WEER December zonnig, koud en een beetje winters Schakers en tennissers maken hun debuut in de hoofdklasse Wielrenner Joram Dees uit Tholen manifesteert zich op districtsniveau il va vr\ Sulkers blijft bij WHS Koersbal Thoolse sneldammers en schoolvoetballers Zeeuws kampioen Vrijdag 4 januari 2002 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 De maand december heeft nog wat winters weer ge bracht in de vorm van sneeuw en hagel. Ook heeft het een zestien dagen 's nachts licht tot matig gevroren. Op 14 december kwam de temperatuur niet boven het vries punt uit. dit wordt een ijsdag genoemd. De gemiddelde temperatuur is met 3,4 graden lager geweest dan de 4,3 graden die voor december normaal is. De neerslaghoe- veelheid is weer hoger uitgevallen. We tapten 82,6 mm af tegen 70 mm gemiddeld. De zon heeft het heel goed gedaan. December is goed voor 42 uur zon. Nu bleef de zonnemeter staan op 71,6 uren. Dat is aanzienlijk meer. Kouder Kwakkelweer December i i V. Zeeuwse titels voor de sneldammers van DSVF en de schoolvoetballers van De Rieburch, promotie voor de ten nissers van Jacoba van Beieren en de schakers van Denk en Zet naar de hoofdklasse. Een springgroep van gymvereni ging Olympia die zesde werd op het nationaal kampioen schap. De successen van Thoolse sportteams lagen het af gelopen jaar eens op wat andere terreinen dan normaal. Dammers derde Protest biljarters Buitenbanen dicht Emergo 2 blijft winnen Kerstwedstrijd van schutters Nationale titels Renate GeuzeIlonka van VossenArjan Rijnberg Met de districtstitel bij de junioren en het zilver bij het tijdrijden op zak, was 2001 voor wielrenner Joram Dees uit Tholen een succesvol jaar. Ilonka van Vossen uit Oud-Vossemeer won de nationale titel bij het kustvissen en haar vriend Arjan Rijnberg maakte deel uit van het team dat diezelfde prijs pakte. Ook schoonspringster Re nate Geuze was op het onderdeel toren nationaal weer de beste. Turner Bart de Wilde uit Sint-Maarensdijk wist zich net niet voor de landelijke finale te plaatsen. Het waren enkele van de opmerkelijkste prestaties van Thoolse sporters in het afgelopen jaar. Sportvissen Rugklachten Oud-trainer al weg v ?|pg|| December de eerste wintermaand, wat kunnen we daar van verwach ten? Als het niet vriest alleen maar regenachtig en winderig weer. Deze maand begon niet anders. Grijs en miezerig Zondag(2) was het zwaar bewolkt maar wel droog. Later in de nacht van zondag op maandag (3) begon het te regenen. Zoals we al lange tijd meemaken bleef de temperatuur met 8 a 11 graden zeer hoog. Maandag (3) had een mooie start. Later op de dag nam de be wolking steeds meer toe omdat een nieuwe depressie onderweg was naar onze omgeving. In de vroege uren van dinsdag (4) begon het te regenen. De regenzone was maar smal zodat het snel droog werd. In de loop van de dag kregen we de zon nog te zien. Met de verwachte buien is het meegevallen. De wind had de laatste dagen weinig of geen rol gespeeld maar de wind nam flink toe tot soms hard uit zuidelij ke later westelijke richting. Rond middag op woensdag (5) begon het licht te regenen. De wind nam fors toe tot hard of stormachtig uit het zuidwesten. De aangevoerde lucht was zeer zacht zodat de tempera tuur nog kon oplopen tot bijna 12 graden. Tegen middernacht ging de wind om naar noordelijke richtin gen. Na het wegtrekken van de de pressie kwamen we in rustiger vaarwater