Smurdiekse dj 's Yen en Erik zijn de onschuld voorbij ^erferrfan^ Buitenschoolse opvang van start in kantine van Tholense Boys Rederijkers maken tragedie tot blijspel Ondanks puntverlies titelkansen AYC 3 Smash '76 boekt de eerste winst Wim Otterman nieuwe directeur bibliotheek Thools duo wil vooral geen gewone uitgangsavond organiseren Pindafabriek fam. Polderman vangt bot in Lepelstraat CDA breekt lans voor Ons Dorpshuis Marijn de Hond is mascotte Donderdag 7 maart 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Als opgroeiende jongens droomden ze al hardop van een eigen mengpaneel. Met een paar knoppen een massa jon geren helemaal loos laten gaan, dat leek iets magisch. Ondertussen zijn Erik Scherpenisse en Jan de Viet hard bezig om hun droom te realiseren. Niet alleen dat. De twee Smurdiekse studenten maken naam als organisato ren van grootschalige feesten. Hun eigen website wordt druk bezocht en met een eigen merchandise-lijn van da mes- en heren-T-shirts wordt aan de weg getimmerd. Ook verhuurt het duo geluidsapparatuur. J&E's Party-Ti me is, zeker op het eiland, een begrip geworden. De jon ge Smurdiekena'ars zijn onlangs eens met een accountant gaan praten. Geen overbodige luxe, aldus de 19-jarige Jan de Viet. „Het loopt steeds meer uit de hand." Zenuwen Mega-feesten Toekomst ffl H 'mÈÊÊSÊÈËÈÊÈÈB&^m. - -y De leukste mode van ruim honderd bekende merken. Voor haar én voor hem! Tholen is promotie na Hoogerheide Hij moet maandagochtend nog even naar de sleutel zoe ken, maar de 39-jarige Wim Otterman uit Bergen op Zoom zwaait energiek de zware voordeur van de open bare bibliotheek in Sint-Maartensdijk open. Sinds 1 maart is hij de nieuwe directeur van de stichting openba re bibliotheek Tholen. „Van tijd tot tijd moet je met iets nieuws beginnen," zegt hij. Gevoelig Jeugd Het is aan de vooravond van de feesten in de buurt." In feite begon het allemaal in 1996. Bij Jan de Viet, Erik Scherpenisse en Benny Leeuwenhaag ontstond in het begin van dat jaar het idee om een drive-in show op te richten. Met relatief eenvoudige apparatuur werd begonnen. In juni volgde de eerste boeking. Zoals dat vaker bij starters het geval is, ging het om een feestje in de familie, om precies te zijn bij een nichtje van Benny in Dordrecht. In maart 1997 bood de pas gestarte Smurdiekse jeügdsoos de kans om vaker te draaien en ervaring op te doen. Benny Leeuwenhaag haakte af, De Viet en Scherpenisse gingen als duo verder. In de soos hebben ze geleerd te draaien, zegt De Viet. „Een moeilijk publiek. Zoals bijna altijd op een dorp had iedereen een zeer uiteenlopende muzikale smaak. Er mocht ook niet gedronken wor den. Dan duurt het toch wat langer voor iedereen los komt." Na ruim een jaar hield de soos op te bestaan. Meteen raakte ook de dj- carrière van het tweetal in een dip. Pas begin 1999 kwam de zaak weer in een stroomversnelling. Erik werd dj in bar '1 Esperance in Sint-Anna- land. Niet veel later kreeg Jan de kans om enkele deuren verderop in Havenzicht te gaan draaien. Zeker in die tijd waren beide discotheken op Tholen 'the place to be'. In niet geringe mate bepaalden De Viet en Scherpenisse mede het succes van beide uitgaansgelegenheden. Het ging niet vanzelf, zegt De Viet. „Ze nuwen, trillende handen. Een groot publiek. Je mocht opeens geen fout meer maken." Scherpenisse: „We kwamen al elke week in Sint-Anna- land, dus we hadden er al wel een voorstelling van. Je hebt in eerste instantie ook te maken met de