Jeugdhonk bij SPS in Poortvliet A 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 februari 2002 Bestrating Kerkstraat Verkeerde lichtmasten Grond bedrijven Passage proeft kruiden met vis Ben jij bereikbaar? Sanering Edisonweg Lady's Company Huisarts leidt Vosmeer Inbraak woning Hommel maakt 21 caramboles Nieuwbouw Schutse aan donateurs gepresenteerd Uitbreiding C1000 Geen autogordel om Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Jeugd WHS bij interland Optocht Brevet Verkoop grond Overdracht splitsingen Vernieuwen gevel Rijden onder invloed Klaverjassen Speeltoestellen Oosterscheldeschool Mevr. Jansen stopt met Adullam Berging Paasdijk i Woningen havendijk Eeuwfeest Concordia De herbestrating van de Kerkstraat en de Botermarkt, voor dit jaar ge pland, gaat niet door. Die melding in de bestuursrapportage van de ge meente riep in de commissie alge meen bestuur en welzijn vragen op. „De protesten van de bewoners van de Kerkstraat liegen er niet om", verwees P. van Belzen (CU) naar de pamfletten die in de straat voor de ramen hangen. Ook J. van den Don ker (D66) maakte er een opmerking over en J.P. Bout (CDA) miste de Eendrachtsweg in de opsomming. Wethouder K.A. Heijboer legde uit dat de riolering in de Kerkstraat hard aan een opknapbeurt toe is en momenteel wordt de toestand ervan onderzocht. „Dat was niet te voor zien. Maar dit werk moeten we na tuurlijk combineren." Bij elke re genbui spoelt het zand vanonder de tegels in de straat en wanneer daar dan verkeer overheen komt, spuit de modder omhoog en tegen de gevels. Bij elke klacht wordt het wegdek door de gemeente opgeknapt, maar na een volgende regenbui is het op nieuw mis. „Had u dit de bewoners niet tevoren kunnen vertellen", re ageerde Van den Donker op het ri- oolverhaal. „De informatie is re cent", zei de wethouder hierop. Door het verkeerd uitvoeren van een bestek en het achterwege blij ven van controle, zijn op de Boter markt lichtmasten geplaatst die te hoog waren. De fout wordt hersteld, waarbij Delta nutsbedrijven en de gemeente de extra kosten delen. „Als het een fout van Delta is ge weest, ben- ik het daar niet mee eens", zei A.P. Kornaat (PvdA) in de commissie algemeen bestuur en welzijn. Wethouder K.A. Heijboer legde uit dat Delta de verkeerde masten heeft besteld, en dat vervol gens de gemeente de controle heeft verzaakt. Er worden nu kortere aan geschaft die beter in de straat pas sen. De verkeerde masten zijn ech ter niet overbodig, want die kunnen in de Voorstraat in Stavenisse ge bruikt worden. Tot het zover is, slaat de gemeente ze op. De misser kost de gemeente 21.300 euro. Aan Devotra b.v. is door de ge meente 1312 m2 erfpachtgrond ver kocht aan de Energieweg voor 29.024 euro. Van Meer holding kocht aan de Ambachtsweg 1864 m2 grond voor 41.869 euro. Deze grond was in optie bij E. Streng (voorheen Klimaatservice), maar deze ziet af van nieuwbouw. Bij de Passage kwam D. de Koek uit 's-Gravenpolder vertellen over de bewerking van kruiden. De gast spreker vertelde dat hij werkt voor Verstegen specerijen, die in Rotter dam een speciale maalderij en sauzenafdeling heeft. Aan de dames werd verteld dat het belangrijk is om de kruiden direct na de oogst te laten drogen. Specerijen als peper, nootmuskaat en kruidnagel groeien vooral in een tropisch klimaat. De specerijen worden op een speciale manier vermalen met zoveel moge lijk behoud van de aanwezige eteri- sche olie. Bij de lezing werd een vi deo vertoond, waarin duidelijk werd hoe arbeidsintensief de oogst en verwerking van kaneel en witte en zwarte peper is. Na de pauze wer den de dames verrast met heerlijke vishapjes, die door mevr. Van de Velde van de zeevishandel de Een dracht waren