Har/Ann JV. v>. •-*: if 'Ik ben nog gezond, maar voel natuurlijk dat ik ouder word' in de uitverkoop 25,- p. stuk Nieuwjaarsontboezemingen Eurocollecte Prijswinnaars kerstpuzzel Kinderopvang pr V 5i V 5e >r MR Wt. i f I i» r Geboren Thoolse viert honderdste verjaardag inVlissingen I 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 10 januari 2002 Paaltjes Bakstraat Jeugdsoos weer open Auto's beschadigd Oecumenische dienst in Meulvliet Expositie Dini Simons Dweilbandfestival Voorstelling uitverkocht i i Bestrating Klaverveld Hoogste gemiddelde Hommel Veel schade bij aanrijding broeken - blousen - rokken - truien en jassen voor maar Chinees koopt Stofnest Thema-avond brandwondenstichting Corné Niemantsverdriet wint dartstoerncfoi t Rotondes naar provincie Bestel-/Bedrijfsauto's Van Gorsel aan kop bij klaverjassen Tweede lustrum Rejoice Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Toekomst vr tjf ,/y m w 4J '-44 JS0** IÊÊI m 0^ M v JiS K> Am ^êêiêêSP Mogelijk kennen oudere inwoners van Tholen haar nog. Jarenlang leurde Cornelia Geertrui Elenbaas dagelijks melk uit in haar geboorteplaats, waar ze al bijna 45 jaar weg is. Vandaag viert ze in zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen haar honderdste verjaardag. „Het is wonder lijk, vooral als je dan nog zo gezond mag zijn als ik ben. Maar je voelt natuurlijk datje ouder wordt. En ik ga ook weieens dingen vergeten", zegt mevr. Elenbaas, die nooit getrouwd is geweest. Tholen Paaltjes in de bocht Eendrachtsweg/ Bakstraat en aanpassing van de be- bording moet in de toekomst voorko men dat vrachtwagens zich hier klem rijden. In het verleden is dat regelma tig gebeurd, waarbij gevels van hui zen beschadigd raakten. Met de aan gekondigde maatregel hoopt het gemeentebestuur dat voortaan te voorkomen. De paaltjes zijn een tijde lijke maatregel, in afwachting van de herbestrating van de Botermarkt die voor dit jaar op het programma staat. De Thoolse jongerensoos TJijos be gint weer met de activiteiten, na een lange periode van verbouwing en aanpassing van de soosruimte in Meulvliet. Elke woensdagmiddag van twee tot vier uur kan de jeugd van 6 t/m 12 jaar er terecht om te knutselen, schminken, spelletjes te doen, te playbacken, dansen en nog veel meer. Voor de oudere jeugd t/m 17 jaar is Thjos op donderdag- en zondagavond geopend van zeven uur tot half tien. De jongeren kun nen dan bijkletsen, darten, tafel voetbal spelen, video kijken of computerspelletjes doen. Voor deze leeftijdsgroep is er op zaterdag avond van zeven tot elf uur ook een disco. Op de Mossellaan raakten twee au to's vrijdagmiddag licht beschadigd bij een aanrijding. Een 61-jarige be stuurder hield in de bocht van de weg onvoldoende rechts, ook al om dat er aan de kant een brede sneeuwrand lag, en raakte daardoor de auto van een tegemoetkomende 28-jarige plaatsgenoot. De R.K. parochie Onze Lieve Vrou we Hemelvaart, de protestanten bond, de hervormde gemeente Im- manuel en de gereformeerde Ichthuskerk houden zondag 20 ja nuari 's morgens om half elf een ge zamenlijke dienst in gemeenschaps centrum Meulvliet. Het is de eerste keer dat de vier geloofsgemeen schappen gezamenlijk een eredienst houden. De oecumenische dienst wordt gehouden in het kader van de week van gebed voor de eenheid van alle christenen. De vier kerken willen door middel van de dienst de wederzijdse erkenning en verlangen tot toenadering tot uitdrukking brengen. Het thema van de dienst is: 'Ja, bij U is de bron van het leven'. De zes koren van de deelnemende gemeenten zullen bij deze bijzonde re dienst