Ruime belangstelling voor Stadszicht Plaatselijk nieuws EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 januari 2002 Fluitiste werkt mee aan cd Aanrander opgepakt Controle op autogordels Portemonnee gestolen Oecumenische dienst Knutselmiddag Passage staat stil bij Oranjehuis I Carlo Hage wint klaverjassen Brons voor kanarie Giljam Verkoping voor Schutse Wagentjes kijken School naar musical Fiets gestolen Griekse tragedie J. Hommel wint ruim Prima jaar speeltuin met 1500 bezoekers Bestuur koor vergeet jubilaris Geslacht in eigen slagerij l/oor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Afscheid Mas Bazen Kaartavond 13 deelnemers talentenshow Dak d'r af bij huwelijk Geen bodemonderzoek Botsing Provincialeweg Ruime nederlaag Papbar Dr. J.H.E. Janssen Jubileum feestavond Klaverjassen Rijbewijs ingevorderd Toneelmiddag Nieuw bestuur Plattelandsvrouwen Toneelavond PJZ Auto beschadigd Auto rijdt ree dood 154 bloeddonoren Bestel-/Bedrijfsauto's Huwelijksfeest met lampionnen Thoten Heieen Bout heeft meegewerkt aan een cd met liederen van Catharina van Rennes. De Thoolse speelt dwars- en blokfluit. De liederen van Van Rennes - vaak gespeeld en gezongen op een soosavond of reünie - worden vertolkt door Willy Feijtel-Bout uit Goes. Mar v.d. Veer uit Zierikzee bespeelt de vleugel en een meisjeskoortje uit Middelhamis verleent eveneens me dewerking. Titels als 'Des zomers' ('Wie wil met ons naar buiten gaan'), 'De macht van het kleine' ('Kleine waterdropp'len') en 'Engelenwacht ('Als goede kinderen slapen zacht') zullen met name ouderen bekend in de oren klinken. Catharina van Ren nes bleek ook de Kleengedichtjes van Guido Gezelle op muziek te hebben gezet. De cd, waar een tekstboekje bij zit, kreeg als titel 'Mij spreekt de blomme een tale'. Hij is verkrijgbaar in de boekhandel. Een 18-jarige Bergenaar is vrijdag door de politie gearresteerd in zijn woonplaats. De jongen had op don derdag en vrijdag in Tholen twee vrouwen lastiggevallen en deze on zedelijk betast. Tegenover de politie heeft hij beide vergrijpen bekend en gaf hij ook aan in Bergen op Zoom een vrouw lastig te hebben geval len. Hij is door de politie in hechte nis genomen. De politie controleerde vrijdag de au tomobilisten op het dragen van een autogordel. Op de Postweg werden hierbij tien bekeuringen uitgedeeld. Een bewoner van de Kotterstraat nam dinsdagmiddag rond kwart voor vier van een bezorger enkele goede ren in ontvangst. Na het bezoek mis te hij zijn portemonnee met een klein geldbedrag, een rijbewijs en enkele pasjes. Van de diefstal werd aangifte gedaan bij de politie. De Rooms-katholieke kerk, de her vormde gemeente Immanuel, de Ge reformeerde kerk en de vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB hebben zondag in gemeenschapscentrum Meulvliet een oecumenische dienst gehouden. Het is niet voor het eerst dat een dergelijke viering werd geor ganiseerd, maar nieuw was wel dat de deelnemende geloofsgemeen schappen de deuren van hun eigen kerkgebouw gesloten hielden en sa menkwamen in een gemeenschaps ruimte. De sporthal van Meulvliet was voor de gelegenheid omgetoverd tot kerkzaal, waar ongeveer 500 be langstellenden de viering bijwoon den. De voorgangers van de geloofs gemeenschappen hadden de taken onderling verdeeld. Ds. D. Peters van de NPB beet het spits af en verzorgde de inleiding. Daarna verzorgde pas toor A. Schuermans de schriftlezing en het gebed. Gereformeerd predi kant P. Broere preekte over het thema 'Ja bij U is de bron van het leven'. Dit was het landelijk onderwerp van de week