Provincie Zeeland Regiovisie functiebeperking Hondenbelasting wordt gecontroleerd Persia's tapijt opruiming PERSIA Waardekaarten en tarieven PSD Officiële Mededelingen Rommel rond Schelde college Streekmuseum krijgt vijf mille voor Lanooy Camping Muie kan uitbreiden Donderdag 20 december 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 51/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Sluiting kantoren In de afgelopen periode zijn in de provincie Zeeland verschillende regiovisies op het terrein van de zorg totstandgekomen. Inmiddels is ook de concept-tekst voor de 'Regiovisie voor mensen met een functiebeperking' gereed. Veerse Meer Nieuwjaarsreceptie Vrijdag 11 januari, van 16.00 tot 18.00 uur, houdt het provinciaal bestuur een nieuwjaarsreceptie in het Statenzaalcomplex, Abdij 10, Middelburg, ledereen is van harte welkom. Aanzienlijk meer dan 1500 honden B. en w. willen werk maken van de controle op de nale ving van de hondenbelasting. Het college is bereid hier voor volgend jaar 18.200 euro beschikbaar te stellen. De raadscommissie middelen brengt er woensdagavond 9 januari advies over uit. 1200 bezitters liïiiË Bij het opmaken van de balans hebben we voor U een aantal tapijten uitgezocht die met interessante korting worden verkocht De mooiste perzen, berbers, nepals en moderne tapijten zijn nu extra afgeprijsd. inn Waterschap tekent voor nieuw kantoor Gemeent timmert uienfabriek dicht Verkeer en Vervoer Tarieven collectief vraagafhankelijk vervoer Ontwerp Grondwater- beheers-plan 2002- 2007 en ontwerp Verordening waterhuishuishouding Zeeland Abdij De achtste serie waardekaarten voor inwoners van Zeeuwsch- Vlaanderen (WKZ) -met de lila naamsticker- verliest per 1 mei 2002 haar geldigheid. De hou ders van zo'n kaart, die ook na die datum aanspraak willen blij ven maken op korting op de veer- tarieven, kunnen nu al een nieuwe aanvragen. De aanvragen moeten worden gedaan via een speciaal formulier dat kan worden opge haald bij de bemande kassa op de veerpleinen in Vlissingen, Breskens, Kruiningen en Perkpol- der en bij het hoofdkantoor van de PSD, Prins Hendrikweg 10, Vlissingen. De formulieren wor den niet toegezonden. Aanvraagformulier Het aanvraagformulier moet inge vuld en voorzien van een pasfoto worden ingediend via het ge meentehuis van de woongemeen- te van de aanvrager. Onderdeel van het formulier is een acceptgi ro, waarmee de verschuldigde zeven euro voor de WKZ aan de PSD .moet worden betaald. In verband met de invoering van de euro zijn de aanvraagformulie ren vernieuwd. Zij zijn voorzien van een gele euro-acceptgiro die nu al kan worden gebruikt. Zodra het geld en het formulier op het hoofdkantoor van de PSD zijn ontvangen, wordt de aanvraag in behandeling genomen. Het duurt ongeveer drie weken voordat de nieuwe WKZ kan worden toege zonden. Wie over meer dan één WKZ beschikt, moet voor elke kaart een apart aanvraagformu lier invullen. Overboeken Het bedrag dat nog op de oude WKZ staat kan worden overge boekt naar de nieuwe. De over boeking moet lopen via de be mande kassa op het veerplein. Hoewel de uitgiftedatum voor de nieuwe WKZ 1 mei 2002 is, kan de kaart meteen worden ge bruikt. De oude WKZ wordt bij de overboeking ingenomen. Euro Per 1 januari 2002 wordt het tegoed aan guldens op een waar- dekaart bij gebruik automatisch omgezet in euro's. Dit geldt voor alle waardekaarten. De omzetting kan tot het eind van de veer dienst worden gedaan. Ook niet regelmatige gebruikers van de boten hebben dus ruim de tijd. Met ingang van het nieuwe jaar worden de tarieven verhoogd. Enkele voorbeelden: Voor voertuigen tot en met zes meter moet in de periode van 1 