gezamenlijk optreden. Tij dens de dienst is er voor de kinde ren tot en met vier jaar oppas en voor de kinderen van de basisschool is er een nevendienst. In de openbare bibliotheek zijn deze maand diverse schilderijen te be wonderen van Dini Simons. De on derwerpen op de schilderijen lopen uiteen van landschappen tot impres sies van huisjes in Ierland. Ook zijn er portretten van Zeeuwse ouderen en kinderen te zien en abstracte ui tingen van gevoelens. Dini Simons, die zes jaar geleden begon met schilderen, heeft diverse cursussen gevolgd, maar doet graag ook zelf experimenteren met materialen en technieken. Naast werken van acryl op doek zijn er ook schilderijen te zien die met bister op papier zijn gemaakt. Bister is een inktachtige bruine kleurstof die gemaakt is van velletjes van noten. De tentoonstel ling is te zien gedurende de ope ningstijden van de bibliotheek. Drie Oud-Vossemeerse dweilbands doen zaterdag in Nieuw-Vossemeer mee aan het achttiende festival van de Stoeprakkers uit Nieuw-Vosse- meer. Het motto is prinsen- en prin- sessenbal. Oe momme noe, de Lamsoren en de Neutekraekers doen eraan mee met bands uit Nieuw-Vossemeer, Steenbergen en Wouw. Het festival vindt plaats in café Voorwaarts in de Voorstraat, waar de toegang vanaf acht uur gra tis is. De Neutekraekers spelen van 21.00 tot 21.20 uur, Oe momme noe van 22.20-22.40 uur en de Lams- oore komen pas 's nachts van half één tot kwart voor één aan de beurt. De voorstelling van toneelvereni ging Sint Joseph, zaterdagavond in de Vossenkuil, was een week tevo ren al uitverkocht. Voor de tweede uitvoering, op 19 januari, zijn nog wél kaarten verkrijgbaar. De vereni ging kan overigens minder kaarten slijten dan voorheen, want in ver band met de brandveiligheid zijn de tribunes in het dorpshuis aangepast wat ten koste ging van het aantal zitplaatsen. Sint Joseph brengt, zoals het ge wend is, een klucht. 'Drie maal twee is zes teveel' is een bewerking door John Lanting van een stuk dat werd geschreven door Roy Cooney en John Chapman. In het stuk tre den vijf dames en vier heren voor het voetlicht, onder regie van Geert Uijtdewilligen. De rollen worden vertolkt door Calista Timmermans, Greta Heijboer, Anieck Hoogestee- ger, Laurien Droogers, Petra Zee man, Chris Burgers, Alfred Vis, Rien Goedegebuure en Jan Egberts. De voorstelling begint om half acht en na afloop is er muziek van Twice Nice. Het gemeentebestuur heeft een kre diet beschikbaar gesteld voor de de finitieve bestrating van een deel van het bedrijventerrein Klaverveld. Het afgelopen jaar zijn daar diverse be drijven gevestigd, met name aan de kant van de Oud-Vossemeersedijk. In de clubcompetitie van biljartver eniging De Treffers won K. Hom mel in 24 beurten zijn partij tegen B. den Hollander. Hij behaalde op de clubavond met 2,54 tevens het hoogste gemiddelde. Zijn hoogste serie bestond uit 14 caramboles. Uitslagen: K. Hommel-B. den Hol lander 1*0-5,89; J. van Daalen-C. Burgers 10-9,07; P. de Leeuw-L. van Wezel 8,28-10; J. Hommel-N. Rooijakkers 10-5,63; Sj. Etienne-A. van Daalen 10-8,54; H. Hommel- Arj. Hommel 9,1-10. Sint-Annaland Op het kruispunt Stoofweg/Lange- weg en Veilingweg vond er vrijdag middag omstreeks kwart voor drie een aanrijding plaats tussen twee auto's. Een 62-jarige automobilist uit het Duitse Badnouheim naderde het kruispunt vanaf de Stoofweg en verzuimde voorrang te geven aan een 37-jarige inwoner, die op de Langeweg reed. Beide voertuigen waren door de aanrijding zwaar be schadigd. Voorstraat 30 St.