Man reed te hard om vriendin op te halen Verburgh Shell Bal en Rabobank Tholen helpen Ten Anker uit euronood Intensievere teelten mogelijk met vroeger product en betere kwaliteit 'Bromfietser gaf toe dat hij te hard reed' Mededeling Haast op Krabbenkreek komt man duur te staan Hoofagent als getuige in zaak over valse naam Twee weken cel voor 'hardnekkig recidivist' Thoolse boeren en tuinders achter zoetwaterplan maandag 24 december maandag 31 december als aanklager wilt geld zien Voorrangsfout bij Kettingdijk De Rond volgt Petermeijer op Donderdag 20 december 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Boete 700 gulden voor 149 km per uur De 46-jarige A.J.C. uit Oud-Tonge had haast toen hij eind januari van zijn woonplaats Oude-Tonge over Tholen naar zijn werk in Bergen op Zoom reed. Op de Krabbenkreek- weg tussen Sint-Philipsland en Oud- Vossemeer drukte hij het gaspedaal diep in en haalde daar een snelheid van 149 kilometer per uur, terwijl 100 kilometer is toegestaan. Ruime marge De 32-jarige M.K. uit Sint-Maartensdijk is vrijdag door de kantonrechter in Tholen veroordeeld tot het betalen van een boete van 690 gulden wegens het overschrijden van de maximum snelheid met 50 kilometer. K. was met zijn auto op 9 juni op de provinciale weg onder Tholen op weg naar Sint-Annaland. *r b.tf. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 Fax 245360 specialisten in - Computersnetwerken, systemen op maat. - Hi-end audio, (speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Kwaliteit Solidariteit Autosleutels Grote gevolgen In verband met Kerstmis en Oud Nieuw zijn ai onze kantoren gesloten op: en VGZ wenst u prettige feestdagen en een voorspoedig 2002 De man was al eerder in de fout ge gaan. Vrijdag legde de kantonrech ter hem 700 gulden boete op. Maakt hij zich de eerstkomende twee jaar weer schuldig aan te hard rijden, dan zal zijn rijbewijs voor vier maanden worden ingetrokken. „Het was een hectische periode," zei de verdachte tegen kantonrech ter M.J.M. Klarenbeek in het oude stadhuis van Tholen. Zijn vrouw had een hernia. Naast het werk als ontwerper bij een ontwerpbureau moest hij thuis ook inspringen om zijn echtgenote te ontlasten. Boven dien had hij die ochtend nog getankt omdat hij daar de avond ervoor geen kans voor had gezien. Daar door had hij minder tijd om de af stand van huis naar zijn werkaf spraak te overbruggen. „Ik heb een foutje gemaakt, maar het leverde geen gevaar op." Maar volgens de rechter was het niet de eerste maal dat C. voor te hard rijden was gepakt. In novem ber 1999 werd hij veroordeeld tot het betalen van een boete van 385 gulden. Het was volgens de rechter ongeveer hetzelfde geval. „Daar was ik net van bekomen," zei de be stuurder. „Ik heb een cruisecontrol in de auto aangebracht om dit te voorkomen. Een auto is voor mijn werk heel belangrijk." De officier van justitie R.T.C.N. Jeuken wees erop dat C. veel te hard had gereden en dat de snelheid van 149 kilometer per uur 'gecorri geerd' was met 6 kilometer in zijn voordeel naar 144 kilometer per uur. „Als dat niet was gedaan, dan was uw rijbewijs op de tocht komen staan. Vorig jaar reed u ook 30 kilo meter per uur te hard. Als u dan de regels weer overschrijdt, dan komt u in een regeling te vallen waarbij straf en boetes worden opgelegd." De officier eiste 700 gulden boete of 14 dagen gevangenisstraf en een rij ontzegging van vier maanden voor waardelijk. Met andere woorden: als hij in twee jaar weer in de fout gaat, wordt