THOLEN Buys Partners b v DE Schipper Accountants wensen u een voorspoedig nieuwjaar THOLEN Van Pijkeren Van Leeuwen Deffotm TJtL CONCORDIA A.V.O.-voetverzorging HAN OVERBEEKE DE BLOEMENHAL Wenst alle clientèle, familie vrienden en bekenden een gezond en voorspoedig nieuwjaar Wij wensen alle donateurs, begunstigers en vrienden een voorspoedig nieuwjaar toe Vrijdag 28 december 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Administratiekantoor J.M. ZOETEWEIJ-VAN GORSEL wenst u een voorspoedig nieuwjaar Alle medewerkers van gerechtsdeurwaarderspraktijk wensen u een voorspoedig en gezond nieuwjaar Tholen Ondernemersweg 5 Tel. 0166-601020 Zierikzee Nieuwe Haven 147 Tel. 0111-420488 Wij wensen u een voorspoedig nieuwjaar Fa. van 't Hof aluminium diervoeders bij u thuis en C.S.M. bietenagent Schildersbedrijf L. v.d. Hoofd wenst familie, vrienden en clientèle een gelukkig nieuwjaar toe. Dierenspeciaalzaak VAN TIENEN Mevr. C. Moeliker-Quist Markt 8-10 Tholen Tel. 0166-602425 Fax 0166-603452 FAMILIE V.D. JAGT bezorger van de Eendrachtbode in het centrum Familie Jansen Slachtveld 11, 4691 RA Tholen Tel. 0166-602780 rrvp ijzerwaren gereedschappen wenst klanten, vrienden en bekenden EEN GELUKKIG EN VOORSPOEDIG NIEUWJAAR AUTOBEDRIJF Ohmstraat 2 Tholen wenst vrienden en clientèle GELUKKIG NIEUWJAAR Witteveenweg 4 4612 RA Bergen op Zoom Bestuur en leden van de kon. muziekvereniging THOLEN Fam. Vroegop bezorger van de Eendrachtbode in Dalempolder (Q TUT oD)olnio Govaarts 1 wensen u een gezond en voorspoedig 2002 Tevens vestigingen te Goes en Zierikzee Allen een voorspoedig 2002 toegewenst Volleybalvereniging Intraco AVC '87 Alle klanten, bekenden en toekomstige klanten een voorspoedig en gelukkig nieuwjaar toegewenst ei 0 ft 0 C 0 4 Watervliethof 17 Tholen a 9 Slabbecoornweg 21 4691 RZ Tholen Tel. 0166-604140 Fax 0166-604123 wenst familie, klanten, vrienden en bekenden een goed, voorspoedig en gezond 2002 Ten Ankerweg 78 Tholen Oudelandsestraat 19-21 Tholen Fax/Tel. 0166-602194 Bakstraat 11, Tholen wenst een ieder een gezond en gelukkig 2002 wenst familie, vrienden en bekenden een voorspoedig 2002 Ten Ankerweg 50 4691 GX Tholen CAFE Paula, Said, Roman en medewerkers wensen familie, vrienden en klanten een gelukkig nieuwjaar A wenst iedereen een gelukkig nieuwjaar De aanleg van Tholens achtste rotonde heeft nogal wat overlast veroorzaakt. In opdracht vdn de provincie begon aannemer Dura Vermeer (die dit jaar het Oud-Vossemeerse bedrijf Hommel overnammet de aanleg van een rotonde op de Oud-Vossemeersedijk bij de afrit van de Thoolse brug en de Deltaweg richting industrieterrein Slabbecoornpolder. Daarvoor moesten er wat aanpassingen gedaan worden, want de kruising zou tot en met 12 oktober volledig afgesloten zijn. Daarom werd het verkeer van en naar Slabbecoornpolder omgeleid via de Schelde-Rijnweg en de langzaamverkeersweg vanaf de brug richting Tholen. Het overige verkeer werd omgeleid via de Postweg. Dat leidde aanvankelijk tot verkeerschaos in Tholen. met name op het punt waar de langzaamverkeersweg van de brug bij de Eendrachtsweg en de afrit naar de Ten Ankerweg komt. Vrijwel onmiddellijk werden de omleidingen massaal genegeerd en bestuurders zochten sluiproutes tussen Oud-Vossemeer en Tholen. Die werden later voor een groot deel afgesloten. Mede doordat er nog meer straten in Tholen tegelijkertijd opgebroken waren, werd de verkeerssituatie voor heel wat Tholenaren tot ergernis. De rotonde kwam overigens zoals gepland op 12 oktober klaar en daarmee kwam ook een einde aan de omleidingen. Met de aanleg van de volgende rotonde is al begonnen, namelijk die aan de Ten Ankerweg /Jhr. Van Vredenburchlaan/Postweg in Tholen. Dat karwei moet begin 2002 klaar zijn. De bejaardengymclub Oefening Baart Kunst vierde in april het tweede lustrum. Destijds was op initia tief van wijkzuster Van Bruinesse met gym voor ou deren begonnen. Na haar vertrek werd fysiothera peute mej. E. Deurloo uit Tholen leidster bij de we kelijkse oefeningen in de bejaardensoos. Als grote animator van de vereniging werd oud-onderwijze res M. Hommel genoemd, die secretaris-penning