Thoolse selecties moeten voetbal in regio op hoger peil brengen WHS-FSV <P* Rusthuis voor paarden bij manege Vosmaer cqooo) Emergo blijft aan de leiding /*v Bezoek zaterdag om 14.30 uur de competitiewedstrijd BAR L'ESPERANCE SPS gelast alle duels af Pingpongen om hoogste Thoolse eer Oud-Hollandse spelen en snert voor wandelaars Erop of eronder voor Smash '76 Koersballen GUNTER ST. ANNALAND LEEN RIJSTENBIL Donderdag 6 december 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Trainer Kees Stoutjesdijk: Saamhorigheid in plaats van onderlinge strijd Scouts Wielersport Fanatiek Winst voor AVC dames en meisjes Ruiters in de prijzen HOOFDSPONSOR WHS 1 Rijnberg Wegenbouw bv uw adres voor alle verzekeringen Burgemeet 25, 4693 CJ Poortvliet telefoon: 0166-612509 Trainersvisie Wedstrijdbal Naar mijn mening... Sponsor WHS 2 RT ALTIJD MET ZOVEEL KEUS "Het Veerhuis" Autobedrijf P. Dekker Zonen V.O.F. Spuistraat 40, 4697 BB Sint-Annaland Telefoon 0166-652454 Gespecialiseerd in Volkswagen, Audi en Seat Let's party in... port bv Langeweg 19, Sint-Annaland Tel. 0166-658010 hairstyling shop Zaterdag 8 december uur Terneuz.B.-Thol.Boys(Koole) 14.30 WHS-FSV(Vermeulen) 14.30 Noad-Olympia(Schipper) 14.30 DSE-Smerdiek(Wijnen), 14.30 Stavenisse-Dosko(Breker) 14.30 Noad 2-WHS 2(Malipaard) 14.30 Thol.B. 2-Gravendeel 2(Clarijs) 14.30 FSV 2-Smerdiek 2(Koreman) 14.30 Rillandia 3-Thol.B. 3(dKeyzer) 14.30 WHS 3-WIK 2(Elenbaas) 13.30 DVO 3-Noad 3 14.30 FSV 3-Stavenisse 2(vOosten) 14.30 Thol.Boys 4-Klundert 4 12.30 Thol.Boys 5-Alliance 7 14.30 Smerdiek 3-Internos 3 14.30 ZPR 4-Smerdiek 4 14.30 Noad 4-Zwaluwe 5 12.30 Wolfaartsdijk 4-WHS 4 14.30 Smerdiek da.-GJS(Klouwens) 14.30 Zondag 9 december uur Vosmeer-Volharding(Suijkerbuijk) 14.30 13.30 10.00 Borgvliet 4-Vosmeer 2 Vosmeer 4-BSC 11 De senioren- en jeugdteams van voetbalclub SPS komen zaterdag niet in actie. Het bestuur heeft, na overleg met de KNVB, alle duels afgelast in verband met het plotse linge overlijden van de 22-jarige William Quist. Deze was een zeer actieve vrijwilliger, onder meer ma teriaalverzorger, leider en scheids rechter. Op sportpark d'n Aekerboam zijn er zaterdag geen voetbalactivitei ten. Wél ligt er 's middags van twee tot vijf uur een condoleance register ter tekening in de SPS- kantine. Tafeltennissers die in de gemeente Tholen wonen, óf lid zijn van Smash '76, kunnen meedoen aan de Thoolse tafeltenniskampioenschap pen op 15 december. De wedstrij den worden gehouden in sportzaal De Wellevaete in Sint-Annaland. 's Morgens vanaf negen uur komen de jongens en meisjes (tot en met 15 jaar) in actie, 's middags vanaf twee uur staan de dames en heren achter de tafel. De finales zijn respectieve lijk om twaalf en vijf uur gepland. De wedstrijden zijn voor het pu bliek gratis toegankelijk. Deelne mers kunnen zich uiterlijk maandag opgeven bij het organiserende Smash. Met een wandeltocht van zes kilo meter waarbij de gezelligheid voor op staat, sluit wandelsportclub Vos meer het jaar af. De snerttocht staat voor 29 december op het program ma. Thema dit jaar is oud-Holland se spelen, bijvoorbeeld hoepelen en steltlopen. Jong en oud kan mee doen, ook bij koud of guur weer gaat de tocht door. En er is een wed strijdelement in aangebracht, zodat per leeftijdsgroep een prijsje valt te winnen. Onderweg worden de deel nemers verwend met warme en kou de lekkernijen. De bedoeling is om in groepen van ongeveer tien perso nen te wandelen, die starten met tussenpozen van een minuut of