THOLEN THOLEN Dieleman L hans aamoudse Ljl J. VAN BINSBERGEN L r DE EENDRACHT Een voorspoedig 2002! r- J konstruktie De WD afdeling Tholen en St. Philipsland wenst iedereen een gelukkig nieuwjaar THOOLSE BIBLIOTHEKEN V.V. VOGELVREUGD Knook Schot H.S.V. DE PIETERMAN SLAGERIJ J.A. GEILINGS V.d. Velde, zonen en dochters V heïje v.v. THOLENSE BOYS Digitaal DTP Drukkerij wenst ieder een voorspoedig nieuwjaar 16 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Vrijdag 28 december 2001 Boekhandel en Kantoorinrichting wensen u allen een voorspoedig 2002 Directie en medewerkers van wensen u allen een succesvol2002 Oudelandsestraat 9 - 4691 BJ Tholen Tel.0166-604150 - Fax 0166-604085 EN MEDEWERKERS wensen u een voorspoedig nieuwjaar Tholen Hoogstraat 15 e Eier- en fruitbedrijf Tholen Jan P.M. Overbeeke ,Financieringen Ten Ankerweg 72, Tholen Website: www.overbeeke.nl Telefoon: 0166-602888 E-mail: info@overbeeke.nl wenst alle leden, donateurs en kennissen een voorspoedig nieuwjaar Tholen een voorspoedig Vossemeersepoort 13, Tholen Tel. 0166-602304 wenst familie, vrienden en klanten een voorspoedig nieuwjaar wenst clientèle en kennissen een gelukkig nieuwjaar MÈM Edisonweg Tholen THOLEN: SI; a()becoornweg 25, tel. (0166) 60 44 89 directie en medewerkers wensen u een voorspoedig nieuwjaar De bestuursleden en alle medewerkers van de wensen u ook in 2002 veel leesplezier wenst leden en begunstigers een gezond en voorspoedig nieuwjaar Dieleman Hoogstraat 14-16, 4691 CB Tholen Tel. 0166-602597, Fax 0166-603954 E-mail: boek-kant.vakh.dieleman@hetnet.nl i 1 Ü3 imHHBÜi fisïiiiissiiiiiiö® notarissen Kerkstraat 5-7, tel. 0166-604167 wenst allen een voorspoedig nieuwjaar Wij hebben alles op het gebied van gordijnen - vitrage - textielhobby stof-, wol- en handwerken - speelgoed Tevens uw adres voor al uw kledingreparaties wenst iedereen een voorspoedig 2002 Mosselhoekseweg 2 Tel. 602992 i SJ Assurantiekantoor Alle verzekeringen Hypotheken n.v.a. - assurantieadviseur Pensioenen De plaats waar het nieuwe gemeentehuis van Tholen moet komen te staan, leverde dit jaar veel discussie op. De gemeente liet ingenieursbureau Van den Bos en De longh een onderzoek instellen naar de beste plaatsen voor het nieuwe gemeentehuis. Als nummer één koos de gemeenteraad uiteindelijk voor de plek tussen de Koningin Julianastraat en de Nieuwe Postweg. De hoek Luchtenburgseweg/Postweg werd een goede tweede keus. Veel burgers waren het (blijkens een 'bijpraatavond') niet eens met die keuze. Vooral de druk op woonwijk Dalempolder en de aanleg van weer) een rotonde voor de ontsluiting vanaf de Nieuwe Postweg waren hete hangijzers. Ook een drukker bereden Mossellaan en een nieuw aan te leggen 'ringweg naar het nieuwbouwplan Stadszicht vielen niet in goede aarde. De burgers die zo'n 250 man sterk op de informatie-avond in Meulvliet op kwamen zetten, waren vrijwel unaniem van mening dat de Luchtenburgseweg een betere optie was. Maar de gemeente liet zich niet vermurwen en is doorgegaan met het onderzoek naar de plaats Nieuwe Postweg. Uiteindelijk bleek de Nieuwe Postweg toch niet haalbaar. De provincie was vanaf het begin tegen een nieuwe ontsluiting op de Nieuwe Postweg. Voordeel van de hoek Luchtenburgseweg/Postweg is dat de grond daar in handen van één projectontwikkelaaris en dat de ontsluiting er in principe al ligt, via de Postweg. Van den Bos en De longh vindt echter dat de lokatie te weinig uitstraling en economische mogelijkheden heeft. 