oktober tot en met 30 april 6,60 euro per enkele reis worden betaald. Van 1 mei tot en met 30 september is het zomertarief van toepassing en kost een enkele reis 9,10 euro. Voor de houders van een 'Waardekaartnormaal lage korting' is het tarief vastge steld op 3,34 euro. Het personenvervoer op de lijn Kruiningen - Perkpolder is gratis, op de lijn Vlissingen - Breskens kost de overtocht in de zomerpe riode één euro. Informatie Wie in het algemeen meer wil weten over de betaling en de tarieven voor de veerdiensten kan het informatieblad "Hoe de veerman te betalen" aanvragen. Het informatieblad is gratis ver krijgbaar bij het provinciaal infor matiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tele foon 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. De provinciale kantoren zijn ge sloten van maandag 24 decem ber tot en met 1 januari 2002. Dinsdag 2 januari zijn de kanto ren vanaf 9.00 uur weer ge opend. Wel dient rekening gehou den te worden met een vervroeg de sluiting, 15.30 uur, in verband met de nieuwjaarsbijeenkomst voor het personeel. Het Informatiecentrum van de provincie is gesloten van maan dag 24 december 2001 tot en met 3 januari 2002. Bovendien is het centrum, net als alle stafafdelingen, donderdag 20 december, vanaf half vier geslo ten. Dan wordt de eindejaarsbij- eenkomst voor het personeel gehouden. Nieuws De visie voor mensen met een functiebeperking, voorheen licha melijk gehandicapten genoemd, is door een stuurgroep opgesteld waarin (zorg)vragers, (zorgaan bieders, zorgkantoor, gemeenten en provincie zijn vertegenwoor digd. In de regiovisie beschrijven de betrokken partijen de huidige situ atie voor mensen met een func tiebeperking in Zeeland, welke richting het naar hun mening uit moet en hoe de kloof tussen aan bod en behoefte aan voorzienin gen in Zeeland verkleind kan wor den. Uitgangspunt hierbij is het streven naar 'volwaardig burger schap' voor mensen met een functiebeperking. Onderwerpen In deze regiovisie komen onder meer onderwerpen als toeganke lijkheid, wonen, zorg, verkeer en vervoer, werk, benadering door anderen en vrijetijdsbesteding aan de orde. De door de stuur groep gesignaleerde knelpunten en geformuleerde oplossingen hebben een plaats gekregen in het bij deze regiovisië behorend uitvoeringsprogramma. Knelpunten Een van de 36 gesignaleerde knelpunten gaat over de directe leef- en woonomgeving van men sen (met een functiebeperking). Te denken valt aan smalle, onge lijke en schuin aflopende trottoirs bij uitritten, slechte verlichting, onhandige verkeersafzettingen, te steile hellingen of slecht toe gankelijke tunnels. Als oplossing wordt aangedragen dat gemeen ten gebruik moeten maken van Dankzij de strandjutter is het strand sinds enkele jaren ook bereikbaar voor rolstoelers. hun bevoegdheden en beleidsin strumenten op dit gebied. Ook wijst men op de mogelijkheid van het inrichten van 'levensloop be stendige' woonwijken. Inspraak Voordat de 'Regiovisie voor men sen met een functiebeperking' door Provinciale Staten wordt behandeld, is het mogelijk een reactie te geven op de hele visie of onderdelen .daarvan. Reacties kunnen vóór 26 januari 2002 worden gezonden aan Gedepu teerde Staten van Zeeland, Post bus 153, 4330 AD Middelburg. De reacties worden verzameld en aan de betrokken partijen voorge legd, wat kan leiden tot even tuele aanpassingen van deze con cept-regiovisie. Informatie Een exemplaar van de concept regiovisie kan worden aange vraagd bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mailadres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Wie vragen heeft over inhoudelijk of procedu rele zaken kan contact