van het gebed voor de een heid van de christenen. In dat kader werd deze viering ook opgezet. Voor ganger H. Lof van Immanuel sloot de rij met de geloofsbelijdenis en dank gebeden. Een gelegenheidskoor, be staande uit de gereformeerde koren Canticum en d'Accord, Pius X en het OJ-koor van de Rooms katholieke kerk en de cantorij van Immanuel, zongen enkele liederen. Na afloop van deze viering waren de reacties van de aanwezigen positief. De stichting jeugd- en jongeren werk organiseert woensdagmiddag een knutselmiddag voor de kinde ren tussen 6 en 13 jaar in het Thjos gebouw aan de Meulvliet. Naar aanleiding van het aanstaande hu welijk tussen kroonprins Willem Alexander en Maxima gaan de kin deren kronen maken. Elga v.d. Zan- de, Natasja Peters, Sandra van der Hoeven en jongerenwerker Ingrid Bras zullen de kinderen bij hun op dracht helpen. De knutselmiddag duurt van 14.00 tot 15.30 uur. Mevr. A. Boxhoorn-Urbanus vertelde voor de Passage over de geschiedenis van de Oranjes. De spreekster, die zelf lid is van de Passage, werd door presidente mevr. Heemskerk-v.d. Laan in het bijzonder welkom gehe ten op de bijeenkomst, die in het Vis net werd gehouden. Na het zingen van enkele coupletten uit Psalm 121 opende mevr. Van Heemskerk de bij eenkomst met gebed en het lezen van Jesaja 9, waarover zij ook een medita tie hield. Na de pauze vertelde mevr. Boxhoorn over het ontstaan van het Koninkrijk der Nederlanden en over de diverse koningen van ons land. Ze vertelde hoe de koninklijke huwelij ken in het verleden gearrangeerd wer den door de ouders. De eerste koning van Nederland was Lodewijk Napole on, de broer van de Franse heerser Napoleon. Door diverse anekdotes te vertellen bracht mevr. Boxhoorn de geschiedenis van het koninklijke huis weer tot leven. Toen koning Willem III op 60-jarige leeftijd nog geen na komeling had, dreigde het geslacht van Oranje uit te sterven. Hij trouwde met de 20-jarige Emma, die later de koningin werd. Vervolgens vertelde mevr. Boxhoorn diverse boeiende en grappige dingen over koningin Wil- helmina en ons huidige vorstenhuis. Na de koffie, die geserveerd werd met een toepasselijke oranje krakeling, werden er dia's getoond van diverse koninklijke bruiden en hun verschil lende trouwjurken en rijke juwelen. Na afloop kreeg mevr. Boxhoorn als dank een bon overhandigd, waarna lied 414 werd gezongen en de presi dente de bijeenkomst eindigde met dankgebed. Bij het naar huis gaan werden de aanwezigen getracteerd op een oranje tractatie in de vorm van een mandarijn. In de clubcompetitie van klavetjas- vereniging Stad Tholen behaalde Car lo Hage van de zeventien deelnemers de meeste punten. De eerste vijf van de uitslag waren: 1. Carlo Hage 5189 p; 2. Coby Leydekkers 5069; 3. Anita Aarnoudse 5064; 4. Herman Perk 4836 en 5. Kees Leydekkers 4744 p. Op de jaarlijkse bondsshow van de Nederlandse bond van vogelliefheb bers (NBVV) te Apeldoorn behaalde dhr. M. Giljam met zijn ingezonden kanarie brons. Giljam, die lid is van vogelvereniging Vogelvreugd kreeg met zijn Agaat Pastel Ivoor Schim mel een beoordeling van 368 punten. Giljam heeft zich ook ingeschreven voor de wereldtentoonstelling die in het Belgische leper wordt gehouden. Oud-Vossemeer In dorpshuis de Vossenkuil wordt za terdag een grote verkoping gehou den voor het dagactiviteitencentrum De Schutse, ten bate van de verstan delijke gehandicapten. Tussen tien uur 's morgens en drie uur 's mid dags is er van alles te koop, zoals etenswaren, textiel, planten, speel goed, huishoudelijke en cadeau-arti kelen en kaarten. Het