^9r/^n Protestanten wisselen elk jaar, pastoor blijft steeds dezelfde Kortingen tot 60% Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijdag 28 december 2001 m Garages Garnalenstraat Lantaarnpaal Bolwerk Rommelpotfestival Auto tegen verkeerslicht Passage viert Kerst Mabelis in cliëntenraad Vrachtwagen tegen auto Aanrijding op kruising Kerstdiner vrouwenbond Kerst op Die Heenetrechtschool Kerstspel in teken van vrede Hommel beste biljarter Driemaal twee is zes teveel bij Sint Joseph Botsing bij Veilingweg Afwisselende kerstzang t Geslacht in eigen slagerij om 16.00 uur GESLOTEN! Oud- en Nieuwjaarstip: Wij wemsei u een gezellige Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Kerstmarkt voor goed doel Talentenshow Sla nu uw slag eindejaarsopruimintj Wij wensen u allen een gelukkig nieuwjaar Kinderen zondagsschool nemen afscheid Veel schade na botsing Kinderdisco Vergunning bouw woning Nieuwe directeur De Rieburch Middelburg heeft weer burgemeester De gemeente Tholen gaat bestuurs dwang toepassen om een oplossing voor de verpauperde garages aan de Garnalenstraat af te dwingen. De ge meente stapt naar de rechter omdat het reguliere overleg met de econo mische en de juridische eigenaar van de garages niets oplevert. In de commissie gemeentelijke ontwikke ling stelde J.P. Bout vorige week vragen over de al jaren slepende kwestie. Bout zei bevreesd te zijn dat de gemeente aansprakelijk wordt gesteld voor letselschade, als ie mand door bijvoorbeeld afhangende dakranden verwondingen oploopt. Wethouder W.C. van Kempen kon Bout op zijn wenken bedienen. De bestuursrechter moet een eind ma ken aan de impasse tussen de ge meente en de andere partijen. l wr Wethouder K.A. Heijboer heeft on langs samen met hoofd openbare' werken W. A. Blaas, een kijkje ge nomen bij de lantaarnpaal aan het Bolwerk. Een bewoner kreeg de paal plompverloren voor haar huis geplaatst en zit nu tegen haar zin in het volle licht. Zij schreef een brief over de kwestie naar de gemeente. De bevindingen van Heijboer en Blaas moeten leiden tot een ambte lijk advies. E. Frigge-Hogesteeger informeerde vorige week in de commissie gemeentelijke ontwikke- ling naar de voortgang van de zaak. "'"Volgens M.A.J. van der Linde (Pv dA) is er meer aan de hand dan en- kei een lantaarnpaal op een onge lukkige plek. „Er is geen overleg met de buurt in dit soort zaken. Dat is het probleem van de commissie. 'Daarover wilden we duidelijkheid. Tot op heden is daar niets van te recht gekomen." Volgens A.L Piet (CU) is het niet nodig om te over leggen over een lantaarnpaal. Wel moet er bij geconstateerde overlast adequaat worden opgetreden, meent hij. J. van den Donker (D66) vond dat er bij wezenlijke veranderingen -bij het plaatsen van lantaarns wel (Iegelijk overleg moet zijn met de _direct betrokkenen. Heijboer zei eerst in het college een standpunt hierover te willen bespreken. - 'iTl De donateursactie van de stichting Stad heeft inmiddels al 600 leden op geleverd. Door de steun van de inwo- ners hoopt de stichting weer diverse activiteiten voor de gemeenschap te organiseren. Op oudejaarsdag wordt er voor de vijfde keer een rommelpot festival gehouden. Onder begeleiding van De Klienkers worden er om elf uur door de schooljeugd oudejaars- liedjes gezongen. Er zal een rondgang door het centrum worden gemaakt, waarbij enkele winkeliers de deelne mers hopen te verrassen. Ook krijgt iedere deelnemer een oliebol en maakt men kans om een prijs te win nen bij een verloting, 's Middags om ""drie uur zijn de kinderen gevraagd om ook in zorgcentrum Ten Anker met de rommelpot langs te komen. Een 19-jarige inwoner botste maan dagmiddag met zijn auto aan de Rei- rfierswaalseweg