WHS verliest terrein in titelrace na gelijkspel tegen Olympia Trainer Frank Koppejan: titel geeft Emergo vleugels Vosmeer kan ook van tien man niet winnen Duiveland zit Smerdiek op de hielen na winst Lijstaanvoerder Noad wint ook in Zwaluwe Tholense Boys met hakken over de sloot in Arendskerke r J acco Vaders (Vosmeer) 13 Koersballen ^Donderdag 7 maart 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Twee treffers voldoende voor Noad Tom van Dijke eerste i In en tegen 's Heer Arendskerke haalde Tholense Boys een belangrijke 0-1 zege. Door de winst lijkt er geen ge vaar meer om te eindigen op de tiende plaats van de rang- lijst, een positie die de ploeg van Henk Hagenaars zou veroordelen tot het spelen van degradatiewedstrijden. Noad '67 omzeilde zaterdag een lastige klip door het voor zijn laatste titelkansen strijdende Zwaluwe op eigen terrein te verslaan. Het werd, mede dankzij een betwist doelpunt van Corné de Frel, 1-2 voor de Fluplanders. WHS liet in de titelrace onverwacht steken vallen. Op De Waaje werd tegen Olympia afgesloten met een 2-2 gelijkspel. Kruiningen won met 1-0 van Yerseke, zodat de strijd om het kampioenschap in de derde klasse B met de week spannender wordt. WHS afgetroefd Jeugd Türnen Tholen en St.-Annaland Smerdiek blijft koploper in de vierde klasse B. De blauwzwarten ontdeden zich in de tweede helft van een defensief ingesteld Halsteren. Het werd uiteindelijk 3-7 voor de lijstaanvoerder. Duiveland bleef in het spoor door een duidelijke 6-0 overwinning op SPS. Bij rust was het overigens nog 0-0. Stavenisse hield het sterke Chrislandia op 3-3. SPS na rust onderuit Veerkracht Stavenisse Patrick Ketting (WHS) Corné de Frel (Noad) 15 Maar liefst zestien doelpunten vielen dit weekeinde te noteren bij de Thoolse standaardteams. Consequenties voor de top van het klassement heeft dat niet. Patrick Ketting blijft met afstand lijst aanvoerder, gevolgd door Corné de Frel die de marge met Jacco Vaders iets ver grootte. Pierre Withagen van Smerdiek is in de achtervolging en bracht met twee treffers zijn totaal op tien. Zijn teamgenoten Hilbert Brinkman en Nourdine Achabar scoorden voor het eerst deze competitie, evenals Aijan Mosselman bij WHS. Zaterdag 9 maart uur SPS-Thol.Boys(Tholencup) 14.30 WHS-Mevo(vr.) 14.30 Stavenisse-Hoedekenskerke(vr.) 14.30 Thol.Boys 2-VVC 3(Schipper) 14.30 WC 2-WHS 2 14.30 Yerseke 4-Thol.Boys 3(vDonge) 14.30 FSV 3-Stavenisse 2(Martens) 15.00 Thol.Boys 4-Klundert 4(vdWeele) 12.30 Thol.Boys 5-DVO 5 14.30 Noad 4-Zwaluwe 5 13.30 SSV5-WHS4 12.45 Zondag 10 maart uur Ouwerkerk-Vosmeer(Broekhoven) 14.30 Vosmeer 4-Devo 3 10.00 Tweede kl.: 's-Heer-Arendskerke- Thol. Boys 0-1. Derde kl.: Zwaluwe-Noad 1-2, WHS- Olympia 2-2. Vierde kl.: Duiveland-SPS 6-0, Stave- nisse-Chrislandia 3-3, Halsteren- Smerdiek 3-7. Vijfde kl Vosmeer-Luctor 1-4. Dames: Smerdiek-Everstein afgelast. •Tweede kl. res.: Noad 2-Dinteloord 2 2-1, Thol.Boys 2-Klundert 2 afgelast, WHS 2-'s-Gravendee! 2 afgelast. Derde kl. res.: DVO 2-Smerdiek 2 1-4. Vierde kl. res.: Hoedekenskerke 2- Thol. Boys 3 1-1, Thol. Boys 4-Zwalu- we 3 afgelast Vijfde kl. res.: Smerdiek 3-Thol. Boys 5 afgelast, Internos 4-Smerdiek 4 0-3 Zesde kl. res.: Moerstraten 2-Vosmeer 2 0-4, Vosmeer 4-Bergen 6 4-2. Jeugd: Smerdiek B-RSV 4-1, Smer diek meisjes-Schutters 1-3, SPS D- Smerdiek D 2-4, Halsteren-Smerdiek El 7-2; Serooskerke-Thol. Boys A 0- 4, VVR-Thol. Boys C 8-0, Odio-Thol. Boys El 8-0, Thol. Boys E2-Bergen 5- 4, Thol. Boys F2-BSC 0-14, Dosko- Thol. Boys F3 0-3, Kogelvangers- Thol. Boys smurfen 3-2; WHS B-WHS 3 3-13, Nw.Borgvliet-WHS Cl 6-0, WHS C2-Bergen 2-3, WHS meisjes-Nw.Borgvliet 1-0, Vosmeer D- WHS D 3-7, Welberg-WHS