dagactivitei tencentrum in de Veerstraat is deze dag tevens te bezichtigen. De Schut se wil op termijn een permanente voorziening in het dorp realiseren, waarbij er een vijftigtal mensen on dergebracht kunnen worden. Bouwclub Gróót Pesóót organiseert zaterdag weer het jaarlijkse wagentjes kijken. Om ook de kinderen een kans te geven om te komen kijken begint de avond al om zeven uur. Op de par keerplaats van het café zal de wagen van dit jaar te bezichtigen zijn. De bouwclub bestaat reeds vijf jaar en heeft bij diverse carnavalsoptochten in Zeeland en Brabant de hoofdprijs gewonnen. Bouwclub Gróót Pesóót heeft ook dit jaar de wagen extra mooi gemaakt door gebruik te maken van geautomatiseerde bewegingen. Ook dit jaar is de wagen van Gróót Pesóót weer de prinsenwagen. Prins carnaval zal bij de optocht plaats kun nen nemen in een wagen met een lengte van 24 meter en een hoogte van 8 meter. Voor het eerst hoopt de bouwclub ook deel te nemen aan de optocht in 's-Heerenhoek. Bij het wa gentjes kijken zullen zaterdagavond vier dweilbands voor de feestelijke stemming zorgen. Door middel van een verloting en verkoop van oliebol len hoopt de bouwclub een deel van de praalwagen te kunnen bekostigen. De kinderen van groep 7 en 8 van Die Heenetrechtschool brachten woens dag een bezoek aan schouwburg de Kring te Roosendaal. Het uitstapje kregen de leerlingen aangeboden van de ouderraad en hun meester. Vanaf Bergen op Zoom gingen de leerlingen per trein naar Roosendaal. In de schouwburg speelde jeugdtheater Hofplein de musical 'Repelsteeltje', waarvoor Youp van 't Hek de teksten heeft geschreven. In een eigentijdse bewerking werd het bekende sprookje op pakkende wijze verteld. Uiteinde lijk bleek dat Roodkapje eigenlijk Re pelsteeltje was. De kinderen genoten zichtbaar van deze amateurvoorstel ling. Bij de bushalte Onder de Molen is woensdagmiddag een fiets gestolen. Een scholier wilde haar tweewieler pakken, maar de fiets bleek verdwe nen te zijn, hoewel die op slot stond. De Rederijkerskamer Eendracht zal op 2 maart het blijspel 'Een Grieks tragedie' op de planken brengen. De toneelspelers zijn al druk aan het re- perteren voor de toneeluitvoering. In het blijspel raakt de dochter van Dirk van Houten verliefd op de postbode, wat tegen de zin is van haar vader. Als het gezin vervolgens bezoek krijgt van een Griekse zakenrelatie dan zorgt dit voor veel spanning. Onder tussen probeert de postbode in een goed blaadje te komen bij de ouders, maar dan komen er problemen waar hij geen rekening mee heeft gehou den. Ook de buurvrouw wil weten hoe de vork in de steel zit en bezorgt met haar nieuwsgierigheid voor ko mische situaties. De voorstelling be gint om 19.30 uur en wordt in de Vos senkuil gehouden. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij K.J. van Gorsel, Krommedreef 4 (672739). In de biljartcompetitie van de Treffers behaalde J. Hommel een eenvoudige overwinning op P. Vis. In negentien beurten streek hij de zege op. In zijn partij maakte hij een serie van 16 caramboles en behaal de hij een gemiddelde van 3.42. De uitslagen zijn: N. Rooijakkers-P. de Leeuw 8.72-10; K. Hommel-L. van Wezel 10-6.25; B. den Hollan- der-Sj. Etiënne 6.66-10; Arj. Hom- mel-J. van Daalen 7.77-10; A. van Daalen-H. Hommel 10-9.82 en J. Hommel-P. Vis 10-3.33. Sint-Annaland Met 1500 betalende bezoekers heeft speeltuinvereniging Vrij en Blij een prima jaar achter de rug. Dat zei voorzitter Bert van 't Hof donder dagavond tijdens de 41ste ledenver gadering in de Wellevaete. Naast 1200 individuele bezoekers