tegen de paal van de Verkeerslichten. Komende vanaf Poortvliet wilde de bestuurder af remmen voor de T-kruising met de Reimerswaalseweg, maar doordat zijn wielen blokkeerden verloor hij de controle over zijn voertuig. Tegen een paal van de verkeerslichten kwam de auto tot stilstand. Door de "botsing raakte de auto aan de voor zijde zwaar beschadigd. Voor de kerstviering van de Passage kwamen 71 dames naar het Visnet, dat voor deze bijeenkomst was ver sierd met fraaie bloemstukken. Me vr. van Heemskerk opende de avond met gebed, waarna de kerstliturgie werd gevolgd met als thema 'Op weg naar Bethlehem'. Met declama tie door verschillende leden van de Passage, het voordragen van gedicht- Ten en samenzang van kerstliederen stond men stil bij de geboorte van de Heere Jezus Christus. In de pauze werd er een broodmaaltijd genuttigd. Het eigen Passage-koor onder lei ding van D. Letzer hervatte het pro gramma met het zingen van een ze stal liederen, waarna er een kerstverhaal werd verteld. De avond werd afgesloten met dankgebed en het zingen van het 'Ere zij God'. De liederen werden op het orgel bege leid door mevr. Hage-van de Velde. Bij het naar huis gaan kregen alle le den een attentie aangeboden. Dhr. Mabelis is namens de aanleun- 'woningen gekozen in de cliënten raad van Ten Anker. Voorzitter daar van is O. Huiskamp. De cliëntenraad heeft zich het afgelopen jaar o.a. ge bogen over de vrij ingrijpende veran deringen in de top van het zorgcen trum, waarbij nogal wat mensen zijn 1 gegaan en gekomen. Oud-Vossemeer Aan de Leguitsedijk vond donder dag omstreeks 15.15 uur een fronta le aanrijding plaats tussen een vrachtwagen en een bestelauto. Een 27-jarige inwoner van Veere week met zijn bedrijfsauto onvoldoende naar rechts uit, waardoor hij tegen de tegemoetkomende vrachtauto botste. De 27-jarige Bergenaar, die de vrachtwagen stuurde, had de be stelwagen al zien naderen en stond op het moment van de aanrijding al stil. Beide voertuigen liepen door de aanrijding schade op. Op de kruising Hogeweg/Rijke- buurtseweg was er vrijdagmiddag omstreeks half vijf een aanrijding tussen twee auto's. Een 73-jarige in woner wilde linksaf de Rijkebuurt- seweg ingaan, maar had niet in de gaten dat hij juist aan de linkerkant werd ingehaald door een 47-jarige inwoner van Goes. Beide voertuigen liepen door de aanrijding schade op. De algemene vrouwenbond organi seerde voor haar leden een kerstdi ner. De 28 dames nuttigden eerst een garnalencocktail of pasteitje en kre gen vervolgens groentensoep. Voor het hoofdgerecht kon men kiezen uit een schnitzel, kipfilet of een biefstuk met stroganofsaus. Het geheel werd omlijst met een garnituur van diverse aardappelgerechten, broccoli, wor- teljes, salade en stoofpeertjes. Als nagerecht was er ijs met aardbeien. Na afloop van het kerstdiner werd er nog een verloting gehouden. In het afgelopen jaar zag de algemene vrouwenbond haar ledental groeien tot 36 dames. De eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar is op dinsdag 8 ja nuari. Op deze avond zal er een bin go worden georganiseerd. Als afsluiting van het eerste deel van het schooljaar organiseerde Die Hee netrechtschool op de laatste donder dag voor de vakantie de kerstviering. Voor het eerste gedeelte van de kerstfeest kwamen de leerlingen in hun eigen lokalen bij elkaar. De teamleden en de leden van de oude- renraad hadden de lokalen vooraf in kerststemming gebracht. In de klas kregen de kinderen een verhaal te horen, werden er liedjes gezongen en werd er een gezelschapsspel gedaan. Ondertussen maakten de leden van de ouderraad alles in gereedheid voor de gezamenlijke kerstmaaltijd. De kinderen lieten zich het buffet goed smaken. Na de maaltijd werd het kerstverhaal 'Het meisje met de zwavelstokjes', door enkele leer krachten nagespeeld. De leerlingen genoten van deze voorstelling. Aan het einde van de kerstbijeenkomst verzamelden de kinderen zich op het schoolplein rondom een aantal opge stelde vuurkorven en werden er di verse kerstliederen gezongen. In de Vossenkuil voerden de leerlin gen van de St.