15.000 gulden voor school Gambella Kapotte fiets? GRATIS 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 7 februari 2002 Borden Botermarkt Vrachtverkeer centrum Mannenkoor zingt in kerk Dinteloord Deur beklad Dronken achter stuur Muzikaal monument Vogelvreugd huldigt Nieuw meubilair Meulvliet Darten en kaarten Klaverjassen Bouwclub in de prijzen K. Hommel kortste partij M. Rijnberg viskampioen Rommelmarkt N.H. kerk Valse vogels Oliebollen WHS Acties 50 jaar Activa Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Dronken doorgereden Plan Poststraat Bestel-/Bedrijfsauto's Zaterdag oliebollen Dronken zonder rijbewijs Klaverjassen Zeventig jaar lid Papbar 2 blijft winnen Scholen duurder Tweedehands boeken Auto opengebroken Onder invloed Dorpshuis duurder Ruucstoppelen huldigt vertrekkende bestuurders Tholen Er komen nog meer verkeersborden in het centrum. Dat zei wethouder K.A. Heijboer maandagavond in de commissie gemeentelijke ontwikke ling op vragen van CDA, CU en D66. Het zijn vooral de Tholenaren zelf die aan de nieuwe situatie moe ten wennen, vindt hij. A.L. Piet (CU) sneed de kwestie aan. Hij vond dat er voor de slijterij aan de Botermarkt een tweede niet- inrijbord moet komen. „Nu,zien de mensen het ene bord niet. Ze zijn dan al op de kruising en dan zijn ze te laat." Volgens J.P. Bout (CDA) zijn er teveel borden gekomen. Hij vroeg het college de zaak opnieuw te bekijken. „Er staan er nu vijf of zes. Je hebt te weinig tijd om ze al lemaal te bekijken en ze op je in te laten werken." J. van den Donker (D66) wilde we ten of er nog klachten zijn binnen gekomen bij de gemeente over de nieuwe verkeersmaatregelen. Hij had ze in ieder geval wel vernomen, zei hij. Volgens Heijboer is de laat ste klacht op 14 januari ingediend. Hij lichtte toe dat er nog meer bor den besteld zijn. Hij zegde toe nog een keer naar de situatie te zullen laten kijken, maar gaf ook aan dat de toestand daar' ingewikkeld ligt. „Het vraagt eigenlijk om een woud van borden, maar misschien is het voor de inwoners wel een kwestie van gewennen. Die waren gewend om gewoon door te rijden. Laten we dat ook eerlijk onder ogen zien." Volgens Van den Donker moet de gemeente niet meteen actie onder nemen als er een klacht is. Het is volgens hem beter ook eerst de an dere omwonenden te horen. Volgens Bout kan er op de Botermarkt vol staan worden met twee borden, maar daar wilde Heijboer niet aan. „De commissie is geen verkeers- deskundige. De verkeersdeskundige heeft er naar gekeken, en daar luis ter ik naar." Het vrachtverkeer door het centrum blijft de raad zorgen baren. Maar een alternatief is voorlopig niet voorhanden. Dat bleek maandag in de commissie gemeentelijke ont wikkeling toen het college voorstel de om de huidige situatie te handha ven. Dat betekent dat het vracht verkeer voor het centrum via de Ou- delandsestraat naar de Ten Anker- weg wordt geleid. Volgens J. van den Donker (D66) wordt het tijd dat Cl000 naar het Slachtveld verhuist, maar volgens J.P. Bout (CDA) lost dat het pro bleem niet op omdat er ook vele an dere winkels in het centrum bevoor raad moeten worden. A.L. Piet (CU) was het wel eens met Van den Don ker. Toch zag ook hij geen andere oplossing. „Het is de minst slechte, iets anders krijg je niet bedacht. De boel moet wel beheersbaar blijven. Houd contact met de burgers." Ook M.A.J. van der Linde (PvdA) vond dat de gemeente met de bewo ners moet blijven praten over de si tuatie. Wethouder K.A. Heijboer er kende