Nuis schiet baan schutters van het Cloveniersgilde open 'Duiven veel mooier dan mannen' Denk en Zet draagt de rode lantaarn Vier kampioenen bij de Reisduif in Scherpenisse Zaaltoernooi voetbaljeugd Volleyballers open toernooi Stop waterfront Tholen en geef baai aanzicht terug www.elselina.n Ko Stoutjesdijk stopt bij Goes Koersballen Emergo 2 klopt Scheldevogels Donderdag 20 december 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Een gevoelskwestie Oefenconcours Eendrachtruiters Klanten tevreden over sportraad Conja van der Gouwe staat haar mannetje bij het handboogschieten Burgemeester W. Nuis had vrijdagavond twee schoten met de handboog nodig om de nieuwe schietbaan van schuttersvereniging Cloveniersgilde in Scherpenisse of ficieel te openen. De eerste keer leek Nuis een van de ballonnen op de schietschijf te raken, maar daarbij werd hij geholpen door koningsschutter Jaap de Wilde die bui ten het zicht van Nuis een ballon liet knallen. Sportiviteit en gezelligheid voeren de boventoon bij de club. En Conja van der Gouwe uit Sint-Philipsland schiet gemid deld het beste van de club met 18 leden. Verdienstelijk Twee titels Het achttal van Denk en Zet uit Scherpenisse heeft een van zijn belangrijkste wedstrijden van dit seizoen nipt verloren. In Sas van Gent werd het 4,5-3,5 tegen Het Witte Paard 4. Denk en Zet staat nu op de laatste plaats in de Zeeuwse hoofdklasse. Prachtig ruim zicht Proces Slachtveld Als die ene bijzondere dag ook echt bijzonder moet worden! Dan is Elselina bruidsniode de beste voorbereiding 1 Aan het eind van het seizoen stopt Ko Stoutjesdijk bij zondagderde klasser Goes. De nu 49-jarige trai ner is bezig aan zijn tweede sei zoen. Goes heeft drie verliespunten minder dan lijstaanvoerder HVV, de vorige club van Stoutjesdijk. Ook het Bergse Dosko doet mee aan de titelrace. Stoutjesdijk, in het verle den altijd voor langere tijd werk zaam bij een vereniging, wil niet in detail treden over zijn beweegrede nen om er in Goes betrekkelijk snel een punt achter te zetten. „Het is een gevoelskwestie, een optelsom van een heleboel zaken." Stoutjesdijk, als voetballer uitko mend voor Smerdiek en WHS, staat ondertussen meer dan twintig jaar onafgebroken als trainer op het veld. Onder andere Noad '67, Vos meer, Moe '17 en Rillandia profi teerden eerder van zijn diensten. Stoutjesdijk weet niet wat hij vol gend jaar gaat doen. „In het alge meen kan ik zeggen dat trainen bij een zondagclub niet gemakkelijk is. Op zaterdag ga je eens bij de jeugd kijken en ik heb ook nog een win kel. Het komt er op neer dat je het hele weekeinde weg bent. De laatste jaren ben ik erachter gekomen dat ik ook nog een gezin heb en daarom heb ik mijn gevoel laten spreken. Ik zie verder wel wat er op mij afkomt. Voor iets leuks sta ik altijd open." Op 24, 27 en 28 december staat het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi ge pland voor de jeugd van de zeven Thoolse voetbalclubs. Smerdiek te kent voor de organisatie in Meul- vliet in Tholen, Vosmeer regelt de zaken in de Wellevaete in Sint-An- naland. In Meulvliet spelen maandag de C- junioren, donderdag de D-pupillen en vrijdag de A- en B-junioren. In de Wellevaete staan maandag en donderdagmorgen de F-pupillen te genover elkaar, donderdagmiddag en vrijdag de E-pupillen en vrijdag middag de meisjes. Vrijdagavond nemen de jeugdleiders en -trainers het tegen elkaar op. rt De Eendrachtruiters hielden