25 jaar geleden. in 1976 WenSt U Erkend installatie- en ik onderhoudsbedrijf van: kMk water Ten Ankerweg 98 nft*iji iiiifl ft V 4691 GZ Tholen illKUWJUlir gas verwarming Telefoon (0166) 604296 sanitair Fax (0166) 606005 dak- en zinkwerk Begon het nieuwe jaar onstuimig. Een zware noord wester storm hield veel inwoners wakker. Niet al leen uit vrees dat de wind het nodige zou vernielen, maar ook omdat de waterstand extreem hoog was. Er werd uitgebreide dijkbewaking ingesteld op Tho len en Sint-Philipsland en de inwoners in het bui tengebied kregen telefonisch een waarschuwing van de gemeente. In Oud-Vossemeer werd de hoogste waterstand gemeten, 4,35 m boven NAP. In Stavenisse dromden de mensen ongerust samen achter de vloedplanken bij de haven om te zien hoe hoog het water zou komen. De Ramp van 1953 lag hier immers nog vers in het geheugen. In de dijk van de Prins Hendrikpolder bij Sint-Philipsland vie len enkele gaten, die met zo'n 700 zandzakken wer den gedicht. De Thoolse gemeenteraad drong er in een motie bij het kabinet op aan om onverwijld de afsluiting van de Oosterschelde ter hand te nemen zoals dat in het Deltaplan was bepaald. Is onlangs een nieuwe pastoor aangetreden voor THOLEN, ook een kwart eeuw geleden veranderde er iets voor de Rooms-Katholieke inwoners. Pas toor P.A. van Osta kreeg er naast de parochie Onze Lieve Vrouw Hemelvaart de Willibrordusparochie in Oud-Vossemeer bij. Daar ging pastoor Vermeu len met emeritaat. Naast beiden waren ook emeri tus-pastoor Rijsloo en oud-aalmoezenier Even nog op Tholen werkzaam. De stichting Tholen en Sint-Philipsland voor Phi ladelphia dagverblijven en tehuizen zag af van de bouw van een dagverblijf voor verstandelijk gehan dicapten aan de Doelweg. Het ministerie van CRM weigerde namelijk een financiële bijdrage, onder andere omdat er te weinig pupillen voor de voor ziening zouden zijn. Verder waren er in soortgelijke dagverblijven in Steenbergen en Bergen op Zoom nog open plaatsen. De stichting - waarvan her vormd predikant Voortman uit Oud-Vossemeer voorzitter was (hij vertrok in de zomer naar Half weg) - verkocht 940 vierkante meter grond die ze al verworven had voor de bouw, aan de gemeente. Het tiental van damclub De Eendracht behaalde de titel in de eerste klas en was daarmee Zeeuws kam pioen. In een spannende laatste wedstrijd werd Vlissingen met 9-3 verslagen. Het kampioensteam bestond uit P. Nieuwenhuizen, C. Droogers, J.A. van Akkeren, I. Lindhout, PC. v.d. Velde, A. Linden- berg, S. Schot, W.A. Boogerd, A. van Akkeren en C. van Dijke. Het jaarlijkse 'beugelreisje' van tandarts E. van Tuijn telde 72 deelnemers. Thoolse kinderen die een beugel moesten dragen wegens onregelmatig groeiende tanden, werden door de enigszins ex centrieke tandarts op een uitje getrakteerd. Dit keer maakten ze in een bus een rondrit over het hele ei land, maakten in België een rondvaart en beleef den een gezellige middag bij de tandarts thuis (net over de grens). De reconstructie van de Ten Ankerweg, waarover de laatste jaren veel te doen is, was ook in 1976 nieuws. De gemeente werd aanvankelijk gecon fronteerd met een tegenvaller, want het rijk gaf maar 60% subsidie in plaats van de 95% waarop gerekend was in verband met de aanvullende werkgelegenheid die het karwei verschafte. De aanbesteding viel echter mee: 750.000 gulden in plaats van de gedachte 990.000. Omdat de provin cie (die de weg had overgedragen aan de gemeen te) nog 168 mille als afkoopsom voor achterstallig onderhoud betaalde, resteerde voor de gemeente geen vier ton meer, maar uiteindelijk nog slechts 17.000 gulden. Gebr. J. en M. Moerland