Afbraak christelijke bastions gaat door Nachtbus van Bergen op Zoom naar Tholen r iif OerlemaB Hf oerlemal Lijsttrekker Van Belzen: 'Tholen geen overloopgemeente van de Randstad" SGP moet zich in duaal stelsel offensiever gaan opstellen Kom op ChristenUnie pleit voor een hernieuwd normbesef i Praten over stoeptegels en lantaarnpalen is er niet meer bij Blubber Maffia Donderdag 21 februari 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Voorzitter W. Kolijn van SGP waarschuwt: De christelijke partijen staan op de tocht. De binding met de Bijbel wordt allengs losser. De afbraak van herkenba re christelijke bastions gaat door. De aanvallen komen niet alleen van buiten, maar ook van binnen de partij. Dat zei algemeen voorzitter W. Kolijn van de SGP vrij dag op de verkiezingsbijeenkomst in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet tegen zo'n 50 belangstellenden. Los van God Hobby leukste mode van ruim honderd bekende merken. Voor haar én voor hemi De landschappelijke waarden van Tholen moeten behouden blijven. Daarom kiest de ChristenUnie voor een selectief beleid bij het ontwikkelen van bedrijventerreinen en mogen recreatieprojecten uitsluitend een kleinschalig karakter heb ben. Lijsttrekker P. van Belzen herhaalde deze standpunten nog maar eens op de verkiezingsbijeenkomst die de Chris tenUnie woensdagavond in De Wingerd in Tholen hield. „Wij zullen er ons tegen verzetten dat Tholen een overloop gemeente van de Randstad wordt. Tholen moet Tholen blij ven. Op dit punt moeten we tot het uiterste gaan." Levensvragen Normbesef Het duale stelsel dat na de gemeenteraadsverkiezingen wordt ingevoerd, betekent een grote verandering in het besturen van de gemeente. Of het er beter door wordt, staat nog te bezien, maar volgens de Thoolse SGP is het ook een uitdaging. De SGP zal zich actiever op moeten stellen om jongeren warm te maken voor de politiek. Van defensief naar offensief. Dat bleek vrijdagavond tijdens de forumdiscussie op de verkiezingsbijeenkomst in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet. Grote zorg Net als VVD Defensief Huisartsen PvdA Lijst 2 Hoewel de SGP over het algemeen niet te klagen heeft over kiezers- trouw, baarde het Kolijn zorgen dat ook in zijn partij de Bijbel niet meer zo nauw genomen wordt. Met name de 'afval binnen de partij', maakt de voorzitter ongerust. Niet alleen de buitenwereld beukt op de beginselen van de SGP, maar ook in eigen gelederen wordt gemorreld aan de principes. „Aan de andere kant hebben we nog de mogelijk heid om ons geluid te laten horen. Er zijn in toenemende mate belem meringen, maar er zijn nog veel mogelijkheden. Waar ter wereld klinkt er in politieke vergaderzalen nog regelmatig een oproep om God en Zijn Woord nog te erkennen en daaraan te onderwerpen? Wjj kunnen nog verantwoord kiezen, ook al is het op mensen met alle ge brek en tekort. Verder moeten wij bedenken dat God regeert. We be- '"len dat, maar pp'oven we dat oov werkelijk?" Volgens Kolijn is het vaak zo dat - ondanks de belijdenis - mensen de wereldregering niet 'aan Hem toe- trouwer'. perspectief li volgens de voorzitter in die belijde nis en in de beleving dat het 'niet om onze christelijke politiek gaat, en ook niet om de SGP, maar dat de Heere Jezus Christus het hoofd van de kerk is en ook de koning der ko ningen'. Het politieke en maatschappelijke klimaat is volgens Kolijn in ons land 'godloos'. „Los van God. Waar word ik materieel beter van? Daar gaat het vandaag de dag voor al om: Ingrijpende besluiten over euthanasie en abortus hebben nau welijks geleid tot politieke ver schuivingen. Maar de uitspraken over bijvoorbeeld de aanpak van de wao leiden meteen tot grote veran deringen in de kiezersgunst." Rege ringspartijen durven volgens Kolijn zulke onderwerpen nauwelijks te noemen. „Maar daar ligt wel de voedingsbodem voor het succes van opportunistische politiek for tuinzoekers. De gevestigde partijen moeten de hand in eigen boezem steken." Teveel partijen hanteren volgens