WHS na de rust bij de les tegen in eerste helft dominerend Noad Bouwvakkers maken van voetballers Gehandicapt Tholen verliest van koploper Verkleumd SPS laat punt aan Stavenisse Joost de Wilde eerste in regio Klein verlies Denk en Zet Ruime winst dames Smerdiek Donderdag 31 januari 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Nipt verlies Noad 2 „De gelukkigste heeft ge wonnen", zegt Patrick Ket ting bescheiden, goed voor 2 van de 3 doelpunten waar mee WHS een 3-1 overwin ning boekte tegen Noad. „In de eerste helft hadden we het af moeten maken", vindt Comé de Frel, die voor het enige Sint-Philips- landse doelpunt zorgde in de eerste helft. Na mst do mineerde de thuisclub en liet Noad het afweten. Niet scherp Brilstand Smerdiek 2 Rommeldoelpunt Kinderkamer T\irners in de prijzen AVC 3 blijft aan kop Koploper Oranje Wit was zaterdag een maatje te groot voor Tholense Boys. De geel-zwarten verloren met 4-0. Trainer Henk Hagenaars moest teveel sleutelen aan het elftal om een goed resultaat te kunnen bereiken, zegt hij. Johan Schot en Carlo Heijboer zijn geblesseerd, Piet den Boef ontbrak in Dordrecht omdat hij moest werken. Lazarom: Er was niet te voetballen De derby tussen Stavenisse en SPS eindigde zaterdag onbeslist: 1-1. „Vooraf was ik daar zeker tevreden mee geweest. Maar als we de kansen benut hadden, had er meer ingezeten", kijkt Stavenisse-trainer Rien Smits te rug. Zijn collega Gerard Lazarom van SPS vindt dat er gezien de weersomstandigheden eigenlijk niet te voet ballen was. „Normaal gesproken moet je dit winnen. Maar ik vind de uitslag niet eens belangrijk. Het lag niet aan de jongens, die allemaal tot op het bot verkleumd waren. Voetbal heb ik deze middag niet gezien." Smerdiek aan kop Smerdiek 4 verstevigt positie Patrick Ketting (WHS) Corné de Frel (Noad) Jacco Vaders (Vosmeer) Pierre Withagen (Smerdiek) 13 13 In het topscorerklassement heeft Corné de Frel van Noad '67 zich naast Vosmeer- spits Jacco Vaders genesteld op de twee de plaats. Het gat met koploper Patrick Ketting is groter geworden, doordat de WHS'er twee keer doel trof. Ook Pierre Withagen van Smerdiek rukt op. Hij speelde nog maar enkele wedstrijden en scoorde daarin inmiddels acht keer. Nieu we namen in het klassement zijn William Vroegop van WHS en Gerrie Dorst van Stavenisse. Zaterdag 2 februari uur Seolto-Thol.Boys(restant) 14.30 FSV-Noad 14.30 Smerdiek-WHS(Tholencup) 14.30 Thol.Boys 2-Stavenisse (vr.) 12.30 WHS 2-Bruse Boys 2 (vr.) 14.30 Smerdiek 2-Yerseke 3 14.30 Thol.Boys 3-Mevo 3 14.30 WHS 4-Dinteloord 5 13.30 Stavenisse 2-Chrislandia 2 14.30 Thol.Boys 5-Alliance 7 14.30 Smerdiek da.-SSS (vr.) 12.00 Zondag 3 februari uur Jong Ambon-Vosmeer)vNunen) 14.30 Vosmeer 2-Alliance 4 12.00 Oudenbosch 2-Vosmeer 4 10.00 Tweede kl.: Oranje Wit-Thol.Boys 4-0. Derde kl.: WHS-Noad 3-1. Vierde kl.: WIK-Smerdiek 1-2, Stave- nisse-SPS 1-1. Vijfde kl Vosmeer-Dreischor afgelast. Dames: Smerdiek-ZSC 4-0. Tweede kl. res.: Noad 2-WC 2 0-1, Thol.Boys 2-WC 3 afgelast, WHS 2- Seolto 3 afgelast. Derde kl. res.: Dinteloord 3-Smerdiek 2 0-0. Vierde kl. res.: Noad 3-Kogelvangers 3 1-6, WHS 3-Kapelle 4 afgelast. Vijfde kl. res.: Smerdiek 3-Alliance 7 2-1, DVO 7-Smerdiek 4 1-3, VOV 1-No- ad 4 7-2. Veteranen: Dinteloord 5-WHS 4 afge last. Zesde kl. res.: WW 2-Vosmeer 2 4-1, Vosmeer 4-Devo 3 afgelast. Jeugd: Vosmeer C-Grenswachters 2-0, Vivoo-Vosmeer D 2-6, Vosmeer meisjes- Welberg 1-10, Divo-Vosmeer E 2-4, Divo-Vosmeer F 2-4; Internos-Noad A 1-4, Noad B-Sprundel 3-2, Meto-Noad C 6-0, Noad D-Smerdiek D 1-3, Noad El-Kruisland 0-2, Divo-Noad E2 5-1, SPS F-Noad F1 0-2, Moad F2-Steenber- gen 5-3; Kloetinge-Thol.Boys Dl 0-1, Roosendaal-Thol.Boys D2 0-0, Moc- Thol.Boys El 6-1, Dinteloord- Thol.Boys F1 0-8, Thol.Boys F2-WVV 4-0, Thol.Boys F3-Halsteren 4-6; Smer diek B-Alliance 0-5, Smerdiek El-HSC 4-12, NVS-Smerdiek E2 1-3, Moc- Smerdiek F1 2-0, Smerdiek F2-Lepelstr. Boys 6-0; WW-WHS D 0-10, Kaaise Boys-WHS El 8-1WHS E2-WC 0-2, Steenbergen-WHS F1 2-3, FSV-WHS F2 0-5, WHS F3-Nw.Borgvliet 5-11. Reserve tweede klasse Noad 2 verloor zaterdag in eigen huis nipt met 0-1 van WC 2. 