'Je wordt vanzelf een Oranjefan' Plan eenrichtingsverkeer Molen-, School- en Burg. Versluijsstraat Fantasie en kleurenspel Groot aantal plannen wordt uitgesteld tot volgend jaar Ook voorstel maatregelen bij scholen in Oud-Vossemeer Donderdag 7 februari 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Raadslid Piet:berg werk wordt steeds meer Het Thoolse college van burgemeester en wethouders heeft een groot aantal plannen voor 2002 uitgesteld. Met het bestaande personeel op de afdeling gemeentelijke ontwikkeling zijn niet alle zaken uit te voeren. Er zal ge keken moeten worden of er personeel ingehuurd moet worden. Het opschuiven heeft gevolgen voor onder meer het handhaven en controleren van milieuvergunningen, maar ook voor het restaureren van molens. De meeste zaken zijn een jaar opgeschoven. Zwaaien dat prinses Maxima deed naar de Tholenaren in klederdracht Als bezoeker van het nationaal huwelijksfeest in de Am sterdam Arena, als musicus, als lid van de militaire ere wacht op de trouwdag zelf, of in klederdracht langs de route van de gouden koets. Tal van Tholenaren beleefden op hun manier iets mee van het huwelijk tussen kroon prins Willem-Alexander en de Argentijnse Maxima Zor- reguieta. In verschillende dorpen waren er oranjebals en lampionoptochten ter verhoging van de feestvreugde. Erewacht Twee soldaten Geschrokken 30-km gebieden Rabatstrook Vroege koopjesjagers Draagvlak Fluitconcerten Overname Hommel Vossemeer rond Met een pakket aan maatregelen moet de verkeersover last in de Molenstraat in Oud-Vossemeer worden terug gedrongen. Zo zou in een gedeelte van de Molenstraat, de Schoolstraat en de Burg. Versluijsstraat eenrichtings verkeer moeten komen. Om het dorp weer te kunnen ver laten, zou het verkeer via de Prins Mauritsstraat geleid kunnen worden. Bij de scholen komen oversteekplaat sen. De maatregelen kosten ongeveer 88.000 euro. Het plan van de verkeerswerkgroep werd gisterochtend aan wethouder K.A. Heijboer overhandigd in de ontvangst kamer van het gemeentehuis. Wendie Zwaai (links) en Monique Nefs trokken veel bekijks als 'prinselijk bruidspaar'in Tholen. Het feest in de Arena was bijzon der om mee te maken, zeggen zo wel Annette de Boer uit Poortvliet als Andy van de Velde uit Tholen. „Als je 'de klok van Arnemuiden' uit 50.000 kelen hoort, dat heeft wel wat." Van de Velde spreekt van een buitengewone avond, met een heel goede sfeer. „Toen het klaar was en al die mensen naar buiten gingen, kreeg je tussen de menigte niet eens een duw met een elle boog, zo netjes ging het eraan toe", aldus De Boer. Vijftig Thole naren vertrokken vrijdagmiddag per bus (de opstapplaatsen waren Tholen en Sint-Annaland) naar de hoofdstad. Inwoners die actief zijn in vrijwilligersorganisaties en or ganisaties van oranjefeesten, heb ben meegewerkt aan de recente jeugddebatten en de debatten rond de toekomstvisie van Tholen, wa ren door het gemeentebestuur uit genodigd. Bij het naar binnen gaan werd er streng gecontroleerd, maar niemand mopperde over deze be grijpelijke veiligheidsmaatregel. „Ik ben zelfs nog gefouilleerd", lacht Van de Velde, die samen met Jan Slabbekoorn de stichting Stad vertegenwoordigde. De Tholenaren zaten zowat in de nok van het enor me stadion, recht tegenover de loge met het prinselijk bruidspaar. Via enorm beeldschermen konden ze alles goed volgen. Presentatrice Loes Luka gipg heel ongedwongen om met de leden van het koninklijk huis", vond Van de Velde. „Dat één vrouw 50.000 mensen stil kan krijgen, dat is knap", genoot ook De Boer. Toen het bruidspaar in een oldtimer arriveerde, gingen de lichten uit, want 'we doen net of er niemand is' zei Luka. De avond werd een