SPS vier wedstrijden ongeslagen Nieuwe trainer voor SPS weer Gerard Zorg over gevolgen van privatisering WHS sluipt naar de kop: zege bij Breda Iferburgh www.elselina.n Roman boos op Vosmeer na wanprestatie Dreischor Tholense Boys is spoor bijster Smerdiek lonkt naar periodetitel, maar lijkt bang van koppositie Fracties trekken aan de bel over postkantoren Donderdag 21 februari 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Dichter bij 4 mei Als die ene bijzondere dag ook echt bijzonder moet worden! >2 SL Dan is Elselina bruidsmode de beste voorbereiding Lijstaanvoerder Duiveland laat haast elke week steken vallen. Smerdiek lijkt ech ter bang van de koppositie en weigerde ook zaterdag te profiteren van een Dui- velandse misstap. Het bleef tegen Vrederust 0-0. SPS won nipt met 2-1 van DSE. Stavenisse speelde een goede partij bij Mevo, maar bleef wel met lege handen staan. De ploeg uit Zierikzee won met 4-2. Komende zaterdag kan Smerdiek de tweede perio de in de wacht slepen als het de derby tegen Stave nisse in zijn voordeel weet te beslechten. Troostprijs Vlotte combinaties Amemuiden met 0-2 te sterk voor geel-zwarten De ChristenUnie in de gemeenteraad van Tholen heeft vrijdag de eigen fractie in de Tweede Kamer in een brief aandacht gevraagd voor de afnemende service van Post kantoren b.v. De fractie voegde daarmee de daad bij het woord, nadat de avond tevoren in de commissie alge meen bestuur en welzijn over deze zaak was gesproken. De commissie was het eens met een motie van de ge meente Neijefurd hierover, maar wilde deze niet steunen omdat dat niet strookt met het beleid dat de Thoolse ge meenteraad ten aanzien van moties voert. Noad blijft steken tegen Klundert In de derde klasse B wordt de strijd om de koppositie met de week spannender. Noad slaagde er niet in om Klundert van zich af te schudden: 1-1. WHS sluipt naar de kop dankzij een 2-4 zege bij Breda. Yerseke speelde niet en Kruiningen verloor. Zaterdag valt de beslissing in de tweede periode. Bij winst van Noad op Yerseke maakt WHS een goede kans op de periodetitel. Dan moeten de Setallanders wel zelf winnen van Oosterhout. Geniale ingeving b.v. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat. - Hi-end audio(speciale luister ruimte). - Beeld en geluidsystemen door heet uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. 0 Patrick Ketting (WHS) 21 0 Corné de Frel (Noad) 14 0 Jacco Vaders (Vosmeer) 13 Corné de Frel heeft de tweede plaats in het topscorerklassement overgenomen van Jacco Vaders. De Vosmeer-spits staat al enkele wedstrijden droog, terwijl De Frel bij Noad wel regelmatig zijn doel- puntje meepikt. De winnaar van vorig seizoen, Patrick Ketting, lijkt echter ook deze competitie de absolute doelpunten maker. Zaterdag plaatste de WHS'er op nieuw een demarrage, want met twee treffers bracht hij het gat met de concur rentie op zeven. Bij Stavenisse scoorden Bennart de Rijke en Erik de Rooij hun eerste doelpunt van het seizoen. Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Thol.Boys-Amemuiden 0- 2. Derde kl.: Breda-WHS 2-4, Noad- Klundert 1-1. Vierde kl.: Mevo-Stavenisse 4-2, SPS- DSE 2-1, Smerdiek-Vrederust 0-0. Vijfde kl Vosmeer-Dreischor0-3. Tweede kl. res.: Wieldrecht 2- Thol.Boys 2 5-0, 's-Gravendeel 2-Noad 2 1-1, WC 2-WHS 2 afgelast. Vierde kl. res.: WHS 3-Waarde 1 1-2, Thol.Boys 3-SKNWK 3 2-9, Stavenisse 2-Noad 3 0-4, SPS 3-Chrislandia 2 2-1. Vijfde kl. res.: Thol.Boys 5-Dosko 2 8- 1, Vrederust 4-Smerdiek 3 4-0, Smer diek 4-Halsteren 3 6-1, Noad 4-Klundert 5 1-1, Unitas 9-SPS4 2-3. Veteranen: WHS 4-SSV 5 9-0. Zesde kl. res.: Gastel 7-Vosmeer4 1-4. Jeugd: SPS C-Cluzona 6-0, SPS Dl- Noad D 5-1, Roosendaal-SPS D2 4-0, VVC-SPS El 8-1, SPS E2-Divo 2-9; Schutters-Smerdiek B 2-0, Smerdiek meisjes-WHS meisjes 4-0, Smerdiek D- Kaaise Boys 0-1, Steenbergen-Smerdiek El 11-9, Smerdiek Fl-Lepelstr. Boys 5- 4, FC Bergen-Smerdiek F2 2-1; Vos meer D-Welberg 5-5, Vivoo-Vosmeer meisjes 28-0, Vosmeer E-Welberg 1-9, Vosmeer F-WVV 6-3; Thol.Boys A- Moc 3-3, Thol.Boys C-Internos 0-3, Heinkenszand-Thol.Boys D 7-0, Thol.Boys El-Alliance 2-8, Dinteloord- Thol.Boys E2 14-1, Thol.Boys F1 - Dosko 2-1, WVV-Thol.Boys F2 1-9, Lepelstr.Boys - Thol.Boys F3 0-2, Thol.Èoys smurfen-Cluzona 11-0; Noad A-Seolto 3-5, DSE-Noad B 3-6, Noad C-RSV 1-5, FSV-Noad El 4-0, Noad E2-WHS E3 4-4, Nw.Borgvliet-Noad F2 3-3; WHS B-Lepelstr. Boys 2-6, WHS Cl-Vosmeer C 6-1, Virtus-WHS C2 1-1, WHS Dl-Moerstraten 8-2, WHS El- Divo 3-11, Steenbergen-WHS E2 4-5, WHS Fl-Dinteloord 7-0, WHS F2-SPS F 9-0, NVS-WHS F3 8-1. Voetbal Zaterdag 23 februari uur Thol.Boys-Kogelvangers(Pekaar) 14.30 Yerseke-Noad(Koole) 14.30 Oosterhout-WHS(Dalebout) 14.30 Brouwershaven-SPS(Cobussen) 14.30 Smerdiek-Stavenisse(Lisseveld) 14.30 Noad 2-Klundert 2(vBroekhoven) 14.30 WC 2-Thol.Boys 2(vSchilt) 12.15 WHS 2-Krabbendijke 2(Remy) 14.30 Smerdiek 2-Internos 2(Elenbaas) 13.00 Krabbendijke 3-WHS 3 12.30 Thol.Boys 3-Waarde 1 14.30 SPS 3-Vrederust 2 13.30 Stavenisse 2-Thol.Boys 4 14.30 Noad 3-Chrislandia 2 13.30 Unitas 9-Thol.Boys 5 12.45 DVO 5-SPS 4 12.30 FSV 4-Smerdiek 3 12.30 Smerdiek 4-Alliance 8 14.30 DHV 2-Noad 4 14.30 WHS 4-Arnemuiden 5 13.30 Nieuwdorp-Smerdiek da.(Nefs) 11.15 Zondag 24 februari uur Noormannen-Vosmeer(Zaman) 14.30 Vosmeer 2-Welberg 2 12.00 Steenbergen 6-Vosmeer 4 10.30 Het Nationaal Comité 4 en 5 mei heeft in samenwerking met de pro vincie Zeeland en welzijnsinstelling Scoop het educatieve project 'Dich ter bij 4 mei' opgezet om jongeren op een creatieve manier te betrek ken bij de herdenking van 4 mei. Uit meer dan 250 inzendingen heeft een jury 21 gedichten genomineerd. Vrijdagavond dragen die 21 jonge ren hun gedicht voor in het Arse naaltheater, waar een jury drie win naars bekend maakt. De eerste winnaar mag zijn of haar gedicht op 4 mei voorlezen tijdens de nationale herdenking op de Dam. Marian van Gorsel. De Thoolse raadskandidaat Marian van Gorsel doet dinsdagavond in motel Goes mee aan een politieke bijeenkomst van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen. Nieuwe Japonnen Knippakketten Enorme collectie bruidsstofTen Kerkstraat 40 2411 AE Bodegraven 0172-613751 Zuiddijk 16 3244 AZ Nieuwe Tonge 0187-652134 om u goed te kunnen helpen werken wij alleen op afspraak Advertentie I.M. Vierde klasse DSE kwam zaterdag goed voorbe reid naar Poortvliet. De bescheiden ploeg uit Etten-Leur bracht drie spit sen binnen de lijnen, waarbij de meest diep opererende aanvaller vooral René van Vossen het spelen onmogelijk probeerde te maken. Daardoor verdween de angel uit de opbouw van SPS, dat zeker tot aan de rust zijn meerdere moest erken nen in de bezoekers. Gelukkig voor de thuisclub lieten de Brabanders in het eerste halfuur drie opgelegde kansen ongebruikt. SPS kon er maar weinig tegenover stellen. Bij een uitbraak na een kwartier zette A.P. van der Belt de in de diepte aange speelde Wim de Groen alleen voor de