het probleem. „We proberen de meest optimale situatie te beden ken." A.P. Kornaat (PvdA) vroeg of de gemeente weieens overleg met de politie heeft gehad over het al dan niet toelaten van zwaar vrachtver keer, gezien de grootte en de con structie van de vrachtwagens. Vol gens Kornaat zouden grote super markten ook met kleinere wagens hun winkels kunnen bevoorraden. Heijboer verwachtte daar niet veel van. „Dat kan alleen als het winkel- bestand anders wordt." Het chr. Thools mannenkoor Reho- both werkt op 16 februari mee aan een zangavond in de N.H. kerk te Dinteloord. De avond wordt ver zorgd door de stichting De Onder grondse Kerk, die zich bezighoudt met hulpverlening aan verdrukte christenen over de hele wereld, als mede geestelijke en materiële steun in het voormalige Oostblok. Er zal gecollecteerd worden voor het pro ject 'opvang straatkinderen' van de stichting. De avond, waaraan ook gemengd koor Asaf uit Goes mee werkt, begint om half acht. De deur van een huis in de Kerk straat is zondagochtend tussen half twee en half tien met verf beklad. Ook werd de sierlijst van een ande re deur van hetzelfde pand bescha digd. De eigenaar is voor enkele honderden euro's gedupeerd. Een 52-jarige inwoner is donder dagmiddag op de Nieuwe Postweg betrapt achter het stuur van zijn au to, terwijl hij meer dan 3,5 keer de toegestane hoeveelheid alcohol had genuttigd. De man moest zijn rijbe wijs inleveren en kreeg een dag vaarding om voor de rechter te ver schijnen. Tussen half zes en kwart over zes liet de politie tijdens een alcoholcontrole zo'n 25 bestuurders blazen. Heemschut, de landelijke vereniging monumentenbescherming, organi seert op 23 februari een zogeheten 'muzikaal monument' in Tholen. De deelnemers worden 's middags in het stadhuis verwelkomd door prof. dr. Aje v.d. Zwan, waarna het du>^ Mellema/Van Klaveren (saxofoon/ piano) een muzikale uitvoering ver zorgt. Aansluitend geeft Henk Elen- baas een rondleiding in de Grote Kerk. Deelnemers dienen zich tevo ren aan te melden (ruim 80 deden dat al) bij Heemschut, de oudste or ganisatie in ons land die zich inzet voor de bescherming van monumen ten en landschappen. Op de jaarlijkse feestavond zette het bestuur van vogelvereniging Vogel vreugd vrijdag bestuurslid A. Bazen in het zonnetje. Bazen is tien jaar bestuurslid en werd voor zijn inzet bedankt. Een andere jubilaris, dhr. Heijboer, was niet aanwezig in Meulvliet. Hij is 35 jaar lid van de vereniging. De 63 aanwezigen genoten van een gourmet en speelden vervolgens een aantal ronden bingo. Niet iedereen viel daarbij in de prijzen, mede doordat de families Goedegebuure en Bazen er flink wat in de wacht sleepten. Na vorig jaar 200 nieuwe stoelen met armleuning te hebben aange schaft, gaat het gemeentebestuur door met de vernieuwing van het meubilair in Meulvliet. Er komen nu 125 stoelen zonder armleuning bij die gekoppeld kunnen worden wanneer bij grotere activiteiten rijen gevormd dienen te worden. WKS uit Den Bosch mag de stoelen leve ren voor 11.103,73 euro, inclusief btw. De raadscommissie algemeen bestuur en welzijn moet donderdag avond 14 februari advies uitbrengen aan b. en w. Wanneer dat positief is, wil het college niet op de beslissing van de gemeenteraad wachten, maar direct tot bestelling overgaan om snel over de 125 stoelen te kunnen beschikken met het oog op geplan de grotere activiteiten. De sfeercommissie van Tholense Boys grijpt de competitievrije zater dag aan voor het organiseren van een aantal activiteiten. Van tien uur tot half een is er een fancyfair op sportpark de Bent, met om tien uur verkleed voetballen voor de pupil len en smurfen. Om elf uur spelen de A- en de C-junioren een oefen partij. 