Recordbedrag 9700 euro voor de Schutse S Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 31 januari 2002 Auto mist rotonde Bromfietser bekeurd Lichtmast Bolwerk Inzameling Coins for care VERF NODIG? Zonder helm Bijbelwerk China Jeugd maakt maskers carnaval Oldenburg beste klaverjasser Postkantoor in supermarkt Lezing watersnoodramp Wie ben ik Fantaseren bij foto's Kortste partij Van Daalen Vergunning parkeren vissers Eenzijdig ongeval Kinderoptocht koninginnedag Geslacht in eigen slagerij l/oor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Van Luijk breidt kas uit Nieuw rapport nodig bodemonderzoek Dorpsgemeenschap moet grotere rol spelen Schip in nood door storm Autoruit vernield Jeugddienst Bijl maakt 17 caramboles Klaverjassen Dronken achter stuur Ontmoetingsavonden jeugd Ouderling stopt Bouw garage Vrachtauto verliest woonunit Diefstal auto Inbraak in bedrijfspand Ouderling trekt zich terug Op de Oud Vossemeersedijk reed maandagmiddag omstreeks 15.00 uur een 71-jarige automobilist bo venop de rotonde tegen een ver keersbord aan. De bestuurder, die kwam vanuit de richting Oud-Vos- semeer, merkte de rotonde te laat op en reed rechtdoor de rotonde op. Door de botsing tegen het verkeers bord raakte zijn auto aan de voorzij de beschadigd. De bestuurder en zijn passagier bleven ongedeerd. Op de Krabbenkreekweg te Krui- ningen is een 17-jarige inwoner be keurd wegens het berijden van een brommer zonder te beschikken over een bromfietscertificaat. GERARD POLDERMAN PROJECTINRICHTING BV vloerbedekking- marmoleum gordijnen - zonwering Luxaflex® raambekleding Van Besouw - Deja - Esco Forbo - Flotex - Desso - Interface Heuga - Nouwens Bogaers Sommer - Tufton Heuga Tegeltapijt v.a. 5,44 per m2 Erkend door de Centrale Branchevereniging Wonen Meanderlaan 32, Postbus 30, 4690 AATholen Tel.0166-603589 Fax 0166-604867 Advertentie I.M. De gemeenteraad heeft maandag verzocht de klacht van mevrouw J. Provoost uit Tholen over het plaatsen van een lichtmast aan het Bolwerk te bespreken in de commissie gemeen telijke ontwikkeling. De brief van de Thoolse stond op de lijst van ingeko men stukken en zou ter afdoening in handen van het college worden ge steld, maar P.K.M. Stouten (VVD), drs. A.L. Piet (ChristenUnie) en J. van den Donker (D66) vroegen of het punt in de commissie kan wor den besproken. Wethouder K.A. Heijboer ging daarmee akkoord. Mevrouw Provoost is het niet eens met de plaats van de nieuwe licht mast die vlak voor haar huis is gezet. Het licht valt de huiskamer binnen. Het plaatsen is volgens briefschrijf ster zonder overleg gebeurd met om wonenden. Ze zocht contact met Heijboer over de kwestie en stelde voor de lichtmast terug te zetten op de 'oude plek,' in de buitenbocht van het Bolwerk. Ze kreeg later te horen dat de situatie niet zou worden gewijzigd omdat 'daarmee het algemeen belang, na melijk de hoeveelheid licht ter plek ke, geweld zou worden aangedaan.' Ze is het daar niet mee eens en wijst op het belang van de authentieke en historische waarde van het Bolwerk. De paal verplaatsen noemt ze een aanslag op deze waarden. Als de lichtmast wordt teruggeplaatst zal dat volgens haar geen negatief effect hebben op de hoeveelheid licht die in de straat valt. De lichtmast laten staan aan de binnenbocht, zal proble men opleveren voor het parkeren, verwacht ze. Ook wijst ze erop dat de lijn in de bebouwing door de lichtmast geweld aan wordt gedaan. De huis aan huis inzamelingsactie voor het buitenlands geld vindt geen doorgang meer. Collectanten van het Beatrixfonds en de Nierstichting had den zich aangemeld voor de landelij ke inzamelingsactie Coins for care. „Wij werden voortdurend op de hoogte gehouden over de actie, maar de laatste weken hoorden we niets meer. Voor de inzameling zouden er speciale emmers worden verstrekt, maar deze hebben wij niet ontvan gen. Ook in andere plaatsen is het misgegaan", vertelt mevr. D. Schot. De laatste Nederlandse guldens en het buitenlands geld kunnen de be woners nu kwijt in de speciale bussen die er in de supermarkten staan. Het ingezamelde geld zal verdeeld wordt onder een groot aantal goede doelen. