Snert smaakt prima na wandeltocht 'Heemkundekring moet samenwerking zoeken' selijk nieuws De bijbel tot leven brengen AUTOSCHADE VERF NODIG? Laban Kapotte fiets? GRATIS In kaart gebracht Burgerzaken elke donderdag 's avonds open 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijdag 4 januari 2002 Lichten gestolen Avondgebed 2002 Families Bakkerus, Kale en Mellema S Oud-spelers Tholense Boys in actie Kerst plattelandsvrouwen Ongeval door sneeuw i Bestelauto gestolen Bedankt voor beroep Geen oud papier in Nieuwstraat Handwerkwinkel Waardering voor kerstzang Klaverjassen Buffet plattelandsvrouwen 4^1 Door gladheid in sloot Schapen gestolen Auto tegen lantaarnpaal Geslacht in eigen slagerij X Voor lekker vlees, mals en mager X moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Uijl beste biljarter IJzelcup bij Noad Oprichtingsbijeenkomst in Haestinge Op een bijeenkomst, dinsdag 22 januari in Sint-Maar tensdijk, moet duidelijk worden of er op Tholen voldoen de belangstelling is voor een heemkundige vereniging. Als dat het geval is, kan het tot de oprichting van een heemkundekring komen. Ruim een jaar na Sint-Philips- land zal dan de laatste witte vlek in Zeeland op dit terrein verdwenen zijn. Een werkgroepje bereidt een en ander voor sinds het najaar. Naast een toelichting op de plannen wordt deze avond ook een inleiding verzorgd over ko ninklijke bezoeken aan Tholen in het verleden. Elf dagen voor de bruiloft van kroonprins Willem-Alexander en Maxima leek dat de werkgroep een passend thema. I Tholen Van een personenauto in de Mach- teld van Gelrestraat werden vrijdag morgen omstreeks half zeven de kleine knipperlichten aan beide zij den gestolen. In de Rooms katholieke kerk wordt er woensdagavond om 19.30 uur een oecumenisch avondgebed geor ganiseerd, waarbij gelovigen uit verschillende kerken samen zullen komen voor gebed en het zingen van geestelijke liederen. Het avond gebed, dat op initiatief van de Ich- thuskerk vanaf 1994 wordt gehou den, zal vanaf 9 januari om de veertien dagen plaatsvinden. De bij eenkomsten duren ongeveer een half uur. Wij danken u hartelijk voor al uw goede wensen en hopen dat het jaar voor u uitzicht zal geven op een gezonde en zinvolle toekomst. Advertentie I.M. Tholense Boys organiseerde zater dag een vier-tegen-vier-toernooi, waarvoor zich 12 teams hadden in geschreven. Ook diverse oud-spe lers van Tholense Boys kwamen in actie, waaronder John Schot (PSV), Ad van Meel (RBC), Wilmer Kou semaker (NAC), Tom van Zundert (Halsteren), Erwin de Nijs, Siebe Nieuwkoop en Ronald Adams. De finale ging tussen het team van de familie Kousemaker en de familie Nieuwkoop. De Kousemakers won nen overtuigend met 5-0 en werden winnaar van dit gezellige toernooi. Tholense Boys houdt zaterdagmid dag om 17.00 uur haar nieuwjaars receptie in de kantine, waarbij de prijzen van de grote clubactie wor den uitgereikt en er afscheid zal worden genomen van enkele vrij willigers van de jeugdafdeling. GERARD POLDERMAN PROJECTINRICHTING BV vloerbedekking- marmoleum gordijnen - zonwering Luxaflex® raambekleding Van Besouw - Deja - Esco Forbo - Flotex - Desso - Interface Heuga - Nouwens Bogaers Sommer - Tufton Heuga Tegeltapijt v.a. 5,44 per m2 Erkend door de Centrale Branchevereniging Wonen Meanderlaan 32, Postbus 30, 4690 AA Tholen Tel. 0166-603589 Fax 0166-604867 Advertentie I.M. Traditiegetrouw was het kerstfeest van de plattelandsvrouwen sfeervol, warm en vooral gezellig. De ver sierde zaal en de stemmig gedekte tafels droegen daar zeker toe bij. Na de verwelkoming werd een grote variatie aan kerstliederen, gedichten en verhalen ten gehore gebracht. Dat vormde een passende omlijs ting voor het diner: meloen met ham als voorgerecht, het hoofdge recht in de vorm van koude schotels en de koffie met door de dames zelf gemaakt gebak als nagerecht. Rian Goedegebuure verzorgde de mu ziek. Bij de verhalen mag, zonder de anderen tekort te doen, de in breng van mevrouw