Waterbeheer Provincie Zeeland Jeugdhulpverlening Ppeninasactie GRATIS kleurpakket. i SLIEDRECHT ACTIE Ca PERSIA Bij besteding aan 2.50 snoep Top 1 Toys Vosjo Bezoek dan '€243,- Dirksland Persia's moderne tapijten Persia's traditionele tapijten Persia's glas collectie {Officiële Mededelingen wmmssmm. Iedere week een verrassende voordee/mix! *ytiam iemui inSlIEDRE ENSBERGEN uü t/m jb.V. 9 .Donderdag 7 maart 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, ij nr. 10/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, f 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl ■<um Het plan jeugdhulpverlening Zeeland 2002-2005 is het laatste Zeeuwse plan op basis van de wet op de jeugdhulpverlening. Naar verwachting zal met ingang van volgend jaar de Wet op de Jeugdzorg van kracht worden. Ongeacht de wijzigingen blijft de opzet dat hulpverlening zo vroeg mogelijk, in een zo licht mogelijke vorm en zo dicht mogelijk bij huis plaats moet vinden Twee Commissie omgevingsbeleid Risicokaart Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma 2002-2007 In de nieuwe snoepafdeling van Top 1 Toys Vosje in Tholen: Actie loopt t/m 16 maart Kom gauw kijken en geniet bij: Bebouwdendam 1 -3, Tholen Tel.: 0166-602499 fill sola Met kortingen tot 55 glasserviezen 55 pannensets Serviezen Cassettes Kooksets BGQBQbQHBBQ EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Voorstraat 50 Tel. 0184-68 7555 Programma De conferentie wordt om 10.00 uur geopend door de dagvoorzit ter, mr. drs. A.J.G. Poppelaars, gedeputeerde waterbeheer. De vice-voorzitter van de commissie waterbeheer 21e eeuw, de heer J. van Dijk vertaalt het nationale beleid naar regionaal beleid en Gerrit Hiemstra zal een beeld schetsen van het weer de komen de 50 jaar. De te verwachten knelpunten, de wateroverlast op dit moment, hoe houden we droge voeten en hoe lossen we het in Zeeland op zijn gespreks onderwerpen die worden ingeleid door beleidsambtenaren van de provincie en het waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Informatie en aanmelding Voor inhoudelijke informatie kan contact opgenomen worden met de heer H. Benschop, tel. 0118- 631771. Belangstellenden voor de confe rentie kunnen zich tot 10 maart aanmelden bij mevrouw M. Budde, tel. 0118-631104. Voor schriftelijke aanmelding is het adres: Provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, t.a.v. mevrouw M. Budde, Antwoordnummer 55, 4330 WB Middelburg. De dreiging van buiten de oevers tredende rivieren en bouwland dat l onder water staat zijn in Neder- j land geen uitzondering. Als dat *- bijna elk jaar voorkomt is het de vraag of Nederland (en Zeeland) zijn waterhuishouding nog wel op orde heeft én of we wel voldoen de voorbereid zijn op klimaatsver anderingen en ruimtegebruik. Klimatologen voorspellen voor deze eeuw drogere zomers, nat tere winters en extremere buien. De kans op overstroming en wateroverlast neemt toe. Doordat meer ruimte nodig is voor (indus triële) bouwgrond blijft er voor het water minder over. Rapport In het rapport 'Anders omgaan met water', uitgekomen eind 2000, heeft het kabinet aangege ven dat er een omslag nodig is in het waterbeleid en in het denken over water. Dat is noodzakelijk om Nederland deze eeuw, voor wat het water betreft, voldoende veilig, leefbaar en aantrekkelijk te houden voor bewoners en inves teerders. Eerder was in Zeeland - naar aanleiding van de water- overlastproblemen in september 1998 - geconstateerd dat struc turele veranderingen in het Zeeuwse waterbeleid noodzake lijk zijn. Oplossingen Als een van de eerste zaken wordt nu een zogenaamde deel- stroomgebiedsvisie voor de ge hele provincie opgesteld. In sep tember 2002 moet deze af zijn. De visie moet op hoofdlijnen een antwoord geven op de vraag hoe het Zeeuwse watersysteem het best op orde kan worden ge bracht. Zeeland is nu eenmaal niet de Veluwe of het Rivieren gebied, zeker niet als het om de waterproblematiek gaat. Oplos singen die in andere regio's wer ken, hoeven dat niet in Zeeland te doen en andersom. De visie moet antwoord geven op de vraag hoe in Zeeland het best invulling kan worden gegeven aan nieuwe begrippen zoals 'meer ruimte voor water', 'water als ordenend