tien. Daarom is voorinschrijving gewenst (tel. 672723). Vanaf half zeven wordt er gestart bij café Hof van Holland, waar bij terugkeer de erw tensoep gereed staat. Onlangs speelde een Thoolse se lectie onder de 23 jaar tegen leef tijdgenoten uit Schouwen-Duive- land. Die met 1-3 verloren partij in Sint-Annaland moet het begin worden van een mooie traditie. Voortaan speelt de jeugdselectie elke twee maanden een wedstrijd. Ook het Thools elftal wordt nieuw leven ingeblazen. De optredens van de beide selectie-elftallen moeten leiden tot een kwaliteits impuls voor het Thoolse voetbal. Kees Stoutjesdijk uit Halsteren neemt de begeleiding van de teams voor zijn rekening. Stout jesdijk heeft grote plannen en schuwt de confrontatie niet. „Vasthouden aan sentiment leidt onvermijdelijk tot de ondergang van het Thoolse voetbal." De 48-jarige Stoutjesdijk hoefde niet lang na te denken toen de Thoolse Voetbal Federatie hem en kele maanden geleden benaderde om trainer-coach te worden van de eilandelijke selecties. Het voetbal in de regio ligt hem na aan het hart. Stoutjesdijk, dit seizoen werkzaam bij zondagvierdeklasser Flakkee in Middelharnis, was in het verleden hoofdtrainer bij onder andere Stave- nisse, Smerdiek en Noad '67. Elf seizoenen lang maakte hij in die functies het Thoolse voetbal van binnenuit mee. Stoutjesdijk heeft hoge verwachtingen van het project. De technische staf werd op zijn ver zoek uitgebreid met Wim van de Burg en Marco Verkerke, een duo dat hij nog kent uit zijn Noad-tijd. Stoutjesdijk heeft duidelijk voor ogen waar hij naar toe wil. „Een sta biele groep met spelers die zich ver dienstelijk hebben gemaakt voor hun club en die de nodige kwaliteit meebrengen. Het moeten mannen zijn die het een eer vinden om voor de selectie uit te komen en die er echt voor willen gaan." Eerdere initiatieven met eilandelijke selecties stierven meestal een zachte dood. Een goede aansturing vanuit de federatie ontbrak, een duidelijk en toekomstgericht beleid lag er niet aan ten grondslag. Slechts inciden teel kwam het Thools elftal op de mat en dan meestal nog op het eind van een lang seizoen. Het gevolg: goedwillende bestuurders van de clubs zochten op het laatste moment spelers die op wilden draven. De continuïteit ontbrak, waardoor nooit een hecht groepsgevoel kon ont staan. Die tijd is wat Stoutjesdijk be treft voorgoed voorbij. „Vanaf nu dient de selectie in samenspraak met de clubtrainers tot stand te komen. De komende weken wil ik daarover met de betrokken mensen afspraken maken. Iedereen moet leren inzien dat de jeugdselectie en het Thools elftal een promotie vormen voor het Thoolse voetbal." Van zijn collega-trainers verwacht Stoutjesdijk enkel medewerking. Onder een deel van de clubbestuur ders en supporters bestaat mogelijk meer weerstand tegen het project. Kleine clubs zijn soms bang dat hun spelers in de selectie opvallen bij de grotere zusterverenigingen. Alle clubs op hun beurt vrezen de scouts van de West-Brabantse en Zeeuwse verenigingen die in de etalage van het Thoolse voetbal op zoek zijn naar aantrekkelijke koopjes. Stout jesdijk heeft er uitgesproken ge dachten over. „Op het eiland zie je Voor Kees Stoutjesdijk is de aanstelling als 'Thools bondscoachde bekroning van zijn carrière. bijna geen spelers die overstappen naar een andere club in de gemeen te. Dat ligt toch te gevoelig. En als een Thoolse jongen de kans krijgt om bij een grote amateurvereniging te gaan spelen, moeten we daar met z'n allen trots