opnemen met de heer drs. H. Zanting van de directie Welzijn, Economie en Bestuur, tel 0118-631461. Blindenversie Voor slechtzienden en blinden is de concept-regiovisie in aange paste vorm bij het informatiecen trum verkrijgbaar. Wie iemand kent die hierop aangewezen is, wordt gevraagd hem of haar op deze mogelijkheid attent te maken. Het waterschap Zeeuwse Eilanden wordt heer en meester van het Veerse Meer. De wegen, fietspaden, parkeer terreinen en de oevers gaan van Staatsbosbeheer over naar het schap. Al eerder - in 1996 - kwam het meer met de steigers en andere voorzieningen in het water al onder de hoede van het waterschap. Dit blijkt uit de nieuwsbrief Rondom het Veerse Meer - een gebied met toekomst. Het is de vierde nieuwsbrief van de stuur- en projectgroep die de inrichting van het Veerse Meer onder han den heeft om de diverse belan gen die er spelen goed op elkaar af te stemmen. Half januari tekenen Zeeuwse Eilanden en Staatsbosbeheer het convenant waarbij de overdracht wordt geregeld. Overeengekomen is dat Staatsbosbeher vijf ton betaald om achterstallig onderhoud te kunnen betalen. Uit de liggelden wordt ongeveer een ton besteed aan het onderhoud van de stei gers, toiletten en afvalbakken. Dijkgraaf W.A. Gosselaar van het waterschap laat weten dat eisen gesteld zullen worden aan het waterpeil. Te allen tijde moet de afwatering van het omliggende gebied worden gegarandeerd. In de nieuwsbrief wordt ook aan dacht besteed aan de sluiting van het Veerse Gat, nu veertig jaar geleden. Om precies te zijn: 24 april 1961 werd het laatste en zevende caisson op zijn plaats gebracht. De terugblik wordt geïllustreerd met foto's van destijds, onder meer van de hand van C. Kotvis. Andere onderwerpen zijn een por tret va bestuurslid Stan Jasperse van Recron en de uitkomsten van onderzoek naar de effecten van peilveranderingen op het natte schraalland en zijn vegetatie. De nieuwsbrief is gratis verkrijg baar bij het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl. Via hetzelfde adres kan ook een gratis abonnement worden besteld. Wie na komende vrijdag bestelt, kan tot 4 januari alleen per e-mail terecht, doordat het informatie centrum tijdens de kerstperiode is gesloten. De toezending zal dan zo vlug mogelijk na de her opening zijn. In de kadernota 2001 wilden b. en w. de hondenbelasting afschaffen 'om dat die niet meer van deze tijd is'. De onroerende-zaakbelasting zou dan echter met 4% extra verhoogd moeten worden en dat viel niet in goede aarde bij vijf van de zes raadsfracties. De VVD had er geen moeite mee, want de liberalen zijn de hondenbelasting liever kwijt dan rijk. Het college nam het advies van de meerderheid over en besloot de hondenbelasting te handhaven, maar dan moet er ook controle plaatsvin den. Gezien de onvoldoende aanwe zige capaciteit gedurende het eerste halfjaar 2001 is dat verschoven naar het tweede halfjaar, maar dat wordt nu volgend jaar. Inmiddels hebben b. en w. bij drie bedrijven offerte op gevraagd. De baten van de hondenbelasting zijn direct afhankelijk van de aangif- temoraal van de belastingplichtigen. Wanneer controle uitblijft, zal het bestand aan slijtage onderhevig zijn. Afname van het aantal geregistreer de honden en verminderde op brengst van de hondenbelasting is doorgaans het gevolg. De noodzaak tot het controleren van van het hon- denbezit is dus duidelijk voor b. en w. De zichtbare aanwezigheid van con troleurs, in combinatie met goede voorlichting, zullen volgens het col lege (toekomstige) belastingplichti gen aanzetten tot het doen van aan gifte. Mede uit het oogpunt van rechtvaardigheid ten opzichte van diegenen die wel aan hun verplich