principe' en 'niet- afwentelen'. Samen Veel partijen zijn betrokken bij het waterbeheer 21e eeuw: niet alleen de overheden, maar ook agrariërs, recreatieondernemers, recreanten, natuurbeschermers en inwoners. De belangen kunnen groot zijn. Daarom wil de provin cie als verantwoordelijke voor de totstandkoming van de deel- stroomgebiedsvisie samen met alle betrokken partijen de moge lijkheden van 'WB21' in Zeeland verkennen en een visie voor Zeeland formuleren. Op 20 maart 2002 wordt daar om in de Stadsschouwburg te Middelburg een startconferentie gehouden. Nieuws Het plan jeugdhulpverlening 2002-2005 valt uiteen in twee delen. Voor 2002 is er nog een provinciaal programma opge steld. Door de komst van de Wet op de Jeugdzorg wordt in 2003 door het rijk aangegeven hoe de jeugdhulpverlening moet zijn ge regeld. Als aan alle voorwaarden, die in de wet worden gesteld, moet worden voldaan ontstaan er financiële knelpunten. Te denken valt aan: voldoende budget voor het Bureau Jeugdzorg; geen wachtlijsten bij de toe gang tot Bureau Jeugdzorg; afronding indicatiestelling bin nen vastgestelde termijn (door looptijd); recht op jeugdzorg, dus geen wachtlijsten voor hulpverlening; ondersteuning cliënten. Over deze zaken wordt nog over leg gevoerd met het rijk. De uit komst daarvan zal worden vast gelegd in een convenant. Wachtlijsten Voor het wegwerken van wacht lijsten in de jeugdzorg werd vorig jaar door het kabinet 18 miljoen gulden extra beschikbaar ge steld. Voor Zeeland bedroeg dat aandeel bijna 400.000 gulden ofwel 187.000 euro. Dit bedrag wort in 2002 ingezet. De verde ling zal plaats vinden nadat het Provinciaal Samenwerkings verband Jeugdhulpverlening hier over geadviseerd heeft. De oor zaak van de wachtlijsten zit voor namelijk in het beschikbare bud get. Ten opzichte van andere regio's heeft Zeeland het minst te beste den per jeugdige. Het landelijk gemiddelde bedraagt €172,-ter- wijl er voor Zeeland €151,- be schikbaar is. Nieuw organisatie In de nieuwe wet ligt er een be langrijke rol weggelegd voor de op te richten Stichting Bureau Jeugdzorg Zeeland. Volgens het plan voor 2002 moet er dit jaar een open en toegankelijke orga nisatie komen die voldoet aan de wettelijke eisen en ook nog eens afgestemd is op de specifieke Zeeuwse situatie. De nieuwe organisatie wordt geacht zelf standig op te treden en los van het zorgaanbod te opereren. Een belangrijke taak wordt het vast stellen van een indicatie voor bepaalde vormen van zorgverle ning. Jeugdzorg bepaalt dan op welke soorten zorgverlening de cliënt recht heeft en brengt ook de andere leefgebieden van de cliënt in kaart. De nieuwe organi satie moet er tevens voor zorgen dat de zorgaanbieders een samenhangend plan voor de hulp verlening opstellen en niet ieder voor zich gaan behandelen. Door het oprichten van een nieu we organisatie zullen de wacht lijsten niet verdwijnen. In eerste instantie is een structurele uitbrei ding van het budget voor zor gaanbod noodzakelijk. Informatie Het Plan jeugdhulpverlening 2002-2005- kan worden opge vraagd bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middel burg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Uit honderden inzendingen heeft een breed samengestelde jury una niem het gedicht 'Twee' van Elisabeth de Pagter gekozen om voor te laten dragen tijdens de herdenkingsplechtigheid op 4 mei op de Dam te Amsterdam. Neem twee uren dagen, maanden of/jaren zomaar los uit de geschiedenis. /Geen betekenis, niemand weet ze, niemand kent ze. Eeuwen voorbijgegaan. Wachtend op de zon die de dag verlost tot de dag komt dat tijd twee minuten stilstaat. Duizenden kinde ren, vaders, moeders en grootouders in gedachten verlost. Zij leven verder in gedachten, meer dan twee minuten. 