op zijn." Stoutjesdijk is ervan overtuigd dat alle clubs in de gemeente van het initiatief zullen profiteren. „Elke club heeft wel een paar goede voet ballers. Zeker bij kleine verenigin gen zie je dat jonge talenten vroeg doorstromen, soms noodgedwongen zelfs te vroeg. De meer bescheiden clubs zijn natuurlijk ontzettend blij met die paar talenten die ze hebben en willen ze graag behouden. Dat gaat echter wel ten koste van de ont wikkeling van die individuele speler. Daarom is die jeugdselectie ook zo ontzettend belangrijk. Zet goede voetballers bij elkaar en je krijgt be ter voetbal. Het tempo gaat omhoog. Ze trekken zich aan elkaar op. Voor de ontwikkeling van spelers is dat goed en ook de club doet er zijn voordeel mee." De beide Thoolse selecties moeten volgens Stoutjesdijk ook leiden tot een meer vanzelfsprekende samen werking tussen de verenigingen in de gemeente. De noodzaak daartoe lijkt in voldoende mate aanwezig. De meeste verenigingen hebben moeite om, bij gebrek aan aanwas, hun jeugdafdeling vitaal te houden. Stavenisse zocht daarom al toenade ring tot WHS en Smerdiek om tot een oplossing te komen. De beoog de samenwerking had deze zomer nog teveel haken en ogen om geëf fectueerd te worden. Toch 'lijkt het onderbrengen van jonge spelertjes bij de grotere clubs in de gemeente een kwestie van tijd. Op de achter grond speelt ook dat de gemeente Tholen in de verdere toekomst mo gelijk de sportcomplexen in de klei nere dorpen te duur vindt worden. Die ontwikkelingen brengen de clubs automatisch dichter bij elkaar, meent Stoutjesijk. „Saamhorigheid in plaats van onderlinge strijd is no dig om het hoofd boven water te houden. De selecties zijn het beste platform dat je je kunt voorstellen om dat doel te realiseren." Voor Kees Stoutjesdijk is de benoe ming tot 'Thoolse bondscoach' een kroon op een carrière die begon in de jeugd van Smerdiek, in zijn geboor teplaats. Op 14-jarige leeftijd koos hij echter voor het fietsen. Plaatsge- note Bella Hage won al de nodige prijzen en zus Keetie was in op komst. Het wielrennen fascineerde Stoutjesdijk, die aanvankelijk in de wintermaanden nog wel tegen het balletje bleef trappen. De jonge Kees bleek echter talent te hebben voor de wielersport. Bij de aspiranten pakte hij in zijn tweede jaar de overwin ning in de Ronde van Oud-Vosse- meer, enkele uren later won Cabal le- ro-renner Evert Diepenveen bij de amateurs in de sprint van de toen al bekende Joop Zoetemelk. Het talent van Stoutjesdijk bleef niet onopge merkt. Via de nieuwelingen kwam hij bij de amateurs terecht in de roemruchte Tricot Noble ploeg, een gezelschap Zeeuwse coureurs dat grossierde in prijzen. Wim de Waal en Toine van den Bunder heersten in de criteria en ook Jan Raas en Cees Bal maakten deel uit van de club. Stoutjesdijk won nooit in zijn zes seizoenen bij de amateurs, maar pak te wel talrijke ereprijzen. „Ik telde echt mee, zeker in Zuidwest-Neder land. Ik trainde er ook dag en nacht voor, maar voor de beroepsrenners kwam ik tekort. Wel ben ik er trots op dat ik met zulke grote renners in een ploeg heb gezeten. Raas en Bal wonnen later de Ronde van Vlaande ren, voor de echte liefhebber de mooiste koers die er is. Ik zat ook in de militaire selectie met coureurs als Hennie Stamsnijder, Ad Tak, Martin Venix en Gerrie van Gerwen. We zijn in 1975, aan de voet van de Do lomieten, nog een keer derde gewor den in het ploegenklassement bij een WK. Ik heb er echt alles aan gedaan, maar meer zat er niet in." Die