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendracht&weg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Een 16-jarig meisje had dinsdag middag rond vijf uur pech. Ze reed op haar brommer door de Simon Lindhoutstraat en droeg geen helm. De politie, die in deze straat zetelt, zag dit en dat kostte de jongedame een proces-verbaal. De werkgroep Tholen van het Ne derlands Bijbelgenootschap (NBG) organiseert op dinsdag 19 februari een zang- en informatieavond in het gebouw Het Visnet van de gerefor meerde kerk. Op deze avond zal het Passagekoor o.l.v. dirigent D. Let- zer optreden. Dhr. R. Snoep zal de zang op het orgel begeleiden. Mevr. J. v.d. Zwaag van de NBG zal een i korte inleiding en video-presentatie houden over het Bijbelwerk in Chi na. Naast gedrukte Bijbels worden er onder de analfabeten ook Bijbel cassettes verspreid. Op deze avond zal er ook informatie worden gege ven over de Nieuwe Bijbelvertaling (NBV), die over enkele jaren door de NBG, de Katholieke Bijbelstich ting en het Vlaams Bijbelgenoot schap zal worden uitgegeven. Te vens wordt er een diaserie vertoond naar aanleiding van Psalm 104. De avond begint om 20.00 uur. De stichting jeugd- en jongeren werk laat de kinderen tussen 6 en 13 jaar op de woensdagmiddagclub Thjos maskers maken voor de car naval. De deelnemers aan deze acti viteit worden woensdagmiddag om 14.00 uur verwacht in het Thjos-ge- bouw bij Meulvliet. Als de maskers klaar zijn wordt de middag afgeslo ten met carnavalsmuziek. Zestien leden van klaveijasclub Stad Tholen namen deel aan de derde ron de om de 'Jan Jansen trofee'. De bes te vijf klaverjassers op deze kaart avond waren: 1. Herman Oldenburg 5353; 2. Anita Aarnoudse 5310; 3. Coby Leijdekkers 5076; 4. Herman Perk 4979 en 5. Marja Snepvangers 4945 punten. Het postagentschap verhuist vanaf morgen naar supermarkt Plusmarkt Roggeband aan de Molenstraat. Ca deaushop 't Rondje in de Voorstraat, waar het agentschap tot nu toe geves tigd was, sluit na vandaag namelijk de deuren. De verhuizing betekent eveneens dat Postbank-zaken niet langer mogelijk zijn in het dorp. In de Plusmarkt komt een zogenaamd ser vicepunt van PTT Post, met een be perkt dienstenpakket. Poststukken en pakjes kunnen er in ieder geval aan geboden worden; postzegels, strip penkaarten en abonnementen voor de bus, en telefoonkaarten zijn er ver krijgbaar. De postbussen zouden eerst verdwijnen, maar ondernemer J.A. Roggeband meldt dat die even eens naar zijn winkel verplaatst wor den. Ze komen binnen, waar nu ook de winkelwagentjes staan. Wanneer die verplaatsing gebeurt, wist Rogge band maandag nog niet te vertellen. Hij is blij dat op deze manier een voorziening in het dorp behouden kan blijven, maar geeft eerlijk toe dat hij eigenlijk niet op de extra hande lingen zit te wachten. De ondernemer bekijkt nog in hoeverre een verbou wing van zijn winkel nodig zal zijn. „We hebben nu eigenlijk al niet vol doende ruimte." De openingstijden van het servicepunt zijn gelijk aan de openingstijden van de supermarkt. In verenigingsgebouw De Voorhof aan de Molenstraat organiseert de christelijke gereformeerde vrouwen vereniging 'Wees een zegen' woens dag 6 februari haar jaarvergadering. Tijdens deze bijeenkomst zal dhr. A. Duyster uit Krabbendijke vertellen over de watersnoodramp van 