-Annaland Tel. 0166-652115 Advertentie I.M. De Chinese exploitanten van cafeta ria Taba in de Voorstraat hebben de naastgelegen winkel 't Stofnest op de hoek van de Voorstraat en de Ring gekocht. Het karakteristieke hoge pand, waarin voor de wol- en fourniturenwinkel een groentezaak was gevestigd (en nog verder in het verleden een garage), grenst direct aan het cafetaria. Volgens de uit baatster is echter nog niet bekend wat er precies met het verworven onroerend goed gaat gebeuren: een woon- en/of een horecabestem- ming. Ook achter het cafetaria Taba en de daarnaast gelegen huizen aan de Voorstraat komt er mogelijk een wijziging, nu de grote zwarte schuur en de naast gelegen grond van het voormalige timmerbedrijf J. Boon te koop is. De eigenaren aan de Voorstraat krijgen daardoor de mogelijkheid om een achteruitgang naar de Ooststraat te bewerkstelli gen. Maandag 14 januari haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier «P- Advertentie LM. Stavenisse De EHBO vereniging organiseert woensdag 23 januari een avond over brandwonden en de gevolgen daarvan. Yvonne Maas, consulente van de Nederlandse brandwonden stichting verzorgt een avondvullend programma, waarbij ook gesproken zal worden over de vuurwerkramp in Enschede en de cafébrand in Vo- lendam. Ook zij die geen lid zijn van de EHBO kunnen deze bijeen komst bezoeken. De avond begint om 19.30 uur in de Stove. Sint-Maartensdijk Het oudejaarstoernooi van dartclub de Papbar is gewonnen door Corné Niemantsverdriet. Het toernooi is voor de tweede keer georganiseerd en trok het maximale aantal van 32 deelnemers. Na een gezellig en spannend verloop, met tussendoor een verloting, kwam Corné Nie mantsverdriet uit Poortvliet als win naar uit de bus. De verliezersronde werd gewonnen door Marcel Ver- stellen uit Yerseke. De dartscompetitie, waarin de Pap- bar met twee teams uitkomt, begint volgende week weer. Na de reconstructie van de T-kruis- ingen Nijverheidsweg en Onder de Linden met de Provincialeweg, door de aanleg van twee rotondes, wil de gemeente de betreffende weggedeelten in beheer en onder houd overdragen aan de provincie. In een later stadium zal ook de ei gendom overgedragen worden. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Bij de clubcompetitie van klaverjas- vereniging De Pendelaars voert J. van Gorsel het tussenklassement aan. R. van Putten won vrijdag avond de competitiewedstrijd en vormt nu de grootste bedreiging voor de leidende positie van Van Gorsel. Uitslag clubcompetitie: 1. R. van Putten 5380 punten; 2. J. van der Werf 5129; 3. L. Kampman 5121; 4. P. Bazen 5103; 5. J. van Splunter 4885; 6. A. Arts 4826; 7. J. van Zet ten 4563; 8. M. den Haan 4413; 9. P. van Iwaarden 4405; 10. N. van Diggele 4402; 11. P. van Bloppoel 4395; 12. J. van Gorsel 3809; 13. M. van der Molen 3774 en 14. M. v.d. Berg 3367. Tussenstand clubcompetitie: 1. J. van Gorsel 47.541 punten; 2. R. van Putten 47.324; 3. M. van den Berg 45.985; 4. L. Kampman 45.940 en 5. J. van Splunter 45.570 p. Vocal group Rejoice viert dit jaar haar tweede lustrum. Het jongeren koor startte op 12 juli 1992 met 14 leden, maar is in de loop van de ja ren gegroeid tot een gospelgroep, die uit meer dan 30 personen be staat. Het koor reperteert iedere zondagavond in de Gereformeerde kerk te Anna Jacobapolder en zingt vooral moderne gospelmuziek. Re; joice maakt plannen om een jubi leumviering te organiseren in de Gereformeerde kerk, waarbij men de medewerking wil vragen van gospelzanger Remco Hakkert. Gevonden. Bij het politiebureau aan de S. Lindhoutstraat in Tholen zijn in de week van 28 december t/m 3 januari een herenfiets en een autosleutel als gevonden voorwer pen gemeld. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag ♦Magere hamlappen 1 kg «Schnitzels 500 gr. *Nasivlees 500 gr. 5,70 Rundvlees met randje 1 kg 3,85 Hacheevlees 500 gr. 2,75 Slavinken 5 halen Schouderham 150 gram 1,- Casselerrib 100 gram 1,10 Preparé 100 gram 1,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN Advertentie I.M. UigWcrènlugWerèntugWerèntugWerèni Reacties van lezers op de rubriek zijn welkom bij de dialectgroep Tholen, tel. 0166-602226 schreven is, is het toch door spekt met echte oude, vergeten woorden. Wat te dienken van a te man nen in vrouwen nae 't land gon- ge in 't naejaer mit z'n vele re- hen? Dan droehe ze 'n paer staesses om d'r bêênen te be schermen in de vrouwen ad- den dan 'n baelschorte vöö. Ok 't woord 'dae bin 'k noe van ver- altereerd' öör je nööit mêê zèh- he. Beste lezers, ik weet zeker dat 'r woorden bin die a julder te bin nen schiete van vroeher, die a nie mêêr hebruukt ööre. Laet 't ons 's wete, want 't Zêêuws woordenboek elp ons daebie. Geniet net als ik van het prachti ge winterse sprookje aan de mooie Vest. Marina Tïchem, Tholen. Graag wil ik als eerste schrijfster in deze rubriek in 2002 beginnen met een wens die in vroeger jaren veel gebruikt werd: veel heil en zegen in het nieuwe jaar. Kiek daer me noe inêêns wêêr zo'n ouwerwes hezegde in ons dialect. Want ier lei alles wat me wille zèhhe in behrepe. A julder noe dienke dat 't makkeluk is om wat in 't dialect te schrieven, dan julder dat toch glad mis. In om noe iedere kêêr over 'n buurt of straete te vertellen, dae schiete me niks mee op. 't Gaet 'r om, ouwe of verhete Zêêuw- se woorden of hezegdes wêêr 's vö d'n dag t' aelen. j' Ebben toch zeker allemae wel 's van Kees Slager g'óóre, de schrie- ver van Thoolse in andere Zêêuwse verhaelen. Oewel a z'n leste boek 'In m'n zuster die êêt Kee' in het Nederlands ge- Van maandag 14 t/m zaterdag 26 ja nuari staat een grootscheepse col lecte op het programma: de nationa le eurocollecte/coins for care. Collectanten van verschillende stichtingen zetten er zich - ook in alle Thoolse woonkernen - voor in. De opbrengst komt ten goede aan meer dan 100 goede doelen. De op zet is dat mensen aan deze collecte hun Nederlandse en buitenlandse munten en biljetten schenken die door de komst van de euro hun waarde gaan verliezen. Voor dat doel zijn inmiddels zakjes ver spreid, maar de bijdragen kunnen ook los in de daarvoor bestemde collecte-emmer gedeponeerd wor den. De whiplash stichting organiseert op 17 januari van 10 tot 12 uur voor pa tiënten een inloopochtend in het Oos- terschelde ziekenhuis in Goes. Deze bijeenkomst wordt iedere derde don derdag van de maand gehouden. 'Vrolijk kaarslicht en een glunderend gezicht brengen ons weer in even wicht', zo luidde de oplossing van de kerstpuzzel, waaraan op grote schaal is meegedaan. Er waren maar liefst 383 inzenders en dat betekent weer een groei ten opzichte van de vorige keer. Met de kerstpuzzel doet de re dactie blijkbaar velen een plezier, al was het dit keer een flinke opgave. „Wat leuk om in deze donkere dagen, je aan zo'n puzzelkluif te wagen", schreef één van de inzenders bij haar oplossing. Nog meer inzendingen dan in 2001 kwamen per e-mail bin nen, zodat we de volgende keer een apart e-mailadres zullen moeten in stellen om de oplossingen gemakke lijker te kunnen scheiden van de stroom berichten en advertenties via e-mail. Uit de inzendingen zijn tien prijswin naars getrokken. Zij ontvangen bin nenkort een waardebon van 25 gul den met het boekje Eilandbewoners. Alle