-Anthoniusschool don derdagavond een kerstspel op. De be langstellenden werden in de zaal verwelkomd door muziek van een sa mengesteld schoolorkest. Na het ope ningswoord van dhr. Soffers werd het kerstspel 'Buiten bereik' opgevoerd. Hierin werd tot uitdrukking gebracht dat niet ieder kind in deze wereld kan genieten van vrijheid en vrede. Con ey, een kindsoldaat uit Soedan, illus treerde dit tijdens de uitvoering. Zij verliest haar ouders door oorlog en komt als soldaat aan eten. Als de ge neraal het kerstverhaal vertelt, vragen de kindsoldaten zich af waar de enge len nu zijn die de boodschap van vre de komen vertellen. Zij kunnen in hun omstandigheden alleen maar over de vrede dromen. Als de gene raal klaar is met zijn verhaal, beslui ten de jonge soldaten om te stoppen met vechten. Als symbool steken ze een roos in de loop van hun geweer. De voorstelling werd afgesloten met een lied, waarin de hoop op vrede centraal stond. Voorafgaande aan het kerstspel had den de leerlingen van de school in de eigen klas een kerstmaaltijd genut tigd en werden er 's morgens enkele fraaie kerststukjes gemaakt. Na de eerste helft van de competitie staat Karei Hommel bij biljartvereni ging De Treffers aan de leiding. Hij behaalde in 13 partijen 124,59 pun ten. Op de tweede plaats staat P. Vis met 124,35 en derde is C. Burgers met 122,77 punten. Henk Hommel speelde met 13 beurten tot dusver de kortste partij en Jos Hommel maakte met 18 caramboles de hoogste serie. Uitslagen tweede bekerronde: P. Vis- A. van Daalen 10-7,33; J. van Daa- len-C. Burgers 9,04-10; B. den Hol- lander-H. Hommel 7,94-10. Voor de clubcompetitie won K. Hommel in een inhaalduel met 10-7,5 van A. van Daalen. Toneelvereniging St. Joseph geeft op zaterdag 12 en 19 januari een uitvoe ring van het stuk 'Driemaal twee is zes teveel' in De Vossenkuil. Het En gelse toneelstuk werd in het Neder lands vertaald en bewerkt door John Lanting. De klucht speelt zich af in een woonkamer en in een slaapka mer en kenmerkt zich door vele bui tenechtelijke uitspattingen. De regie van het stuk is in handen van Geert Uytdewilligen. De generale repetitie van het toneelstuk is zatermiddag 12 januari om 14.00 uur voor de bejaar den en de leden van de zonnebloem afdelingen. Kaarten voor de uitvoe ringen zijn dit jaar alleen verkrijg baar via de voorverkoop. Op de T-splitsing Oude Zeedijk/ Veilingweg vond maandagmiddag omstreeks vijf uur een aanrijding plaats tussen een bedrijfsauto en een personenwagen. De bedrijfs auto kwam vanuit de richting Oud- Vossemeer en wilde linksaf de Vei lingweg inslaan, maar verleende geen voorrang aan een tegemoetko mende 46-jarige automobilist. Door de aanrijding werd de personenauto geheel vernieuwd, terwijl de be drijfsauto ook schade opliep. D.V. woensdag 2 januari wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Voor de kerstzangavond van de geza menlijke koren was grote belangstel ling. Het hervormde kerkgebouw, waarvan de bovengalerijen aan de zijkant gesloten waren, was op de avond voorafgaande aan het kerst feest bijna geheel gevuld. Ook de or ganisatie was door de grote opkomst verrast en kon niet alle belangstel lenden meer van een programma boekje voorzien. Met een gezamen lijke uitvoering van alle koren van het bekende kerstlied 'Komt allen te zamen', dat