L.V. Equipment in smalstad voor buitensport en actieve vakanties el succes met Equipment Van harte proficiat met uw nieuwe bedrijfspand /A Die eman Meer dan 22.000 m2 woonideeën Schipper Accountants Van der Schild Heipalen bv Chalet als nieuw bedrijfspand met showroom van echtpaar Vroegop 'Ptofcciat oncW/ilz Proficiat L.V. Equipment met de nieuwbouw - DEUREN - KOZIJNEN - TRAPPEN etc. Proficiat L.V. Equipment met uw nieuwe bedrijfspand Donderdag 31 januari 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Drukke opening bij Vroegop Tenten en rugzakken, wandelschoenen en thermisch ondergoed, skikleding en waterzakken, zaklantaarns en heuptasjes. Het assortiment bij L.V. Equipment is ruim, van goede kwaliteit en gewild. De vrije tijdsec- tor is nog steeds groeiende. Vakantiegangers willen meer en meer van de gebaande paden af en zoeken het avontuur. Actieve vakanties zijn in opmars. Leen en Tanny Vroegop uit Scherpenisse doken in een gat in de markt en leveren nu topmerken in heel de Benelux vanuit het gloednieuwe bedrijfspand aan de Geulweg in Sint-Maartensdijk. Geen toeval Fokker Paasdijkweg 33, Poortvliet Infolijn: 0166-619100 ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEUR vestigingen te Goes - Vlissingen - Terneuzen - Oud-Beijerland - Zierikzee - Middelharnis Diqitaal DTP i Drukkerij e*t veel dcccce& cnet Het otieucve éecOUf^KZ^d Postbus 176, 3360 AD Sliedrecht Tel. 0184-413798 Telefax 0184-420183 Voor al Uw: - RAMEN De laatste dagen voor de ope ning op woensdag van L.V. Equipment in Sint-Maartens dijk, werd er nog volop ge zaagd en getimmerd om de showroom klaar te maken voor de klanten en de gasten. De honderden rugzakken van groot tot klein werden met kussentjes gevuld en ook de slaapzakken kregen een plaats aan de spe ciale rekken aan de wand. Dinsdagmiddag kwamen de eerste klanten al. Een dag later was er gelegenheid voor de le veranciers, klanten, aannemer en onderaannemers, familie, vrienden, buren en kennissen om het nieuwe bedrijf van Leen en Tanny Vroegop te komen bekijken. Zo'n 120 belangstel lenden (waaronder ook uit het buitenland) kwamen het echt paar feliciteren met het splin ternieuwe bedrijf aan de Geul- weg. Vroegop sprak, staande op een karretje, de gasten toe en me moreerde in het kort het ont staan van L.V. Equipment. De oud-luitenant bij het korps commandotroepen bedankte een aantal bekenden uit het le ger met wie hij het commercië le pad opging, maar ook men sen uit de brance zelf die Vroegop verder op weg hiel pen. Hij haalde enkele voorval len aan uit de beginperiode van Ultimate b.v. waaruit L.V. Equipment als werkmaatschap pij is voortgekomen. Een speciaal dankwoord richtte hij aan zijn vrouw Tanny en aan zijn schoonouders De Kok die het echtpaar jarenlang on dersteunde in hun drukke be staan toen het bedrijf nog aan de Krokkeweg in Scherpenisse zat. Ze maaiden het gras, kook ten en poetsten, pasten op de kinderen, maar stonden ook le veranciers te woord. Zij kregen bloemen. Ook bedankte hij ambtenaar aquisitie Kievit van de gemeente Tholen die Vroeg op hielp bij het zoeken naar bouwgrond. Net na de toespraak sjouwden drie mannen een zware grote houten plank de hal binnen met de naam van het bedrijf erin uitgebeiteld: L.V. Equipment. Al bij het naderen valt de stijl van het gebouw op. Het lijkt op een chalet, een huis in Zwit serse stijl met houten elementen en een balkon. Het aanblik moet ook meteen een verband leggen ken, er staan tenten, rekken met wandel- en bergschoenen, slaapzakken en kleding en ande re accessoires. Zo uitgestald en opgesteld dat de afnemer niet alleen een goed overzicht heeft, wilt gaan skiën en je gaat mate riaal kopen om je reis voor te bereiden, dan ben je al met de vakantie begonnen bij het zoe ken van de spullen." De showroom beslaat 220 vier kante meter en vormt maar een klein deel van de enorme hal daarachter. De hal waar de spul len worden opgeslagen voordat ze naar de afnemers gaan, is 1000 vierkante meter groot. Nu nog bewust leeg gehouden van wege de- officiële opening op woensdag 23 januari. Voorzien van airconditioning om het ma teriaal op de juiste temperatuur te houden. Naast kleding en slaapzakken horen ook wandelschoenen tot het assortiment, zo laten Claudia van Dort (links) en Tanny Vroegop zien. met wintersport, met vakantie doorbrengen in de bergen, legt de 45-jarige directeur Leen Vroegop uit. Want daar richt zijn bedrijf L.V. Equipment zich op. Op buitensporters en avon tuurlijke vakantiegangers. Voor die groepen koopt de han delsonderneming materiaal van zeven verschillende merken in voor de winkels en winkelke tens in de hele Benelux. De showroom op de verdieping is het paradepaardje van het be drijfspand. Hier kunnen de af nemers rustig de tijd nemen om een keus te maken uit de collec tie. Er is een wand met rugzak maar ook het hele 'concept' van presenteren kan