absolute toewijding heeft Stout jesdijk als voetbaltrainer ook altijd geëist van zijn spelers. De elftallen van Stoutjesdijk zijn altijd fanatiek. Hij kwam in het trainersvak terecht op aanraden van oom Ko Stoutjes dijk, tegenwoordig oefenmeester van Goes. Samen met de huidige Smer- diek-voorzitter Rien Vroegop begon hij met de begeleiding van de D-pu- pillen'. Goeie herinneringen zijn er ook aan zijn periode bij de A-jeugd van Smerdiek. Een gouden lichting trainers stond toen aan het roer bij de hoogste junioren in de regio. Bij Hal steren zat Piet Rokven, Ron Schrier was de verantwoordelijke man bij Dosko en Cluzona werd geleid door Toine Matthijssen. Werken met jeugd heeft hem altijd bekoord. Daarom be gon hij jaren geleden al bij Noad met een elftal onder de 23 jaar. Stoutjes dijk, in het dagelijks leven coördina tor facilitaire diensten bij zorgverze keraar VGZ, heeft dan ook trek in het karwei met de Thoolse selecties. „Ik heb het goed naar mijn zin bij Flak kee, hoewel het sportief even wat moeilijker gaat en we te weinig pun ten pakken. Alles rond de club is ech ter perfect verzorgd en ook het voet bal in de regio Rotterdam spreekt me aan. Maar mijn wortels liggen na tuurlijk, hoewel ik in Halsteren woon, op het eiland. De jeugdselectie en het Thoolse elftal kunnen uitgroei en tot iets moois. Dan moet er wel een lijn in gaan zitten en dient de fe deratie alle praktische zaken rond de elftallen goed te regelen. Daar moe ten we met z'n allen de komende maanden veel energie in gaan ste ken." Het damesteam van AVC pakte maan dag drie punten tegen Cometo 3 uit Bergen op Zoom. Hekkensluiter Come to begon de wedstrijd rommelig, waar- door'AVC de punten niet gemak maakte en zo de eerste set met liefst 25-7 bin nensleepte. In de volgende set pakten de Bergenaren het spel op en vochten zich naar 15-25. De derde en de vierde set ontwikkelde zich een spannende strijd, waarin nek aan nek voor de pun ten werd gestreden. AVC zakte af en toe diep weg, maar wist beide sets win nend af te sluiten (25-21 en 25-20) zo dat de 3-1 winst op het scorebord stond. Maandag treffen de Thoolse dames Vo- ko uit Oosterhout, dat één plaats hoger staat op de ranglijst. Meisjes A van AVC klopte koploper Set Up uit Loon op Zand met 3-1. De Tholenaren speelden goed en hun ei gen spel hield de overhand. Bovendien profiteerden ze ruimschoots van het feit dat Set Up met diverse invallers aantrad. De verschillen waren klein, maar AVC won en gaf één punt mee aan de gasten, die zo'n tien punten voorsprong hadden. Het meisjesteam van AVC kan overigens nog verster king gebruiken. Suzan Reinerman en Sylvia de Jonge van de Eendrachtruiters kwamen zaterdag met een tweede en twee derde prijzen te rug van een dressuurwedstrijd in Renes- se. Beiden kwamen uit in de B-dressuur. Reinerman kreeg met Panoesjo voor de eerste proef 163 punten (winstpunt en tweede prijs) en voor de tweede 157 pun ten (winstpunt en derde prijs). De Jonge bereed Annabel en hun eerste proef werd met 161 punten beloond (winstpunt en derde prijs), de tweede met 153 punten. Het vlaggenschip van Smash '76 speelt morgenavond in Steenber gen een wedstrijd met als inzet behoud van het eersteklasser schap. De Sint-Annalanders ein digden als vierde in hun poule en moeten het in een beslissingsduel opnemen tegen een andere num mer vier, Middelburg-Zuid 2. Een onbekende tegenstander voor Smash, op neutraal terrein. En dan mag het Thoolse team ook nog eens niet de ervaren spelers Johan Snoep