meester was van de club. Overigens moest de gym club in het lustrumjaar verkassen, want de soos werd in november in gebruik genomen als nieuw postkantooor. Oud-inwoonster Lia Duine viel een grootse huldi ging ten deel na haar deelname aan de olympische spelen voor gehandicapten in het Canadese Toron to. De zwemster behaalde vijf gouden en twee zilve ren medailles, en verbeterde diverse records. Ze woonde inmiddels drie jaar in Bergen op Zoom, waar ze les gaf aan het Roncallicollege. Lia Duine sportte bij de vereniging Blauw-Wit in Roosendaal. In een open koets, voorafgegaan door de fanfare en ruiters, werd ze door haar geboortedorp gereden. Voorzitter pastoor Vermeulen van het huldigingsco mité stak niet onder stoelen of banken hoe trots Oud-Vossemeer was met alleen al het feit dat een (oud-)inwoonster meedeed aan olympische spelen. Burgemeester Van Boeijen prees haar doorzettings vermogen en bood het geschenk van de inwoners aan: een filmprojector. Sloeg dokter Noteboom in SINT-ANNALAND de eerste paal voor de eerste volledig aangepaste wo ningen voor minder-validen op Tholen. Het Wezen- Armbestuur liet er twee bouwen aan de Burg. Baas straat. Er ging twee jaar van voorbereiding aan vooraf, want er was veel overleg nodig. In de hui zen zouden alle ruimten zodanig aangepast wor den, dat de bewoner overal in een rolstoel kon ko men. Wielrenner Thijs Fase - inmiddels in Oud-Vosse- meer woonachtig - werd Zeeuws kampioen. In Vo gelwaarde onttroonde de coureur Toine van den Bunder, die de titel drie jaar achtereen wist te beha len. Hoewel Fase geen sprinter was, versloeg hij zijn concurrent in de sprint door tijdig een ontsnap ping te plaatsen in de race over 125 kilometer. Ook in de ronde van Sint-Maartensdijk kwam Fase als eerste over de streep, na twee jaar tweede te zijn geworden. De nieuw opgerichte tennisclub telde binnen de kortste keren 68 leden. Op een ledenvergadering in september droeg tijdelijk voorzitter W. Heijboer Gzn. zijn taak over aan A.W. Goedegebuure Lzn., die in het bestuur werd gekozen samen met mevr. M. Slager-Poot (initiatiefneemster en vice-voorzit- ter), M.L. van Poortvliet Jzn. (secretaris), M.W. Snoep (penningmeesteresse) en lid E. van der Maas. In de gymzaal verzorgde G.A.R. Meeuwsen de eerste oefenavond. Met de gemeente werd over legd over de aanleg van twee tennisbanen op de hoek van de Dorpsweg en de Stoofweg. Het jubileumjaar van fanfare Accelerando kreeg een extra tintje, toen voor de derde keer op rij een eer ste prijs werd behaald op het concours van de KNF. Voor de derde keer ook in de vaandelafdeling, de hoogste afdeling. Omdat de volle punten werden behaald, kreeg de fanfare er dit keer een wimpel bij en dat was een prachtige beloning voor de muzi kanten en dirigent Ko den Toonder. Was het in STAVENISSE nieuws dat de oudste en de jongste inwoner van het dorp naast elkaar De Grote Kerk in Tholen is door de rijksoverheid als kanjer bestempeld. Tenminste, dat mag je afleiden uit het feit dat staatssecretaris Van der Ploeg ruim 1,8 miljoen 'kanjersubsidiegaf voor de restauratie van de Brabants gotische kruisbasiliek. Daarmee was de kerk één van de 53 monumenten in Nederland die zo'n kanjersubsidie kregen. Omdat de gemeente en kerk alleen nooit de restauratiekosten bij elkaar hadden kunnen krijgen, was de rijksbijdrage noodzakelijk voor het financieren van de grondige herstelbeurt. De firma Huurman uit Delft voert het karwei uit, maar rekende daar als goedkoopste inschrijver toch nog bijna 2,6 miljoen voor. Directeur A. Asselbergs van de rijksdienst voor de monumentenzorg en burgemeester W. Nuis gaven de aftrap voor de restauratie. De kerk richtte een speciale commisfie op die via allerlei (sponsor)acties gelden bij elkaar brengt om de werkzaamheden te kunnen betalen. Na de restauratie blijft de kerk in eerste plaats dienen als godshuis (ze is eigendom van de Nederlandse Hervormde Kerk), maar er zal ook ruimte komen voor 'gepaste' culturele uitingen. Te denken valt aan concerten en kooruitvoeringen. dJ woonden. Op de Stoofdijk werd in mei Jozina E. Dorst geboren en in het huis ernaast woonde de 92- jarige