zorgden 13 groepen, waaronder een school uit Stavenisse als grootste, voor de overige 300 mensen. Het ledental ontwikkelde zich ook voorspoedig met een groei van 39 tot 765. De nieuwe toestellen (kruiswaag en schommel) waren in trek. Het win keltje draaide goed met een netto winst van 1276 gulden en ook de kwartjesdag verliep goed. De inves teringen legden wel een zwaar be slag op de financiën, want penning meester Wilma Stockx meldde in haar verslag een nadelig saldo van 4599 gulden. Daardoor daalden de reserves tot 9841 gulden. De contri butie van 15 gulden werd vastge steld op 6.81 euro, donateurs beta len 3.40 euro in plaats van f 7,50. Het groepstarief van 25 guldén is gewijzigd in 0,40 euro per persoon. Individuele bezoekers betalen 0,50 euro in plaats van 1 gulden. De kas- commissie, bestaande uit D.W. de Jonge-Scherpenisse en A.A. Saar- loos-Heijboer, had alles in orde be vonden. Voor het nieuwe seizoen begint, zorgt Vrij en Blij ter verbetering van de hygiëne voor zo'n 16 ton nieuw zand, dat voor 290 euro door aanne mer Moerland in de speeltuin gelost wordt. He( toestel tornado wordt te weinig gebruikt omdat het te zwaar blijkt te zijn. Oud-voorzitter A. Rijnberg, die samen met zijn opvol ger L. Hage de ledenvergadering bijwoonde, sprak van een miskoop. Maar voorzitter Van 't Hof wilde de tornado toch nog handhaven, want inruil leverde te weinig op. D.V. maandag 28 januari wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Een week na de jaarvergadering huldigde zangvereniging VZOS als nog Dineke Fase-Burgers, wegens haar 30-jarige lidmaatschap. Het bestuur is altijd gebruikelijk om bij de jaarvergadering de jubilarissen te huldigen, maar had haar trouw koorlid en oud-bestuurslid over het hoofd gezien. Dineke Fase, die bij haar 25-jarig jubileum verhinderd was door de geboorte van haar zoon, was ondanks dat zij griep had bewust wel naar de jaarvergadering gekomen, maar werd door het mis verstand niet gehuldigd. Het bestuur bood haar excuses aan voor het mis verstand en zette haar op de repeti tieavond alsnog in het zonnetje. Di neke Fase, die zelf twaalf jaar in het bestuur heeft gezeten, werd als 14- jarig meisje al lid van het koor en is nu een grote steun voor de altpartij. De jubilaris werd door voorzitter Lia Pleune toegesproken en kreeg als dank een badhanddoek met oor konde uitgereikt. Donderdag, vrijdag en zaterdag MMaandagdinsdag en woensdag jHaaskarbonade 1 kg ♦Ribkarbonade 1 kg ♦Dikke vleesribben 1 kg 5,70 Magere vleeskluiven 1 kg 5,30 Verse worst 1 kg 4,- Rundergehakt 1 kg 3,- 3,80 J 4,- Runderrollade 100 gram 1,25 Gebraden gehakt 150 gram 1,- Snijworst fijn 100 gram 0,80 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. Mas Bazen leverde donderdagavond zijn sleutel in van de speeltuin en droeg ook het onderhoudsschema over. Hij kreeg er een gegraveerde pennenset voor terug bij zijn afscheid als bestuurslid van Vrij en Blij. Zeven jaar had hij zich ingezet voor de speeltuin, die schuin tegenover zijn woning in de Schoolstraat ligt. We gens zijn leeftijd, gezondheid en lan ge vakanties in Spanje besloot Bazen met dit vrijwilligerswerk te stoppen. Voorzitter Bert van 't Hof bedankte hem voor zijn toewijding. Hij noemde ook Jannie Bazen voor haar mede werking, wat de voorzitter onder streepte met een boeket gele bloemen, geheel in stijl bij de kleuren van Vrij en Blij. Jannie Bazen zegde toe pan nekoeken te blijven bakken voor de speeltuin. Haar man noemde deze voorziening onmisbaar voor de sa menleving. „Als bestuur vormden we een schakel voor de kinderen. Er