hem een verhullend taalge bruik, zijn te voorzichting om maar niet uit de boot te vallen bij de col legeonderhandelingen. „In dat kli maat, waarvan wij niet moeten den ken dat wij daar immuun voor zijn, blijft de SGP van mening dat haar beginsel een betere weg aanwijst. Niet vanwege dc mensen die het uitdragen, maar vanwege de bron waaruit geput wordt." Kolijn maakte kanttekeningen bij het invoeren van het duale stelsel. De zorgen over de toenemende kloof tussen bestuurder en bestuur den zijn volgens hem terecht. Voor al de lokale politiek heeft daar last van. Het aantal leden van de poli tieke partijen daalt en het opkomst- ne'- jmtagt; bijverkiezingen van gemeenteraad en provinciale staten loopt terug. „Het lukt de SGP nog om mensen naar vergaderingen te krijgen. In SGP-gcmeenten of kies- Hjc'^cien 'ig* pkomst aanzien lijk boven het gemiddelde. Toch gaat het verschijnsel van afnemen de belangstelling ons niet voorbij. Het automatisme dat kinderen uit t "Gp 1 werden en SGP stemden, is voorbij." Politiek actief zijn wordt nu vol gens Kolijn gezien als een hobby en niet als 'een plicht die voort vloeit uit onze belijdenis van de overheid als dienares van God'Hij vroeg zich af of de plaatselijke kiesverenigingen wel genoeg doen om jongeren te interesseren voor de politiek. Volgens Kolijn is het de vraag of het dualisme helpt om de kloof te overbruggen. De diepte en de ernst van de problematiek worden er vol gens hem niet door erkend. En die hebben een levensbeschouwelijke en een maatschappelijke achter grond, zoals individualisme, mate rialisme en pragmatisme. Niet in het minst draagt het afschudden van een godsdienstige binding daar aan bij. „Het is dan ook erg opti mistisch om te denken, met het ver anderen van de organisatie, en wat extra geld, maar een begin van een cultuurveranderring te kunnen be werkstellingen." Met ingang van 2/3 maart gaat er elke zaterdag-zondagnacht om 1.30 en 3.00 uur een bus vanuit Bergen op Zoom naar Oud-Vosse- meer en Tholen rijden. „Uitgaan in Bergen op Zoom wordt dus nog veiliger en leuker!", meldt het Bergse gemeentebestuur. Aan de gemeente Tholen zal om subsdie worden gevraagd. De gemeente Woensdrecht heeft al een bijdrage van ruim 3000 euro toegezegd en de nachtbus wordt ook gesubsi dieerd door de gemeente Bergen op Zoom, de provincie Noord-Bra bant en de vervoersmaatschappij BBA. Het openbaar vervoer op Tholen staat onder druk. In Anna Jacoba- polder rijdt ter vervanging van de reguliere lijndiensten al een buurt bus, die bij de gemeente tevergeefs aanklopte voor subsidie. Openbaar vervoer is een taak van de provin cie, vinden b. en w. De gemeente besturen van Bergen op Zoom en Woensdrecht denken daar anders over. En ook de provincie Noord- Brabant heeft nog een potje met geld om een nachtbus in te zetten. De passagiers betalen 3,50 euro en wie een regulier busabonnement heeft of een ov-jaarkaart kan voor 2,50 euro mee. De bussen vertrek ken aan de Westersingel in Bergen op Zoom en gaan dan via Halste ren, Lepelstraat, Steenbergen, Nieuw-Vossemeer naar Oud-Vos- semeer en Thplen. Dat is het eind punt, zodat de Tholenaren wel een halfuur moeten omrijden voordat ze thuis zijn. De nachtbus vloeit voort uit een onderzoek onder leerlingen van het voortgezet on derwijs in 1999, waarbij ook het Schelde college in Sint-Maartens dijk is betrokken. Zo'n 76% van de jongeren gaf aan 's nachts van zo'n busdienst gebruik te willen maken. iJe bussen kunnen op ver zoek ook na een schoolfeest inge zet worden. Het sluitingsuur op Tholen is 2.00 uur. In Bergen op Zoom mogen er na dat tijdstip geen nieuwe klanten meer naar binnen, maar de stamgasten kun nen dan rustig op hun barkruk blij ven zitten. 