Van Vossen Horeca bedient heel veel cafetaria's met sterke service WE BLIJVEN RUIMEN Modehuis Morelli in smalstad sluit eind december de deur Busman opvolger van Verschoor bij OOT Op de lange baan A //////N'r Nieuwbouw aan Klaverveld Oud- Vossemeer in gebruik Vos schenkt Van Gurp voorzitterschap Rabo Tholen Mogelijk meer akkerranden in de bloemen 40% KORTING 40% KORTING 25% KORTING Nieuwe bedrijven De zakenbank van Tholen Na ruim 33 jaar kinderdames- en herenkleding aan de Haven Donderdag 29 november 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Het Oud-Vossemeerse be drijventerrein Klaverveld is verrijkt met een bijzondere onderneming: Van Vossen Kiremko. Een toeleveran cier voor de horeca die zich gespecialiseerd heeft op de inrichting van cafetaria's. „Vanaf het lampje boven de bar tot en met de afzuigkap boven het fornuis leveren we", zegt directeur Mars van Vossen (54). Hij zit zo'n twintig jaar in het vak en had zeven jaar een eigen onderneming in Bergen op Zoom, maar hij koos voor nieuwbouw in zijn woon plaats Oud-Vossemeer. r Cas Spijkers Goed voorbakken gouden horloges alle modellen Maurice Lacroix de totale collectie brillant sieraden Stukje groter Modeshows Gemeente steunt scholingsprogramma Tholen Sint-Annaland Stavenisse Sint-Maartensdijk Startersadvies? Neem contact op met Schipper Accountants ABN AMR0 De bank Markt trekkersfunctie Landgoederen „Ik reed elke dag langs de Oud-Vos- semeersedijk en dacht: een perceel daar zou prima geschikt zijn voor de nieuwbouw. In Bergen op Zoom za ten we aan Krui sakkers wat wegge drukt en veel te krap. Op vier ver schillende plaatsen had ik ruimte bijgehuurd. De grondprijs was in Vossemeer laag ten opzichte van el ders, via de Oester- en de Philipsdam kunnen we gemakkelijk naar onze klanten en daarom zitten we nu hier." Van Vossen opende zijn nieuwe be drijf vorige week met drie succesvol le open dagen, waarbij trouwe rela ties en potentiële klanten alles konden bewonderen. Totaal 700 m2 showroom, kantoor, magazijn en werkplaats. „Met zo'n presentatie kun je mooi voor de dag komen. Tij dens de eerste van de drie open da gen heb ik gelijk al goede contacten kunnen leggen, waaruit een flinke opdracht zal voortvloeien." De officiële naam van het bedrijf is Van Vossen Horeca, maar als Van Vossen Kiremko wordt de markt be diend, waarbij Kiremko het merk is van de bakovens, een Nederlandse fabrikant die marktleider is in deze branche. De Vossemeerder kent de markt als zijn broekzak. „Er zijn 600 potentië le horecabedrijven in ons werkge bied, die om de tien jaar investeren. Dat zijn 60 bedrijven, waarvan wij de helft proberen binnen te halen, dus ieder jaar 30 vernieuwingen in cafetaria's, restaurants, instellingen, kantines, e.d. Het is een mooie markt, maar tegelijk ook een branche met veel wisselingen van de wacht." Sanering en schaalvergroting is ook in die sector aan de gang. „Voor een cafetaria heb je toch wel 3 tot 4000 inwoners nodig om goed te kunnen draaien en regelmatig investeringen te kunnen doen", zegt Van Vossen. Een voorbeeld van zo'n investering is de nieuwe Kiremko bakoven, waarbij 10 kilo aardappelen in de ke tels gaan en na 8 a 9 minuten de fri- '///7y Mars van Vossen bij een digitaal gestuurde bakoven met bakjesdispenser en prijslijst erboven, zoals die in de nieuwe showroom staat. tes goed is. „De capaciteit van zo'n hoogrendement installatie is verbe terd van 60 naar 94% en je bespaart er 5000 gulden gas mee." Tegenover