El 4-3, WHS E2-Kogelvangers 3-0, Halste- ren-WHS E3 3-0, WHS Fl-Thol. Boys F1 2-2, WHS F3-Schutters 2-1 Noad 2 heeft Dinteloord 2 met 2-1 ge klopt. Bij de Sint-Philipslanders stond A-junior Danny Steijn naast Kees van Tiggele in de spits, terwijl Ike Verwijs en Erwin Kot op de bank begonnen. Noad startte niet best, met veel balver lies en slecht rondspelen van de bal. Ook was het middenveld weinig be weeglijk. De bezoekers durfden niet aan te vallen omdat de counters van Noad altijd gevaarlijk zijn. Halverwege de eerste helft kregen de Brabanders niettemin de kans om de score te ope nen, maar ze stuitten op doelman Lig- tendag. Na een half uur spelen nam Bram Filius een vrije trap richting Leo Zuidweg, deze kopte de bal terug op Kevin Overbeeke die de 1-0 scoorde. Tot de rust speelde Noad een hoger tempo, waardoor Dinteloord iets terug moest. Ook na de hervatting probeer den de Sint-Philipslanders de toon te zetten, maar de Brabanders gaven meer tegengas. Desondanks kwam de thuis club op 2-0. Een hoekschop van Leo Polderman werd door Patrick Kot te ruggelegd bij de tweede paal, waar Ke vin Overbeeke inkopte. Uit een solo scoorde de Dinteloordse spits halver wege de tweede helft de aansluitings treffer. Bij Noad kwamen Kot en Ver wijs in het veld voor Leo Zuidweg en Danny Steijn. Het team kwam meer on der druk te staan, maar de verdediging gaf weinig weg. Zo kreeg Noad ook meer kansen. Verwijs kreeg de bal van Van Tiggele nadat deze de doelman had omspeeld, maar hij miste voor open doel en liep daarbij zelf tegen de paal op. Na een korte behandeling kon Ver wijs de resterende tijd uitspelen. Tom van Dijke van gymvereniging WIK is zaterdag eerste geworden bij een selectiewedstrijd voor het regio team van de KNGU. Van Dijke kwam uit in de categorie pupil 2 en behaalde 52,4 punten op niveau 8. Robin van Dijke kwam in de categorie jeugd drietiende punt tekort voor de eerste plaats. Hij verzamelde 51 punten op niveau 5. Eveneens een tweede plaats, bij pupil 2 op niveau 2, was er voor Leander van Schetsen met 50,9 pun ten. De turners horen volgende week of ze deel gaan uitmaken van het team van Zuid-West-Nederland dat in Varsseveld in actie komt. In Oostkapelle was zaterdag het indi viduele regiokampioenschap met verplichte oefenstof, maar daar vie len geen Sint-Annalandse turnsters in de prijzen. In de categorie pupil 1 los 6 werd Jhoney le Doux 19e met 28,75 p; 21. Sandra Borst 28,05 p; 24. Nicole den Haan 27,8 p; 25. Step hanie Barnes 27,15 p. Categorie in stap los 7; 12. Bonnie Huibrechtse 31,65 p; 21. Leonie Mosselman 29,45 p; 29. Danica Huibrechtse 26,35 p; 34. Michelle Vermaas 23,85 p; 36. Anné de Graaf 22,4 p. Catego rie pupil 2 los 5: 53. Jessica Verhoef 21,4 p. Een goede afsluitende serie kan de Tholenaren misschien nog in de na- j competitie voor promotie naar de eerste klasse brengen. Groot is die kans niet. Hagenaars kan de rest van i dit seizoen hoogstwaarschijnlijk i geen beroep meer doen op de met j een zware enkelblessure kampende Piet den Boef. Voor de carrière van Stefan Maas (rugkwetsuur) wordt zelfs helemaal gevreesd. Behalve Den Boef en Maas ontbra- j ken zaterdag in Arendskerke ook i Wim Schot en Marnix Kousemaker I op het appèl. Positief was de rentree van Johan Schot in het hart van de verdediging. Samen met de jonge j Jeroen Nieuwkoop vormde hij een koppel dat de gevaarlijke spitsen van de thuisclub in bedwang moest hou- i den. Nieuwkoop had het moeilijk te- gen de geroutineerde Frank Goede- gebure. In de tweede helft nam J Hassan el Jilali na enkele positione- le wijzigingen de bewaking van I Goedegebure over en werd het be- langrijkste gevaar van Arendskerke