7 r i ih Kaaistraat 4, Steenbergen, 0167 -563 430 idvertentie ÏM. De komst van Kamerlid A. Rouvoet linksvoor) naar Tholenbetekende voor de Christen Unie in Zeeland het begin van de verkiezingscampagne. De ChristenUnie krijgt volgens A. heid willen toestaan. We moeten niet Piet vanwege deze standpunten nogal eens het verwijt dat ze alles wil be vriezen. Ten onrechte, vindt de twee de man op de kandidatenlijst van de partij. „We kiezen voor een beperkte groei, waarbij we goed voor ogen moeten houden waar we bedrijvig- de illusie wekken dat we hier werk voor de hele regio hebben. Wij vin den het ook belangrijk om het bedrij venterrein in Sint-Maartensdijk aan te pakken. Zo'n entree van de kem moet gesaneerd worden en heringe richt. De grondprijzen in Tholen mo gen wat ons betreft ook omhoog. Die zijn nu relatief aan de lage kant. Laat de schaarste van de grond maar in de prijs tot uitdrukking komen." Landelijk spreker André Rouvoet, Tweede-Kamerlid voor de CU, re ageerde op vragen uit de zaal over de aanrijtijd van de ambulance in het buitengebied. Onlangs duurde het in Sint-Philipsland weer drie kwartier voor een opgeroepen ambulance ter plaatse was, aldus een inspreker in de zaal. Rouvoet vond dat er politieke moed voor nodig is om dergelijke on gewenste ontwikkelingen tegen te gaan. Met name zag hij een rol weg gelegd voor minister Bohst van volks gezondheid en haar eventuele opvol ger. „De overheid is verantwoordelijk voor de toeganke lijkheid en kwaliteit van zorg. Er moet een gezaghebbend beroep ge daan worden op de directies van zie kenhuizen en andere zorgcentra. Het zijn de directies die primair besluiten tot fusies en het afstoten van taken. Er moeten harde garanties komen dat de aanrijtijden gehaald worden. Daarom is het zaak om als overheid ervoor te zorgen dat bedrijfsecono mische motieven worden doorbroken en dat de zorg gegarandeerd wordt, ook op de eilanden." Oud-Tholenaar D.P. Visser, tegen woordig Zeeuws statenlid voor de CU, vroeg panellid J. de Feijter naar de stand van zaken rond de Thoolse brandweer. Wat De Feijter betreft, blijft het korps ook in de toekomst aangesloten bij West-Brabant. „De normen voor de aanrijtijd zijn vanuit Brabant haalbaar, vanuit het Zeeuwse niet. De samenwerking met Roosen daal is heel prettig. De landelijke trend is om de werkgebieden van de brandweer gelijk op te laten lopen met de provinciegrenzen. Die ge dachte is gebaseerd op incidentele rampenbestrijding. In de dagelijkse zorg zitten er aan een overgang naar Zeeland nogal wat nadelen vast. De kwaliteit van de brandweer is in het geding. Een tweede duikteam vanuit het Zeeuwse is bijvoorbeeld drie kwartier onderweg vanaf Goes of Schouwen-Duiveland, terwijl onze Bergse collega's in 20 minuten op de stoep staan." Met de verkiezingsbijeenkomst in De Wingerd opende de ChristenUnie in Zeeland tevens de campagne voor de Tweede-Kamerverkiezingen op 15 mei. Ongeveer 25 belangstellenden kwamen af op de politieke discussie. Het merendeel van de aanwezigen hoorde bij het kader van de plaatselij ke afdeling van de CU. Volgens voor zitter O. ter Beek hebben de kandida ten van de partij het niet gemakkelijk. „Regeren en sturen is in deze tijd niet eenvoudig. Er lijkt niets vanzelf te gaan en iedereen wordt bestormd door vragen en levensvragen. Er is veel gebrokenheid, veel onrecht, veel ziekte en veel onveiligheid." Ter be moediging las Ter Beek voor uit Deuteronomium 11:20 en Mattheüs 5 (13-16), de beroemde Bergrede. „God wil ons wijz'Jfc z.ials toen het Volk Israel stond voor het Beloofde Land." Rouvoet ging in op de campagne die de CU voert voor zo'"el de raads- als de landelijke verki iren. „Durf te kiezen voor normen, dat is het motto dat door beide verkiezingen heen loopt. Normen als thema zijn volgens velen niet leuk, ze rijn beperkend. Dat willen de mer I riematl niet horen, zo is ons gezegd. Toch hebben we er bewust voor gekozen. Dit the ma typeert ons." Rouvoet bestreed dat de CU er op uit is om vrijheden te beperken. Wel kantte het Kamerlid zich tegen wat hij noemde de Paarse geest der eeuw. „Het niet aantasten van de persoonlijke vrijheid staat centraal onder Paars. Het stellen van regels zou de individuele vrijheid be perken. Dat valt nog te bezien. Re gels leiden soms juist tot vrijheid en