keeper. De uitlopende goalie bleef meester over de situatie. Na ruim een half uur was het wel kassa. Een hoekschop van De Groen werd bij de tweede paal door René van Vossen met een halve omhaal achter de keeper gewerkt; 1-0. Kort na rust kwamen de bezoekers verdiend op gelijke hoogte. Van Vos sen raakte een voorzet verkeerd en bij de verste paal kon worden bin- nengetikt: 1-1. SPS legde' in het tweede deel wel wat meer vuur in de duels, maar het bleef lange tijd een gelijkopgaande en open wedstrijd. Pas in het laatste kwartier leken de bezoekers er doorheen te zitten. Prompt kwamen er kansen. De Groen legde breed op Johan Uijl, maar de bal smoorde onder het li chaam van de keeper. Via Johan Uijl en René van Vossen kwam de bal bij Martin Quist, diens schot werd eveneens door de goalie gekeerd. Bij een hoekschop aan de overkant nam DSE bijna de leiding. De kop bal verdween juist langs de goede kant van de paal bij Peter van der Male. In de 80e minuut trok SPS de partij naar zich toe. Het was de sterk spelende Esmir Kustura die voorbe reidend werk van Van der Belt en De Groen netjes afrondde: 2-1. Het moegestreden DSE was niet meer bij machte om nog verandering in de stand te brengen. SPS is nu vier wedstrijden op rij ongeslagen. De komende weken treft het team van Gerard Lazarom achtereenvolgens Brouwershaven en Duiveland. De periodetitel is volgens Pim Pot- appel niet de prijs waar Smerdiek voor gaat. „Een periodetitel wordt altijd troostprijs genoemd. Dat bete kent dat er eerst een teleurstelling is. Wij willen het kampioenschap. Dui veland geeft ons ook alle kansen, maar we doen er niets mee." Bij winst op Vrederust had Smer diek koploper kunnen worden. De thuisclub begon ook vol overtuiging aan het karwei. William de Bie was in de vijfde minuut dicht bij de ope ningstreffer. Zijn inzet werd fraai gekeerd door de Vrederust-keeper, die naarmate de wedstrijd vorderde tot grote hoogten zou groeien. Door het stugge verdedigingswerk van de bezoekers bleven de kansen schaars. Potappel: „Het is moeilijk voetbal len tegen een ploeg die met negen man rond de zestien speelt.Het is het recht van Vrederust om zo te spelen. Voor ons is het dan zaak om scherp te zijn op de tweede bal en op elk foutje dat de tegenstander maakt. Ook moet je geduldig zijn en dat waren we onvoldoende." Niels Hage had pech bij een kopbal op de lat. Carlo Opree beproefde met een strak schot de kwaliteiten van de Vrederust-doélman. Aan de overzijde bleef het oppassen voor de tegenaanval. Bij een van de counters kwamen de bezoekers op slag van rust bijna aan de leiding. Leander Brinkman greep op het laatste mo ment in, zodat de opgave voor Smerdiek na de thee nog te overzien was. De thuisclub ging echter steeds slordiger voetballen. De posities werden uit het oog verloren en steeds meer spelers namen posities in de voorste lijn in. Daardoor liet juist de aanvoer te wensen over en Smerdiek maakte het zichzelf moei lijk. Ver in blessuretijd leek Smer diek alsnog de winst naar zich toe te trekken. Pierre Withagen bracht een hoekschop voor en Niels Hage kop te goed in. Op de doellijn wist een verdediger nog juist redding te bren gen, zodat het tot het eind 0-0 bleef. Voor het eerst in lange tijd kon Sta venisse weer eens een beroep doen op de diensten van Bennart de Rijke. Als rechterspits bleek De Rijke het nog altijd goed te kunnen vinden met Peter Eerland, Sander Smits en de aansluitende Kees van Putte, die gezamenlijk