'Het zal een stuk levendiger worden, al zal ik de plank ook wel eens mis slaan' In onze winteropruiming. den Engelsman <^van Driel Wethouders gaan naar 64.014 euro Half maart eerste bouwvergunningen 6 maart PvdA-er Luuk Blom: raad is nu secundaire factor i.p.v. hoofd gemeente Donderdag 10 januari 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 'Wij zorgen beter' is de leus van zorgverzekeraar Geové RZG, waar de 44-jarige Luuk Blom uit Sint-Annaland hoofd verkoop is. Ook de gemeenteraad van Tholen, waarin de derde kandidaat van de PvdA op 6 maart ge kozen wil worden, dient het volgens Blom beter te gaan doen. „Natuurlijk moet het veel scherper. De burger voelt zich immers niet meer aangesproken door de poli tiek. Het vertrouwen is weg. Ze kunnen met mij in de ge meenteraad nog vier leuke jaren tegemoet gaan, want ik heb een uitgesproken mening over een aantal zaken. Maar ik ga niet zomaar wat roepen, me ergens tegen af zetten of me ongenuanceerd gedragen. Ik houd van een open discussie, maar wel op basis van argumenten." Goed organiseren Toevalstreffer Leraar Nederlands 'Ik zit meer op de linkervleugel, maar ik ben wel een teamspeler' Teamspeler Op weg naar raadsverkiezingen Kwaliteitsbewaking Amateuristisch Overtuiging 'Mijn standpunten zijn scherper dan gebruikelijk, maar wel met respect' Balans vinden 25% sociale bouw Kinderhulp zoekt gastgezinnen Damesafdeling: lange mantels coats en jacks combi sets series blouses series rokken series pul lovers Dameshoeden Voorstraat 15 4697 EH Sint-Annaland tel.:0166-652490 woensdagmiddag gesloten Alles van de merken: Falino Myst Marie-Theme Lindon Scarva H.S. Herenafdeling: kolberts jacks series katoenen broeken series pullovers overhemden 4 Verkoop 34 huizen Stadslicht start binnenkort Luuk Blom is een nieuwe Thole- weg. Onze jongste zoon Gijs is hier geboren, dus dat is een echte Setajlander. Mijn ouders zijn twee jaar geleden uit Soest ook naar hier toe gekomen; mijn vader is nog op zijn 81ste verhuisd naar de Vroonhof. Sint-Annaland vinden we een leuk dorp. Ik ben lid van de voetbalvereniging WHS geworden en ik heb in juni 2000 meegedaan aan het Setallands spektakel. In 1997 reden we op een zondag middag door Sint-Annaland en toen zagen we op de hoek West straat/Molendijk/Noordstraat een half afgebouwd huis op de plaats waar smederij Hendrikse heeft ge staan. Sommigen zeggen: een mooi huis op een verkeerde plaats, maar waar kun je zo op de dijk kij ken? Van alle kanten heb je licht en is er zicht en we zitten vlakbij de winkels in de Voorstraat. En binnen 35 minuten zitje op de ring van Rotterdam, maar hier heb je rust, ruimte en een leuke sociale gemeenschap, al heb ik dan geen tijd meer voor iets anders dan mijn werk, gezin en straks dan de ge meenteraad. Verder heb ik niks meer om handen. Ik ben nog sport verslaggever geweest voor omroep Zeeland, maar het weekeinde is voor mijn gezin, mijn kinderen." Luuk Blom is getrouwd met Fien Valentin, afkomstig uit een katho liek gezin in Delft. Hij le.erde haar op een verzekeringscursus kennen en tot vorige week werkte ze twee dagen op een verzekeringskantoor in Capelle a/d IJssel. Nu zorgt ze voor Koen en Gijs. naar die direct na zijn verhuizing uit Alblasserdam naar Sint-Annaland, nu vier jaar geleden, al volop meed eed aan de discussie op de eerste de beste PvdA-vergadering die hij be zocht. Toen stonden de gemeente raadsverkiezingen van 1998 op het