zaterdag het jaarlijkse oefenconcours, dat dit vooijaar was uitgesteld wegens de mond- en klauw zeercrisis. In de nieuwe binnenbak van de fokkerij en handelsstal van H. v.d. Zande te Tholen werden de deelnemers in drie groe pen verdeeld. De B-beginners waren de ruiters die nooit eerder aan een dressuur- wedstrijd deelnamen. Hier werd Mariska Nagelkerke met Wendy eerste, de jury be oordeelde haar proef met 156 punten. Tweede was Nicky Menheere met Mulo 152 derde Elizabeth Geluk met Leonar- dus 152 p en vierde Suze v.d. Wel met Feli cia 147 p. Bij de tweede groep, de ruiters in de B- klasse die al wel enige wedstrijdervaring hebben, was de uitslag: 1Eefke Bastianen met Steef 168 p; 2. Arian Stoutjesdijk met Joplin 158 p; 3. Matjella van Dijke met Rowin 147 p. De derde groep telde een zevental ruiters die in de dressuurklassen L of M uitkomen. Hier ging Phily Geluk op Otis - uitkomend in de klasse L - met de hoogste eer strijken met 169 punten. De verdere uitslag: 2. Sofi v.d. Wel met Rosi 163 p (L); 3. Laura Ge- luik met Nora 162 p (L); 4. Silvia de Jonge met Annabel 160 p (L); 5. Hisk^i van Dijke met Adventure 159 p (M); 6. Eefke Bastia nen met Beau 159 p (M); 7. Joyce Kelner met Diego 143 p (M). Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen stad: 1. D. Schellinger en J. Geuze 32 p; 2. mevr. F. Schellinger en L. Soomers, én mevr. R. Burrows en J. Bal 25 p; 4. mevr. Y. Verkamman en N. Moerkerken 23 p; 5. mevr. C. Wilsing en M. v.d. Houten 16 p. Meulvliet: 1. G. Bolier en mevr. L. van Bale 31 p; 2. J. Vroegop en mevr. G. Melching 29 p; 3. mevr. L. Verschoor en W. Schot 27 p; 4. W. Bijl en mevr. R. Vroegop 25 p; 5. mevr. D. Lindenberg en mevr. B. Schot 18 p; 6. B. Melching en mevr. T. Soomers 15 p; 7. mevr. T. Goode en mevr. J. Bos 5 p. Sint-Maartensdijk: 1C. van Gorsel en L. v.d. Klooster 27 p; 3. C. Free en M. Bijl 21 p; 5. C. van' Mierlo 19 p; 6. W. Bijl 18 p; 7. M. Dane 15 p; 8. L. Ver schoor 12 p; 9. G. Verwijs 7 p. Oud-Vossemeer: 1mevr. C. van Mier lo en mevr. N. Minheere 31 p; 2. mevr. C. Lindhout en mevr. D. van Dijke 28 p; 3. mevr. C. Free en W. Lindhout 16 p; 4. mevr. L. van Poortvliet en A. van Dijk 14 p; 5. mevr. C. Scheenhart en mevr. A. Bosters 13 p; 6. W. Bosters en J. Scheen hart 12 p. De organisaties op het gebied van sport en bewegen in de provincie zijn over het algemeen tevreden over de kwaliteit van de diensten en producten van de Zeeuwse Sport raad. Dat blijkt uit een onderzoek, gehouden onder de 'klanten' uit het jaar 2000. Punten ter verbetering zijn er na tuurlijk altijd. Ten aanzien van com municatie bijvoorbeeld worden het niet hebben van een website en het ontbreken van een intern automati seringsnetwerk en een up-to-date adressenbestand als minpunten er varen. Ook is er vraag naar meer sectorgerichte brochures. Ten aan zien van betrokkenheid is de kritiek, dat de sportraad nalaat om felicita ties te sturen bij jubilea en kam pioenschappen. De sportraad stopt met ingang van het nieuwe jaar met de verhuur van sport- en spelmateriaal. Die taak is overgedragen aan de organisatie Qui-Vive te Middelburg. Tegen het zwakke Scheldevogels nam Emergo 2 zaterdag binnen vijf minuten een 0-2 voorsprong. De rood-zwarten bleven scoringskansen houden, maar het Bergse team wist enigszins bij te blij ven. Bij de rust stond het 2-5 voor de Tholenaren, die ook na de hervatting goed speelden. Scoren deden ze echter mondjesmaat, zodat Scheldevogels