het wegvallen van cafetaria's staat echter de opening van shoarmaten- ten, Chinese en Mexicaanse restau rants. „De totale markt is ruimer ge worden", constateert de Vossemeer- se ondernemer. Op horecabeurzen in Goes en Ros malen brengt Van Vossen zijn pro ducten onder de aandacht van poten tiële gegadigden: cafetaria's, restau rants, kantines van campings, instel lingen. Hij installeerde onlangs de keuken van de Viersprong in Halste ren, maar is ook bezig in het Badho tel in Domburg. Het restaurant van Bouman-Potter in Poortvliet richtte het Vossemeerse bedrijf in, maar ook de beroemde kok Cas Spijkers in Oisterwijk, hotel de Zeeuwse Stro men en Zuiderpark Ahoy behoren tot de klantenkring. „Als je iets goed hebt opgelost, vraagt men je een vol gende keer weer. Op je service ver koop je gemakkelijk, zo wijst uit de praktijk uit en service is een heel sterk punt van ons bedrijf. Zeven da gen per week, 24 uren per dag zijn we beschikbaar voor de klanten. Voor Pasen hebben we altijd een enorme piek, want dan willen de re- creatiebedrijven alles klaar hebben. En de kuststreek is heel interessant voor ons. Daar zijn cafetaria's die 2000 kilo rauwproduct per week ver werken." Van Vossen heeft 7 medewerkers. In februari trok hij een vertegenwoordi ger aan omdat hij zelf niet alles meer kon regelen. Heel Zeeland en West- Brabant behoren tot het werkgebied, maar via een aantal vaste relaties komt hij daar ook buiten. Bakovens, kookeilanden, kooktafels, koelvitri nes, vaatwassers, koffiezetapparaten, magnetrons. In de showroom staan verschillende opstellingen, zoals een fornuis waar je vis en vlees naast el kaar kunt bereiden, zonder smaak- overdracht. Het lijkt een bakplaat, maar het kan veel meer met een ca paciteit van 12 pitten. Mars van Vossen heeft niet alleen verstand van de apparatuur, ook van de patates-frites heeft hij kennis van zaken. „Smaken verschillen natuur lijk, maar zelf frites bakken is een vak. Goed voorbakken is enorm be langrijk voor je product. Het gehele jaar door dezelfde kwaliteit nastre ven, dat bereik je alleen met fa- brieksfrites. Boven de rivieren zijn de zelfbakkers uitgestorven, in Zee land en Brabant zijn er nog vrij veel die aardappelen schrappen, pitten en snijden, We merken wel dat het te rugloopt. Voorheen verkochten we wel 15 schrapmachines per jaar, nu maar 3 meer. Op de horecabeurs in Rosmalen hebben we in onze stand 450 kilo frites gebakken. In nostalgi sche puntzakken. Daar was wel ani mo voor." In zijn branche komt Van Vossen er niet onderuit om oude installaties in te ruilen. Die gaan dan soms weer naar seizoensbedrijven, zoals kanti nes op campings. De laatste tijd ko men er steeds meer Chinezen in ca fetaria's, o.a. in Bergen op Zoom, waar totaal 35 cafetaria's zijn. Het Oud-Vossemeerse bedrijf is bezig met de inrichting van een voormali ge drogisterij als cafetaria. „In het Zeeuws-Vlaamse Sluis hebben we met een horecastop te maken, maar er zijn ook weer nieuwe kansen zo als het outdoorcentrum De Heen van Jos Akkermans, waar wij de horeca- inrichting gaan doen. En we komen ook in slagerijen en viszaken. Ik vind het prachtig dat ik dit hier in Oud-Vossemeer heb kunnen realise ren", zegt een trotse Mars van Vos sen. Mr. G. Vos uit Stavenisse, die na het terugtreden van J.L. van Gorsel in april tijdelijk voorzitter was van de Rabobank Tholen, heeft die functie overgedragen aan het nieuwe be stuurslid A.P.M.M. van Gurp uit Sint-Maartensdijk. 