geneutraliseerd. Een hoogstaande j wedstrijd werd het niet tegen de de- gradatiekandidaat, ook al omdat het veld vrijwel onbespeelbaar was. Ha- i genaars: „Automatisch krijg je dan veel lange ballen en daar ligt niet onze kracht. We probeerden aanvan- kelijk wel om op te bouwen, maar dat liep een paar keer bijna slecht af." De eerste kans van de wedstrijd was i voor Arendskerke. In de 4e minuut 1 schoot een vrijstaande speler hard maar recht op keeper Alex Hoogen- doorn. Aan de overkant waren er kansjes voor Ronnie de Graaff, Mi- chael de Jong en de sterk spelende Francel Kousemaker. Na een halfuur viel het achteraf beslissende doel- punt. Jan Groenewegen gooide er aan de linkerkant een fraaie actie uit die werd gevolgd door een even zo i mooie voorzet. De afdraaiende bal viel recht op het hoofd van Francel Kousemaker die tussen twee man schitterend binnenkopte: 0-1. Op slag van rust werd het bijna gelijk, i Hoogendoorn hield met een knappe reflex de voorsprong op het bord. In j het eerste kwartier na de hervatting i drong Arendskerke sterk aan. Ge- Jukkig voor Tholense Boys liet de thuisclub twee open kansen aan zich ^voorbijgaan. Na een uur haalde Ha genaars de als rechtermiddenvelder i-gestarte Arie Draaijer naar de kant. Jaben Kortland was zijn verrassende vervanger. Kortland was vorig sei zoen veruit de beste speler bij Tho lense Boys, maar haakte dit jaar vanwege studie af. In de aanloop naar het cruciale duel tegen Arends kerke had Stefan Maas, de nieuwe elftalleider als opvolger van de al eerder gestopte Aad Gunter, zijn maatje omgepraat. Hoewel onge traind bleek Kortland nog altijd in staat om het onrustige spel van Tho lense Boys te corrigeren. Hagenaars: „We moeten ons nog niet rijk reke nen met Jaben. Hij moet aangeven dat hij weer graag voor ons wil spe len. Ik hoop het wel. Hij is in staat om de opvolger van Johan Schot te worden. Hij blijft altijd voetballen, altijd kijken." In het resterende halfuur vergat Tho lense Boys de wedstrijd te beslissen. Jan Groenewegen schoot in vrij staande positie over en Ronnie de Graaf speelde een counter slordig uit. In het laatste kwartier kwam Said Oumhamed in de ploeg voor Groenewegen. In de slotfase drong de thuisclub nog enkele malen ge vaarlijk aan. Gescoord werd er niet meer. Over veertien dagen hervatten de Boys de competitie met een uit wedstrijd tegen het de laatste weken goed op dreef zijnde Veere. Hage naars wilde er nog niet teveel naar vooruit kijken. De Bergse oefen- meester stond langer stil bij het af haken van Maas. „Als je zo jong moet stoppen met voetbal is dat een sportief en menselijk drama. Heel jammer. En dat terwijl Stefan dit sei zoen juist zo goed bezig was." Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Sint-Maartensdijk: 1T. Goode en A. Leemreijze 50 p; 2. W. Lutt en L. Ver schoor 48 p; 3. C. van Gorsel 39 p; 4. A. Poot en M. Dane 31 p; 5. C. Free en C. van Mierlo 29 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. A. Bosters en mevr. C. Lindhout 32 p; 2. mevr. D. van Dijke en mevr. C. van Mierlo 30 p; 3. mevr. M. v.d. Zande en W. Lindhout 27 p; 4. mevr. N. Minheere en A. van Dijk 15 p; 5. mevr. L. van Poortvliet en mevr. C. Scheenhart, én F. Schoep 12 p. Meulvliet: 1G. Bolier en B. Schot 40 p; 2. T. Goode en L. Verschoor 37 p; 3. L. van Bale en T. Soomers 25 p; 4. J. Bos 21 p; 5. R. Bolier en W. Schot 20 p. Tholen stad: 1. mevr. F. Schellinger en mevr. R. Burrows 33 p; 2. mevr. Y. Verkamman en M. v.d. Houten 24 p; 3. N. Moerkerken en J. Geuze 23p; 4. me vr. R. Nagtegaal met wisselende part ner 20 p; 5. mevr. C. Praat en J. Bal 17 p; 6. mevr. C. Wilsing en D. Schellin ger 11 p. Patrick ketting en Vincent de Jonge