de marge tot twee a drie doelpunten wist te beperken. Uiteindelijk werd het 4-7 voor het team uit Sint-Maartensdijk, waar voor Jaco Rip (3x), Marian Bazen (2x), Liesbeth Dam en Maddy Muis scoorden. De B-jeugd bleef ook tegen PKC onge slagen door 6-6 te spelen. Tóch was het begin niet goed, men had teveel ontzag voor de tegenstander die dan ook een 3- 0 voorsprong nam. Emergo kwam voor de rust terug tot 3-2 en zette dat goede spel in de tweede helft voort. Dat leidde tot een 3-5 voorsprong, maar het bleek net niet genoeg omdat de ploeg uit Pa- pendrecht terugkwam. De Thoolse treffers kwamen op naam van Harmen van Heemskerk (3x), Bas Vroegop (2x) en Steffie Muis. Voor de tweede keer op rij had Emergo C een speler tekort, maar niettemin nam het tegen het zwakke Juliana een 0-2 voor sprong. Pas toen kon de ploeg uit Oud- Gastel iets terugdoen, maar Emergo raak te geen moment in paniek en won met 2-4. Harmen van Heemskerk (2x), Ricky Bazen en Steffie Muis waren trefzeker voor de rood-zwarten. Ook Emergo E miste een speler tegen Ado. Het speelde goed en kreeg erg veel kansen om te scoren. Ado sprong echter zorgvuldiger met de mogelijkheden om en leidde bij de rust met 2-0. In de tweede helft wist alleen Pascal Farla de korf te vinden en ook Ado scoorde niet meer, zo dat een 2-1 nederlaag voor de Tholenaren op het scorebord stond. Emergo W had het zwaar tegen een sterk spelend Ventura Sport uit Strijen. De thuisclub kreeg volop kansen en leidde bij de rust met 2-0. Ook in de tweede helft was dat zo, terwijl de enkele moge lijkheden die Emergo kreeg, onbenut ble ven. Het verloor met 4-0 en ook de straf- worpen waren met 10-6 voor de thuis club. Programma: Zevenbergen 2-Emergo 1, Vios 2-Emergo 2; Keep Fit7Emergo B, Vios-Emergo E, Vios-Emergo W. Volleybalvereniging DKV '95 in Sint-Philipsland organiseert donder dag 27 december een open volley baltoernooi. Dat gebeurt 's avonds tussen acht en tien uur in dorpshuis De Wimpel. Deelname kan zowel individueel als in groepsverband, en is kostenloos. Wél is opgave vooraf nodig bij Irma Piet (tel. 0167- 573068). DKV '95 speelt geen competitie, maar wel recreatieve toernooien (zo als zaterdag 12 januari in Steenber gen, en het beachvolleybal in Tho len). De normale trainingsavonden - twee of drie keer per maand - begin nen weer op 17 januari. Eerst is er een warming-up, gevolgd door tech nische oefeningen om vervolgens een uur partijtjes te spelen. Belang stellenden kunnen enkele keren meedoen om te zien of ze lid willen worden. Terwijl de schutters toekijkenlegt burgemeester Nuis aan voor een schot op het doel bij de opening van de schietbaan op het Pluimpotterrein. De burgemeester stond op zo'n tien veel werk in gestopt. De sponsors en meter van het doel, maar bij de wed strijden wordt 18 of 25 meter in acht genomen. Ruim een jaar is de ver eniging bezig geweest om het ge bouwtje op het Pluimpotterrein ge schikt te maken. Maar de voorbe reiding om vergunning te verkrijgen van de gemeente en de provincie duurde langer. Het onderkomen van de stichting Thoolse dagen werd al door de ver eniging gebruikt, maar had een op knapbeurt nodig. De grootste handi cap was dat het niet te gebruiken was voor alle wedstrijdonderdelen. De opslagloods van zestien meter werd verdubbeld naar 32 meter en voldoet daarmee ruimschoots aan de eisen voor het westrijdschieten met de handboog. Voorzitter P. Suurland van de vereni ging heette