grootse show met optre dens van muziekkorpsen en artie sten, in hoog tempo. „Die sfeer, dat is geweldig. Iedereen ontdooit, zingt en klapt mee en doet de wa ve. Je wordt vanzelf een Oranje fan", zegt De Boer, die actief is in een begeleidingsgroep van vluchte lingen. „Voor ons zaten Friezen stokstijf, totdat hun volkslied klonk." Op alle stoelen lag een oranje sjaal en een vlaggetje. Het half uurtje concert van Marco Bor- sato dat de avond besloot, viel bij iedereen in de smaak. De Poortvlietse vond het leuk dat ze voor dit feest was gevraagd. „Thuis zijn er volop grappen over gemaakt: Ma, je bent dus een door snee Tholenaar." Van de Velde er vaart zijn uitverkiezing als een lot uit de loterij. „Dit maak je maar één keer in je leven mee." Hij ge noot van de terugreis, want de feeststemming zat er ook toen nog volop in. „Geweldig, met zo'n ge mixt gezelschap van jong en oud. En dat zong allemaal mee." De beide Tholenaren zijn te spreken over de perfecte organisatie van het uitstapje door de gemeente. Ieder een kreeg een lunchpakket en een 'Arenakaart' om in het stadion iets te kopen. Ook was er koffie onder weg. Namens de gemeente reisden de dames Van Sprundel, Pilaszek, Goedegebuure en Polderman mee. „Er was niets aan het toeval over gelaten, het was perfect georgani seerd. Dat bleek ook als je sprak met mensen uit andere gemeen ten", zegt Annette de Boer. En An dy van de Velde stuurde de burge meester een emailtje om hem te bedanken: 't was gewoon top! Bij Leen en Nellie Hage-Ligtendag in Sint-Annaland liep de wekker zaterdagmorgen al om vier uur af. Ze moesten een uur later in Tholen zijn, waar bij Bram en Cok Stout- jesdijk-Engelvaart de Thoolse dracht werd aangetrokken. „Voor die vrouwen is dat een heel werk", vertelt Hage. Om half zeven werd het viertal bij de Wouwse Tol op gepikt door de Zeeuwse bus vol mensen in klederdracht. „Het was goed verzorgd, de provincie had voor iedereen een lunchbox gere geld", vertelt de Sint-Annalander. Bij aankomst in Amsterdam werd het gezelschap zorgvuldig ge screend door de politie, maar het ging er vriendelijk en gemoedelijk aan toe, vonden de Tholenaren. In de Marinekazerne was er eten en drinken en kon de huwelijksslui ting in de Beurs van Berlage op tv gevolgd worden, waarna de dertig bussen uit het hele land onder poli tiebegeleiding naar de Singel re den. Daar kregen de mensen een plekje langs de route. „We stonden perfect. De gouden koets passeerde ons op nog geen meter afstand. En Maxima zat aan onze kant, zwaai en dat ze deed. Bram en ik zwaai den terug met onze hoeden!" ver telt Hage. Op tv was het Thoolse kwartet op de rug in beeld. „Nadat de stoet gepasseerd was, gingen we te voet terug naar de bussen. Langs drommen Amsterdammers die en thousiast naar ons riepen en druk fotografeerden", aldus Hage. Om half zes waren ze terug in Bergen op Zoom en thuis wachtte als ver rassing een bos bloemen van het gemeentebestuur. „Het was een mooie en geslaagde dag. We heb ben het graag gedaan", kijkt Leen Hage terug. Wie de gouden koets ook rakelings langs zich heen zagen gaan, zijn Ruben Steketee uit Sint-Maartens dijk en Maarten van Oeveren uit Scherpenisse. De twee 18-jarige militairen maakten deel uit van de erewacht. Maarten dient bij de zeedienst van de marine, Ruben bij het korps mariniers. Hij stond eerst bij de Nieuwe Kerk en daar na langs het Rokin. De uit Tholen afkomstige dokters- zoon Ties Mellema speelde mee VERVOLG VAN VOORPAGINA De jury had bij het beoordelen ge keken naar de fantasie en het kleu renspel. Naast drie tekeningen wa ren oranje stickertjes geplakt. Het leek net als op een echte tentoon stelling waar de stipjes erop wijzen