zijn rijbewijs voor vier maan den ingetrokken. Verdachte wilde weten of de correctie op de snelheid wel goed was berekend. Volgens de officier van justtie was dat zeker het geval. Er was met 6 kilometer een ruime marge gehanteerd volgens of ficiële richtlijnen, zei hij. „Maar waarschijnlijk reed u zelfs nog har der." Volgens C. kon er ook een afwijking in het apparaat zitten. Hij had dat gezien in een autoprogramma op de Engelse televisie. Maar volgens de officier betrof dat apparatuur die hier niet wordt gebruikt. De verdachte wees nogmaals op de huishoudelijke omstandigheden en voerde aan dat hij na de eerste over treding zijn leven had gebeterd. Maar volgens de rechter waren de omstandigheden ontoereikend om 'zo hard te rijden.' Hij zag geen re den om af te wijzen van de eis. C. betreurde de uitspraak en wees er op dat hij (werkend voor een uitzend bureau) al een 'jaar op de schopstoel zat'. Maar de rechter was niet onder de indruk van dit verweer: „De straf had u nog niet gehad." De maximumsnelheid bedraagt daar 80 kilometer per uur, maar K. had haast en reed 130 kilometer. Hij was niet aangehouden, maar later telefo nisch door de politie gehoord. Op de vraag van kantonrechter M.J.M. Kla renbeek waarom hij die nacht zo hard had gereden, antwoordde K. dat hij zijn vriendin wilde ophalen. Die was in Sint-Annaland uit geweest en na een avondje stappen had ze over moeten geven. Er was volgens K. geen taxi die haar wilde vervoeren. „Toen ben ik er vanuit Rotterdam snel naar toe gereden omdat niemand haar mee wilde nemen." De rechter vond niet dat K. daarom zo hard over de Thoolse wegen moest rijden. „Ze had ook nog wel tien minuten kunnen wachten." De officier van justitie R.T.C.N. Jeu ken merkte op dat K. een zeven jaar oude straflijst heeft. Hij vroeg wat het beroep was van K. en wat hij maan delijks verdiende. K. legde uit dat hij glazenwasser is en in vier weken net to 3200 gulden verdient. Uit het telefonisch contact met de vriendin was volgens de officier ge bleken dat er al veel bekeuringen wa ren geweest. Maar K. wist daar niets vanaf. Wel dat hij één keer eerder van de weg was gehaald. Volgens de offi cier staat er echter nog een boete open, van 575 gulden. Maar K. zei dat die wel betaald is. Bovendien had zijn vriendin gezegd dat er meerdere boetes niet betaald waren. Volgens de officier was de overtre ding fors. En had K. geen voldoende excuses aangevoerd voor zijn rijge drag. „We letten bij de snelheidsover treding op de gevolgen die bij een on geval kunnen optreden. De snelheid bepaalt de aard van letsel." Hij eiste 690 gulden boete of 13 dagen hechte nis. K. vond het wel goed zo, zei hij. De rechter nam de eis over. n[j$ \r jV' V. Twee weken cel en zes maanden in trekken van het rijbewijs. Dat was de straf die de 30-jarige D.S. uit Sint-Maartensdijk vrijdag werd op gelegd door de kantonrechter in Tholen. Het was de zoveelste maal dat verdachte was aangehouden omdat hij onverzekerd in een auto reed, zo bleek bij de behandeling van zijn zaak. „En hardnekkig reci divist," zei rechter M.J.M. Klaren beek die S. bij verstek veroordeel de. De 34-jarige A.A.W. uit Oud-Vos semeer is voor drie maanden zijn rijbewijs kwijt. Bovendien moet hij 500 gulden boete betalen. W. was weer betrapt op het overschrijden van de maximum snelheid. Dit keer had hij 31 kilometer te hard gere den. Volgens officier van justitie R.T.C.N. Jeuken had de verdachte (die niet aanwezig was) gezegd dat hij snel thuis moest zijn omdat de