rukken samen op naar het Olympia-doel. Derde klasse Zwaluwe en Noad hielden elkaar in de eerste helft goed in evenwicht. Beide teams opereerden voorzichtig en zochten met beleid naar openin gen. Noad stichtte het meeste ge vaar met spelhervattingen, waarbij het hoofd van Jaap van Oudenaarde vaak het aanspeelpunt was. Menno Fonteijne probeerde het een keer uit de tweede lijn. Corné de Frel ging goed door over de linkerkant maar de meegekomen Ronald den Braber kon juist niet in stelling worden ge bracht. Achterin moest Noad voort durend bij de les blijven om Koos Beversluis en de andere gereputeer de spitsen van de thuisclub in be dwang te houden. Het was met na me Cenny van Splunter die zich defensief in positieve zin onder scheidde. Van Splunter hield Bever sluis bijna geheel uit de wedstrijd en redde ook een keer op de lijn na een ingekopte hoekschop. In de 37e minuut nam de thuisclub de leiding. De Fluplandse verdediging werd verrast bij een snelle counter, waar bij Van Oudenaarde niet kon ingrij pen en Stefan Fonteijne door zijn directe tegenstander werd uitge speeld. Doelman Kees Lozekoot redde nog in eerste instantie maar moest zich uiteindelijk ook gewon nen geven: 1-0. Na de hervatting trok Noad het spel meer naar zich toe. De thuisclub zag nog wel een treffer wegens bui tenspel afgekeurd. In de 65e minuut kwamen de bezoekers verdiend langszij. Cenny van Splunter zocht bij een vrije trap opnieuw het hoofd van Van Oudenaarde die diagonaal inkopte: 1-1. Een kwartier voor het einde viel de beslissing. Iwan Geen- se zette voor en De Frel schoot, via de binnenkant van de paal, binnen: 1-2. De thuisclub protesteerde hef tig omdat de bal de doellijn niet zou zijn gepasseerd. Ook enkele Noad- spelers reageerden verbaasd toen de scheidsrechter floot en pas na enig aarzelen naar het midden wees. De treffer telde en ook een verwoed slotoffensief van Zwaluwe bracht geen verandering meer in de stand. Wel moest Lozekoot nog eenmaal gestrekt naar de hoek om de gelijk maker te voorkomen. Noad-trainer Peter van Poortvliet sprak van een goeie zaterdag. „Zwaluwe is een ploeg die er elk jaar wel bij is in de nacompetitie. We wisten wat we moesten doen. Ondanks dat we in een moeilijke fase zitten is het ge lukt om te winnen. Over veertien dagen hebben we Kruiningen. Noad heeft alles in eigen hand." WHS trof zaterdag in Olympia een opponent die ten opzichte van de heenwedstrijd zowel fysiek als technisch aanmerkelijk beter was geworden. De thuisclub werd lange tijd afgetroefd door Olympia dat zich bij winst wellicht ook nog had kunnen mengen in de titelrace. WHS-trainer Johan Sulkers had na het 2-2 gelijkspel dan ook gemeng de gevoelens. „In deze fase moet je thuis eigenlijk winnen. Gezien het spelbeeld moeten we echter blij zijn dat we er tenminste nog een punt hebben uitgesleept." In de 10e minuut namen de bezoe kers reeds de leiding. Na slecht uit verdedigen in de groenwitte defen sie kwam de bal onverwacht voor de voeten van de Brabantse spits die met een lob de iets te ver voor zijn doel staande Arné van Vossen kans loos liet: 0-1. Na een kwartier kreeg de thuisclub zijn eerste kansje. Mat- thijs Bruijnzeel haalde de achterlijn maar diens voorzet werd slechts half geraakt door de inkomende Pa trick Ketting. Olympia bleef de be tere ploeg en was enkele malen dicht bij een tweede treffer. Een maal mochten de Dongenaren dor- gaan op de rand van buitenspel en viel de boogbal juist naast de voor WHS goede kant van de paal. Na een halfuur kwam de thuisclub op gelijke hoogte. Hans Leune schoot tegen de arm van een verdediger en de scheidsrechter wees naar de stip. Ketting vijzelde vanaf elf meter zijn doelpuntentotaal