dat de (kunst)werken verkocht zijn. Volgens mevrouw Boxhoorn mogen de juffrouwen en meesters nog trot ser worden op hun kinderen nu ze zulke mooie tekeningen hebben ge maakt. Ze sprak ook een 'woord van medeleven' uit omdat de leer krachten het zo moeilijk hebben ge had bij het maken van een keuze uit alle tekeningen. Zelf raakte de jury heel opgetogen over het resultaat. „Wij werden er hoe langer hoe blij er van." Een voor een werden de kinderen naar voren geroepen en mochten ze hun tekening aanwijzen. De kin deren uit groep 6, 7 en 8 hoefden hun tekening niet eens aan te wij zen, 'zo mooi waren ze.' Henk Kro- neman van de Eben Haëzerschool had de balkonscène getekend met twee soldaten onder bij de ingang. Volgens mevrouw Boxhoorn was het technisch zeer knap getekend, met veel details in het bordes en de pilaren van het gebouw. Zij raaddde Volgens wethouder K.A. Heijboer is nu in ieder geval duidelijk ge maakt wat de afdeling wel en niet kan. Enkele raadsfracties maakten zich maandag in de commissie ge meentelijke ontwikkeling wel zor gen, maar legden het college het vuur niet aan de schenen. Over het algemeen toonden ze begrip voor de keuzen van b. en w„ al werden er bij enkele onderdelen kantteke ningen geplaatst. Zo stelde P.W.J. Hoek (SGP) dat de sector uitblinkt in het vooruitschui ven van plannen, maar dat het door de krappe personele bezetting ook verklaarbaar is. „Maar ik zie het ook als een zwakte in de organisa tie." En drs. A.L. Piet (Christenu nie) was bang dat de achterstand steeds verder zal toenemen: „Ik krijg het benauwde gevoel dat de berg werk die we vooruitschuiven, steeds groter wordt." Voor het nieuwe hoofd mevrouw drs. Y. Gerritsma van de sector ge meentelijke ontwikkeling, die voor het eerst de commissievergadering bijwoonde, wacht er dus veel werk. Zij is sinds 28 januari aan de slag bij de gemeente en volgt L.T. Steenpoorte op. Er is een hele waslijst van zaken die later aangepakt zullen worden. Zo blijft de besluitvorming over het havengebied in Sint-Annaland, het verkeersplan voor Sint-Maar tensdijk en de aanpak van de Mo lenstraat in Oud-Vossemeer nog een jaar liggen. Hetzelfde geldt voor de herinrichting van de Mo lendijk in de smalstad, het her structureren van het bedrijven terrein Poortvliet, het aanpak ken van de grondwaterproblema- tiek in Sint-Philipsland, diverse rioleringswerken in Tholen en het opstellen van een havenreglement. Ook het onderhoud aan straten wordt voor een deel naar 2003 ver zet. Volgens Hoek, J. van den Donker (D66) en M.A.J. van der Linde (PvdA) is het handhavingsbeleid het kind van de rekening. „Maar," hem aan 'nooit op te houden met tekenen.' Henk had zich laten in spireren door een plaat van de koninklijke marechaussee uit een informatiepakket dat hij zelf had aangevraagd. Corline Boekhout (12) van de Groen van Prinstererschool uit Scherpenisse tekende heel precies de koets met het bruidspaar dat net was uitgestapt en Colinde Verwijs (12) van de Kon. Julianaschool in Sint-Philipsland tekende de portret ten van het stel. De prijswinnaars van groep 3, 4 en 5 zijn: Anne van de Dussen (7) van de Eben Haëzerschool, Eva Potap- pel (8) van Die Heenetrechtschool en Sanne Bosters (7) van de Sint Anthoniusschool, allebei uit Oud- Vossemeer. Bij groep 1 en 2 wonnen Leendert Schot (4) van de Eben Haëzer, Am ber Potappel (4) van De Casem- brootschool uit Sint-Annaland en Wijnie Prosman (4) van de Groen van Prinstererschool. De bijeenkomst trok veel mediabe langstelling. Behalve de lokale en regionale kranten was ook Omroep zeeland TV aanwezig en zelfs een fotograaf van De Telegraaf. Die posteerde een groepje kindertjes met hun tekeningen en de