en Ad Verhage inzetten. Snoep speelde de afgelopen competitie geen enkele partij en Verhage heeft de maximaal toegestane drie inval beurten al achter de rug, zodat bei den reglementair aan de kant moe ten blijven. Om acht uur treedt in Steenbergen dan ook het basisteam aan, met Anné van Dijke, Gabriël Gunter en Christian van 't Hof. De wedstrijd begint om acht uur. Het eerste jongensteam is in de lande lijke C-klasse op de laatste plaats geëindigd, ondanks een 3-7 overwin ning tegen SAR/Keukenvisie in Kloos- terzande. Remco Vroegop, Harm West dorp, Merijn v.d. Klooster en Arno Bruijnzeel verkleinden de achterstand op naaste concurrent Papendrecht (dat ruim verloor) tot slechts twee punten. In hun eerste seizoen op dit niveau wonnen de Sint-Annalanders maar twee wedstrijden en ze verloren de rest. Westdorp was de sterkste speler van het team. De landelijk spelende meisjes van Smash kunnen zaterdag in de Wellevae te nog voor een klein wonder zorgen. Wanneer ze namelijk met 10-0 winnen van Succes/ABN-Amro uit Landgraaf, zijn de Thoolsen kampioen in de C- klasse. De Limburgers, die op kop staan, zijn echter de favoriet voor de ti tel. Diana Heijboer, Anky Vroegop en Leontien van Keulen wonnen afgelopen zaterdag met 4-6 van BSM uit Dongen. Uitslagen van de wedstrijden van: Tholen stad: 1. mevr. C. Wilsing en L. Soomers 27 p; 2. mevr. F. Schellin- ger en J. Geuze 24 p; 3. mevr. R. Bur rows en M. v.d. Houten 23 p; 4. mevr. C. Praat en N. Moerkerken 15 p; 5. mevr. R. Nagtegaal en J. Bal 14 p; 6. mevr. Y. Verkamman en D. Schellin- ger 13 p. Meulvliet: 1J. Vroegop en W. Schot 28 p; 2. T. Goode en G. Bolier 27 p; 3. L. Verschoor en D. Lindenberg én B. Schot en B. Melching 23 p; 5. J. Bos en W. Bijl 22 p; 6. G. Melching en R. Vroegop 20 p; 7. T. Soomers 12 p. Sint-Maartensdijk: 1C. van Mierlo en C. van Gorsel 38 p; 2. W. Lutt en T. Goode 35 p; 3. L. Verschoor en W. Bijl, én L. v.d. Klooster en A. Leemreijze 28 p; 5. W. Bijl en M. Da ne 14 p; 6. C. Free en G. Verwijs 11 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. van Mierlo en A. van Dijk 29 p; 2. mevr. D. van Dijke en mevr. N. Minheere 26 p; 3. F. Schoep en W. Lindhout, én mevr. C. Lindhout en mevr. A. Bos- ters 24 p; 5. mevr. M. v.d. Zande en mevr. L. van Poortvliet 18 p. Stichting wil dieren onbekommerde oude dag geven Er is een stichting in het leven ge roepen om bejaarde manegepaar- den en -pony's een rustige oude dag te bezorgen. Stichting Paar- denwelzijn na gedane arbeid, een initiatief van drie paardrijdende dames, is gevestigd bij manege Vosmaer aan de Zeedijk te Oud- Vossemeer. Ze wil beginnen met de 28-jarige pony Johnny van de ze manege. Eenmaal op leeftijd zijn paarden en pony's niet meer optimaal inzetbaar voor het werk in een manege, zodat ze in veel gevallen afgedankt worden en de gang naar het slachthuis maken. Of ze worden aan onervaren miters verkocht, waardoor deze bejaarde dieren nog lange tijd ingezet worden met alle gevolgen van dien. De dames Marga Balemans, Els van der Meij- den en Christa Hage gunnen deze die ren na een werkzaam leven van zo'n 25 jaar een fijne en welverdiende ou de dag. Het liefst in de eigen ver trouwde omgeving, de eigen stal en weide. Om die reden hebben ze de stichting Paardenwelzijn na gedane arbeid in het leven geroepen. In juni is er begonnen, maar sinds 1 december is de stichting officieel. Om een paard of pony gedurende één jaar van onderdak en verzorging te voorzien, is een startbedrag van mini maal 6500 gulden