alle leden en genodigden welkom aan de lange tafel in het clubgebouw. Hij vertelde dat 2,5 jaar geleden het idee ontstond om het ge bouwtje uit te breiden. „Nou, dat hebben we geweten. Er is ontzettend de leden hebben dit mogelijk ge maakt, maar ook de dames van de le den waren actief." Suurland riep Kees Jansens naar vo ren die tijdens de verbouwing als 'bouwmeester' was opgetreden. Zonder Jansens, in het dagelijks le ven kabellegger, was het volgens Suurland niet gelukt om de bouw tot een goed einde te brengen. Hij kreeg een flesje drank van de voorzitter en een mandje met bier van de drie vrouwelijke leden van de club. Dankzij de verlengde baan wordt het nu voor andere verenigingen aan trekkelijk om in Scherpenisse te ko men schieten, zei Suurland en daar was het ook mede om te doen. „Ik hoop dat we dan ook vele verenigin gen mogen ontvangen hier in ons clubgebouw." Nuis mocht als overdeken van het Cloveniersgilde de baan openen. Maar voordat hij dat deed, bracht hij de gelukwensen over van het ge meentebestuur. Hij maakte de ver eniging een compliment vanwege de vele uren die de leden er in hebben gestoken. „Door veel zelfwerkzaam heid heeft u een prachtig resultaat bereikt. Het zag er een halfjaar gele den hier heel anders uit. Er zat ook nog iets scheef met een vergunning, maar dat viel wel mee. Het is een unieke locatie, conform de landelijke normen." Suurland gaf Nuis enige aanwijzin gen om de boog te bedienen en vanaf ongeveer twaalf meter bleek de over deken geen slechte schutter te zijn. De hilariteit was groot, toen bij het eerste gemiste schot tóch een knal was te horen. Jaap de Wilde, sinds de oprichting in 1995 al twee keer de beste schutter bij het koningsschie- ten, liet een ballon knappen. De tweede keer was echter wél raak en met een score van negen punten was dat heel verdienstelijk. Onder de genodigden was ook het bestuur van de ijsclub Scherpenisse. Dat bood de schuttersvereniging een naambordje aan. Is De Wilde ko ningsschutter, degene die gemiddeld de beste resultaten behaalt op de baan is Conja van der Gouwe uit Sint-Philipsland. Ze is drie jaar lid, maar won de Zeeuwse kampioen schappen voor dames toen ze er voor het eerst aan meedeed. „Gemiddeld ben ik al drie jaar de beste. Ik heb er veel plezier in, maar ik ben wel heel fanatiek. Ik kan er niet tegen dat er iemand boven me staat." Voordat ze zich aansloot bij de club, was ze lid van de schietvereniging De Eendracht waar ze samen met haar man met het handvuurwapen schoot. „Toen dat gebouw in Tholen afbrandde, moesten we naar Rei- merswaal in de open lucht gaan schieten. Toen mijn man hier de open dag had bezocht, is hij hier lid geworden en van lieverlee ben ik ook hier terecht gekomen. De mannen hebben me wel opgejut om mee te doen. Het is een hele leuke sport, maar het is ook gezellig." 'Bouwmeester' Jansens staat achter de bar, die afgescheiden is van de baan, en krijgt van een van de leden te horen dat de verwarming het niet meer doet. Er wordt meteen een in stallateur bijgehaald die ook aanwe zig is bij de opening, en het euvel wordt hersteld. Bij de uitbreiding is om de vier me ter een ijzeren spant geplaatst, die met houten balken onderling zijn verbonden, vertelt hij. De damwand is geïsoleerd en aan de binnenzijde zijn de wanden en het plafond afge timmerd met platen van geperst hout. De vloer is geheel betegeld. Met 32 meter lengte, 8 meter breedte en 3 meter