Provincie Zeeland Statencommissies Slaapcomfort van Dijke opruiming bij interieur paauwe: oftewel, voor minder dan de helft! Nieuwjaars receptie 15 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijdag 4 januari 2002 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 1/2002 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Voorafgaand aan een vergadering van Provinciale Staten (PS) bespreken diverse Statencommissies onder andere de door Gedeputeerde Staten (GS) ingediende voor stellen. De commissievergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. In alle Statencommissies is er aan het begin van de vergadering spreekrecht voor het publiek. Woningbouw en bevolking Vrijdag 11 januari, van 16.00 tot 18.00 uur, houdt het provin ciaal bestuur een nieuwjaarsreceptie in het Statenzaal complex, Abdij 10, Middelburg. ledereen is van harte welkom. «Officiële Mededelingen Verkeer en Vervoer Tarieven collectief vraagafhankelijk vervoer - Erratum STEENGRILLEN Steengrillen 18,50 p.p. Uw adres voor het vernieuwen van uw zinken/koperen goten en afvoeren, bitumen en kunststof dakbedekking. Wij vertellen u gaarne welke meerwaarde wij aan onze werkzaamheden geven. m EVELANDER P— V voor een goede nachtrust Silvana Support norma QVeK Kaaistraat 27 - 4651 BL Steenbergen Telefoon 0167-566 511 deze opruiming begint op 2, 3,4 en 5 januari (levering direct, betaling contant in guldens of euro's) www.interieur-paauwe.nl Abdij Nieuws Welzijn De commissie Welzijn vergadert op maandag 7 januari om 9.30 uur. Een van de agendapunten is het projectplan Verdronken dorpen. Provinciale Staten (PS) hebben in december 2000 ingestemd met het oprichten van een monument voor verdronken dorpen. De Stichting Cultureel Erfgoed Zee land (SCEZ) heeft van Gedepu teerde Staten (GS) het verzoek gekregen een projectvoorstel te maken en daarin aandacht te besteden aan de geschiedenis van de verdronken dorpen. In het ambitieuze projectplan wordt nog geen plaats genoemd voor het oprichten van een monu ment. Verdronken dorpen zijn immers overal in Zeeland te vin den. Het hoeft volgens SCEZ ook niet om een op zichzelf staand monument te gaan. Door het begrip monument breder uit te leggen ontstaat ruimte voor min der voor de hand liggende sug gesties. Een ideeën/ontwerpwed strijd moet creatieve en vernieu wende elementen opleveren. In de vergadering worden verder de volgende voorstellen aan PS behandeld: Stimuleringsregeling zorgboerderijen, territoriale con gruentie hulpverleningsregio's, de nota's Integraal onderwijsbe leid en 'Bytes en bites in de Zeeuwse delta' en de 3e wijzi ging begroting 2002. Verkeer en Vervoer De commissie Verkeer en Vervoer vergadert op maandag 7 januari om 13.30 uur. Op de agenda staan het vervoersover- zicht PSD november 2001, de nota 'Bytes en bits in de Zeeuwse delta', doeluitkering regionaal verkeersveiligheidsbe- leid en subsidieaanvragen Zeeuws Coördinatiepunt Fiets (ZCF). Bij het ZCF is door de gemeente Kapelle een subsidie verzoek ingediend voor de aan pak van een gevaarlijke situatie bij de aansluiting van de Weg naar het Stomme kruis op de Dijkwelsestraat/Stationsstraat. In de periode 1995-1999 zijn hier tien ongevallen gebeprd. Door de ongevallen liepen zeven men sen verwondingen op. Vier daar van werden in het ziekenhuis opgenomen voor behandeling. De aanleg van een verhoogd pla teau op het kruispunt met de Stationsstraat en het uitbuigen van de Weg naar het Stomme kruis moeten leiden tot verbete ring van het zichtcontact en voor komt dat fietsers zich op de lin