burge meester voor het gebouw en kiekte ze vanuit de raadzaal op de eerste verdieping. zo zei van der Linde, „het aanvra gen van bouwvergunningen kun je niet laten liggen. Er zal een even wicht gevonden moeten worden tussen eigen mensen en personeel datje inhuurt." Wel vroeg hij zich af waarom de aanpak voor het havengebied Sint- Annaland is uitgesteld. Juist omdat er al geld voor het opstellen van een visie is uitgetrokken. „Er zijn toezeggingen gedaan. Kun je die zomaar laten liggen?" Ook J.P. Bout (CDA) maakte zich zorgen. Hij zei geschrokken te zijn van het doorschuiven van een groot aantal plannen. Ook hij vreest dat de berg steeds hoger wordt. J. van de Donker (D66) zei de keuzen wel logisch te vinden, maar zei een keuze te missen voor het oplossen van het capaciteitsprobleem: „Moet er meer personeel bij, of ontkom je niet aan het uitbesteden van werk?" Volgens Heijboer was het nodig om inzichtelijk te maken wat wel en niet kan. „Er is nu duidelijk te zien was er aan werkvoorraad ligt en wat er doorgeschoven moet wor den." Voor wat het havengebied Sint-Annaland betreft, zei hij dat als het onderzoek gereed is, het col lege ermee verder hoopt te gaan. „Er zijn geen verwachtingen ge wekt." Volgens Van der Linde mogen de betrokkenen 'die willen bouwen' niet in het ongewisse worden gela ten. Volgens wethouder R. Raven- steijn zal eerst gekeken moeten worden naar wat er met het gebied moet gebeuren. Volgende week worden de offertes verwacht van de externe bureaus die de visie op moeten stellen. Als de opdracht is gegund aan een van de bedrijven dan zullen alle betrokken initiatief nemers gehoord worden. Op de lijst staan onder meer de vol gende zaken: het waterfront Sint- Philipsland (wijzigen van bestem mingsplan, vervangen bestaande gebouwen), het opstellen van een verordening afwikkeling schade claims, bij milieuhandhaving alleen vergunningen verlenen, het uitvoe ren van bouwstoffenbesluit, het op ruimen van ondergrondse tanks, het actief bodembeheer, handhaven bouwzaken, de invoering van 30- km gebieden, het onderhoudspro- gramma straten, het opstellen van de precarioverordening, het opstel len van een havenreglement, de grondwaterproblematiek Sint-Phi lipsland, actualiseren grondwater plan, herberekenen van riolerings plannen, aanleg rioleringswerk Maartenshof, wijziging verorde ning begraafplaatsen, projecten voor stedelijke vernieuwing (deel naar 2004), exploitatie bestem mingsplannen, gebouwenbeheer en organisatieontwikkeling. De werkgroep bestaat uit de bewo ners T. van Maanen en P.W.R. van den Bergh, namens 3VO A.L. Ge- lok (tevens bewoner) en twee amb tenaren van de gemeente, R. Wi- chertjes en C. Meijboom. De werkgroep heeft ook de drie scholen aan de Burg. Versluijsstraat betrokken in het plan. Die hadden al eerder om maatregelen gevraagd. Het plan heeft betrekking op een groter gebied dan oorspronkelijk de bedoeling was. Het gaat om de Mo lenstraat (tussen Schoolstraat en Marinus Lindhoutstraat), Burg. Ver sluijsstraat, Schoolstraat, Prins Mauritsstraat en de Marinus Lind houtstraat. De maatregelen zouden volgens de werkgroep in twee fasen uitgevoerd kunnen worden. Eerst zou een een richtingsverkeer moeten worden in gevoerd in de drie straten en zou er een parkeerzone aangewezen moe ten worden aan de oostzijde van de Molenstraat. Ook moeten er dan borden geplaatst worden om het verkeer via de Prins Mauritsstraat te geleiden. Deze straat wordt dan doorgaande route. Landbouwvoertuigen en vrachtwa gens langer dan 8 meter worden ge weerd uit de Molenstraat. Dt\,T- splitsing Molenstraat/Schoolstraat wordt tijdelijk heringericht (hier worden vaak auto's geparkeerd) en bij de