wasmachine overliep, maar later kwam hij weer met een ander ex cuus. Eerder was W. een boete op gelegd van 1325 gulden voor het zelfde vergrijp. De rechter was dui delijk: „Meneer wil er onderuit komen." De 39-jarige W.A.M. uit Zevenber gen werd bij verstek veroordeeld tot een geldboete van 465 gulden om dat hij de maximumsnelheid met 33 kilometer per uur had overschreden. En de 25-jarige A.K. uit Sprundel kreeg een boete van 720 gulden aan zijn broek omdat hij met een onver zekerde auto had rond gereden. Ook dit was niet de eerste keer. De eerste overtreding dateerde van twee jaar geleden. Daarvoor werd hij al ter verantwoording geroepen op het kantongerecht in Bergen op Zoom. De 43-jarige L.M.G. uit Sint-Phi lipsland moet 540 gulden boete be talen (of tien dagen cel) omdat hij 37 kilometer te hard had gereden op een weg waar maar 80 kilometer is toegestaan. G. was al eerder veroor deeld voor hard rijden. De 21-jarige E.v.O. uit Sint-Maartensdijk kreeg een boete van 360 gulden. Zij was gepakt omdat ze onverzekerd met een auto had gereden. De 35-jarige E.Z. uit Oosterhout wordt opnieuw gedagvaard. Hij was aangehouden voor diefstal en had geen rijbewijs, maar zit nu in de gevangenis in Zutphen. Advertentie I.M. Mevr. Bal links) en M.J. Hoek rechts) overhandigden de eurokits in Ten Anker aan o.a. P. Bijl en mevr. P. Ottevanger-Deurloo. Autobedrijf Bal in Tholen heeft onlangs een ingrijpende verbouwing achter de rug. Toen hielp de Rabobank Tholen de gerenommeerde onderneming aan de Watt straat om de ambitieuze doel stellingen te verwezenlijken. Dinsdag kwam Bal de finan ciële instelling te hulp. Met geld nog wel!. Om precies te zijn met eurokits, de gratis setjes met acht euromunten ter waarde van f 8,55 die elke Nederlander boven de 6 jaar vrijdag kon afhalen. Met de distributie was het op het platteland echter slecht ge steld. „We hebben er in eer ste instantie 3000 ontvangen en later kregen we er nog 300 bij, maar we moesten er voor ons werkgebied eigenlijk 12.000 hebben", zegt ad junct-directeur Rien Hoek van Rabobank Tholen, die geregeld nee moest verko pen. „Shell-station Bal had er volop en die kreeg er zelf nog bij. Dankzij de medewerking van Bal konden we de bewo ners van Ten Anker van de eurokit voorzien en dat heb ben wij en de mensen in Ten Anker bijzonder op prijs ge steld." (Advertentie I.M.) Rietkerk: Wat is 60 gulden per hectare als je het afzet tegen de kwaliteitsverhoging die het oplevert Circa twintig grondgebruikers en eigenaren hebben donderdag in Meul- vliet in Tholen verklaard te willen meebetalen aan een proefproject met zoet water rond Tholen, Oud-Vossemeer en een deel van Poortvliet. Slechts enkele aanwezigen hikten aan tegen de kosten die voorlopig op zestig gul den per hectare zijn berekend. De initatiefgroep kreeg groen licht om het plan in overleg met het waterschap verder uit te werken. Johan van der Wel, een van de leden van de projectgroep zoet water, was blij met de me dewerking. „We zullen er voor strijden dat de prijs naar beneden gaat" Van der Wel vormt samen met E. Wel zijn gehoor voor. Ook bij ver- Rietkerk en J. van Dalen het drie- koop of overdracht van een bedrijf manschap dat het zoetwaterproject zorgt zoet water voor een hogere van de grond wil tillen. De Thoolse boeren en tuinders worden bijge staan door C. Michielsen (ZLTO). Het plan gaat uit van het benutten van de hoofdwatergangen die zou den moeten worden doorgespoeld met zoet water uit het Zoommeer. Het gaat om ongeveer 900 