deelnemers worden bedankt voor hun inzending en hopelijk doet u een volgende keer weer mee aan de Eendrachtbode-puzzel. De prijswinnaars, die we hierbij feli citeren, zijn; Tholen: Anita Bruijnzeel-Schot uit de Maria van Vlaanderenstraat en C. Deurloo, Garnalenstraat. Oud-Vos- semeer: J.A. Deurloo, Zilverstraat. Sint-Annaland: H. Vermeulen, Hoenderweg. Stavenisse: Mevr. C.S. Priem, Voorstraat. Sint-Maartens dijk: Christa Hage, Provincialeweg. Scherpenisse: J. Poot, Anna van Bu- renplein. Poortvliet: C.J. Geuze- Overbeeke, Deestraat. Sint-Philips- land: M. Geerts, Langeweg. Bergen op Zoom: E. du Pont, Fr. Halsstraat. VERVOLG VAN VOORPAGINA Ook dient de ruimte te voldoen aan de wettelijke eisen op het gebied van veiligheid, sanitair en brandveilig heid. Volgens Van Gisteren brengt de samenwerking voor beide partijen voordelen met zich mee. „Voor Tho- lense Boys is de uitbreiding met klim toestellen en dergelijke geen verloren ruimte. Ook de jeugdleden van Tho- lense Boys mogen gebruik maken van de faoiliteiten. Bij toernooien en der gelijke kan voor de opvang een be roep worden gedaan op onze begelei ding. Daarnaast heeft de club er financieel voordeel van. Wij worden huurder. Dat betekent voor de club een extra vorm van inkomsten, een aardige bijkomstigheid." De gesprekken tussen de voetbalver eniging, de gemeente en de kinderop vang zijn in september begonnen. Juist voor de kerstvakantie kwam het tot een principe-akkoord. Inmiddels is de noodzakelijke vergunning bij de gemeente aangevraagd. Interim-ma nager Van Gisteren beschouwt de ver huizing naar De Bent als een belang rijke stap om de toekomst van de kinderopvang in Tholen ook in de toekomst te garanderen. Juist deze week wordt de bestuursvisie op de toekomst van de SKOT intern bespro ken. Van Gisteren, tevens directeur van de kinderopvang in Bergen op Zoom, is aangesteld voor een halfjaar om het proces te begeleiden. Van Gi steren is niet bevreesd dat een moge lijke verhuizing van de voetbalvereni ging het initiatief vroegtijdig doet kapseizen. „Er is mij verzekerd dat er de eerstkomende jaren nog geen wo ningbouw op het terrein van de club zal plaatsvinden." Voorzitter Van der Vlies ziet eveneens perspectief in de samenwerking tus sen de kinderopvang en de voetbal vereniging. „Als club moesten we vo rig jaar in financieel opzicht op de kleintjes letten. Nu gaan we dat ook letterlijk doen. De verhuur van de ruimte levert ons een aantal facilitei ten op en daarnaast een vergoeding die de vereniging de nodige extra fi nanciële lucht verschaft. Zodra er concrete voorstellen zijn, zullen wij de algemene ledenvergadering hier van op de hoogte stellen en hun in stemming met het een en ander vra gen. De samenwerking met de kinderopvang is een uitdaging, maar die gaan we niet uit de weg. Dat heb ben we ook in het verleden niet ge daan met de bouw van de tribune, de eigen bus, de uitbreiding van de club accommodatie waar menige eerste klasser jaloers op is en het electro- nisch scorebord waarmee we een primeur hadden binnen de gemeente. Nu timmert Tholense Boys weer na drukkelijk aan de weg met de kinder opvang." i F t tfliMlMll t ijk m 1 IfSj ...V. «r - - s C - m if P m v - t i 2 <#f ilPrH JU W f>. I f üfï' 1 I 1 IHji'll litÉCF^ ik1 I - J 7? f T J M, rr I <r - -f* r# '4 f 9 M. i. V I i ipp r« «RTL, k. Het is wonderlijk dat je zo oud mag worden, vindt mevrouw C.G. Elenbaas. Als oudste dochter in het gezin van een loonwerker moest ze al op jonge leeftijd aanpakken doordat haar moeder ziekelijk was. En ze is thuis gebleven om voor haar ouders te