klaargemaakt, waarbij zij gebruik had gemaakt van diverse kruiden. In plaats van de gebruike lijke koffie konden de dames deze hapjes proeven onder het genot van een glas wijn of frisdrank. Verder werd teruggeblikt op het achterliggende jaar. Nadat presiden te mevrouw Heemskerk-van der Laan de vergadering had geopend met gebed volgde er een meditatie naar aanleiding van Mattheus 13. Daarna werden de diverse jaarver slagen door de leden goedgekeurd. De contributie werd bepaald op 28,60 euro per jaar. Het jaarverslag van de penningmeester lag ter inza ge en werd door de kascommissie, bestaande uit de dames Weeda-van Tooren en Van de Velde-Ridderhof, goed bevonden. Mevr. Quist-Boer las het jaarverslag voor, waarna me vr. Hage-v.d. Zee nog enkele we tenswaardigheden doorgaf vanuit het afdelingsbestuur. Het jaarver slag van het werk van 'lief en leed' werd gedaan door mevr. Hage-v.d. Velde, die de zieke mevr. Noom waarnam. De 55 aanwezige leden konden terugzien op een leerzame en gezellige bijeenkomst. Bij het naar huis gaan kon ieder lid nog een kruidenmonster meenemen. In de Gereformeerde kerk aan de Doelweg wordt zondagmiddag om vijf uur een jeugddienst gehouden. Het thema is: 'Ben jij bereik baar...?' Zondag 3 maart verleent het Smal- stads mannenkoor uit Sint-Maar tensdijk zijn medewerking aan de morgendienst in de Gereformeerde kerk. Het koor zal onder leiding van dirigent Kees van Dis bewerkingen zingen van Psalm 16 en 78 en het Laudate Dominum naar aanleiding van Psalm 117. Verder worden er werken uitgevoerd van Felix Men- delssohn-Bartholdy, Peter Cornelius en Franz Liszt. Uitslag van de laatstgehouden club avond van klaverjasvereniging Stad Tholen: 1. Julian Poot 5654 punten; 2. Marja Snepvangers 4981 p; 3. Carlo Hage 4978 p; 4. Herman Ol denburg 4941 p; 5. Edward Tazelaar 4791 punten. Begin 2000 is een bodemsanering uitgevoerd aan de Edisonweg, waar vroeger een stortplaats was. De pro vincie betaalde de kosten, omdat volgens haar eigenaar J.A. van Agt- maal niet verantwoordelijk was voor de verontreiniging. Op grond van de wet bodemsanering is de ge meente verplicht een drempelbij- drage te betalen van 45.378 euro én 7,5% van de meerdere sanerings- kosten. Uiteindelijk was het ge meentelijke aandeel 52.876 euro (in de investeringsplanning was reke ning gehouden met 57.000 euro). De gemeente plande de sanering voor 2002, maar Van Agtmaal wilde het eerder omdat hij het betreffende perceel kon verkopen. Hij nam de kosten voor zijn rekening en krijgt die nu door de gemeente terugbe taald. Dinsdag adviseert de com missie gemeentelijke ontwikkeling erover. De bewoners van Ten Anker kregen dinsdagavond een optreden met zang en dans aangeboden door de jubilerende Lady's Company. Dit gezelschap, dat al drie keer eerder met succes in het zorgcentrum op trad, bestaat tien jaar. De elf dames, waarvan nog één van het eerste uur, komen uit de zorgsector en dat is ook het terrein waar ze optreden. De verschillende programma's zijn toe gespitst op het publiek, dat meestal 70 jaar en ouder is. Op choreogra fisch gebied ondersteunt dansschool J. van den Elshout uit Bergen op Zoom de groep, die succes had met onder meer My fair lady en Een reist rond de wereld. Wegens het tweede lustrum was een nieuw programma gemaakt - met eenderde bestaande nummers - rond het thema 'De bon te dinsdagavondtrein'. Op het podi um gaf een radio uit de jaren dertig het sfeertje aan. De dames play backten een aantal herkenbare mu sicalnummers, waarbij de kostuums en danspassen voor een leuke aan blik zorgden. The sound of music ontbrak niet, een hedendaagse Judy Garland bracht Somewhere over the rainbow uit The wizzard of Oz, va der Tevje was er met Als