's Morgens nog meldden Ike Verwijs en Jaco de Jonge zich ziek af, waarop vanuit het derde elf tal Erik Fonteijne en Stanny v.d. Velde aan het team toegevoegd werden. WC versterkte zich met spelers van het eerste elftal, waarvan de wedstrijd afgelast was. Als gevolg van het slechte weer was het spel deze middag niet om aan te zien. Noad begon met de wind in de rug en kreeg al snel een doelkans via Leo Zuidweg, maar de Halsterse keeper tikte de bal weg. John van Dijke en Kees van Tiggele misten de scherpte om hun kan sen succesvol af te maken. Het gevaar van WC bleef tot een afstandsschot be perkt en hoewel het tegen het einde van de eerste helft wat meer grip kreeg op het pressievoetbal van de Sint-Philips- landers, gaven deze laatsten niets weg. Leo Polderman kreeg de kans om een vrije trap binnen te schieten, maar ook hij vond de doelman op zijn weg. Met de wind in de rug wist WC het spel in de tweede helft niet echt te dicteren. De teams bewogen zich voornamelijk op het middenveld, waar met name Hans Polderman vele meters aflegde. Halver wege kreeg Van Tiggele, binnen het strafschopgebied, net niet de voet tegen een voorzet van Leo Polderman. Van Dijke viel geblesseerd uit en Kevin Overbeeke met kramp, waarvoor Fon teijne en Van de Velde in het veld kwa men. Lang hield Noad stand tegen de versterkte tegenstander, maar enkele mi nuten voor het einde ging het mis. Een als voorzet bedoelde bal verdween, ge dragen door de straffe wind, achter doel man Ligtendag in het net. Turner Joost de Wilde lijkt de stijgende lijn te pakken te hebben. Zaterdag werd hij op het regiokampioenschap Zuid- Holland Zuid eerste in de categorie 3B. De Wilde tumt bij SDS Rotterdam en is hersteld van een enkelblessure die hij in november opliep. Zijn puntentotaal op de wedstrijd in Zwijndrecht was 43,6, met als hoogste een 8 voor brug en als laagste 5,9 voor voltige. De turner uit Sint-Maar tensdijk gaat zich nu voorbereiden op de plaatsingswedstrijden voor het N.K., waarvan de eerste 14 april in Hoofddorp plaatsvindt. Onlangs kwam Joost in Beekbergen in actie tijdens de nationale test. Daar kunnen turners laten zien wat ze kunnen, en aan de hand van de presta ties wordt er geselecteerd voor Oranje en jong-Oranje. Verder wordt bepaald wie in aanmerking komt voor steunpunttrai ning. Dat laatste is met Joost het geval. Voor jong-Oranje staat hij op de 25e plaats, terwijl alleen de beste tien voor een plaats in aanmerking komen. Joosts jongere broer Bart kwam zondag in Prinsenbeek in actie tijdens het regio kampioenschap Zuidwest-Nederland. In de categorie 5C werd hij tiende van de 17 deelnemers, met 42,85 punten. Barts laagste punt was 6,2 voor vloer, maar voor sprong kreeg hij liefst 9,35 van de jury. De tegenstanders waren echter een maatje te groot voor het WIK-lid, dat op alle onderdelen nog wat moet bijscha ven. Zijn eerstvolgende wedstrijd is een voorwedstrijd in Sint-Annaland, op 9 maart. De tribune kwam uitstekend van pas, want de weersomstandigheden waren zaterdag bar en boos. Regen en wind ten spijt, de tribune was tjokvol met zittende en staande voetballiefhebbers die de derby in de derde klas niet wilden missen. Het als tweede geplaatste Noad leek die positie te gaan versterken, want vanaf de aftrap toonde de ploeg vechtlust. Een ongelukkige