Provincie Zeeland 22 februari 2002 Niet blindstaren op digitaliseren archief SGP wil Oranjes in nieuw gemeentehuis Finale dichtwedstrijd Niks hêên witte stippe, ma 'n uutroepteken! Functioneert huisartsenpost wel zo goed? ■Officiële Mededelingen INMONTiËNinsdag 26 fe" Donderdag 21 februari 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 8/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl om 19.30 uur in het Arsenaaltheater te Vlissingen: finale dichtwedstrijd Maandag 25 februari, aanvang 14.00 uur is er een extra vergadering van Provinciale Staten. In deze vergadering die wordt gehouden in de Statenzaal, Abdij 10 in Middelburg, wordt één onderwerp behandeld: de kredietverlening voor het fiets- voetveer Vlissingen-Breskens. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie direct wil weten hoe het gaat met de aanbesteding, kan plaats nemen op de publieke tribune. Algemeen Bestuur Fiets- voetveer Haastklus Kruispunt Toezegging Tholen was een witte stip op de kaart van Zeeland. Overal had je er een, zelfs op Sint- Philipsland, maar op Tholen niet. Maar Sint- Philipsland is toch Tholen zult u zeggen. In dit geval niet. Tho len deed het nog steeds zonder. Archief Diversen Vuilwatert aan boord Van Belzen: Maak er geen museum van Binnenplein Abdij Nieuws 1500 Zeeuwse scholieren schreven een gedicht over herdenking en vrijheid wordt begeleid door de organisa tie van De Maand Van De Vrijheid. Toegang Wie de avond van de finale wil bij wonen is van harte welkom. De toegang is gratis en het program ma begint om 19.30 uur in het Arsenaaltheater aan het Arsenaal plein te Vlissingen. Wi» staat hier straks op de Dam ia Amsterdam ert draagt rijn of tear winnende jr gedicht voor op 4 mei tijdens JMJU f de Nationale Herdenking? Do D» D* Wslhifité Welke Zeeuwse middelbare scho lier is de winnaar en mag op 4 mei tijdens de Nationale Herden king het zelfgeschreven winnende gedicht voordragen op de Dam in Amsterdam? En welke twee leer lingen mogen dat in Herinnerings centrum Kamp Westerbork en bij het Nationaal Monument Kamp Vught? Daar spant het om op 22 februari in het Arsenaaltheater te Vlissingen, tijdens de finale van de dichtwedstrijd Dichter bij 4 mei. Selectie In een eerdere ronde zijn uit ruim 250 inzendingen 20 leerlingen geselecteerd die hun werk mo gen voordragen aan het publiek. Een deskundige jury, onder voor zitterschap van de heer W.T. van Gelder, Commissaris van de Koningin in Zeeland, maakt aan het eind van de avond de drie winnaars bekend. Muziek en dans De gedichten worden afgewisseld met muziek van de Zeeuwse band 'Gimmick' en met een dans voorstelling van Anne-May de Lijser. Het programma zal wor den gepresenteerd door Anke Tanihatu, presentatrice bij Om roep Zeeland. Gevoelens De gedichtenwedstrijd is uitgezet onder Zeeuwse scholieren van 15 jaar en ouder. Negen middelbare scholen in Zeeland deden mee en hebben in de les aandacht be steed aan hoe je gedachten en gevoelens over oorlog, vrede en vrijheid, kunt verwoorden in een gedicht. Dichter bij 4 mei Dit jaar start de Nationale Viering op 5 mei in Vlissingen en daar mee krijgt de provincie Zeeland een bijzondere plaats in het natio nale programma van herdenken en vieren. Het project Dichter bij 4 mei is een initiatief van het nationaal Comité 4 en 5 mei en Maandag 25 februari 2002 ver gadert de statencommissie Alge meen Bestuur. Deze openbare vergadering wordt gehouden in het provinciehuis, Abdij 6 te Mid delburg. Aan het begin van de vergadering is er spreekrecht