ik toch eens rijk was en een aantal num mers van Wim Sonneveld ontbrak evenmin. Na de pauze was het ge nieten van Annie M.G. Schmidt, de Spelbrekers en nog meer meeklap- pers. Activiteitenbegeleidster Rian- ne Leenders bedankte de groep na afloop voor het geslaagde optreden. Oud-Vossemeer Huisarts Gaston van de Weijer is de nieuwe voorzitter van voetbal club Vosmeer. Van de Weijer en acht anderen zijn vrijdag op een buitengewone ledenvergadering gekozen als nieuw bestuur, nadat het oude eind november de func ties beschikbaar had gesteld. Na het terugtreden van penningmees ter Wessels resteerden vier be stuursleden. Zij wilden de verant woording niet langer dragen toen bleek dat geen aanvulling was te vinden. Een vijfhoofdige commis sie werd gevormd om te proberen uit de impasse te komen. Zij spra ken de afgelopen weken met 25 mensen, legde oud-voorzitter Ad Hommel de vergadering uit. Er is doelgericht naar potentiële kandi daten gezocht die samen een zo breed mogelijke draagvlak in de club vormen. Daarbij zijn goed- draaiende commissies bewust on gemoeid gelaten. Hommel meldde dat de zoektocht ook pen lijstje van mensen heeft opgeleverd, die aangaven best iets voor de club te willen doen. Van het oude bestuur keert alleen jeugdvoorzitter Kees Heijboer niet terug. Elk van de kandidaten vertelde kort waarom hij ja had gezegd op de vraag van de commissie om een bestuursfunctie te aanvaarden. In een vooroverleg hadden de ne gen onderling de functies al ver deeld, vertelde secretaris Johan Bosters. Hij leidde de vergadering als enig resterend dagelijks-be- stuurslid in het oude bestuur. Naast Van de Weijer wordt Bos ters vice-voorzitter. Verder nemen zitting: Jean Ciotarnel (secretaris), Mike van der Mark (penningmees ter), Arno Deurloo (wedstrijd secretaris), Gab Havermans (jeugdzaken), Wil Kostermans (materialen), Danker Kouwen (sponsoring) en John Vroegop (onderhoud gebouwen). Het voor stel van de commissie - dat for meel tevens een uitbreiding van zeven naar negen bestuursleden betekende - werd in stemming ge bracht en met 41 van de 44 uitge brachte stemmen aangenomen (één was er tegen en twee blanco). Uit een woning aan de Cornelis Frankenstraat zijn zaterdagavond tussen acht uur en half twaalf een tv, een videorecorder en een föhn ge stolen. De dader(s) forceerden de toegang door een ruitje uit te snij den. De waarde van de gestolen goederen is niet bekend. In de clubcompetitie van biljartver eniging de Treffers maakte J. Hom mel een serie van 21 caramboles. Hij versloeg met 10-6 zijn tegen stander J. Etiënne en behaalde met 2,71 het hoogste gemiddelde op de ze avond. L. van Wezel speelde met 23 beurten de kortste partij. De uit slagen zijn: J. van Daalen-N. Rooij- akkers 9,28-10; B. den Hollander- H. Hommel 10-8,21; P. de Leeuw-C. Burgers 10-9,44; J. Hom- mel-Sj. Etiënne 10-6; P. Vis-L. van Wezel 9,48-10. De donateurs van de Vrienden van de Schutse kregen maandagavond het plan voor de nieuwbouw gepresen teerd. De 142 donateurs die thuis wa ren gebleven (de stichting telt er 160) voelden zich kennelijk voldoende geïnformeerd via de lokale en regio nale pers. Want, zo zei directeur P. Kok, 'de Schutse leeft onder de Thoolse bevolking en als er nieuwe ontwikkelingen zijn omtrent de nieuwbouw van de Schutse, wordt hieraan ruim schoots aandacht be steed in de lokale en regionale bla den'. De aanwezigen kregen de plan nen door de directeur zelf voorgeschoteld, tekeningen en ma quette zorgden voor de illustratie. De leiding van de avond was in handen van de kersverse voorzitter, T. He ijboer. Hij vond het tijd om na een pe riode van stilte rondom de Vrienden van de Schutse de banden met de do nateurs weer aan te halen, in de