straf schop bracht de bezoekers echter op een 1-0 achterstand. Bij een vrije trap van Michel Mosselman wilde Cenny van Splunter de bal wegkop- pen, maar de harde wind kwam er onder en zijn arm werd geraakt. Pe nalty zei scheidsrechter Breker uit Rilland. Een zware straf in de tiende minuut, maar Patrick Ketting profi teerde. In dezelfde minuut werd het evenwicht hersteld. Bij een uitbraak van Noad pastte Maurice de Goede (voormalig WHS-er) op Corné de Frel, die de bal nog net voor de uit gelopen Arné van Vossen bij de paal in het doel kon glijden: 1-1. Dat er volgens grensrechter Eddie van Ast drie Sint-Philipslanders een meter buitenspel stonden, zag Breker over het hoofd, hoewel hij nog wel de vlaggende grensrechter raadpleeg de. „Een goedmakertje voor de strafschop, want dat was ook een cadeautje. Onder deze winderige omstandigheden was dat veel te zwaar gestraft", zegt Comé de Frel. Noad won bijna alle duels, maar profiteerde onvoldoende van de mo gelijkheden. Amé van Vossen, voor het eerst weer tussen de palen na zijn schorsing, trad verschillende keren goed op. Met name in uitlo pen bleek hij sterk bij de counters van de Sint-Philipslanders, die ook vaak werden afgefloten voor buiten spel. De razendsnelle De Frel kwam diverse keren langs de verdedigers, maar of hij werd gestuit of zijn voorzet was te slap. Alleen voor de keeper leek hij Van Vossen met een lob toch te verschalken, maar de WHS-doelman pakte de bal. „Ik wilde hoog over de keeper schieten, Het treffen tussen Smerdiek 2 en Dintel oord 3 was een wedstrijd om snel te ver geten. Het bleef 0-0, terwijl het slechte weer en het erbarmelijk slechte veld maakten dat zaterdag geen moment spra ke was van een leuk duel. Geen van beide ploegen kon zijn stempel op de wedstrijd drukken, al kreeg Smerdiek de beste kan sen op de winst. In de 22e minuut gaf Ra- chid el Morabit een voorzet, maar Nourdi- ne Achabar kwam net te laat om deze te verzilveren. Dinteloord kon aanvallend weinig uitrichten en hoewel het na de rust wat meer kwam opzetten, werd het ook toen niet echt gevaarlijk. Na 20 minuten had Achabar de openingstreffer op de schoen, maar hij schoot de niet te missen kans over het doel. De wedstrijd ging hierna als een nachtkaars uit. Een week eerder revancheerde Smerdiek zich tegen Rood Wit 9 voor de eerder dit seizoen geleden nederlaag. De blauw zwarten wonnen met 4-2. Rachid el Mo rabit opende de score via een frommel- doelpunt, maar nog geen twee minuten later lag de gelijkmaker achter doelman Rik Zwagemaker. Omdat er hands zou zijn gemaakt door de thuisclub, ging de bal vijf minuten voor de rust op de stip. Zwagemaker toucheerde het leer nog, maar dat belandde desondanks in het net en zo stond de thuisclub met 1-2 achter. In de blessuretijd trok EI Morabit de stand gelijk. In de tweede helft speelde Smer diek verzorgder, maar moest tot de 65e minuut op een doelpunt wachten. Uit een vrije trap zorgde Elmar v.d. Griek voor 3- 2. Rood Wit raakte geïrriteerd en schuwde de duels niet, wat zelfs nog tot een hand gemeen leidde. Maar met nog tien minu ten op de klok besliste El Morabit met zijn derde treffer het duel definitief. Het tweede team van Denk en Zet heeft de opgaande lijn niet kunnen continueren. In de zesde competi tieronde verloren de schakers uit Scherpenisse nipt met 2-3 van Sou burg 5. Hans Dijke had aan het eerste bord een makkelijke avond, want zijn tegenstander kwam niet opdagen en dat betekende dat hij reglementair een punt kreeg. Johan Aarnoudse nam het op tegen de nestor van Souburg op het tweede bord. De Walcher- naar speelde verdienstelijk, won eerst een kwaliteit en trok toen de partij geheel naar zich toe door een ver opgerukte vrijpion