is de nodige inzet aan te pas gekomen, want na de landelijke keuring in ver band met de veiligheid van de speel toestellen heb ik ook de lege speeltuin meegemaakt. We hebben teleurstel lingen meegemaakt, maar ook dingen die in ons voordeel uitpakten. Met el kaar hebben we voor het resultaat kunnen zorgen dat er vandaag nog staat", aldus Mas Bazen. De vacature in het bestuur werd niet vervuld. Wel werden de periodiek af tredende bestuursleden San van Poortvliet, Dig Mol en Wilma Stockx bij acclamatie herkozen. De activiteitencommissie van voet balvereniging WHS organiseert vrij dag haar tweede kaartavond van het seizoen. Nieuwe deelnemers kunnen nog meedoen, want voor het klasse ment tellen alleen de beste twee prestaties mee. De kaarters kunnen deelnemen aan petoeten, jokeren en klaverjassen. De kaartavond begint om 20.00 uur in de kantine. Voor de talentenshow die op de hu welijksdag van prins Willem Alexan der en Maxima wordt gehouden zijn reeds dertien aanmeldingen binnen. De talentenshow maakt onderdeel uit van het Oranjebal, dat door de activi teitencommissies van voetbalvereni ging WHS en muziekvereniging Accelerando op zaterdagavond 2 fe bruari vanaf 20.30 uur in de Welleva ete wordt georganiseerd. In de catego rieën zang, dans, play-back en instrumentaal treden zowel solisten, groepjes en een koor op. Onder de in schrijvers zijn de solisten Janine Vroegop-Pleune en Lennard Hage. Ook bij de jeugd is de deelname groot aan de talentenshow. De grotere groe pen worden gevormd door een optre den van de Citroentjes en het koor de Waaje Ziengers van WHS. Een groep muzikanten van de fanfare Acceleran do zullen een hommage brengen aan het koninklijke bruidspaar. De jury wordt gevormd door: Peter Moerland, Margot Poot, Joke de Witte, Pierre van Broekhoven en Ab Westdorp. Luuk Blom maakt op deze avond zijn debuut als presentator. Naast de talen tenshow wordt de avond ingevuld met drive-in muziek. Ook wordt er een verloting gehouden, waarbij de win naar een minuut lang gratis bood schappen mag doen. De Wellevaete zal voor het Oranjebal feestelijk wor den aangekleed. De organisatie roept de bezoekers op om in feestelijke kle ding het bal te bezoeken. Sint-Maartensdijk Het huwelijk van Willem-Alexander en Maxima Zorreguita wordt op za terdag 2 februari ook in het dorp ge vierd. Het jeugdorkest van Euterpe zal 's middags optreden in het woon zorgcentrum Maartenshof en 's avonds treedt Dak d'r af op in Haes- tinge. 's Morgens worden de bewoners van Maartenshof uitgenodigd om in de grote zaal de huwelijksreportage op tv te volgen, 's Middags zijn vanaf half twee ook de andere inwoners uit het dorp welkom in Maartenshof. Er zal oranjebitter geschonken worden en een toost uitgebracht worden op de bruid en de bruidegom. Om 14.20 uur treedt het jeugdorkest van Euterpe op in de grote zaal. Daar na zullen twee leden van het evene mentencomité Smalstad, die de dag ervoor in de Arena in Amsterdam de feestelijkheden bijwoonden, een korte impressie geven van deze gebeurte nis. Om drie uur treedt het jeugdor kest nogmaals op en daarna kunnen de aanwezigen de tekeningen bekij ken die door de leerlingen van de ba sisscholen ter gelegenheid van het hu welijk zijn gemaakt. Dan kan ook het felicitatieregister worden getekend. Om half negen 's avonds wordt het programma in Haestinge voortgezet. Dan treedt Dak d'r af op. De groep met jonge muzikanten van Euterpe brengt een programma van verschil lende muziekstijlen. Vanaf half tien kan er ook gedanst worden op muziek van de Talk of Town uit Steenbergen. Behalve