Denk en Zet verder in degradatienood Accommodatie 20 jaar piekfijn voor een borreltje en een Mars Aleida van Lammeren helpt gehandicapten uit bewogenheid Terreinknecht M. Heijboer neemt afscheid bij WHS Dames AV C stellen teleur Koersballen Emergo 2 begint met nederlaag Johan Neele schiet het best Pim Potappel tekent bij Nieuwjaarsduik Christengemeente voor hulp Zuid-Afrika Voorzitter Piet v.d. Vlies vreest voor verplaatsing sportcomplex Donderdag 10 januari 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Het eerste team van Denk en Zet blijft in degradatienood na de 3-5 nederlaag tegen Souburg 2. De Scherpenisse- naren staan daardoor alleen onderaan de ranglijst in de Zeeuwse hoofdklasse en zullen dus nog de nodige pun ten moeten pakken. De volgende wedstrijd, in en tegen Goes, staat voor 23 februari op het programma. Benoeming tot lid van verdienste, een fotocollage, een di nerbon, horloge en scheerapparaat. Die waardering en ge schenken vielen bode Merien Heijboer zaterdagavond ten deel bij zijn afscheid van WHS. Ruim twintig jaar hield hij de accommodatie van de voetbalvereniging piekfijn in orde. Voor een borreltje en een reep Mars, wanneer het karwei er 's zaterdags op zat. „Een schitterende vereni gingsman", zei voorzitter Sander Westdorp Mzn. tijdens de druk bezochte nieuwjaarsreceptie in de kantine. In ieder hoekje Henk Hagenaars langer bij Tholense Boys Paul van Buuren naar Rillandia Muurschildering Tholense Boys houdt in de nabije toekomst ernstig reke ning met een verplaatsing van het totale sportcomplex. Interim-voorzitter Piet van der Vlies zei dat zaterdag tij dens zijn nieuwjaarstoespraak in de kantine van de ver eniging op sportpark De Bent aan de Zoekweg. De club dreigt op de huidige locatie uit haar jasje te groeien, al dus Van der Vlies. „Met verplaatsing van het totale sportcomplex naar een nieuwe locatie moet dan ook ern stig rekening worden gehouden. Het is, zoals we het nu in kunnen schatten, een kwestie van enkele jaren." Vrijwilligers Voetbal programma Zaterdag 12 januari Seolto-Thol.Boys(restant) FSV-Noad(vLinde) SPS-Chrislandia(Paardekooper) Stavenisse-Wissenkerke(vr.) FSV 3-Stavenisse 2(Lambregts) uur 14.30 14.30 14.30 14.30 15.00 15.00 Halsteren 2-SPS 3(dBruine) Thol.Boys 4-Klundert 4(Akkerman) 12.30 Thol.Boys 5-Alliance 7 14.30 Volleybal De dames van AVC speelden maan dag een bijzonder teleurstellende wedstrijd tegen Diomedon. De te genstander deelde met een gelijk aantal punten de zesde plaats in de rangschikking met de Tholenaren. Die kwamen echter niet in de wed strijd, en ondanks dat de sets soms even gelijk op gingen, nam Diome don steeds vrij gemakkelijk een voorsprong en won uiteindelijk met 0-4. AVC speelde niet voor wat het waard was, het kwam slecht tot een gepaste aanval en miste snelheid in het spel. De verdediging van de be zoekers was vrij goed, maar kende ook gaten waar AVC de bal echter niet wist te plaatsen. Meisjes A kan, als het nog een aan tal wedstrijden wint, in de topdrie van de competitie belanden. Het verschil met de nummer drie is nu nog zeven punten. Van Micro Elec tro werd onlangs met 0-4 gewon nen. Ondanks dat AVC de sets met gemak naar zich toe trok, liep de spanning in de laatste set behoorlijk op omdat deze pas bij 27-25 voor de Tholenaren was. Op 18 januari krijgt het team Smash '75 op be zoek. AVC kan nog versterking ge bruiken, dus belangstellende mei den zijn welkom op de training, elke vrijdagavond om half acht. Uitslagen van de wedstrijden van: Oud-Vossemeer: 1. W. Lindhout 27 p; 2. mevr. L. van Poortvliet 25 p; 3. mevr. C. Lindhout 21 p; 4. me vr. D. van Dijke 13 p; 5. mevr. M. v.d. Zande en A. van Dijk 11 p; 7. mevr. C. Scheenhart 7 p; 8. J. Scheenhart 3 p. Sint-Maartensdijk: IA. Leemrei- jze en C. van Gorsel 34 p; 2. M. Da ne en L. v.d. Klooster 32 p; 3. C. Free en T. Goode 26 p; 4. W. Lutt en M. Bijl 25 p; 5. L. Verschoor en W. Bijl 18 p. Vijf jaar Klaverblad. Het Klaver blad Zeeland bestaat vijfjaar. Zes or ganisaties die werkzaam zijn op het gebied van zorg en aan zorg gerela teerde dienstverlening besloten des tijds tot samenwerking. De organisa tie wil zich de komende jaren actiever gaan opstellen om de be kendheid onder de Zeeuwen te ver groten. Op 1 maart wordt een sympo sium georganiseerd met als titel 'Vijf jaar Klaverblad, een lust of een last'. Leraar veroordeeld voor ontucht. Een 42-jarige ex-leraar uit Vlissin- gen is voor vijfjaar de onderwijsbe voegdheid kwijt en is veroordeeld tot 180 uren dienstverlening. De man is schuldig bevonden aan sek sueel misbruik van een 15-jarige leerlinge, waarvan hij de mentor was. Hij was docent aan een scho lengemeenschap op Walcheren, maar is inmiddels ontslagen. De tweede keus van Emergo is het nieuwe jaar begonnen met een ne derlaag. Tegen Springfield 3 werd het 9-4. De ploeg uit Hoeven had net zoveel verliespunten als de Tholena ren, die vier wedstrijden op rij had den gewonnen. In de onderlinge con frontatie hadden beiden aanvankelijk moeite met scoren. Niettemin wist de thuisploeg een 4-2 voorsprong te nemen en stond die niet meer af. In de tweede helft liep Springfield uit naar 6-2, maar de rood-zwarten kwa men tot 6-4 terug. Daarna was het echter over en uit voor de matig spe lende Tholenaren, die uiteindelijk te gen een 9-4 nederlaag aanliepen. Ire ne Farla tekende voor drie treffers, Ad Farla maakte de vier vol. Zater dag staat de topper tegen DSO op het programma en dan moet Emergo proberen weer aan te haken bij de top van de ranglijst. De C-jeugd van Emergo klopte Scheldevogels met 1-4. De Thole naren volgden de vooraf besproken tactiek en namen al voor de rust een 0-3 voorsprong.-In de tweede helft deed Emergo het wat rustiger aan. Scheldevogels wist tegen te scoren, maar de marge bleek te groot. De doelpunten werden gemaakt door Ricky Bazen, Noor, Matthijs Geuze en Jan Lupker. Programma: Emergo-Vios 2 17 u., Emergo 2-DSO 5 15.50 u.; Emergo B-Sporting Delta 14.50 u., Emergo C-Keep Fit 13.50 u., Emergo E-Al- batros 13 u., Emergo W-Ventura Sport 10.05 u. De oudejaarswedstrijd van schiet vereniging Prinses Beatrix in Stave- nisse trok 19 deelnemers. Ieder kon aan maar één discipline meedoen en de bedoeling was om zo dicht mo gelijk bij het eigen gemiddelde te schieten. Op het onderdeel geweer lukte dat M. Knulst-Menheere het best, met de karabijn J.J. de Vos en met pistool M.C. de Vos. Ieder mocht 20 keer schieten (na tien proefschoten), met geweer vanaf 12 meter, de beide andere wapens van af 10 meter. Bij de jeugd, met Johan Neele als winnaar, werd 15 keer ge schoten met luchtgeweer vanaf 12 meter. Neele was bovendien van al le schutters degene met de geringste afwijking van het gemiddelde. De uitslagen zijn als volgt. Geweer: 1. M.C. Knulst-Menheere 46,25 (-0,16); 2. A.C. Knuist 46,75 (- 0,4); 3. M. Schot 46 (-1,06); 4. B. Klip- pel 41,75 (-1,58); 5. H. v.d. Graaf 44,5 (- 1,85); 6. P. de Rijke 45 (-2); 7. M. de Rooy 42,25 (-2,07); 8. J. v.d. Graaf 42,5 (-2,2); 9. M. Potappel 37,25 (-3,03); 10. A. Goudzwaard 43,75 (+3,35). Karabijn: 1. J.J. de Vos 44,5 (+0,5); 2. L. Hage 47 (+1,96); 3. S. Jansen 38,75 (- 6,25); 4. G. Gunter 32,75 (-10,02). Pistool: 1. M.C. de Vos 42,5 (+0,38); 2. M.L. Dorst 41,5 (-0,94). Jeugd: I. Johan Neele 44,66 (-0,1); 2. Sjaco Eerland 30,33 (-0,5); 3. Jacco Knuist 39,33 (+2,22). Paardensport. Laura Geluk kwam zondag met Nora in actie in Oude Tonge. In de LI-dressuur werd haar eerste proef beloond met 146 pun ten en de tweede