zorgen. Ging daarnaast dagelijks bij boer Goorden op de Laatste Stuiver om melk en leurde die met de fiets uit. Ook was er thuis een agentschap van Tunkenburg zaden. Het gezin Elenbaas woonde eerst op de Markt en daarna in de Doelweg. Nadat haar moeder was gestorven - die werd in de tachtig - bezorgde een zus van mevr. Elenbaas haar een baantje in het Bethesda ziekenhuis in Vlissingen. Daar werkte ze eind jaren vijftig eerst in het laboratori um en vervolgens in het zusterhuis, tot aan haar pensionering, vertelt neef Kees Elenbaas. Hij woont in Epe, maar bezoekt zijn tante maan delijks. Nadat twaalf jaar geleden het huis waarin ze woonde wegens een sane ring werd afgebroken, verhuisde mevr. Elenbaas naar een aanleunwo ning bij Ter Reede. „Ze doet nog zelf de boodschappen in het winkel tje van het zorgcentrum, maakt een boterham klaar, koffie en thee, houdt haar eigen boeltje schoon en doet een wasje." De warme maaltijd ge bruikt de krasse dame van tafeltje dekje, sinds ze anderhalf jaar gele den bij een val haar bovenarm brak. Maandelijks maakt een groepje be woners van Ter Reede met een busje een ritje en dan is mevr. Elenbaas ook van de partij. „Ze heeft ook best nog wat aanloop van enkele dames die ze van vroeger uit Tholen kent, van de buren en van degene met wie ze samen de krant leest. Want die leest ze nog elke dag." Ook staat ze rond half acht 's morgens op en gaat tegen negen uur 's avonds naar bed. Toch wordt het eenzaam als je zo oud wordt, zegt mevr. Elenbaas. „Ik ben dan ook weieens bedroefd." Kennissen vallen weg, haar zus en beide broers leven ook niet meer. Alleen nog een schoonzus in Roosendaal. „Dat is mijn moeder die onlangs 90 werd. Daar was tante Cor toen ook en ze genoot er erg van", zegt Elenbaas. Zijn tante kent al zijn kleinkinderen bij naam en wanneer ze jarig zijn. Hoewel mevr. Elenbaas dus zelf geen kinderen heeft, komen zo'n vijftig tot zestig mensen haar van middag feliciteren met haar bijzon dere verjaardag. Kennissen, neven en nichten, maar ook de burgemees ter. Zondag 13 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Ouden. 18.30 u. ds. Den Hoed. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Rienk Lanooy, Parijs, H.D. GEREF. KERK 10 u. ds. Baas, Ooltgensplaat. 7 u. ds. Van Dijk, Kruiningen. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. stud. V.d. Rhee, Kat wijk. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK 11 u. woord-, gebeds- en commu niedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. De Goei, St.-Maartensdijk, GEREF. KERK 10 u. mevr. Koppenhol-van Putten, Stellendam. CHR. GEREF. KERK 10 u. en 18.30 u. ds. V.d. Zwan. 14.30 u. stud. V.d. Rhee. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. viering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek, herbev. ambtsdragers. 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers, herbev. ambts dragers. 18 u. ds. Lam, Nieuwerkerk a/d IJs- sel. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 17/1 19.30 u. ds. Kort. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Kaptein, Nieuw-Lekkerland. wo 16/1 19.30 u. ds. De Boer, Nu- mansdorp. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Baggerman, Utrecht. 19 u. ds. De Graaf, Waarde. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do 17/1 19.30 u. ds. Gerritsen, Hardinxveld-Giessendam. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 u. ds. Brugge. 14 u.leesdienst. 18.30 u. ds. Brugge, H.D. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.D.) en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Zorge, Ouderkerk a/d IJssel 17 u. ds. Klein. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's-Heer-Abtskerke. Pak even uw zakboekje THOLEN 10 jan. Informatieavond over borst voeding, Stoofstraat 8,20-22 u. 12 jan. Willem Vermandere, Meul vliet 20.15 u. 16 jan. lezing Oranje huwelijke Mevr. Boxhoom, Het Visnet, 19.45 u. 26 jan. Openstelling Dorcasdepot, Regentessestr. 50,9.30-11.30 u. OUD-VOSSEMEER 11 jan. Feestavond 't Scharretje, café Hof van Holland 19.30 u. 19 jan. Uitvoering toneelver. Sint Jo seph, Vossenkuil 19.30 u. 23 jan. Bingo Anbo, Vossenkuil 14 u. SINT-ANNALAND 19 jan. Oliebollenactie Smash, 9-11 u. SINT-MAARTENSDIJK 14 jan. Vergadering comm. gem. ont wikkeling, gemeentehuis 19.30 u. 22 jan. Bijeenkomst oprichting heem kundekring met lezing Oranjebezoe- ken, Haestinge 19.30 u. SCHERPENISSE 26 jan. Openstelling Dorcasdepot, Platteweg, 9.30-12 u. POORTVLIET 15 jan. Alg. jaarvergadering Platte landsvrouwen, 't Ouwe Raed'uus, 20 u. SINT-PHILIPSLAND 18 jan. Bloeddonoravond Rode Kruis, de Wimpel 18.30-20.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m mei Expositie A.M. de Jong (ver lengd), Markiezenhof, di t/m zo 11 u. 10 jan Anna-Wil Blankers, De Maagd, 20.15 u. 11 jan. Creme Fraiche, De Maagd, 20.15 u. 12 jan Les Contes d'Hoffmann, za 20.15 u. 13 jan. Orgelconcert in Gertrudiskerk, 16 u. 15 jan. comedie Shirley Valentine, De Maagd, 20.15 u. 17 jan. Folkloreshow Percussions et danses de Guinee, De Maagd, 20.15 u. 19 jan. Neuzebal, De Stoelemat, 20 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Lord of the rings - do en ma t/m wo 19.30 u., vr en za 20.30 u., zo 16 en 19.30 u. Minoes - vr 18.30 u., HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Vogels, Steenbergen, tel. 0167-563780. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u. bereikbaar) tel. 0113-249222. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat I, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577 (Hoofdkantoor: Hollandiaplein 1, Goes, tel. 0113- 249111 (24 u. per dag). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/mvr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr 9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molcnvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tt;l. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M'N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 10 t/m vrijdag 18 jan. donderdag 10 0.37-13.07 vrijdag 11 1.42-14.07 zaterdag 12 2.42-15.02 zondag 13 3.27-15.47 maandag 14 4.12-16.27 dinsdag 15 4.47-17.07 woensdag 16 5.22-17.47 donderdag 17 5.52-18.12 vrijdag 18 6.22-18.47 zo 13/1 14.31 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). za 14en 18.30u., zoen wo 14 u. ROXY n: Serendipity - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u. Harry Potter en de steen der wijzen - vr 18.30 u., za 14 en 18.30 u., zo 14 en 17 u., wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: Harry Potter and the Philosopher's stone - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.30 en 21 u., zo 18.30 u. Harry Potter en de steen der wijzen (Ned. gespr.) - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Ocean's eleven - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 14, 18.30 en 21.30 u. Minoes - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Don't say a word - vr t/m zo 21.30 u., wo 20 u. Atlantis, de verzonken stad - za en wo 14 u. The discovery of he aven-vr en za 18.30 u., zo 21.30 u. Verrassingsvoorpremière - do 20 u. Blow - zo 19 u., di 20.30 u. Angel of the Universe - ma 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2