het evenementencomité zijn ook de evenementencommissie Maartenshof, de stichting gemeen schap Sint-Maartensdijk (voorname lijk leden van het evenementenco mité), H. Visser van partycentrum Haestinge en Euterpe bij de organisa tie betrokken. Zij vragen of de bezoe kers 's avonds verkleed naar het Oranjefeest te komen. Hejo watersport aan de Nijverheids- weg hoeft geen bodemonderzoek te la ten uitvoeren in het kader van het be sluit sanering bedrijventerreinen. De ondernemer had bij de provincie ken baar gemaakt, zo'n onderzoek niet no dig te achten en er bovendien geen geld voor te hebben. Iemand van de directie ruimte, milieu en water is daarop een kijkje komen nemen bij het bedrijf. Die kwam tot de conclusie dat in de win kel/verkoopruimte geen bodembedrei- gende activiteiten plaatsvinden, terwijl in de overige bedrijfsruimten de opslag van een reparatie aan boten en buiten boordmotoren dermate kleinschalige is - bovendien ligt er een betonvloer - dat een bodemonderzoek achterwege kan blijven. De provincie wijst er de onder nemer wél op, dat dit geen garantie is dat het terrein niet is verontreinigd. Op de Provincialeweg botste een bestelauto tegen een personenauto van een 45-jarige man uit Tholen, die voorgesorteerd stond om linksaf de Dokter Tazelaarstraat in te gaan. De 71-jarige bestuurder van de be stelauto wilde juist de voor hem rij dende auto gaan inhalen. Beide voertuigen liepen door de aanrij ding materiële schade op. Dartvereniging De Papbar is de twee de helft, van de competitie niet goed begonnen. Het eerste team leed in Zegge een 9-1 nederlaag tegen To the Point. Het tweede team presteerde beter, door met 6-4 te winnen van dartclub Daantjes Darters uit Oud- Gastel. is afwezig van 4 februari t/m 17 februari Alleen in dringende gevallen wordt waargenomen door Dr. R. Jahangir Molendijk 2 Tel. 0166-662400 Wilt u s.v.p. tijdig uw medicijnen laten bijvullen! Advertentie I.M. Voor de 25ste keer wordt er vrij dagavond in partycentrum Haestin ge door J&E's party-time drive-in show een feest voor jongeren geor ganiseerd. Vanaf augustus 1999 houden Jan de Viet en Erik Scher- penisse regelmatig feesten die steeds in het kader staan van een bepaald thema. Ook de broers Schrauwen zijn nauw bij de orga nisatie van de feesten betrokken. Bij de laatste feestavond is er een onderzoek verricht onder het toe nemend aantal bezoekers van de avonden. Aan de hand van de uit komsten van dit onderzoek zal het programma voor de komende maanden worden bepaald. Eerst staat vrijdagavond de Smirnoff Ice party op het programma, ter gele genheid van het jubileum. De feestavond begint om 20.30 uur in Haestinge. De uitslag van de laatstgehouden competitiewedstrijd van klaverjas- vereniging De Pendelaars is: 1. N. van Diggele 5093 punten; 2. J. van Zetten 4744; 3. J. Guiljam 4492; 4. R. van Putten 4468; 5. J. v.d. Werf 4403; 6. M. den Haan 4340; 7. L. Kampman 4275; 8. J. van Splunter 4269; 9. M. van der Molen 4149; 10. J. van Gorsel 4087. "N, Scherpenisse Bij een 53-jarige automobilist werd vrijdagmiddag zijn rijbewijs door de politie ingevorderd wegens het rijden onder invloed van alco hol. Uit een blaastest bleek dat de man 4,5 maal de toegestane hoe veelheid alcohol had gedronken. Naast de invordering van zijn rijbe wijs ontving de bestuurder van de politie een dagvaardiging. In Meulvliet was een maquette te zien van de kerk en de eerste fase woningen in Stadszicht. Tweehonderd mensen hadden al belangstelling getoond voor een huis in de nieuwbouwwijk Stads zicht in Tholen en daar zijn er za