programma. Fractievoorzitter Chiel van der Linde hield hem voor dat het gebruikelijk was dat nieuwelin gen eerst probeerden in te burgeren door te luisteren en dan pas mee te gaan praten, maar dat ging Blom veel te langzaam. „Ik had toen be zwaren tegen de vierde wethouder en dat heb ik duidelijk naar voren gebracht, maar mijn naam kwam in het verslag van die partij vergade ring zoveel in de krant, dat ik toen een paar jaar niets heb gezegd. Het bestuur vroeg me nu eerst voor het verkiezingsprogramma 2002 en ver volgens kwam het terugtreden van Flip Kornaat. Dat was niet voorzien en men wilde iemand met kijk op de cijfers en daarvoor klopte de partij bij mij aan. Je moet immers een mengelmoes aan.kwaliteiten in de fractie hebben." Luuk Blom is een druk baasje die in zijn vorige baan 70.000 tot 80.000 km per jaar reed. Sinds september is hij hoofd verkoop van Geové RZG, de op één na grootste ziektekostenverzekeraar van ons land met 1,7 miljoen klan ten. Twee dagen zit hij in Velp, de basis van het Gelderse Geové, en twee dagen in Groningen, de ba kermat van het inmiddels gefu seerde RZG. Hij lijkt dus geen tijd te hebben om op maandagmiddag of -avond een raadsvergadering bij te wonen of een commissieverga dering op een andere dag. Blom verzekert dat hij er zal zijn, want hij kan zijn werk zelf plannen. „Op onze verkoopafdeling werken 60 mensen, daar ben ik de baas van. Maar of ik nu dinsdag en woensdag in Groningen zit in plaats van maandag en dinsdag, dat maakt niet uit. Voor ik ja ge zegd heb tegen een verkiesbare plaats op de kandidatenlijst heb ik - behalve met mijn vrouw - met mijn werkgever gesproken. Want je werk is toch het belangrijkste. Wil je het raadswerk daarmee combineren, dan moetje heel goed en efficiënt met je tijd omgaan. Goed organiseren en delegeren, dan zie ik de grote reisafstanden naar Groningen en Velp niet als een probleem. Ver is ook relatief, want Nederland is een klein land. De werkdruk is wel groot, maar ik werk graag; ik zie het niet als een belasting. Ik kies ervoor, want van de baan die ik nu heb, zijn er maar 20 in Nederland. Schiphol, Wol- ters Kluwer en onderwijsorganisa ties zijn onze klanten. Voor sep tember werkte ik bij verzeker ingsmaatschappij Levob in Leus den, maar die werkt alleen via tus senpersonen. Geové RZG doet al les: ziekenfonds en particulier". Luuk Blom werd in Hilversum ge boren, waar hij zestien jaar heeft gewoond. Na vijfjaar Soest woon de hij tot zijn 36ste in Amersfoort. Daarna werden de perioden almaar korter, want via Rotterdam en Al blasserdam kwam de familie Blom in 1997 in Sint-Annaland terecht. Een toevalstreffer. „We wilden on ze kinderen in een rustiger omge ving laten opgroeien en daarvoor zochten we op het eiland Tholen en in West-Brabant. Het is Sint- Annaland geworden, maar we ken den dit dorp niet. Nu krijgen ze ons er van ons leven niet meer De verzekeringsman heeft jaren voor de klas gestaan. Luuk Blom studeerde aan de pedagogische academie, werd leraar Nederlands op een lbo-school (lts en lhno) in Amersfoort, maar gaf daarnaast nog een heleboel andere vakken zoals aardrijkskunde. Blom stroomde door naar een mbo- school in de keistad en had ook twee jaar internationale schakel klassen in Soest onder zijn hoede met veel Turkse en Marokkaanse kinderen. „Bij toeval ben ik in de verzekeringen terecht gekomen. In mijn vrije tijd deed ik radiowerk en in 1988 interviewde ik oud- voetbalinternational