met 153. Schaken vrijer te staan, maar kon geen potten meer breken. Door een aantal posi tioneel sterke zetten kon De Graaf, met nog vier minuten op de klok, een sterke aanval met matcombina- tie opzetten. De Souburger offerde uit wanhoop zijn dame en gaf zich vervolgens snel gewonnen. Op het derde bord redde Theo Blonet het net niet. Door het open aanvallende spel verbruikte hij teveel tijd en ver loor zodoende. De tweede overwinning voor Denk en Zet bracht invaller Hans Dijke binnen. Hij stond de hele partij beter dan zijn opponent en bracht deze langzaam in moeilijkheden, zodat hij na dameverlies opgaf. Emir Kus- tura deed het op het eerste bord eveneens prima. Hij hield het hoofd koel onder het aanvallende spel van zijn tegenstander, en toen beiden za gen dat verder spelen niet direct veel kon opleveren, besloten ze tot remi se. Reservespeler Corné Harmsen mocht ook weer aan de bak, maar kwam duidelijk tekort. Hij verloor twee centrumpionnen en daarmee de partij. Denk en Zet begon verzwakt aan de partij tegen naaste concurrent Sou burg. Het miste Dig de Graaf, Peter van Oevelen en Sebastiaan Koedoot. Albert Muskee moest op het tweede bord als eerste zijn partij opgeven. In een Italiaanse opening verloor hij een pion en liep daardoor de hele partij achter de feiten aan. Invaller Arjo Harmsen kwam op het achtste bord in een Franse opening terecht. Hij kwam goed te staan, maar zag niet dat hij met een kleine combina tie een pion kon winnen. Gebrek aan eindspeltechniek moest hij echter met verlies bekopen. De eerste Thoolse zege was voor Jan de Graaf, die op het vierde bord met wit een drakenvariant van het Sicili- aans tegen zich kreeg. De Graaf bouwde rustig zijn stelling uit, zodat zijn tegenstander gedwongen werd een torenkwaliteit te geven. Zwart kwam met zijn grote stukken iets Advertentie LM. Scheidend terreinknecht Merien Heijboer met zijn vrouw en kleinzoons Robin en Ramon van Dijke die hem een voetbalschoen cadeau gaven. ,We gaan het jaar heel bijzonder be- stoppen. „Heel verstandig op zich en ook begrijpelijk, maar voor WHS wel heel erg jammer. Want je was dage lijks op de sportvelden, vanaf eind 1980. Op verzoek van de toenmalige voorzitter M. Mosselman ben je be gonnen. Na een ongeluk tijdens je werk in de havens was het werk bij WHS een vorm van revalidatie voor je. De spieren kwamen in beweging. Volgens je taakomschrijving kwam je bij de voetbalvereniging 'de zaak een ginnen", zei Westdorp. „Met een af scheid van een WHS'er in hart en nieren, iemand die heel waardevol werk deed voor de vereniging, maar altijd op de achtergrond bleef. Nu kom je echter in de schijnwerpers te staan, want we nemen afscheid van iemand die van wezenlijk belang was voor onze vereniging." De voorzitter vertelde dat Heijboer in verband met zijn gezondheid moest beetje aandweilen'maar het is toch iets meer geworden. Het innen van entreegelden bij de kassa, het schoonmaken van eerst 4 en later 5 en 6 kleedlokalen. Krijten, corner- vlaggen plaatsen en binnenhalen, na de wedstrijden gaten dichten op het veld, afval opruimen want je had een hekel aan rommel op of langs het veld, rioolverstoppingen verhelpen, shirtjes wassen en dan samen met je vrouw de grote zomerschoonmaak. Naar wedstrijden kijken deed je nooit. Je was altijd bezig met schoon maken en wanneer dat zaterdagavond allemaal klaar was, kwam je om je borreltje en je reep Mars. Ruim twin tig jaar ligt de accommodatie er pri ma bij en dat heeft WHS vooral aan jou te danken. Het bestuur is dan ook heel trots op je en vandaar dat we hebben besloten om je te benoemen tot lid van verdienste." Die woorden van de voorzitter werden onder streept met een royaal applaus. Westdorp bracht naar voren dat de