ontplooiingsmogelijkheden." Als voorbeeld van die stelling wees Rouvoet op gehandicapten. De CU heeft in de Kamer met een motie ge probeerd om ook gehandicapten en chronisch zieken op te laten nemen in artikel 1 van de Grondwet, het artikel dat handelt over anti-discriminatie. „Zij strijden al heel lang voor gelijke behandeling. Tot nu toe is het alleen bij mooie woorden gebleven. Dat is niet acceptabel voor Christenen." Ook andere verdrukten, zoals asiel zoekers en verslaafden, hebben vol gens Rouvoet juist baat bij duidelijke regels. „Zonder heldere normen voor toelating kan een politiek vluchteling nooit de vrijheid beleven." Heroïne verstrekking en coffeeshops zijn voor de CU taboe. Rouvoet baseerde zich daarbij op een recent bezoek aan De Hoop in Dordrecht, een evangelisch afkickcentrum. „Wie de verslaving in stand houdt, geeft de verslaafde op. In coffee-shops bestaat geen schei ding van markten. Nederwiet is zo sterk, dat zijn harddrugs. Ons ged oogbeleid is in strijd met heldere re gels." Moraal moet weer normaal gevonden worden, betoogde Rouvoet. Ook in de Kamer mist hij te vaak een diep gaande discussie over waarden en normen, bijvoorbeeld in het euthana siedebat of in de gang van zaken rond het homohuwelijk. „Mag het een keer ergens over gaan alsjeblieft, mag het nog een keer botsen? De Kamer lijkt een besluitvormingsmachine, er is geen ruimte voor principiële dis cussie. Het is een verarming van de politiek als je niet meer mag zeggen wat je denkt. Over fatsoen moet je gewoon kunnen doen." Aan veiligheid zijn onder de Paarse kabinetten volgens Rouvoet veel mooie woorden gewijd. „Toch b* ven door capaciteitsgebrek nog altijd een miljoen aangiften per jaar op de plank liggen. De balans is niet posi tief. Er moet geïnvesteerd worden in agenten en kwaliteit. Er moe meer zaken worden opgehelderd. Daarbij moeten we oog houden voor de spreiding van agenten. De cap; teit buiten de Randstad laat te wen sen over." Een blik agenten op trekken is echter volgens Rouvoet niet voldoende. „Het zet geen zoden aan de dijk, als het niet gepaard gaat met het versterken van het normbe sef. De overheid moet daarbij het goede voorbeeld geven. Dat betekent geen schikkingen met het bedrijfsle ven dat in de fout gaat, maar echte straffen." Ook het oplossen van de knelpunten in de zorg is voor de CU een speer punt bij de komende verkiezingen, aldus Rouvoet. Er moeten meer han den aan het bed komen en de moraal dient terug te keren. „Qua medisch- ethische kwesties hebben we een zwarte periode achter de rug. Abor tus, euthanasie, de embryowet, er wordt geëxperimenteerd met van God gegeven leven. Na acht jaar Paars moeten we onze mores weer leren. Er is veel schade aangericht aan onze samenleving. We moeten weer normaal doen over moraal." De leden van de plaatselijke kiesverenigingen van de SGP en andere belangstelIden buigen zich over het verkiezingsmateriaal in 't Ouwe Raed 'uus in Poortvliet. Volgens gastspreker en landelijk P.W.J Hoek (nummer 2) is het een voorzitter W. Kolijn van de SGP, is het moeilijk te zeggen hoe het duale stelsel uit zal vallen. „Er zitten voor- en nadelen aan. Het gaat erom het bestuur dichter bij de burger te brengen. Straks zijn de raadsleden alleen maar volks vertegenwoordigers en geen be stuurders meer. De houding van de raad zal veranderen, na verloop van lijd. Die zal kritischer wor den. De wethouders mogen van buiten de raad komen. Maar de vrees is of deze mensen wel ge noeg vaardigheden hebben om de kloof te dichten. De vereniging van Nederlandse gemeenten heeft vooralsnog bepaald dat we op de oude voet verder gaan, namelijk dat de wethouders uit de raad moeten komen zoals nu het geval is," zei hij tegen de 50 belangstel lenden. Kolijn beantwoctrdde daarmee een vraag van Chr. Koopman uit Sint- Maartensdijk, nummer zes op de kandidate lijst. Voor idslid kwestie van goed peilen wat er on der de burgers leeft om dat 'door te vertalen naar het beleid van het college'. De gemeenteraad gaat volgens wethouder