scholen zullen oversteek plaatsen worden aangelegd. De eerste fase van dit plan kost on geveer 18.000 euro (10.000 voor de bebording en andere kleine aanpas singen en 8000 euro voor het verbe teren van de verkeerssituatie bij de scholen aan de Burg. Versluijs straat.) Deze situatie wordt na een jaar op nieuw bekeken. Voldoet de wijzi ging niet, dan zal het plan worden aangepast. Voldoen de maatregelen wel, dan volgt fase twee en dat is het verwijderen van de in 2000 ge- bij het Concertgebouworkest, dat het bruidspaar en zijn gasten vrij dagmiddag een lunchconcert aan bood. De actie van veertien Sint-Anna- landse middenstanders die al om zes uur 's morgens de winkeldeu ren openden, is een succes gewor den. Om kwart over vijf stond de eerste koper voor de deur bij Pleu- ne mode. En toen om zes uur de deur openging, stormden zo'n 150 koopjesjagers naar binnen, alle maal belust op een kledingstuk voor de spotprijs van vijf euro. De dagen tevoren was het erg druk omdat mensen al kwamen uitzoe ken en passen. Ondanks dat er constant met drie mensen aan de kassa werd gewerkt, moesten ko pers wel een uur wachten voor ze konden afrekenen. „De mensen werden ongeduldig, maar de kassa gaat gewoon niet sneller", vertelt verkoopster Jopie Potappel. Pleu- ne besloot wegens de drukte om na een uur niet de mindere korting toe te passen, maar het aanbod te laten gelden voor alle mensen die om zes uur binnen waren. Tot twaalf uur toe bleven de klanten komen. En niet alleen uit Sint-Annaland, maar ook uit bijvoorbeeld Sint- Philipsland. Twee meisjes hadden expres de nacht bij hun oma in het dorp gelogeerd, om in alle vroegte hun slag te kunnen slaan. Ook an dere winkels kenden volop aan loop. Bij drogisterij Maja stond om zes uur een rij klanten te wach ten, bij de Cl000 kreeg men de broodjes en croissants niet aange bakken en bij Fixet waren om acht uur alle schuurmachines van de aanbieding op. Bij elke deelnemer kon het winkelende publiek een taart winnen. Het was dus erg druk, en ook ge zellig. De organiserende midden standers nodigden een nep Maxi ma en Willem-Alexander uit, die werden verwelkomd met een oran jeboeket en vervolgens alle deel nemers langs gingen. Het 'bruids paar' was op zijn beurt een stunt van het Thoolse uitzendbureau Flexexpress. Wendie Zwaai in bruidsjurk en Monique Nefs in uniform reden in een hemelsblau we Cadillac Sedan de Ville uit 1956 (met wit dak), bestuurd door Kees Nefs. Eerst in Sint-Annaland en later in Tholen deelden ze aan voorbijgangers aardappels uit met een vlaggetje erop geprikt en een gebruiksaanwijzing op oranje pa pier. De boodschap hiervan was, dat je de aardappel moest koken en heet in de mond nemen, zodat je 'bekakt' ging praten en daardoor van stand leek, wat de kansen op de arbeidsmarkt zou vergroten. Bij het stadhuis in de Hoogstraat kreeg ook het toevallig passerende burgemeestersechtpaar Nuis een aardappel in de hand gedrukt. „In Sint-Annaland werden we overal in stijl begroet", geniet het tweetal na. 'Maxima' wuift, waardoor de tekst op haar knaloranje hand schoenen te lezen is: 'Joe hoe. Hier ben ik'. Bij het stadhuis werd een fles champagne geopend en daarmee zat de act erop. Verder het eiland opgaan had geen zin, want zo tegen tienen waren er niet veel mensen meer op straat. Het meren- realiseerde in- en uitritconstructies in de straten langs de Molenstraat en aan de Prins Mauritsstraat bij de Cornelis Frankenstraat. Dan pas zal ook de T-splitsing Molenstraat/ Schoolstraat zijn dedinitieve vorm krijgen. De stoepen worden verwij derd. Daarvoor in de plaats komt een rabatstrook, zoals in de F.D. Rooseveltstraat. Deze fase vergt het meeste werk en is ook duurder dan de eerste fase: 70.000 euro. Het plan kan volgens de wethouder uitgevoerd worden bij de verdere invoering van duurzaam veilig ver keer. Wanneer dat plaatsvindt, is nog onduidelijk. De Molenstraat in Oud-Vossemeer is een van de pro jecten die het college uit wil stellen, zo blijkt uit de lijst van de sector ge meentelijke ontwikkeling die deze week door de commissie gemeente lijke ontwikkeling is besproken. 