huis stijl van een gelegenheid. Natuurlijk wil je er ook wel je eigen stempel op drukken, maar zoiets doe je niet in een avond. In het begin van de avond draaide ik veel top-40, later na twaalven meer alternatief. Je wilt toch geen standaard-dj zijn." Blacklight Party, het zoveelste feest dat Scherpenisse en De Viet in zaal Haestinge in hun woonplaats geven. Morgenavond is het weer zover. Een maandenlange voorbereiding moet andermaal exploderen in een cool feest. De vette lichtshow en de I lekkere sound, het handelsmerk van J de twee jonge Thoolse onderne- mers, staat op voorhand bijna garant voor een geslaagd feest. De vaste schare bezoekers van de thema- feesten in Haestinge is met een flyer reeds persoonlijk op de hoogte ge steld van de Blacklight Party. Ande- re jongeren worden bereikt met her en der in en buiten de gemeente op- gehangen posters, door het creatie ve Smurdiekse duo zelf ontworpen uiteraard. Wat begin 2000 begon als een onschuldig feestje is ternauwer- 1 nood twee jaar later uitgegroeid tot een gebeurtenis waar een flink deel van jong Tholen naar uitkijkt. „We zijn de onschuld voorbij", zegt De Viet, beter bekend als dj Yen. We spreken met elkaar in het hol van Erik Scherpenisse, 20 jaar. Een goed geïsoleerde zolderverdieping aan de rand van Sint-Maartensdijk. Een reeks posters van voorbije fees ten aan de muur geeft de ontwikke ling van het duo weer. Steeds beter, steeds professioneler. Ook het Pio neer DJM-600 mengpaneel bewijst dat het tweetal de lat alsmaar hoger legt. Liefkozend laat dj Erik zijn hand over het meubel glijden. „Dit is echt top-of-the-bill, spul dat je ook op grote TMF-feesten ziet." De themafeesten in Haestinge zijn vol gens Scherpenisse voor J&E Party- Time al lang niet meer vrijblijvend. „Tegenwoordig werken we echt met een planning. Een half jaar van te voren weten we in grote lijnen al wat we willen. Dat is de grote winst ten opzichte van het begin. We blij ven van feest tot feest promoten, maar in ons hoofd werken we ver vooruit. Ik loop altijd met een pen op zak. Invalletjes noteren. Het is "echt een drijfveer voor ons gewor den. Het is moeilijk om over iets an ders na te denken. We willen altijd iets extra's brengen. Het mag geen gewone uitgaansavond worden. Het moet anders zijn dan de andere Dj's Erik Scherpenisse, Jan de Viet en Raymond Schrauwen van boven naar beneden) zijn inmiddels een begrip op Tholen. De in Sint-Annaland opgebouwde naamsbekendheid resulteerde ook in toenemend werk met de drive-in show. Op de Thomas Mavo in Hal steren werd gedraaid op een school feest, een zomer met tal van exa menfeestjes volgde. Beheerder Hans Visser van Haestinge bood hen in augustus '99 de kans om een Summer Party te organiseren. Na enkele megafeesten in het Smur diekse partycentrum werd besloten om voortaan een overkoepelend thema aan de feesten mee te geven. De broers Raymond en Maurice Schrauwen werden bij de organisa tie gehaald. De 23-jarige Raymond, oftewel dj McRay, staat bekend om zijn performance-talent. Hij kan de zaak opzwepen, zegt De Viet. Ook de op- en afbouw van de installatie en de aankleding van de zaal maak ten uitbreiding van de crew noodza kelijk. Scherpenisse, student com merciële economie in Breda, en De Viet, student small business in Rot terdam, profiteren ook steeds meer van de opgedane kennis op school. Scherpenisse: „We kunnen de theo rie nu meteen toetsen aan professio nele denkbeelden uit de praktijk. Hei moet vooral leuk blijven, maar