voor het publiek. Wie daarvan gebruik wil maken kan het beste ook de extra Statenvergadering bijwonen, omdat de commissie vergadering na afloop daarvan begint. Op de agenda van de commissie staan de herindeling Zeeuwsch- Vlaanderen, het projectplan duali- sering provinciaal bestuur, de stand van zaken met betrekking tot de nieuwe wetgeving bestuur lijke organisatie, brief van GS inzake 'Lessen uit de vuurwerk ramp', financiële bijdrage aan de provincies ten behoeve van de voorbereiding op de rampen bestrijding, 4e wijziging begroting 2002 en de nota Zorgvragersbe- leid. Informatie De volledige agenda en bijbe horende stukken liggen ter inza ge bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E- mail adres: infocentrum@zee- land.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan uiteraard ook wor den verkregen via de website van de provincie Zeeland, www.zeeland.nl. De aanbesteding van schepen voor het fiets- voetveer Vlissin gen-Breskens heeft geleid tdt twee aanbiedingen die voldoen aan de voorwaarden die ge noemd zijn in het bestek. Damen Shipyards had de gunstigste aan bieding. De jaarlijke kosten voor de provincie worden geschat op bijna drie miljoen euro. Hierbij is als uitgangspunt genomen, een dienstverlening op basis van een spitsdienst en een tarief dat gelijk is aan eerste klas treinvervoer. Naast het bouwen van de sche pen moet er ook het nodige wor den veranderd bij de aanlegplaat sen en moet nog een exploitant worden gekozen. In tegenstelling tot de huidige veerdienst zal de provincie het fiets- voetveer niet meer zelf exploiteren. Omdat de nieuw te bouwen schepen er nog niet zijn, als de westerscheldetun- nel opengaat, wordt voor de overgangssituatie onderzocht of de huidige PSD-schepen tijdelijk dient kunnen blijven doen als fiets- voetveer. Walvoorzieningen Het is de bedoeling dat de huidi ge wachtruimtes niet worden gesloopt maar worden verbouwd. De nieuwe veerboten kunnen geen gebruik maken van de huidi ge fuiken. Daarom zullen er nieu we voorzieningen moeten worden getroffen. Het is de bedoeling een nieuwe aanlegplaats te ma ken naast de momenteel in ge bruik zijnde voorzieningen. Aan de Vlissingse kant wordt de aan landingsplaats gesitueerd aan de linkerzijde van de fuiken. Bij Bres- kens is dat precies andersom. Daar wordt dè rechterzijde, min of meer de oude fuik, de beoog de aanlegplaats. Goede bereikbaarheid is een voorwaarde. Afstemming van de dienstregeling op het andere openbaar vervoer is noodzakelijk. Tevens moet een goede aanslui ting worden gemaakt op de plaat selijke fiets- en voetpaden. Een parkeerterrein voor auto's en een hoogwaardig vervoersknooppunt ontbreken in de plannen niet. De provincie moet over deze voor zieningen nog verder onderhan delen met het Rijk omdat die eigenaar is van de gebouwen en de benodigde grond. Dienstverlening Wie de exploitant wordt van het fiets- voetveer is nog niet be kend. Hiervoor zal een aparte aanbestedingsprocedure worden gestart. Het bedrijf dat de dienst regeling gaat uitvoeren moet aan een aantal voorwaarden voldoen. Er moet tussen 06.00 en 23.00 uur gevaren worden volgens een vastgestelde dienstregeling die tevens aansluit op de dienstrege ling van bussen en trein. De ver voersplicht geldt voor voetgan gers, fietser, bromfietsers, rol stoelen en brommobielen. De veerdienst valt onder het open baar vervoer. Voor het tarief van een overtocht wordt in het voor stel van GS, als maximum, het tarief gebaseerd op treinvervoer le klasse genomen. Net