'De voorbereiding van dit plan is in 2002. De uitvoering is financieel niet gepland. Betrekken bij het op stellen van de kadernota 2003,' zo luidt de toelichting. Bewoner Van Maanen lichtte het hoe en waarom van de werkwijze toe. Hij herinnerde eraan dat er tij dens het kernbezoek van de ge meente aan het dorp twee jaar gele den al klachten naar voren zijn gebracht over het verkeer in de Mo lenstraat. Het ging voornamelijk om parkeerproblemen. „Het is toen eni ge tijd stil geweest, maar toen werd een aantal bewoners door de ge meente uitgenodigd voor een ge sprek. En werd ons gevraagd hoe wij dachten de overlast op te lossen. De bal werd bij ons gelegd. En dat is eigenlijk uniek, dat de gemeente bewoners vraagt om oplossingen te bedenken. De gemeente stond voor ons open voor de zaken die wij aan droegen. Maar er moest wel beke ken worden of de maatregelen die wij voorstelden technisch wel kon den. Na enkele bijeenkomsten zijn we één team geworden." Van Maanen bedankte de wethou der voor de tijd en de ruimte die de gemeente aan de bewoners heeft ge geven om tot een plan van aanpak te komen. „Het is niet eerder voorge komen dat bewoners zelf met een plan mogen komen. Dat vergroot wel het draagvlak." Volgens Van Maanen is het tijdstip van uitvoe ring niet bekend. „Maar we zien het met vertrouwen tegemoet. Hij be dankte ook de ambtenaren voor de samenwerking in de groep. Volgens Heijboer is de werkwijze een voorbeeld van interactief bestu ren, het betrekken van de burgers bij de besluitvorming. „Er is niet alleen gekeken naar de eigen belangen, jtiaar ook naar de hele omgeving. In deel zat voor de tv om van de hu welijkssluiting getuige te zijn. De actie in Sint-Annaland spreekt Niek Jansen weliswaar aan, maar zelf hield hij zijn drogisterijen in Tholen en Sint-Philipsland zater dag gesloten. „Een bewuste keus, want er komt toch bijna geen mens om een boodschap. Bovendien gun ik mijn personeel dat ze van het prinselijk huwelijk kunnen genie ten", legt de ondernemer uit. Hij kondigde de sluiting anderhalve week tevoren aan en kreeg van ie dereen te horen dat hij groot gelijk had. „Daarin werd ik gesterkt toen ik later op de dag op tv beelden zag van de 'koopgoot' in Rotter dam. Die was uitgestorven." Jan sen werkte 's morgens ongestoord zijn administratie bij in Sint-Phi lipsland en toen hij rond de mid dag naar huis reed, was in het dorp ook geen man op straat te zien. Wat de ondernemer betreft had de ze dag als een nationale feestdag aangemerkt moeten worden. In Anna Jacobapolder, Scherpenis se en Sint-Annaland stonden in de vroege avond lampionoptochten op het programma. In de kleinste Thoolse woonkern werden in Ons Dorpshuis een dertigtal lampion nen verkocht. Twee keer maakte de jeugd een rondje achter Con cordia, terwijl de muzikanten bij gelicht werden door gaslantaarns. De kinderdisco en drive-in show waren een succes, evenals vrijdag avond het optreden van de uit het dorp afkomstige liedjeszanger Jan van de Velde. Muzikaal vermaak was er zaterdag verder in de kantine van Tholense Boys en in Haestinge in Sint- Maartensdijk. Het oranjebal in Sint-Annaland, dat een grote be langstelling trok, kende een talen tenjacht als onderdeel. De 17-jari- ge Lennard Hage won als Ronald Keaton