als je wilt groeien, heb je centen no dig" De Viet en Scherpenisse zijn met hun J&E Party-Time inmiddels uit gegroeid tot een drive-in show met veel ervaring en professionele appa ratuur. Op een examenfeest van 't Rijks in Bergen op Zoom werd ge draaid voor 400 bezoekers. De Schuimparty in Haestinge staat te boek als het echte hoogtepunt van het duo. Beide Smurdiekenaars ko men nog elke dag terug naar de Smalstad. Het studentenleven in de grote stad laten ze grotendeels aan zich voorbijgaan. Vooral omdat ze willen investeren in hun eigen loop baan als dj, zegt Scherpenisse. „Als dj moetje altijd aan je techniek blij ven schaven. Dat betekent dat je el ke dag wel een uurtje achter je draaitafel moet zitten. Dat zie ik me op een kamertje in Breda niet doen. Daar zouden de buren niet blij mee zijn. Hier is alles goed geïsoleerd en kan ik mijn gang gaan." Een goeie techniek is nodig, maar zegt volgens De Viet ook weer niet alles. „Je kunt in principe technisch perfect draaien, maar als je het pu bliek niet aanvoelt, houdt het snel op. De dansvloer moet vol blijven. De kwaliteit van de dj wordt dan ook bepaald door de combinatie van techniek en het aanvoelen van het publiek." Scherpenisse en De Viet draaien nog altijd regelmatig in Sint-Annaland. Inmiddels zijn hun discotheken over vleugeld door de concurrentie in Poortvliet, tegenwoordig het uit gaanscentrum onder vooral de jong ste jeugd. Het duo trekt zich de ont wikkeling aan. Ze zijn op zoek naar de oorzaken. Het achterste van hun tong willen ze niet laten zien. Ze zijn tenslotte maar werknemer in Sint- Annaland, zeggen ze. „Beide zaken zijn er al redelijk lang en jeugd eist voortdurend vernieuwing. Dat is in Sint-Annaland misschien onvol doende onderkend. Stilstand is ach teruitgang, zeker in een trendgevoe lige jeugdcultuur. Het is onvoorstel baar, maar er groeit nu alweer een generatie op die Sint-Annaland als uitgaansplek nooit heeft gekend." Het Smurdiekse duo kijkt zelf ook alweer verder. Dromen over de toe komst zijn er volop. Een eigen disco theek lijkt De Viet wel cool. Scher penisse ziet meer in het verder uitbouwen van het partyconcept. „Daar willen we samen een stap mee vooruit zetten. Het moet nog groot ser worden en we zouden het con cept ook graag meer buiten het ei land onder de aandacht willen brengen. Het is hier een kleine markt. In de steden is er veel meer werk." Toch heeft J&E Party-Time de handen vol. „We zijn een allround drive-in geworden. Belgische dance is ons specialisme. Daar weten we echt de weg in. Maar ook voor een 40-jarige bruiloft draaien we onze hand niet om. We zijn van alle mark ten thuis." De familie Polderman zoekt ruimte in Tholen of Sint-Maartensdijk voor de pindafabriek, nu de rechter vesti ging daarvan verboden heeft aan de Slotweg in Lepelstraat. De pindafa briek zit al jaren in het bedrijfsver zamelgebouw te Sint-Maartensdijk, maar de ruimte daar is veel te krap. In de panden van een voormalig pa- tates-fritesbedrijf in Lepelstraat wil de Thopol b.v. de vleugels uitslaan. „We hadden een milieuvergunning nadat er geur- en geluidsmetingen waren verricht", vertelt mevr. H.A. Polderman-Martin. „Maar volgens de rechter mogen we er alleen fri tes maken en geen pinda's bakken of zilveruien opslaan." De familie Polderman heeft in Heense Molen namelijk ook nog een zilverui- enbedrijf (voorheen van C. de Greef). Wegens de beperkte capa citeit daar werden ook in Lepel straat zilveruien opgeslagen en ongebrande