'Gelet op het feit dat er nu andere bestuursleden zijn die de functie van voorzitter kunnen en willen vervullen, heeft Vos aan gegeven zijn voorzitterschap - dat hij overigens met plezier heeft ver vuld - te willen beëindigen', aldus het bestuur in een brief aan de leden. 'Het voorzitterschap vergt nogal wat extra tijd van een bestuurslid. Op zich vindt Vos dit niet erg, maar in zijn situatie is dit moeilijk te combi neren met zijn andere werkzaamhe den'. Van Gurp is splinternieuw in de Ra- bobankwereld, maar hij bekleedt al geruime tijd het voorzitterschap van het Smalstads mannenkoor en de wa tersportvereniging Sint-Annaland. Verder heeft hij veel ervaring in de leiding van het (internationale) be drijfsleven en daarmee verband hou dende bestuurlijke functies. Vos treedt op als waarnemend voorzitter. In verband met het vertrek van J.L. Noom moest er ook een nieuwe se cretaris komen. Dat is C. van den Berge uit Tholen geworden, die voorheen vice-voorzitter van het be stuur was. Waarnemend secretaris is directeur-bestuurder G.J. Harmsen uit Scherpeftisse. De stichting Agrarisch natuur- en landschapsbeheer Tholen gaat probe ren, subsidie los te krijgen voor méér oppervlakte aan akkerranden. Eerder zegde het ministerie 41 hectare toe (een lengte van 40 km) van de ge vraagde 76, om in te zaaien met een bloemzaadmengsel. Dat gebeurt in het kader van agrarisch natuurbeheer. De randen zorgen voor een kleurig landschap, maar bevorderen ook de verscheidenheid in flora en fauna. Grondgebruikers die belangstelling hebben om mee te doen, kunnen zich bij de stichting aanmelden (ook voor een later tijdstip als het bouwplan nu al vast ligt). De collectieve aanvraag moet 1 januari de deur uit zijn en ran den dienen uiterlijk 1 april ingezaaid te zijn. De stichting wil ook coördine rend gaan optreden bij het beheer van het natuurgebied in de Scherpenisse- polder. Directeur ir. J.W. Stalknecht van de sector ruimtelijke ontwikkeling en be heer van de gemeente Bergen op Zoom treedt per 1 april a.s. in dienst van de provincie Zeeland. Hij wordt directeur van de directie infrastruc tuur en vervoer, als opvolger van ir. Ch.B. Landré die vervroegd met pen sioen gaat. Stalknecht (48) kwam vier jaar geleden naar Bergen op Zoom en werkte eerder bij waterschappen. JUWELIERS BLAUWSTRAAT 72 STEENBERGEN j. 0167 563491 Het wordt op 31 december de laat ste dag dat de zaak open is. Na 33 jaar valt het doek voor Modehuis Morelli in Sint-Maartensdijk. De winkel voor kinder-, dames- en he renkleding en lingerie aan de Ha ven is een begrip in het dorp, maar de vennoten Adrie Morelli-Oudes- luijs en haar schoondochter Mi randa Morelli zetten er een punt achter. Of het pand kan worden verkocht is nog niet bekend. Na de ABN-Amro, bloemenwinkel As- sortie, cadeauwinkel 't Winkeltje en de Postbank is Morelli de vijfde zaak in de smalstad binnen één jaar die de deuren sluit. „Het is een pijnlijke beslissing," zegt de 29-jarige Miranda Morelli die sinds negen jaar samen met haar schoonmoeder de zaak drijft. „Ik zou het bedrijf overnemen maar ik heb nu een kind van driejaar en met een zaak erbij kan ik geen normaal gezinsleven leiden. Het is zes dagen per week werken en de zevende dag ben je bezig met de administratie of moet je naar een beurs. Ik wil in beide gevallen voor 100 procent kunnen functioneren. Ik heb geen kind gekregen dat ik elke dag moet wegbrengen omdat ik wil werken." Het besluit is niet van de ene dag op de andere