zijn veel meer gewone mensen Speelmansplaten geschikt voor watersport en groepsactiviteiten 'Schaatsers, renners en coureurs Geen vergunning maar gemeente wist ervan Zandzakskes Bereznaja Internetten in gemeentehuis Blues/rock-sessie Donderdag 7 maart 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Ward op den Brouw is terug van zijn derde Olympi sche Spelen. Met de Nederlandse schaatsploeg vloog hij vorige week terug van de winterspelen in Salt Lake City. Als sportverslaggever voor NRC Handelsblad maakte de oud-Smurdiekenaar er de hoogte- en diep tepunten mee van de Nederlandse schaatsers en hun coaches. Maar voor Op den Brouw breekt er na het ijs in Utah alweer een nieuw seizoen aan: dat van auto races en wielrennen. Onregelmatig Stalker Arrogant Schumacher Dagrecreatieterrein Speel mansplaten aan de Oester- dam kan uitgroeien tot een nationaal watersport- en beachcentrum en/of een groepsactiviteitencentrum. Deze twee mogelijkheden scoorden het hoogst bij de meerderheid van de raads leden in de commissie ge meentelijke ontwikkeling. SGP en ChristenUnie zien liever de huidige functie als dagrecreatieterrein op gewaardeerd. SGP en ChristenUnie kiezen voor behoud dagrecreatie aan Oesterdam Kritiek Uit hun nek Bijsturen Onderverhuur Speelmansplaten Het onderverhuren van activiteiten op het dagrecreatie terrein de Speelmansplaten is zonder vergunning ge beurd, maar de gemeente wist ervan. Dat zei K. Saris van v.o.f. de Speelmansplaten in de commissie gemeentelij ke ontwikkeling op een vraag van A.P. Kornaat (PvdA). De nieuwe ondernemer L. Verweij voelt zich door de ge meente aan het lijntje gehouden. Vogelrichtlijn Patiënten op nieuwe afdelingen van Lievensberg Ward op den Brouw van NRC Handelsblad terug uit Salt Lake City: De 41-jarige Op den Brouw is even in zijn geboorteplaats Sint-Maar tensdijk op de verjaardag van zijn nichtje. Hij kijkt met genoegen te rug op de winterspelen in Amerika en relativeert veel van de commotie die er over het Nederlandse kamp de ronde deed. Over de teleurstel lende prestaties van sommige schaatsers en over de macht van de commercie. Zijn eigen krant noem de in het commentaar op de Spelen de tegenvallende resultaten van de schaatsers uit de commerciële ploe gen het 'fiasco van het grote geld'. Twee gouden medailles werden be haald door Jochem Uytdehaag uit de kernploeg en door Gerard van Velde uit de kleinste commerciële ploeg. „Het is overdreven om te zeggen dat het alleen door het grote geld komt. Daar ben ik het niet mee eens. Het is wel zo dat de sponsors van tevoren een beetje grote mond hebben gehad door te zeggen dat ze veel medailles zouden winnen. Maar veel hangt gewoon af van het toeval. Er speelt veel meer mee op achtergrond. Zoals bij Marianne Timmer bij SpaarSelect het afgelo pen jaar. Ze verdient veel geld, dat is zeker. Maar er was gedonder Over de ploeg, er waren privéproblemen, en haar vroegere schaatscoach Eg- bert van 't Oever was overleden." Dat Jochem Uytdehaag zo goed zou presteren, verbaasde Op den Brouw niet. „Hij was al Europees kam pioen allround. Daar kun je dan wel wat van verwachten. Maar zo'n man als Mark Tuitert van SpaarSe lect had evengoed medailles kunnen Op den Brouws eerste buiten landreportage was in 1985 toen hij naar het Vlaamse Kruibeke bij Antwerpen moest omdat er overstromingsgevaar dreigde. „De bevolking werd er geïnformeerd over het ram penplan. Het was een bijeen komst met alle hulpdiensten en toen de mensen weggingen konden ze allemeel zand zakskes meenemen. Die lagen al klaar." winnen, want die heeft vergelijkba re kwaliteiten. Er waren gewoon veel kanshebbers, behalve op de 500 en 1000 meter." Het komt volgens Ward echt op de wedstrijd zelf aan. Waarin alles moet kloppen. De vorm van de