vervanging van Heijboer een ver schrikkelijk grote klus blijkt te zijn. „Dat tekent januari 2002 nog meer het gemis van jouw vertrek. We zijn druk bezig geweest en met medewer king van de leden moet het gaan luk ken", aldus de voorzitter, maar des gevraagd kon hij nog niet concreet aangeven, wie de kleedlokalen gaat onderhouden en de velden bijhoudt. Uit een fotocollage die Heijboer werd aangeboden, kwamen de ver schillende werkzaamheden naar vo ren. Want hij was er achter dè kassa te zien, met de bezem en op het veld. „In ieder hoekje van de Waaje wasje te vinden", zei de voorzitter, die de terreinknecht tevens een dinerbon aanbod en een boeket met groen-wit- te bloemen voor zijn vrouw. Theo Moerland kwam Heijboer be danken namens de spelers. „Na het douchen waren wij weg, maar jij ruimde alles op. De spelers hebben nooit beseft wat jij allemaal voor de vereniging hebt gedaan, zoals o.a. het inzaaien van het strafschopgebied. Onze dank is moeilijk uit te drukken, maar namens de senioren toch deze twee cadeautjes. Onze dank is heel groot!" In de pakjes bleek een horlo ge met inscriptie en een scheerappa raat te zitten. Namens de jeugd sprak bestuurslid André van Ast. „Je gaf nogal eens commentaar op de jeugd. Kinderen zijn moeilijker op te voeden dan vol wassenen, maar je was met het on derhouden van deze prachtige ac commodatie ook voor de jeugd in de weer. En wat je deed, dat gebeurde met je hele ziel en zaligheid." Van Ast overhandigde twee royale vlees pakketten en een fles Bols. Twee jeugdspelers - tevens kleinzoons van Heijboer - boden de vertrekkende ter reinknecht een mooie herinnering in de vorm van een voetbalschoen aan. „Geweldig allemaal, deze waarde ring", zei Heijboer in zijn slotwoord. „Maar ik heb dit werk bij WHS graag gedaan. Er was liefde voor het vak. Als je niet tegen de de rompslomp kunt die aan een voetbalvereniging vast zit, dan moet je bij een damver eniging gaan werken. Hier kom je meer tegen. Meer dan twintig jaar heb ik er rondgelopen en spelers zien opgroeien. De accommodatie is uit gebreid, want WHS heeft goed ge boerd. En er is relatief weinig kapot gegaan omdat ik er als de kippen bij was. Als ik mijn bed hier had staan, was ik bij de sportvelden blijven sla pen", aldus Merien Heijboer. Of de voetbalvereniging over tien jaar daar nog zit, is de vraag, zo bleek uit de nieuwjaarstoespraak van voorzitter Westdorp. Hij schetste hoe dit jaar begonnen wordt aan de nieu we woonwijk Vroonstede aan de Bierensstraat, tegenover de sportvel den. „Worden we dan beknot met onze verlichting, ons geluid en de parkeermogelijkheden? Feit is, dat we volledig ingebouwd zijn na af ronding van Vroonstede. We zijn dan ook benieuwd naar de gevolgen voor de toekomst", zo zinspeelde de voorzitter alvast op een eventuele yerplaatsing van de sportaccommo datie in Sint-Annaland. De huidige voetbalvelden zouden dan als wo ningbouwgebied benut kunnen wor den. Sportief gezien staat WHS er goed voor met het 1 ste, 2de en 4de team. „Misschien krijgen we wel kampioe nen, maar degradatie is bij de senio ren niet aan de orde. We kunnen dus goed beginnen aan 2002", aldus Sander Westdorp zaterdagavond tij dens de nieuwjaarsreceptie van de Sint-Annalandse voetbalvereniging. Pim Potappel is ook volgend seizoen trainer van Smerdiek. Behalve Po tappel blijven ook Rien Klippel (trai ner tweede selectie), René Uijl (keeperstrainer) en Ard Beurkens (jeugdtrainer) werkzaam voor de za terdagvierdeklasser. Juist het aanblij ven van de hele technische staf was voor Potappel bij de contractverlen ging belangrijk. „Zelf ga ik graag door en ook uit de groep heb ik geen kritiek of wanklank vernomen. De resultaten zijn goed. Dat is ook be langrijk in de belevingswereld