genomen. „Mijn schoon moeder wordt volgend jaar 60 jaar en we moeten vanaf 1 januari over op de euro. Daarom stoppen we nu. We gaan samen met de gulden weg. Ik hoop dat iemand deze mooie winkel wil kopen, maar er is nog geen overname." De klanten die vorige week de win kel bezochten, zijn mondeling op de hoogte gesteld. Het nieuws over de sluiting ging als een lopende vuurtje door het dorp. „Het is het praatje van de dag. De mensen zijn con fuus. Het is een goed lopend bedrijf. Je hoorde de mensen zeggen: even naar Morelli toe. Of: Het zal wel stil wezen en nu gaat er weer een win kel dicht in het dorp." Morelli heeft een vast klantenbe stand. Voornamelijk inwoners uit Sint-Maartensdijk, maar ook klan ten uit andere woonkernen en van buiten het eiland zelfs. Tijdens de zomer komen er ook klanten van de campings bij Gorishoek, zegt Mi randa. „Er zijn zelfs campinggasten die elke dag om brood komen bij de bakker en dan ook hier even binnen komen neuzen." Een deel van de kleding is nu van wege de opheffing in de opruiming. Het bovengoed voor kinderen, voor dames en heren gaat voor 50 pro cent van de prijs weg en alle spij kerbroeken voor vijftig gulden. Daarnaast is er lingerie, zijn er bad lakens en handdoeken te koop, rit sen, garen, handschoenen en hoe den. Ook deed de winkel dienst als depot voor de stomerij. In 1968 kwam Adrie Morelli in de zaak. Morelli nam de winkel over van het echtpaar Ten Hove die de zaak op hun beurt een aantal jaren daarvoor gekocht hadden van Theo Pleune, de oud-oom van Adrie. Het echtpaar Morelli ging achter de winkel wonen. Zes jaar geleden Ver- huisde het echtpaar naar Poortvliet en werd de winkel een stuk groter omdat de woonkamer en keuken niet meer nodig waren. Ach, zegt ze, „Er kwam ieder jaar wel een stukje bij. Ook de binnenplaats is erbij getrokken." Al die jaren dat zij de winkel deed, was het naaiwerk gratis. Ook nu zit ze achter de naaimachine om broekspijpen of mouwen in te kor ten. En wie een bloes, rok, of trui na sluitingstijd op zicht mee naar huis wilde nemen, kon dat altijd doen. Miranda: „Dat is het voordeel van een dorpswinkel." Toen mevrouw Morelli in 1968 de winkel overnam, waren er nog lap pen stof te koop. „Dat waren afge meten coupons. Die werden elke maand geruild." Hoewel ze erg ge hecht is aan de kledingzaak, wil ze niet langer doorgaan. „Ik ben nu 59 jaar en ik hoop dat ik 65 word, maar dan niet in de winkel." Een groot deel van haar leven is ge vuld met kleding en mode. Als kind al kwam ze bij haar opa Willem Pleune in Scherpenisse. „Als ik op zaterdag voor opa boodschappen deed, dan vroeg opa of hij een cor set kon kopen. Dan speelde "ik ffl verkoopstertje." Ook ooms en oud ooms zaten in de kledingbranche. Oom Johannes in Poortvliet, oom Jan in Bruinisse, oom Wim in Sint- Annaland, oom Leen in Rotterdam, oom Theo in Sint-Maartensdijk, oom Piet in Haamstede, oom Jacob in Yerseke en oom Cor in Scherpe nisse. Zelf runde ze in 1965, 1966 en 1967 achtereenvolgens filialen van Etam (nu Miss Etam) in Hilversum en Arnhem. „Dat in Arnhem was geen kleintje hoor." Ze is ermee opge groeid en ze heeft het zelf graag ge daan. Op haar achtiende haalde ze haar vakdiploma's modiste, coutu- rière, hoedenmodiste, coupeuse en moderne sierkunst. De winkel hoorde bij haar leven: „Ik heb in mijn leven meer brood gegeten dan warm eten, geloof ik. Je moet er altijd voor 100 procent achter staan. Ook in de avonduren. Dat hoort erbij. Dan ga je de kleren