's Middags om één uur is voor de leden vanaf 16 jaar een darttoernooi in de kantine gepland (maximaal 32 deelnemers) en een uur later begint een kaartmiddag. Coby Leijdekkers won donderdag de competitieavond van klaverjas- club Stad Tholen. Ze had 5153 pun ten, Stoffel Schot werd tweede met 5099 p; 3. Aad Volwerk 5010 p; 4. Anita Aarnoudse 4821 p; 5. Henk Snepvangers 4733 p. Er waren twintig deelnemers. Bouwclub Gróót Pesóót heef zon dag de eerste prijs gewonnen - in de categorie grote wagens - in de car navalsoptocht van De Heen. Zater dag rijdt de creatie 't Is weer gein op 't domein in het eigen dorp en zondag doet de club voor het eerst mee in 's-Heerenhoek. Het carnaval in het dorp barst mor gen los. Eerst op de scholen, 's avonds gevolgd door een lampion optocht en het polderkoaitjesbal. Zatterdagmiddag krijgt prins Wijte de sleutel uit handen van de burge meester, waarna de optocht door Gróót Pesóót trekt. Aansluitend is in de Vossenkuil het vlooiencircus voor de jeugd. Karei Hommel speelde in twintig beurten de kortste partij in de on derlinge biljartcompetitie van de Treffers. Met 3,05 had hij ook het beste gemiddelde. De hoogste serie kwam met 16 caramboles op naam van Sjaak Etienne. De uitslagen: P. Vis-A. Hommel 10-5,14; N. Rooij- akkers-C. Burgers 8,54-10; P. de Leeuw-J. Etienne 7,42-10; K. Hom- mel-H. van Daalen 10-5,47. Theo Rijnberg is voor het eerst al gemeen clubkampioen geworden van visclub 't Scharretje. Rijnberg verzamelde 19 punten en bleef daarmee F. v.d. Zande één punt voor. Derde was J. Gorissen met 21 wedstrijdpunten. Bij de dames ging de clubtitel naar Clarinda Rijnberg, op afstand gevolgd door haar moe der Truus Rijnberg. Gert-Jan Nach tegaal werd clubkampioen bij de jeugd. Rini Plompen schreef de grootste vis (47 cm) op zijn naam. In het Deltakampioenschap eindig de 't Scharretje bij de korpsen op de derde plaats. Truus Rijnberg werd bij de dames tweede, haar zoon Ar jan pakte die plaats bij de heren. Voor de jaarlijkse rommelmarkt van de N.H. kerk, die 's zomers wordt gehouden, kunnen elke vrijdag avond tussen 7 en 8 uur weer spul len worden afgegeven. Dit kan bij de loods van Aarnoudse-de Nijs aan de Veerstraat. Bij grote partijen of vervoersproblemen kan contact worden opgenomen met L. Berkeij, tel. 672962. In het kader van de culturele vor ming hebben de groepen 3 en 4 van de Sint Anthoniusschool in de Sprenge bij Vrederust een opvoe ring van het stuk 'Valse vogels' bij gewoond. Een bijzonder stuk, want er werd niet in gesproken; de com municatie tussen de spelers van het gezelschap Struif verliep via mu ziekinstrumenten (sopraan-, alt-, te nor- en bassaxofoon). 'Valse vogels' speelt in het bos, waar vier vogels aan het zingen zijn en ondertussen veel rommel maken. De boswachter is daar boos om, maar als hij er mooie veren tussen vindt, besluit Hij om de vogel te vangen. Hij bekijkt de vogels met een steeds grotere verrekijker, vindt de betreffende en vangt die. De vo gel krijgt een etiket om zijn poot en moet zingen voor de boswachter. De drie andere vogels proberen in de buurt te komen, vallen de bos wachter aan en raken gewond als deze begint te schieten. De gevan gen vogel weigert daarop verder te zingen, maar begint plots weer met bekende liedjes als de