terecht. Het werd een mooie zonnige dag en de tempera tuur liep op tot 11 graden. Een ho- gedrukgebied bouwde zich op bo ven de Britse Eilanden en kwam later in verbinding met hogedruk boven Rusland. Dit hogedrukge- bied bleef lange tijd boven onze omgeving liggen en hield rustig en droog winterweer in stand. Met een noord tot noordoostelijke stroming stroomde langzaam kou dere lucht onze kant op. Vrijdag (7) een prachtige zonnige dag. Ook voor het zaterdag en zondag droog winterweer. Werd het vrijdag nog bijna 9 graden, in het weekeinde was het maximum niet hoger meer dan 3 graden, 's nachts liep het kwik terug naar een waarde van om het vriespunt tot lichte vorst. Zater dag (8) begon de dag met een hard nekkige mist. Het duurde tot laat in de middag voordat de zon nog te voorschijn kwam. Na wat lichte vorst in de nacht was de zon op zondag (9) er al vroeg bij en bleef de hele dag schijnen. Na zonson dergang daalde de temperatuur in sneltempo om weer onder nul te recht te komen. In de nieuwe week was er iets zachte lucht uit het noordoosten in aantocht. Maandag (10) nog een mooie dag met flink wat zon. Tot en met woensdag was er veel meer bewolking en daardoor somber weer. Overdag kwam de temperatuur op 6 graden terwijl het 's nachts voorlo pig niet meer vroor. Donderdag morgen (13) eerst nog een grijze lucht maar rond 10.00 uur naderden de eerste opklaringen vanuit het oosten. De zon kreeg na een aantal dagen weer wat ruimte. Tegen de avond begon de koudere lucht bin nen te stromen. Na een temperatuur van rond de -5 graden hadden we vrijdag (14) een fraaie zonnige dag. Het kwik kwam niet boven nul. Dat betekende de eerste ijsdag van het seizoen. Toch was deze speldenprik maar van korte duur. Van vrijdag op zaterdag (15) nog lichte vorst. Overdag trok een zwak front van noord naar zuid over ons land met enkele sneeuwvlokken en onder koelde regen over onze streek. De temperatuur kwam boven nul te recht. Zondag (16) was het in de vroege morgenuren nog wat be wolkt. Het duurde niet lang of de zon brak door en hadden we een mooie zonnige dag. Na zonsonder gang daalde de temperatuur snel. In de loop van de avond vroor het weer licht. Na lichte vorst in de nacht begon maandagmorgen (17) de bewolking te overheersen en viel er regen. Op de koude bevroren grond werd het glad. Later in de morgen steeg de temperatuur tot boven nul en ver dween de gladheid langzaam. De lucht die uit het noordwesten werd aangevoerd was zo vochtig dat we tegen de mistgrens aan kwamen. Het weer voor de komende dagen was wisselvallig. Later in de week vielen er winterse buien. Dinsdag (18) was er geen ruimte voor de zon. Het was en bleef grijs. Woens dag (19) af en toe wat lichte regen en een toenemende west tot noord westenwind. In de avond ging het wat harder regenen. Er kwamen een paar aktieve storingen onze kant op met de eerder genoemde winterse neerslag. De temperatuur ging ook onderuit, na het passeren van wat regen hadden we donderdag (20) een mooie zonnige dag. De volgen de storing naderde vanuit het noordwesten. Vrijdag (21) regende het bijna de hele dag. Tevens stond er een krachtige tot harde zuidwes tenwind. Om 20.21 uur begon de astronomische winter en bereikte de zon haar zuidelijkst breedte. Vanaf dat moment bewoog de zon zich weer noordwaarts. Zater- dag(22) nog tal van hagel en sneeuwbuien. De temperatuur was er dan ook naar met 3.8 graden. Te