1953 die een groot deel van Zeeland trof en vele levens eiste. Dhr. Duyster houdt zijn lezing naar aanleiding van gesprekken die hij met nabestaanden van de ramp heeft gevoerd. Hij zal ook dia's vertonen, die de gevolgen van de ramp in beeld zullen brengen. Tijdens de bijeenkomst zal er een collecte worden gehouden voor de stichting Kom over en help. De bij eenkomst die voor iedereen vrij toe gankelijk is begint om 19.30 uur. Met als thema 'Wie ben ik' wordt zondagavond om half zeven een jeugddienst gehouden in de Her vormde kerk. Ds. H. Schipper uit Kerkwerve gaat daarin voor en ver der verleent het gospelkoor Rejoice uit Anna Jacobapolder medewerking. De collecte tijdens de dienst is be stemd voor de zusters Augustinessen in Amsterdam, die daar vrouwen en kinderen opvangen, en dak- en thuis lozen van eten voorzien. Geja Rie- mens heeft tussen kerst en de jaar wisseling bij deze zusters gewerkt en zij zal daarover iets vertellen. De kinderen van groep 5 en 6 van de Sint Anthoniusschool brachten vrij dag een bezoek aan een fototentoon stelling in de bibliotheek van Halste ren. Het was een bijzondere expositie, waarbij de afbeeldingen geen aller daagse taferelen liet zien, maar juist de fantasie bij de kinderen deed aan wakkeren. Zo was er een afbeelding waarbij een man een wolk opat en een foto waarbij een hand probeerde de horizon naar beneden te trekken. Ook was er een reeks foto's, die origineel uit 19 meter afbeeldingen bestond, waarvan op de tentoonstelling 16 fo to's waren te zien. Aan de kinderen werden er diverse vragen gesteld, zo als: 'wat zie je op deze afbeelding', 'hoe is de fotograaf te werk gegaan' en 'was hij al of niet alleen bij het ma ken van de foto'. Om de kinderen goed voor te berei den op deze tentoonstelling was er 's morgens op school al aandacht be steed aan de expositie, waarbij de kin deren ook zelf creatief aan de slag konden gaan door een stripverhaal af te maken. Na vele indrukken te heb ben opgedaan op de tentoonstelling brachten de begeleidende ouders de kinderen met de auto weer terug naar school. In de clubcompetitie van biljartver eniging Treffers had J. van Daalen maar 23 beurten nodig om zijn te genstander Sj. Etiënne te verslaan. Etiënne bood wel goed tegenstand en maakte met 8 caramboles nog de hoogste serie op deze avond. K. Hommel scoorde met 1.85 het beste gemiddelde. De uitslagen zijn: Sj. Etiënne-J. van Daalen 8.2-10; P. de Leeuw-Arj. Hommel 10-6; A. van Daalen-B. den Hollander 4.62-10 en K. Hom- mel-H. Hommel 10-9.64. Hengelsportvereniging 't Scharretje organiseert op Tweede Pinksterdag een viswedstrijd aan de Oesterdam. Om de deelnemers gemakkelijk naar hun visstek te kunnen laten komen heeft de visclub vergunning gevraagd om de Parallelweg te kunnen berijden met auto's en dat men tevens de voer tuigen bij het water mag parkeren. Tussen kilometerpaal 0,1 en 3,6 heeft de Provincie aan de deelnemers van de viswedstrijd tussen 9.30 en 12.30 uur hiervoor toestemming verleend. Op de Johanna Mariapolder vond za terdagmiddag omstreeks drie uur een eenzijdig ongeval plaats. Een 21-jari ge automobilist belandde door onbe kende oorzaak met zijn voertuig in de rechterberm, waarna hij via het fiets pad op een omhooglopende talud kwam, waar zijn voertuig tot stilstand kwam. De bestuurder kwam met de schrik vrij? Door het ongeval liep de auto schade op aan de wielophanging. De Dorpsgemeenschap heeft donder dagavond het programma voor ko ninginnedag, dinsdag 30 april a.s., be sproken. Na koraalmuziek volgt er aan de Ring een aubade m.m.v. Acce lerando, VZOS en DEV. Of er vervol gens nog kinderspelen zijn, wordt na der besproken. Het is die week net schoolvakantie. De School met de Bijbel kan met inschakeling