hoogte oogt de baan ruim. Om schade door pijlen aan de radia toren aan de wand te voorkomen is er voor elk verwarmingselement een plank aangebracht. Het bestuur buigt zich nog over het soort materiaal dat nodig is voor het doel en de schiet schijven. Vooral bij het schieten met de zogenaamde compound boog worden hoge snelheden gemaakt en boren de pijlen zich diep in het doel. Vier kampioenen maar liefst had de Reisduif te Scherpenisse zater dag om te huldigen in het royale clubgebouw aan de Veerdijkse- weg. Toon van Daalen uit Oud- Vossemeer had onbetwist de mooiste duivin van de tentoonstel ling, Jo Moerland uit Stavenisse had duchtige concurrentie, maar hij kwam tenslotte met de mooiste doffer uit de bus. Cees de Graaf uit Poortvliet was een klasse apart bij de jeugd, maar voor de titel beste duivin liet hij de eer aan zijn plaatsgenoot Lenco Potter. „Die van jou is voller", zegt Moer land wanneer hij de duivin van col lega Van Daalen in handen heeft. „Jouw doffer loopt achterin de staart weg", is de reactie van de Vossemeerder. Het zijn kenners on der elkaar op de tentoonstelling van de Reisduif, die 149 duiven telt van 17 inzenders. „Ik ben kampioen ge worden met een doffer die ik niet verwacht had", zegt Van Daalen. Hij is zelf keurmeester en komt net terug van een beoordeling in Hal steren, zijn negende al van dit sei zoen. Dat beperkt zijn deelname aan de tentoonstellingen in de om geving, maar in Scherpenisse kan het lid van de Zwaluw uit Oud-Vos semeer meedoen. „Ik heb er acht gebracht en vier hebben er prijs. Ik weet ongeveer wat ik moet bren gen, maar elke keurmeester heeft toch weer zijn eigen hand van keu ren, al zijn er dan regels voor", zegt Van Daalen. Moerland, die eveneens met vier van zijn acht ingezonden duiven in de prijzen viel, kan dat beamen. „Keurmeester J. Sinke uit Yerseke valt op blauw. Ik moest kampen met L. Hage en P. Potappel, maar mijn doffer werd de kampioen." Moerland heeft al acht bekers staan van tentoonstellingen. Zo won hij samen met Van Daalen een keer in Sint-Maartensdijk. De Stavenisse- naar, die sinds 1966 de duivensport beoefent, was achttien jaar generaal kampioen bij de Reisduif, maar is de laatste tijd wat minder fanatiek geworden. Persoonlijke omstandig heden brachten hem ertoe om der tien koppels op te ruimen. „Ik heb maar 22 koppels meer. De duiven sport is geen goedkope hobby meer. Het wordt gewoon te duur. Met na me het vrachtgeld is teveel gewor den", zegt Moerland. De tentoonstelling wordt georgani seerd om de kas te spekken. „Voor de exploitatie moet je dit doen. We hebben het mooiste gebouw van al le duivenverenigingen op Tholen en Sint-Philipsland, met ook een pri ma parkeergelegenheid aan de Toon van Daalen, Cees de Graaf, Jo Moerland en Lenco Potter vd.n.r.met hun prijsduiven in Scherpenisse. Veerdijkseweg", aldus Moerland, die bestuurslid is van de Reisduif. Van Daalen had het afgelopen sei zoen weinig tijd voor de wedvluchten in verband met een ziekenhuisopna me, maar op de tentoonstelling zat hij goed. De duivin hoefde niet te kam pen en zegevierde met 92,5 punten. Hetzelfde aantal dat Moerland en Cees de Graaf kregen voor hun doffer. Lenco Potter kreeg 91,75 van de keurmeester voor zijn duivin. De Graaf zat nog hoger, maar twee titels vond de tentoonstellingsorganisatie in het kader van de jeugdstimulering teveel van het goede, zodat er een spreiding plaatsvond. De dertienjarige De Graaf