voor heel wat vlotte combinaties zorgden. Het was ook uitgerekend De Rijke die in de 20e minuut zijn ploeg aan de leiding bracht. Via Leen Lemsom en Jeremy Gierman kwam de bal bij de terug gekeerde De Rijke, die liet zien het scoren niet verleerd te zijn: 0-1. Nog voor rust keek Stavenisse echter te gen een achterstand aan. Onnodig balverlies leidde tot een snelle te genaanval die een aanvaller van Me vo vrij voor keeper Mare Hoogen- doom bracht: 1 -1De thuisclub nam de leiding toen Stavenisse wat al te laconiek verdedigde: 2-1. Ook ont snapte het team van trainer Rien Smits nog een keer bij een inzet op de paal.Toch liet ook de Thoolse ploeg zich niet onbetuigd. Zo kwam Jeremy Gierman net iets tekort om een voorzet van Peter Eerland te verzilveren. Na de pauze kwam Stavenisse op nieuw goed uit de startblokken. Niels Veldman was tijdens de rust in de ploeg gekomen voor Peter Eer land. Het goede spel van de bezoe kers werd niet beloond. De opgeruk te Thoolse verdediging werd bij een uitval verrast en ook Hoogendoom kon het tij niet meer keren: 3-1. Gierman bracht Sander Smits nog in kansrijke positie, maar diens inzet was te zacht om de Mevo-doelman te verrassen. Zelfs na de 4-1 tussen stand was de wedstrijd nog niet he lemaal gespeeld. De voor de moe gestreden De Rijke in de ploeg gekomen Erik de Rooij was bij zijn eerste actie dicht bij een doelpunt. Een Zierikzeese verdediger sloeg de inzet uit het doel, ten koste van een rode kaart. Jammer genoeg voor Stavenisse werd de strafschop van Sander Smits gekeerd. Er stonden nog twintig minuten op de klok, maar pas in de slotfase kwam Stave nisse door Erik de Rooij dichterbij: 4-2. Rien Smits putte uit het vertoonde spel de nodige moed voor het streekduel tegen Smerdiek. Stave nisse kan eindelijk weer beschikken over Bennart en Peter de Rijke. Ook Paul Oostdijk is weer van de partij. „Met een compleet elftal moeten we Smerdiek kunnen aanpakken. We hebben niets te verliezen." Pim Pot appel is op zijn hoede voor de club uit zijn woonplaats. „We zijn ver plicht te winnen van een ploeg als Stavenisse. Derby's staan echter al tijd op zichzelf. Het is daarom voor Smerdiek verstandig om zich niets aan té trekken van de stand op de ranglijst." De 29-jarige Gerard van Zalinge uit Roosendaal wordt de nieuwe trainer van SPS als opvolger van Gerard Lazerom, die zijn eerste seizoen nog afmaakt. Van Zalinge is al vrij en woonde zaterdag de competitiewedstrijd van SPS te gen DSE bij. Bestuurslid Henk Vane was blij met de invulling van de vacature. „We hebben meerde re mensen gesproken, maar de jeugdige aanpak van Gerard van Zalinge past het beste bij de toe komst van SPS. Oudere spelers willen in het eerste elftal een stap je terug doen en bij de jeugd die de open plaatsen gaan bezetten, past een wat speelsere aanpak." SPS wordt de eerste club voor Gerard van Zalinge waar hij hoofdtrainer is. Bij het Roosen- daalse BSC trainde hij de BI-juni oren in de hoofdklasse en tot voor kort het tweede elftal, maar omdat de contacten met de hoofdtrainer niet goed waren, kapte Van Zalin ge ermee, waardoor hij zijn han den nu al vrij heeft. De komende competitiewedstrijden wil hij SPS dan ook al zoveel mogelijk vol gen. „Ik heb er veel zin in. SPS is voor mij een onbekende club, dus ik kom hier zonder vooroorde len." De Roosendaler is voor de opleiding oefenmeester II bezig. Hij stopte zelf al vroeg met voet ballen, want op zijn achttiende stond hij voor de