weer ietsje meer op: 1-1. WHS speelde volgens Sul kers echter niet slim genoeg om Olympia voor rust nog op achter stand te zetten. „We zochten het te veel door het centrum en daar was het heel druk. We hebben de ruimte aan de rechterkant onvoldoende be nut." Na de thee pakte WHS de zaken energieker aan. Er werden meer du els gewonnen en Hans van den Ou den verzond enkele goede ballen die in de voorste linie echter onvol doende op waarde werden geschat. Wel was duidelijk dat WHS de in breng van de geschorste Leon de Witte node miste. Bij een goede uitval in de 70e minuut werd het I - 2 en liep WHS weer achter de fei ten aan. Kort daarop leek Olympia de partij te beslissen. Doelman Van Vossen was al gepasseerd maar voor open doel misten de Braban ders de reuzenkans. In het laatste kwartier speelde WHS alles of niets. Pinchhitter Egbert Moerland kwam in de ploeg voor Michel Mosselman en zorgde met zijn snelheid voor de nodige dreiging. In de 85e minuut trokken de groen- witten de zaak gelijk. De voor zijn broer Michel binnen de lijnen ge komen Arthur de Jonge leidde een aanval in die door de sterk spelende Arjan Mosselman beheerst in de ui terste hoek werd geplaatst: 2-2. WHS kreeg nog één kans op de vol le winst. De vrije trap van Ketting was echter de zacht om de Brabant se keeper te verrassen. Door het ge lijke spel verloor WHS terrein in de titelrace. Sulkers: „In deze vorm gaan we het niet redden om het kampioenschap. We zullen iets an ders moeten gaan verzinnen." Na 20 jaar vierde Emergo 1 weer een kampioensfeest. Het kampioenschap van Ymergo in de vijfde klasse reserve is volgens trainer Frank Koppejan het resultaat van opgevoerde trainingsintensi teit en een gericht jeugdbeleid. De Zevenbergse korfbaltrainer is trots op het behaalde resultaat. „Er is geweldig veel progressie geboekt. De gezelligheid heeft bij Emergo altijd voorop gestaan en dat doet het nog. Wel zijn we samen aan een gerichter resultaat gaan werken. Het mooie is dat het meer prestatieve denken de gezelligheid niet verdrongen heeft. Bij Emergo gaan beide aspecten op een wonderlijke manier samen." op kreeg de vereniging een geweldige klap te verwerken door het overlijden van voorzitter Dicky van der Linden. De club verloor daarmee haar belang rijkste inspiratiebron. Koppejan: „Met heel veel energie zijn we uit dat dal gekropen." Het aantal trainingen werd door Kop pejan opgevoerd naar twee keer per week. Daardoor verbeterde de tech niek van de selectie en nam het in zicht in de sport toe. Een volgende De ervaren Koppejan Rad drieënhalf jaar geleden aan als trainer. Kort daar- stap was in het seizoen 2000-2001 het toevoegen van de juniorenselectie aan de trainingen van het basisteam. Daardoor werd de jeugd weerbaarder, ook al omdat ze vorig seizoen regel matig in de wedstrijden werden inge zet. Dit seizoen maakten uit die lich ting Marchel de Frel, Jaco van Heemskerk, Nicole Dam en Justine Weijenberg de overstap naar de senio renselectie. Het eerste deel van de veldcompetitie verliep voorspoedig. Emergo staat op dit moment boven aan, met drie punten voorsprong op de achtervolgers. Voor de zaalcompe titie werd voorts weer een beroep ge daan op de geroutineerde Marco van den Hoek en Annemiek Bentschap Knook. De mix van jeugd en ervaren kracht bleek onverslaanbaar. „Het_ is boven verwachting gegaan", aldus Koppejan. Vanwege het kampioenschap mag Emergo het volgend seizoen in de vierde klasse reserve proberen. Door een beleidswijziging van de korfbal- bond wordt de huidige vijfde klasse overigens opgeheven als wedstrijdaf deling. De tegenstanders van Emergo worden voortaan beschouwd als breedtesport, waarbij de nadruk