heeft van af 1995 duiven, maar werd in 1997 lid van de Reisduif. In dat eerste jaar had hij gelijk de mooiste duivin bij de jeugd. Inmiddels heeft De Graaf veertig duiven en zijn vader is de sport ook leuk gaan vinden. Die helpt hem bij de verzorging e.d. en was ook zaterdag naar de tentoonstelling meegekomen. Vorig jaar had De Graaf het mooiste tentoonstellings succes uit zijn loopbaan, want toen had hij in Sint-Maartensdijk de mooi ste duivin van de hele expositie. Op de jeugddag in Rosmalen heeft de Poortvlietse scholier ook al meege daan. Bij de wedvluchten deed hij het afgelopen seizoen goed mee met acht eerste prijzen. Met name Creil was uitstekend met tien duiven mee, waarvan er vijf bij de eerste tien za ten. Op de tentoonstelling had De Graaf twaalf duiven, waarvan er vijf prijs hadden. Lenco Potter behaalde een eerste prijs op de wedvlucht vanuit Chimay. „Op tentoonstellingen ben ik een paar keer tweede geworden, maar za terdag werd ik voor de allereerste keer nummer IIk geloofde het dan ook eerst niet", zegt de 15-jarige scholier. Zijn broer werd in 1994 lid van de Reisduif, maar toen die een stapje terug deed, nam Lenco in 1998 de fakkel over. „Ik ben de enige in mijn klas op het Scheldecollege in Sint-Maartensdijk die duiven houdt. Veertig heb ik er nu en ik kreeg veel steun van Leen Hage, die met name de jeugd binnen de vereniging stimu leert", aldus Lenco Potter. Tenslotte moet de foto nog genomen worden. Met de bekers of met de dui ven? Leen Hage hakt de knoop door: „De duiven zijn veel mooier als die venters." De vier prijswinnaars pak ken hun doffer of duivin en laten de bekers op de hokken staan. De dui ven krijgen alle eer. Klasse 1 oude doffers: 1. J. Moer land 92,5 p; 2. L. Hage 92,25 p; 3. P. Potappel 92,25 p; 4. A. van Daalen 92 p; 5. W. Beurkens 92 p; 6. D.J. Men heere 92 p; 7. J. Moerland 91,75 p. Klasse 2 oude duivinnen: 1. J. Moerland 92,25 p; 2. D.J. Menheere 92,25 p; 3. C. de Graaf 92 p; 4. A. van Daalen 92 p. Klasse 3 jarige doffers: 1D. Vaders 92,5 p; 2. D.J. Menheere 21,25 p; 3. P. Potappel 92,25 p; 4. C. de Graaf 92,25 p; 5. D.J. Menheere 92 p; 6. L. Potter 92 p. Klasse 4 jarige duivinnen: 1C. de Graaf 92 p; 2. L. Hage 92 p; 3. P. Pot appel 92 p; 4. H. Rensink 92 p. Klasse 5 jonge doffers: 1. C. de Graaf 92,5 p; 2. P. Potappel 92,5 p; 3. D. Vaders 92,25 p; 4. L. de Kwak Koolaard 92,25 p; 5 en 6. D.J. Men heere 92,25 p; 7. C.D. Uijl 92,25 p; 8. J. Suurland 92,25 p. Klasse 6 jonge duivinnen: 1A. van Daalen 92,5 p; 2. D. Vaders 92,5 p; 3. C.D. Uijl 92,5 p; 4. A. van Daalen 92,25 p; 5. C. de Graaf 92,25 p; 6. J. Moerland 92,25 p. Klasse 8 late jonge duivinnen: ID. Vaders 90,5 p. Als eerste ging Dig de Graaf in de fout op het eerste bord. Hij heeft so wieso een ongelukkige score opge bouwd in de externe competitie, door onnodige blunders rond de eer ste tijdcontrole. Nu werd echter door zijn tegenstander in de Svesnikov- variant van het Siciliaans vroegtijdig afgeweken, en De Graaf maakte een paar slechte vervolgzetten waarna hij zich liet overrompelen op de ko ningsvleugel. Eniz Kustura deed het beter op het zevende bord, door een pion voor te komen. Hij ging voor de volle winst, maar was te gretig. Door een tweede pion weg te snoe pen, liet hij zich pardoes eeuwig schaak zetten en moest in remise be rusten. Ook bij Albert Muskee werd op het vijfde bord het punt gedeeld. Alhoe wel hij zijn tegenstander had opge zadeld met