van spelers en trainer. Als je na een jaar weggaat bij een club is er ook iets niet in de haak. In dit geval zijn alle partijen bereid om er voor de volle honderd procent voor te gaan. Voor Smerdiek is het zaak om promotie te realiseren. De derde klasse betekent een nieuwe, sportieve uitdaging." Henk Hagenaars heeft zijn contract met Tholense Boys met een jaar ver lengd. Ook tweede trainer Jan Sche pers blijft. Hagenaars heeft naar zijn zeggen ernstig getwijfeld om er een jaar aan vast te plakken. „Ik heb al tijd op de zondag gevoetbald en ge traind. Dat ritme zit er nog steeds in. Zondagmiddags tegen half drie gaat het nog altijd kriebelen. Meestal ben ik dan wel ergens langs de lijn te vinden. Twee dagen in het weekein de weg is nogal wat. Ik heb er lang met mijn vrouw over gesproken en daarna besloten om met Tholense Boys verder te gaan. We zijn met z'n allen tenslotte bezig om iets neer te zetten. Sommige jongens hebben het verschrikkelijk goed opgepakt en anderen volgen wat langzamer. Ik hoop wel dat de routiniers nog een jaartje doorgaan. We zijn nog niet in staat om het zonder hen te doen. Ook de renovatie van het trainings veld heeft meegewogen in mijn be slissing. Daarnaast was het belang rijk dat Jan Schepers blijft. Samen vormen we een perfect koppel." Tholense Boys komt volgend sei zoen in de tweede klasse een oude bekende tegen. Oud-trainer Paul van Buuren gaf dit weekeinde zijn ja woord aan Rillandia, de club waar ook Tholenaar Erik Wiens speelt. Van Buuren voerde Tholense Boys naar de tweede klasse. Bij Rillandia wordt hij de opvolger van de ver trekkende André Maas. Zwemmers en andere belangstellenden bij de nieuwjaarsduik aan de Oesterdam warmen zich aan een vuur. Aleida van Lammeren uit Tholen is gisteren vertrokken naar Zuid- Afrika om in de Kaapprovincie te werken met verstandelijk gehandi capten. Om het daar allemaal een beetje aangenamer te maken, heeft de Christengemeente een sponsoractie gevoerd die 2110 euro heeft op gebracht. Van dat geld worden ter plaatse materialen gekocht. Aleida is de projectleider voor het tehuis Tarentaal in Stikland, waar ze met 8 meisjes naar toe gaat. Totaal gaan er echter 170 jongeren met een door de Evangelische Omroep opgezet hulpproject naar Zuid-Afrika, onder wie ook Kristian van Heemskerk uit Tholen. Ondanks de winterse omstandighe den is het zaterdagmiddag druk bij de Bergsediepsluis aan de Oesterdam. 's Zomers zoeken daar velen verkoe ling, maar om nu midden in de winter een duik te gaan nemen. Voor het goe de doel wilden 24 leden van de Chris tengemeente dat wel doen. „En het viel ontzettend mee", vertelt Frank Griffioen uit Poortvliet, lid van de zendingscommissie van de Christen gemeente Tholen. „Tot half novem ber heb ik met een paar mensen nog gezwommen met een watertempera tuur van 8 graden Celcius. Vandaag was het één graad, maar het was goed te doen." Het was laag water, zodat de 24 zwemmers even een eindje moes ten lopen, maar toen doken ze ook di rect in het water en gingen allemaal kopje onder. De jongste deelnemer was de negenjarige Tamar Griffioen uit Poortvliet, de oudste zwemmer was vijftiger André Wisse uit Oud- Vossemeer. Aleida van Lammeren, zelf een verwoed zwemster (ze was o.a. zwemlerares in het Thoolse bacT de Spetter), ging het water niet in we gens een fikse verkoudheid. Vlak voor de reis naar Zuid-Afrika wilde ze geen enkel risico nemen. De organisatoren hadden voor twee campers gezorgd, waar men zich kon omkleden. Daar tussenin stonden drie tonnen, waar houtblokken werden ge stookt zodat de deelnemers en be langstellenden zich konden warmen. Er was ook erwtensoep. Extra waar dering was er voor Philippe v.d. Harst, die bij de zwemmers de plaats innam