hoop dat iedere vriend van de Schutse er een nieuwe vriend bij zou zoeken. Na de aanschaf van de bus, en als laatste een video-camera, is nu ook voor de vrienden het wachten op de nieuw bouw. Als eenmaal intrek zal zijn ge nomen in hét nieuwe gebouw, zullen er volop onvervulde wensen overblij ven. De voorzitter hoopte daarom op blijvende steun van de donateurs. De stichting heeft overigens naast een nieuwe voorzitter ook een nieuwe penningmeester, mevrouw T. Keur. Directeur P. Kok trad eveneens toe tot het bestuur, dat verder bestaat uit J. Wesdorp en secretaris mevr. J. He- ijboer-Dingemanse. D.V. maandag 25 februari wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Schuitema vastgoed blijkt al in 2000 een verzoek bij de gemeente inge diend te hebben voor uitbreiding en aanleg van een parkeerterrein aan de achterkant. B. en w. hebben 4 juli 2000 besloten, dat er eerst een distri butie planologisch onderzoek nood zakelijk is om duidelijk te maken of een grotere supermarkt in het dorp verantwoord is gezien het draag vlak. Het college zou aanleg van een parkeerterrein wel toejuichen, want dan zou de parkeeroverlast in de Spuistraat en op het Havenplein ver dwijnen. Overigens zullen in het ka der van Duurzaam Veilig Verkeer de kruispunten in de Spuistraat aange past worden. De raadscommissie ge meentelijke ontwikkeling bespreekt dinsdagavond het MKB-rapport over het gemeentelijk detailhandels- beleid en de notitie Houdt Tholen vitaal. B. en w. stellen voor, dat de gemeente een actieve rol speelt bij de herinrichting van het havenge bied, inclusief garage Van Vossen en deClOOO. De politie bekeurde op de Dorps weg vrijdagmiddag een 52-jarige en Donderdag, vrijdag en zaterdag BMaandagdinsdag en woensdag ♦Haaskarbonade 1 kg 5,70 jRibkarbonade 1 kg 5,30 ♦Rosbief lapjes 500 gr. ♦naturel of gemarineerd 4,80 Malse riblappen 1 kg Schouderkarbonade 1 kg Hamburgers 5 halen Dinsdag a.s. 17.00 uur gesloten Woensdag a.s. hele dag gesloten i.v.m. biddag Beenham 100 gram 1,25 Snijworst 150 gram €1,15 Jong gesneden kaas 150 gram 1,10 Beenhamsalade 100 gram 0,95 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. een 36-jarige automobilist wegens het niet dragen van een autogordel. De B-junioren en de D-pupillen van WHS woonden in de Arena te Am sterdam de interland bij tussen Ne derland en Engeland. Doordat de bus niet in een file kwam, arriveer den de WHS'ers al om kwart voor zeven bij het stadion van Ajax. Per abuis kwam men op het parkeerter rein van de Engelse supporters te recht, zodat men op zoek moest naar de juiste parkeerplaats. Op de tweede ring kwamen de WHS'ers direct achter het doèl te zitten, waar ze beide doelpunten in deze wed strijd goed konden zien. Ondanks een teleurstellende wedstrijd, die eindigde in een l-l gelijkspel, was iedereen in een goede stemming. Om kwart over één arriveerde de bus weer bij sportpark de Waaje. Sint-Maartensdijk Ter gelegenheid van zijn afscheid zullen vrijdagochtend de kinderen van de openbare basisschool de Rie- burch meester W. Brevet muzikaal begeleiden naar Haestinge. Daar tre den alle groepen voor hem op. Ook wordt daar het cadeau van de kinde ren en de ouders overhandigd, 's Middags zijn de kinderen vrij, want dan vindt de officiële af scheidsreceptie van de gemeente plaats. Voor genodigden begint die om 15.45 uur, de algemene receptie begint om 17.15 uur. Er zijn dan ook (oude) foto's te bezichtigen van de school en de activiteiten die in de loop der jaren gehouden zijn. Dinsdag staat ook de doemiddag in het teken van het afscheid van de di recteur. Dat gebeurt in sprookjes sfeer. De hele middag zijn de leerlin gen creatief bezig met onder meer een vliegend tapijt, solderen, heksen- mutsen, griezelkoken, sprookjes- dans, figuurzagen en ridderhelmen. Ieder kind kan twee technieken doen. 