een dubbelpion, kon hij niet de juiste winstvoortzetting vin den. Theo Blonet had na een Pirc- verdediging een stuk geofferd voor twee centrumpionnen. Dit bleek dui delijk te opportunistisch en hij kon de partij niet meer redden, waarna Denk en Zet 3-1 achter kwam te staan. Op het tweede bord bleef bij Sebasti- aan Koedoot de partij ook in even wicht. Geen van beide spelers kon het initiatief nemen om de partij naar zich toe trekken, dus was de punten- deling een terechte uitslag. Peter van Oevelen bracht het verschil op het derde bord weer terug, door in een voortreffelijk gespeeld eindspel de volle winst te pakken. De partij leek eerst in remise te stranden, maar Van Oevelen wist een beslissende door braak te forceren, met een toren en paard tegen een toren en loper en ie der nog een zestal pionnen op het bord. De beslissing in de partij viel toen Jan de Graaf een stuk weg blun derde. Hij leek na een Grunfeld-Indi- sche verdediging de partij onder con trole te hebben, maar gaf in het late middenspel plotseling een stuk weg en verloor. Peter van de Breevaart deed op het vierde bord nog iets terug en bracht de eindstand op 4,5-3,5. Hij speelde wederom een prima partij. Na eerst een pion gewonnen te hebben, maakte hij later de partij bekwaam af mede geholpen door de klok. Denk en Zet moet nu nog hopen op een stunt tegen Souburg 2 in januari, of later tegen SVWZV uit Oostburg, om zich te kunnen handhaven in de hoofdklasse. Een aantal jaren terug werd met name Limburg verrast met hoge waterstanden en liepen de uiter waarden sowieso onder water, het geen de functie is van dergelijke gebieden. Dom om daar te bou wen, was het algemene commen taar. Maar gemeenten hebben der gelijke locaties tegen goede prijzen verkocht voor woningbouw. De be woners zijn tegen de gemeenten gaan procederen. Het bericht 'Buurman bang voor lawaai scheepswerf' in de Een- drachtbode van donderdag 13 de cember heeft mij er uiteindelijk toch toe gebracht deze brief te schrijven. Mijn grief is gericht te gen het bouwplan Waterfront in Tholen. De bezwaren van Rijkswaterstaat tegen dit plan bestaan niet meer of worden niet meer genoemd. Eerder maakte zij bezwaar vanwege het te dichtbij gelegen drukke Schelde- Rijnkanaal. Bewoners zouden ge vaar lopen bij mogelijke calamitei ten op dit water. Voor zover ik mij herinner, is er door Rijkswaterstaat een afstand genoemd die wettelijk is vastgelegd. Dit voor mijn verdere betoog nu even terzijde. Het verbaast mij dat juist dit bouw plan zonder enige weerstand het stadium van uitvoering bereikt. Met het realiseren van dit plan gaat één van de mooiste locaties op Tholen verdwijnen. Een sterk en bijzonder karakteristiek Thools aanzicht dreigt verloren te gaan. Eerst heeft het gemeentebestuur dit mooie stukje op schandalige wijze ver waarloosd door slecht onderhoud. Nu geeft zij het gebied zonder enige weerstand vrij voor woningbouw. Komt dit omdat de gemeente hier over zelf beschikkingsrecht heeft en deze keer niet wordt gehinderd door een projectontwikkelaar? Dan de presentatie van dit plan. De tekening van het project doet bij menig potentiële koper het hart sneller kloppen, zeker van buiten Tholen. De tekening geeft een ir reëel beeld van hoe het wordt. Het veronderstelt een ruim opgezette woonlocatie te worden. De brochu re van de Sterner Groep spreekt zelfs over magistraal gesitueerde woningen. Niets is minder waar wanneer je met de tekening