van zijn zieke vrouw Marian ne. Die opoffering werd met applaus gewaardeerd. Achter de ludieke nieuwjaarsduik zit een serieus verhaal, legt Aleida van Lammeren uit. De armoedige om standigheden in Zuid-Afrika, waar aids heel veel slachtoffers eist. „Een aantal jongeren gaat helpen in zo'n aidskliniek, wij gaan naar een tehuis voor volwassen gehandicafften. Het is een gebouw met vier muren en verder is het er kaal. Sfeer is er niet, zodat we o.a. een muurschildering willen makefi om het tehuis aan te kleden. Behalve algemene lichamelijke ver zorging bieden we ook ontspanning, spel en recreatie. En dat is geen drup pel op een gloeiende plaat, hoewel een druppel ook vaak van levensbe lang is. Wij willen het licht van de Here Jezus laten zien, Gods liefde doorgeven en hoop geven in de krot tenwijken, waar de onderlaag van de bevolking leeft. Ik investeer drie we ken vakantie om wat ik in Nederland heb geleerd, door te geven aan men sen in nood." Aleida van Lammeren werkt met ge handicapten in de stichting Arduin, waar ze belevingstheater doet. De voormalige zwemlerares is helemaal weg uit de sportwereld. De reis naar Zuid-Afrika betekent voor de Thoolse haar eerste vliegreis. „Ik ben nog nooit zover geweest en zowel de reis als het verblijf heb ik zelf betaald., zodat de opbrengst van de actie volledig naar de mensen daar gaat. Op de Vlaamse kermis van de buurtvereniging de Jolige Mossel is de eerste 60 gulden binnengekomen en daarnaast heb ik ook persoonlijk sponsors benaderd, wat o.a. 75 gulden en 100 euro opleverde." De 24 zwemmers brachten via hun sponsors zaterdag totaal 1665 euro bij elkaar en de collecte tijdens de keiftc- dienst van de Christengemeente voeg de daar zondag nog 445 euro aan toe, zodat er totaal 2110 euro was. Eén zwemmer haalde 900 gulden binnen en dat was de top. Eén van de spon sors had gezegd dat hij het bedrag verdubbelde als het zaterdagmiddag vroor, en dat tikte aardig aan. „Ik ben met alles blij, want het is een roeping", zegt Aleida van Lammeren. „God heeft het zo geleid. Ik be schouw het niet als een pretreisje, want dan kom je bedrogen uit. Het gebeurt uit bewogenheid met de men sen daar. Samen zetten we de schou ders eronder om de Zuid-Afrikaanse leiding van het tehuis een stuk be moediging te geven." Zeven van de acht jongeren die met Aleida meegaan, werken in de zorg sector. Eén is er student. „Allemaal hebben ze wel ervaring met verstan delijk en lichamelijk gehandicapten. In de grote groep zitten veel verpleeg kundigen en ook fysiotherapeuten. De vliegreis gaat met de Duitse lucht vaartmaatschappij Lufthansa. In Frankfurt stappen de reizigers over. „Het is best wel spannend, maar ie dereen leeft mee. Mijn moeder en mijn tante hebben ook sponsorgelden bijeengebracht, waarvoor ik medische spullen koop. Dankzij mijn moeder kan ik ook in een bungalow in het Krugerpark slapen", aldus Aleida van Lammeren, vlak voor haar vertrek naar Zuid-Afrika. 'Sommige verenigingen staat water nu al tot de lippen Verhuizen is volgens Van der Vlies Tholense Boys), en niet te verge- op termijn het enige alternatief. „Gelet op de toename van de leden is uitbreiding van de accommoda tie met een derde speelveld en een extra trainingsveld gewenst. En omdat we aan alle kanten omslo ten raken met de realisering van de nieuwe wijk Stadszicht, is uitbrei ding op ons huidige complex uit gesloten. Met de groei van Tholen zal naar verwachting de vereniging ook verder groeien en als we niet over meer velden kunnen beschik ken, dreigt een ledenstop. Dat zou een slechte zaak zijn. Het is nog wat prematuur om over een ver huizing te filosoferen, maar als door andere factoren de druk op gevoerd gaat worden, kan ver plaatsing van het sportcomplex