en lijsttrekker K.A. Heijboer het beleid voorbereiden. „Op dat punt kan de raad zich ver sterken. Straks kan ze niet meer praten over stoeptegels en lan taarnpalen, maar alleen over 'het beleid daarvoor. Zij kan zeggen hoeveel er per jaar aan besleed zal worden. Er komen gescheiden taakvelden. Het is een grote uitda ging voor de raad hoe ze de be leidsvoornemens op gaat pakken." M.J. Klippel (nummer 3 en be oogd fractievoorzitter) was het daarmee eens. „We moeten als raad gaan meedenken op hoofdlij nen. Nu wordt er in de adviescom missies over details gesproken. Dat is dan voorbij. De raad moet kaders stellen en budgetten bepa len en eisen dat de opdrachten die het college heeft gèkreger >p die en die datum zijn uitgevoerd. Dat zal een grote verandering wezen." J. Eerland uit Sint-Pliilipsland zei het niet goed te begrijpen. „Gaan de raadsleden hun belangen be hartigen bij de gemeentelijke diensten?" Heijboer legde uit dat in het huidi ge stelsel het college steeds naar de raad 'terug moet als er krediet nodig' is na het vaststellen van de begroting. „Straks kan dat niet meer. Nu wordt het door de raad bekrachtigd, straks door het colle ge. Daar moeten we op leren in- In april of mei zal de gemeente een stoep aanleggen bij de Re- hobothschool aan de Piloot- weg in Stavenisse. Dat zei wethouder K.A. Heijboer te gen C. den Braber. Die vertel de dat het nu voor de kinderen ondoenlijk is omdat het 'alle maal blubber' is voor de school. Ook wees de Stavenis- senaar op het gevaar van de sloot die 'helemaal vol water' staat. Verder pleitte hij voor een invalidenparkeerplaats. De wethouder zegde toe te zullen bekijken of dat ook nog uitge voerd kan worden. spelen. Voor de raad is dat een grote uitdaging." Eerland wees er op dat nu een aantal werken uitgesteld wordt omdat er onvoldoende personeel is. Heijboer zei dat het een kwes tie was van plannen. Wat wel en wat niet door de eigen organisatie gedaan kan worden met het huidi ge personeelsbestand. En wat uit besteed zou kunnen worden. „Dat is nu inzichtelijk gemaakt. We willen het beter op elkaar afstem men. Maandelijks is het college daarover in gesprek met de afde ling." Heijboer was er trots op dat voor deze werkwijze is gekozen. „Vele andere gemeenten zijn niet in staat zo'n planning te presenteren." Maar Klippel uitte daar kritiek op. „Het is onze grote zorg dat we achterlopen op de eerder gemaak te planning. Een aantal zaken van gemeentelijke ontwikkeling zijn doorgeschoven naar 2003. Als er nu een besluit genomen wordt, dan stemt het college mee. Straks beslist alleen de raad. Dc wethou ders stemmen niet meer mee." (de raad wordt overigens uitgebreid met drie of vier zetels - red.) Vol gens Heijboer is het duale stelsel voor het college een voordeel om dat het sneller kan werken. Een andere kwestie die aan de or de kwam was het voorop*''erp be stemmingsplan buitengebied. Vol gens Koopman had de SGP zich harder op moeten stellen op de ex tra vergadering van de commissie gemeentelijke ontwikkeling in Meulvliet vorige week maandag. „De SGP is toch landbouwmin- ded. We hebben veel akkerbou wers en veetelers in onze achter ban. Ik had veel liever gezien dat de SGP zich had opgesteld zoals de VVD heeft gedaan." De libera len veegden, bij monde van me vrouw E. Frigge#logesteeger, de vloer aan met het voorontwerp en spraken zelfs van een aanfluiting. Maar Hoek zei dat zijn fractie het niet zo negatief wilde verwoorden. „Wij willen ook Je zonering niet zoals die nu is uitgewerkt. Maar twee jaar geleden juichte mevrouw Frigge toen de opdracht werd ge geven voor dit plan..Ze moet eens naar zichzelf kijken." Hoek gaf toe dat de uitwerking van het plan grote gevolgen heeft voor de landbouw. „De zonerig moet niet op deze manier. Het stel sel van aanlegvergunningen willen we eruit schieten, behalve voor bosbouw in open gebieden. We hebben volledig de kant van de landbouw gekozen J. Bijnagte uit Sint-Maartensdijk vond dat er niks was gebeurd met de opmerkingen die half