zoals bij de trein en de bus komen er allerlei vormen van abonnemen ten. En, niet onbelangrijk, de OV- jaarkaart voor studenten is ook bij de veerdienst te gebruiken. VERVOLG VAN VOORPAGINA M. Dijke zei zwaar te tillen aan het behoud van het archief op Tholen. Ook hij repte van financiële onduide lijkheid. De cijfers die waren gepre senteerd, gingen volgens hem uit van een Brabantse situatie (de door het college geraadpleegde deskundige komt uit Brabant) en niet van de Thoolse. Ook twijfelde hij aan het grote aantal personeelsleden dat inge zet zou moeten worden om het beheer te voeren. Verder wees hij er op dat het digitaliseren (waar door de stuur groep veel waarde aan wordt gehecht) vooral het werk is van vrijwilligers. „Het Zeeuws Archief is nog niet zo ver als het Thoolse archief." Bout liet een heel ander geluid horen. „We zijn niet over één nacht ijs ge gaan. Er is gekeken naar de kosten. We moeten naar de toekomst kijken. Toekomstige gebruikers zullen meer het digitale archief raadplegen." Wel vond ook hij dat de gebruikers er laat bij waren betrokken. Pas maandag, een dag voor de commissievergade ring, zaten vertegenwoordigens van beide groepen bij de burgemeester. P. van Belzen (CU) vond een en ander maar mistig. Om in moderne termen te spreken: niet transparant. Voor hem stond voorop dat eerst duidelijk moet worden of het oud archief meegaat naar het nieuwe gemeentehuis. Als dat niet het geval is, dan pas bekijken waar het dan wel ondergebracht moet worden. Hij wilde van het uitplaatsen - geen 'haastklus' maken. Ook hij zei dat de cijfers niet klopten en dat Zier- ikzee niet was doorberekend. De late bespreking met de gebruikers bestem pelde hij als een misser. Nuis speelde de hal terug en hekelde de aarzelende houding van de meeste raadsleden. „Uw fractievoorzitter zat in de stuurgroep om het college te ad viseren. Om te voorkomen dat het college prutswerk aflevert. U was er bij. Er is pasgeleden gesproken over de kosten van het uitplaatsen en het invullen van een steunpunt. Er is nu een principebesluit nodig: uitplaatsen of in eigen beheer. We gaan niet pra ten over details als formatieplaatsen. U draait er een beetje omheen." De burgemeester wees er verder op dat de stuurgroep besloten heeft om de gebruikers er bij te betrekken na het nemen van haar beslissing (het ad vies aan het college) over de toekomst van het archief. En dat is op 6 februari gebeurd. „Er is afgesproken dat het pas zou gebeuren als alles was onder zocht. Dat noem ik transparant." In het nieuwe gemeentehuis is wel plek voor een archief, maar het gaat ook om het opvoeren van de kwali teit. Als er dan onvoldoende personeel is, heeft dat gevolgen voor het weg werken van de achterstand, zo zei hij. Schouwen-Duiveland heeft 5 kilome ter archiefruimte en benut daarvan de helft. Tholen heeft 2 kilometer nodig. „Dat zou daar wel passen, maar we weten niet hoe dat in de toekomst moet. Maar we zullen Schouwen in kaart brengen." Volgens Nuis zal er zeker ruimte blij ven voor vrijwilligers. „We kijken nu naar de lange termijn. We staan op een kruispunt van wegen. Het gaat niet om 5 of 10 jaar, maar over een veel langere periode." Kempeneers relativeerde het belang van het digitaliseren van het archief, waarvan zo veel verwacht wordt. „Dat zijn overgetypte klappers. Van geboortes (1811-1900), huwelijk (1811-1922) en overlijdens (1811- 1940). Die zijn openbaar en mogen op het internet gezet worden. Maar het is allemaal door mensen gedaan, hoor. En alles digitaliseren-is