van de ouderwerkgroep nog voldoende be geleiders leveren voor de spelletjes op het plein, maar De Casembrootschool lukt dat niet. Daarop werd de moge lijkheid besproken om gezamenlijk aan de Ring voor alle kinderen spelle tjes te organiseren. De scholen zullen dat nog samen met het bestuur van de Dorpsgemeenschap bespreken. Gym nastiekvereniging WIK ziet definitief af van de oliebollenverkoop aan de Ring en ook peuterspeelzaal Olleke Bolleke houdt geen fancy fair. Acce lerando gaat wel door met de rom melmarkt, die wegens het succes van vorig jaar opnieuw in de veiling wordt gehouden, 's Middags organi seert WHS een zeskamp op het sport veld en 's avonds is een kinderoptocht gepland m.m.v. Accelerando. Met (bolder)karren, (kinder)wagens, e.d. kan de jeugd meedoen, maar hiervoor dient men zich voor 1 maart op te ge ven. Evenals vorig jaar zijn ook ver sierde fietsen mogelijk. Ook het programma voor zaterdag 2 februari, de huwelijksdag van prins Willem Alexander en Maxima, kwam Donderdag, vrijdag en zaterdag ■Maandag, dinsdag en woensdag Malse biefstuk 250 gr. 3,30 Rundvlees met randje 1 kg 6,- Malse bieflappen 500 gr. 4,50 Spekblokjes 200 gr. 0,60 Shoarma 500 gr. 3,- Hacheevlees 500 gram 3,- Gegrlllde kipfilet 100 gram 1,10 Jong belegen kaas 150 gram 1,10 Grillham 100 gram 1,25 Frikadellen 10 stuks 2,05 Komkommersalade 150 gram 0,95 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. aan de orde. Vorig jaar waren alle ver enigingen aangeschreven voor mede werking, maar de respons was zo be perkt, dat alleen een lampionoptocht m.m.v. Accelerando haalbaar bleek. De start is om 18.45 uur aan de Ring ter hoogte van het Schermerspad. Daarnaast organiseren de voetbal- en muziekvereniging samen nog een Oranjebal met talentenshow in de Wellevaete, maar dat is buiten de Dorpsgemeenschap om. Maatschap van Luijk is van voorne men het glastuinbouwbedrijf aan de Weg van Kodde uit te breiden tot een oppervlakte van 2,1 hectare. De commissie ruimtelijke ontwikkeling van de Provincie Zeeland heeft voor de uitbreiding van de kas een ver klaring van geen bezwaar gegeven. In het advies van de Agrarische Ad viescommissie Zeeland is aange toond dat de gevraagde uitbreiding noodzakelijk is om de continuïteit van de bedrijfsvoering te behouden. Transportbedrijf Van 't Hof aan de Veilingweg heeft in opdracht van de Provincie Zeeland een verkennend bodemonderzoek laten verrichten door het bedrijf De Bodemonderzoe ker te Arnemuiden. Volgens de afde ling milieuhygiëne van de Provincie voldoet de rapportage van het onder zoek niet geheel aan de eisen. In het rapport komen volgens de milieu ambtenaar onduidelijkheden en te genstrijdigheden voor. Aangezien er geen vormen van verontreiniging bij het verkennend onderzoek zijn aange troffen wordt een aanvullend onder zoek niet nodig geacht. Wel wil de Provincie een nieuw rapport krijgen van het onderzoek, waarbij er onder meer meer duidelijk moet komen over de grondmonsters die zijn geno men bij het gebied rondom de afge vulde ondergrondse tanks en de reeds verwijderde bovengrondse tank. Ook wil men duidelijkheid over de borin gen bij de opslag van stookolie en de afgewerkte olie. De boorpunten die in het rapport staan aangegeven komen immers niet overéén met de tekening, behorende bij de vergunning voor de ze opslag. Binnen twee weken dient de Provincie in het bezit te zijn van een aangepaste versie van het rapport. Inleveren spullen rommelmarkt niet op zaterdag 2 maart, maar 9 FEBRUARI van 10.00 tot 12.00 uur bij schuur Koos Boon aan de Ooststraat. Meer informatie 657099. Advertentie I.M. Tijdens de algemene vergadering in de Wellevaete is donderdagavond op geroepen om de Dorpsgemeenschap een grotere rol te