dag, heet dat in sporttermen. „Daar hangt veel vanaf. En ik weet dat het een cliché is, maar een sporter moet eerst de bodem hebben gezien voor dat hij een topprestatie kan halen. Dat is met Van Velde gebeurd." En dat er commerciële ploegen zijn gekomen, vindt Op den Brouw geen ramp: „Het is geen slechte ontwik keling. Het is pas sinds een paar jaar dat schaatsers aan hun sport kunnen verdienen. Er js een hele pe riode geweest dat ze onderbetaald werden. En het maakt niet veel uit of ze nou in een commerciële ploeg rijden of allemaal in de kernploeg. Er zijn altijd kampen geweest, of er nu geld was of niet." De oogst van 8 medailles, vier gou den en vier zilveren, in Salt Lake Ci ty, is volgens de verslaggever dan ook helemaal niet slecht. Hij wijst er in dit verband op dat de kernploeg tijdens de winterspelen van 1984 in Sarajevo geen enkele medaille won. En dat de elf plakken uit Nagano in Japan in 1998 uitzonderlijk waren. Voor Op den Brouw waren het zijn derde Olympische Spelen. De eerste waren de zomerspelen in Atlanta in 1996 waar mountainbiker Bart Brentjens olympisch goud verover de. Op den Brouw zat toen ruim een half jaar op de sportredactie van de Rotterdamse krant. Daarvoor ver zorgde hij vijf jaar de parlementaire verslaggeving vanuit Den Haag en daarvoor deed hij vijf jaar 'binnen- e land', de algemene verslaggeving. Zonder aarzeling: „Maar sport is het leukste. Het is wel heel onregelma tig. Ik zit maar een klein deel van de week op de redactie aan het bureau, de rest ben ik bezig met interviews en verhalen schrijven. Daarvoor moet ik veel op reis. Veel meer dan op de andere afdelingen waar ik eerst zat." Reizen naar sportevenementen. Schaatswedstrijden. Formule I- races of naar de Tour de France. Wedstrijden verslaan, sporters inter viewen, achtergrondverhalen schrij ven. Op den Brouw voelt zich als een vis in het water. Ook al zijn er beperkingen. Zo was Salt Lake City de spelen van de strenge veilig heidsmaatregelen na de aanslagen van 11 september in New York en Washington. „Het viel nogal mee. Het was wel streng, maar het liep allemaal heel vlot. Ik had altijd een rugzakje met een schrijfblokje bij me als ik naar de schaatsbaan ging en een fles met water. Je zit er hoog en de lucht is ijl. Als je niet drinkt, krijg je gauw hoofdpijn. We moes ten steeds door een metaaldetector, bril af, portemonnee en de perskaart in een bakje door de scan. Net zoals op een vliegveld. Op de terugweg moesten we op de luchthaven ook onze schoenen uitdoen. Die gingen in een aparte bak. Na die terrorist Reed zou er wel eens een bom in je zool kunnen zitten. Het ging snel en soepel. Geen enkel probleem." Op de schaatsbaan krijgt de pers een plek op de tweede of derde tri bune, met goed zicht op de deelne mers. En meestal ter hoogte van de finish. „Als ik een propje zou gooi en, dan zou het op de baan terecht komen. Je zit goed vooraan. Dit keer met ongeveer 100 man schrij vende pers. Veel Japanners, maar ze haalden maar twee medailles. Dat viel tegen terwijl het toch een groot land is. In Nagano hadden ze er tien op alle onderdelen." Maar tijdens de spelen hebben de verslaggevers geen tijd om de schaatsers uitvoerig te spreken. „Ze schermen zich af. Er zijn wel steeds persconferenties met alle schaat sers, maar dan zijn er ook altijd col lega's bij van de Volkskrant, het Al gemeen Dagblad of de Telegraaf. Ik had met Marianne Timmer al enkele weken voor de spelen, bij de WK- sprint in Hamar, gesproken en even voordat het toernooi begon. Ze wil de het alleen over het schaatsen hebben, had ze gezegd. Maar ik heb toch gevraagd of ze ook over andere zaken wilde vertellen. Over de ach tergronden. Dat wilde ze uiteinde lijk op voorwaarde dat ze het stuk van tevoren zou lezen." Zo