kabouter- dans. De kinderen zingen vrolijk mee en één van hen helpt de vogels door de boswachter bewusteloos te slaan. Hij krijgt dan zelf het etiket rond zijn nek en ervaart dat het niet fijn is om gevangen te zijn. Het ver haal eindigde met een samenspel van enkele kinderen uit het publiek (op plastic fluitjes) en de spelers van het stuk. Sint-Annaland Voetbalvereniging WHS bakt zater dag oliebollen. Vanaf 9 uur 's mor gens komen de B- en C-junioren en het meisjesteam ermee langs de deur. Vanaf 5 uur zijn ze tevens op het voetbalveld te koop. De activi teitencommissie heeft een drukke dag, want vanaf zes uur 's middags staat een bingo op het programma. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. Met een budget van minimaal 12.000 euro gaat middenstandsver eniging Activa plannen ontwikkelen om de viering van het gouden jubi leum van de vereniging extra luister bij te zetten. Naast de traditionele braderie en sinterklaasactie zal er rond moeder- en/of vaderdag en rond het 50-jarig bestaan een actie worden gehouden. Een activiteiten comité zal de plannen nader uitwer ken. Het bestuur had via een enquê te met dertien vragen eerst de meningen van de leden gepeild, waarop door 22 van de 36 leden was gereageerd. Daaruit kwamen nogal wisselende meningen, zoals bij voorbeeld over het houden van ei- landelijke acties met de zusterver enigingen. Daarvan waren 10 tegenstanders, 6 voorstanders, ter wijl er 5 geen mening over hadden. Bij de presentatie van het detailhan- delsonderzoek van MKB Rcva was Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag ♦Magere hamlappen 1 kg «Varkensschnitzels 500 gr. $Bami-/nasivlees 500 gr. 5,70 Magere speklappen 1 kg 3,85 Varkenshielen 1 kg 2,75 Slavinken 5 halen Eigen gekookte ham 100 gram 1,25 Olé 100 gram 1,- Cornedbeef 150 gram 1 Eisalade 150 gram 1,- Babi pangang 400 gram €2,40 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 3,50 €2,50 4 BETALEN J Advertentie I.M. de noodzaak voor een gezamenlijke aanpak door de middenstandsver enigingen juist sterk benadrukt. Op de vraag of men bereid was om in de toekomst met alle acties van Ac tiva mee te doen, antwoordden er 11 met gedeeltelijk, 9 ja en 2 nee. De nieuwe Activa-voorzitter C. Smits trok de vergelijking met een zeil tocht. „Het vakmanschap is er wel, maar niet ieder schip is zeewaardig. Toch willen we niemand thuisla ten." Hij toonde zich tevreden met de opkomst van 17 leden, donder dagavond in 't Baeken, en was ook blij met de aanwezigheid van adspi- rant-lid mevr. Baaij, die in de voor malige schilderszaak van J. Quist in de Voorstraat een winkel in fourni turen e.d. wil openen. Maandag 11 februari haalt de kon. fanfare Accelerando oud pa pier op. Advertentie I.M. Omstanders hebben zaterdagmid dag op het Havenplein de sleutel uit het contactslot van een auto ge haald, toen deze zich had vastgere- den na eën aanrijding. De 49-jarige bestuurder was onder invloed van alcohol. Hij kwam vanaf de Molen dijk het Havenplein opgereden, hield onvoldoende rechts en botste op een tegenligger (een 53-jarige vrouw uit Waalre). De man gaf gas en ging ervandoor, maar vergat dat de straat doodlopend is. Zodoende kon hij worden aangehouden. Hem is een bloedtest afgenomen, boven dien bleek hij geen rijbewijs te heb ben. Na opmaken van het proces verbaal mocht de man gaan. Stavenisse Het bestemmingsplan Poststraat on dervindt nog steeds vertraging om dat de gemeente niet over de beno digde grond beschikt. De procedure kan dan ook