ligt op het recreatieve aspect. Alleen met een zogeheten wild card kunnen die clubs alsnog worden toegelaten tot de vierde klasse. Emergo is dankzij de ti tel in ieder geval wel verzekerd van promotie. Koppejan meent dat Emer go nog niet aan haar plafond zit. „Met een complete selectie moeten we ook in de vierde klasse bovenin mee kun nen doen." Voorlopig richt Emergo zich nu op het tweede deel van de veldcompeti tie. Ook daar wil de club de titel bin nenhalen. „We zullen er voor moeten knokken. Dit kampioenschap geeft in ieder geval vleugels. Het heeft twintig jaar geduurd voor Emergo. Ze wisten niet dat dit mogelijk was." Emergo B speelde uit bij Vios een stuk be ter dan in de thuiswedstrijd, toen het een pak slaag kreeg. Nu kwamen de rood zwarten tegen de koploper met 3-1 achter, maar bij de rust was de marge tot 4-3 ver kleind. De Tholenaren hervatten het duel echter niet goed en de tegenstander uit Willemstad liep weg naar 8-3. Het gat was voor Emergo te groot om nog terug te ko men, maar men liep nog iets in en uitein delijk werd het een 9-5 nederlaag. Har- men van Heemskerk nam vier treffers voor zijn rekening en Walter Geuze één. Het vooral verdedigend sterk spelende Emergo W hield Vios op 0-0. In de eerste helft liep het aanvullend niet goed bij de Tholenaren en na de rust hadden ze de pech dat de ballen niet goed vielen. De strafworpen eindigden in 9-9. Programma 9 maart: Oranje Zwart 2- Emergo, DSO 5-Emergo 2; Keep Fit- Emergo B, Springfield-Emergo C, Alba- tros-Emergo E, Keep Fit-Emergo W. Twee wedstrijden voor turners zijn er za terdag in de ^gemeente. Excelsior, SHF, Spido en WIK organiseren in Meulvliet samen een regionale springwedstrijd voor D/E-niveau. Daar zullen zo'n 127 groe pen in actie komen, waaronder leden van de verenigingen uit Poortvliet en Oud- Vossemeer. De wedstrijd in Tholen begint om half negen en duurt tot half vier. In de Wellevaete in Sint-Annaland staat vanaf negen uur een voorwedstrijd op het programma voor het N.K. herenturnen. De Thoolse inbreng is beperkt tot Bart de Wilde (pupil C). Tegen het bezoekende Luctor leed Vosmeer de derde nederlaag op rij. Verlies tegen de sterke ploeg uit Heinkenszand was op zich niet vreemd. Toch kwam de 1-4 nederlaag hard aan in het Vosmeerse kamp. Luctor speelde na een rode kaart vanaf de 7e minuut met een mannetje min der. Desondanks kon de thuisclub geen potten breken. Trainer Julian Roman miste bezieling in zijn elftal. „Zelf geef ik me voor de volle hon derd procent. Die wil om te winnen zou ik ook graag bij mijn spelers te rug zien. Op dit moment is die bezieling er niet. Vosmeer zit in een dal." drogen uit. Een taxatiefout in de Vosmeerse verdediging betekende in de 52e minuut opnieuw een ach terstand: 1-2. De thuisclub ging vervolgens meer tegen zichzelf voetballen. Onderling werd flink gescholden en ook de scheidsrech ter was meerdere malen mikpunt van de verbale frustratie. In de 65e minuut viel de beslissing. Balver lies aan Vosmeer-zijde resulteerde in een snelle aanval die enkel met een overtreding in het strafschop gebied kon worden gestuit. Vanaf de stip werd het 1-3. Vosmeer probeerde het nog wel. Het enige gevaar kwam van het centrale verdedigingsduo John Vroegop en Ed Mastbergen. De fy siek sterke verdedigers boezemden ontzag in en met name Vroegop was nog dicht bij een treffer. De paal voorkwam een tweede Thool se treffer. In de laatste minuten werd het na slordig uitverdedigen nog 1 -4. Zondag speelt Vosmeer te gen Ouwerkerk. Julian Roman was teleurgesteld na de zware neder laag tegen Luctor. „Ik heb altijd geroepen dat we na de winterstop nog wel wat konden bereiken. Daar moet ik van terugkomen. We heb