gen de avond klaarde het op en ging het vriezen. Zondag (23) was een prachtige zonnige dag. later in de avond nam de bewolking weer toe op de nadering van opnieuw sneeuw later overgaand in regen. De wind ging ook weer flink aan wakkeren. Maandag (24) was een koude natte dag. De wind was krachtig tot hard uit zuidwesten. Dinsdag (25) was weer een betere dag al bleef er veel wind. Woens dag (26) veel winterse buien met hagel en intensieve sneeuwbuien in de morgen. Later op de dag liet de zon zich soms even zien maar veel was het niet. De buiigheid nam iets af maar keerden tegen de avond te rug. De laatste dagen van het oude jaar verliepen niet veel anders dan de dagen er voor. Toch waren er ook nog flinke zonnige momenten waar te nemen. Vrijdag (28) nam de wind sterk toe. Een diepe de pressie met een luchtdruk van 970 Hpa koerste van IJsland naar Dene marken. Dat leverde een wester storm op met zware windstoten tot 85 km. Dit was de eerste storm van het seizoen. Daarna draaide de wind naar het noordwesten en kwa men we weer in de winterse buien tercht. Daar waren pittige exempla ren sneeuwbuien bij vooral op zon dagmiddag. In de loop van vrijdag avond nam ook de wind af. Voor de laatste 3 dagen van 2001 kwamen we in wat rustiger atmosfeer te recht. 's Nachts daalde de tempera tuur weer naar een waarde om het vriespunt tot lichte soms matige vorst. Sint-Philipsland Temperatuur Gemiddelde temperatuur 3,4 Gemiddelde maximum temperatuur 6,0 Gemiddelde minimum temperatuur 0,7 Hoogste maximum temperatuur 13,2(1) Laagste maximum temperatuur -0,4 (14) Hoogste minimum temperatuur 7,9(4) Laagste minimum temperatuur -5,8 (30) Aantal uren zonneschijn 71,6 Aantal ijsdagen 1(14) Aantal vorstdagen 16 Aantal vorsturen 123 Lichte vorst (0 tot -5°) 14 Matige vorst (-5 tot -10°) 2 Koude getal van Hellmann -5,2 Neerslag Aantal dagen met neerslag 19 Aantal dagen met hagel 7 Aantal dagen met sneeuw 5 Aantal dagen met neerslag v.a. 10 mm 2 Hoogste etmaalsom 16,4 Totaalsom 82,6 Atmosfeer Gemiddelde luchtdruk 1023 Hoogste luchtdruk 1042 (8,14) Laagste luchtdruk 994 (25) Laagste luchtvochtigheid 57 (23 Dagen met onweer 1(27) Aantal dagen met mist 7 Gemiddelde windsnelheid 4,2 Hoogste windsnelheid 23,7 (28) De getallen tussen haakjes zijn de data. De Thoolse schakers promoveerden naar de hoofdklasse en dat betekende een mijlpaal. tweede elftal van Noad, dat de fina le van het bekervoetbal bereikte en daarin het hoofd moest buigen voor Halsteren. Bij de reserves degra deerden de derde keuzen van WHS en Tholense Boys. In de nieuwe competitie moesten, door spelersge brek, SPS 2 en Vosmeer 3 voortijdig worden teruggetrokken. De Rie burch wist na de Thoolse ook de Zeeuwse schoolvoetbaltitel te pak ken (voor de tweede keer in de ge schiedenis van de school), maar bleef in het vervolgtoernooi op de vierde plaats steken. Bij de zeven tallen werd De Schalm provinciaal vijfde. In het zaalvoetbal won De Lunch de Meulvlietcompetitie. De sport met de meeste beoefena ren, voetbal, beleefde dit keer een wat minder seizoen. Smerdiek kon het zestigjarig bestaan niet bekro nen met een promotie - het ver speelde eerst de titelkansen en ver volgens ook de nacompetitie - en WHS zag evenmin kans het tweede klasserschap te heroveren. De laat ste kans werd de Sint-Annalanders ontnomen door Tholense Boys, dat na een slecht seizoen de laatste stro halm greep en onder het