januari waren gemaakt tijdens de voor lichtingsavond in Haestinge. Vol gens Hoek is dat ook logisch. „Het plan moest ook nog door de com missie besproken worden. De eer der gegeven reacties en onze reac ties moesten eerst verzameld worden. Dan pas wordt het voor ontwerp aangepast. Het plan wordt compleet herschreven." Volgens Koopman was burgemees ter W. Nuis de landbouw tege moetgekomen tijdens zijn toe spraak op de jaarvergadering van de ZLTO in de Wellevaete. Maar Heijboer wees erop dat het voor ontwerp nog niet in het college is behandeld. Hij legde uit dat tijdens de politieke debatten is gebleken dat de landbouw, maar ook de na tuur bescherming behoeft. „De landbouw moet gewaarborgd wor den, maar we leven in een andere cultuur dan veertig jaar geleden. Een belangrijk deel van onze be volking vraagt meer aandacht voor natuur. Zeker als er nog meer in dustrie bijkomt." A. Prins uit Sint-Annaland stelde dat de SGP in de pers naar voren komt als een partij die in het de fensief is. Hij pleitte voor een offensievere houding. Door bij voorbeeld persberichten naar bui ten te brengen. „Wacht niet af. Er is, vooral onder jongeren, desinte resse in de politiek." Volgens Heijboer zal dat zeker in het duale stelsel nodig zijn voor de volksvertegenwoordigers om zich te presenteren. „Nu laat de pers duidelijk de SGP liggen. Ik heb geen idee waarom." Klippel was het helemaal met hem eens, zo zei hij. De nieuwe fractievoorzitter riep de leden echter op ook zelf actiever te worden. „Kom eens naar een raadsvergadering. Toen ik als verslaggever in Sint-Philips land kwam, zat de blieke tribune vol. De belangstelling is nu mini maal." Statenlid G.D. Roeland uit Sint- Annaland zei het toe te juichen wanneer de SGP duidelijke priori teiten stelt. Zeker als het gaat om de huisartsenpost in Bergen op Zoom, het behoud van apotheek- houdende huisartsen of om de aan rijtijd van hulpverleners (politie, brandweer en ambulance). Volgens Heijboer heeft de gemeente wat betreft de huisartenspost geen di recte taak. Wel indirect als het gaat om het scheppen van voorwaar den, zoals voor de huisartsen in Tholen die in één gebouw willen. Ook Klippel zei dat de gemeente niet overal 'grip' op heeft. Maar dat zijn fractie zich wel in zal zet ten voor het behoud van huisart senpraktijken op Tholen. „We gaan pro-actief contacten leggen met de basisgezondheidszorg en dat ook uitdragen naar andere col lega's." Er lijkt enig schot te zitten in de afwikkeling van het faillis sement van de zilveruienfa- briek aan de Nijverheidsweg in Sint-Maartensdijk. Wethou der K.A. Heijboer sprak van een lichtpuntje. „Nog heel even geduld," zei hij tegen Chr. Koopman die zich ergert aan de verpauperde staat .van het complex dat in december is dichtgespijkerd. „Het staat er zo erbarmelijk bij. Het was een Italiaans bedrijf. Dit neigt naar de maffia. Kunnen we geen bulldozer pakken en de boel omverrijden. Ik weet een ondernemer die er wat wil be ginnen en die is ook nog uit onze eigen gezindte." Dat was hard nodig vond raadslid J.C. Koopman (niet herkiesbaar). „De 15 minuten aanrijtijd voor de ambulance is soms nu al een pro bleem. Je hoort toch over het alge meen negatieve reacties." Dat de verkiezingstijd is aangebro ken was wel te zien aan de dozen met het oranje-blauwe verkie zingsprogramma van de SGP dat een dezer dagen huis-aan-huis wordt verspreid. Ook de aanplak biljetten en de raambiljetten wer den rondgedeeld. Ook het verkie zingsprogramma was verkrijgbaar. Volgens voorzitter J. Duvekot van de kiesvereniging wordt de strijd heviger naarmate de verkiezingen naderen. De avond werd geopend met het zangen van Psalm 29 vers I. Duvekot las voor uit Samuel I hoofdstuk 24, vers 10 tot en met 23. Kolijn koos aan het einde van de avond voor psalm 119, vers 8. Maar omdat er te weinig psalm boekjes waren en niet iedereen de tekst uit het hoofd wist, werd psalm 25, vers 2 gezongen. www.tholen.pvda.nl Advertentie I.>

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 5