vertelt Timmer onder meer over haar verhouding met haar man en coach, de 47-jarige Amerikaan Pe ter Mueller (20 jaar ouder) en over haar leven thuis. Onder andere over een stalker die op de bromfiets steeds langs haar huis kwam rijden. „Dat was nieuw. Dat vind ik dan fantastisch om te lezen. Het zijn dingen waar collega's niks over ho ren. Zo praat ze niet met het Alge meen Dagblad." Het was voor Op den Brouw wel even 'stressen', zegt hij. „Ze belde mobiel over het stuk toen ik in de bus zat naar de openingsceremo nie." Ook met Mueller had Op den Brouw een afspraak. Hij zou het Hollands Dagboek voor het Zater dag bijvoegsel verzorgen, een weekje uit het leven van een promi nent die in de schijnwerpers staat. „Hij vroeg er eerst geld voor, maar daar beginnen we niet aan. Mueller praat met bijna niemand. Ook niet met Mart Smeets bijvoorbeeld. Dan is het toch een uitdaging om vol te houden. Het is een kleurrijk figuur. Verdient miljoenen. Hij zegde toe omdat hij me redelijk goed kent. Hij zou acht dagen bijhouden. Het moest donderdag klaar zijn, maar hij had nog niets op papier. Ik had er steeds naar gevraagd en steeds zei hij dat het de volgende dag wel zou komen, maar er kwam niks. En dan heb je echt een probleem want er is niet zomaar iemand anders gevon den. Ik heb hem woensdag na de lunch opgewacht met een cassettere corder. In drie kwartier heeft hij een hele week ingesproken. Ik heb de band uitgetikt en de tekst verstuurd. Toen heb ik hem wel even geknepen ook al weetje dat het goed komt." Op den Brouw zat vaker met sport lieden aan tafel. Tijdens deze spelen onder meer met de Noren Johan Olav Koss en Adne Söndral, maar bij andere gelegenheden ook met boksers, autocoureurs en hardlo pers. Zoals Marleen Ottey (Jamai ca) wereldkampioene op de 100 en 200 meter hardlopen, bokser Felix Savon (Cuba), drievoudig olym pisch kampioen in het zwaarge wicht en plaaggeest van Arnold Vanderleijden, de autocoureurs Jac- ky Ickx (België) en Jacky Stewart (Schotland), drievoudig wereld kampioen, de Engelse roeier Step- han Redgrave, vijfvoudig olym pisch kampioen, en met de Amerikaan Lance Amstrong, drie voudig winnaar van de Tour de France. Sporten waar de individuele prestatie voorop staat, zijn Op den Brouw het liefst: wielrennen, auto sport en schaatsen. „Anders dan in een teamsport zoals voetballen, hebben ze veel meer moeite moeten doen om zover te komen. Het zijn veel meer gewone mensen. Prof voetballers zijn in de regel veel ar roganter. En daar kun je ook veel minder dichtbij komen. Die krijg je moeilijk te spreken. Bij de wieler sport zit je er bovenop. In de Tour de France kun je met alle renners praten. Je kunt zelfs achter op een motor mee tijdens een etappe. Dat is prachtig. Het zijn leuke jongens en ze hebben mooie spullen. Een schaats wordt ook wel aangepast, maar in de wielrennerij hebben ze het nieuwste van het nieuwste. Ook het decor is steeds anders. Dat trekt me ook aan." Het bezoeken van formule I-races behoort ook tot de vaste onderdelen in Op den Brouws jaarschema. Zon dag startte het seizoen in Melbour ne. Maar zonder de Nederlander Jos Verstappen die bij Arrows plaats moest maken voor de Duitser Heinz-Harald Frentzen. „Dat bete kent niet dat we nu de races laten schieten. De Telegraaf stopt er wel mee, maar wij niet. Het blijft een enorme populaire sport." De coureurs zijn ook makkelijk te benaderen, zegt Op den Brouw. „De formule I lijkt wat afstande lijk. Het rennerskwartier is wel af geschermd, maar je loopt toch zo naast Michael Schumacher. Het is er altijd wel heel druk, maar je kunt er redelijk dichtbij komen. Dit jaar ga ik naar de races in Monte Carlo, Imola, Barcelona en de Nürnburgring." De overgang lijkt groot, maar Op den Brouw heeft het