A2-junioren. „Ik heb hele mooie jaren beleefd met de jeugd. In augustus begin ik al aan mijn dertiende jaar als trainer. Het plezier in het voetbal moet voorop staan. Dan komen de re sultaten vanzelf", aldus de nieu we trainer van SPS. Gerard van Zalinge uit Roosendaal gaat in juli SPS trainen. -A Tweede klasse Tegen Arnemuiden leed Tholense Boys de derde competitienederlaag op rij. Het werd 0-2 voor de bezoekers, die achter de gedoodverfde kam pioen Oranje Wit de tweede plaats op de ranglijst innemen. De Thoolse aanvallers bleven tegen Arnemuiden bovendien voor de derde achter eenvolgende maal droog staan. Een prijs aan het eind van het seizoen lijkt voor de geel-zwarten ditmaal een illusie. Tholense Boys is het spoor bijster. Er moeten zelfs nog punten worden gepakt omdat onderaan Vee- re de smaak van het winnen te pakken heeft gekregen. Trainer Henk Hagenaars predikte na de 0-2 nederlaag rust. „Natuurlijk begint na drie keer verlies het gepieper te komen. Voetballend loopt het niet. Het gaat stroever en alleen door hard werken kunnen we hier uitkomen." ning. Na de pauze leverde Francel Kousemaker het mooiste schot van de middag af. Na een combinatie met Wim Schot vuurde Kousema ker in de kruising, maar de Wal- cherse doelman redde fraai. Even later was het aan de overzijde wel raak. De rechterspits verscheen vrij voor keeper Alex Hoogen doom, die zich bij de derde inzet op rij gewonnen moest geven: 0-1. Twintig minuten voor het einde leek Tholense Boys nog uitzicht te krijgen op een beter resultaat. De keeper van Arnemuiden verloor zijn zelfcontrole en gooide een bal richting tegenstander, een actie die hem op een rode kaart kwam te staan. Met een numerieke meer derheid en een veldspeler in het doel, rook de thuisclub kansen. Het raffinement ontbrak echter om het gaatje in de opgetrokken ver dedigingsmuur te vinden. Michael de Jong schoot, via de doelman en de lat, over. Marnix Kousemaker en junior Hichan Benhammou kwamen in de ploeg voor Stefan Maas en Ronnie de Graaf, maar ook zij konden de gelijkmaker niet forceren. In de slotfase sloeg Ar nemuiden bij een uitval toe: 0-2. Komende zaterdag treft Tholense Boys in Kogelvangers opnieuw een geduchte opponent. Hage naars: „Het is nu aan de groep om de rug te rechten. We moeten ten minste nog een punt of zes pakken om niet in de problemen te ko men." Aan werklust ontbrak het de thuis club tegen het sterke Arnemuiden niet. Inzet alleen bleek niet vol doende om de met bijna drie kwar tier vertraging begonnen partij winnend af te sluiten. Scheidsrech ter Paardekoper blesseerde zich in de voorbereiding, de ijlings opge roepen Suijkerbuijk uit Bergen op Zoom bleek bereid om diens plaats in te nemen. De kansen waren tot aan de pauze schaars in een partij die, mede door de uitgestelde af trap, een matig niveau haalde. Francel Kousemaker kwam nog het dichtst bij het doel, na een voorzet van Jan Groenewegen. Hij kopte echter recht in.de handen van de doelman. Duidelijk was dat Tho lense Boys zonder de routiniers Jo han Schot en Piet den Boef een matige ploeg is. Schot kampt nog altijd met de naweeën van een te gen Rillandia opgelopen hersen schudding en Den Boef bleef van wege een schorsing aan de kant. In de rust moest een derde ervaren kracht, Hassan el Jilali, afhaken wegens werkzaamheden. Arie Draaijer kwam voor hem in de ploeg. Het Thoolse centrum be stond tegen Arnemuiden uit de jonge Jeroen Nieuwkoop als laat ste man. Carlo Heijboer