en Zonen uit Sint-Annaland klaarde het karwei. De in 1952 aangelegde klinkerweg werd geasfalteerd, het fietspad tot aan de Molenvlietsedijk werd 2,40 me ter breed en vanaf dat punt zouden fietsers en bromfietsers via de Parksingel moeten rijden. Par keer- en groenstroken en twee bushaltes bij de Mo lenvlietsedijk zaten ook in het plan. Werd in OUD-VOSSEMEER de eerste beheers commissie benoemd voor het dorpshuis De Vos- senkuil. Ze bestond uit mevr. J.A. van Tilbeurgh- Rijk (vrouwenraad), A.H. Ridderhof (zangvereni ging), A.A.J. Hommel (muziekvereniging), A.W.A. de Looze (schaakvereniging), A.L. de Rijke (rederij kerskamer Eendracht) en F.P. Hommel (toneelver. Sint Joseph). Uit de gemeenteraad werd J.L. van Gorsel toegevoegd. Naast het beheer over het ge bouw had de commissie een adviserende taak rich ting het gemeentebestuur. Ze functioneerde tot 1998, toen ze door de gemeenteraad werd afge schaft. Door de instelling van de commissie ver dween de stichting Dorpshuis Oud-Vossemeer. De voorzitter van deze stichting, C.W. de Leeuw, werd de eerste beheerder van De Vossenkuil, dat in mei op feestelijke wijze officieel werd geopend. De voor sloop bestemde woning van mevr. C. Pip- ping-van Poortvliet in de Voorstraat werd voor twee jaar beschikbaar gesteld en dat betekende dat peuterspeelzaal De Pluus van start kon gaan. De leidsters Gelok en Voorhagen hadden al meteen 21 peuters in de nieuwe voorziening, waar twee och tenden per week gebruik van kon worden gemaakt. Voetbalclub Vosmeer moest op last van de KNVB in het clubblad Vosmeer Treffers een vermanend woord richten tot de leden en supporters. Hen ver manen en erop wijzen dat bepaald gedrag de ver eniging in diskrediet brengt. Aanleiding was de er gerlijke wijze waarop een aantal supporters hun misnoegen over de scheidsrechter lieten blijken tij dens de wedstrijd van het eerste elftal tegen Jong Ambon. In de slotseconden van dat duel maakten de bezoekers gelijk en dat leidde tot schermutselin gen van Vosmeer-kant. Bij herhaling zou de voet balbond niet nalaten om straffen uit te delen, kreeg het bestuur te horen. De grootste merklap ter wereld, is begin dit jaar gereed gekomen. Aan de lap van ruim 125 meter hebben 243 Zeeuwse dames en heren gewerkt, waaronder ook een heel aantal Thoolse dames. Nadat alle individuele werkstukken (gemaakt volgens dezelfde specificaties) aan elkaar waren gezet, werd het geheel opgehangen in het Zeeuws Museum te Middelburg. Het idee voor dit kunststukje kwam van de provinciaal museumconsulent, maar de motor achter het project was mevr. E. de Jonge-Everaert uit Tholen. Het doel was om de langste merklap ter wereld te maken. Langer dan het beroemde tapijt van Bayeux dat tot dan toe gold als langste handwerk. Het Guiness recordboek erkende het Zeeuwse record. Nadat de lap dertien weken in Middelburg tentoon was gesteld, slaagde de Kunstkring Tholen erin het gevaarte naar Tholen te halen, waar het werd opgehangen in de koorkerk van de Nederlandse Hervormde kerk. Daar trok het maar liefst 5650 bezoekers uit binnen- en buitenland. Vanuit het buitenland is ook al belangstelling voor het doek getoond. Zo zijn er aanvragen uit België en Japan om de merklap tentoon te mogen stellen. 4 i Em lE l\l Em Li Ook in het rik juwe jaar staan we weer voor u klaar met Staalbouw Dak- en ge\ /eibjplating Ontwerp en realisatie van stalen trappen wenst allen een sportief en gelukkig 2002 Tot ziens op onze nieuwjaarsreceptie op zaterdag 5 januari vanaf 17.00 uur

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 16