oog van 1500 man publiek de degradatie ontliep. Een troostprijs voor WHS was het winnen van de Tholencup. Stavenisse en Vosmeer eindigden als voorlaatste, maar laatstgenoemd elftal promoveerde tóch dankzij een reorganisatie waarbij de zesde klas se in het zondagvoetbal werd afge schaft. In de nieuwe competitie doet Tholense Boys het stukken beter, terwijl Noad '67 de eerste periodeti- tel misliep. Succes was er voor het De Thoolse tennisclubs boekten di verse successen. Jacoba van Bei eren zag voor het eerst een team naar de hoofdklasse promoveren. De heren wonnen vijf van de zes wedstrijden in de eerste klasse B. In de vierde klasse was de titel voor het tweede herenteam van Sint-An- naland, dat daarmee Ruucstoppelen 3 uit Sint-Philipsland voor bleef. Ruucstoppelen 1 liep in de tweede klasse eveneens de titel mis. Bij de dames werd het Oud-Vossemeerse TOV 2 kampioen in de vijfde klas se, terwijl ook Ruucstoppelen 4 de titel pakte. Het derde Sint-Philips- landse team liep het kampioenschap net mis, terwijl de dames van Sint- Annaland zich ternauwernood in de hoofdklasse konden handhaven. Het eerste mixed team van de Ruucstop pelen mocht, dankzij de titel een jaar eerder in de hoofdklasse, mee doen aan het Nederlands kampioen schap. Maar de Thoolse sportploeg van het jaar verloor kansloos in de eerste ronde. In de Thoolse jeugd- competitie was het kampioenschap opnieuw voor TOV. Het eeuwfeest van de oudste Thool se sportclub, gymnastiekvereniging Olympia, kreeg een extra feestelijk tintje doordat de damesspringgroep promoveerde naar het hoge niveau A-landelijk. De groep had zich ook geplaatst voor het Nederlands kam pioenschap (het was twaalf jaar ge leden dat Olympia daarin uitkwam) en werd in het Friese Menaldum zesde van de acht deelnemers. Bij de denksporten deed het achttal van Denk en Zet het prima. Het schaakteam werd kampioen in de eerste klasse. De promotie naar de hoofdklasse betekende een mijlpaal, maar op dat niveau is de club mo menteel rode-lantaarndrager. De schakers bereikten in de beker strijd de kwartfinale. Inmiddels heeft Denk en Zet een tweede acht tal in de competitie. Ter Tolne werd provinciaal achttiende bij het schoolschaken. Het combinatie-tiental van DSVF en de Eendracht bereikte in de hoofdklasse dammen de derde plaats. En het viertal van de Sint- Philipslandse club pakte provinciaal de sneldamtitel. Individueel werd oud-Tholenaar Toby Hage daarbij derde. Bij het schooldammen gooi de Tholen op Zeeuws niveau geen hoge ogen: Die Heenetrechtschool werd zesde en Het Kompas achtste. Het eerste team van biljartclub De Pomerans uit Poortvliet won niet al leen de eigen competitie, maar ver volgens ook de titel in het KNBB- district Bergen op Zoom. In de gewestelijke finale hadden ze ver volgens net zoveel punten als De Kastanje uit Bergen op Zoom, de nummer twee uit het eigen district die ze tot hun verbazing op deze wedstrijd aantroffen. De Bergena- ren mochten vervolgens op grond van het aantal gespeelde carambo les door naar de nationale finale ten koste van De Pomerans, die tegen de gang van zaken protesteerde bij de biljartbond. Volleybalclub AVC '87 kon feest vieren nadat het derde herenteam de titel pakte in de tweede klasse. Op hetzelfde niveau aasde ook heren 2 op het kampioenschap, maar ver speelde dat in een directe confronta tie met de concurrent. Niettemin promoveerde ook dit team naar de