werd afgewisseld door samenzang, werd de toon voor deze avond gezet. Ds. P.C. Hoek opende de avond met gebed en hield een korte meditatie naar aanleiding van de lofzang van Maria. Het kinder koor Soli Deo Gloria onder leiding van Heieen Troost zong vervolgens een drietal liederen. Het jongeren koor Young Voices bood de aanwezi gen weer een geheel ander repertoi re. Zij vertolkten de kerstboodschap met drie Engelstalige liederen, waar bij Marlies Menheere vooraf in het kort de inhoud doorgaf. Het mannen koor Door Eendracht Verbonden liet weer meer traditionele klanken ho ren, waaronder bewerkingen van componist W. van Galen van de lie deren 'Heerlijk klonk het lied der en gelen' en 'Een rose fris ontloken'. Minder bekend was het lied 'Chris tus is geboren', waarbij een lange o- klank dit lied vol romantiek ken merkte. Het gemengd koor VZOS oogstte waardering met een uitvoe ring van enkele stukken uit de Deut sche Messe van Franz Schubert, waarbij er voor was gekozen om voor de meeste nummers de Neder landse uitvoëring te kiezen. Vervol gens klonk het mooie lied 'In het midden van de tijd', wat ook het the ma was van deze zangavond. Bij het lied 'Want een Kind is ons geboren' verleende ook het kinderkoor zijn medewerking door als tegenzang 'Nu sijt wellecome' te zingen. Met het traditionele 'Stille Nacht' sloot VZOS haar uitvoering af. Na een dankwoord en gebed van ds. Hoek werd staande het 'Ere zij God' ge zongen. De koor- en samenzang werd op het orgel begeleid door Leen Heijboer en Lené de Graaff. Bij het optreden van het jongeren koor Young Voices speelde Chris Krijger op keyboard enWillem Jan de Voogd van der Straaten op gitaar. Het mannenkoor DEV moest na de zangavond direct naar St.-Maartens- dijk om medewerking te verlenen aan de kerkdienst van de Rehoboth- gemeente. Enkele dagen eerder trad het mannenkoor op bij een evangeli satieavond in Antwerpen. Vrijdag, zaterdag en maandag I I ♦Soeppakket ♦Kuikenbouten 1 kilo 6,75 4,50 Boterhamworst 150 gram Eigen gekookte ham 100 gram Jonge gesneden kaas 150 gram Heerlijke saucijzenbroodjes, gevulde stokbroodjes, bamiballen, kip-drummets, paté's, gourmet-, fondue-, steengrill-, hapjes- en saladeschotels. Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. De kinderen van de De Casembroot- school waren de afgelopen weken druk in de weer om allerlei voorwer pen te maken voor de kerstmarkt. Tijdens vier dagdelen konden zij di verse workshops volgen bij de leer krachten. Met de steun van veel hulp moeders werden dat een groot succes; raamhangers, mobiles, kerst koekjes, christmas-crackers, kerst stukjes, kalenders, servetringen van brooddeeg, kerstballen, kerstkaarten, kerstpotloden en nog veel meer kerst artikelen werden door de kinderen gemaakt, met het doel ze te verkopen op de kerstmarkt. Deze markt ver ving de traditionele kerstmaaltijd. Het idee was uitgewerkt door leer kracht Diana Verkerke en donderdag avond ging op het schoolplein deze markt van start. Met partytenten, sfeerverlichting, lampionnen en heel veel dennengroen, verzorgd door me vr. Geluk, was het plein omgedoopt tot een winterlandschap. Zelfs de kerstman kwam een kijkje nemen, zodat de kinderen met hem gezeten in zijn arreslee op de foto konden. Met paard en wagen van Arie Weijler kon een rit door het dorp gemaakt worden. Midden op het schoolplein stond een enorme kerstboom waaruit men verlotings-kerstballen kon ha len, op de rommelmarkt konden o.a. tweedehands schaatsen worden ge kocht en in diverse stands werden de zelfgemaakte spulletjes van de kinde ren verkocht. Een kinderkoor en blokfluitleerlingen zorgden om de beurt voor de muzikale omlijsting, maar ook aan de inwendige mens was