niet worden opgestart, zo schrijft het college in de halfjaar lijkse bestuursrapportage. Pas als het besluit over het verplaatsen van Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. het bedrijf van de desbetreffende grondeigenaar bekend is, kan wor den begonnen met een exploitatie- opzet en de bestemmingsplanproce dure. SC Stavenisse zorgt zaterdag a.s. voor oliebollen. Tusssen negen en twaalf uur vindt de verkoop huis- aan-huis plaats, maar men kan de lekkernij ook afhalen in de kantine aan de Pilootweg. De opbrengst is voor de clubkas. Sint-Maartensdijk Een 49-jarige automobilist van wie het rijbewijs al eerder in beslag was genomen, is vrijdagavond tegen achten door de politie betrapt achter het stuur van een auto. De man reed over de Provincialeweg en bleek ook nog vier keer de toegestane hoeveelheid alcoholische drank te hebben genuttigd. Hij kreeg een dagvaarding uitgereikt om voor de rechter te verschijnen. M. den Haan heeft de inhaalwed strijd gewonnen van klaverjasclub de Pendelaars. Met 4726 punten bleef hij J. van Zetten krap voor, want die had 4708 p. 3. P. Bazen 4681 p; 4. M. v.d. Molen 4668 p; 5. A. Arts 4660 p; 6. J. van Splunter 4601 p; 7. R. van Putten 4561 p; 8. P. van Bloppoel 4500 p; 9. N. van Diggele 4492 p; 10. L. Kampman 4489 p; 11M. v.d. Berg 4406 p; 12. P. van Iwaarden 4384 p. Mevrouw Suurland is woensdag ge huldigd omdat ze 70 jaar lid is van de Plattelandsvrouwen. Tijdens de jaarvergadering kreeg ze een gou den speld en bloemen, en de aanwe zigen zongen het trouwe lid toe. In haar openingswoord meldde voorzitter mevr. Sturris dat er het afgelopen jaar zes leden zijn bijge komen. De diverse verslagen wer den goedgekeurd. In de kascommis- sie nam Alie van Rossum de plaats in van Connie Mol. De dames Leni v.d. Hoek en Ina Oudesluijs werden met algemene stemmen in het be stuur gekozen en namen hun benoe ming aan. Zij nemen de plaatsen in van de eerder teruggetreden Suzie de Feijter en van Corrie Mulders die na zes jaar niet herkiesbaar was. Laatstgenoemde werd door het be stuur en enkele leden toegezongen op de wijze van 'Catootje', waarbij mevr. Sturris als laatste aan de beurt kwam en een cadeaubon en bloe men overhandigde. In haar dank woord raadde mevr. Mulders ieder een aan om in een bestuur zitting te nemen. Na de pauze met een oranjebitter werd het tv-programma Het Lager huis nagespeeld, met Wim Brevet als spelleider. De meest uiteenlo pende stellingen kwamen aan de or de en de discussie kwam verrassend goed op gang. Het tweede team van Papbar heeft voor de derde keer op rij een 6-4 overwinning behaald in de dartcom petitie. Koploper Sportvriend uit Dinteloord was de lijdende partij, en een week eerder was dat Triple Trutten uit Roosendaal. Team I deelde de punten met Bonte Os uit Bergen op Zoom, nadat de week tevoren 't Kopke met 6-4 was geklopt. Scherpenlsse De bouw van de nieuwe scholen en de peuterspeelzaal op het terrein van de gemeentewerkplaats valt 40.000 euro duurder uit dan is bere kend. De overschrijding wordt ver oorzaakt door een aantal onvoorzie ne zaken die volgens de be stuursrapportage van 1 januari niet meer opgevangen konden worden door de post onvoorzien. In totaal was 1.770.000 euro beschikbaar voor de nieuwbouw. De overschrijding wordt veroor zaakt door extra voorzieningen aan de gebouwen. Zo zijn de dakranden voorzien van dakkappen (minder onderhoud nodig) en is elk lokaal (voor brandveiligheid) voorzien van een draaikiepraam. Ook het oprui men van