laten spelen. Gezien de activiteiten van soortgelijke co- mité's in Sint-Maartensdijk én Tholen werd gepleit om zich als Dorpsge meenschap nadrukkelijker te profile ren. Het bestuur deed mee aan panel- gesprekken over Tholen 2025 en deed met de voordracht van G.A. Heijboer als vrijwilliger van het jaar een schot in de roos, want hij kreeg die eervolle vermelding van het gemeentebestuur. Verder werd deelgenomen aan ge sprekken met Activa en de water sportvereniging over de plannen rond de haven. Penningmeester C. den Engelsman- Gunst meldde een tekort van f 182,74 over 2001 maar door het toetreden van drie nieuwe leden zal de contribu tie-opbrengst dit jaar stijgen. J. van Dijke en J. Elenbaas keurden de ad ministratie goed. Secretaris W. Heij boer werd bij acclamatie in het be stuur herkozen. Voorzitter S. Westdorp Mzn. van het comité 525 jaar Sint-Annaland deed eindverslag van de activiteiten in 2000 en droeg een ordner met stuk ken en acht moederbanden filmopna men van dhr. Claerhoudt over. Daar mee sloot hij het werk van het comité officieel af. Voorzitter Tj. Heijboer gaf de comitéleden een pluim voor de goede promotie van Sint-Annaland en de organisatie van de festiviteiten, waarvan heel veel inwoners hebben genoten. In het vaarwater de Witte Tonne Vlije kwam maandagmiddag het beunschip Tempore door de storm in de problemen. Door de storm, die aanwakkerde tot windkracht 10, kwam het schip geladen met 1000 ton zand dwars in de hoge golven te liggen, waarbij de roefdeur het be gaf. De onlangs vernieuwde wo ning, keuken en slaapkamer kwa men in het water te staan. De bemanning van de boot riep onmid- delijk de sleepboot Zephyrus op, die in de nabije omgeving was. Binnen enkele minuten was de sleepboot bij het schip dat dreigde te zinken. De Zephyrus ging naast het schip varen om de hoge golven te breken, zodat de schipper ijzeren luiken voor de deuren en ramen kon doen. De sleepboot bracht de Tempore in de haven van Bruinisse. Doordat de scheepsbetimmering door het zoute water is aangetast moet de gehele inrichting worden vernieuwd. Sint-Maartensdijk Aan de Plevierlaan is in de nacht van maandag op dinsdag van een gepar keerde auto de ruit vernield. De eige naar constateerde de schade 's mor gens en deed aangifte bij de politie. Uit de auto werd niets meegenomen. In de hervormde gemeente Rehoboth wordt er zondagavond om 19.00 uur een jeugddienst gehouden. Ds. de Goei zal preken naar aanleiding van het thema 'Er is meer...'. De jonge ren krijgen in deze bijeenkomst ook de gelegenheid om vragen aan de predikant te stellen. Het koor Inspi ration uit Middelburg zal tijdens de dienst enkele liederen zingen. In de clubcompetitie van biljartver eniging Tolrust speelde C. Bal de kortste partij. In 21 beurten versloeg hij A. Schot met 10-7,93. Het was opmerkelijk dat alle partijen beneden de dertig beurten werden beslist. W. Bijl had met 17 caramboles de hoog ste serie en behaalde een gemiddelde van 3,33. De uitslagen zijn: G. de Jonge-W. Bijl 8.39-10; J. Uijl-A. Burgers 6.34- 10; L. Bijl-C. Nagelkerke 10-6.20; C. Bal-A. Schot 10-7.93; M. Uijl-J. Uijl 10-9.76; L. Bijl-A. Burgers 10- 7.66; A. Schot-G. de Jonge 10-8.71 en C. Nagelkerke-W. Bijl 10-6.63. De uitslag van de laatstgehouden clubavond van klaverjasvereniging De Pendelaars is: 1. R. van Putten 5790 punten; 2. P. van Bloppoel 5189; 3. M. van den Berg 4986; 4. J. van Splunter 4965; 5. N. van Digge- le 4923; 6. P. van Iwaarden 4612; 7. J. van Zetten 4579; 8. J. Guiljam 4291; 9. L. Kampman 4209; 10. J. van Gorsel 4195; 11. M. van der Molen 4173 en 12. M. den Haan 3724 punten. De politie vorderde vrijdagmiddag het rijbewijs in van een 48-jarige vrouw wegens het besturen van haar auto onder