Blaas - een van de oudste leden van de afdeling - niet onvermeld blijven. Na het voor lezen van haar kerstverhaal kwam ze met een alternatief Sneeuwwitje in Thools dialect. Het verhaal, dat volgens mevrouw Blaas dan wel niets met kerst te maken had maar zeker niet mocht ontbreken, viel bij zonder in de smaak. Na dit alles volgde de verloting van de, ook weer zelfgemaakte, kerststukjes die de tafels sierden. De opbrengst daarvan was om de onkosten van de avond te helpen dekken. Oud-Vossemeer Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Op de Krabbenkreekweg kwam donderdagmorgen omstreeks half twaalf een 24-jarige automobiliste met haar voertuig in een sneeuw- rand terecht, waardoor zij de macht over het stuur verloor. De auto kwam ondersteboven in een greppel tot stijstand. De vrouw klaagde over pijn in haar buik en en been en is voor controle overgebracht naar het ziekenhuis. Een 4-jarige kleuter, die ook in de auto zat, liep door het on geval alleen een tand in zijn lip op. De auto werd total-loss afgevoerd. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendracht sweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. In de nacht van zaterdag op zondag is er in de Crooswijck een bestel auto gestolen. Het betreft een witte Seat Terra met het kenteken VP-94- ZP. Op beide zijden van het voer tuig staat een afbeelding van een ja ger. Dominee G.J.N. Moens uit Goes heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente op hem had uitgebracht. Wij halen en brengen hem Kees Matthijssen Tweewielers Poortvliet, tel. 0166-617040 Advertentie I.M. De bewoners van de Nieuwstraat hebben van de zendingscommissie van de Gereformeerde Gemeente een brief gekregen dat met ingang van dit jaar de vrachtauto niet meer door de straat zal komen. Het oud papier wordt door de zendingscom missie altijd ingezameld met een oude vuilniswagen. 'Het is voor een vuilnisauto vrijwel onmogelijk om door de smalle Nieuwstraat te rijden', aldus de zendingscommis sie in hun mededeling. Eerder be sloot ook de gemeentelijke ophaal dienst om met de vuilnisauto de Nieuwstraat te mijden. Bewoners moeten sindsdien hun afvalcontai ners naar de hoeken van de straat rijden. Nu verzoekt men de inwo ners om ook het oud papier zelf naar de hoeken van de straat te brengen. Mevr. Baaij wil per 1 april in het voormalige bedrijfspand van schil der J. Quist aan de Voorstraat een handwerkwinkel openen. Daarmee vult ze het gat dat gevallen is door de sluiting van het Stofnest in de zelfde straat. „Jaren geleden ben ik al over een eigen winkel bezig ge weest, maar toen begon het Stof nest juist met hetzelfde idee. Nu de kinderen groter zijn, grijp ik de kans om het plan alsnog te verwe zenlijken. Ik doe het voor mijn ple zier", aldus mevr. Baaij, wier echt genoot directeur is van de School met de Bijbel. De sluiting van het Stofnest en inmiddels ook Hobby- plezier heeft het plaatselijk voor zieningenniveau verarmd. „We missen het Stofnest zo, hoor je van mensen die veel handwerken. Daar om probeer ik het gewoon. Ik hoop dat het voor ons dorp in een be hoefte voorziet. Dan hoeven de in woners niet meer voor elk klosje garen naar Bergen op Zoom." Mevr. Baaij gaat wol verkopen, borduurpakketten en alle fournitu ren, zoals knopen, e.d. Ze hoeft aan het pand van Quist weinig te veran deren. De eigen woning in de Bie- rensstraat staat inmiddels te koop en daarvoor zijn al veel liefhebbers geweest. De kerstzangavond trok vele zang- lustigen naar de hervormde kerk. Het Smalstads mannenkoor en het jongerenkoor 4-Him zongen in twee optredens ieder een zestal liederen. Het christelijk gemengd koor Lau- date Dominum onder leiding van dirigent D. Letzer bracht bij zijn- tweede optreden een mooie kerst suite ten gehore. Het jongerenkoor 4-Him onder leiding van H. Potap- pel-Van Veen werd instrumentaal begeleid door J. Krijger op key board en B. Nieuwenhuize op gi taar. Het Smalstads mannenkoor stond garant voor een fraaie