ker weghelft opstellen om over te steken. De kosten voor de aan passingen worden geraamd op 50.000,-. Het ZCF stelt voor om de helft hiervan te subsidië ren. Economie De commissie Economie verga dert op woensdag 9 januari om 15.30 uur. De commissie be spreekt het voorstel van GS om Technocentrum Zeeland een sub sidie te verlenen als bijdrage in de ontwikkel- en pilotfase van het project Ontdek Kastelen Ontdek Eiland. Deze projecten zijn er op gericht om leerlingen van basisscholen te interesseren voor techniek. Het Ontdek Kasteel is een speciaal ontwor pen meubel, bij het meubel horen een compleet lesconcept inclu sief materialen en lesmappen. De lesstof is voldoende om jaarlijks tien technieklessen te geven aan de kinderen van groep 1 tot en met 8. Het Ontdek Eiland is een centrale locatie in het gebouw van de Hogeschool Zeeland. Deze locatie is speciaal ingericht om te werken met grotere basis materialen of voor activiteiten die meer ruimte vereisen dan die van het Ontdek Kasteel. Ruimte, Milieu en Water De commissie Ruimte, Milieu en Water vergadert op vrijdag 11 januari, aanvang 9.00 uur. Even als in alle andere commissies worden hier de nota 'Bytes en bits in de Zeeuwse Delta' en de 3e wijziging begroting behandeld. Anderen agendapunten zijn: voor stel inzake landinrichting Den Inkel, PUP gebiedsgerichte inrich ting landelijk gebied, cofinancie ring Belvédère-project Volarisatie Staats-Spaanse Linie, stimulering vuilwatertanks aan boord van recreatievaartuigen, projectopzet risico-inventarisatie en risicokaart Zeeland, Monitoring woningbouw en bevolking 1990-2000 en bouwstenennotitie Veerse Meer. 9 Informatie De volledige agenda's en bijbe horende stukken van alle com missies liggen ter inzage bij het Informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. De informatie kan uiteraard ook worden verkregen via de website van de provincie Zeeland, www.zeeiand.nl. In het Streekplan Zeeland is als doelstelling opgenomen dat de groeitendens van de bevolking moet worden vastgehouden en worden versterkt. Uit het rapport 'Monitoring 1990-2000 woning bouw, bevolking' blijkt dat die doelstelling niet is gehaald. De groei van het stedelijk gebied is achtergebleven bij de verwach ting. Voor het landelijk gebied geldt het tegenovergestelde. De verhouding tussen toename van bevolking en woningbouw is per gemeente sterk afwijkend. De ene gemeente heeft veel ge bouwd en er nauwelijks inwoners bij gekregen, de andere heeft weinig gebouwd en toch veel meer inwoners gekregen. Het rapport wordt behandeld in de vergadering van de commissie RMW van 11 januari. Belangstellenden kunnen het rap port aanvragen bij het Informatie centrum van de provincie. V In een eerdere mededeling is voor het CW-vervoer in België een tarief genoemd van €3,4 per zone. Dit moet zijn €3,3 per zone. Zoekt u een gezellig restaurantje om lekker lang te genieten van het Bel dan restaurant 'De drie zwaantjes' te Putte. Reserveringen: tel. 0164-603650 Klein vakkundig geschoold team. Landelijk erkend installatiebedrijf. Lid VNI INSTALLATIEBEDRIJF LJ O® Gas, water, C.V., dakbedekking en zink- en loodwerk Gladiolenstraat 24 Tel. (0166) 66 28 76 4695 HS Sint-Maartensdijk Fax (0166)66 40 97 ^0 X SIAAPSYS1EMEN 's maandags gesloten Zuidweg 20A, Zonnemaire. Tel. 0111-401318 Maandag gesloten vrijdagavond koopavond opruimingsvoorwaarden: contante betaling in guldens of in euro's, levering direct en ruiling van opruimings-ortikelen is niet mogelijk!

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2002 | | pagina 15