eerste klasse. In de nieuwe competi tie is AVC 3 inmiddels opnieuw koploper. Terwijl het vlaggenschip van Emer- go met de derde plaats genoegen moest nemen, veroverde het tweede team van de korfbalclub het kam pioenschap in de veldcompetitie. Ook de F- en de A-jeugd behaalden een titel. In de zaalcompetitie is Emergo ondertussen nog ongesla gen. Badmintonclub Batho eindigde aan het begin van 2001 als voorlaatste in de tweede klasse afdeling I. De vereniging, die een honderdtal le den telt, viert binnenkort het zilve ren jubileum. Tafeltennisclub Smash '76 vierde dat 25-jarig bestaan het afgelopen jaar al. De vereniging kende daar naast de nodige sportieve succes sen. In een jaar werkt de NTTB twee competities af. Het vlaggen schip kwam beide keren in de eerste klasse uit. In het voorjaar werd de gradatie ternauwernood ontlopen. Ook dit najaar lukte dat, zij het dat daar een promotie-degradatieduel voor nodig was. In het voorjaar werd Smash 2 kampioen in de vijf de klasse en herhaalde dat kunstje in november in de vierde klasse. Ook Smash 4 veroverde de titel, maar het derde team liep die teleur stellend mis op de laatste speeldag. Het eerste jongensteam pakte, dankzij een beter onderling resul taat, in het voorjaar de titel in de eerste klasse. In de landelijke C- klasse hadden ze dit najaar vervol gens een harde dobber en eindigden onderaan. In Stavenisse werd de kringwed strijd voor de Thoolse schietvereni gingen georganiseerd. In twee klas sen ging het organiserende Prinses Beatrix met de hoogste eer strijken, in vier klassen was Prinses Juliana uit Scherpenisse de sterkste. De schietclubs kregen een tegenslag te verwerken doordat de gemeente verbood om - uit veiligheidsover wegingen - de buitenbanen nog te gebruiken. Of er moeten voor tien duizenden guldens aan maatregelen getroffen worden. Iets wat de Sint- Annalandse schietvereniging wel ziet zitten. Een ander soort schiet- club, de boogschutters van het Clo- veniersgilde in Scherpenisse, na men kortgeleden een verbouwde binnenaccommodatie in gebruik. Emergo 2, dat al drie wedstrijden op rij had gewonnen, speelde de laatste wedstrijd van het jaar tegen ADO 6. Beide ploegen hadden in het begin van de eerste helft moeite met scoren, zodat er tot de twintigste minuut ge wacht moest worden voordat de score werd geopend. Daarna liep de ploeg uit Sint-Maartensdijk nog voor rust uit naar een mime 1-4 voorsprong. Na rust bleef de marge van drie doelpun ten lang gehandhaafd, maar toch wist het 's-Gravendeelse team terug te ko men tot 7-7. Uiteindelijk waren het toch de Tholenaren die het laatste woord hadden en met een nipte 7-8 overwinning naar huis gingen, wat de vierde overwinning op rij betekende. Voor Emergo scoorden Gerdie Dorst, Ad Farla en Maddy Muis tweemaal, terwijl Leo Overbeeke en Marianne Rombouts de acht volmaakten voor de rood-zwarten. Emergo E, dat op bezoek moest bij het sterke PKC, speelde een uitste kende wedstrijd. In de eerste helft kon de ploeg uit Sint-Maartensdijk het tempo goed bijbenen, maar was het toch de ploeg uit Papendrecht die met een 2-1 voorsprong ging rusten. Na rust kwamen de rood-zwarten terug tot 2-2, maar door een zeer twijfel achtig doelpunt wist PKC toch met 3- 2 de volle winst binnen te halen. Des ondanks een prima wedstrijd voor de Tholenaren, waarvoor Ricky Bazen tweemaal scoorde. Programma zaterdag: Springfield 3-Emergo 2, Scheldevogels