Theo van Duivenbode, die commercieel di recteur was van de Amersfoortse, die zowel in schade- als in levens verzekeringen deed. Daar ben ik als inspecteur begonnen en na ze ven jaar vroeg Levob me. Soms komen er dingen op je weg, dat je zegt: dat is wel aardig. En als je ziet waar ik nu terecht gekomen ben (ik behoor bij Geové ZRG tot de zes managers die onder de vier directieleden vallen), dan is het aardig gelukt." Een geslaagde man uit het be drijfsleven, met een Saab voor zijn vrijstaande woning, die na 6 maart in de gemeenteraad de ar beiders van Tholen moet gaan ver tegenwoordigen. „Dat hoor ik wel vaker, maar zo dogmatisch moet je dat niet zien", zegt Luuk Blom. „De PvdA is geen partij met dog ma's zoals dat voor de oorlog het geval was. En mijn politieke over tuiging heeft niets met mijn maat schappelijke positie te maken. So ciaal-democraat ben ik de gehele dag, dat is mijn levensovertuiging. Luuk Blom: het raadswerk is een belasting, maar ik heb er plezier in. In mijn werk vertaal ik dat door op een fatsoenlijke manier zaken te doen. Het moet moreel verant woord zijn." Is het dan (milieu)verantwoord om voor woon-werkverkeer weke lijks afstanden van Sint-Annaland naar Groningen en Velp af te leg gen? „Dat vind ik een moeilijke vraag, wat moet ik daar op zeg gen? Als ik zo'n baan ambieer, doe je het wel of niet. Zaken moe ten in balans zijn. Bovendien ho ren ook mensen uit het bedrijfsle ven in de PvdA thuis. Voorheen is er een grote oververtegenwoordi ging van de sociale sector en het onderwijs in de PvdA geweest, maar het is goed om te weten hoe het bedrijfsleven en de rest van de wereld in elkaar zit. Politiek is geen belangenorganisatie. Het so ciaal-democratisch denken is meer een levensbeschouwing, een wijze van leven. Socialisme moet in je zelf zitten. Wat vind je belangrijk, hoe ga je met mensen om. Ik ben juist lid van de PvdA omdat ik verantwoordelijk wil zijn voor mensen die het moeilijk hebben." Blom komt ook uit een rood nest. Zijn vader en moeder hebben el kaar leren kennen in de AJC, de jeugdbeweging van de socialisten waar alcohol taboe was. „Mijn va der werd hoofdbestuurslid en mijn grootvader heeft 12 jaar in de ge meenteraad van Groningen geze ten; hij was bovendien lid van pro vinciale staten en de eerste betaalde vakbondsbestuurder. En mijn oma was ook raadslid. Dis cussiëren, debatteren, zorgen dat je ergens argumenten voor hebt, daarmee ben ik opgegroeid. Mijn vader was ook in het verenigings leven actief en dan met name in de gymnastiekbond, waar hij lid werd van het hoofdbestuur. Ik heb nog een broer en een zus, maar ik ben de enige waar de politiek be hoorlijk is aangeslagen. Door de maatschappelijke positie die men sen nu hebben, ligt de polarisatie ook al 10-15 jaar achter ons. Ik werd op mijn zeventiende lid van de PvdA. Ik heb altijd in besturen gezeten, maar nooit in fracties, dus dat wordt straks nieuw voor me. Maar ik ben absoluut een teamspeler, hoewel ik bij het voet ballen niet zo'n hele goeie was. maar wel tweebenig: rechts- en linksbuiten. Bij de PvdA zit ik meer op de linkervleugel. Het on langs afgetreden Tweede-Kamer lid Rob van Gijzel sprong er qua helderheid en duidelijkheid voor mij uit. Ik vind dat er mogelijkhe den voor individuele standpunten moeten zijn. Voor mij is dan ook de vraag, hoe ver je de partijdisci pline moet doortrekken." De Thoolse PvdA heeft betere tij den gekend dan de afgelopen