invloed van alco hol. Uit een blaastest bleek dat zij 3,5 maal de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. De vrouw kreeg tevens een dagvaardiging uit gereikt. Onder de verantwoordelijkheid van de hervormde gemeente zullen er in de komende maanden diverse jon gerenavonden worden georgani seerd voor de jeugd van 15 jaar en ouder. Met deze bijeenkomsten wil de organisatie de jeugd een ver antwoorde zaterdagavondbesteding bieden met een bezinnend karakter. Tijdens de bijeenkomsten zullen er lezingen worden gehouden, waarin principiële en pastorale onderwer pen centraal staan. Daarnaast zal er ruimte zijn voor het stellen van vra gen, kan er worden gezongen en is er gelegenheid tot het leggen van contacten met leeftijdsgenoten. Met de bijeenkomsten wil men jongeren bereiken uit verschillende plaatsen en verschillende kerkgenootschap pen. De eerste bijeenkomst wordt op zaterdagavond 2 maart in vereni gingsgebouw De Hoeksteen gehou den en begint om kwart voor acht. Oud-predikant ds. D.J. Budding zal een lezing houden over het thema 'Nog is er plaats'. Om de drie we ken staat er vervolgens een ontmoe ting gepland. Sprekers op deze avonden zijn: dhr. W. Fieret, dhr. L.J. van Valen, ds. H. van de Belt uit Delft, ds. N. den Ouden uit Tholen en ds. H. Molendijk. De speelgoedtafel bleek een trekpleister voor de jeugd tijdens de verkoping van dagactiviteitencentrum de Schutse in de Vossenkuil. De verkoping voor het nieuwe dagactiviteitencentrum de Schut se in Oud-Vossemeer heeft zater dag een recordbedrag van 9700 euro opgebracht. „Meestal zaten we tussen de 14 en 14.500 gulden, zodat het nu met 21.340 gulden wel iets bijzonders is", zegt Jo van Poortvliet-Aarnoudse, die samen met haar zus Marian Aarnoudse de organisatie in han den had, bijgestaan door 25 vrij willigers. Zaterdag om tien uur rent de jeugd de Vossenkuil in, direct op het doel af: de tafel met speelgoed. De volwassenen vol gen later in grote getale. Vlees waren, nasi, slaatjes, kaas, vis, broodjes, textiel, gereedschap, planten, cadeauartikelen, kaar ten, microvezeldoekjes, het dorpshuis is veranderd in een compleet warenhuis. Buiten was er nog een stand gemaakt met vers gebrande noten en pinda's en dat was een nieuw onderdeel ten opzichte van vorig jaar. Met een stevige wind was het onder het zeil niet zo aangenaam. „Wil len jullie ziek worden", kregen de twee dienstdoende vrijwilli gers toegeworpen door ongeruste bezoekers. De dames lieten zich niet van hun stuk brengen. „We blijven optimistisch, als het maar droog blijft." Het verliep alle maal prima. „Alle levensmidde len waren op; veel producten hadden we zelf gebakken. Speel goed en ondergoed kun je nog bewaren tot de volgende keer, dus als je daarvan wat over hebt, h is dat niet zo erg", zegt Jo van Poortvliet. Zij denkt dat de on langs verwezenlijkte vestiging van het dagactiviteitencentrum voor verstandelijk gehandicap ten in de Veerstraat een rol heeft gespeeld bij de aanzienlijk hoge re opbrengst. „We waren er alle maal even stil van. De bezoekers zijn we dan ook heel dankbaar dat ze zoveel gekocht hebben. Door de drukte liep de verkoping een halfuur uit, maar dat hadden we er graag voor over." 'redikbeurten Zondag 3 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Ouden. 18.30 u. ds. Kaars, Papndrecht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Visser, Apeldoorn. GEREF. KERK 10 u. ds. Hofman, Halsteren. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. V.d. Ham, Meer kerk. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Pieper. VRIJZ. GEL. GEM. N-P.B. 10.30 u. drs. V.d. Kloot-Meijburg, Rotterdam. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van der Linde, Spijk. 