ha in een gebied tussen de gemalen Een dracht ten zuiden van Tholen, Loohoek bij Poortvliet en De Drie Grote Polders nabij Oud-Vosse- meer. Met betrekkelijk eenvoudige middelen zouden ook agrariërs in de onmiddellijke omgeving van het proefgebied mee kunnen profiteren. Van der Wel drong aan op een snelle besluitvorming. „Het waterschap wil graag meewerken, als er genoeg dekking is vanuit het gebied. Als we niet willen worden de sluizen open gezet richting Eendracht en dan is het voorgoed voorbij." De tijd dringt voor de Thoolse boe ren. Nu is het Zoommeer nog zoet, maar er gaan steeds meer stemmen op om zout water in te laten. Van der Wel kantte zich in felle bewoor dingen tegen een mogelijke verzil- ting van het gebied. Hij citeerde daarbij uit de vorige week versprei de informatiekrant over 'bestem ming Tholen', waarin de meeste in woners verklaren dat zij geen grote toekomst voor de landbouw op Tho len zien weggelegd. Juist zoet water is volgens Van der Wel noodzakelijk om de boeren in de gemeente een toekomst te geven. Zoet water maakt intensievere teelten mogelijk en draagt bij aan een vroeger pro duct van een betere kwaliteit. Met name spruiten, knolselderij, witlof, cichorei en vroege aardappelsoorten halen door tijdige beregening met zoet water een hoger rendement. Verhuur van grond in een zoetwa- tergebied, bijvoorbeeld voor bloem bollenteelt, levert ook aanmerkelijk meer op dan in de huidige situatie. In de Noord-Oostpolder lopen de verhuurprijzen al op tot circa 8.000 gulden per hectare, hield Van der prijs. „Wanneer over tien, vijftien jaar uw zoon vraagt waarom er geen zoet water op het bedrijf is, moet u kunnen zeggen: ik heb er voor ge vochten, jongen, maar het is niet ge lukt. Voor de toekomst is zoet water nog belangrijker dan voor de ko mende drie, vier jaar. Mogelijkhe den zijn er plenty, als je er maar naar wilt kijken." De kracht van het Thoolse proefpro ject is volgens de initiatiefgroep, in vergelijking met een mislukt plan van tien jaar geleden, de lage inves tering. Bij een vergelijkbaar project in de gemeente Reimerswaal wordt door het waterschap uitgegaan van zestig gulden per jaar per hectare. Van der Wel vond dat nog altijd aan de hoge kant. „Het doorspoelen zijn de kosten niet. Het leeuwendeel van de kosten bestaat uit het toezicht door het waterschap en het onder houd. Dat busje van het waterschap rijdt niet voor niks rond. De water gangen worden uitgebaggerd en de kanten moeten extra worden ge maaid en gekorfd. Daar zitten de kosten in." Ook ZLTO-beleidmedewerkster C. Michielsen hield de aanwezigen voor dat zestig gulden per hectare de maximumprijs is. „Alleen in het ergste geval komen we op die prijs uit. Het waterschap moet enkele kunstwerken aanleggen in het ge bied, meetpunten om de kwaliteit van het water te monitoren. Moge lijk dat een deel van die kosten kun nen worden gesubsidieerd uit potjes voor een vitaal platteland. Daarmee zouden de kosten lager kunnen wor den. We willen het niet mooier voorstellen dan het is. Maar de prijs kan enkel lager worden dan de zes tig gulden waar we nu over spre ken." Veel van de aanwezigen hadden, ge zien de ervaringen met het fijnmazi ge plan van tien jaar geleden, aan vankelijk hun twijfels over het proefproject. Ook is er weinig ver trouwen in het waterschap. Van der Wel: „Het waterschap luistert nooit naar het weerbericht. Als we een donderbui hebben gehad staan de sloten boordevol. Het doorspoelen van winter- naar zomerpeil gebeurt te