nam de voorstopperpositie voor zijn reke- De ChristenUnie uit zijn bezorgd heid in de brief, omdat door aan passen en reorganiseren van posta gentschappen de service op het platteland afneemt. Vooral ouderen en mensen die niet over eigen ver voer beschikken, kunnen daardoor in de problemen komen. Het be leid van Postkantoren b.v. ypeelt zich op landelijk niveau af en daarom vraagt de CU de Kamer fractie om haar invloed aan te wenden 'en te bevorderen dat ook in de postagentschappen in de plattelandskernen het volledige as sortiment aangeboden wordt en deze onnodige verschraling van een stukje dienstverlening achter wege blijft'. Dienstverlening heeft zijn prijs, maar het is niet juist dat het rich ting de gemeente wordt geschoven, zei P. van Belzen in de commissie. Wat zich nu rond de postkantoren afspeelt, is het gevolg van de priva tisering van PTT Post. J.P. Bout (CDA) was het met hem eens. „Door de privatisering is men de commerciële toer opgegaan en worden niet rendabele zaken afge stoten." De gemeente zou richting Den Haag de tanden moeten laten zien omdat het nu te ver gaat. Niet alleen de postkantoren verdwijnen, ook bakkers en slagers verdwijnen in dorpen, aldus M.J. Klippel (SGP) die over een proces van ver schraling sprak. Ook hij wilde ac tie en vroeg wat het gemeentebe stuur al had gedaan op dat vlak. A.P. Kornaat (PvdA) zei dat er in de Tweede Kamer al vragen zijn gesteld over de zorgplicht van PTT Post. Hij vond actie eveneens no dig, maar wees er ook op dat Anna Jacobapolder al jaren verstoken is van een postagentschap en dat mensen daarom vijf kilometer moeten fietsen naar Sint-Philips- land. „Het is heel akelig wat er aan de hand is. Privatisering leidt tot het verdwijnen van tal van zaken. Dus geef zoveel mogelijk signalen af dat het tij moet keren, want het gaat de verkeerde kant op", zei J. van den Donker. De D66'er kreeg door Van Belzen voor de voeten geworpen dat juist zijn partij deze ontwikkeling bevorderd heeft, maar volgens Van den Donker is dat 'niet helemaal waar'. Hij zou de motie van Neijefurd willen steu nen, maar kreeg daar in de com missie geen bijval voor. Burgemeester Nuis constateerde dat er een keerzijde zit aan de^pri-' vatisering en dat is waar op het platteland - maar ook in wijken van grote steden - tegenaan wordt gelo pen. Hij spoorde de fracties aan om toch vooral richting hun eigen par tij dat geluid te laten horen. De ge meente zal dat via de vereniging van Zeeuwse en die van Neder landse gemeenten doen. „Juist van daag is er ook een brief uitgegaan naar Postkantoren b.v. over de situ atie in Oud-Vossemeer, waar een postagentschap is gesloten." Nuis illustreerde dat Postkantoren b.v. niet echt welwillend is. Zo is een contract dat de gemeente met een jaar wilde verlengen, eenzijdig door de onderneming opgezegd via een kort briefje. De burgemeester zei dat er in Zeeland bekeken wordt of er servicepunten kunnen komen, waar mensen voor bepaal de diensten terecht kunnen. „We moeten met zijn allen bekijken wat we daarin zien." Derde klasse WHS-trainer Johan Sulkers kijkt vol vertrouwen naar de toekomst. „We staan er lekker bij en zijn bezig met een goede serie. Wel wordt het vanaf nu elke week een finale." Afgelopen zaterdag leken de ambities van de groenwitten in een vroegtijdig stadi um schipbreuk te lijden. Na tien mi nuten leidde de thuisclub al met 2-0. Sulkers weet die koude start aan een gebrekkige warming-up. Beide ploe gen