'Herinnering' van Nathalie van de Zande werd uitgekozen om op de 4- mei herdenking in Herinneringscentrum Kamp Westerbork te worden voorgelezen. Tessa Lansu mag haar gedicht voorlezen op de herden king in Nationaal Monument Kamp Vught. De inzendingen zijn het resul taat van het project 'Dichter bij 4 mei' dat het Nationaal Comité 4 en 5 mei is gestart om jongeren actief bij de dodenherdenking te betrek ken. Donderdag 14 maart, aanvang 14.00 uur, vergadert de Provinciale Commissie Omgevingsbeleid (PCO). Deze commissie is in de plaats gekomen van de Provinciale Planologische Commissie (PPC) en de Provinciale Commissie Milieubeheer en Waterhuishouding (PCMW). De vergadering is openbaar en wordt gehouden in het kantoorgebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middel burg. Op de agenda staan onder andere het voorstel voor de samen stelling van de PCO, de koersnota Provinciaal Verkeers- en Vervoers plan en duurzame stedenbouw. De volledige agenda en bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het informatiecentrum van de provincie. De Zeeuwse risicokaart en de risico-inventarisatie moeten inzicht geven in alle mogelijke risico's op het terrein van de openbare orde en -veiligheid en de externe veiligheid. De gege vens die worden opgenomen in de risicokaart blijven niet beperkt tot de risicobronnen zelf, maar geven ook inzicht in de gevolgen van ongewenste situaties. De brochure Inventariseren en digi taal in kaart brengen van (grens overschrijdende) risico's is ver krijgbaar bij het informatie centrum van de provincie Zeeland. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben op 19 februari 2002 het Concept Provinciaal Restau ratie Uitvoeringsprogramma 2002-2007 vastgesteld. Het programma dient jaarlijks te worden opgesteld ingevolge het Besluit Rijkssubsidieregeling Mo numenten 1997 (BRRM-1997). In het BRRM-1997 is een onder scheid gemaakt in budgethou- dende en niet-budgethoudende gemeenten. Voor de niet-budgethoudende ge meenten (met minder dan 100 rijksmonumenten) is nu het Concept Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogram ma 2002-2007 voorlopig vastge steld. Hierin staat in volgorde van prioriteit aangegeven welke rijksmonumenten voor subsidie in aanmerking komen voor de ge meenten Axel, Borsele, Honte- nisse, Hulst, Kapelle, Noord- Beveland, Oostburg, Reimers- waal, Sas van Gent en Ter- neuzen. De overige budgethou- dende gemeenten (met meer dan 100 rijksmonumenten) stellen jaarlijks een eigen Gemeentelijk Restauratie Uitvoeringsprogram ma op. Dit zijn Schouwen-Duive- land, Middelburg, Vlissingen, Vee re, Goes, Sluis/Aardenburg en Tholen. Het Concept Provinciaal Restau ratie Uitvoeringsprogramma ligt van 6 maart tot 3 april 2002 ter inzage bij het Provinciaal Informatiecentrum, Abdij 9, Middelburg, op werkdagen van 9.30-12.30 en 13.30-16.30 uur, bij alle Zeeuwse gemeenten op de voor hen gebruikelijke tijden en in de Zeeuwse Bibliotheek gedurende de openingstijden. Belanghebbenden kunnen hun zienswijze voor 4 april 2002 schriftelijk kenbaar maken aan het college van Gedeputeerde Staten. W Dnvnnh nr, Hier vindt u NEDERLANDS GROOTSTE collectie Serviezen, Bestekken, Pannen en Glasserviezen. U aangeboden tegen de scherpste prijzen! SOLA bestekken en pannen, kijken en kopen bij Hensbergen in Sliedrecht tegen zeer lage prijzen Een schitterende cassette voor een ongelofelijk lage prijs, compleet in afgebeelde cassettebox, 12-persoons, 130-delig. U heeft keuze uit 5 fraaie modellen V./ 170 bestekken 150 serviezen Prijs vergelijkbare merken 67-». normale sola prijs 270.- actieprijs model Vcnezia Graag tot ziens bij: OT TrrvnrParallelweg4 B, 3364 AL Sliedrecht S I I H I 11\ H 1 Hl Afslag Wijngaarden/Nijverwaard (langs A15) 's maandags gesloten ULlLJL/lVLVjii 1 Telefoon 0184 - 411016 Fax 0184 - 422969 Donderdag koopavond Moderne tapijten worden speciaal voor ons met de hand geknoopt in o.a. Nepal en Marokko. Regelmatig bezoeken wij de oriënt om de mooiste perzen aan te kopen. Een sfeervolle collectie glaswerk is met zorg voor u samengesteld. if -A> mmmi Het OPEN HUIS bij Simons Kleding is altijd weer een verrassend leuke aangelegenheid. In een vertrouwde sfeer neemt u op uw gemak kennis van de nieuwste lente collecties, terwijl de koffie met iets lekkers klaar staat. De gezellige drukte maakt het winkelen bij Simons compleet. De nieuwe tentecollecties voor kinderen, tieners en (jonge)dames mag er weer zijn! Maak er nu kennis mee in het nieuwe filiaal van Simons. Een leuke attentie ligt voor u klaar! n—rrK" 'deren, tieners Open van woensdag-zaterdag Vrijdag koopavond

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 15