uitvoe ring van het bekende stuk Cantique de Noël, waarin de dirigent C. van Dis als solist optrad met pianobege leiding van T. van Gurp. Op deze zangavond begeleidde M. Klavers- Wessels op het orgel de koorzang van Laudate Dominum en de sa menzang. Met het gezamenlijk zin gen van het Ere zij God werd de zangavond afgesloten. Na afloop kregen de koorleden in verenigings gebouw De Schuilplaats een kopje koffie aangeboden en bedankte de voorzitter van Laudate Dominum alle medewerkenden. Op dinsdag 8 januari start Laudate Dominum om half acht weer met de repetities, waarbij het koor hoopt dat men qieuwe leden kan begroeten. Sint-Maartensdijk De uitslagen van de clubcompeti tie van klaverjasvereniging De Pendelaars zijn: 1. J. van Gorsel 5683 punten; 2. L. Kampman 4897 p; 3. M. van den Berg 4778 p; 4. N. van Diggele 4757 p; 5. J. van Splunter 4502 p; 6. P. van Iwaar- den 4418 p; 7. J. van der Werf 4414 p; 8. J. van Zetten 4379 p; 9. R. van Putten 4329 p; 10. J. Guil- jam 4099 p en 11. M. van der Mo len 3681 punten. Aan de kerstviering van de platte landsvrouwen namen 47 dames deel. De voorzitter heette ieder een welkom en las het kerstevan gelie voor. Samen werden er be kende kerstliederen gezongen. Ook het eigen zangkoortje onder leiding van dhr. J. Westdorp trad op. Voor de kerstviering had fami lie Slager een buffet verzorgd. Tussen het eten door was er een muzikaal intermezzo door enkele leden van de muziekvereniging en werd er een gedicht voorgele zen. Na samenzang van enkele liederen bedankte de voorzitter iedereen voor deze kerstviering en overhandigde zij aan de fam. Slager en dhr. Westdorp als dank een kerststuk. Poortvliet Door de gladheid kwam een 21 -ja rige automobilist donderdagmor gen omstreeks kwart over acht op de Postweg in de sloot terecht. De bestuurder van de auto wilde ter hoogte van de Kadijk op het glad de wegdek een voor hem rijdende automobilist inhalen. Door de gladheid verloor hij echter de con trole over zijn stuur, waardoor hij met zijn auto in de sloot tot stil stand kwam. Door het eenzijdige ongeval raakte het voertuig zwaar beschadigd. In de Schakerloopolder zijn vorige week tussen woensdag en vrijdag uit een weiland 14 schapen en een ram gestolen. De waarde van de dieren bedraagt honderden euro's. Maandag 7 januari hoopt de zen ding oud papier op te halen vanaf 18.30 uur. Advertentie I.M. Op de Bram Groenewegeweg bot ste een 19-jarige automobilist za terdagavond tegen een lantaarn paal, waarna hij met zijn voertuig Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandagdinsdag en woensdag Varkenshielen 1 kg Spekblokjes 200 gr. Magere speklappen 1 kg ♦I ♦Rundergehakt 1 kg 4,- ♦Riblappen 1 kg 6,50 jRundersaucijzen 1 kg 4,20 Casselerrib 100 gram Schouderham 150 gram X Preparé 100 gram Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. in de sloot tot stilstand kwam. Ko mende uit de richting van Sint- Annaland verloor hij de macht over het stuur. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar zijn auto was zwaar beschadigd. Met een verschil van slechts een honderdste punt heeft J. Uijl de eerste helft van de onderlinge competitie van biljartvereniging Tolrust op zijn naam gezet. M. Uijl volgt hem direct op de tweede plaats. De tussenstand in de com petitie is: 1. J. Uijl, 2. M. Uijl, 3. A. Schot, 4. W. Bijl, 5. G. de Jon ge, 6. L. Bijl. 7. C. Nagelkerke, 8. A. Burgers en 9. M. Hage. Voor de zevende keer organiseert voetbalvereniging Noad '67 het IJ- zelcuptoernooi. Bij dit toernooi wordt er gestreden tussen de ver schillende seniorenteams en de A- jeugd van Noad. De wedstrijden worden vanaf kwart over een 's middags gespeeld. Om het klas- severschil tussen de deelnemers te compenseren, beginnen de lagere teams met een voorsprong hun wedstrijden tegen de hogere teams. Na het toernooi is er voor de deelnemers erwtensoep, waarna er een nieuwjaarsborrel wordt ge dronken. In de kantine wordt za terdagmiddag tevens de strijd om de darttitel