nodig. De stichting is naarstig op zoek naar donateurs en sponsors om dat bij elkaar te krijgen (er is al 3500 gulden ontvangen), zo dat de eerste pony ook daadwerkelijk toegelaten kan worden. Voor toelating tot de stichting is een reglement opge steld. Niet de sportieve prestaties van het paard geven de doorslag, een dier dat onnoemelijk veel kinderen heeft leren paardrijden is minstens zo be langrijk. Ook zaken als een keuring en een borg zijn daarin geregeld. Met name oude manegepaarden die nog goed gezond zijn, zouden in de stich ting opgenomen moeten worden. Be keken wordt, of mettertijd ook parti culieren voor hun paarden en pony's een beroep op de stichting kunnen doen. „We bouwen het rustig op. Eerst moet het geld er zijn voor we een dier toelaten. Maar de bedoeling is dat het er meer worden", zegt se cretaris Els van der Meijden. Ze hoopt op veel steun. „Neem een pony als Johnny. Er zijn zoveel kinderen en vol wassenen die daar de afgelopen jaren op hebben gereden. Ze kennen hem en het zal hen aanspreken dat er op zijn ou de dag voor wordt gezoigd." Er zijn zo'n honderd bedrijven aangeschreven voor een bijdrage. Hen zijn diverse te genprestaties in het vooruitzicht gesteld, variërend van naamsvermelding tot een regeling om het gesponsorde paard te bezoeken. De opzet wordt dat de stichting bij de manege een box huurt voor het toe gelaten dier en vervolgens ook voor het paard zorgt. Dierenarts F. Seuren uit Steenbergen - beschermheer van de stichting - zal over de gezondheid van de dieren waken en erop toezien dat ze, eenmaal ongeneeslijk ziek, niet onnodig lijden. „Zieke paarden kunnen we niet onderbrengen. Daar om ook is er een reglement waarin de toelating is geregeld." Voor Tholen en West-Brabant is een rusthuis voor paarden iets bijzonders. Op de Velu- we en in het noorden van het land zijn er al meer. Het bekendste staat in Soest. Informatie over de Thoolse voorziening is onder meer te vinden op de fraaie website van de stichting: www.paardenwelzijn.nl. Emergo heeft tegen DSO 4 de vier de overwinning op rij behaald in de zaalcompetitie: 9-8. Het team uit Sint-Maartensdijk gaat daar door fier aan de leiding. Het twee de team boekte de eerste zege (7-2) en deed meteen de laatste plaats over aan tegenstander ADO 6. Tegen DSO kende Emergo een goede start, want binnen twaalf mi nuten'stond een 3-1 voorsprong op het scorebord. Bij rust was de sco re opgelopen tot 5-2. Maar na de hervatting kwam de ploeg uit Klundert in tien minuten tijd terug tot 6-6. Het leek spannend te wor den, maar op dat moment gebeurde er iets wat een stempel op de wed strijd zou drukken. Na een bles surebehandeling vergaten de men sen op de bank namelijk om de klok weer aan te zetten. Toen dit alsnog gebeurd was, liepen de Tho lenaren uit naar een 9-6 voor sprong. Maar doordat de bezoekers tot 9-8 terugkwamen, bleef het spannend. Tot ieders verbazing floot de scheidsrechter af terwijl er nog 2,5 minuut op de klok stond. Dat was op zich logisch, maar de arbiter had verzuimd te melden dat de laatste minuut was ingegaan. In ieder geval bleef de winst in Tho len, met doelpunten van Marchel de Frel (2x), Jaco van Heemskerk (2x), Annemiek Bentschap Knook, Jaco van Dis, Kristian van Heems kerk, Marco v.d. Hoek en Patricia Pelgrim. Emergo 2 had meer moeite met zichzelf dan met tegenstander ADO. Maar de bezoekers wisten nauwelijks een kans te creëren, terwijl de rood-zwarten van de vele mogelijkheden er slechts af en toe één benutte en zo een 