tingen voldoen, vinden b. en w. het noodzakelijk een eventuele ontdui king van deze belastingaangifte een halt toe te roepen. Momenteel worden circa 1200 be zitters van één of meerdere honden, met een totaal van 1500 dieren, aan geschreven. Dat levert in 2002 totaal 79.000 euro op. Dit is inclusief 5% belastingverhoging voor datzelfde jaar. Rekening houdend met een in wonertal van bijna 24.000 is het aantal geregistreerde honden - ge middeld gezien - aan de lage kant, zeggen verschillende insiders. .Har de' opbrengstcijfers kunnen echter vooraf niet gegeven worden, maar er kan volgens het college toch zeker rekening gehouden worden met een aanzienlijk hoger aantal geregis treerde honden dan waarmee tot nu toe rekening is gehouden. B. en w. denken dat de controlekos- ten van 18.200 euro gedekt worden door de meeropbrengst van de hon denbelasting. SN>, X a - - f VC j j Service en garantie blijven, zoals U van ons gewend bent, 100%. gj I"1 «Hl Fortuinstraat 3 Bergen op Zoom Tel: 0164-243509 ■BBBiffiiii [liJWfSI Leerlingen van het Scheldecollege in Sint-Maartensdijk kunnen niet verantwoordelijk worden gesteld voor troep die leeftijdgenoten op vrijdagavond en in het weekeinde in de omgeving van de school ver oorzaken. Wethouder Van Kempen zei dat dinsdag in de commissie ge meentelijke ontwikkeling op vra gen van E. Frigge-Hogesteeger (VVD). Van Kempen heeft onlangs een gesprek gehad met de directie van de school over de problemen die leerlingen van de school ver oorzaken. Tijdens de pauzes gaan ze massaal de straat op en laten dan het nodige afval slingeren. Volgens Van Kempen ruimen de leerlingen elke vrijdagmiddag de directe om geving van de schoolgebouwen op. De directie heeft te kennen gegeven dat ze de kantine van de school wil opknappen, zodat het aantrekkelij ker wordt voor de scholieren om hun vrije uren op school door te brengen. Van Kempen verwacht niet dat de leerlingen helemaal niet meer op straat komen. „Tussen de middag moeten ze twintig minuten kunnen luchten. Ik denk dat daar niets op tegen is." Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft samen met de gemeente Mid delburg en aannemer HBG dinsdag avond een overeenkomst getekend voor de bouw van het nieuwe hoofdkantoor van het waterschap met stadskantoor en een parkeerkel der in het Middelburgse stationsge bied. De bouw begint 1 maart 2002. Voor beheer van de collectie van Chris Lanooy heeft streekmuseum de Meestoof in Sint-Annaland 5000 gulden subsidie gekregen van het Prins Bernard cultuurfonds Zee land. Commissaris van de koningin drs. W.T. van Gelder reikte totaal 170.000 gulden uit aan 25 Zeeuwse organisaties. Ruim tachtig mille ging naar vijf organisaties; 21 in stellingen moesten bijna negentig mille delen. Het streekmuseum or ganiseerde vorig jaar een geslaagde tentoonstelling over Chris Lanooy (1881-1948): keramist, glaskunste naar, kunstschilder en ontwerper van behang en textiel. Er zijn toen zoveel nieuwe aspecten van deze kunstenaar aan het licht gekomen, dat uitgeverij Waanders besloten heeft een monografie uit te geven, Veel land- en tuinbouwbedrijven heb ben dit jaar een lager inkomen dan vorig jaar. In slechts twee sectoren gaan de resultaten erop vooruit, meldt het Landbouw-Economisch Instituut: de akkerbouw en de vleeskuikensec- tor. De tuinbouw in de open grond en de potplanten vertonen dezelfde re sultaten, of iets beter, dan in 2000. In alle andere sectoren is er sprake van een grotere of kleinere teruggang. De tegelijk met een dubbelexpositie in het Princessehof in Leeuwarden en in het Glasmuseum in Leerdam. Om deze en verdere publicaties en exposities goed te kunnen onder steunen