vier jaar. Wethouder Moerland trok zich uiteindelijk terug na een pe riode dat hij minder functioneerde en vervolgens met ziekteverlof ging. De PvdA-zetel in het college van b. en w. bleef lang leeg en ver volgens de stoel in de gemeente raad nadat mevr. Velthuis wethou der was geworden. Moerland wilde die raadszetel per se aan houden, maar hij was er nooit. In het bedrijfsleven, waar Blom mid den in zit, wordt vaak harder inge grepen. „Als mensen niet functio neren, dan moet je dat aan de orde stellen en besluiten nemen. Maar menselijke achtergronden laat je meewegen en ik erken dat het best lastig is om in dergelijke situaties te handelen. Overigens vind ik wel, dat je op basis van argumen ten met je eigen wethouder in de bat moet kunnen gaan. Ook in de kwaliteitsbewaking heb je een rol als raadslid. Dat past ook in de open discussie die ik voorsta. We zijn niet met een spelletje bezig, maar met serieuze politiek." Het is Blom opgevallen dat er raadsbreed weinig kracht uitging van het gemeentebestuur van Tho len. „De gemeenteraad is een se cundaire factor geworden, terwijl die toch aan het hoofd van de ge meente moet staan. Er is goed du alisme nodig en daarvoor wil ik zelfs onze eigen wethouder opof feren, maar vanzelfsprekend wil ik liever dat de PvdA een verte genwoordiger in het dagelijks be stuur heeft. Die maatschappelijke taak hebben we, maar niet ten kos te van alles. In 1998 is er veel te snel een afspiegelingscollege ge vormd. Een gemeente met ruim 20.000 inwoners heeft geen vier wethouders nodig. Ik wil dan ook volstaan met drie salarissen, maar meerdere mensen mogen een wet- houderspost invullen. Wanneer je echter teveel compromissen moet sluiten, moet je teveel concessies doen. Onze politieke achtergrond dient herkenbaar te zijn. Er moe ten elementen in zitten die je kwijt kunt. De afgelopen vier jaar was het beleid teveel dichtgetim merd." Blom werd door de kandidaatstel lingscommissie gelanceerd als ie mand met pit die het financieel beleid slecht vindt. „Dat laatste is overdreven. Het financieel beleid is niet slecht, maar amateuristisch is het zeker. Een voorbeeld daar van is het principebesluit om een nieuw gemeentehuis te bouwen. Ik heb er nog nooit een begroting van gezien, maar hoe kun je dan een principebesluit nemen. Zon der begroting, zonder plaats waar het komt en zonder de infrastruc turele problemen in kaart te heb ben gebracht. Laat de verantwoor delijke wethouder van financiën maar eens met een begroting ko men. Ons bedrijf gaat in 2004 een nieuw kantoor bouwen, maar we weten precies wat het kost. Je kunt nu zeggen: de beste stuurlui staan aan wal, maar je moet toch als gemeenteraad lering trekken uit je fouten. Ik heb de wijsheid niet in pacht en het zou arrogant zijn om te doen alsof ik het alleen weet, maar er zijn toch wel een paar mensen die wakker moeten worden. Natuurlijk heb ik wel gel dings- en dadendrang, maar poli tiek kun je alleen actief zijn als de basis daarvoor aanwezig is." Een ander voorbeeld van minder geslaagd beleid is volgens Blom de aanbesteding voor het uitbag geren van de haven in Sint-Anna land. „Daarvoor is maar één aan nemer uitgenodigd en dat is amateuristisch. Daarmee moet je slimmer omgaan. Er is absoluut een meer commerciële aanpak no dig bij de gemeente Tholen. Het nieuwe gemeentehuis staat er dan ook nog niet. Volgens mij is er nog geen grond gekocht en er zit nog geen spa in de grond. Er