overnemen voor in de eigen zaak. Wie de showroom betreedt loopt eerst over natuursteen dat in de vloer is verwerkt en overgaat in hou ten planken. De afnemers kunnen er de mate rialen bekijken en keuren. Voor het uitproberen van wandel schoenen zijn bijvoorbeeld hei linkjes gemaakt bedekt met kei tjes en met leisteen (restanten van het dak van de hervormde kerk in Tholen). Vroegop: „Heel de ambiance moet kloppen. De sfeer en het gevoel dat je erbij krijgt. Als je Het is geen toeval dat Vroegop zich op de markt van de buiten sport beweegt. Zestien jaar lang was hij bij het korps commando. Daar maakte hij mee wat kle ding en schoeisel doen onder extreme omstandigheden. Zijn ervaringen met de Nederlandse uitrusting waren niet bepaald om over naar huis te schrijven. „Er was een hopeloos gebrek aan goede uitrusting. Een pak dat nat werd bleef nat. Kleding ademde niet." Toen hij kennis maakte met de Engelse collega's van de special air service (SAS) kreeg Vroeg op 'zicht op alternatieve uitrus ting.' Er werden speciale (ve- zel)materialen gebruikt voor slaapzakken, de onderkleding was thermisch ofwel ademend. „Dat ben ik voor mezelf aan gaan schaffen, maar ook voor anderen. Dat was in 1978. Zo ontstond er handel." De hoeveelheid spullen die Vroegop begon af te nemen nam toe. Zodanig dat de leveranciers hem vroegen om de spullen voor de hele Benelux te gaan af zetten, via zijn inmiddels opge richt Ultimate b.v. „Ik spreek mijn talen goed en ben de inter nationale handel gaan organise ren. Daardoor raakten ook ande re merken geïnteresseerd en is het gegroeid tot dit." Een pand van 1220 vierkante meter, met daarnaast nog eens zo'n opper vlakte om uit te kunnen breiden. Het begon mondjesmaat. Vroeg op woonde toen nog in Sint- Maartensdijk, bij de molen aan de Bleekveldweg. Maar omdat de handel groeide, verkasde het echtpaar naar de Krokkeweg in Scherpenisse waar de woning en de schuur van Leens opa werd betrokken en uitgebreid. Ook dat werd te klein. Gaandeweg kreeg zijn vrouw Tanny (45) er ook steeds meer werk aan. Van oorsprong kleuterleidster is ze nu belast met de dagelijkse lei ding op de zaak. Het kantoor is niet langer aan huis, maar aan de Geulweg. Ruim van opzet met drie bureaus en de moge lijkheid er een vierde - met computer - bij te plaatsen. Sa men met verkoopster binnen dienst Claudia van Dorst staat ze klanten te woord, verwerkt ze orders en goederen, verzorgt ze de facturering en verricht alle andere voorkomende werk zaamheden. Daarnaast zijn er nog een aantal freelancers medewer kers voor de buitendienst. Het echtpaar bezoekt ook twee keer per jaar beurzen in Duitsland. Tanny: „Ik had nooit gedacht dat dit er nog eens uit zou ko men. Maar ik zou ook nu niet meer in het kleuteronderwijs te rug willen." Vroegop werkt zelf niet langer bij defensie, maar is sinds zeven jaar directeur verkoop Fokker Woensdrecht en staat aan het hoofd van een team met 29 ver kopers die wereldwijd produc ten van Fokker aan de man pro beren te brengen. Voor het bedrijf aan de Geulweg vormt Ultimate b.v. nu de holding. Leen en Tanny Vroegop voor hun 'chalet'aan de Geulweg in Sint-Maartensdijk. De werkmaatschappij is L.V. Equipment. Het bedrijf beweegt zich in het duurdere segment van de buitensport en actieve vakanties. Dat komt volgens de ex-officier tot uiting in de mfer- ken die zijn onderneming voert: wandelschoenen van Garmont uit Italië, rugzakken van Grego ry uit de VS, rugzakken en kle ding van Karrimor uit Engeland, verlichtingsapparatuur van Lu- cido uit Duitsland, slaapzakken van Lestra-Sport uit Frankrijk, waterzakken en andere drinkwa tersystemen van Source uit Is raël en tenten, kleding, rugzak ken van Marmot uit Amerika. De goederen worden buiten Eu ropa geproduceerd (veelal in la ge lonenlanden zoals China) en per container naar Nederland vervoerd en bij Equipment uit gepakt, van een label voorzien en bij de orders van de klant ge plaatst. De keuze voor vestiging op Tholen was voor Vroegop niet moeilijk. „Logistiek gezien ligt Tholen aantrekkelijk ten op zichte van Rotterdam en Den Haag, en Antwerpen en Brussel. Veel klanten zitten aan de noordkant in België en het wes ten van Nederland. De show room is goed bereikbaar." Aan het bedrijfspand is van april tot en met november gebouwd. Als logo heeft L.V. Equipment een grizzlybeer. „Het is een heel sterk dier, leeft solitair, maar is ook nog heel snel." In de showroom hangen enkele honderden rugzakken die allemaal door de dames zijn opgevuld met kussentjes. mm mm dr# mHË rl m Markt 8-10 - 4691 BX Tholen - Telefoon 0166-602425 Oudelandsestraat 9 4691 BJ Tholen Tel. 0166-604150 Fax 0116-604085 e-mail: info@dieleman-limovi.nl Bierings v.o.f. Leerlooierij 9 4651 SM Steenbergen Telefoon 0167-564315 Telefax 0167-561013 Timmerwerk U% Certificaat nr.: 32513 ÜIMi» PUI

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 11