drastisch." Fruitteler J.van Dijk had ook slechte ervaringen met het schap. In de bloeiperiode van het fruit is het water volgens hem van slechte kwaliteit. „Het is puur on wil van het waterschap. Het water schap is er voor ons, maar ze doen alsof wij er voor hen zijn." Van der Wel begreep de problemen van zijn collega: „Ik kan het waterschap niet verdedigen. Ik ben nogal driftig van aard. Ik zou ze wel eens in de haren willen vliegen." M. Geuze was bevreesd dat met het zoete water ook de kansen op bruin rot toenemen. Van der Wel geloofde daar niet zo in. „De inlaat vanuit de Weihoek blijft zilt. Daardoor krijg je volgens mij geen nachtschade achtige begroeiing. Mijn gevoel zegt dat je er de eerstkomende tien jaar geen last van hebt. Een eventu eel beregeningsverbod geldt ook al leen maar voor aardappelen, niet voor andere gewassen." J. van Gor- sel wilde weten hoe het waterschap denkt over boeren die buiten de ro de lijn van het nu gemarkeerde ge bied zitten en toch willen meepro fiteren van het zoete water. Met pompen zouden zij eenvoudig het zoete water bij hun grond kunnen krijgen. De kosten van het project worden door de bredere deelname op die manier lager. Volgens Van der Wel heeft het waterschap daar over nog geen standpunt ingeno men. Uit eigen ervaring beschreef hij wel hoe makkelijk en goedkoop het is om met een pomp het water aan de andere kant van de dijk te krijgen. „Het kost alleen een beetje gasolie." Ook het afrekenen van het gebruikte water leverde stof voor discussie op. De eenvoudigste oplossing, indivi dueel afrekenen per kuub, is moei lijk te realiseren. Ook het oprichten van een watercorporatie stuit vol gens Michielsen op de nodige pro blemen. „Een corporatie ligt vrij lastig. Denk alleen maar aan wat er bij komt kijken aan heffingen en de gevolgen bij een eventueel faillisse ment. Als werkgroep kiezen we voor een eenvoudige variant. Op die manier komen we eerder tot resulta ten. Een heuse corporatie zou jaren aan overleg vergen." Bloemzaadkweker J. van Zetten riep op tot onderlinge solidariteit. Van Zetten, die zijn brood verdient op drie hectare, had volgens colle ga's uit de akkerbouw makkelijk praten. Zij hebben meer grond, en betalen dus straks ook een hogere bijdrage. „Een lachertje', zei Van Zetten over die houding. „We zijn altijd geneigd om naar de ander te kijken. Daar moeten we vanaf. We moeten nu bereid zijn om een offer te brengen. Als de buurman straks de resultaten ziet van het zoete wa ter, dan komt hij ook over de sloot." Ook E. Rietkerk pleitte voor een loyale houding. „Wat is zestig gul den per hectare, als je het afzet te gen de kwaliteitsverhoging die het oplevert. Zeventig procent van de hectares in het gebied moet het er mee eens zijn. Dan hebben we vol doende draagvlak. We moeten het doen. Voor dit geld krijgen we het nooit meer." Volgens M. Geuze moest iedereen wel ja zeggen. „Met aardappelen, suikerbieten, tarwe en graszaad ko men we er niet meer. We hebben in tensievere producten nodig, en dus ook zoet water." R van der Slikke bleef twijfelen, want met zijn grond zit hij een heel eind van de door te spoelen watërgang af. A. Geluk wil de wel meedoen, mits de kwaliteit van het zoete water door het water schap gegarandeerd kan worden. E. Kosten en M. Stoutjesdijk uit de Peuksepolder gingen akkoord, ook al ligt hun grond voor een deel bui ten de rode lijn die de grenzen van het proefproject markeert. „Maar dit project heeft een uitstraling over de rode lijn." De initiatiefgroep