wel eens extremer meege maakt. „Na de winterspelen in Na gano ben ik naar Melbourne in Australië gevlogen voor de ope ning van de formule I, van de kou naar de zon." Tijdens de winterspelen schud de Ward de hand van Mette Marit, de Noorse prinses. En kwam hij samen met zijn col lega Guus van Holland terecht in een restaurant dat afgehuurd was door de Russische kern ploeg. Ze ontmoetten er Elena Bereznaja (24) die bij het paar- rijden goud won, en de andere kunstrijders Butyrskaya, Sluts- kaya en Jagudin (goud bij de mannen). Een feestelijke bij eenkomst waar Op den Brouw een dansje maakte met Berez naja. „Dat was wel het leukste wat ons is overkomen." Ward kwam al tijdens zijn stage in 1985 bij NRC Handelsblad en kreeg meteen een jaarcontract. Dat is al lang een vaste verbintenis ge worden. Hij was altijd al gefasci neerd door deze krant die op Tho- len weinig lezers kent. „Ik las hem al en heb hem hier in het dorp rondgebracht. Samen met het Vrije Volk. De NRC had hier vijf abonn- nes, het Vrije Volk 50. Tot 1979 heb ik de krant bezorgd. Ik vond het altijd een veel mooiere krant dan het Vrije Volk bijvoorbeeld. Een mooiere opmaak ook. Met veel politiek. Een krant met presti ge." (overigens is het lezersbestand in Sint-Maartensdijk in 20 jaar ver dubbeld: nu zijn er 11 abonnees). Op den Brouw koestert geen ambi ties om chef te worden. „Dan zit je veel te veel binnen. Het is veel leu ker om naar buiten te gaan. Onder de mensen." Inwoners kunnen vanaf deze week internetten in de hal van het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk. Gratis zelfs, want de gemeente ziet het als haar taak om het gebruik van internet te stimuleren. Het hele 'world wide web' kan via de compu ter in het gemeentehuis bezocht worden, hoewel bepaalde sites afge schermd zijn. Mensen zonder eigen internetaansluiting kunnen op deze manier informatie verkrijgen, daar naast ziet de gemeente het als een mogelijkheid om hen kennis te laten maken met de gemeentelijke websi te (www.tholen.nl). Voor mensen die voor het eerst gaan internetten, ligt bij de computer een handleiding waarin tevens de huisregels staan. De geboden mogelijkheid is een proef voor een half jaar. Gebruikers wordt gevraagd een formulier in te vullen, zodat duidelijk wordt hoe de doelgroep eruitziet. Bij een eventu ele keuze voor een internetvoorzie ning ergens in een dorp, in de toe komst, kan daar dan rekening mee worden gehouden. Bijvoorbeeld of zo'n voorziening nu voor jongeren nodig is of juist voor ouderen. Het gemeentebestuur verwacht dat in de toekomst steeds meer diensten via internet aangeboden zullen worden en dat de interactieve mogelijkheden zullen toenemen: een digitale balie. Steve Wilkinson en Jasper Verstraaten zijn komende zondag de speciale gas ten op de maandelijkse blues/rock sessie in café The Sixties in Tholen. Beide muzikanten kennen elkaar van Manic Depressions, een groep die een ode brengt aan gitaristen als Jimi Hendrix en Eric Clapton. De uit New York afkomstige Wilkinson is al eer der te gast geweest in Tholen. Ook ditmaal brengt de zanger en perfor mer weer zijn bekende koffertje met klein percussiemateriaal en mondhar pen mee. Roosendaler Verstraaten zorgt voor het vuurwerk op de gitaar. Muzikanten die zich verbonden voe len met blues en rock kunnen het po dium beklimmen en meespelen. De gratis toegankelijke sessie begint om 16.00 uur. Promotie beroepsonderwijs. Er is een stichting Promotie beroepson derwijs westelijk Noord-Brabant in het leven geroepen. Deze stichting moet bewerkstelligen dat meer kin deren na de basisschool voor het vmbo kiezen. Die keuze blijft na melijk achter bij de vraag die be drijven hebben naar beroepsge schoolden. De gemeente liet onderzoek doen naar de potenties van