zeer wel mogelijk in een stroom versnelling raken." Voor- dit jaar staat bij Tholense Boys de renovatie van het trai ningsveld op het programma. Het is nog onbekend voor welke aan pak gekozen wordt. „Afhankelijk van de resultaten van het vorig jaar gerenoveerde trainingsveld in Poortvliet zal mogelijk bok hier een nieuw type trainingsveld aan gelegd worden. Een trainingsveld met een stabieler oppervlak dan we thans gewend zijn, omdat in de toplaag kunstgrasvezels verwerkt worden. En bovenal een veld waarop, als het goed is, een heel jaar gras staat. Tot op heden zijn de indrukken van de spelers en trainer in Poortvliet zeer positief over dit trainingsveld. Ook willen we in overleg met de gemeente be kijken of het trainingsveld wat vergroot kan worden, bijvoorbeeld door het weghalen van een deel van de bosschage. Bekeken zal moeten worden of het rendement opweegt tegen de kosten die extra gemaakt zullen moeten worden." Met de nog lopende actie om bui tenlandse munten in te zamelen, hoopt de vereniging de vervanging van de ramen in de kleedaccom modatie te kunnen financieren. Dergelijke acties zijn nodig wil Tholense Boys het hoofd boven water houden, aldus Van der Vlies. „Na de enorme financiële investe ring die de vereniging zich in het jaar 2000 heeft getroost door reali sering van de prachtige uitbreiding van de clubaccommoc(atie, heeft de cluh het afgelopen jaar alle zei len bij moeten zetten om de eind jes aan elkaar te knopen. Dankzij de geweldige inzet van de leden van de werkgroep sponsoring (vborheen stichting Vrienden van ten de zeer actieve sfeercommissie onder leiding van Rinus van As, hebben we inderdaad de financiële eindjes aan elkaar gekregen. De mega-reclameborden achter het doel op het eerste hoofdveld ge ven, naast een enorme uitstraling, ook de nodige financiële armslag om op de ingeslagen weg verder te gaan." Ook de in het kader van de legio- nellabestrijding verplichte risico inventarisatie, de Arbocheck en nieuwe regelgeving van de Drank en Horecawet, hebben volgens Van der Vlies voor sportverenigingen de nodige financiële gevolgen. De alsmaar toenemende regelgeving heeft bovendien een negatieve in vloed op de betrokkenheid van vrijwilligers, waarschuwde de Tholense-Boysvoorzitter. „Dat de accommodaties aan alle eisen van veiligheid moeten voldoen, en dat de gezondheid van de leden en be zoekende verenigingen voorop moet staan, staat buiten kijf. Bo- venkarspel met de legionella en Volendam met brandpreventie heb ben dat wel aangetoond. Maar de overheid mag zich best realiseren dat door deze nieuwe regelgeving de verenigingen voor soms zeer hoge extra, niet geraamde kosten komen te staan om hun accommo daties aan te passen. Veel vereni gingen staat het water nu al aan de lippen en deze extra kosten blijken voor hen de bekende bottleneck. Ook moet de overheid zich ervan bewust zijn dat eisen waaraan vrij willigers voor diverse zaken soms moeten voldoen de goedwillende vrijwilliger eerder afschrikt dan stimuleert om wat voor de vereni ging te gaan doen. Nu al hoor je dat, door de enorme hoeveelheid werk die voortvloeit uit de aan scherping van de regelgeving, ver enigingsbesturen door de bomen het bos niet meer zien en een af wachtende houding aannemen en het water maar over Gods akker la ten lopen." Uiteraard belichtte Van der Vlies in zijn inleiding ook de sportieve prestaties van de vereniging. „Sportief gezien hopen we met het eerste elftal in de subtop te kunnen meedraaien en zo mogelijk toch nog een prijsje te pakken in de vorm van een periodetitel, zodat we - zoals we dat de laatste jaren gewend zijn - nog wat spektakel kunnen zien in de nacompetitjre." "V. is

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 11