gedacht; snert, broodjes worst, warme chocolademelk en glühwein gingen er goed in. Een lampionop tocht sloot de drukbezochte kerst markt af. Een tiental muzikanten van Accelerando begeleidde de kerstman en kinderen met hun ouders, opa's, oma's en andere belangstellenden door een aantal straten in de omge ving van de school, waarna de lange stoet eindigde op het schoolplein. De helft van de opbrengst van ƒ1750,- netto gaat naar een humanitair pro ject in het Afrikaanse Djibouti. Setal- lander Cees Goedegebuure, in juni van dit jaar nog betrokken bij de in zamelingsactie van schoolspullen, zorgt er deze keer voor dat van het geld medicijnen voor de schooljeugd in Djibouti worden aangeschaft. Vrijdagmorgen nuttigden de kinde ren op school een kerstontbijt en 's middags begon voor hen de kerstva kantie. Op de huwelijksdag van kroonprins Willem Alexander en Maxima orga niseert voetbalvereniging WHS sa men met muziekvereniging Accele rando 's avonds een oranjebal in de Wellevaete. Naast muziek van een dansorkest en drive-in wil men op deze avond ook een 'Setallandse ta lentshow' houden. Iedereen van 12 jaar en ouder wordt opgeroepen om alleen of in groepsverband geduren de maximaal vijf minuten een op treden te geven. Zo kan men zingen, vertellen, dansen of musiceren. Er zal een jury zijn die de talenten gaat beoordelen. Aan iedere deelnemer wordt door de organisatie een aan denken beloofd. Deelnemers aan de talentenshow kunnen zich tot maan dag 14 januari aanmelden bij Ina Rijnberg (652239) of Petra Goede gebuure (652402). vV. L 3 Voorstraat 30 St.-Annaland Tel. 0166-652115 Advertentie I.M. Met gedichten, declamatie en zang vertolkten de kinderen van zondags school De Zaaier op Tweede Kerst dag het kerstevangelie in de her vormde kerk. Onder het zingen van het lied 'Komt allen tezamen' kwa men de ruim 100 kinderen het kerk gebouw binnen. Voor diverse van hen was het een bijzondere bijeen komst, omdat deze kerstviering ook in het teken stond van hun afscheid. Een twintigtal leden van tienerclub 'De Zaaier' kreeg bij het afscheid van ds. P.C. Hoek persoonlijk een jeugdbijbei overhandigd en werd te gelijkertijd uitgenodigd om na de kerstvakantie de catechisaties te ko men volgen. De afscheid nemende kinderen zongen het lied 'Heere maak mij Uw wegen bekend', waar na de aanwezigen hen Psalm 17 vers 4 staande toezongen. Bij de kerstfeestviering hadden alle kinderen een inbreng. Dit keer was er geen aparte vertelling van een bijbelverhaal. Met declamatie en het lezen van enkele bijbelgedeelten stonden de kinderen stil bij de kerst geschiedenis. Tussen de declama ties door vertelde meester Leo Zoon over de schepping en de zondeval van de mens en de verlossing die er is door de geboorte van de Heere Jezus. Mevr. Prins vertelde een vrij verhaal. Met het staande zingen van het 'Ere zij God' werd de kerstfeest viering afgesloten. De kinderen van de zondagsschool kregen als ge schenk nog een leesboek mee en ook waren er nog fruitzakken. Stavenisse Op de kruising Scheldseweg/Kerk- weg vond maandagmorgen om streeks kwart over elf een aanrij ding plaats tussen twee auto's. Een 53-jarige bestuurder verleende geen voorrang aan een voor hem van rechts komende auto, die be stuurd werd door een 61-jarige in woner. Deze klaagde na de aanrij ding over pijn op de borst en hield aan de botsing ook een bult op zijn hoofd over. Uit de andere auto liep een 49-jarige meerijdende vrouw gekneusde ribben op. Door de aan rijding waren beide voertuigen zwaar beschadigd. Gymvereniging Kwiek organiseert vanavond (vrijdag) voor de kinde ren van 6 tot 14 jaar in dorpshuis De Stove een kinderdisco. De aanvang is om half acht en de muziek stopt om elf uur. De