pinda's. Maar de Bre dase rechtbank stelde vrijdag de gemeente Bergen op Zoom in een procedure in het gelijk. De ge meente had terecht een last onder dwangsom aangezegd, zo oordeel de de rechtbank. De dwangsom van 1000 euro per overtreding met een maximum van 45.264,55 euro wordt opgelegd wanneer de op slag van zilveruien en ongebrande pinda's in Lepelstraat niet gestopt wordt. De rechter kwam Thopol wel tegemoet bij de ingangsdatum van de dwangsom: 16 in plaats van de door de gemeente gewenste 2 dagen na de uitspraak. „Wat de rechter zegt, dat moet ge beuren", concludeert mevr. Polder man. Ze is teleurgesteld in de ge meente Bergen op Zoom en met name wethouder Jansen. „We zijn aan het lijntje gehouden, terwijl we het pand in Lepelstraat destijds wel mochten kopen. Onze juridisch ad viseur bekijkt dan ook welke stap pen we kunnen ondernemen. Intus sen bekijken we diverse andere opties." Volgens mevr. Polderman vullen de zilveruienfabriek en de pindafabriek elkaar goed aan, waarbij het kantoorpersoneel en de monteurs voor beide ondernemin gen dienst doen. ÉNHHhHSÈ V il f Kaaistraat 4, Steenbergen, 0167 -563 430 Advertentie I,M. i Otterman was voor zijn aanstelling op Tholen negen jaar hoofd van de bibliotheek in Hoogerheide in de West-Brabantse gemeente Woens- drecht. Zijn werkgebied telde onge veer 10.000 inwoners. Tholen is met bijna 24.000 inwoners een stap vooruit, vindt hij. „Ik zie het zeker als een promotie." De bibliothecaris is echter ook in het Zeeuwse geen onbekende. Voor dat hij hoofd werd in Hoogerheide was hij zeven jaar lang jeugdbiblio thecaris van de openbare biblio theek in Goes. Otterman volgt di recteur N. Nanninga uit Bergen op Zoom op die tot 1 januari tijdelijk de honneurs waarnam na het plotse ling overlijden van directeur A. Nie- derer. Vanaf januari kwam regiodi recteur S.J. van Dixhoorn van de Zeeuwse, bibliotheek enkele dagen naar Tholen voor de lopende zaken. Otterman: „Er is veel blijven lig gen. Het wordt een flinke klus om het weer op peil te brengen. Ik heb er wel zin in. Ik ga mijn tanden erin zetten." De bibliothecaris treft de bibliotheek aan in een overgangsfa se. Er ligt immers een beleidsplan. Opgesteld door de gemeente samen met het bestuur van de bibliotheek, over de toekomst van de voorzie ning die jaarlijks ongeveer een half miljoen euro vergt. Van Dixhoorn: „Het beleidsplan is nu een van de zaken om uit te voe ren. Dat zal gefaseerd gebeuren. Binnenkort gaan we ermee begin nen. Het zal per woonkern bekeken worden wat de beste oplossing is." De bibliotheek heeft naast de vesti gingen in Tholen, Sint-Maartens dijk en Sint-Annaland, in Stavenis- se, Scherpenisse, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland uitleenposten die door vrijwilligers worden be mand. De raad heeft zich uitgespro ken voor een proef met bibliobus sen. Die zouden in de plaats van de uitleenposten ingezet kunnen wor den. „Maar het kan ook zijn dat we van andere bestaande voorzieningen gebruik gaan maken. Tegenwoordig wordt er aan brede scholen gewerkt. Daar zou de bieb ook in kunnen passen," aldus Van Dixhoorn. In elke geval moet verdere profes sionalisering voorop staan, zegt ze. Die mening is de raad ook toege daan. Otterman heeft geen ervaring met bibliobussen. „In een bus heb je wel een ruimer aanbod dan in een Wim Otterman begon maandag in Sint-Maartensdijk als directeur van de openbare bibliotheek Tholen. uitleenpost. Het kan op zich wel, maar het ligt hier gevoelig