4-0 ruststand bereikte. Het grootste deel van de twee de helft verliep identiek. Pas de laatste tien minuten kon Emergo uitlopen en zo werd het 7-2. De eerste punten wer den in de wacht gesleept dankzij treffers van Erwin Stapel (3x), Jaco Rip (2x), Ad Farla en Maddy Muis. De B-jeugd van Emergo wist koploper Vios uit Willemstad te kloppen met 9-6. In een rommelige wedstrijd ging het lange tijd gelijk op en bij de rust stond het dan ook 5-5. Na de hervatting na men de rood-zwarten knap afstand (8- 5) en gaven dat niet meer uit handen. Harmen van Heemskerk (5x), Bas Vroegop (2x), Walter Geuze en invaller Jan Lupker fekenden voor de doelpun ten. Emergo C en Voltreffers deelden de punten in een matige wedstrijd (1-1). De ploeg uit Oosterhout had het spel net zo min als de thuisclub onder controle, maar wist in de eerste helft wél te sco ren. Na de rust draaide Emergo een stuk beter. De verdediging was een stuk aler ter en voorkwam dat Voltreffers de korf nog kon vinden. Ricky Bazen slaagde daar aan de andere kant wél in en be zorgde zijn team zodoende een punt. De E-jeugd won dikverdiend met 6-3 van Vios. Emergo opende de score waarna de ploeg uit Willemstad langs zij kwam. Vervolgens liep de thuisclub uit naar 4-1 bij de rust. Na de hervatting kwamen de bezoekers terug tot 4-3 en zo werd het nog spannend, maar de Tholenaren gaven het niet meer uit han den. Sander Aarden, Chantal Bentvel- sen en Hilbert Poot vonden ieder twee keer de korf. Emergo W had het moeilijk tegen Keep Fit, maar gaat gaandeweg de competitie steeds beter spelen. De Roosendalers wisten geen gebruik te maken van het lengtevoordeel in hun team. Bij de rust stond het nog altijd 0-0 en heel lang leek er een gelijkspel uit de bus te komen. Dat zou Emergo het eerste punt opleve ren. Maar in de laatste zeven minuten scoorde Keep Fit twee keer en ging zo doende met de winst naar huis. Ook de strafworpen verloor Emergo, met 8-9. Programma: Vitesse/T. van Es-Emer- go B, Keep Fit-Emergo C, Springfield- Emergo E, Ado-Emergo W. ©(0166) 65 24 34 of (slagerij) 65 37 41 *7uAeecvieCen& Markt 10A-11, Poortvliet, tel. 0166-617040 I' I' I' I' 'I'M'!'. I I I I I I I I I 1 I IIL I I I I I Bouwbedrijf A. Rijnberg Traditionele bouw, hoge kwaliteit, scherpe prijzen Keuze uit 500 verschillende woningtypes Bronsgeestweg 3, 4697 RT St. Annaland 0166-652050 b.g.g. 653261 Nieuwbouw Verbouw Renovatie Onderhoud Tevens levering van bouwmaterialen Machinale houtbewerking Aannemingsbedrijf grond- weg en waterbouw A. Plesmanweg 13, 4462 GC Goes Tel. 0113-223920 ASSURANTIEKANTOOR CO Met nog 1 wedstrijd te spelen aan staande zaterdag tegen FSV, moe ten we er voor kunnen zorgen dat we ons in een goede uitgangspo sitie zetten voor de 2e helft van het seizoen. Ik denk allereerst dat we als elftal nog iets recht te zetten hebben te gen FSV, een wedstrijd die toen onnodig werd verloren. Na een moeizame start in de com petitie zijn we goed teruggeko men. De laatste 7 wedstrijden werden niet verloren; dit zorgt er mede voor dat het vertrouwen van de spelers alleen maar toe neemt. Gezien het feit dat we bij de start van de competitie konden be schikken over een te kleine selec tie, ben ik blij dat die de laatste weken alleen maar breder is ge worden (William Vroegop, Fran- gois Bliek, Arjan Mosselman). Dit geeft blijk van een gezonde con currentie en is iets dat elke speler scherp moet houden en het elftal alleen maarten goede komt. Ik hoop dat we in de laatste thuis wedstrijd van dit jaar