een olietank na de sloop van de werf kostte extra geld. Voetbalvereniging S.P.S. komt woensdag 13 februari a.s. bij u aan de deur met heerlijke oliebol len. De opbrengst van deze ver koop is bestemd voor de inrich ting van ons jeugdhonk. Advertentie I.M. In verenigingsgebouw de Hoek steen worden zaterdag 16 februari tweedehands boeken - maar wel van goede kwaliteit - verkocht. Vooral streekromans, kinder- en jeugdboe ken, theologische en geschiedkun dige werken vormen het aanbod. De boekenmarkt is geopend van tien uur tot half een en van half twee tot drie uur. Het verkoopcomité van de Her vormde Gemeente heeft nog drie evenementen in petto: oliebollen verkoop in maart, een algemene verkoping in april en een rommel markt in het najaar. De opbrengsten gaan naar de kerkvoogdij, die er bij voorbeeld het buitenonderhoud van de kerk van betaalt, of de opknap beurt van het orgel die binnenkort op stapel staat. Wie nog bruikbare boeken voor de verkoop heeft, kan contact opnemen met H. Franssen (tel. 662829). Aan de Beatrixlaan is door onbe kenden tussen zaterdagavond zes uur en zondagmiddag twee uur een Met hun bordjes met daarop een cijfer zitten leerlingen van de Eben-Haëzerschool gereed om het bedrag voor de actie te onthullen. De Eben-Haëzerschool in Tholen heeft 15.000 gulden (6806,70 eu ro) ingezameld voor Woord en Daad. Als afronding van de activi teiten rondom het 75-jarig be staan van de school (in 2000 gevierd) werd dat bedrag donder dag overhandigd aan bestuurslid J. Dankers van de hulporganisa tie. Het geld is bedoeld voor de bouw van een school in Gambella, in het zuidwesten van Ethiopië. Met de verkoop van de cd 'Als ik de regenboog aanschouw' - waar aan alle leerlingen meewerkten - en andere verkoopactiviteiten bracht de Eben-Haëzerschool het bedrag bijeen. De opbrengst werd op een origi nele manier bekendgemaakt in de gemeenschapsruimt, waar alle leerlingen verzameld waren. Er hing een laken waarop een schoolgebouwtje was geschilderd, met daarin uitgeknipt zes ramen. Op een verhoging erachter gingen zes leerlingen zitten met ieder een plaat waarop een cijfer stond. Meester Van der Ree liet de heer Dankers enkele opdrachten uit voeren en vragen beantwoorden die met Ethiopië te maken had den. Bij elk goed antwoord werd een cijfer omhoog gehouden. Uit eindelijk werd zo het totaal zicht baar: 15.000,-. Dat bedrag zal, omgerekend in euro's, op de reke ning van Woord en Daad overge maakt worden. Dankers sprak van een substan tiële bijdrage aan het project van zijn organisatie. Hij liet de kinde ren dia's zien van de bouw van eenzelfde school in de Ethiopische stad Dessie, en vertelde over de omstandigheden. Gambella, vlak bij de grens met Soedan, is één van de meest verwaarloosde ge bieden in het Afrikaanse land. De criminaliteitscijfers liggen er hoog, terwijl de levensverwach ting er net boven de veertig jaar ligt. Het hiv-virus grijpt in de streek om zich heen en ook mala ria heerst er. Met een gemiddeld inkomen van 50 cent per dag is de armoede groot onder de mensen, die veelal nog in stamverband le ven en in ronde grashutten wo nen. Vanuit de hoofdstad Addis Abeba gaat maar drie keer per week een vliegtuig naar Gambel la, dat zodoende slecht bereik baar is. Woord en Daad werkt er samen met de plaatselijke organi satie Hope Enterprises. „Er zijn daar nu slechts een paar staats scholen waarin de omstandighe den slecht zijn. Want de kleinste klassen tellen 70 kinderen", ver telde Dankers. Nu is er een