bij de vrijwilligers." De bus beschikt bo vendien over een computer die aan gesloten is op het Zeeuwse netwerk. Bestellen wordt daarmee vergemak kelijkt. Uitleenposten ontberen zo'n directe verbinding. Volgens Van Dixhoorn zijn de vesti gingen aan vernieuwing van de in ventaris toe, dient de collectie ver beterd te worden en zal er meer samengewerkt gaan worden met de scholen. Er waren overigens niet veel kandi daten voor de functie van directeur, zegt Van Dixhoorn: „Nee, het liep geen storm. Het waren er minder dan vijf." Voor Otterman is de nieu we baan een uitdaging, zegt hij. „Het klinkt afgezaagd, maar ik er vaar het wel zo. Ik vind dat je van tijd tot tijd iets nieuws moet begin nen. CDA'er J.P. Bout heeft burgemeester en wethouders opgeroepen om zelf te gaan kijken hoe het gesteld is met Ons Dorpshuis in Anna Jacobapolder, en vervolgens aan de slag te gaan. „We waren er onlangs met de fractie en kregen een waterval aan klachten te horen van de beheerster. Renovatie staat voor 2005 op het programma, maar zolang kan dit niet wachten. En dat geldt ook voor het Holland Huis in Scherpenisse." Wethouder me vrouw M.A.E. Velthuis zei op de hoogte te zijn van de mankementen. „Zeker in Anna Jacobapolder ziet het er erg uit. Maar u weet ook dat er een onderzoek is geweest naar de dorps huizen, dat is eind vorig jaar aan de gemeenteraad en de beheerders ge presenteerd." Om de dorpshuizen voor een nieuwe functie toe te rusten moet er, zeker in de kleinere plaatsen, heel wat gebeuren. „Dat zal veel voe ten in de aarde hebben en wordt over de verkiezingen heen getild." Vanaf maandag vindt de na schoolse opvang door de Stichting Kinder Opvang Tholen (SKOT) plaats in de kantine van Tholense Boys. De verhuizing is deze week in volle gang. De ruimte is inmid dels door de GGD en brandweer gescreend op veiligheid en hygië nische eisen. Na enkele kleine aanpassingen is de kantine nu volledig geschikt voor de opvang. Toch is er nog veel werk aan de winkel, aldus interim-direc teur Joop van Gisteren. „Er moet nog een afscheidingswand komen. Dat is de grote klus. De wand moet open en dicht kunnen, zodat Tho lense Boys er 's avonds en in het weekeinde terecht kan en wij door deweeks ons eigen plekje hebben." De buitenschoolse opvang is nu nog ondergebracht in peuterspeelzaal De Fabeltuin aan de Oudelandse- poort, maar kampt daar met ruimte problemen. De opvang richt zich op kinderen in de basisschoolleeftijd. Naar verwachting kunnen er op ter mijn in de kantine en het jeugdhonk van Tholense Boys per week zo'n honderd kinderen worden opgevan gen. De kinderopvang wordt huur der van Tholense Boys. In mei gaat het trainingsveld van de voetbalver eniging op de schop. Het ligt in de bedoeling om dan meteen de bui tenruimte van de kinderopvang aan te pakken. Er komen enkele klim toestellen en andere speelvoorzie- ningen. De officiële opening van de kinderopvang is voorzien op zater dag 8 juni, de dag van het clubkam pioenschap van Tholense Boys. Vol gens voorzitter Piet van der Vlies een uitgelezen dag om het project te presenteren. „Iedereen die de club een warm hart toedraagt is dan aan wezig en kan er kennis van nemen." Het bestuur van Tholense Boys be sprak dinsdagavond de details van de samenwerkingsovereenkomst. Dit voorjaar moet in principe ook de ledenvergadering nog groen licht geven. Van der Vlies verwacht geen problemen. „Dit is voor beide partijen interessant. Onze jeugdle den kunnen in principe aanschuiven bij de