terdag nog tweehonderd bijgeko men. Bouwbedrijf Aan de Stegge en makelaar Vast en Goed presen teerden het plan toen in Meulvliet Mevrouw C. Vissers van het bouw bedrijf is meer dan tevreden. „Vooral vanochtend was het enorm druk, de measen stonden gewoon te dringen En we kregen veel en thousiaste reacties", vertelt ze aan het eind van de middag. Zelf vindt ze de huizen die gebouwd gaan worden, bijzonder ruim. „Ruimer dan normaal in dit soort wijken" Niet alleen Tholenaren en West- Brabanders laten hun oog op een huis in Stadszicht vallen, geeft ze aan. Ook uit de regio Rotterdam is er interesse. „Iedereen die zich heeft aangemeld, wordt uitgeno digd voor een gesprek. Dan bekij ken we wat de weasen zijn, in hoe verre daaraan voldaan kan worden en of het tot een overeenkomst komt." Op panelen hangen tekeningen van de indeling, het voor- en zijaanzicht en van de situering in de wijk. Ook een plaatje van het betreffende wo ningtype, alsmede informatie over de prijs. Verder is een tekening te zieji van het totale bestemmings plan. Middenin de zaal staat een maquette waarop de kerk en de panden uit de eerste fase zijn aan gebracht. „Die zal iedere keer aan gevuld worden met een volgende fase", geeft mevr. Vissers aan. Met dertien collega's - van zowel de pro jectontwikkelaars als de makelaar - voorziet ze de aspirant-kopers van antwoorden op hun vragen. In Stadszicht worden zo'n 280 wo ningen gebouwd, waarvan het me rendeel twee-onder-een-kap. Archi tect Sturm heeft in opdracht van de projectontwikkelaar diverse typen ontworpen, waarin typisch Zeeuw se elementen verwerkt zijn. Zo zijn er in Meulvliet modellen te zien met zwarte gepotdekselde delen in de voorgevel, met speklagen, ju- gendstil-gevels en puntdaken. Het zijn woningen die in de eerste fase gerealiseerd worden. Dit voorjaar hoopt men te beginnen met 48 hui zen ten noordwesten van de kerk van de Gereformeerde Gemeente. Er worden 32 twee-onder-een-kap- woningen gebouwd, tien eengezins woningen en zes halfvrijstaande huizen. De inhoud varieert van 385 tot 625 kubieke meter, de opper vlakte van de kavels van 263 tot 435 vierkante meter. De goedkoopste woningen moeten 175.000 euro vrij op naam kosten, de duurste 347.000 euro. Predikbeurten Zondag 27 janauri THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.D.) en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk, Oostburg (H.A.). GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Broere (H.A.). CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 19 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. V.d. Dussen. 18.30 u. nog niet bekend. GEREF. KERK 10 u. mevr. Grootenboer, Zuid-Be- ijerland. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zwan. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. viering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.D.) en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Samsom, Stad a/h Haring vliet. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Zoet, Maar tensdijk. wo 30/1 19.30 u. ds. Kot, Borssele. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.A.) en 19 u. ds.DeGoei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. (oranjedienst) ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Jobsen, Goes. 14.30 u. ds. Klein, Nieuwerkerk. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. dr. Van Harten. 