op de a-lijn. Op het derde bord bleef de partij van Comé v.d. Slikke lange tijd in evenwicht, maar hij kreeg voordeel bij de overgang naar het eindspel door pionwinst. Gezien zijn beperktere tijd, en het partijverloop op het vierde bord, werd het remiseaanbod van de tegenstander geaccepteerd. Lean- der van Gorsel had namelijk op dat mo ment een beslissende aanval kunnen uit voeren. Door een open f-lijn had hij sterke aanvalskansen met zijn torens, maar wist die uiteindelijk niet te verzilveren. Van Gorsel kon zelfs mat in twee zetten geven, maar accepteerde geheel onverwacht het remiseaanbod van zijn tegenstander. Jan Deij had eerder al groot nadeel gekre gen op het vijfde bord. Hij had in het mid denspel zijn loper op laten sluiten en kon hem daardoor inleveren. Dit was beslis send voor de partij, zodat de eindstand op 2-3 bepaald werd. Arjan Mosselman van WHS probeert Maurice de Goede rechts) van Noad van de bal te zetten. maar hij stond ineens voor me", zo haalt De Frel de situatie terug. „Ik had hem beter kunnen passeren." Bij een volgende counter was Van Vossen door goed uitlopen De Frel weer te snel af. Bij WHS was er veel onzekerheid te zien met heel wat foute passes van spelers die onder de maat presteer den. „We moesten winnen om de aansluiting met de kop te behouden en dat'drukte teveel op ons", zegt Patrick Ketting. Een paar scorings- mogelijkheden waren er nog voor de thuisclub. Zo schoot Hans Leune in het zijnet en verwerkte Kees Lo- zekoot een inzet van Michel Mos selman tot hoekschop. „De eerste helft was gewoon te slap", erkent Ketting. „We waren niet scherp in de duels en de rust kwam dan ook precies op tijd voor ons." Na rust kwam Egbert Moerland in de spits voor Hans Leune, terwijl Noad ongewijzigd bleef. De wijzi ging bij de thuisclub pakte goed uit, maar iedereen deed er een schepje bovenop bij WHS. De aansluiting van het middenveld was ook veel beter. Een scherpe voorzet van Moerland bleef onaangeroerd en de volgende kans was voor William Vroegop, die vlak voor het doel miste. In de 8ste minuut zorgde Pa trick Ketting voor 2-1. „Ik kreeg de bal van William en trof via het li chaam van Lozekoot doel." Volgens De Frel was er een overtreding te gen Jaap van Oudenaarde aan voor afgegaan waarop de scheidsrechter niet reageerde. „Het was een rom meldoelpunt." WHS speelde gemakkelijker met die voorsprong en Noad was ten opzich te van de eerste helft onherkenbaar. „Ik was me meer aan het warm hou den, dan dat ik me met de aanval be zighield", bekent De Frel. „In de tweede helft was het meer gaan re genen, de windrichting was gewij zigd, waardoor lange ballen heel moeilijk waren. En als je het dan nog koud hebt ook." Trainer Peter van Poortvliet bracht vanonder de paraplu drie verse krachten in het veld, maar ook dat hielp niet. Verder dan een kopbal (naast) van Jaap van Oudenaarde uit een vrije trap kwam Noad niet. William Vroegop bracht in de 33ste minuut de Sint-Philips landers volledig op de knieën door alleen voor keeper Lozekoot 3-1 te maken. De WHS-supporters op de tribune juichten. Ketting kreeg na een pass van Moerland nog een kans, maar zijn schot was te slap voor de Noad-doelman. De jeugdige invaller Dennis Oosdijk mocht het nog proberen, maar hij schoot naast. Een uitval van Noad kon de achters tand nog verkleinen, maar dc bal ging via Van Vossen achter. Het was de tweede Sint-Philipslandse hoek schop na rust, terwijl WHS zes cor ners kreeg. Een bewijs ook van de grotere druk van de thuisclub in de tweede helft. „Gezien de gehele wedstrijd was een gelijkspel beter geweest", zegt Patrick Ketting, maar Noad heeft verzuimd om het voor rust af te ma ken. De wind heeft ook een grote rol gespeeld en