kinderopvang en kinderen van de naschoolse opvang kunnen, als ze dat willen, met ons meetrai- nen. Andere voorzieningen als zwembad en sporthal zijn om de hoek, allemaal op loopafstand van de scholen. Als vereniging spinnen we hier garen bij en we doen nog wat terug richting de Thoolse sa menleving." Landelijk zijn een aan tal vergelijkbare initiatieven gestart die door het Rijk als pilot project zijn aangemerkt. Het Thoolse pro ject hoort daar niet bij. Wel kan Tholense Boys een beroep doen op informatie en ondersteuning die voortvloeit uit de proefprojecten. De voetbalclub en de kinderopvang hebben onderling een aantal evalu atiemomenten afgesproken, waarop de samenwerking tegen het licht wordt gehouden. Toneelvereniging Rederijkerskamer Eendracht oogstte zaterdag succes met de opvoering van 'Een Griekse tragedie'. De Vossenkuil in Oud- Vossemeer was volledig uitverkocht voor wat allerminst een tragedie was, maar een 'ondeugend blijspel' geschreven door Ria de Looze-La- feber. De spelers vertolkten hun rollen met verve en dat wist het pu bliek te waarderen. Het verhaal speelt in de woning van Dirk en Mathilde van Houten (Kees-Jan van Gorsel en Janny van Oorschot). Van Houten is een fabri kant van boerenjongens en hij heeft een zakenrelatie uit Griekenland, een rozijnenteler, uitgenodigd. Zijn dochter Greetje (Marianna Lobbe- zoo) wil hij met deze man uit laten gaan, in de hoop dat er tussen die twee een relatie ontstaat. Maar Greetje is, zeer tegen de zin van haar vader, verliefd op de postbode Klaas (Roan Sloos). Het tweetal be denkt een plan: als de Griek een te legram stuurt dat hij komt, zal Klaas hem antwoorden dat dit niet gele gen komt en vervolgens de plaats van de rozijnenteler innemen als logé bij de Van Houtens. Wat het tweetal niet weet, is dat Mathilde ook haar zus Agaath (Roos Timmer mans) heeft uitgenodigd om te ko men logeren. En dat geeft com plicaties omdat er maar één logeer kamer is. Als de Griek - met de prachtige naam Lamenopoulos - laat weten dat hij komt, lukt het Klaas niet om de afspraak te annuleren. Hij ver schijnt - uren te vroeg - in traditio neel Grieks kostuum bij de Van Houtens, waar Agaath probeert hem te versieren. Als Greetje en haar vriend even weg zijn, arriveert de echte Lamenopoulos (Frans Bur gers), eveneens in Griekse dracht. De familie merkt het verschil niet. De buitengewoon nieuwsgierige buurvrouw Koekoek (Herberien Theunisse), die op de onmogelijkste momenten binnenstapt, blijkt de liefde voor de zangeres Nana Mous- kouri te delen met de rozijnenkwe ker. Zonder zijn kostuum herkent de familie hem overigens niet meer en zodra de Griek bemerkt dat er een bedrieger rondloopt, gaat hij zich voordoen als Lamenopoulos' lijfarts Esculapos. Dit alles leidt tot de no dige misverstanden en komische si tuaties. Daarbij treedt ook nog een taxichauffeuse (debutante Ans den Engelsman) voor het voetlicht die tot haar ergernis van niemand een tip krijgt. Uiteindelijk krijgt pa Van Houten zijn rozijnencontract, doch ter Greetje haar Klaas en ook La menopoulos en buurvrouw Koe koek vinden elkaar. Alleen Agaath wordt teleurgesteld. De spelers werden na afloop be loond met een gul applaus en Hen- nie Pons bood bloemen aan. Die waren er ook voor regisseuse Bets Gaakeer, grimeuse Tanny Boer en de decorbouwers Geert Timmer mans, Leen Moerland, Piet Rogge band en Kees-Jan van Gorsel en fo tograaf Wim Fase. Ans den Engelsman had de fraaie Griekse kostuums gemaakt, vertelde