voor eigen publiek voor het nodige spektakel kunnen zorgen. Johan Sulkers. Iemand die zelf heel knap tegen een balletje kon trappen, is Rien Rijnberg. Op menig netvlies waart hij nog rond als felle, moeilijk passeerbare verdediger èn als pingeldoos. Nu voorziet hij de WHS-kantine al jarenlang van dorstlessers in allerlei soorten en hoeveelheden, en levert hij er voor de partij tegen FSV van ko mende zaterdag nog een gratis wedstrijdbal bij. Namens WHS bedanken wij Dran kenhandel Rien Rijnberg voor de steun aan onze vereniging. U als supporter nodigen wij uit de com petitiewedstrijd tegen Fijnaart met eigen ogen te komen bekij ken. En na afloop, als het niet te koud is, gaat die Jupiler in de kan tine er ook nog wel in. „Wat heeft WHS gisteren ge daan?" Dit is altijd één van de vragen die 's zondagsmorgens wordt gesteld door één van mijn broers, als ik bij mijn moeder om de koffie ga. Vervolgens gaat het over de prestaties van WHS, Noad '67 en andere verenigingen en dan ook nog over de prestatie van het elf tal waar ikzelf in speel. Hoe kom ik hier nu toe zult u zich afvra gen? Enige tijd geleden werd ik door de redacteur van de thuis pagina (dhr. W.H. Esser) ge vraagd om een stukje te schrij ven. Al enige tijd voetbal ik bij WHS, en dat probeer ik nu nog steeds met veel overgave en de meeste tijd met veel plezier te doen. Vooral na (soms tijdens) de wed strijd wordt er veel gepraat en hoe later het wordt, hoe beter on ze prestatie eigenlijk wel was die we die dag geleverd hebben. Er wordt soms scherp gediscus sieerd, maar altijd is er de bevlo genheid over voetbal en over de vereniging in het bijzonder. Je vraagt je wel eens af of het soms 'de derde helft' is waarvoor je naar De Waaje gaat of voor het zelf voetballen. O ja dat is waar: de titel van deze rubriek is 'naar mijn mening'. Nou, naar mijn mening wordt er meer over voetbal gepraat dan dat het daadwerkelijk met de voe ten gespeeld wordt. Ko Verkerke. Autobedrijf Van Vossen v.o.f. voor vertrouwd en prijsbewust autorijden Spuistraat 1 4697 BB St.-Annaland Tel. 0166-657100 Schiet moeiteloos altijd raak bij Electro World, Elec tro World geeft u een strakke voorzet en het enige wat u hoeft te doen is inkoppen en het voordeel op strijken. Zo'n gemakkelijke wedstrijd heeft u nog nooit gespeeld. VER^flH L ZTe S&tfiia-afleeüut/puuè Molendijk 3-4, Sint-Maartensdijk I Telefoon 0166-662315 ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT WE WETEN EEN BANK WAAR SPORTERS VEEL PLEZIER VAN HEBBEN De Rabobank is een bank met een idee. Het idee heet 'samenwerken'. Met wortels in de plaatselijke samenleving heeft de Rabobank als geen ander een traditie van samenwerken en bouwen aan relaties. Ook vandaag staat de Rabobank nog steeds midden in de samenleving. Dat uit zich naast goede en betaalbare diensten en produkten ook in de samenleving op het gebied van welzijn, waarbinnen sport een belangrijke plaats inneemt. Geen wonder dat we daar graag een steentje aan bijdragen! Rabobank St.-Annaland-Poortvliet Pupil van de week is de 9-jarige Wesley van Oevelen, speler van E3. Restaurant gssdl - r-— - - - - J V 4 T U kunt bij ons terecht voor vlees- en visgerechten en barbecue (binnen) v.a. 15 t/m 50 personen Nu ook voor bruiloften en partijen Fam. Moerland-Borgo, Rijksweg 5,4675 BB Anna Jacobapolder telefoon 0167-576046 Voorstraat 22, St. Annaland Tel. 0166-652369 molenstraat 31 4698 BA oud-vossemeer telefoon 0166-672563

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 17