basis school in aanbouw, maar de be doeling is dat er in de toekomst ook een middelbare school bij komt. Naast het bouwen van de school is er een project waarbij 300 kinderen in staat worden ge steld onderwijs te volgen, in com binatie met medische zorg en da gelijks een warme maaltijd. Jaarlijks worden daarvoor 40 nieuwe kinderen geselecteerd, waarbij gekeken wordt naar inkomen, gezinssamenstelling, werk, gezondheid en woonsituatie van de betreffende gezinnen. We kelijks krijgen deze kinderen ook bijbelles bij Hope Enterprises. En zolang de school er niet staat, ont vangen de moeders een bijdrage die bedoeld is voor voeding, kle ding, pennen en boeken. Zondag 10 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. drs. Lof. GEREF. KERK 10 u. ds. Urgert, Heinenoord. 17 u. ds. Baas, Vlissingen. CHR. GEREF KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Bevelander, Rijswijk. 18.30 u. ds. Schinkelshoek, Colijns- plaat. GEREF KERK 10 u. ds. De Petter, Dongen. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boiten. GEREF GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering, wo 13 feb. 19 u. eucharistieviering (aswoensdag). SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Beider, Nieuwe-Tonge. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Russcher, Oud-Beijerland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. dhr. Groen, Sommelsdijk. 14.30 u. ds. Hoek, Sint-Annaland. do 14/2 19.30 u. ds. Lohuis, Scher penisse. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF KERK 10 u. ds. Kakes, Goes. 14.30 u. ds. Baas, Vlissingen. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. di 12 feb. 19.30 u. ds. Moens, Goes. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Diepeveen, Dirksland. 17 u. ds. Van Duijvenboden, Den Bommel. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. De Jongste, Tholen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 13/2 19.30 u. ds. Molendijk. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. mevr. Van der Zwaag, Nu- mansdorp. auto opengebroken. De daders na men niets mee, de schade aan de au to is enkele tientallen euro's. Een 20-jarige automobilist had za terdagavond te diep in het glaasje gekeken. De politie hield de man kort na middernacht staande op de Poortvlietsedijk en stelde aan de hand van een blaastest vast, dat hij ruim twee keer de toegestane hoe veelheid alcohol had genuttigd. De man kreeg een rijverbod van vier uren en een proces-verbaal. Poortvliet Het onderhoud aan dorpshuis 't Ou we Raed'uus is duurder uitgevallen dan was geraamd. De overschrij ding op de post bouwkundig onder houd bedraagt 2700 euro. Dat komt door de extra maatregelen die zijn genomen om de brandveiligheid te vergroten en door het repareren van houtrot. Dat was weer nodig om het schilderwerk uit te kunnen voeren. Voetbalvereniging S.P.S. komt woensdag 13 februari a.s. bij u aan de deur met heerlijke oliebol len. De opbrengst van deze ver koop is bestemd voor de inrich ting van ons jeugdhonk. Advertentie I.M. ^X Sint-Philipsland HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Bomas, St.-Philipsland, tel. 0167-573232. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 7 t/m vrijdag 15 féb. donderdag 7 11.22.