Hennie Pons het publiek. Zij had een speci aal dankwoord voor belichtingsman Piet de Leeuw, die na al die jaren zijn werk gaat afbouwen. De avond werd besloten met muziek van Del ta drive-inshow. Volleybal Met nog drie wedstrijden te gaan kan AVC 3 de titel in de derde klasse H van de regio Zuidwest nauwelijks ontgaan. Maar zaterdag lieten de Tholenaren punten liggen tegen de nummer twee, Voverdi. In Meulvliet werd het 2-2. hebben. Voverdi was in het achterveld vrij sterk aanwezig zodat de Thoolse aanval daar weinig kansen kreeg. AVC besloot daarom, meer variatie in het spel te bren gen. Dat resulteerde in de derde set niet in winst: 25-19 voor Voverdi. De vierde werd een spannende, gelijkopgaande strijd waarin AVC met 25-22 wist te winnen. De zesde plaats op de ranglijst lijkt het hoogst haalbare voor de Thoolse dames, die op 11 maart SDC op bezoek krijgen. Meisjes A nam het op tegen Cometo uit Bergen op Zoom en verloor met 3-1. De eerste ontmoeting eindigde nog in 4-0 voor het Thoolse team, maar dit keer won het alleen de tweede set en gaf de derde nipt gewonnen (26-28). Zaterdag treft het tpam in Roosendaal Mikro Electro. Ook jongens B kreeg Cometo op be zoek. Het werd een leuke wedstrijd met aan beide kanten goed volleybal. De lan ge railey's zorgden voor een leuk kijk spel. Mede doordat AVC fysiek sterker was, trokken ze de eerste drie sets ge makkelijk naar zich toe. Gaandeweg sloop ook hier de gemakzucht en het concentratieverlies in het spel. Dat ma nifesteerde zich in de vierde set, waar AVC steeds op achterstand stond. Bij 24-19 voor Cometo leek het gebeurd te zijn, maar een heel goede servicebeurt van Paco Hommel betekende de omme keer. Uiteindelijk won AVC de set met 26-24 en daardoor de wedstrijd met 4-0. De wedstrijd kende twee gezichten. De eerste en de tweede set waren duidelijk voor AVC, dat met goed volleybal voor kwam dat Voverdi in zijn spel kwam. De Tholenaren serveerden goed, hielden met hun aanvallen de tegenstander onder druk en stonden hun mannetje als de bezoekers een keer aanvielen. Tegen het einde van de tweede set sloop er gemakzucht, een oude kwaal, in de ploeg, maar desondanks wa ren beide sets voor de thuisclub (25-18 en 25-23). AVC begon de derde set slecht en keek voortdurend tegen een forse achter stand aan. Pas tegen het einde kwam men beter in zijn spel. Van 21-16 kwamen de Tholenaren terug tot 21-23, maar het team kon niet doordrukken en verloor met 21- 25. De laatste set was AVC bij de les en nam vier punten voorsprong. Maar op nieuw werd niet doorgedrukt en Voverdi rook zijn kans. Het kwam tot diverse aan vallen en 'killing blocks' en won ook deze set met 21-25. Het damesteam van AVC deelde de punten eveneens met Voverdi. De Brabanders, die twee plaatsen hoger op de ranglijst staan, pakten de eerste set met 25-16. Aan Thool se kant liep het nog niet lekker, maar dat werd in de tweede set ruimschoots goed gemaakt. Met 25-12 trok AVC de winst naar zich toe. Er werd hard gewerkt en men moest het vooral van tactisch spel De eerste overwinning van Smash '76 is een feit. Voor eigen publiek klopten de Sint-Annalanders zaterdag in hun vierde competitieduel de nummer twee, Back Hands 3, met 6-4. In de zesde klasse blijft Smash 5 koploper met acht punten voorsprong. staat nu vierde met 19 punten uit vier wedstrijden. Morgenavond gaat men op bezoek bij rode-lantaarndrager Markiezaat 2. Bij de senioren waren de meeste teams zaterdag vrij. Smash 5 speelde eerder al tegen