het terrein door de bureaus Rothuizen, Van Doorn 't Hooft en ZKA Consultants en planners. Die concluderen dat er wel degelijk mogelijkheden zijn, maar dan zullen er wel investerin gen gedaan moeten worden in het terrein aan de zoete kant van de Oesterdam. De conclusies zijn voorlopig. Het bureau stelt dat een combinatie van twee modellen nodig is om het terrein exploitabel te maken. En om bescheiden te beginnen, in een groeimodel. Het plan werd ter elfder ure toege voegd aan de agenda van de com missie gemeentelijke ontwikkeling. De huidige nieuwe exploitant L. Verweij had het rapport nog niet ge zien. Samen met K. Saris van de Speelmansplaten hoorde hij hoe de meerderheid van de commmissie over de toekomst van het terrein dacht. De raadsleden werd gevraagd hun voorkeur uit te spreken. Op ba sis daarvan kunnen de voorstellen verder uitgewerkt worden. Uit de haalbaarheidsstudie blijkt dat ér kansen liggen: voor een nationaal watersport- en beachcentrum, een regionaal recreatiecentrum en een groepsrecreatiecentrum. Of een combinatie van deze mogelijkhe den. 1Het watersportcentrum (skiën, waterscooters, surfen) heeft volgens de onderzoekers een groot marktbe reik, in Nederland en België. Het accent ligt op het water, maar ook het strand zou erbij betrokken moe ten worden. De plek wordt uiterma te geschikt bevonden en de investe ringen kunnen bescheiden blijven. Wel is het wenselijk dat gebruikers er kunnen overnachten. Het terrein zal voor de eigen bevolking weinig toevoegen. 2. Het regionaal dagrecreatieterrein borduurt verder op wat het nu al is. Met een strandbad, een speeltuin en openluchtmanifestaties zouden de Een onderzoek in opdracht van de gemeente wijst uit dat er diverse mogelijkheden zijn om de Speelmansplaten exploitabel te maken. Advertentie I.M. Speelmansplaten zich kunnen on derscheiden. De nadruk ligt op het water voor bezoekers uit de regio Zeeland en West-Brabant. Ook in dit model zijn de investeringen ge ring. Behalve als er een overdekt zwembad moet komen, want ook dat wordt even aangestipt. 3. Voor het groepsactiviteitencen trum bestaat volgens de onderzoe kers een brede markt. Bedrijven die een feestje houden, jeugd die op zeilkamp wil en families die reünies houden. De bezoekers komen daar voor niet alleen uit de regio, maar ook van daarbuiten. Om het seizoen te verlengen, zouden er wel extra voorzieningen moeten komen. Maar ook hier blijven de investeringen bescheiden. Wil het verder uitgroei en, dan is overnachten gewenst en zullen er groepsaccommodaties en chalets moeten komen. De effecten zijn volgens de studie voor de eigen bevolking gering maar voor 'het imago en de economie' sterk. De studie noemt de capaciteit van het terrein van 26 ha groot. De in frastructuur is echter beperkt (geen vaste energievoorziening). Ook an dere zaken belemmeren de ontwik keling van het terrein: de activitei ten zijn vanaf de weg niet zichtbaar, de gebouwen staan 60 meter van de Oesterdam, er moet rekening ge houden worden met de vogelricht lijn en de beroepsscheepvaart, en de bestemming van het terrein is nu dagrecreatie. Ook is het niet moge lijk het terrein in eigendom te ne men. Het terrein wordt via erfpacht uitgegeven, waarbij het wenselijk is om voor twintig jaar een contract te sluiten. Nu wordt het jaarlijks ver lengd. Op 1 juni 2000 liep het tien jarig contract af tussen de gemeente en v.o.f. De Speelmansplaten. De meeste fracties hadden kritiek op de gang van zaken. Ze begrepen niet waarom de ondernemer de stu die nog niet onder ogen had gehad. SGP'er P.W.J. Hoek gaf meteen al aan geen voorstander te zijn van grootschalige activiteiten. Hij pleit te voor een zorgvuldige afweging omdat de Speelmansplaten in een kwetsbaar gebied liggen. Ook J.P. Bout (CDA) zei het te betreuren dat Verweij het rapport nog niet had kunnen inzien. Een keuze maken is moeilijk, zo vond hij, maar een wa tersportcentrum (1) en een groeps activiteitencentrum (3) konden wat zijn fractie betreft verder onder zocht worden. A.L.Piet (ChristenUnie) sloot zich aan bij Hoek en Bout wat betreft het betrekken van de ondermemer bij het plan. Hij noemde het rapport echter Tos zand' en wees erop dat er nu op een 'totaal andere schaal acti viteiten' kunnen komen. Voor zijn fractie was het beter om eerst aan te geven welke ontwikkelingen er kunnen worden toegestaan (kaders stellen). Hij miste bovendien een 'natuurvariant' in de studie, bijvoor beeld het opzetten van een land schapscamping. J. van den Donker (D66) vond het een 'schandalige zaak' dat Verweij er niet bij betrokken was. Hij wees er verder op dat het uitbouwen van de watersport (met waterscooters) in conflict kan komen met de na tuurwaarden die voor de Ooster- schelde gelden. Maar ook hij voelde wel voor 1 en 3. P.K.M. Stouten (VVD) zei met 'stij gende verbazing' de voorgaande sprekers te hebben aangehoord. „De commissieleden kletsen uit hun nek. We hebben als commissie in meerderheid afgesproken dat er een onderzoek moest komen over de toekomst van de Speelmansplaten. Nu zeggen jullie dat het onderne mersplan van Verweij er niet bij be trokken is. Dat is de zaak omdraai en. We zijn nu halfweg. Dit plan is de basis om verder te gaan. Er is een ondernemersplan van Verweij. Nu kan bekeken worden of er mogelijk heden zijn met deze drie opties," zo zei de vervanger voor E. Frigge-Ho- gesteeger. Stouten zit gewoonlijk de commissie voor. Zijn taak werd waargenomen door P. van Belzen (CU). A.P. Kornaat (PvdA) was eerst voor het watersportcentrum (1) en het dagrecreatieterrein (2). Ook hij mis te het overleg met de ondernemer en verder hadden de onderzoekers in hun overwegingen volgens hem uit moeten gaan van het nationaal park de Oosterschelde. Wethouder R. Ravensteijn zei moei te te hebben met de opstelling van de meeste fracties. Hij gaf toe dat Verweij en Saris niet op de hoogte zijn van het plan, maar dat de ad viesbureau wel overleg gevoerd hebben met de exploitanten. „Ze hebben ook het ondernemersplan bekeken. Er is met rijkswaterstaat en andere instanties gesproken. Dit is het beleid van de gemeente. De uitwerking komt later. Er is wel de gelijk communicatie met de onder nemer geweest. We zijn moderne bestuurders. Het rapport wil alleen maar laten zien welke kant we op zouden kunnen. U kunt dat bijstu ren. Op deze manier kunnen we niet verder. Ik wil dat u duidelijk een richting aangeeft." De SGP en de ChristenUnie zien het meest in een dagreceratieterrein. Kornaat bleef bij het watersportcen trum, maar schoof op van het dagre creatiecentrum (2) naar het groeps activiteitencentrum (3). Stouten zag daar ook de meeste kansen liggen, maar zag ook wel mogelijkheden in het uitbouwen van het huidige dag recreatieterrein. Kornaat wees erop dat v.o.f. de De ondernemer wil wat doen aan Speelmansplaten een contract had met de gemeente. Dat dit contract beperkingen aan de exploitatie op legde, maar dat er toch onderver huur aan derden plaatsvond. Zo is er al jarenlang een zeilschool ac tief op het dagrecreatieterein. Saris gaf Kornaat voor een deel gelijk. „Maar er zijn geen situaties geweest die niet bekend zijn bij de gemeente. Behalve de wethouder waren ook ambtenaren op de hoogte van deze activiteiten." Saris wees er tijdens het spreek recht op dat het hem verbaasde dat er commotie is ontstaan over het onderverhuren van delen van het terrein. Hij lichtte toe dat bijvoor beeld de hondenvereniging er ja renlang actief is geweest omdat de club van de gemeente weg moest van het terrein aan de Langeweg in