gaat nu zo snel mogelijk met het waterschap om de tafel zitten om het zoetwaterplan verder uit te werken. Bij een vol gende bijeenkomst wil de werk groep ook een vertegenwoordiger van het schap uitnodigen, die alle technische vragen van de boeren en tuinders kan beantwoorden. Ko mend jaar kan er volgens Van der Wel nog niet geprofiteerd worden van het zoete water op Tholen. „Het is onze bedoeling om dit over twee, driejaar draaiende te hebben." Hoofdagent A. Weijler van de Thoolse politie wordt opgeroepen om voor het kantongerecht in Zierikzee als getuige op treden in de zaak te gen de 36-jarige L.M. uit Bergen op Zoom. M. zou zonder geldig rijbe wijs hebben gereden en een valse voornaam hebben opgegeven. Volgens de verdachte is er echter geen proces verbaal opgemaakt toen hij eind maart 's nachts in Sint-Maartensdijk staande werd gehouden. Volgens rechter M.J.M. Klarenbeek kende M. „Er is geen proces-ver was M. Achter 't Bos bij een contro le aangehouden door de politie, zo zei hij vrijdag tijdens de zitting in Tholen. Toen de politie een alcohol- lucht bemerkte, werd de bestuurder gevraagd een blaastest te doen. M. is toen ook om zijn persoonsgege vens gevraagd. Daarbij zou hij de naam van zijn broer als voornaam hebben genoemd. Tijdens het ver hoor en het opvragen van gegevens dat daarop volgde, bleek dat onder de naam van zijn broer nog een boe te van 2850 gulden open stond. Toen M. dat hoorde, zou hij zijn werkelijke voornaam hebben ge noemd. „U heeft dus een valse naam opgegeven," zei de rechter. M. verweerde zich tegenover de rechter door te stellen dat de politie geen proces-verbaal van de aanhou ding had opgemaakt. Volgens M. kwam de hoofdagent met een lijst met bekeuringen op zijn naam, maar die behoorden volgens de ver dachte toe aan zijn broer. Daarvoor had hij zelfs al eens aangifte ge daan, zei hij. „Iemand heeft meer dere malen mijn naam gebruikt." Toen zijn vriendin die bewuste nacht thuis zijn paspoort op had ge haald, zag de politie dat hij niet de broer was waar hij zich voor had uitgegeven. De rechter stelde dat de politie het hele verhaal wel degelijk op papier had gesteld. En de officier van justi tie R.T.C.N. Jeuken stelde dat M. dat ook heeft toegegeven. Dat ont haal opgemaakt." Volgens de offi cier had M. ondertekening van het verbaal geweigerd. M. bestreed ook dat hij geen geldig rijbewijs zou hebben. „Dat staat wel zo bij de politierechter in Middel burg, maar dat is niet zo." De rech ter stelde ook vast dat M.'s handte kening ontbrak. Toen de rechter hem vroeg of hij de naam van zijn broer had genoemd, ontkende M. dat. „Nee, ik heb alleen mijn achter naam genoemd." M. werd op het politiebureau ge vraagd zijn autosleutels in te leve ren, maar weigerde dat. Hij vroeg de rechter om de hele zaak nog eens na te gaan. De officier leidde uit de uitleg van M. af dat hij zijn broer wilde 'terugpakken' voor de boetes die hij hem had bezorgd. „Daarom heeft u een valse naam opgegeven." De rechter besloot de zaak verder uit te zoeken en de hoofdagent op te roepen als getuige op de zitting van het kantongerecht op 8 januari in Zierikzee. M. was het daarmee eens. „Ik wil een advocaat meene men. Ik heb het proces-verbaal niet getekend." De rechter nuanceerde dat: „U heeft het wel onderschreven maar niet ondertekend." Toen M. wegging en de rechter en de officier de hand schudde, zei hij lacherig tegen de officier: „U bent de aanklager hè, U wilt geld zien." De 27-jarige J.J.B. uit Poortvliet kreeg