moesten zich langs de zijlijn voorbereiden op de wedstrijd, omdat alle velden in Breda bezet waren. „Zoiets is niet goed voor de concen tratie." Bij de eerste aanval van de middag had het al raak kunnen zijn. Michel Mosselman verloor de bal ter hoog te van de middenlijn en met een vlijmscherpe aanval verscheen Bre da vrij voor doelman Amé van Vos sen. Door goed zijn doel te verklei nen hield de WHS-keeper nog even de nul op het bord. In de 5e minuut kon Breda wel juichen. Opnieuw mochten de Brabantse voorwaartsen ongehinderd door de WHS-linies sluipen en ditmaal was er ook voor Van Vossen geen houden aan. Kort daarop werd een voorzet vanaf de zijkant door een vrijstaande Bred- anaar ingekopt: 2-0. Sulkers: „Het was enkel Breda wat de klok sloeg. Wij hadden nog niets laten zien." Na een kwartier leverde WHS zijn eerste fatsoenlijke aanval van de middag af. Na een pass van William Vroegop schoot Arjan Moerland juist over. De bezoekers werden ge vaarlijker en Egbert Moerland was in de 20e minuut na een doorgekopte hoekschop dicht bij de aansluitings treffer. WHS rook zijn kansen, zeker toen Egbert Moerland na een goede actie van Michel Mosselman op de rechtervleugel voor de 2-1 zorgde. Patrick Ketting schoot vanaf de rand van het zestien-metergebied de 2-2 binnen. WHS probeerde door te drukken. Hans van den Ouden speel de William Vroegop op maat aan, maar diens inzet werd door de Bre dase keeper juist overgetikt. Toch na men de bezoekers nog voor de rust de leiding. Het was meteen de mooi ste treffer van de middag. De uitblin kende Matthijs Bruijnzeel, zaterdag met afstand de beste Setallander, schoot het leer vanaf de rand 'van het strafschopgebied in de uiterste win kelhaak: 2-3. Na de pauze was de partij rommeli ger. WHS leunde op de verkregen voorsprong en probeerde met uitval len de wedstrijd voorgoed naar zich toe te trekken. Hans van den Ouden was met een hard schot dicht bij de bevrijdende vierde treffer. Breda bleef echter geloven in een beter re sultaat en het was doelman Van Vos sen die met enkele uitstekende red dingen zijn ploeg op de been hield. In de 85e minuut velde Ketting het vonnis. Na een goede actie van de voor William Vroegop ingevallen Vincent de Jonge maakte de Thoolse topschutter aan alle onzekerheid een eind: 2-4. Sulkers: „Scoren doen we altijd wel. Dan hoefje ook bij een 2- 0 achterstand niet in paniek te ra ken." Noad wist dat het tegen Klundert geen gemakkelijke partij zou wor den. De Brabanders beschikken over een uiterst stugge verdediging en wonnen onlangs nog van koploper Yerseke. De eerste helft in Sint-Phi- lipsland was overigens matig van beide kanten. Alleen Maurice de Goede zette kort voor rust Ronald den Braber vrij voor de doelman, maar met een uitstekende reflex werd de thuisclub van scoren afge houden. Na de thee trok Noad het spel meer naar zich toe. Aijan Moer land, Iwan Geense en Jaap van Ou denaarde probeerden uit de tweede lijn voor een verrassing te zorgen. Corné de Frel zag een kopbal door de uitstekende Klundert-doelman uit de kruising getikt. Ook Maurice de Goede kon in een vol doelgebied niet afronden. In de 70e minuut stootte Ronnie van de Ree goed door. Hij werd echter naar de buitenkant ge dwongen en zijn inzet in de korte hoek werd door de Brabantse goalie gestopt. In blessuretijd explodeerde de wedstrijd. Noad leed balverlies, juist op een moment dat laatste man Van Oudenaarde was ingeschoven. Tot ieders verrassing profiteerde