ligt nog maar een principebesluit." Blom zegt niet hoog van de toren te willen blazen. „Daarmee kom je nergens. Dan ben je contrapro ductief bezig. .Je moet anderen overtuigen. Voor je wat roept, moet je inzicht hebben. Dat be'te- kent dat je als raadslid meer je neus moet laten zien bij de ambte naren, maar in mijn optiek is het de raad die beslist. Zo hebben wij dit land immers ingericht. De kwaliteit van de gemeenteraad moet dan ook gewaarborgd wor den en discussie is daarbij van eminent belang. En het mag best scherp zijn, maar op basis van overtuiging, rekening houdend met anderen. Zonder respect kom je nergens. Ik leg mijn mening niet op; er moet een tolerante hou ding zijn. Dat verwacht ik ook van andere partijen als de SGP, die toch een minderheid van de bevol king vormt. Je mag niet tegen een ander zeggen, dat ze iets niet mo gen doen." De PvdA-kandidaat verwacht daarover wel eens in aanvaring te zullen komen met de SGP. „Over kinderopvang bijvoorbeeld. Ik vind dat wezenlijk voor bijvoor beeld een bijstandsmoeder. Zon der kinderopvang beperk je men sen in hun ontwikkeling. Een gemeentebestuur moet kinderop vang dus stimuleren. Hetzelfde geldt voor het verenigingsleven. Sport en muziek, dat is een bin dende factor in je gemeenschap. Als gemeenteraad hebben we de verplichting daaraan een bijdrage te leveren." De Sint-Annalandse PvdA-kandi- daat zal elke vergadering in de no tulen voorkomen. „Ik probeer ie dere keer mijn bijdrage te leveren en dat mijn standpunten scherper zijn dan tot nu toe in de Thoolse raad gebruikelijk is, lijkt me vrij duidelijk. Het zal een stuk leven diger worden in de gemeenteraad van Tholen, al zal ik ook wel eens de plank mis slaan. Het PvdA-ge- luid moet luider klinker en de dis cussie dient terug te keren. Die maatschappelijke taak heb je ge woon. Het is onze overtuiging, dat we opkomen voor de mensen die het moeilijk hebben. Daarom moeten we op sociaal gebied een pro-actief beleid voeren, o.a. ten aanzien van het geven van bijzon dere bijstand." Blom verwacht dat de PvdA in de Thoolse raad opnieuw 5 zetels haalt. „Het zou me teleurstellen als het niet zo was. Voor de colle gevorming heeft een programcol lege mijn voorkeur. Het lijkt me illusionair om met de SGP tot overeenstemming te komen, maar gezien de historie en de cultuur hier, is een paars college ook geen verstandige keuze. We moeten een balans zien te vinden en via over tuiging een meerderheid zien te krijgen. Het dualisme moet in elk geval terugkeren." De PvdA gaf Blom onlangs al een kans om zich te manifesteren tij dens het slotdebat over Tholen 2025. Toen deed hij voorstellen om de gemeente een strakkere re gie te geven bij de gronduitgifte. „Grondpolitiek is een gemeente lijke taak, want projectontwikke laars hebben geen oog voor socia le aspecten. Je moet grip hebben op watje bouwt, want ook mensen die minder geld verdienen, moe ten kunnen wonen. Daarvoor is de woningstichting er. En het is de taak van het gemeentebestuur om erop toe te zien dat 25% van de bestemmingsplannen sociale wo ningbouw moet zijn. Dat dienen we te waarborgen! We zitten nu teveel in een situatie met een soort zakelijke manier van werken. Ik ben niet dwars of zo, maar de le vensbeschouwelijke achtergrond telt bij het bepalen van je stand punten. Ik ben een rooie en dat blijf ik." Blom maakt duidelijk, dat hij bij de collegevorming geen enkele dominantie wil uitsluiten. „Maar ik