vrijdag van de kantonrechter een boete van 350 gulden opgelegd voor een voorrangsfout vorig jaar december bij Tholen waarbij een bromfieters gewond raakte. B. kwam met zijn auto over de Postweg en wilde de Kettingdijk inslaan. Toen hij dat deed, kwam hij in botsing met een bromfietser die uit dezelfde rich ting kwam en rechtdoor wilde rijden. De bromfietser had voorrang en fouten straffen op. Je moet altijd raakte de auto van B. aan de zij kant. Volgens de verdachte reed de bromfietser echter te hard en had dat zelf ook toegegeven. Het was gebeurd rond vijf uur in de sche mering, vertelde B. op de zitting in Tholen. „Ik reed in de eerste ver snelling en zag niemand aanko men. Ineens vloog de bromfietser in de flank van de auto." B.'s eerste reactie was dat de bromfietser harder reed dan 40 ki lometer per uur. „Binnen zo'n kor te tijd vanaf de stoplichten kun je dat anders nooit halen. Dat gaf de bromfietser zelf ook toe." De rechter wilde weten of B. de brommer niet had ingehaald op het stuk vanaf te kruising, maar B. had niets gezien. Zelf had hij op dit stuk niet harder gereden dan 80 ki lometer per uur omdat 'er een flitspaal staat' die hardrijders regi streert. Bij de botsing brak de bromfietser een arm, had blauwe plekken over zijn lichaam en een beschadigde knie. B. alarmeerde zelf de ambu lance en zocht de bromfietser na het ongeval thuis op. Volgens rechter M.J.M. Klaren beek heeft de politie niet in het proces verbaal opgenomen dat de bromfietser te hard zou hebben ge reden. B. betoogde dat hij dat wel heeft gezegd, maar dat zijn verkla ring hem niet is uitgereikt. Volgens officier van justitie R.T.C.N. Jeu ken staat het wel in de stukken. In zijn eis stelde de officier dat B. wel degelijk een voorrangsfout heeft gemaakt. „En zo'n kleine fout, kan grote gevolgen hebben. Het is mogelijk dat de bromfietser te hard heeft gereden en het is ook wel voor te stellen dat u vanuit uw ooghoek de situatie niet goed kon overzien. We leggen bij voorrangs- blijven opletten. Het siert u dat u contact op hebt genomen met het slachtoffer. We zien juist vaak dat dit niet gebeurt." Jeuken eiste een boete van 350 gulden of zeven da gen hechtenis en zei dat dit minder dan gebruikelijk was voor een der gelijke verkeersfout. Ook eiste hij vier maanden intrekking van het rijbewijs mocht B. de eerstkomen de twee jaar weer in de fout gaan. B. zei niet blij te zijn met de eis. „Ik heb fout gehandeld, maar ik had gehoopt op verzachtende om standigheden." De rechter vond de voorrangsfout bewezen en noemde het een ernsti ge overtreding. Hij nam het eerste deel van de eis over, 350 gulden boete, maar niet het tweede deel. „Ik leg u geen voorwaardelijke straf op. Ik houd rekening met het feit dat de bromfietser te hard heeft gereden." Drs. L.C.M. de Rond (41) volgt per 1 augustus 2002 drs. A. Peter meijer op als rector van de regio nale scholengemeenschap 't Rijks te Bergen op Zoom. De bestuurs commissie heeft de benoeming be krachtigd. Petermeijer verlaat we gens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd aan het einde van dit schooljaar 't Rijks, waaraan hij 31 jaar leiding gaf. De Rond, geboren in Roosendaal, is vanaf 1996 werkzaam op het Jan Tinbergencollege in die stad. Hij is nu plaatsvervangend rector en heeft lesbevoegdheid geschiede nis, aardrijkskunde, economische wetenschappen en maatschappij leer. De Rond is getrouwd en va der van drie kinderen van 10, 8 en 6 jaar. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 13