C- Emer go C. Hoewel de deelname wat minder was dan voorgaande jaren, kende de kerstwedstrijd van de Thoolse schietclubs een gezellig verloop. Traditioneel organiseert Prinses Ju liana uit Scherpenisse deze wed strijd. Er werd onderling gestreden om zo hoog mogelijk op de score- lijst te komen. Op de banen in Sint- Maartensdijk werden diverse disci plines beoefend: liggend geweer op de 12-meterbaan, en op de 10-me- terbaan karabijn, pistool en jeugd. De uitslagen zijn als volgt. GEWEER. Klasse A: IAbel Pot- appel, Scherpenisse 188 punten; 2. Mary Free, St.-Annaland 185 p; 3. Chris Boot, St.-Annaland 184 p; 4. Leen Bijnagte, Scherpenisse 183 p; 5. Frits Wortelboer, Scherpenisse 182 p; 6. Rien Bruijnzeel, St.-An- naland 182 p; 7. Victor Cras, Scher penisse 180 p; 8. Han van Tiggele, Scherpenisse 175 p. Klasse B: 1. Richard Poot Jzn., Scherpenisse 190 p; 2 Jan Poot, Scherpenisse 190; 3. Thijs Geuze, Scherpenisse 186 p; 4. Jan van Tig gele, Scherpenisse 181 p; 5. Maar ten Joppe, Scherpenisse 173 p. Klasse C: 1. Johan van Houdt, Scherpenisse 190 p; 2. Hermien Bijnagte, Scherpenisse 185 p; 3. Jan Bolier, Scherpenisse 183 p; 4. Rien Oostdijk, Scherpenisse 182 p; 5. Bram Lindhoud, Scherpenisse 181 p; 6. Johan de Graaf, Scherpe nisse 171 p; 7. Ad Hultermans, Scherpenisse 171 p; 8. Paul Schot kamp, Scherpenisse 169 p; 9. Dies Lindhoud, Scherpenisse 165 p; 10. Toon Goudzwaard, Stavenisse 160 P- Klasse D: 1. Corné v.d. Slikke, Scherpenisse 178p; 2. Merien Moerland, Scherpenisse 17lp; 3. Evert Goedegebuure, St.-Annaland 169 p; 4. Jaap Keur, St.-Annaland 169 p; 5. Nico Tijsse, Scherpenisse 159 p; 6. Huib Poot, Scherpenisse 149 p. Jeugd 1: 1. Gertjan Rijstenbil, Scherpenisse 88 p; 2 Ewout Goede gebuure, St.-Annaland 81 p; Jeugd 2: 1. Corné Lindhoud, Scherpenisse 90 p; 2. Pieter Poot, Scherpenisse 90 p; 3. Jan Willem Bijnagte, Scherpenisse 85 p; 4. Corné van Leeuwen, St.-Annaland 78 p; 5. Jacco Knuist, Stavenisse 75 p; 6. Harmen Koppejan, St.-Anna land 62 p; 7. L. van Popering, St.- Annaland 36 p. KARABIJN. Klasse A: 1. Mary Free, St.-Annaland 189 p; 2. Chris Boot, St.-Annaland 186 p. Klasse B: 1. Jan Verwijs, Scherpe nisse 188 p; 2. Leen Bijnagte, Scherpenisse 186 p; 3. Victor Cras, Scherpenisse 184 p. Klasse C: 1. Jurg v.d. Vlies, Scher penisse 186 p; 2. Hans Koese, Scherpenisse 185 p. Klasse D: 1Bart Reijngoudt, Scherpenisse 179 p; 2. Gabie Bo lier, Scherpenisse 178 p; 3. Eddy Anthonisse, Scherpenisse 170 p; 4. Paul Schotkamp, Scherpenisse 168 p; 5. Arno Moerland, Scherpenisse 163 p; 6. Levien Quist, Scherpenis se 137 p; 7. Bram Lindhoud, Scher penisse 131 p; 8. Berry de Graaf, Scherpenisse 114 p. PISTOOL. Klasse A+B: 1. Adrie Menheere, St.-Annaland 163 p; 2. Rien Dorst, Stavenisse 155 p. Klasse D: 1. Jurg v.d. Vlies, Scher penisse 142 p. Klasse E: 1Victor Cras, Scherpe nisse 160 p. Klasse F: 1. Corné v.d. Slikke, Scherpenisse 156 p; 2. Bart Reijn goudt, Scherpenisse 133 p; 3. Eddy Anthonisse, Scherpenisse 132 p; 4. Hans Koese, Scherpenisse 128 p. Overigens gaat het op wielergebied niet best in de gemeente. In Sint- Maartensdijk werd van een wed strijd afgezien en in Tholen was de deelname dermate bedroevend dat het comité het volgend jaar even eens voor gezien houdt. Alleen Oud-Vossemeer blijft zodoende op de wedstrijdkalender staan. Op toergebied vierde de Bidon het zil veren jubileum en huldigde oprich ter Koos v.d. Hoek die