het was ook koud." De Frel kon ervan meepraten. „Maar we hadden natuurlijk van WHS moeten winnen, zoals we dat ook thuis met 3-2 hebben gedaan. Door twee klutsballen zijn we ver slagen." De Sint-Annalanders verstevigden hun vierde plaats en met 36 doel punten zijn ze de meest productieve ploeg uit de derde klas. Ketting nam er meer dan de helft van voor zijn rekening. „Maar het ligt elke wed strijd wej een grote druk op je. Er wordt wat van je verwacht. Maar ik neem nu een weekje rust en zater dag speel ik niet voor de Tholencup tegen WHS, want dan ga ik op pad voor een kinderkamer." Noad haalt 2 februari in bij FSV. Op 9 februari speelt WHS thuis vriend schappelijk tegen Kapelle en op 16 februari wordt de competitie hervat met voor WHS een uitwedstrijd te gen staartploeg Breda. WHS: Arné van Vossen, Leon de Witte, Ivan Hage, Hans v.d. Ouden, Michel de Jonge, William Vroegop, Hans Leune (Egbert Moerland), Michel Mosselman, Patrick Ketting, Arjan Mosselman (Frangois Bliek), Matthijs Bruijnzeel (Dennis Oos dijk). Noad: Kees Lozekoot, Jaap van Oudenaarde, Iwan Geense, Stefan Fonteijne, Johan Reijngoudt, Arjan Moerland (Ronnie v.d. Ree), Kees- Jan Verstraten (Ronald den Braber), Corné de Frel, Patrick Kot (Dennis Kot), Maurice de Goede en Cenny van Splunter. Gele kaarten: Arjan Mosselman en Frangois Bliek van WHS. SSPB-directeur Jan den Engelsman (links) met het Cl-team van WHS, dat de primeur kreeg van de eerste sponsoring van de praktijkopleiding voor de bouw (Advertentie LM.). Voetballers van WHS met Bergen op Zoom op het shirt. Een gro tere tegenstelling is er voor de Sint-Annalandse club nauwelijks denkbaar, maar directeur Jan den Engelsman van de stichting sa menwerkingsverband praktijkop leidingen bouw (SSPB) zag toch wel een duidelijk verband. Het was wel iets bijzonders, zo erken de hij, want zijn organisatie ging voor het eerst op het sponsorpad om de bouw te promoten. „En wat is er dan mooier om daarmee bij je eigen club te beginnen", zegt Den Engelsman, die niet alleen Sint-A nnalander is, maar ook nog leider van de E-pupillen bij WHS. Tholen en Sint-Philipsland vallen bovendien onder de werkingssfeer van de SSPB, waarbij 92 bouwbe drijven zijn aangesloten. En die hebben ook in de toekomst mede werkers nodig om de kwaliteit op peil te kunnen houden. „De Cl- pupillen die we nu sponsoren, vor men een doelgroep voor de bouw", vertelt Jan den Engels man. „Op de l.t.s. kun je de bouw of de metaal kiezen en wij hopen dat het de eerste sector wordt. De deelnemers werken dan vier da gen bij een bedrijf en gaan één dag bij ons in Bergen op Zoom naar school. Ze hebben een werk- garantie van twee jaar, dus alles is goed geregeld. Door middel van deze sponsoring hopen wij onze naamsbekendheid te vergroten bij de jongeren", aldus de SSPB-di recteur. Jeugdbestuurslid André van Ast bedankte Den Engelsman met bloemen voor zijn steun. Hij zei nog, dat het goed gaat met de jeugd bij WHS. In het nieuwe voetbalseizoen komen er ook A- junioren bij, zodat er in Sint-An- naland dan van A tot en met F teams zijn, waardoor alle leef tijdsgroepen aan bod kunnen ko men en een goede doorstroming gewaarborgd is. Drie turners van WIK Sint-Annaland be haalden zaterdag ereplaatsen op de regio kampioenschappen heren van de KNGU regio Zuidwest-Nederland. In Prinsen beek werd Robin van Dijke eerste bij jeugd los 5 met 56,1 punten en Leander van Schetsen werd met 53,6 punten twee de bij pupil 2 los 6. Tom van Dijke deed voor het eerst aan een wedstrijd mee en werd meteen derde, met 50,1 punten in de categorie pupil 1 los 8. Op 2 maart kan het drietal opnieuw in Prinsenbeek in ac tie komen, waarbij ze zich kunnen plaat sen voor het regioteam dat mee gaat