de superbokaal. De twaalf andere groepen, solisten en duo's kregen een oorkonde. „Lennard sprong eruit, heel knap", zegt ju ryvoorzitter Peter Moerland, die als een pseudo Jacques d'Ancona - compleet met grote bril - kritisch over de deelnemers moest oorde len. Het publiek speelde daarop goed in met gejoel en fluitconcer ten. Ook de Schoolgids deden het goed, aldus Moerland, die werd bijgestaan door Margo Poot, Joke de Witte, Pierre van Broekhoven en Ab Westdorp. „Het was een beetje alternatieve show, het liep lekker en de sfeer zat erin. Het was meegenieten voor het publiek." In Stavenisse kwamen ruim 200 bezoekers, voornamelijk jongeren, af op het 'Groot Willem-Alexan der en Maxima bal' in de Stove. „Veel mensen waren verkleed of met oranje versierd. Het was erg gezellig", vertelt Flip de Rijke van de organiserende stichting Actief Stavenisse. Aan het bal was een lookalike-wedstrijd verbonden en een dertigtal aanwezigen had zich dan ook uitgedost als het konink lijke bruidspaar, soms compleet met lijfwachten en bruidsmeisjes. De prijzen gingen naar Tina For tuin en Koen Hagenaars, alsmede naar Jack en Marleen van Poort vliet met Johan en Arjanne Moer land als 'bodyguards'. dit geval naar de scholen om er vei lige routes voor te bedenken. Het is duidelijk breder opgepakt dan de ei gen voordeur." De wethouder was ook blij dat 3VO heeft meegedaan. „Het is op basis van gelijkwaardig heid gebeurd." De wethouder kon geen uitspraak doen over de uitvoering. Het plan moet nog besproken worden door het college en door een commissie (in het nieuwe duale stelsel dat na de verkiezingen wordt ingevoerd moet die advies aan de raad uitbren gen). Bovendien zal er ook een in loopavond komen voor de inwoners van Oud-Vossemeer. Het zal zeker geen spoedklus wor den, zo benadrukte hij toen Gelok erop wees dat een aantal projecten is doorgeschoven. De burgerleden van de werkgroep kregen een bloe metje van de wethouder om het suc ces van de nieuwe aanpak tot uit drukking te brengen. De kruising Molenstraat/School straat zorgt voor de meest onveilige situatie. Dat komt volgens de werk groep doordat er woningen bijna aan de rijbaan staan, er bedrijven zijn gevestigd die verkeer aantrek ken, er smalle trottoirs zijn, door ongelijke diepte van de tuinen, er op het kruispunt geparkerd wordt en door de in- en uitritten ter plekke. De vorig jaar aangekondigde overname van Hommel aanne mingsbedrijf b.v. uit Oud-Vosse meer door Vermeer leidingen b.v. is rond. Als officiële datum wordt 1 januari 2002 aangehouden. Hommel behoort via Vermeer lei dingen nu tot de Dura Vermeer groep. De directie van het Vosse- meerse bedrijf wordt gevormd door M. Mol, die de dagelijkse leiding heeft, en door H.J. Koster, die tevens directeur is van Ver meer leidingen. Hommel zal on der eigen naam zelfstandig blijven opereren, maar organisatorisch wel onder de paraplu van Vermeer leidingen vallen. „Daardoor kan er maximaal van de sterkte van beide organisaties gebruik ge maakt worden", zegt de directie in een verklaring. Vrijdagavond is in de Raaijberg te Bergen op Zoom afscheid geno men van directeur C. Hommel. In aanwezigheid van het personeel werd hij toegesproken door de he ren Koster en Mol, en door voor zitter M. Goedegebuure van de ondernemingsraad. Zeeuws Tijdschrift. Het Zeeuws Tijdschrift krijgt dit jaar 14.300 eu ro subsidie van de provincie Zee- Drs. Y. Gerritsma wacht als nieuw sectorhoofd gemeente lijke ontwikkeling volop werk. Advertentie I.M. t Heel vaak staan er auto 's geparkeerd tegenover de Schoolstraat, waar ook de inritconstructie het nemen van de bocht bemoeilijkt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 7