in ge dachten en staande aan de baai de situatie in ogenschouw neemt. De werkelijkheid wordt benauwend klein. Bovendien zal Tholen, wan neer men de stad vanaf de brug na dert, geheel aan het zicht worden onttrokken. Het nu prachtige en rui me zicht op de stad Tholen veran dert in een aanzicht van een meters hoge stenen kolos. Wie van ons kent niet een dergelijke, verfoeilijk lelij ke, bouwlocatie? In het stadium van verkoop schitterend neergezet, doch de uitvoering geeft het tegenoverge stelde beeld. De werkelijkheid is, dat de wijk, eenmaal gerealiseerd, veel kleiner zal uitvallen dan nu wordt voorge steld, niet de ruimte die de tekening uitstraalt. Dat de woningen aan stin kend water liggen. De baai heeft een muggenplaag zoals de Bergse plaat die kent en die ook niet is te bestrijden. De woningen komen te gevaarlijk dicht aan het Rijn-Schel de kanaal te liggen en de bewoners zullen bovendien overlast ondervin den van scheepswerf M. van Dui- vendijk. De toekomstige bewoners zullen hierdoor gefrustreerd raken, zullen zich gaan verenigen en een zonde bok zoeken. Dit zal leiden tot een proces waarin bewoners, makelaar, projectont wikkelaar en gemeente worden be trokken. Dit op zijn beurt leidt tot het nemen van maatregelen waar van de kosten voor rekening van de gemeente komen. Maar waarvan de burger uiteindelijk het gelag be taalt. Dezelfde burger die nu zwijgt. Wij worden geconfronteerd met kosten voor problemen die op voorhand bekend zijn als onoplos baar. De projectontwikkelaar on derkent het probleem van de blauwalg, maar zegt dit op te los sen. De gemeente heeft het gebied Slachtveld zelf tot een probleemge bied gemaakt. Een belangrijke, ini- tiatiefnemende ondernemer heeft hierdoor Tholen reeds verlaten. An dere middenstanders worden het wachten beu en een oplossing is nog steeds niet in zicht. Het winke lend publiek ergert zich aan het te kort aan parkeergelegenheid. Het gemeentebestuur verschuilt zich achter het langdurig ziek zijn van één van haar ambtenaren. Toch on gelofelijk. Terug naar bouwplan Waterfront. De gemeente zet de burger voor de zoveelste keer voor een voldongen feit. Scheepswerf M. van Duiven- dijk heeft geen schijn van kans, zij zal snel verdwijnen. In het boven genoemde artikel kiest de gemeente nog partij voor de scheepswerf, maar dit lijkt mij meer gebaseerd op een conflict dat zij zelf in het verleden heeft gehad met de ande re partij, buurman Deurloo. Het gemeentebestuur kent de pro blematiek die het te wachten staat en gaat ondanks die wetenschap ge woon verder. Valt dit niet onder on behoorlijk bestuur? Waar zijn onze wethouders en raadsleden? Klaar blijkelijk moeten zij er aan worden herinnerd dat zij de belangen van hun burgers hebben te dienen. Mijn inbreng in deze zou zijn: stop dit plan en geef onze baai haar aan zicht terug. Herman Draaijer, Markt 21, Tholen. Roparun. Voor de tweede keer doet volgend jaar een team van het Mol- lerlyceum Bergen op Zoom mee aan de Roparun, een estafetteloop van Rotterdam naar Parijs. De start voor deze 520 km lange loop is op 8 mei en het doel is geld bijeen te brengen voor kankerpatiënten. Op 17 en 18 januari organiseert het Mollerlyceum daartoe twee heuse actiedagen op de school. Kerkstraat 40 2411 AE Bodegraven 0172-613751 Zuiddijk 16 3244 AZ Nieuwe Tonge 0187-652134 om u goed te kunnen helpen werken wij alleen op afspraak Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 17