's Avonds worden alle werk stukken tentoongesteld voor de ou ders vanaf 18.30 uur. Om 19.00 uur is er een optreden van de dansgroep uit groep 1 tot en met 3. Vrijdag 1 maart nemen het perso neel, de ouderraad en de medezeg genschapsraad afscheid van Brevet in de zaal van de school. De feestweken werden dinsdag geo pend met een culturele dag. Voor groep 1 en 2 trad het muziektheater Fluitenkruid 'Esmeralda' op, een meespeelvoorstelling voor de kleu ters. 's Middags was het de beurt aan theatergroep Hilaria die het jaarfeest van Sint Hilarius bracht, een ridder voorstelling voor groep 3 tot en met 8. Het gemeentebestuur heeft aan de Pluimpotweg 1295 m: grond ver kocht aan Bolier bestratingen c.v. voor 20.274 euro. Aan de Nijver- heidsweg is voor 490.921 euro 13.524 m2 grond verkocht aan Bou- man-Potter beheer b.v. en aan de Geulweg heeft ITO te Driebergen voor 9111 euro 251 m2 grond ge kocht. Dit laatste is bedoeld voor een zendmast in verband met het ra diocommunicatienetwerk van het ministerie van binnenlandse zaken (voor politie, brandweer, ambulance en marechaussee). De gemeente draagt het beheer en onderhoud van weggedeelten op de T-splitsingen van de Provincialeweg met de Nijverheidsweg en Onder de Linden om niet over aan de provin cie. In de toekomst zal de provincie ze ook in eigendom verkrijgen, is de bedoeling. De overdracht heeft te maken met de aanleg van rotondes op deze wegsplitsingen. M. Nelisse kan de voorgevel van zijn woning aan de Haven vernieu wen. Gedeputeerde staten hebben geen planologische bezwaren tegen het bouwplan. Zij moeten zich daarover uitspreken, omdat het pand staat binnen een beschermd stadsgezicht. Een 28-jarige man is vrijdagavond omstreeks acht uur in de Sportlaan op zijn brommer aangehouden door de politie. Voor het afnemen van een blaastest werd hij meegenomen naar het politiebureau. Daar blies hij 490 ugl, wat ruim tweemaal meer is dan de toegestane hoeveel heid alcohol om een voertuig te be sturen. De bromfietser kreeg een rij verbod van vijf uren en een proces-verbaal. In de klaverjascompetitie van De Pendelaars behaalde M. den Haan met 4962 punten de eerste plaats. De verdere uitslag is: 2. J. van Gor- sel 4941 p; 3. J. van Splunter 4718 p; 4. L. Kampman 4701 p; 5. N. van Diggele 4601 p; 6. A. Arts 4579 p; 7. R. van Putten 4578 p; 8. J. van Zetten 4333 p; 9. P. van Bloppoel 4089 p; 10. P. Bazen 4003 p; 11. M. v.d. Berg 3914 p; 12. M. v.d. Molen 3837 punten. Scherpenlsse De Oosterscheldeschool heeft een sponsorcommissie in het leven ge roepen om het lege schoolplein te vullen met enkele toestellen. Ge dacht wordt aan een klimrek en een duikelrek met rubberen tegels eron der. Verder is er een idee voor een glijbaan en een basketbalpaal. „Wil je het plein leuk aankleden, dan is er veel geld nodig", aldus Coby van der Werff. De rommelmarkt vorig jaar leverde een goede opbrengst op. Verder was er een koekjesactie. Volgende maand worden er stroop wafels verkocht en in het najaar staat er nog een oliebollenactie op het programma. Na ruim 13 jaar stopt mevr. Jansen in de Ph. de Goedestraat met haar verkooppunt voor de gehandicap tenstichting Adullam. Mevr. Krijgs man uit de Scholeksterlaan 16 in Sint-Maartensdijk heeft haar taak over. „Ik ben bijna 70 en gezien mijn gezondheid is het beter om de handel over te dragen, maar ik heb het altijd heel graag gedaan." Mevr. Jansen begon met 4000 gulden ge leend geld van twee kerkgenoot schappen en nu stopt ze met een voorraad van 80 tot 90.000 gulden. „Ik heb duizenden guldens over kunnen maken naar de gehandicap tenzorg, want zowel de