doen aan de nationale kampioenschappen. Bij de meisjes deden vijf WIK-leden mee. Van hen had Manon Goedegebuure met de 14e plaats de beste klassering. Ze behaalde 30,4 punten bij jeugd los 4 en was op het onderdeel mat bij de beste tien. Daarom mag Manon uitkomen op de regionale toestelfinale. In dezelfde groep werd Marousjka Mosselman 25e met 23,3 p en Cynthia van Poortvliet werd 27e met 19,6 p. Marleen Westdorp eindigde met 28,4 p als 29e van 64 deel nemers in de categorie junior los 4, ter wijl Maritha Bungener met 24,75 p 27e werd bij de senioren los 2. Het derde herenteam van AVC blijft koploper in de derde klasse H nadat het zaterdag met 1 -3 won van de Sterre 3 in Zuiddorpe. De volleybalwedstrijd werd zonder scheidsrechter afgewerkt, want die was er niet en kon door de thuisspe- lende vereniging ook niet geleverd wor den. Vooraf werd afgesproken dat er sportief gespeeld zou worden en dat fou ten of beslissingen eerlijk aangegeven zouden worden. Dat verliep keurig. De met dispensatie goedgekeurde gymzaal waarin het duel werd afgewerkt, bete kende een plafond drie meter lager dan de Tholenaren gewend waren. Maar het leek er meer op dat juist de thuisploeg daar de meeste problemen mee had. Zowel in de eerste als de tweede set be gon AVC erg geconcentreerd. Beide werden vrij gemakkelijk gewonnen, met 25-19 en 25-14. Nonchalant spelen in de derde set leidde tot veel technische fout jes en een 7-1 achterstand voor de Tho lenaren. Een time-out had niet het ge wenste resultaat en de set werd te gemakkelijk weggegeven (13-25). In de laatste set was AVC weer bij de les en dat leverde een gemakkelijke 25-13 winst ook. Het voorlaatst staande ZSC uit Scharendijke werd in de smalstad met 4-0 geklopt. Smerdiek staat nu derde op de ranglijst, slechts twee punten achter koploper GJS. Maar drie ploegen in de achtervolging moeten nog duels inhalen, zodat de stand behoorlijk vertekend is. Vanaf het beginsignaal was duide lijk dat Smerdiek, dat hard werkte en goed combineerde, sterker was dan de bezoekers. Na een kwartier verscheen Ramona van Tiggele al leen voor het doel, maar schoot te gen de keepster aan. Meteen daarna kreeg de thuisclub een vrije trap. Annique ten Voorden legde de bal achter de verdediging en een goed inlopende Ilse Polderman tikte het leer over de keepster heen. Na een half uur spelen schoot Simone Scherpenisse met rechts over de keepster heen in de linkerhoek en dat betekende 2-0. Er kwamen nog meer kansen, maar het geluk ont brak. Na de rust hetzelfde beeld, waarbij ZSC tevergeefs probeerde in 'de wedstrijd te komen. Na tien minu ten joeg Annique ten Voorden de bal uit een vrije trap hoog in het doel. Het spel van de thuisclub was goed verzorgd en dat leverde uitblinker Ramona van Tiggele een paar kan sen op. Ze vond echter de keepster op haar weg. De bezoekers werden nauwelijks gevaarlijk, bij Smerdiek had keepster Connie Gulden een rustige middag. Vlak voor tijd be paalde Diana Hendrikse met een hard schot de stand op 4-0. De E2-pupillen van Tholense Boys hebben een Braziliaanse sponsor gevonden in het bedrijf Open Door, waarvan oud-Tholenaar Jan van Dijke directeur is. maker kreeg uit een voorzet van Ronnie de Graaf de kans om zijn team langszij te brengen, maar hij had teveel tijd nodig. Even later ver oorzaakte De Graaf een strafschop. Die werd benut en zo stond het bij de rust 2-0. „In de eerste helft kregen we de beste kansen, maar na de hervatting ging het niet meer. We kregen Oranje Wit niet onder druk", zegt Hagenaars. Al na negen minuten kwam de thuisclub op 3-0. Uit een vrije trap vanaf de zij kant draaide de bal door de harde wind bij de eerste paal in het doel. Hoogendoorn redde wel, maar stond