Klundert optimaal: 0-1. Noad-trainer Peter van Poortvliet zag de bui al hangen. „Klundert had tot dan geen enkele kans gehad. En dan zie je je zelf ineens de boot ingaan." Gelukkig voor Noad vierde met na me de uitblinkende Klundert-doel man het feestje iets te uitbundig. Met een geniale ingeving zorgde De Frel vanaf de aftrap met een lob over bij na veertig meter voor de niet meer verwachte 1-1. Van Poortvliet. „Ei genlijk zijn dat twee punten te wei nig. We scoren op dit moment te moeilijk en zijn niet meer in staat om negentig minuten lang de wedstrijd te bepalen." Mede daardoor leden de Fluplanders de afgelopen weken puntverlies tegen op papier zwakke re broeders. In de komende weken treft Noad achtereenvolgens Yerseke, Zwaluwe en Kruiningen, allen nog in de race voor de titel. Van Poort vliet: „Dan moet het maar tegen de directe concurrenten gebeuren. Het worden hoe dan ook enkele zware, zweterige weken." achter de feiten aan. In de 24e mi nuut namen de bezoekers nog verder afstand. Weer werd balverlies opti maal afgestraft: 0-2. Een donder- speech van Roman in de pauze leek enige tijd effect te sorteren. Vosmeer speelde na de hervatting meer op de helft van de tegenstander en Jacco Vaders kreeg een goede kans om zijn ploeg terug op het paard te ze- ten. Vaders verscheen alleen voor de keeper, maar schoot over. Ook twee de spits Donald van Dam wist na goed voorbereidend werk van Erwin Vaders (ingevallen voor Rini Plom pen) niet af te ronden. Vosmeer ging meer defensieve risico's nemen, maar ook de meer naar voren opere rende laatste man John Vroegop slaagde er niet in om de bakens te verzetten. Een kwartier voor het ein de viel de beslissing. Marcel Haver- mans ging met gestrekt been in op de tegenstander en de bal kwam, zeer terecht, op de stip. Nelen had geen verweer tegen de penalty: 0-3. Vosmeer liet daarna het hoofd han gen en mocht van geluk spreken dat Drieschor nog enkele volle honderd procent kansen ongebruikt liet. Na een lange afwezigheid - door een dubbele beenbreuk - maakte Arjen Verkamman zijn rentree. Hij viel in de loop van de tweede helft in voor Jasper de Regt. Zondag speelt Vo smeer tegen de ongenaakbare koplo per Noormannen. Tot zondag had Vosmeer nog uit zicht op het behalen van de tweede periodetitel. Door met 0-3 te verlie zen van het zwakke Dreischor gooi de het team van Julian Roman zijn eigen glazen in. Roman was na af loop in alle staten en sprak van een wanprestatie. „Dit neem ik mijn spelers kwalijk. Een aanfluiting was het. De jongens moeten maar eens goed in de spiegel kijken. Ze kunnen veel beter." De recente nederlaag bij Jong Am- bon werd volgens Roman nog ver oorzaakt door een gebrek aan wed strijdritme. Tegen Dreischor bleek dat er meer aan de hand was. De Thoolse ploeg verzaakte over de ge hele lijn. De linies sloten niet aan, er werd veel balverlies geleden en bij de schaarse mogelijkheden toonden de voorwaartsen zich allesbehalve scherp. In de 10e minuut namen de bezoekers al de leiding. Balverlies van Vosmeer werd gevolgd door een lange bal naar voren en de Schouw- se spits kon vrij voor doelman Mi chel Nelen nog afleggen op een meegekomen medespeler: 0-1. De openingstreffer schudde Vosmeer niet wakker. De ploeg volhardde in het slechte spel en liep voortdurend Advertentie I.M. Maarten de Groen op weg naar het doel voor de openingstreffer, maar de bal werd tot hoekschop verwerkt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 13