beslist. Voor de halve finales hebben zich geplaatst: Danny Steijn, Kees Ligtendag, Corné de Frel en Patrick van Wes ten. Op vrijdagavond is er in de kantine voor jong en oud een dis- co-avond. VERVOLG VAN VOORPAGINA Naast de agrarische sector wordt de plattelandsontwikkeling hoog gewaardeerd. Ook daarin ziet het plan mogelijkheden voor de land bouwbedrijven. Bovendien kan op die manier de ruimtelijke kwaliteit van het buitengebied worden ge waarborgd. Wel wordt vastgesteld dat er buiten de landbouw steeds meer andere functies bijkomen in het buitengebied, zoals woning bouw en industrie, natuur en re creatie. Het hele buitengebied is nauwge zet in kaart gebracht. In een vuist dikke bijlage zijn de kaarten opge nomen waar op te zien is waar de gronden nu voor gébruikt worden en mogen worden gebruikt. Het plan is een product van velen: de gemeente, dienst landelijk gebied, ZLTO, het waterschap Zeeuwse Eilanden, Recron, Zeeuwse mi lieufederatie, natuurvereniging Tholen en de provincie. Een actieve manier om de bijbel tot leven te brengen. Dat wordt verstaan onder bibliodrama, waarover binnen kort een cursus begint in Tholen. Die geeft de deelnemers meer inzicht in de bijbel, maar ook in zichzelf. Bi bliodrama laat je op een speelse ma nier andere kanten van jezelf ontdek ken. Elke cursusavond wordt eerst een verhaal uit" de bijbel gelezen, waarna het in scène wordt gezet. Ver volgens wordt besproken waarom de deelnemers een bepaalde rol kozen, De afdeling burgerzaken van de ge meente is in de winter elke donder dagavond tussen 6 en 7 uur open (in plaats van eens per maand). De ver ruiming heeft te maken met de veran deringen bij het afgeven van reisdo cumenten. Sinds 1 oktober kunnen die namelijk niet meer meteen wor den meegenomen, maar moeten de aanvragers ze een week later persoon lijk afhalen. Op donderdagavond tus sen 6 en 7 uur is burgerzaken geopend voor het afgeven van reisdocumenten, rijbewijzen en documenten uit de ge meentelijke basisadministratie. Voor het doen van aangiften van geboorte of huwelijk is de avondopenstelling niet bedoeld. Daarvoor kunnen inwo ners op werkdagen terecht tussen 9 en 12 uur, en tussen half 2 en 3 uur (uit gezonderd maandagmiddag). wat de bijbel erover zegt en wat de deelnemers er zelf van zeggen. De cursus wordt gegeven op de dins dagen 22 januari, 5 en 19 februari en 5 maart, steeds van half acht tot half tien, in het NPB-gebouw aan de Ou- delandsestraat in Tholen. Ze wordt verzorgd door vicaris Schoenmakers van het bisdom Breda Aanmelden kan bij Marianne Zandbergen, tel. 0166-612465. Belangstelling voor vroeger is er vol op. Wie is er niet geïnteresseerd in de verhalen van ouders en grootouders over hoe het in hun jeugd was, hoe de dorpen op Tholen er toen uitzagen, hoe werk, opvoeding, school en kle ding in die tijd waren. De interesse blijkt wanneer er fotoboekjes ver schijnen over een plaats in vroeger tij den. Binnen een mum van tijd zijn ze grotendeels uitverkocht. Mensen koesteren hun verleden, hun herinne ringen. En dat is het waar heemkunde om draait: de geschiedenis van een streek en haar bewoners. Ontwikkelingen op allerlei gebied, het landschap en de veranderingen, de streektaal, oude ge bruiken, familiegeschiedenis, noem maar op. Dingen die het waard zijn om vastgelegd te worden voor de ko mende generaties. Het levend houden van de plaatselijke geschiedenis is dan ook het doel van een heemkunde kring. Deze vereniging zal zich op al le zeven woonkernen op Tholen gaan richten. „Om van start te gaan, vinden we dat tussen de 50 en 100 mensen lid moeten willen worden. Anders is een heemkundekring niet levensvat baar", zegt Kees de Koning uit Oud- Vossemeer. Hij vormt de werkgroep samen met Dieneke van Dijke en Leen Hage uit Sint-Annaland, Magda Geluk en Simon Nieuwkoop uit Tho len en Theo Korevaar uit Scherpenis- se. Gemeentearchivaris Hans Zuur deeg treedt als adviseur op. Volgens de werkgroep hoeft een heemkundekring