provincie heeft vergunning ver leend aan bouwbedrijf Van Prooij- en voor de bouw van een woning met garage aan de Wilhelmina- straat 30. Aan bouw- en renovatie team Vlaardingen BV is vergun ning verleend voor het legaliseren van twee recreatiewoningen aan de Dijkweg. Sint-Maartensdijk De 33-jarige J. Pas wordt met in gang van 1 maart 2002 de nieuwe directeur van de openbare basis school De Rieburch. Hij is nu werkzaam als directeur aan een Is lamitische basisschool te Breda. Dhr. Pas woont met zijn vrouw en twee kinderen in Roosendaal. De huidige directeur dhr. W.J.J. Bre vet, die gebruik maakt van de F.P.U.-regeling, is ruim 37 jaar werkzaam geweest op De Rieburch. ZIE VERDER PAGINA 5 Ruim 300'belangstellenden bezochten in Haestinge de volkskerstzang van Euterpe en het Smalstads mannenkoor. De jaarlijkse volkskerstzang In Sint-Maartensdijk trok zater dagavond ruim 300 bezoekers. Dat waren er meer dan vorig jaar. De samenkomst voor men sen met verschillende kerkelijke en niet-kerkelijke achtergrond is een poging om een bijdrage te le veren aan het 'samen geloven in en werken aan een betere toe komst', zei T. van Gurp van het Smalstads mannenkoor aan het eind van de avond. De kerstzang met muziekvereni ging Euterpe en het mannenkoor beleefde het vierde lustrum. Zo als gewoonlijk waren er verschil lende overdenkingen. Dit keer van burgemeester W. Nuis, pas toor A.J. van den Brüle, drs. H. Eversdijk en G. Steketee. Terugkijkend op de periode van 20 jaar zei Van Gurp dat er drie burgemeesters medewerking ver leenden. Dat er vanuit de protes tants-christelijk hoek steeds een vertegenwoordiger was, en een tje uit de rooms-katholieke hoek. De protestanten wisselden elk jaar, maar pastoor Van den Brü le niet, zei Van Gurp. „Hij deed 20 jaar geleden al mee en stond zijn plaats niet meer af. Ik weet waarom. Wij lieten hem niet gaan. Een man waarvan je iede re keer denkt: dadelijk hreekt ie. Maar niks daarvan." De 80-jarige pastoor kreeg een applaus en na afloop een fles miswijn. Van den Brüle bedank te de zaal en sprak het dankge bed uit. Samen werd Ere zij God gezongen, het lied dat 2000 jaar geleden al klonk over de velden van Efrata, zo vertelde gastspre ker en Eerste-Kamerlid Evers- dijk uit Rilland. Maar God wordt nu niet meer algemeen geëerd, zei hij. „Met de kerst zit de kerk vol, maar op gewone zondagen kun je in veel kerken een kanonskogel afschieten zon der iemand te raken." Naast het menselijk falen is er volgens Eversdijk ook een Hemelse boodschap: „God heeft ons Zijn zoon gegeven om ons mensen nu al 2000 jaar lang te bemoedigen, op te beuren, te troosten en de weg te wijzen." Zondag 30, maandag 31 decem ber en dinsdag 1 januari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Heij, Krimpen a/d IJs- sel. 18.30 u. ds. Van Dijk, Ridderkerk, ma 19 u. ds. Den Ouden, di 9.30 u. ds. Den Ouden (bev. ambtsdr.). HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. drs. Lof. ma 19 u. drs. Lof. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 17 u. ds. Vlaardingenbroek, Rotter dam. ma 19 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel, di 10 u. ds. Broere (gez. dienst met Poortvliet). CHR. GEREF. KERK zo 10 en 18.30 u. ds. Bos, Genemui- den. ma 19 u. ds. Van der Zwan. di 9 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. ma 19 u. ds. De Jongste, di 10 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst ma 19 u. reg. viering in Tholen. di 11 u. reg. viering in Halsteren. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. De Goei, St.-Maartens- dijk. 18.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk, ma 19 u. dhr. Verbruggen, Tholen. di 10 u. dhr. Verbruggen, Tholen. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Ytsma, Roosendaal ma 19 u. Mw. Koppenaal van Put ten, Stellendam. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bos. ma 19 u. ds. Van der Zwan. di 11 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ma 19 u. leesdienst. di 10 u. leesdienst. R.K.-KERK zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Kunz, Sommelsdijk. 18 u. ds. Groenendijk, Bruchem. ma 19 u. ds. Hoek. di 10 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 19 u. leesdienst. di 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. ma 19 u. leesdienst. di 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Van Lingen, Oude Ton- ge- 18 u. ds. Hoek, Hendrik-Ido-Am- bacht. ma 19 u. ds. Kommers. di 10 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 19 u. leesdienst. di 9.30 leesdienst. SINT-MA ARTENSDIJ K HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. kand. Klok, Katwijk aan Zee. ma 19 u. kand. De Groot, Bleskens- graaf. di 9.30 u. kand. Zoet, Maartensdijk. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. ds. Oberink, Bruinisse. 19 u. ds. Bijl, Middelburg, ma 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. ma 19 u. leesdienst. di 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 19.30 u. leesdienst. di 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Budding. ma 19 u. ds. Lohuis. di 9.30 u. ds. Lohuis, (bevestiging ambtsdragers). GEREF. GEM. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u.leesdienst. ma 19.30 u. ds. Bruge. di 9.30 u. ds. Brugge. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. ma 19 u. ds. Van der Sleen. di 9.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE zo 10 en 18 u. ds. Van Kooten, Montfoort. ma 19 u. ds. Blom. di 10 u. ds. Blom (bev. ambtsdr.). GEREF. KERK zo 10 u. ds. Snouter, Rhoon. 14.30 u. ds. Lolkema, Roosendaal. ma 19 u. ds. Broere. di 10 ds. Broere (gezam. dienst in Tholen). GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ma 14.30 u. stud. Verschuure, Gouda. di 10 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Klein. 17 u. ds. Vergunst, Ridderkerk. ma 19 u. ds. Klein. di 9.30 u. ds. Klein. GEREF. GEM. zo 9.30 leesdienst. 15 u. ds. De Jongste (oudejaars- dienst). di 9.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. ma 19.30 u. leesdienst. di 9.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. ds. Boersma. ma 17 u. ds. Ten Cate, Bergen op Zoom. HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP za en zo tel. 0164-614034. di tandarts Van Veenendaal, Bergen op Zoom, tel. 0164-243476. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., Iel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Vrijdag 28 december t/m vrijdag 18 aug. vrijdag 28 1.37-14.02 zaterdag 29 2.27-14.47 zondag 30 3.12-15.32 maandag 31 3.57-16.17 dinsdag 1 4.37-16.57 woensdag 2 5.22-17.47 donderdag 3 6.07-18.37 vrijdag 4 6.52-19.22 vm 30/12 11.42 u.VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Middelburg heeft een nieuwe bur gemeester. Met ingang van 16 ja nuari volgt mr. J.M. Schouwenaar de eerder dit jaar ontslagen Spahr van der Hoek op. De 54-jarige Schouwenaar, lid van de VVD, is nu nog eerste burger van Maars- sen in Utrecht. Hij was eerder bur gemeester in Venhuizen en in Cas- tricum, daarvoor beleidsadviseur van de gemeente Tubbergen en hij begon zijn carrière bij de marine. Schouwenaar is rechter-plaatsver- vanger strafrecht bij de rechtbank van Amsterdam, voorzitter van de fietsvereniging DOF en mede-au teur van het leerboek Staatsinrich ting Nederland. In Zeeland zal hij, als burgemeester van de hoofd stad, korpsbeheerder worden van de politie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2