-- vrijdag 8 0.07-12.42 zaterdag 9 1.22-13.52 zondag 10 2.27-14.52 maandag 11 3.17-15.37 dinsdag 12 3.57-16.17 woensdag 13 4.32-16.47 donderdag 14 5.02-17.22 vrijdag 15 5.32-17.57 di 12/8 8.43 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). De vertrekkende bestuursleden Jan Walpot en Martijn Bomas zijn op de algemene ledenvergadering van de Ruucstoppelen uitgebreid in het zonnetje gezet. Beiden zijn vanaf de oprichting van de tennisvereniging, halverwege de jaren tachtig, actief geweest. Walpot, die secretaris was, zag zich wegens ziekte gedwongen om ermee op te houden. Penning meester Bomas was periodiek aftre den^ en kampt met tijdgebrek. THOLEN 7 febr. Informatie-avond borstvoe ding, Stoofstraat 8, 20 u. 7 feb. Ds. Broere spreekt voor Chr. ouderenver. over 'Als onze kinderen andere wegen gaan', De Wingerd, 14.30 u. 11 feb. Vergadering comm. gem. ontwikkeling, Meulvliet 19.30 u. 13 feb. Zandlandschappen maken bij Thjos, jeugdhonk 14-15.30 u. 13 feb. Verkiezingsbijeenkomst ChristenUnie, de Wingerd 20 u. 13 feb. Informatieavond Passage over kruiden en vis, Het Visnet, 19.45 u. 19 feb. Zang- en informatieavond Ned. Bijbelgenootschap, Het Visnet 20 u. 23 feb. Muzikaal monument Bond Heemschut, 13.30-16 u. OUD-VOSSEMEER 8 feb. Lampionoptocht carnaval, vertrek Stassemispit 18.15 u. 8 feb. Polderkoaitjesbal, Hof van Holland 20 u. 8, 15 en 22 feb. Afgeven spullen rommelmarkt N.H. kerk, Veerstraat 22, 19-20 u. 9 feb. Overhandiging sleutel aan prins Wijte en aansluitend carna valsoptocht, Vossenkuil 12.49u. 12, 19 en 26 feb. Koersballen Anbo, Vossenkuil 14 u. 13 feb. Bingo Anbo, Vossenkuil 14 u. SINT-ANNALAND 8 feb. Alg. ledenvergadering Smash '76, kantine Rabobank, 19.30 u. 9 feb. Inleveren spullen rommel markt bij schuur van Koos Boon, Ooststraat, 10-12 u. 12 feb. Jaarvergadering ZLTO, Wel- levaete 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 7 feb. Bijeenkomst Vomi, Haestinge 13.30 u. 16 feb. Toneelavond PJZ, Haestin ge, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 5 mei Expositie A.M. de Jong, Markiezenhof, di t/m zo 11 u. 12 feb. Carnavalsoptocht, 13.30 u, binnenstad. 15 feb. Cabaretier Thomas van Luyn, De Maagd, 20.15 u. 17 feb. Orgelconcert Katrien Koeij- voets en Martijn Smits, Gertrudis- kerk, 16 u. 20 feb. Muziek- en dansshow Jeans 11, Let's go crazy, De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Lord of the rings - do en wo 19.30 u., vr en za 20.30 u. Mon sters en co - vr 18.30 u., za 14 en 18.30 u„ zo en wo 14 u. ROXY II: Spy game - do en wo 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u., za 20.30 u. Minoes (Ned. gespr.) - za 14 en 18.30 u., zo en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: Training Day - vr t/m zo 18.30 en 21.30 u„ wo 20 u. Minoes (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Mon sters inc. - do en wo 20 u., vr t/m zo 18.30 u. Monsters en co (Ned. gespr.) - za 14 u., zo en wo 14 en 16.15 u. Ocean's eleven - do en wo 20 u., vr t/m zo 18.30 en 21.30 u. Tom Thomas (Ned. gespr.) - za 14 u., zo en wo 16.15 u. Harry Pot ter en de steen der wijzen (Ned. gespr.) - zo en wo 14 u. Vanilla Sky - vrt/m zo 21.30 u. Verrassingsvoorpremière - do 20 u. Voorzitter Giel van der Est bedankte het tweetal uitvoerig voor hun lang durige inzet. Hij reikte beiden een speldje uit in de vorm van een ten nisracket, met daarop een diamant je. Ook de periodiek aftredende Marco van Herpen is, mede wegens verhuizing, gestopt in het bestuur. In zijn plaats werd Rein Reijngoudt gekozen. Jack Neele neemt de func tie van secretaris op zich, maar een penningmeester is nog niet gevon den. Het bestuur hoopt daarin te sla gen voor het buitenseizoen begint.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2