ben niet de fractie. Pas na 6 maart gaan we het uitmaken. Maar ik wil niet, dat alles voor vier jaar dichtgetimmerd wordt." Ambities genoeg dus bij Luuk Blom, mogelijk de toekomstige fractievoorzitter van de PvdA, want Chiel van der Linde heeft aangekondigd dat hij zijn laatste periode ingaat. „Dat zien we over vier jaar wel", zegt de nieuwe nummer drie. „Maar ik wil geen wethouder worden", voegt hij er gelijk aan toe. Europa Kinderhulp zoekt ook dit jaar weer gastgezinnen om kinde ren een vakantie van drie weken te bezorgen. De organisatie krijgt van 8 t/m 27 juli kinderen uit het Duitse Hannover, van 22 juli t/m 9 augustus Nederlandse en Engelse kinderen, en dan nog twee groe pen Franse kinderen: van 30 juni t/m 21 juli en van 20 juli t/m 10 augustus. Verder zal van 19 juli t/m 9 augustus in het Zeeuwse een groep kinderen uit het door oorlog getroffen Kosovo en Albanië wor den uitgenodigd. Hoe meer mensen zich als gastge zin aanmelden, hoe meer kinderen van een vakantie kunnen genieten. Het gaat hier om kinderen die in hun normale leefomstandigheden geen vakantie kennen. Belangstel lenden kunnen informatie verkrij gen bij Marieke Clarijs, tel. 0111- 450460. Ook op internet is een en ander te vinden: www.europakin- derhulp.nl. Verenigingsgebouw Nieuw-Vos- semeer. Op de plaats van het ge bouw van de kruisvereniging in Nieuw-Vossemeer gaat de stich ting regionaal woningbezit Steen bergen een verenigingsgebouw re aliseren. De ver- en aanbouw begint in maart en zal in september gereed zijn. Een beheersstichting gaat het vervolgens exploiteren. In het gebouw komt een horecavoor- ziening, maar omdat paracommer- cialisme tegengegaan dient te wor den, zullen er geen bijeenkomsten 'van persoonlijke aard' gehouden mogen worden. Advertentie I.M. De wethouders in de gemeente Tholen gaan 64.014 euro per jaar verdie nen. Dat is een sterke stijging ten opzichte van vorig jaar. Een wethou der met een volledige baan ontving in december nog 3820 euro bruto per maand, maar dat wordt in januari 4800 euro. Daarnaast komt de onkostenvergoeding van 534,49 euro per maand. Dat is gebaseerd op een aanpassing van 4,7% maar het brutosalaris is veel sterker verhoogd volgens het motto 'loon naar werken'. Op aandringen van de Tweede Kamer heeft minister De Vries bepaald, dat de wethouders 95% van het burge meesterssalaris moeten verdienen. De verhoging komt van januari t/m maart volledig voor rekening van de ge meente Tholen. Na de verkiezingen betaalt het rijk de helft. Deze extra kosten zijn nog niet in de gemeente begroting 2002 verwerkt. Daar is al leen rekening gehouden met een be perkte aanpassing zoals de on kostenvergoeding van 4,7%. De ge meente Tholen zal naar nieuwe dek kingsmiddelen moeten zoeken voor de kostenstijging. Een wethouder ver dient in een gemeente als Tholen 64.014 euro (140.830 gulden). De grens is 24.000 inwoners en per 31 december waren er 23.855, zodat er in 2003 waarschijnlijk al sprake is van een hogere salarisschaal. Had de gemeente Tholen tot 1998 drie wet houders, daarna is er een vierde bijge komen: twee van 100% en twee van 80%, dus totaal altijd nog 60% meer dan in het verleden. En boven die 64.014 euro komen nog de werkge verslasten voor de gemeente, dus daar komt nog minimaal een kwart bij^Bij een zittingsperiode van vier jaar kost zo'n vierde wethouder al 320.000 eu ro en daar komen de latere wachtgel den/pensioenen nog bij. CDA-wethouder