in al die ja ren 50.000 kilometer wegtrapte. Zijn tweede zege als junior was voor Joram Dees de mooiste in zijn nog prille carrière, want op tweede pinksterdag pakte de in Utrecht stu derende Tholenaar de titel van het KNWU-district Zuidwest. In Lage Zwaluwe bleef hij de concurrentie elf seconden voor. Enkele weken la ter moest hij bij het tijdrijden ge noegen nemen met het zilver, waar hij zich hier vooraf betere kansen had toegedicht dan voor de weg wedstrijd. Dees kreeg het afgelopen jaar de aanmoedigingsprijs van de gemeente Tholen en maakte die uit verkiezing dus waar. Bij de elite en neo's moest Peter Metske uit Oud-Vossemeer een deel van het seizoen laten voor wat het was doordat hij de ziekte van Pfeif- er onder de leden kreeg. In zijn ei gen woonplaats kwam hij wél in ac tie, maar miste evenals Marco van Haaften uit Stavenisse de beslissen de slag. In de ronde van Tholen staakte Van Haaften, de enige Thoolse deelnemer, moegestreden de strijd voortijdig. Johan van Dijke uit Scherpenisse werd in Vossemeer verrassend vierde bij de trimmers. De Thoolse sportvissers timmeren al een aantal jaren aan de weg. Bij Dis hoek op Walcheren sleepte Ilonka van Vossen dit najaar het Nederlands kampioenschap bij de dames in de wacht. Onverwacht, want ze kon te voren door haar werk weinig vissen en had bovendien na anderhalf uur wedstrijd nog helemaal niets aan de haak geslagen. Tijdens de naselectie in november plaatste de Oud-Vosse meerse zich voor het wereldkam pioenschap, dat later dit jaar in België wordt gehouden. Clarinda Rijnberg, eveneens lid van 't Scharretje, gaat ook naar het w.k. en de derde Vosse- meerse die zich plaatste is Miranda Koop van de Edelkarper. De nationale titelstrijd bij de heren leverde voor Sjaak Harthoorn van 't Scharretje een vijfde plaats op, Remi Lindhout van de Oosterscheldevissers uit Sint- Maartensdijk werd zesde. Bij de na- selectie voor het w.k. in België was Joram Dees maakte zijn aanmoediginsprijs in 2001 waar. Lindhout met een zevende plaats de beste, maar hij plaatste zich wél voor het Nederlands kampioenschap boot- vissen. Bij de korpsen werd Zeenaald 3 - met Vossemeerder Arjan Rijnberg in de gelederen - nationaal kampioen en mag daardoor op het w.k. uitko men dat in april in Domburg plaats vindt. Bij de jeugd was er op natio naal niveau zilver voor Govert v.d. Rhee uit Sint-Maartensdijk en brons voor Martijn Minheere uit Oud-Vos semeer. Bij het Europees kampioen schap van de sportvisbond Efsa in Gi braltar waren de Tholenaren het afge lopenjaar minder succesvol. Triatleet Jochem Kuzee uit Sint-An- naland moest het afgelopen jaar te rugkomen na een hersenvliesontste king. Op wedstrijden pakte hij vier tweede en twee eerste prijzen. Zo won Kuzee onder meer de duatlon van Westkapelle. Het nationaal kam pioenschap kwarttriatlon leverde een negende plaats op. Na zijn afstuderen in juli vertoonden Kuzees prestaties een opgaande lijn. Dat resulteerde er in dat de bondscoach hem selecteerde voor een wedstrijd in Palermo die meetelt voor de wereldranglijst, om internationaal ervaring op te doen. Tussen de wereldtop bereikte de Sint- Annalander daar een 29e plaats. In middels heeft Jochem Kuzee een baan van 20 uren, zodat hij de rest van zijn tijd aan zijn sport kan besteden. Met de selectie van de triatlonbond staat eind deze maand een trainings stage in Zuid-Afrika op het program ma en in april