verkopingen in verenigingsgebouwen als iedere maandagavond bij mij aan huis, lie pen goed. Normaal bracht een ver koping tussen de 1800 en 2000 gul den op, maar er waren ook uitschieters bij van 2700 en 3000 gulden." Zaterdag 2 maart is er een verkoping in Stavenisse en het over schot daarvan gaat naar mevr. Krijgsman, zodat de twee slaapka mers bij de familie Jansen dan leeg blijven. De collectie bestaat uit on dergoed, beddegoed, textiel en kaar ten. „Ik kocht alles zelf in bij verte genwoordigers. Klanten zeiden wel eens, dat er nergens zoveel keuze was als bij ons. We hadden ook alle maten." Wanneer er een winkel op het eiland sloot, was dat goed te merken, zoals er ook minder in kas kwam toen iemand anders dezelfde artikelen met een rijdende winkel aanbood. Maar het Adullam-win- keltje wordt tot vreugde van mevr. Jansen voortgezet. „Wat in ruim 13 jaar is opgebouwd, gaat zo niet ver loren. Het was allemaal liefde werk." Na Stavenisse is er 6 april een verkoping in Sint-Philipsland. Ook in de Schutse te Sint-Annaland en Maartenshof te Sint-Maartens dijk organiseert Adullam verkopin gen. Bestel-/Bedrijfsauto's Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Het waterschap Zeeuwse Eilanden gaat tussen de Molenstraat en de Paasdijkweg een extra waterberging maken. Hiervoor wordt grond aan gekocht van dhr. Elenbaas en nog drie andere belanghebbenden. Door de bouw van het woonzorgcentrum Poorthove en de andere bouwplan nen aan de Molenstraat zal de ver stening toenemen en daardoor de noodzaak voor een betere waterber ging groeien. Het waterschap streeft ernaar om zoveel schoon regenwa ter af te koppelen van de riolering. Via verruiming van een bestaande sloot/greppel kan dat verwezenlijkt worden. De sloot sluit aan op een duiker onder de Paasdijkweg, die vooralsnog voldoende groot is. Monumenten. De provincie heeft Monumentenzorg verzocht om het budget 2007 van 203.908 euro voor restauratiesubsidie woonhuizen en boerderijen over te hevelen naar de categorie overige monumenten. De contouren van het jeugdhonk zijn al duidelijk zichtbaar. De plannen bestaan al heel lang, maar1 voor de zomer wordt het werkelijkheid: het jeugdhonk van voetbalvereniging SPS aan de Dee- straat in Poortvliet. Met een aparte ruimte aan de kantine wil het be stuur de jeugd buiten het voetbal len om extra ontspanningsmoge lijkheden bieden. Twee jaar geleden kreeg SPS via het fonds lo kale betrokkenheid van de Rabo bank al spelmateriaal, dat benut kan worden in de nieuwe accom modatie. Via een schuifwand wordt die met de kantine verbonden, zo dat bij bijzondere gelegenheden de kantine groter kan worden ge maakt. Via zelfwerkzaamheid - om kosten te sparen - werd de funde- rir^; gegraven, maar het metsel werk is uitgevoerd door de Poort- vlietse aannemer Nortier. De bouwbegeleiding was in handen van Corné van der Male, Erwin Feijtel, Jan van Tiggele en Kees de Graaf. Het glaswerk is nu aan de beurt, zodat de ruimte wind- en waterdicht kan worden gemaakt voor de verdere afwerking. Via o.a. een bingo-avond is er geld gereser- veerd voor de nieuwbouw. Verder kwam er f 803,32 binnen van het interkerkelijk jeugdwerk Poort vliet, dat gestopt is met de activitei ten. Het batig saldo werd verdeeld over een aantal verenigingen/scho len in Poortvliet en SPS was er daar één van. Na de zomervakantie kan het jeugdhonk in gebruik ge nomen worden. Predikbeurten i Zondag 24 februari en woensdag 27 februari (biddag) THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Den Ouden, Kinder dijk. 18.30 u. ds. Den Ouden, wo 9.30 en 19 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. drs. Lof. 17 u. jeugddienst in Ger. kerk. wo 19 u. drs. Lof. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht. 17 u. ds. Broere (jeugddienst), wo 10 u. ds. Broere. 19 u. ds. Zaadstra, Sint-Laurens. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. ds. Van Vuuren, Maassluis. wo 10 u. ds. Korving, Leerdam. 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. wo 10 en 19 u. ds. de Jongste. 14.30 u. ds. Brugge. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Grabijn (gezinsdienst). R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Oberink, Bruinisse. 18.30 u. ds. De Graaf, Waarde, wo 10 u ds. De Goei, St.-Maartens- dijk. 19.30 u. ds. De Graaf, Waarde (gez. dienst in Ger. kerk). GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. wo 10 u. kand. ds. Schipper, Kerk- werve. CHR. GEREF. KERK 14 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. 10 u. leesdienst. wo 10 u. ds. Van der Zwan. 14.30 en 18.30 u. ds. Korving. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10 en 14.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Mallan (H.D.). R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. wo 10 u. ds. Hoek. 19 u. ds. Klein, Sint-Philipsland. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30, 14. en 18 u. ds. Verweij. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 9.45 en 18.15 u. leesdienst. 14.15 u. ds. Schultink. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kunz, Sommelsdijk. 18 u. ds. Van Harten, Ridderkerk, wo 10 u. ds. Kommers. 19 u. ds. Hoek, Sint-Annaland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30 en 19 u. ds. Molendijk 14.30 leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. (H.D.) ds. Lohuis, Scherpenisse. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog, Kesteren. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Graafland, Rotterdam. 19 u. ds. De Graaf, Waalwijk. wo 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Molendijk, Oosterland. 19.30 u. ds. Wijnmaalen, Vianen. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10 u. ds. Schultink, Barneveld (H.D.). 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Kaptein. wo 9.30 en 19 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 ds. Brugge. 14 u. ds. De Jongste, Tholen. 18.30 u. ds. Brugge. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. wo 9.30 en 19 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kot, Borssele. 18 u. ds. Blom. wo 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Brand, Kapelle-Bieze- linge. wo 10 u. mevr. ds. Verschoor, Din- teloord. 19 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. wo 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Tui nier, Terwolde. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. kand. Snoek, Putten, wo 9.30 u. ds. Klein. 19 u. ds. Kommers. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 9.30 en 18.30 u. ds. Schipper, 's- Gravenpolder. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer, Werkendam. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Schneider, De Lier. wo 19 u. mevr. Weerman-Renkema. Sint-Philipsland Het gemeentebestuur is teleurge steld dat het waterschap de bouw van zes huizen op de havendijk niet wil toestaan. Wethouder W.C. van Kempen zei dat in de commissie al gemeen bestuur en welzijn op een vraag van A.P. Kornaat. Het PvdA- raadsjid baseerde zich op een be- HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vos, Tholen, tel. 602699. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u„ Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 21 t/m vrijdag I mrt. donderdag 21 9.02-21.42 vrijdag 22 10.17-23.02 zaterdag 23 11.42.