is, op advies van museum consulent Wim Scholten, besloten in de Meestoof een documentatie- centrumpje in terichten over Lanooy. Als basis hiervoor gelden door de familie en leerlingen be schikbaar gestelde voorwerpen, stu dies, oorkondes, fotomateriaal, een deel van het interieur van zijn ate lier en ovens. Het beheer van een dergelijke collectie past niet in het reguliere budget van het museum. De Meestoof is er zelf 25.000 gul den aan kwijt, waarvan nu eenvijfde deel wordt gesubsidieerd. De klein ste bijdrage van het Prins Bernhard- fonds (960 gulden) gaat naar zang vereniging Canto Armonico in Vlissingen voor uniforme kleding, de grootste bijdrage is 35.000 gul den voor vier boeken over de eco nomische geschiedenis van Zeeland van 1800 tot 2000. sterk gestegen kosten worden vaak niet goedgemaakt door hogere op- brengstprijzen. Vooral de prijzen van rundvee en glasgroenten daalden. In de akkerbouw zorgen met name de hogere prijzen voor poot- en con sumptieaardappelen voor een inko mensverbetering (met gemiddeld ruim 15.000 euro per ondernemer). Voor de glastuinbouw, vooral de groenteteelt, valt 2001 tegen. De gemeente heeft deze week alle ra men van de voormalige uienfabriek van Polderman aan de Nijverheids- weg in Sint-Maartensdijk dichtge spijkerd. Ook is een gat in de omhei ning gerepareerd. Wethouder W.C. van Kempen deed die mededelingen dinsdag in de commissie gemeente lijke ontwikkeling na vragen van J.C. Koopman (SGP). Koopman zei be vreesd te zijn voor de gevolgen als er geen maatregelen zouden worden ge nomen om de al jaren leegstaande fa briek voor spelende jeugd af te slui ten. De gemeente heeft de kosten van het karwei voorlopig voor eigen re kening genomen. Wel zullen ze wor den verhaald op de curator die zich bezighoud met de boedelscheiding van het failliete bedrijf. De uienfa briek was op het laatst eigendom van Italiaanse ondernemers. Maatregelen bij de bedrijfsgebouwen aan de over zijde van de Sportlaan zijn volgens Van Kempen moeilijker te realiseren. Een tweetal vrachtwagenchauffeurs heeft een sleutel van het hek om hun truck op het terrein te kunnen parke ren. Koopman ergerde zich aan de trage afwikkeling van de zaak. „Die man houdt ons aan het lijntje", al dus Koopman. Van Kempen zei machteloos te zijn. „Zo lang het fail lissement niet is afgewikkeld, krijg je er als gemeente moeilijk je vinger achter." 4 Gedeputeerde Staten hebben de tarieven vastgesteld voor het collectief vraagafhankelijk vervoer (CW) in Zeeuwsch-Vlaanderen en de Oosterschelderegio (Schou- wen-Duiveland, Tholen, Sint Phi- lipsland, Noord- en Zuid-Beve land). Voor de Oosterschel-dere- gio is een apart tarief voor het vervoer Wet voorzieningen gehan dicapten (Wvg) vastgesteld. De tarieven gaan 1 januari 2002 in. Normaal: 1 opstapzone van- 1,0 en 1,0 per gereden zone Gereduceerd*. 1 opstapzone van 0,8 en 0,8 per gereden zone l/Vvg**: 1 opstapzone 0,5 en 0,5 per gereden zone België: 3,4 per opstap- en ge reden zone Kinderen 4 tot 12 jaar, 65-jarigen en ouder, houders OV-abonnementen. Alleen Oosterschelderegio Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking bezwaar aanteke nen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middelburg. Tegelijk of kort na de indiening van het bezwaarschrift kan ook „Wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen." Met die woorden verklaarde P.W.J. Hoek maandag in de gemeen teraad waarom de SGP stemde tegen het bestemmingsplan camping De Muie. Met de kwaliteitsverbetering en de extra ruimte die dat vergt, had de fractie geen problemen. Maar dat er bovendien een 'forse uitbreiding' van het aantal standplaatsen plaats vindt, gaat de staatkundig-gerefor meerden te ver. De bezwaren zijn principieel en natuurtechnisch van aard, aldus Hoek. De CU ging niet een verzoek tot voorlopige voor ziening worden gericht aan de Voorzitter van het College van Be roep voor het Bedrijfsleven, post bus 20021, EA Den Haag. Voor het verzoek is griffierecht ver schuldigd. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben op 4 december 2001 het Grondwaterbeheersplan 2002-2007 en de Verordening waterhuishouding Zeeland in ont werp vastgesteld. Beide liggen van 20 december 2001 tot en met 15 februari 2002 ter inzage. Het Grondwaterbeheersplan be schrijft vooral de regels die gel den voor het onttrekken van grondwater. De nieuwe regelge ving is verwerkt in de Verorde ning waterhuishouding Zeeland. Deze is ook op enkele andere punten aangepast. Op plan en verordening kan tot en met 15 februari 2002 worden ge reageerd. Schriftelijke reacties kunnen worden gezonden aan: Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 165, 4330 AD Mid- zover om tegen te stemmen, maar A.L. Piet maakte wel duidelijk dat zijn fractie in de toekomst geen ver dere uitbreiding van het aantal vaste standplaatsen wil toestaan. VVD en D66 toonden zich tevreden over de kwaliteitsverbetering die met het plan wordt bereikt. De Muie in Sint-Maartensdijk krijgt er 75 stand plaatsen bij en bereikt een totaal van 272. „Als je de kwaliteit wilt verbete ren, ontkom je niet aan uitbreiding van het aantal vaste standplaatsen in verband met de rentabiliteit", zei wet houder Van Kempen. Vaste stand plaatsen verzekeren de ondernemer van een vast inkomen, maar van pas- santenplaatsen moetje ieder jaar weer afwachten wat ze opleveren. „Zij zijn 1 delburg of via email gwbp@zeeland.nl. Bovendien wor den twee bijeenkomsten georga niseerd, waar een toelichting op plan en verordening wordt gege ven en met de gedeputeerde voor het waterbeheer van ge-dachten kan worden gewisseld. Deze bij eenkomsten worden gehouden op: dinsdag 29 januari 2002 om 19.30 uur in De Stenge, Steng eplein 1 te Heinkenszand; donderdag 31 januari 2002 om 19.30 uur in Gemeen-schaps- centrum De Warande, Wilhelmi- nastraat 43 te St. Jan-steen. Plan en verordening kunnen tij dens kantooruren worden inge zien bij de directie RMW, Het Groene Woud 1 te Middelburg en gedurende de openingstijden bij alle openbare bibliotheken in de provincie. Exemplaren van plan en verordening kunnen eveneens worden aangevraagd bij het Pro vinciaal Informatiecentrum, tel. 0118-631400 of via e-mail infocentrum@zeeland.nl. Daar is ook een samenvatting verkrijg baar van het plan, gericht op de agrarische sector. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met: de heer E. Lere, tel. 0118- 631189 (Grondwaterbeheers- plan) de heer mr. P.R.A. Katsburg, tel. 0118-63113 (Verordening waterhuishouding Zeeland) mevrouw I. van den Bosse, tel. 0118-631930 (Procedure plan en verordening). de jus over de aardappelen", aldus de wethouder. Piet wilde kwaliteit echter niet aan extra standplaatsen koppelen. „Als je een beter product levert, mag je daar best een hogere prijs voor vra gen", gaf hij als alternatief. A.P. Kornaat (PvdA) wees op de vei ligheid. „Nu is deze camping onvei lig, want de brandweerauto kan niet overal komen omdat paden te smal zijn. En dat wordt verbeterd. Aan dat aspect gaat de SGP wat licht voorbij." Hoek zei dat de veiligheid voor zijn fractie wel degelijk belangrijk is. Maar principes en natuurwaarden we gen zwaarder. Kornaat en Frigge vroegen zich hardop af of de SGP uit is op het sluiten van campings. „Dat heb ik niet gezegd", aldus Hoek. t ABONNEMENT

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 21