onmo gelijk. Als je alle notariële akten moet bewerken, dan ben je met vijf miljoen nog niet klaar. Staart u zich toch niet blind op digitalisering." Op een steunpunt zal volgens hem weinig zijn te vinden. „Daar zullen gebruikers wegwijs gemaakt worden, meer niet. Er komen klappers met de gegevens van de burgerlijke stand, een doos met microfiches over ge boortes, huwelijken en overlijdens en de Eendrachtbode. Maar geen gege vens van voor 1811. Zo'n steunpunt is voor beginners." Volgens Kempe neers hoeft het archief geen vijf dagen open te zijn, maar volstaan drie dagen per week ook. Toen Komaat opmerkte dat Kempe neers er niet zoveel bezwaar tegen zou hebben als het archief uitgeplaatst zou worden omdat de vrijwilligers in geschakeld worden in het steunpunt, stelde Kempenaars er 'juist geen en kel' begrip voor te hebben dat het ver dwijnt. „Het mag Tholen niet uit. Het ligt teer bij alle burgers, niet alleen bij de gebruikers. Iedere Tholenaar is be langhebbende, maar een aantal van u komt niet van hier." In tweede termijn bleven SGP, PvdA, VVD, CU en D66 erbij dat de voor- en nadelen beter op een rijtje gezet moeten worden. En dat Zierikzee dui delijk betrokken moet worden in de berekening (behoudens Dijke). Bout zei zich echter niet lekker te voelen na de reacties van zijn collega's. „Nu houden jullie de adem in. Van Belzen laat zich verleiden tot een afweging tussen Schouwen en Middelburg. Ik begrijp hem niet." Maar volgens Van Belzen was die toezegging wel dege lijk gedaan. Bout: „De meerderheid stond achter het standpunt voor uitplaatsen. Daar mee doen we geen afbreuk aan de huidige archivering. Maar je ontkomt er niet aan om rond je heen te kij ken." Nuis ontkende de toezegging. Van den Donker zei tot hei laatste moment geaarzeld te hebben. Hij zei nu niet te weten wat het beste is: Middelburg, Zierikzee of Sint-Maar tensdijk. En hij nam het zichzelf kwalijk dat hij niet eerder de gebrui kers betrokken had bij de besluitvor ming. Is het werkelijk waar dat de huisart senpost in Bergen op Zoom goed functioneert, zoals de Anbo regio Tholen onlangs tevreden vaststelde. Ds. J. de Goei en mevr. M. de Goei- Jansma zetten er in het kerkblad van de Hervormde Gemeente Rehoboth uit Sint-Maartensdijk vraagtekens bij. Het paar was verrast over de tevre denheid van de Anbo, want het hoort zelf vele andere berichten. 'Ongetwij feld zal de huisartsenpost goed werk verrichten en zullen er velen op het juiste moment zeer goede hulp ge vonden hebben. Maar wij maken ons vooral zorgen om al die situaties waarvan wij zeggen: dit werkt toch niet goed. Hier handelt men niet cor rect, hier is in onze ogen een fout ge maakt'. De predikant en zijn vrouw vragen zich af, waar het aan zou kun nen liggen dat de huisartsenpost zulke vragen oproept. 'Heeft men bij de op richting wel voldoende aandacht be steed aan het feit, dat er een behoor lijk groot verschil is tussen de mensen uit Brabant en het Thoolse? Heeft men voldoende rekening gehouden met het gegeven, dat met name de ou deren op Tholen in het algemeen niet snel naar de telefoon grijpen wanneer ze iets mankeren Dat er spoedig een houding is van: Iaat ik het nog even aankijken! Morgenochtend of na de zondag maar bellen. En wanneer men wel gaat bellen, is de noodzaak dan heel groot. In zulke situaties zijn het dikwijls de ouderen en alleenstaan den, zij die niet zo snel goede woor den denken te kunnen vinden om pre cies te zeggen wat er aan de hand is, die het slachtoffer dreigen te worden. Het is niet eenvoudig om hier op een goede manier mee om te gaan. Wat we in ieder geval allemaal kunnen doen, is de huisartsen dagelijks in on ze gebeden voor Gods aangezicht brengen opdat zij het vele werk ook voor iedereen goed zullen kunnen doen', aldus ds. en mevr. De Goei. v \VeWH"W\|crcnius^%reniiigW|rèntVfiWï:rtn- V>rKL t ■.