al achter de doellijn. Zeven minuten later werd het zelfs 4-0 voor de titel kandidaat, die eenvoudigweg een maatje te groot was voor de geel zwarten. Toch kregen ook zij nog een aantal mogelijkheden. Francel Kou semaker kopte een keer net naast het doel en ook nog een keer recht op de keeper. Ook Maas vond de keeper op zijn weg, evenals tot twee keer toe Wim Schot. De laatste poging was een hard schot van Jan Groenewegen in de bovenhoek, maar ook daar zat de Dordtse doelman goed bij. „Een terecht nederlaag", concludeert de Thoolse oefenmeester. Zaterdagmiddag gaat Tholense Boys op bezoek bij Seolto in Zevenbergen. Het duel werd eerder gestaakt we gens een blessure van de scheids rechter. Er staan nog 78 minuten op de klok en Tholen moet een 1-0 ach terstand weg zien te werken. Het was in Dordrecht geen best weer om te voetballen. Maar vooral de omzettingen die noodgedwongen in het team gemaakt moesten wor den, zaten Hagenaars niet lekker. Schot liep een week eerder tegen Rillandia een hersenschudding op en Heijboer werd in een oefenpartij tegen Grenswachters (3-2 winst voor Tholen) uit het veld geschopt. Arie Draaijer, Ronnie de Graaf en Marnix Kousemaker begonnen zo doende in de basis. De thuisclub zet te de Tholenaren al meteen onder druk. Tot twee keer toe redde doel man Alex Hoogendoorn in de eerste tien minuten goed op inzetten van dichtbij. Even later belandde een schot buiten zijn bereik op de lat. Aan de andere kant kreeg Tholense Boys ook een prima kans om de sco re te openen. Stephan Maas ging dwars door het centrum op het doel af, maar zijn schuiver stropte onder de keeper. Tien minuten voor de rust nam de thuisclub de leiding. Hoogendoorn redde een schot via de lat, maar de bal viel op het hoofd van een vrijstaande tegenstander die zo kon inkoppen. Bijna werd het na de aftrap 2-0 toen de Thoolse doel man een terugspeelbal miste, maar hij herstelde zich en stopte de inzet van de Dordtse spits. Marnix Kouse- lijkspel, toen zijn team in de laatste minuut tóch nog de overwinning pakte. Pierre Withagen zorgde met een keihard afstandsschot in de krui sing voor 1-2. „Dat maakte mijn he le middag goed, een compliment aan de spelers", zegt Potappel. Door de winst loopt Smerdiek weg van WIK en nestelt zich naast Duiveland aan de kop van de ranglijst. „Duive land heeft een wedstrijd minder ge speeld, maar die moet het eerst nog winnen." Ook de Smerdiek-trainer vond het eigenlijk geen weer om te voetbal len. „Het veld was al drassig, het stormde en tijdens de warming-up begon het te regenen. Voor het pu bliek noch de spelers was er iets aan." Remy Potappel was ziek, dus zette Potappel Jordy Hage op de laatste-manpositie. Smerdiek begon tegen wind en combineerde kort over de grond. WIK ging opportu- nistischer spelen, waardoor de be zoekers in de opbouw moeilijk on der de druk uitkwamen. Halverwege de eerste helft nam een WIK-aanval- ler de bal uit een hoekschop meteen op de slof en liet doelman Corné van Haaften kansloos. „Er kwamen voor WIK nog kansen op een of twee doelpunten en wij waren in deze fa se minder. Maar je weet dat je de mogelijkheden na de rust krijgt." Dat bleek vrijwel meteen na de her vatting. Withagen omspeelde de keeper van de thuisclub, maar werd iets te ver naar de zijkant gedrongen en schoot daardoor voorlangs het doel. Pas twintig minuten voor het einde wisten de blauw-zwarten het overwicht in een treffer tot uitdruk king te brengen. Withagen passeerde zijn tegenstander op links en gaf voor op Jacky op den Brouw, die de bal tegen de touwen kopte. Met vla gen speelde ook WIK goed. Een ge lijkspel zou op zich een goed resul taat zijn voor de Tholenaren, maar tegelijkertijd onvoldoende in de jacht naar