in Cyprus. De Oud-Vossemeerse schoonspring ster Renate Geuze kende eveneens blessureleed. Door rugklachten kwam ze aanmerkelijk minder aan wedstrij den toe dan normaal. Dat neemt niet weg dat ze op het nationaal kam pioenschap opnieuw de titel verover de op de toren en bijna de toplimiet haalde. Ook werd Geuze eerste op dat onderdeel bij de Utrechtse kringkam pioenschappen. Hoewel ze de selec tiewedstrijden moest laten schieten, mocht ze tóch naar een wedstrijd in Athene. En vorige week sprong ze in Las Palmas. „Het ging redelijk, maar niet super. Het kan beter", zegt de Vossemeerse die voor de derde keer tot Thoolse sportvrouw werd verko zen. Haar rugklachten zijn verdwenen en dus kijkt ze uit naar de selectie wedstrijden in februari. „Kijken wat ik dan kan halen", zegt ze nuchter. Op tumgebied was er individueel suc ces voor Bart de Wilde uit Sint-Maar tensdijk. Het jonge talent bereikte de halve finale van het nationaal kam pioenschap. Daar werd hij twaalfde - niet slecht in het debuutjaar op niveau 5C - en kwam 0,225 punten tekort voor de play-off om alsnog een finna- leplaats af te dwingen. Zijn broer Joost werkte aan herstel na een bles sure. En dat lukte aardige, gezien de tweede plaats met zijn groep op een nationale teamcupwedstrijd. In regio nale wedstrijden grossierde Benjamin van 't Hof uit Sint-Annaland in eerste prijzen op de toestelfinale: zes stuks. Bij de meisjes haalde Nancy Spek man van SHF als enige een eerste prijs in deze finale. Biljarter Rein van Nijnatten uit Tho len werd kampioen bandstoten in het district Roosendaal. Bij het kleidui- venschieten prolongeerde Peter o.d. Brouw zijn Thoolse titel. Christian van 't Hof werd voor de twaalfde keer Thools tafeltenniskampioen. Voetbalclub WHS heeft het con tract met trainer Johan Sulkers een jaar verlengd. De zesenveertigjari ge Dinteloorder is aan zijn eerste seizoen bezig bij de Sint-Anna- landse derdeklasser. Hij verruilde vorig jaar SPS voor WHS, omdat hij dat sportief een verbetering vond. „Voor de kerst hebben we het eerste half jaar geëvalueerd en dat werd van twee kanten positief bevonden", zegt WHS-voorzitter Sander Westdorp. De groen-witten draaien momenteel in de top van hun klasse mee. Sulkers heeft zelf een brede voetbalervaring, hij speelde betaald voetbal bij onder meer Willem II en Eindhoven. André Maas uit Wouw, die vorig seizoen derde klasser WHS uit Sint-Annaland verwisselde voor tweede klasser Rillandia, stopt al weef aan het eind van deze com petitie. Dan heeft hij maar één sei zoen vol gemaakt. De ambities van Maas reikten destijds hoger dan hij verwachtte bij WHS te kunnen waarmaken, maar ook het één klasse hoger spelend Rillandia heeft hem niet lang kunnen boei en. Prijsuitreiking samenspel in de Wellevaete. Zaterdagmiddag 26 januari worden in Sint-Annaland de prijzen uitgereikt aan de dui- venliefhebbers in rayon 6 (Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen- Duiveland) van Zeeland '96. De huldigingen in de diverse klassen worden afgewisseld door ver maak, een film, een drankje en een warm en koud buffet. Uitslag Tholen stad: 1. Mevr. R. Burrows/mevr. R. Nagtegaal 30 punten; 2. dhr. L. Soomers/dhr. J. Geuze 26 punten; 3. mevr. F. Schellinger/dhr. D. Schellinger en mevr. C. Wilsing/dhr. N. Moerker ken 24 punten; 4. mevr. Y. Ver kamman/dhr. M. v.d. Houten 18 punten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 9