andere soortgelijke organisaties niet in de wielen te rij den. Zo is op Tholen streekmuseum De Meestoof, er is een dialectwerk groep actief, een werkgroep genealo gie, een comité Heemschut (o.a. voor de open monumentendag), en de werkgroep historie en archeologie van het kon. Zeeuwsch genootschap der wetenschappen heeft Thoolse le den. „We kunnen elkaar aanvullen, samenwerking is belangrijk." Ideeën voor activiteiten zijn er volop in de werkgroep. Lezingen en excursies, een contactblad, een website. En voor actieve leden kunnen werkgroepen op allerlei terreinen gevormd worden: foto's, onderzoek publicaties. Verder wordt gedacht over activiteiten voor het onderwijs, bijvoorbeeld lesbrie ven, rondleidingen of puzzeltochten. „Dit kan natuurlijk niet allemaal in eens. Het zal geleidelijk gaan en af hangen van de interesses onder de le den. Maar er is genoeg dat de moeite van het onderzoeken en bewaren waard is." De werkgroep hoopt op een behoor lijke belangstelling voor de bijeen komst, die om half acht in Haestinge begint en gratis toegankelijk is. Me vrouw Boxhoorn uit Tholen houdt de lezing over de Oranjebezoeken. „Als het besluit tot oprichting valt, zullen statuten opgesteld moeten worden, bestuursleden gezocht en een officiële oprichtingsvergadering uitgeschre ven", geeft De Koning het vervolgtra ject aan. De dames Brusselaars en Van Wezel voorzagen de wandelaars in Vossemeer van snert. De warme erwtensoep smaakte de deelnemers aan de snerttocht in Oud-Vossemeer zaterdag avond prima. Want het was fris buiten, maar gelukkig hield de regen er nog voor het vertreksein mee op. De traditionele jaaraf sluiting van wandelsportclub Vosmeer trok 127 deelnemers en daarmee was de organisatie dik tevreden. Gezelligheid is een be langrijk facet bij deze tocht, die voor het hele gezin bedoeld is. Daarom doen er ook steeds veel kinderen mee. De lengte van de wandeling is erop afgestemd: een kilometer of zes en dan hoofdza kelijk door de straten van het dorp. Bovendien wordt in groe pen gelopen (80% schrijft tevo ren voor deze tocht in, wat de in deling vergemakkelijkt). Onder weg zijn er de nodige verrassin gen. Dit jaar werden de wandelaars vergast op een pannenkoek, drop en warme chocolademelk. En het thema - oud-Hollandse spelletjes - kwam ook aardig tot zijn recht. Zo was er centen gooien - plaatse lijk bekend als 'stuuke' - waar voor het bestuur vast de nieuwe eurocenten had aangeschaft, touwtje springen, hoepelen, stelt- of buslopen en darten. Op die manier bleven de wandelaars nog extra in beweging, én ze verza melden punten waarmee ze kans maakten op een prijsje bij terug komst. Gestart werd er met tus senpozen van tien minuten, om het wachten bij de spelletjes zo veel mogelijk te beperken. De tocht trok ook deelnemers uit an dere plaatsen op Tholen, uit Ber gen op Zoom en zelfs kwam een zevental wandelaars uit Roosen daal nadat ze over de tocht had den gelezen in het blad Libelle. Bij de jeugd waren er, bij terug keer in café Hof van Holland, prijzen voor Daan Linders, De- sirée van Poortvliet, Charley Hol, Björn Franken, Tijmen Bakker en Sandra Klippel. Alle andere kinderen mochten grabbelen. Bij de volwassenen ging - na loting - een attentie naar Dick Vaders, Chris de Neeff, Ko Havermans, Helma Verhees en Rien Wessels. Wandelsportelub Vosmeer heeft de kalender voor dit jaar ook weer rond. Op 27 mei begint de avondwandelvierdaagse in Oud- Vossemeer en op 17 juni die in Tholen, 6 juli is de dag van de ze- vendorpentocht en op 28 decem ber staat de snerttocht gepland. Zondag 6 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verheul, Amersfoort. 18.30 u. ds. Den Hoed, Sliedrecht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. drs. Lof. GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud Gastel. 17 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Van der Sluys, Nieuw- poort. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. evang. Pieper. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Elseman, Den Haag. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoffman, Bergen op Zoom. 18.30 u. ds. De Kievit, Zuidland. GEREF KERK 10 u. ds. Arensman, 's Gravenzan- de. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van der Sluijs. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Prins. 18 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek, Hendrik-Ido-Am bacht. 18 u. ds. Stam, Papendrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Den Ouden, Nederhe- mert. 14.30 u. ds. Lohuis, Scherpenisse. HERV. GEM. REHOBOTH 10 en 19 u. (bev. ambtsdr.) ds. De Goei. OUD GEREF GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lohuis. 14.30 u. ds. Simons. do 10 jan. 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kot, Borssele. 18 u. ds. Roodsant, Dirksland. GEREF KERK 10 u. ds. Van Rootselaar, Rhoon. 14.30 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Kunz, Sommelsdijk. 17 u. kand. Prins, St.-Annaland. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9/1 19.30 u. ds. v.d. Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze. Pak even uw THOLEN 4 jan. Nieuwjaarsreceptie Omroep Tholen, studio Voltstr., 20 u. 5 jan. Nieuwjaarsreceptie Tholense Boys, kantine 17 u. 10 jan. Informatieavond over borst voeding, Stoofstraat 8, 20-22 u. 12 jan. Willem Vermandere, Meul- vliet 20.15 u. 16 jan. Lezing Oranjehuwelijken door mevr. Boxhoom, Visnet 19.45 u. OUD-VOSSEMEER 8 jan. Bingo-spelletjesavond AVB, Vossenkuil. 8, 15, 22 en 29 jan. Koersballen An- bo, Vossenkuil 14 u. 11 jan. Feestavond 't Scharretje, café Hof van Holland 19.30 u. 12 en 19 jan. Uitvoering toneelver. Sint Joseph, Vossenkuil 19.30 u. SINT-ANNALAND Oliebollenactie Smash, 9-11 u. STAVENISSE 5 jan. Nieuwjaarsbal, de Stove 20.30 u. SINT-MAARTENSDUK 9 jan. Vergadering comm. middelen, gemeentehuis 19.30 u. 10 jan. Vergadering comm. alg. be stuur en welzijn, gemeentehuis 19.30 u. 14 jan. Vergadering comm. gem. ont wikkeling, gemeentehuis 19.30 u. BERGEN OPZOOM t/m mei Expositie A.M. de Jong (ver lengd), Markiezenhof, di t/m zo 11 u. t/m 6 jan. IJsbaan, Grote Markt, 10 u. 4 jan. Nieuwjaars operagala, De Maagd, 20.15 u. 5 jan De Notenkraker, De Maagd, 19 u. 8 jan. Montezuma's revenge, De Maagd, 20.15 u. 10 jan Anna-Wil Blankers, De Maagd, 20.15 u. 11 jan. Creme Fraiche, De Maagd, 20.15 u. 12 jan Les Contes d'Hoffmann, De Maagd 20.15 u. 15 jan. comedie Shirley Valentine, De Maagd, 20.15 u. +fihn+++film+++film+++fihn+ ROXY I: Lord of the rings - do t/m zo J6.45 en 20.15 u. en ma t/m wo HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Verweij, Bergen op Zoom, tel. 0164-256690. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeelan'd, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel0118-418395 PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u.,vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 3 t/m vrijdag 11 jan. donderdag 3 6.07-18.37 vrijdag 4 6.52-19.22 zaterdag 5 7.42-20.17 zondag 6 8.37-21.17 maandag 7 9.37-22.22 dinsdag 8 10.42-23.32 woensdag 9 11.52 donderdag 10 0.37-13.07 vrijdag 11 1.42-14.07 zo 6/1 4.57 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). 19.30 u. Harry Potter en de steen der wijzen (Ned. gespr.) - do t/m zo 13.45 u. en wo 14 u. ROXY II: Serendipity - do t/m wo 20 u. Minoes - do t/m zo 13.45 en 16.15 u. en wo 14 u. CINEM'ACTUEEL: Don't say a word - do 18.30 u„ vr t/m zo 18.30 en 21.30 u., di en wo 20 u. Harry Potter en de steen der wijzen (Ned. gespr.) do t/m zo 14 en 16.15 u„ wo 14 u. Harry Potter and the Phi losopher's stone - do t/m za 18.30 en 21 u., zo 18.30 u., ma en wo 20 u. At lantis, de verzonken stad - do t/m zo en wo 14 u. Minoes - do t/m zo 14 en 16.15 u„ wo 14 u. The discovery of heaven - do t/m zo 21.30 u„ ma t/m wo 20 u. The Others - vr en za 19 u., zo 21.30 u. Verrassingsvoorpremière - do 20 u. Moulin Rouge - zo 19 u„ ma en di 20.30 u. V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 2