de titel, realiseerde Potap pel zich. Toen Withagen in de aller laatste minuut aan alle twijfel een einde maakt, was het feest, dan ook compleet in het Thoolse kamp. In de aanloop naar het streekduel had Lazarom donderdag bepaalde spelconcepten doorgenomen. Maar de voortdurende regen en harde wind maakten dat die niet uitge voerd konden worden. „Ik denk dat beide ploegen twee echte kansen hebben gehad, meer niet. De ballen gingen alle kanten op en de spelers waren verkleumd." Het veld was bespeelbaar en dat is het uitgangs punt, weet de SPS-trainer. „Maar naar mijn idee was er niet te voet ballen." Stavenisse begon met de wind in de rug en was dan ook vaak op de helft van de tegenstander te vinden. Na een minuut of tien werkte de SPS- achterhoede de bal slordig weg. Vanaf het middenveld kon Leen Lemsom uithalen, maar zijn schot belandde op de paal. De bal kwam voor de voeten van Jeremy Gier man, die echter faalde op vier meter voor het doel. Kort daarop schoot Gierman nog twee keer net over. SPS kon er ondanks de wind regel matig uitkomen, maar het kreeg slechts één goede scoringskans. Er- win Feijtel zette voor op Wiljan Lis- seveld, die alleen voor doelman Mark Hoogendoorn verscheen. Me de door de harde wind had zijn schot onvoldoende kracht. In de zesde minuut van de blessuretijd kwam Stavenisse op voorsprong. Sander Smits schoot een vrije trap langs de muur, maar SPS-doelman Niels Lisseveld tikte de bal be kwaam uit de uiterste hoek. In de rebound had hij echter geen ant woord op de inzet van Gerrie Dorst, 1-0. „We wisten dat we het na de rust moeilijk zouden krijgen, want dan was het windvoordeel voor SPS", zegt trainer Smits. Tien minuten lang wist zijn team druk te zetten, maar toen was het gedaan. Inmid dels stond het 1-1 uit een straf schop. Erwin Feijtel speelde Esmir Kustura aan, die vervolgens binnen de beruchte lijnen tegen de grond ging. „Ik vond het een versierde pe nalty, hij gaf een grote schreeuw", is het commentaar van Rien Smits. In ieder geval zette A.P. v.d. Belt zich voor SPS achter de bal en schoot zijn team langszij. Stavenis se werd volgens SPS-trainer Lazar om niet meer gevaarlijk. „Ik had medelijden met hun keeper, die he lemaal verkleumd was." Zijn eigen elftal kon deze middag niet met de handicap van de wind omgaan, stelt hij vast. Smits zag nog enkele uit braken van de thuisclub, maar doel punten leverde dat niet meer op. Hem valt het gelijkspel erg mee. Lazarom -die volgend seizoen Moe'17 traint- vond de wedstrijd het aankijken niet waard. En met de uitslag heeft hij al helemaal geen moeite: „Kampioen worden we niet. En deze wedstrijd was voor de tweede periode waarin we ook niet meer meedoen." In Kerkwerve had Smerdiek-trainer Pim Potappel al vrede met een ge- Smerdiek 4 heeft zich steviger op de derde plek genesteld door DVO 7, de nummer vier, met 1-3 te kloppen. De Thoolse achterhoede speelde erg solide, waardoor invaller-doelman Theo Rijn berg weinig te doen kreeg. Alleen uit een hoekschop zorgden de Roosendalers voor een gevaarlijk moment, terwijl ze het enkele keren met afstandsschoten probeerden. Smerdiek was diverse keren dicht bij een treffer, maar faalde in de af werking. Een minuut of tien voor de rust kwamen de blauw-zwarten tóch op voorsprong. Uit een hoekschop tikte Corné Stoutjesdijk de bal binnen. Met de wind in de rug speelde Smerdiek na de rust meer op de helft van de tegen stander. Uit een combinatie bracht Dor- mus Celik de stand op 0-2 en toen Stout jesdijk er halverwege de tweede helft 0-3 van maakte, was het duel gespeeld. Vlak voor tijd kon DVO nog wat terug doen, met een kopbal werd de Thoolse doelman gepasseerd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 13