ben meer tijd nodig dan ik dacht." In de openingsfase kreeg Luctor al een ideale kans om de score te ope nen. Vrij voor doelman Michel Neele schoot een doorgebroken aanvaller naast. Even later verga loppeerde een speler van de bezoe kers zich door opzichtig na te trap pen. Vosmeer kon de numerieke meerderheid niet uitbuiten, inte gendeel. In de 27e minuut nam de Bevelandse ploeg de leiding. Een voorzet vanaf de linkerkant werd over de Vosmeerse verdediging ge speeld en door een inkomende man perfect in de kruising geschoten: 0- IVosmeer probeerde daarna wel wat meer druk uit te oefenen en het tempo op te schroeven. Het team van Roman kreeg wat meer balbe zit, maar kansen werden voor rust niet afgedwongen. Onmiddellijk na de hervatting was het wel raak. De ingeschoven laatste man John Vroegop speelde Donald van Dam aan die met een hoog schot de Be velandse goalie kansloos liet: 1-1. Wie verwachtte dat Vosmeer daar na door zou drukken kwam be- iSiigiï Vrijwel wekelijks stuit Smerdiek op tegenstanders die zich ingraven in het eigen zestienmetergebied. Ook zaterdag op De Beek in en te gen Halsteren was het niet anders. De thuisclub, gehandicapt door het ontbreken van enkele gevaarlijke aanvallers, rekende volledig op de counter. Tot aan de rust had Smer diek moeite met de defensieve speelwijze. De 0-2 vlak voor de thee brak het verzet van de Braban ders. Smerdiek liep na rust eenvou dig uit naar 3-7. Toch wilde trainer Pim Potappel niet spreken van een gemakkelijke overwinning. „Het eerste halfuur hadden we het be hoorlijk moeilijk. We hebben pro blemen om het spel zelf te maken. De passing is de laatste weken niet zoals het moet zijn. En als de ruim tes klein zijn hebben we teveel de neiging om met de bal te gaan lo pen." Het scheelde maar een haar of Hal steren had na een kwartier de lei ding genomen. Een Halsterse aan valler mocht vrij op keeper Corné van Haaften afgaan. Gelukkig voor Smerdiek had de doorgebroken speler zijn zenuwen niet in be dwang en verdween de bal ruim naast het blauwzwarte doel. Na een halfuur namen de bezoekers de lei ding. Niels Hage werd fors aange pakt, de scheidsrechter gaf voor deel en Pierre Withagen scoorde: 0-1. Hage moest als gevolg van de overtreding geblesseerd naar de kant en werd vervangen door Hil bert Brinkman. Het was uitgere kend Brinkman die op slag van rust raak kopte uit een corner van Wit hagen: 0-2. In het tweede deel drukte Smerdiek het klassenverschil in duidelijke cijfers uit. Zonder noemenswaardi ge tegenstand liepen de bezoekers uit naar 0-5 door treffers van ach tereenvolgens Withagen, Erik van Haaften en Jordy Hage. Hierna verslapte de concentratie en kon de thuisclub een tegendoelpunt laten aantekenen: 1-5. De ingeschoven laatste man Remi Potappel maakte er op aangeven van Withagen 1-6 van. Halsteren scoorde nog twee maal tegen. Het laatste woord was aan de voor Jacky op den Brouw in de ploeg gebrachte Nourdine Achabar. De invaller bracht de 3-7 eindstand op het bord. In de slotfa se liet Potappel ook nog de jonge Ludwin Tröster debuteren. Carlo Opree ging voor hem naar de kant. Potappel was tevreden over het eindresultaat. „Ik vind het vooral leuk dat de 'invallers scoren. Kam pioen word je ook dankzij de bank." Duiveland hield zaterdag in de ti telrace gelijke tred met Smerdiek. Tot aan de rust wist SPS nog de nul op het bord te houden. Daarna was het hek van de dam. In een tijdsbe stek van enkele minuten keek de Thoolse ploeg tegen een 3-0 ach terstand aan. Halverwege de twee de helft volgde nog een zwakke pe riode, waarin drie treffers moesten worden geïncasseerd. Ondanks de 6-0 nederlaag hield SPS-trainer Gerard Lazarom naar eigen zeggen