vernaaien. Maar zo was ik ook op gevoed: je moet klaar staan." Morelli trad ook vaak en hield modeshows aak V}' is in wi ar buiten 'int Maar- tenshof of in Haestinge. De laatste modeshow werd in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet gehouden. Het was voor het eerst dat Morelli een mo dellenbureau inhuurde. Voorheen waren het altijd 'eigen mensen', familie, vrienden en kennissen die over de catwalk liepen. Miranda is kapster van beroep. Ze kreeg vroeg verkering met de zoon van Morelli en kwam op zaterdag en tijdens de vakanties in de win kel helpen. „Ik was net bezig om van baan te veranderen. In die tus sentijd ben ik hier gaan helpen en toen ben ik gevraagd om hier te ko men. Sinds 1993 vormen we een vennootschap. Dat we nu stoppen heeft daar ook mee te maken." Met de vaste klanten bouwden ze een hechte band op. Dat ging zelfs zo ver dat ze bij het inkopen van een nieuwe collectie rekening hiel den met de smaak van individuele klanten. „Dan zeiden we: deze kleur is wel goed voor die en die, en dat past goed bij die en die." Ze bezochten vaak het confectie- centrum in Amsterdam (soms we kelijks), maar om zich te oriënte ren mag Adrie graag een datje door de modestraten van Milsln lopen, in Italië waar ze haar man ontmoette. „Wat dat betreft is Italië toch modischer. Wat daar nu hangt, komt meestal pas twee jaar later naar hier." Mevrouw Morelli betreurt het wel dat de kledingzaken stoppen of vertrekken. Midi Mode, de Bollen- boos en C. Hage (allemaal in de Kaaistraat) stopten of verhuisden. „Ik zie concurrentie niet als een nadeel. Het was beter geweest als er meer concurrentie was gebleven. Als de klanten niet hier kunnen sla gen, gaan ze bij de ander kijken en dat is andersom ook. Het waren collega's. Het ging altijd hartstikke goed." De tienermaten ontbreken in het assortiment van Morelli. „De jeugd gaat toch naar de stad. Die maten van tien tot twintig jaar hebben we niet meer." Ook voor Kitty Goedegebuure, de zus van Miranda zit het er na 31 december op. Zij stond elke dins dag in de winkel en verving bij ziekte of verlof. Adrie: „Ik heb het altijd graag gedaan. Ik deed altijd met plezier 's ochtends de deur open." Op 31 december gaat de deur van Morelli dicht. B. Busman uit Sint-Annaland is de opvolger van H. Verschoor uit Tho len in het bestuur van Ondernemers Overleg Tholen. De verkiezing was een spannende aangelegenheid, want Busman kreeg 21 stemmen en J. Schoonen uit Tholen 18. Vijf van de 44 leden stemden blanco. De komst van Busman, die met zijn watersportbedrijf grote plannen heeft aan de Koelhuisweg, geeft de verbre ding van het OOT aan. Was het voor heen meer de club van de Thoolse in dustrie, de grotere bedrijven, inmid dels is een heel breed scala van onder nemers in de gemeente lid. Ook een mansbedrijven treden toe. Verschoor, directeur van Delta Glass, was één van de mannen van het eerste uur. Hij maakte veertien jaar deel uit van het bestuur en zal op de nieuwjaarsrecep tie officieel afscheid nemen. Eén nieuw lid werd toegelaten, maar er viel er ook één af. Vier aspirant-leden stelden zich voor, en na de toelatings procedure kunnen die voor groei van de vereniging zorgen. OTT-voorzitter K. Hennekens, direc teur van Nestaan Holland uit Tholen, meldde dinsdagavond tijdens de le denvergadering in 't Veerhuis te Anna Jacobapolder dat er een contract gete kend is met de landelijk organisatie voor het midden- en kleinbedrijf MKB. „We hopen met deze samen