Scherpenisse waar nieuwbouw werd gepleegd. „Ja, dat was on derverhuur, maar dat is via de ge meente gelopen. Schriftelijk is dat nooit bevestigd." Saris (59) wil afbouwen en kwam toevallig in contact met L. Verweij die met zijn bootje kwam varen, zei hij. „Tijdens het gesprek dat we hadden, bleek dat hij wel meer met het terrein zou willen. Dat was op 1 januari 2001. Er is daarna contact geweest met wethouder R. Ravensteijn. Op 1 april is er een overeenkomst opgesteld. Enkele zaken zouden doorgesproken wor den met rijkswaterstaat, maar in september kwamen de problemen. We mogen niets meer. Moeten wachten tot er een onderzoek komt. Dit werkt voor ondernemers demotiverend." Verweij kende het terrein omdat hij er regelmatig kwam varen. „Saris wil afbouwen, ik wil op bouwen. In februari hebben we ge sproken met de gemeente. Het leek geen problemen op te leveren. Het was de bedoeling om een jaarcon tract om te zetten in een erfpacht contract. Er moest wel naar de be bouwing gekeken worden. Voor rijkswaterstaat was de vogelricht lijn belangrijk. Een en ander zou twee tot drie maanden in beslag nemen." Verweij zegt 204.200 euro geïn vesteerd te hebben in het terrein. Het afgelopen seizoen ontplooide hij er outdooractiviteiten (onder meer paintball en squadrijden). „Maar ik heb geen contract. Er is geen bank die nu geld voor een le ning wil geven. Ik voel me aan het lijntje gehouden. Ik heb risico's genomen op basis van vertrouwen na gesprekken met de gemeente." het achterstallig onderhoud op het terrein. „Ik wil de klanten laten zien dat de Speelmansplaten toe komst heeft." Verweij voelt zich nu tegengewerkt worden door de zelfde gemeente die hem eerst de ruimte gaf. Hij was al begonnen met de aanbouw van het paviljoen en het vergroten van het terras, maar wachtte op de visie van de gemeente, zo zei hij. „Ik had met een bouw- en woningtoezicht op mijn nek: of ik wel toestemming had. Bovendien heb ik al twee keer bezoek gehad van criminelen die de container open hebben gebro ken. Dat kost me 13.600 euro. Ik kan het terrein niet beveiligen om dat ik geen contract heb. De tijd werkt in mijn nadeel. Ik ben meer dan ongelukkig met de situatie." Vanwege de verbouwing is het ter rein deze maand nog gesloten, zo staat er op het bord bij de ingang. In ziekenhuis Lievensberg zijn twintig chirurgische patiënten overgebracht van afdeling A2 zuid naar de nieuwe afdeling F7. De neurologische patiënten zijn van D08 naar A2 zuid gegaan op F8 is de tijdelijke afdeling geria trie gevestigd met totaal zestien bedden. Het is de tweede fase van de verhuizing, nadat in januari al de kraamafdeling en de dagbe handeling zijn overgebracht. Deze week wordt de nieuwe afdeling F6 bevolkt met chirurgische pa tiënten, terwijl de orthopedische afdeling van de zesde naar de der de verdieping gaat. Een combina tie dus van verhuizingen naar nieuwe en naar nog niet gereno veerde afdelingen. Deze maand begint de renovatie van de hoogste verdiepingen (7, 8 en 9) van het oude beddenhuis. Die moet in de zomer gereed zijn. Op de hoogste verdieping komt de geriatrische afdeling voor zes tien patiënten. De beide andere verdiepingen worden verpleegaf- delingen met elk negentien bed den (vijf driepersoons- en vijf eenpersoons kamers met eigen sa nitair). Ook de tweede verdieping van de hoogbouw wordt in deze fase betrokken. Daar komen twee poliklinische behandelkamers en de kinderdagbehandeling, waar mee meer behandelcapaciteit ont staat voor de medisch specialis ten. Het ziekenhuis hoopt daar mee de oplopende wachtlijsten te kunnen terugbrengen. Sportverslaggever Ward op den Brouw kijkt in zijn geboortedorp Sint-Maartensdijk met genoegen terug op de winterspelen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 9