■'■O lil IvAkIlI 1^.- [ugWerêntugWercntugWerèmugWcrcnlgWc Reacties van lezers op de rubriek zijn welkom bij de dialectgroep Tholen, tel. 0166-602226 't Lieken wè 'n raessel, vinden julder nie. Wae 'k 't noe eihe- luk over? Nou, 't hae over 'n nieuwe verenehieng die at op- hericht is. 'n Heemkundige krieng. En in Flupland bin ze dae a 'n pae jaer helèje mee behonne. En dat loapt as d'n tied. Dat kan netuurluk wè kloppe. D'r bin meraekels vee ménsen die at hraeg over vroeher pra- ete. En daebie allerande ver telsels doen over moe Kee van Jewanne van Arjoan en hae zo ma deu. En of 't noe waer is of nie, de sterke verhaelen vallen toch nie mêê t' achteraelen. En andere die weten alles nog van 'n bepaeld uus of bouwsel dat at in 'n straete stong en wie at 'r naest weunden of wie at laeter horreven eit...Of tie de waereid zeit, a 'k nie zo'n boekje uut vroeher tied bie d' and dan heloave ik 'm op z'n woord. Maar dat gaat nu veranderen, want nu komt de heemkundi ge kring op de proppen. Vorig jaar was er een cursus over de geschiedenis van Tholen en Sint-Philipsland en daarbij lie ten een aantal deskundigen di verse voorbeelden zien van bouwstijlen, archiefstukken, foto's, waaruit wij een stukje historie naar voren kunnen ha len. Dus alle onwaarheden ko men nu aan het licht. En daevö oef je êêlemae hêên helêêrd méns te wezen. Want kiek ma nae 'n boam die at omhekapt is (da's dikkels he- nog op Thole!), dae ka je oak an de jaerriengen zien oe oud at ie was. Datzelfde is zo bie stêênen, muurankers, daeken, kezienen en hae zo ma deu. En op dien êêsten aeved in Smurdiek kwaeme d'r a aspi- rant-laejen mit foto's an, die adde nie kunne wachte en wa- ere kop over hat in d' archie ven, mêêsta schoenedöözen, hedooke. Ook enkele leden van de dia lectgroep Tholen, waaronder ikzelf, waren aanwezig die avond. Want ook het dialect behoort onlosmakelijk bij de geschiedenis van een streek. We hebben die avond de aan wezigen ook nog de actiekaart laten ondertekenen om te ko men tot een bevestiging van het Zeeuws als streektaal. Hemêêntesikretoarus Nieuw koop zit oak in de werkgroep vö de nieuwe verêênehieng. Die vertelden 't êên en 't oare over de plannen. En dat was noha wat. Ma dae kwam wè uut nae voren a m'n vee sae- men zulle motte wèrreke mit bevobbeld de Meestoof, mit de organisasie van de open monumentedag, mit Phillipus- landt in mit Halchterth, da 's de heemkundige krieng van over de bruhhe. Want lae m'n êêrluk weze, iederéén ei z'n ei- he deskundigheid, 'n méns kan ommers nie alles wete. Ma a m'n al die kunde noe bie mekoaere hööie, dan wete m'n over een stuitje saemen 'n êêleboel. En a m'n 't nie wete hae m'n nae Smurdieknae 't hemêêntuus om in 't archief te zoeken. Maar beste enthousiaste nieu we leden van de heemkundige kring. Hoe moet dat straks wanneer er in het nieuw te bouwen gemeentehuis geen plek meer is voor een archief? Dan hebben we toch nog een witte stip op Tholen, zelfs een hele grote! Dus bewaerders van de Thool se heschiedenis in welle vurm dan oak. Of je hinteressêêrd bin in foto's, bodemonder zoek, stamboamonderzoek, ta- el, veldnaemen, allerande we- tenswaerdegheden: 't is van 't hrööste belang dat