werking een stukje uitstraling te krij gen." Voor het derde jaar nam de OOT deel aan de bedrijvenbeurs Con- tacta in Goes. Hoewel er nog een eva luatie moet volgen, sprak organisator J. van Tilburg van 'een groot succes'. „Wij bewaren er hele goede herinne ringen aan en voor ons is de beurs vatbaar voor een vervolg." Voorzitter Hennekens zei, dat burgemeester Nuis het Thoolse paviljoen op de Contacta eveneens succesvol noem de. „De gemeente wil eraan meewer ken om Tholen op deze beurs nog be ter te etaleren." De burgemeester is overigens niet tevreden over de deel name van het Thoolse bedrijfsleven aan de debatten over de toekomstvisie 2025. „Hij vindt dat ondernemers daaraan actiever moeten meedoen." Hennekens had dinsdagmiddag tij dens een werklunch met b. en w. ook gesproken over de aanleg van glasve zelkabels op industrieterreinen, maar dat zal pas op nieuwe bedrijventerrei nen gebeuren. De gemeente wil wel actief meewerken aan een programma voor opleiding en scholing. Ook toon de de burgemeester zich bereid om een toekomstige website van OOT te koppelen met die van de gemeente. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en Sint-Philipsland in de maand oktober. Prodelta uitzendbureau b.v., Mean derlaan 28, het uitzenden, detache ren en de arbeidsbemiddeling van personeel, geen personeelsleden. Deltaflex support management b.v., Meanderlaan 28, het uitoefenen van een organisatie- en adviesbureau, het begeleiden van projecten in de (petro)chemische voedingsindustrie en offshore, geen personeelsleden. Villador vakantiewoningen, Mean derlaan 151het exploiteren van een verhuurorganisatie van vakantie-ac commodaties en aanverwante acti viteiten, 2 personeelsleden. Resources Advantage, Zuid Oudaan 4, (advies)bureau op het gebied van veranderingsprocessen, groothan del, im- en export van industriële grondstoffen, het verlenen van be middeling bij de aan- en verkoop alsmede de huur- en verhuur van re- gistergoederen, (verplaatsing be drijf van buiten Zeeland), 1 perso neelslid. Kaasvoordeel, Energieweg 30, groothandel in kaas, (verplaatsing bedrijf van buiten Zeeland), 1 per soneelslid. Environmental Monitoring Systems (EMS) b.v. i.o., Hoenderweg 35, de ontwikkeling, productie en verkoop van meetinstrumenten, (verplaat sing bedrijf van buiten Zeeland), 2 personeelsleden. Bloemenmarkt station Bergen op Zoom, Anna van Bourgondiëstraat 23, kleinhandel in bloemen en plan ten, 8 personeelsleden. Bloemenmarkt V&D Bergen op Zoom, Anna van Bourgondiëstraat 23, kleinhandel in bloemen en plan ten', 8 personeelsleden. Boerman system automation (BSA) beheer b.v. i.o., Hoenderweg 35, be heermaatschappij, geen personeels leden. Vijveltotaal, Huygensstraat 65, kleinhandel in vijverartikelen, aan leg van vijvers, geen personeelsle den. De Bloemenring, Ring 14, klein handel in bloemen, planten en aan verwante artikelen, 2 personeelsle den. Onderhoudsbedrijf R.J.C. Clarke. Dokter Bernhardistraat 8, onder houd van gebouwen en overige on derhoudswerkzaamheden, (ver plaatsing bedrijf van buiten Zeeland), 1 personeelslid. Abdul Benaïssa, Bloemenlaan 165, ambulante (markt)handel in huis houdelijke artikelen, lederwaren, meubels, import van en groothandel in goederen, 1 personeelslid. MJK meat b.v. i.o., Kluutlaan 15, holdingmaatschappij, 1 personeels lid. Markt 8-10, 4691 BX Tholen, tel. 0166-602425 Advertentie I.M. Kaaij 2, Tholen Telefoon: 0166-601122 Advertentie I.M. VERVOLG VAN VOORPAGINA Een