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Dillingh, Breda. De Dorpsgemeenschap organiseert samen met het 'Eerste Roosendaal- se Ouderentoneel' woensdagmid dag een toneelmiddag voor 50- plussers in het Holland Huis. Het toneelstuk 'Wat moet ik met een oude vlam' werd in november vo rig jaar afgelast wegens zieken huisopname van één van de hoofd rolspelers. De toneelvoorstelling begint om 14.00 uur. In de pauze zal er een verloting worden gehou den. Op de jaarvergadering van de Plat telandsvrouwen zijn Nel Brandwijk en Ditty Oppelaar gekozen als be stuurslid. Zij gaan de plaats inne men van Ad Deurloo en Betsy Bij- nagte, die aftredend en niet meer herkiesbaar waren. Op de jaarverga dering werd het nieuwe program maboekje doorgenomen en gaf de penningmeester een financieel ver slag. Het jaarverslag over 2001 werd door de tweede secretaresse voorgelezen en door de leden goed gekeurd. Na het officiële gedeelte verzorgde Petra Bolier uit Tholen een Hollandse quiz, waarna er een verloting werd gehouden met mooie prijzen. De plattelands jongeren Zeeland (PJZ), afdeling Tholen/St.-Philips- land organiseert op zaterdag 16 fe bruari om 19.30 uur in Haestinge een toneelavond. Het toneelstuk 'Muzikale hoogstandjes op z'n Frysk' zal dan worden opgevoerd. Het verhaal speelt zich af in een Fries dorpje. Het normale dorpsle ven krijgt een grote verandering als 'vreemde gasten' met internationale allure er hun opwachting maken. Zij zorgen ervoor dat het jaarlijkse dorpsfestijn tot een muzikaal hoog standje komt. Poortvliet Een bestelbus die geparkeerd stond op de Markt is tussen zaterdag avond zeven uur en zondagnacht half twee beschadigd. Aan de rech- terschuifdeur constateerde de eige naar een deuk. Van de beschadi ging werd aangifte gedaan bij de politie. V Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Verkouteren, St.-Anna- land, tel. 653366. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 jan. t/m vrijdag 1 feb. donderdag 24' 11.13-23.52 vrijdag 25 12.27 zaterdag 26 1.02-13.27 zondag 27 1.57-14.22 maandag 28 2.57-15.17 dinsdag 29 3.47-16.02 woensdag 30 4.27-16.52 donderdag 31 5.17-17.37 vrijdag 1 5.57-18.22 ma 28/1 23.52 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Sint-Philipsland Op de Philipsdam botste woensdag nacht omstreeks twee uur een 37-ja- rige inwoner met zijn auto tegen een overstekende ree. Door de aan rijding was de ree op slag dood en liep de auto schade op. Op de bloeddonoravond van het Ro de Kruis kwamen vrijdag 154 per sonen een halve liter bloed afstaan. In totaal hadden er 162 mensen ge hoor gegeven aan de oproep, maar 8 werden er afgewezen. In oktober vorig jaar werden er eveneens 154 eenheden bloed afgenomen. Op donderdag 28 maart is er een bloed donoravond in Tholen. In de Wim pel is er op vrijdag 7 juni weer gele genheid om een halve liter bloed af te staan aan het Rode Kruis. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Het Oranjecomité Anna Jacobapol- der organiseert diverse activiteiten rondom het huwelijk van kroon prins Willem Alexander met Maxi ma Zorrequieta. Op de avond voor afgaande aan het huwelijk is er 's avonds om half negen in Ons Dorp huis een optreden van de Jan van de Vélde groep. Op zaterdag 2 februari zal de huwelijksdag worden gevierd mqt een lampionnenoptocht. Om 18.00 uur kunnen de kinderen vanaf Ons Dorpshuis met de muziekver eniging Concordia een optocht door de straten maken. Na afloop van de lampionnenoptocht zullen omst reeks kwart voor zeven de prijswin naars bekend worden gemaakt van de tekeningenwedstrijd, die door de school is gehouden, 's Avonds om 19.00 uur is er in Ons Dorpshuis een kinderdisco. Vanaf 21.30 is er een drive-in show voor de volwas-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2