Pieternella J. de Vos-Klippel. Laatstgenoemde was bovendien de overgrootmoeder van de jongste Stavenissenaar. Er werd een tafeltennisvereniging opgericht onder de naam Met Allen Samen Sterker. Rian Suurland kreeg voor het bedenken van de naam een boeken bom Er waren al meteen 56 leden, waarvan 33 on der de elf jaar en slechts acht boven de achttien. De training was een avond per week, waarbij Pim Po- tappel en Leen Gunst de jeugd tot 8 jaar onder hun hoede namen. De jeugd tot 11 jaar ging geen com petitie spelen, maar die van 11 tot 16 jaar wél. Het voorlopige bestuur werd gevormd door voorzitter J. de Jong, secretaris mevr. J. de Jong-Geluk, pen ningmeester Jaap Moerland, Piet Moerland en Leen Gunst. De contributie werd voor de jongste leden vastgesteld op twee gulden per maand, vanaf elf jaar betaalde men een rijksdaalder. De voorbereidingen werden getroffen voor de bouw van een keersluis in het havenkanaal. In no vember werd daartoe de haveningang afgesloten. Emmerzaal uit Sint-Annaland legde een mijnsteen- dam aan en stortte daartoe 10.000 ton zand en 2500 ton mijnsteen in het Oosterscheldewater. Sportvis sersvaartuigen en plezierjachten weken tijdelijk uit naar Sint-Annaland. De aanvraag van voetbalclub SC Stavenisse voor een gemeentegarantie in verband met een lening van 40.000 gulden voor de bouw van een kantine, leverde in de gemeenteraad een uitvoerige discus sie op. B. en w. wilden het verzoek honoreren, maar WD, PvdA en SGP waren tegen. Zij spraken van een precedent en verandering van beleid omdat Vo smeer, WHS en Tholense Boys eerder hun eigen .boontjes moesten doppen. De kleuters van de Van der Lek de Clercqschool had den feest omdat mevr. Van Prooijen een kwart eeuw als werkster de school schoonhield. Ze werd door alle kleuters speciaal toegezongen en trakteerde zelf de kinderen op een snoepzak. De werkster kreeg een boeket en een boek vol kindertekeningen. Hervormd predikant H.A. Samsom verruilde Stave nisse in februari na ruim vier jaar voor Streefkerk. Elf maanden later volgde kandidaat W.J. Gorissen uit Gouda hem op. Was in SINT-MAARTENSDIJK het faillissement een feit van confectiebedrijf Belgo Dutch, waardoor 55 personeelsleden op straat stonden. Directeur P.W. Priem, begonnen als kleermaker, stichtte op het in dustrieterrein het bedrijf Mayfair waar in de topjaren 170 mensen werkten. Dat werd overgenomen door Borsu Mij en verdween, waarna Priem met zijn nieu we onderneming Belgo Dutch in de gebouwen te rugkeerde. Het in elkaar storten van de leer- en suè- deproductie werd het bedrijf fataal. Zeker toen het ministerie van economische zaken financiële onder steuning weigerde. Ook elders in het land was het zwaar weer voor de confectie-industrie. De speeltuinvereniging Prinses Margriet functioneer de al een tijdje niet meer en het speelterrein aan de Oostsingel verkeerde in een desolate toestand. Het terrein was in 1962 kosteloos door de gemeente be schikbaar gesteld, tegelijk met een renteloos voor schot van 20 mille. Nu resteerde nog een schuld van 8665 gulden aan de gemeente, maar de vereniging kon niet aan die verplichting voldoen. De gemeente was bereid die schuld kwijt te schulden als de speel toestellen aan haar zouden worden overgedragen. Secretaris van de vereniging was P.A. Roels. wenst allen een voorspoedig nieuwjaar Hoogaarsstraat 36 Tel. 0166-603928 Las- Metaal, Constructie- en Plaatbewerking wenst allen een gelukkig nieuwjaar Voltstraat 10 4691 RE Tholen Tel.: 0166 - 605930 Fax: 0166-605554 Autotel.: 06 - 51402982 ADVOCATEN Vossemeersepoort 6 Postbus 24 4690 AA Tholen Tel. 0166 - 605000 Fox 0166 - 604455 Slabbecoornweg 36 4691 RZ Tholen Telefoon 0166-603981 Telefax 0166-607180 E-mail:kortea@zeelandnet.nl BOUWBEDRIJF wenst bekenden en klanten een goed 2002 Hofstraat 13 Tel. 0166-604090 wenst haar trainers, leden, senioren en donateurs een VOORSPOEDIG NIEUWJAAR Tholen Voltstraat 2a Postbus 14 4690 AA Tholen Tel. 0166-603712 Fax 0166-602007 Klimaatarchitecten voor verwarming, koeling, airconditioning, ontstoffing, luchtbehandeling en totale klimaat beheersing.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 17