woordvoerder van Aldi vast goed uit Roosendaal wil 'in het be lang van de zaak' geen commentaar geven. Aldi werd bij de rechtbank vertegenwoordigd door mr. R. van der Keur uit Amsterdam en project ontwikkelaar H. van den Broek. Het detailhandelsonderzoek van MKB Reva vermeldde in de aanbe velingen de mogelijke vestiging van een discounter of andere super markt in Sint-Maartensdijk, maar wel op de Markt en niet aan de Sportlaan. Volgens onderzoekslei der Oegema zou de bestaande wo ninginrichting Van Houte, die zelf wil verplaatsen naar een tweede woonboulevard in Tholen, daarvoor geschikt zijn. Oojc de Spar zou vol gens Oegema vanaf de Korte Vest willen verhuizen naar de Markt/ Westvest. „De Markt is concentra tiegebied van winkels en met een discounter of andere supermarkt zou de noordkant van de Markt een trekkersfunctie krijgen", aldus Oe gema. De stuurgroep Tholen 2005 o.l.v. prof. dr. A. van der Zwan wees een discounter in Sint-Maartensdijk echter resoluut van de hand omdat dit ten koste zou gaan van winkel voorzieningen in de omliggende dorpen. Daar kan een supermarkt nu nog bestaan en de inwoners zijn dSarmee gediend, zo bleek uit het onderzoek. In de stuurgroep is niet alleen het gemeentebestuur verte genwoordigd in de persoon van wethouder Ravensteijn, maar ook de middenstandsfederatie via voor zitter C. van Koeveringe, zelf win kelier aan de Markt in'Sint-Maar tensdijk. Maandagavond kan de commissie gemeentelijke ontwikkeling zich buigen over een brief van fourage- handel M.L. Schot-Oudesluijs aan het college. Schot vraagt om een vergoeding voor de schade die is ontstaan door de vertraging in de plannen voor de supermarkt en de landgoederen in de Muyepolder. Volgens wethouder Van Kempen zullen de plannen op de lange baan worden geschoven. „Gezien de hoe veelheid werk geven we begin 2002 aan, wanneer we er aandacht aan gaan besteden. Er is gewoon op dit ogenblik geen tijd voor omdat er ook nog zoveel andere zaken zijn die we moeten behandelen." Op het voorrangslijstje zal komen te staan, wanneer de landgoederen aan de beurt komen. Een en ander hangt volgens Van Kempen samen met de procedures die de gemeente moet volgen van de provincie. Die heeft bepaald, dat de gemeente niet af zonderlijk moet kijken naar bijvoor beeld een landgoed in de Muijepol- der, maar dat er een visie moet komen op de ontwikkeling van de hele polder. Schot-Oudesluijs zou het plan voor de landgoederen dit jaar al af willen ronden. Planologie en procedures kosten volgens de wethouder veel tijd. „We moeten er meer werk insteken dan we hadden gedacht, want we willen zorgvuldig zijn. Maar het plan is niet van tafel geveegd. Integendeel." Over vestiging van de Aldi en de Boerenbondwinkel is de wethouder niet positief. „Als we dat toestaan aan de rand van de woonkern, dan moeten we dat in alle plaatsen toe staan." Volgens Van Kempen zullen supermarkten aan de rand een nega tief effect hebben op de bestaande winkels. „Dan ga je het centrum leegtrekken en dat is geen goede ontwikkeling. Die kant moeten we niet uit." De wethouder wijst naar de grote supermarkten bij Franse steden, die veel klanten met de auto trekken. „Er staan er soms twee; eentje aan de ene en eentje aan de andere kant van de stad. Zoiets kan hier gewoon niet, want daarvoor Wonen er te weinig mense^. Dat kan alleen bij grote steden." De winkel aan de Haven van Morelli is een begrip in de smalstad.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 7