alles wat at van historische waerde is nie verlore haet. En da's in de êêste plekke 't archief. Ik ga beslist niet op de barrica den, al verwacht men dat dik wijls van mij. Maar ik wil hier zeker een lans breken voor het behoud van het archief. Van de kennis van heer Zuurdeeg, de zeer bescheiden, maar zeer deskundige archivaris van de gemeente Tholen, hebben al velen gebruik gemaakt. En de nieuwe heemkundige kring zal dat zeker graag blijven doen. Planning Als de gunning voor de bouw van de schepen volgende maand z'n beslag krijgt kan het eerste schip in november 2003 worden opge leverd. Het tweede schip volgt dan drie maanden later, februari 2004. De werkzaamheden voor de realisatie van de aanlandings plaats moeten in december van dit jaar al beginnen. De werk zaamheden ten behoeve van de veerpleinen en aanlegplaatsen moeten in juli 2003 zijn afgerond. Kosten De kosten voor de provincie val len uiteen in twee hoofdmoten. De directe kosten voor de bouw van de schepen, de aanlegplaat sen en toeleidende wegen en fietspaden; Daarnaast moet er jaarlijks een bedrag worden betaald aan de exploitant van het fiets- voetveer. De totale kosten worden begroot op 2,8 miljoen euro. Informatie Het Statenvoorstel inzake de kre dietverlening voor het fiets- voet veer Vlissingen - Breskens ligt ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informa tie kan ook worden verkregen via de website van de provincie, www.zeeland.nl. Fiets- voetveer Aanleginrichting Breskens Ons zullen d'r voa zurrehe da straks iederéén weet wae a Thole leit, wat a t'r in de grond zit, wie at wae heweund eit, of wae naetoe vertrokken is, wie a t'r op al die foto's staen en in de archieven ophenoteerd bin. Mochte d'r mensen weze die a t benauwd bin dat 'r zaeken in 't nieuws komme die at z'n over-overhröötvoader uuthe- vreten eit, die kunne 'n e-mail- tje sture nae 't bestuur. Die zul le dan wè zurrehe dat dae 'n bitje Typex over hesmeerd öört. Dan bluuf dat 'n witte stippe. Jopie Meerman, Tholen. De SGP wil dat de schilderijen van de Oranjes uit het gemeente huis in Sint-Maartensdijk overge bracht worden naar het nieuwe gemeentehuis in Tholen. Daar moeten ze goed in het zicht wor den gehangen voor de bezoekers. Dat zei raadslid M. Dijke dinsdag in de commissie middelen. Vol gens P. van Belzen (Christenunie) moet het nieuwe gemeentehuis echter geen museum worden. Als de schilderijen achterblijven in de smalstad, dan worden ze aan het zicht onttrokken, zo zei Dijke toen het programma van eisen voor het nieuwe gemeentehuis werden be sproken. De schilderijencollectie is vermoedelijk afkomstig uit het slot van Jacoba van Beieren. Volgens Dijke moeten ze in het nieuwe gemeentehuis een promi nente plaats krijgen zodat bezoekers ze goed kunnen zien. Maar ook an dere bijzondere collecties moeten aan de Luchtenburgseweg een plaatsje krijgen, zo zei hij. Van Bel zen vond dat er geen museum van het nieuwe gemeentehuis gemaakt moet worden. „Daar moeten we ons voor hoeden." Dijke vond dat ook, maar wilde met de schilderijen wel aandacht vragen voor de 'rijke Oranjegeschiedenis'. Burgemeester W. Nuis repte ook nog over andere collecties die 'nu weggestopt zijn' en mogelijk een plekje kunnen krijgen in het nieuwe gebouw. Van Belzen zag in het gebouw meer de uitdrukking van het nieuwe du ale bestel waar na de verkiezingen mee wordt begonnen. „Dat is één van de hoofdlijnen die door het ge bouw lopen." Daar wordt volgens Nuis rekening mee gehouden in de bouw. „Misschien wordt Tholen wei de eerste gemeente in Neder land met een gedualiseerd gemeen tehuis." Over de voortgang is maandag met tijdelijke verordening en het GS- besluit worden dinsdag 26 fe bruari gepubliceerd in het Provin ciaal Blad. In de tijdelijke verordening wor den regels gesteld voor een sub- |j ffëtWoCVen van vuilwa- n recréewevaartuigen. De tijdelijke subsidieverordening vuilwatertanks aan boord, vastge steld in Provinciale Staten van 8 februari 2002, nr. RMW 540, kan worden onderworpen aan een raadgevend correctief referen dum. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben daartoe besloten op 12 februari 2002, nr. 27. De j,Druari zOuzKan gedurende zes dagen tegen het GS-besluit tot het referendabel zijn van het Statenbesluit schriftelijk beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. omwonenden gesproken, zo lichtte hij toe. Daarbij kwam naar voren dat er een misverstand bestond over de status van de gesprekspartner. „De naam klankbordgroep is ge bruikt, maar die zou apart geïnstal leerd moeten worden. Er is geen sprake van een klankbordgroep, maar van een werkgroep." Verder hebben de bewoners van de Luch tenburgseweg hun zorgen geuit over het gebruik door het verkeer van de weg tussen de Eeweg en Postweg. Er waren klachten over sluipver- keer. „We hebben toegezegd dat we met het waterschap zullen overleg gen of er maatregelen genomen kunnen worden voor de nieuwe wijk Stadszicht om overlast tegen te gaan. Misschien een bussluis." En het geplande plein voor het ge meentehuis zal niet gebruikt wor den als evenemententerrein. Er komt geen kermis, zo zei hij. Bewoonster J. Smit vroeg of de commissie kon uitleggen wat het betekent om binnen het taakstellend budget te blijven. Dat is bepaald op 13,8 miljoen euro of 30,4 miljoen gulden, prijspeil 2002. J. van den Donker (D66) legde uit dat er is uitgegaan van 26 miljoen gulden in mei 2000. En dat daar elk jaar de inflatiecorrectie op wordt toegepast van 4,5 procent. Daardoor komt het op ruim 30 miljoen gul den. Op verschillende momenten kan het college nog door de raacj worden te ruggefloten als het duurder dreigt te worden dan is afgesproken, legde P.K.M. Stouten (VVD) uit. Zoals bij grondverwerving en bij de aan- neemsom. Het gemeentehuis krijgt een pu blieksruimte met het karakter van een binnenplein, waar ook grote bij eenkomsten mogelijk zijn. Balies, spreekkamers, een wacht- en infor matieruimte zijn daar gepland, evenals permanente audiovisuele en computerpresentaties. Ten behoeve van de gemeenteraad komen op de begane grond de leeskamer, fractie kamers en het griffiekantoor. Daar bij ook de raadzaal, commissieka mers, trouwzalen en ontvangst ruimtes. Op de verdieping zijn de kantoren gepland van de burge meester, wethouders, secretaris en de staf, het crisiscentrum rampen bestrijding en vergaderzalen. Een oud archief komt er niet in het gemeentehuis, maar wél wordt be keken of er ruimtes moeten komen voor semi-overheden en private par tijen (zoals VVV, woningcorporatie, liefdadigheidsinstellingen, lectuur- kiosk, bankautomaat). Verder wordt rekening gehouden met ruimte voor het Centrum voor werk en inkomen. In het nieuwe gemeentehuis moet ook aandacht zijn voor kunst. Daar bij wordt gedacht aan de relatie van Tholen met het water, bovendien moeten de inwoners erbij betrokken worden. Zelf heeft de gemeente een kunstcollectie, alsmede antiek en historisch meubilair, waarmee in het nieuwe gebouw iets gedaan kan worden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 15