geen slecht gevoel over aan de wedstrijd. „We hebben zoveel mo gelijk aanvallend gevoetbald. De counter is echter dodelijk als je niet de juiste mensen op de spitsen hebt staan. De jongens bleven wer ken voor een beter resultaat." Lazarom kon geen beroep doen op keeper Peter van der Male. Zijn lo gische vervanger Niels Lisseveld was evenmin beschikbaar, zodat de jonge Niels Uytdewilligen onder de lat stond. Ook Michel Lisseveld en Jeroen Boer ontbraken. Johan Scheermeijer en Esmir Kustura waren niet fit maar moesten nood gedwongen wel starten. Na tien minuten viel bovendien Erwin Feijtel geblesseerd uit, zodat La zarom nog meer omzettingen in zijn team moest doorvoeren. Feijtel liep zijn blessure op bij een schot dat via de keeper en de lat net over ging, meteen de eerste kans van de wedstrijd. Pas in de blessuretijd van de eerste helft werd Duiveland voor het eerst gevaarlijk. Een aan valler kreeg vrije doorgang, maar de paal redde SPS. In de eerste vijf minuten na rust werd de Thoolse ploeg op een on overkomelijke achterstand gezet. Duiveland maakte daarbij goed ge bruik van het gebrek aan lengte bij Uytdewilligen. Een hoge voorzet van de flank werd door de spits in- geknikt: 1-0. Bij de volgende aan val was het weer raak. Een hoek schop kon bij de tweede paal door een vrijstaande speler van de thuis club opnieuw achter Uytdewilligen worden gekopt: 2-0. In de 49e mi nuut werd het na weer een hoge voorzet 3-0. „Dan kun je enkel nog het beste hopen", aldus Lazarom. „Maar we knokten ons terug in de wedstrijd en kregen ook enkele kansjes." De leeggespeelde Wiljan Lisseveld ging na een uur naar de kant voor Corné Rottier, bijna een traditione le wissel bij SPS. Tussen de 70e en 78e minuut moest Uytdewilligen nog drie keer naar het net. Een kopbal betekende 4-0, een door de SPS-keeper losgelaten voorzet leidde de 5-0 in en een intikkertje resulteerde in de 6-0 eindstand. Door de zege blijft Duiveland in het spoor van Smerdiek. De stijgende lijn bij Stavenisse was zaterdag ook tegen het sterke Chrislandia zichtbaar. De ploeg van trainer Rien Smits toonde bo vendien veerkracht. In het laatste halfuur werd een 1-3 achterstand goed gemaakt. Stavenisse, zonder de geschorste Jeremy Gierman en Bennart de Rijke (geblesseerd), opende sterk. De Brabanders, de laatste weken prima op dreef, wer den vastgezet door het fel uit de startblokken geschoten Stavenisse. Na een kwartier viel de openings treffer echter aan de overzijde. De buitenspelval mislukte en keeper Mare Hoogendoorn was machte loos: 0-1. In de 25e minuut werd het verdiend gelijk. De samen met Matthias Moerland in de voorste lijn geposteerde Kees van Putte omspeelde drie tegenstanders op rij en scoorde: 1-1. Na de gelijkmaker was vreemd genoeg de organisatie een tijdje zoek bij Stavenisse, waar Chrislandia nog voor de thee gretig van profiteerde: 1-2. Kort na de hervatting leek het voor Stavenisse een verloren partij te worden, want andermaal sloegen de Brabanders toe: 1-3. Smits haalde Matthias Moerland naar de kant en bracht Erik de Rooij binnen de lijnen. Net als vorige week tegen Smerdiek ging laatste man Martin Neele de voorste linie versterken. De offen sieve speelwijze betaalde zich uit. Na een uur viel de aansluitings treffer. Marco Klippel bediende Leen Lemson die vanaf 20 meter door een woud van spelers de doel man kansloos liet: 2-3. Tien minu ten voor het einde kwam de thuis club op gelijke hoogte. Bij een voorzet vanaf de flank sprong Kees van Putte hoger dan de Brabantse doelman: 3-3. In de slotfase koes terde Stavenisse het ene puntje te gen de hoger geklasseerde tegen stander.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 13