18.30 u. ds. Schipper, Kerkwerve (jeugddienst). GEREF. KERK 10 u. ds. Ezinga, Yerseke. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. V.d. Zwan. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr9 u. viering. za 17.30 u. carnavalsmis. zo 9.30 u. eucharistie. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. kand. Den Besten, Nieuwer- kerk a/d IJssel. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 6/2 19.30 u. ds. Gerritsen. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Jongejan, Ol- denbroek. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Bijl, Middelburg. 19 u. ds. De Goei, m.m.v. de jeugd. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 7/2 19.30 u. dhr. Nijhof, Urk. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u.leesdienst. wo 6/2 19.30 u. ds. Silfhout, H.I. Ambacht. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Everts, Putten. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Van Dijk, Borssele. GEREF. GEM. 10 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. De Jongste, Tholen. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Wilschut, Barendrecht. Poortvliet Ouderling A.N. v.d. Hoek heeft om persoonlijke redenen zijn ambt als ouderling in de hervormde gemeen te neergelegd. Hij was tevens scriba van de kerkenraad. Ouderling A. Kraal heeft deze taak nu van hem overgenomen. Het gemeentebestuur wil medewer king verlenen aan het plan van B.G. Friderichs om een garage/berging te bouwen bij zijn woning aan de Ka- dijk. Het plan is in strijd met het be stemmingsplan Buitengebied, want er wordt gebouwd op grond met de be stemming 'landbouw' en ook wordt de maximaal toegestane oppervlakte van 25 vierkante meter overschreden. B. en w. vinden het bouwplan echter planologisch aanvaardbaar en willen ontheffing verlenen. De commissie gemeentelijke ontwikkeling praat er maandagavond over. Sint-Philipsland Een vrachtauto, die bestuurd werd door een 41-jarige man uit Mid- delharnis, verloor woensdagmid dag omstreeks kwart over één een woonunit op de Philipsdam. Boven de Krammersluizen waaide de woonunit door de harde storm van het voertuig af. Door de klap tegen het wegdek was de woonunit totaal vernield. In verband met de op- ruimwerkzaamheden was de rij baan tot half zes gestremd voor het verkeer. Tussen maandagmiddag 17.15 uur en dinsdagmorgen 7.00 uur werd in de Eendrachtstraat een grijze Opel Kadett Hatchback 2 gestolen. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. Weekenddienster HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2Y, ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Bakker, Bergen op Zoom, tel. 0164-233723. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 03ff 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel-! 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 31 jan. t/m vrijdag 8 feb. donderdag 31 5.17-17.37 vrijdag 1 5.57-18.22 zaterdag 2 6.42-19.07 zondag 3 7.27-20.02 maandag 4 8.12-20.47 dinsdag 5 9.07-21.47 woensdag 6 10.07-22.52 donderdag 7 11.22 vrijdag 8 0.07-12.42 ma 4/2 14.36 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Bij een personenauto, die geparkeerd stond in de Voorstraat, werd donder dagavond tussen acht en negen uur een kentekenplaat gestolen. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben inbrekers zich de toegang verschaft tot een bedrijfspand aan de Kwekerijweg. De eigenaar van het pand constateerde dat de dieven twee huistelefoons hadden meegenomen. Ouderling S.J.J. Everaers heeft zich teruggetrokken als kerkenraadslid van de hervormde gemeente. De scriba had zich nog onlangs her kiesbaar gesteld voor een nieuwe ambtsperiode, maar is op deze be slissing teruggekomen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2