Kapelle 8 en won met 7-3. Piet van Dijke, Chris Hage, Leen Guiljam, Rina Bout-den Ouden en Anné Sturris blijven koploper in de zesde klasse met acht punten voorsprong. Het eerste jongensteam blijft koploper in de landelijke C-klasse. Zelf speelde het gelijk (5-5) tegen Tanaka 2, terwijl de concurrentie verloor. Merijn v.d. Klooster, Harm Westdorp en Remco Vroegop hadden een pittige tegenstan der in het team uit Etten-Leur en de wedstrijd ging dan ook gelijk op. Het meisjesteam in de landelijke klasse kwam met een 6-4 overwinning terug uit Leiden. Tegen Docos bleven Anky Vroegop en Leontien van Keulen onge slagen, terwijl Diana Heijboer niet tot scoren kwam. Het team gaat zaterdag op bezoek bij Rijnsoever. Bij de jeugd in de afdeling Zuidwest blijven de prestaties aan de matige kant. Vrijwel alle teams verloren hun duel met ruime cijfers. Alleen Smash 5 wist te winnen (6-4), van TCO uit Ossendrecht. Veerle Lammers was de sterkste speel ster, zij bleef ongeslagen. Cindy v.d. Klooster won twee keer en het dubbel spel was eveneens voor Smash. Liefst vier van de zes jeugdteams staan onder aan in hun klasse. volgens gekoppeld aan de Austra liër Brett Emmerton, één van zijn favorieten, om zo het veld op te lo pen. De arena kolkte, het publiek had er zin in, de spelers stonden te trappelen en het weer was goed. Een ideale ambiance dus. Na het nemen van de foto's gingen de mas cottes naar de tribune om de wed strijd te bekijken. Feyenoord kwam op voorsprong en uiteidelijk werd het 1 -1waar de meesten vrede mee hadden. Het werd een onvergetelij ke dag voor de mascottes, met als enigste minpuntje dat hun bus én die van de spelers bekogeld werden. Van de mascottebus sneuvelde een ruit, maar dat kon de pret niet druk ken want ieder kreeg een Feye- noord-rugzak gevuld met cadeau tjes. Tegen de ploeg uit Sint-Willebrord bogen de Sint-Annalanders een 0-1 achterstand om in een riante 3-1 voorsprong, door overwinningen van Anné van Dijke, Christian van 't Hof en de winst in het dubbelspel. Smash had vervolgens een tik kunnen uitde len, maar Van Dijke verzuimde dit en verloor in drie games zodat het 3-2 stond. Verrassend en belangrijk was daarna de eenvoudige zege die Ga- briël Gunter in zijn partij boekte. Van 't Hof zorgde voor een 5-2 voor sprong en er leek een ruime zege aan te komen. Maar Van Dijke verloor opnieuw, met 21-19 in de beslissen de derde game. Van 't Hof maakte 6- 3 en daarmee was de eerste overwin ning een feit. Gunter verloor daarna nog, zodat de eindstand 6-4 werd. Routinier Van 't Hof had een belang rijk aandeel in de winst, want hij bleef ongeslagen. Van Dijke en Gun ter zorgden ieder voor één punt en voor het eerst in vier wedstrijden werd ook het dubbelspel weer eens door de Sint-Annalanders gewon nen. Door de zege schuift Smash één plaatsje op (het stond voorlaatste) en De 8-jarige Marijn de Hond uit Tholen was zondag één van de elf wedstrijdmascottes bij eredivisio- nist Feyenoord. Marijn is lid van de kinderfanclub Kameraadjes van de Rotterdamse club. De wedstrijd was aansprekend, want het gezelschap reisde met een bus af naar de Am sterdam Arena voor het treffen met aartsrivaal Ajax. Spannend voor zo wel de mascottes als de begeleiding, want niet eerder nam Feyenoord mascottes mee naar Amsterdam. De jongelui werden in een kleedkamer in hun tenue gestoken en opgesteld onderaan de trap waar de spelers het veld op kwamen. Marijn werd ver-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 11