J. Johannink uit Dinkelland is een actie begonnen te gen de sterke salarisverhoging. Hij vindt de stijging ongepast omdat die grotendeels door de burgers betaald moet worden. Johannink heeft recht op een maandelijkse verhoging van ongeveer 1500 gulden bruto. Twee derde daarvan moet uit de gemeente kas komen, de rest van het rijk. Jo hannink accepteert alleen de 5% verhoging van het rijk. „Het rijk wen telt de laatste tijd veel te veel kosten af op de burger. Voor mij is de maat vol." De wethouder is het ook oneens met de argumentatie dat de salarissen van de wethouders stijgen omdat de burgemeesters meer gaan verdienen. „Aan burgemeesters worden terecht steeds meer kwaliteitseisen gesteld, aan wethouders niet. In dit land kun je zomaar wethouder worden. De rege ring moet eerst hogere eisen aan wet houders stellen en dan pas meer beta len. Anders is het gewoon een ordinaire loonsverhoging." Ging onlangs in de nieuwe Thoolse wijk Stadszicht de eerste paal de grond in voor de kerk van de Gereformeerde Gemeente, ook de verkoop van de woningen komt nu op gang. Middenin de wijk, achter de villa Stadszicht, komt de eerste fase met een 34-tal huizen in beeld. „De provin ciale planologische commissie (ppc) heeft laten weten zich in het bestem mingsplan te kunnen vinden. En dan kun je gaan verkopen", zegt me vrouw Vissers van Aan de Stegge Roosendaal. Ze verwacht dat de werkelijke bouw in april/mei kan beginnen. Bij de projectontwikkelaar hebben zich al 200 belangstellenden, waaron der veel Tholenaren, gemeld voor een huis in de nieuwe wijk van zo'n 280 woningen. Zij krijgen allemaal een brief over het starten van de verkoop. Verder presenteert Aan de Stegge de te bouwen woningen op zaterdag 19 januari in Meulvliet. Hoewel het overgrote deel van de wijk uit twee- onder-een-kap-huizen gaat bestaan wordt er gevarieerd gebouwd. „Die variëteit komt bij de verkoop tot ui ting. Er is rekening gehouden met verschillen in wensen en in de porte monnee", zegt mevr. Schippers. „Er zijn vier typen, van een eengezinswo ning tot een heel grote, geschakelde vrijstaande woning." En er worden echt mime woningen gebouwd. „Het wordt beslist geen trendy wijk, er komt ook volop groen in en heel veel water." Eigenlijk was de bedoeling om aan de kant van de Ten Ankerweg te begin nen, maar dat plan moest Aan de Stegge laten varen. Niet zozeer van wege bezwaren van omwonenden te gen de geplande bouwhoogte - daar aan is volgens mevr. Vissers in goed overleg tegemoet gekomen - maar omdat de ondergrond niet stevig ge noeg is en gedurende een half jaar voorbelast moet worden. Middenin de wijk speelt dat probleem niet en daarom wordt dat deel nu aangepakt. In juni heeft het voorontwerp van het bestemmingsplan ter inzage gelegen, is een inspraakavond gehouden en heeft ook de commissie gemeentelij ke ontwikkeling zich erover gebogen. Het ontwerp-bestemmingsplan Stads zicht kan, zo verwacht een woord voerder van de gemeente, in februari ter inzage gelegd worden. Komen er geen bezwaren, dan kan de gemeente raad het nog voor de zomervakantie vaststellen. Voor het bouwrijp maken van de eerste fase wordt vooruitlo pend daarop een zogenaamde artikel- W-procedure gevoerd. Via een ver snelde procedure worden voor die huizen nu ook de bouwvergunningen rondgemaakt. De gemeente verwacht in de tweede helft van maart de eerste vergunningen te kunnen verlenen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 5