-- zondag 24 0.22-13.02 maandag 25 1.37-14.07 dinsdag 26 2.37-15.02 woensdag 27 3.27-15.47 donderdag 28 4.12-16.37 vrijdagl 4.57-17.17 wo 27/2 10.18 u.VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Pak even uw THOLEN 21 feb. Praat- en vraagavond water schap, Meulvliet 19.30 u. 23 feb. Muzikaal monument Bond Heemschut, 13.30-16 u. 23 feb. Openstelling Dorcas depot, Regentessestraat 50,9.30-11.30 u. 23 feb. Koor- en samenzangavond Hananja, Grote Kerk 20 u. 27 feb. Bingomiddag Thjos, jeugd honk Meuvliet, 14-15.30 u. 7 mrt. Informatiebijeenkomst borst voeding, Stoofstraat 8, 20 u. 7 mrt. Lezing COV over Chr. biblio theek voor blinden en slechtzienden, De Wingerd, 14.30u. OUD-VOSSEMEER 2 mrt. Blijspel 'Een Griekse Trage die', toneel ver. Rederijkerskamer Een dracht, De Vossenkuil, 19.30 u. SINT-ANNALAND 25 feb. Openbare alg. ledenvergade ring CDA, Wellevaetc 19.30 u. SINT-MAARTENSDUK 25 feb. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis 14 u. 25 feb. Vergadering comm. alg. be stuur en welzijn, gemeentehuis. 16 u. 26 feb. Vergadering comm. gem. ont wikkeling, gemeentehuis 19.30 u. SCHERPENISSE 23 feb. Openstelling Dorcas depot, Platteweg, 9.30-12 u. 2 mrt. Jongerenavond, spreker: ds. Budding, De Hoeksteen, 19.45 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Lord of the rings - do en ma t/m wo 19.30 u„ vr en za 20.30 u., zo 16 en 19.30 u. Monsters en co - vr 18.30 u., za 14 en 18.30 u., zo 14 en 16 u., wo 14 u. ROXY H: Spy game - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u. Minoes (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: Minoes (Ned. gespr.) - za en zo 14 u. Monsters ine. - vr t/m zo 18.30 u. Kate Leopold - do, ma en wo 20 u., vr t/m zo 21.30 u. Monsters en co (Ned. gespr.) - za en wo 14 u„ zo 14 en 16.15 u. A beauti ful mind - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 18.30 en 21.30 u. Tom Tho mas (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. The princess diaries - vr en za 18.30 u., zo 16.15, wo 14 u. Ocean's eleven - do, di en wo 20 u„ vr t/m zo 21.30 u. Harry Potter en de steen der wijzen (Ned. gespr.) -zo 16 u. richt in de Eendrachtbode. „Huizen daar, dat lijkt me schitterend, want nu staat er zo'n smerige loods. Het waterschap maakt problemen in verband met de waterkerende func tie van de dijk, maar het moet toch op de een of andere manier tot mee werken te bewegen zijn?" aldus het raadslid. Van Kempen zei dat hij eerst de motivatie van het water schap wil kennen, maar het plan is destijds door het gemeentebestuur goed ontvangen. De leegstaande loods is eigendom van A.A.M. Ver wijs. Het waterschap stelt dat de re gels ten aanzien van een primaire waterkering strikt gehandhaafd moeten worden. Muziekvereniging Concordia viert dit jaar het eeuwfeest. In 1902 werd Concordia onder leiding van oud burgemeester Van der Sleijden en met medewerking van dhr. C. van Bendegom opgericht. Ondanks het soms geringe aantal leden hield Concordia onder impuls van Van Bendegom in de beginjaren het hoofd boven water. Momenteel be staat de vereniging uit 55 leden, waarvan de helft jonger is dan 18 jaar. Ter gelegenheid van het jubi leum organiseert Concordia op za terdag 9 maart een jaarconcert, waarbij de fanfare en drumband muziek uit de oude doos laten ho ren. Aan deze jubileumuitvoering werkt het Bruinisser visserskoor on der leiding van Jacob Knuist mee. Het koor bestaat uit zestig leden en heeft een repertoire van zeemans- en vissersliedjes, aangevuld met Schotse en Engelse ballades en een enkel Duits zeemansvers. Twee ac cordeonisten begeleiden het koor bij hun optreden. Het jaarconcert begint om half acht in de Wimpel. Tijdens de jaaruitvoering wordt er door middel van een diaprojectie te ruggeblikt op de historie van de mu ziekvereniging.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2