles bij elkaar zit, doe ik niet mee. Al dat gedrang voor een paar kwart jes. Dan spaar ik me liever voor de finale om te proberen alleen weg te sluipen. Trainingsbeest: Ik werk niet meer in ploegendienst. Daardoor is het in de ze tijd van het jaar moeilijk om veel te trainen. Ik probeer vaak op de fiets te gaan naar het werk in Kruiningen. In het donker over de Oesterdam is echter ook niet alles. Eigenlijk nog een flinke trainingsachterstand. Ik bouw mijn seizoen dit jaar ook an ders op. Je kunt wel snel naar een piek toewerken, maar die is meestal ook weer gauw voorbij. Ik wil nu rustig een basis leggen en een con stant seizoen draaien. De koers verkopen: Doe ik niet aan. Ik rijd mijn eigen koers. Wat de rest ervan vindt, maakt me niet uit. Wel probeer je als je vooruit rijdt onder ling een afspraakje te maken over de verdeling van de premies. Iedereen moet een beetje aan zijn trekken ko men. Je komt elkaar nog vaak tegen. Het heeft geen zin om je eigen ruiten in te gooien. Rijden met trimmers: Grootste onzin die er is. Ik heb er een afschuwelijke hekel aan. Als er een gat valt, kijken die trimmers je aan en kan jij als amateur het gat dichtrijden. Ze gaan er toch van uit datje harder fietst. Dat wordt één brok frustratie. Ik heb er wel begrip voor dat de comité's een deelnemersveld bij elkaar proberen te krijgen, maar dit is niet de manier. Campagnolo of Shimano: Shimano. Was vroeger goedkoper en toen ik nog op school zat telde dat. Nu is het vooral praktisch. Ik heb zoveel Shi- mano-onderdelen, daar past geen Campagnolo meer op. Qua prijs maakt het nu geen verschil meer. geval niet op gokken. Probeer altijd om solo de eindstreep te halen. Bergop: Leuk. Nooit in Frankrijk gereden. Klimmen ligt me wel. Ik heb er het postuur voor. Kasseien: Ik heb er geen verschrik kelijke hekel aan, maar mijn favo riete ondergrond is het niet. Liever heb ik mooie, wijde wegen. Het is vreemd met kasseien. In het ene rondje voel je ze niet, bij de volgen de keer kun je ineens stil staan. Geschoren benen: Ik sla nooit over voor de start. Het hoort bij het wiel rennen, net als afzien. Ik vind het belangrijk om er goed gesoigneerd uit te zien. Als het niet hard gaat, dan gaat het in ieder geval mooi. Ik zie soms figuren in het peloton: zo smerig. Ik begrijp dat niet, er staat koste van de eindklassering. Zoveel inspanning kost dat beetje aanzetten niet. Trainingsbeest: Anderen zeggen dat ik dat niet ben. Ik hoef ook maar twee weken goed te trainen om in vorm te komen. De koers verkopen: Moet je alleen doen als je helemaal kapot zit en de ander dat niet doorheeft. Zelf ben ik nooit in zo'n positie geweest. Ik ken wel verhalen over onderhandelin gen. Met nog twintig man in koers werd over de prijs gepraat, zo hard dat het op het terras te horen was. Niet echt slim. Het gebeurt dus wel. Rijden met trimmers: Absoluut be lachelijk. Wij betalen flink wat geld voor een keuring en een licentie. Het is anders als sportklasse-A en toch ook een sponsornaam op je trui. Het is ook een vorm van hygië ne en voorkomt ellende na valpartij en. Voor de masseur is het ook aan genaam als hij zich geen weg door al die bossen hoeft te banen. Wind: Ik woon in Stavenisse. Elk trainingsrondje op het eind wind te gen. In de koers goed om het ver schil te maken. Premies: Altijd interessant. Ik ben een arme student. Als ik voorin rijd, ga ik er altijd voor. Het gaat niet ten trimmers bij elkaar in het peloton rijden. Daar heb ik geen probleem mee. Campagnolo of Shimano: Cam pagnolo. Degelijker, mooier, het slijt minder hard, het schakelt beter. Een rem van Shimano gaat na een maand rammelen. Een ketting van dat merk kun je na anderhalve maand weggooien. Met een ketting van Campagnolo durf ik gerust een half seizoen te rijden. Alleen aankomen: Dat is de bedoe- Wielrennen Bij toerclub De Bidon uit Sint-Maar tensdijk klinkt zondagmorgen het start schot voor het 27e seizoen. Om half tien staat vanaf Haestinge een korte ronde over Tholen op het programma, met aangepaste snelheid om iedereen weer aan de fiets te laten wennen. Ook beide volgende zondagen houdt de club het rustig. Op 2 april - inmiddels is de zo mertijd ingegaan - staat de eerste dins- dagavondrit op het programma (vertrek 18.30 uur) en vanaf 7 april zijn de zon dagse ritten om 9 uur 's morgens. Onder leiding van de toerleiders wordt een tempo opgebouwd dat vanaf het begin iedereen kan volgen. Bij De Bidon is het tempo van de langzaamste fietser het toertempo, onder het motto 'samen uit samen thuis'. Dit leidt in de loop van het seizoen tot zondagse ritten van ongeveer 70 kilometer en dinsdagritten van onge veer 50 kilometer, met een gemiddelde snelheid tot tegen 30 km/u. Daarnaast zijn er drie dagtochten van ongeveer 150 kilometer, en twee tijdritten. Bij alle rit ten rijdt een volgwagen mee met reser vemateriaal, EHBO-koffer en gsm. De Bidon kan nog enkele chauffeurs gebrui ken, die twee zondagen per maand de volgwagen willen besturen. Gastrijders zijn welkom bij de club. Belangstellen den kunnen nadere informatie verkrijgen bij secretaris Peter v.d. Ree, tel. 663686, e-mail vanree@zeelandnet.nl. Alleen aankomen: Het mooiste wat er is. Ik krijg er kippenvel als ik er aan denk. Mooie vrouwen langs parcours: Ik neem de tijd ervoor om er naar te kij ken. Als het rustig gaat in het peloton kan dat ook wel. De microfonist: Er zitten chaotische types tussen. Die roepen pas op het laatst dat je moet afsprinten. Zit je mooi in het laatste wiel te balen. Bert van Gils vind ik een goeie. Die heeft echt een wielerhart. Het werkt soms motiverend als de microfonist je een hart onder de riem steekt. Grootste droom als wielrenner: Mijn eerste overwinning. Ik moet gaan opschieten. Grootste interesse buiten de koers: Vriendin. En vorig seizoen heb ik mijn motorrijbewijs gehaald. Dat is mijn tweede hobby geworden. Als het niet meer hard gaat op de fiets, dan maar op de motor. Doelstelling dit seizoen: Ik wil uit het dal klimmen. Een keer gezond blijven en op regionaal niveau mee doen. Stiekem hoop ik om een paar keer bij de eerste tien te eindigen. Ronde van Vossemeer: Komt voor mij nog te vroeg. Ik weet niet of ik start. Moreel gezien voel ik me ver plicht om te komen. Ik heb echter geen zin om er in het eigen dorp af- gepierd te worden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 13