Sint arriveert in kuubkist, maar verdwijnt nieuws Zendmasten op twee plaatsen in Sint-Philipsland Een knurft uit jaren zeventig Geld bieb bijna zeker Ongerustheid 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 november 2001 Diefstal auto Nieuwe verkiezing voor ouderlingen Kleurwedstrijd Vogelvreugd Spapen clubkampioen De Pieterman Klaverjassen m Ds. de Goei verleent bijstand Tamboerkorps naar Halsteren Biljarten I Inzameling spullen rommelmarkt Vacature ouderling blijft Ouderling bedankt Duivententoonstelling Surpriseconcert met Sint Auto tegen boom Klaverjassen Winst Papbar 2 Zilverenuienfabriek H J. v.d. Broek clubwinnaar De Zeebaars Nagelkerke maakt zestien caramboles Ouderlingen herkozen Subsidie Molenstraat Niet nuchter achter stuur Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Zes keer autodiefstal Bestel-/Bedrijfsauto's Kerkenraad ongewijzigd Luxe brandweer met verdubbeling maskers In de nacht van zondag op maandag werd er aan de Ten Ankerweg een groene Golf GTI gestolen met het kenteken JT-JB-77. De waarde van de auto bedraagt enkele tientallen duizenden guldens. De leden van de Hervormde Ge meente kunnen op zaterdag 8 de cember opnieuw hun stem uitbren gen voor de verkiezing van een ouderling en een ouderling-kerk voogd. Voor de vacature van ouder ling-kerkvoogd A. van Elsacker zijn als dubbeltal gesteld de heren W.A. Blaas en H.J.H. van Heemskerk. Voor de vacature van ouderling Van Vossen kunnen de leden hun stem uitbrengen op A. Agterdenbos of B. Geuze. Bij de jaarlijkse tentoonstelling van Vogelvreugd konden de schoolkin deren deelnemen aan een kleurwed strijd. Per school is er per groep een prijs beschikbaar gesteld. Op de Eben Haëzerschool gingen de prij zen naar: Leandra Noteboom (groep 1), Caleijne Burger (groep 2), Ri chard Maliepaard (groep 3), Willem de Jonge (groep 4), Afke Bout (groep 5), Naomi Verbruggen (groep 6), Desiree Stuyts (groep 7) en Mi riam Verwijs (groep 8). De prijswin naars op Ter Tolne zijn: Mawan El Backarie (groep 1), Mark van Me- chelen (groep 2), Larissa Koedood (groep 3), Eline Rijstenbil (groep 4), Ilias Benjilaly (groep 5), Joey Deur- loo (groep 6), Roderick Schrijver (groep 7), Soufian Tihani (groep 8). Op De Kraal zijn de gelukkigen: Marja (groep 1), Hanna Franken (groep 2), Eefje van der Male (groep 4), Renske (groep 5), Jordi de Rond (groep 6), Aart v.d. Klooster (groep 7) en Tamara Hagetorn (groep 8). Bij De Regenboog gingen de prijzen naar Stephanie Geluk (groep 5) en Joris van Dijke (groep 7). A. Spapen is met bijna 21 meter vis de clubkampioen geworden bij vis vereniging De Pieterman. Het klas sement is opgemaakt óver zes club wedstrijden, waarbij de vijf beste resultaten meetelden voor de eind rangschikking. A. de Graaf en C. Wolvekamp eindigden respectieve lijk op de tweede en de derde plaats. Met een vis van 67 centimeter kreeg H. Kikkert een beker uitgereikt voor de grootste rondvis die dit seizoen boven water werd gehaald. Leen Berrevoets wist zowel de beker voor de grootste platvis (43 cm) als het kleinste visje (8 cm) in de wacht te slepen. Op visboot de Salamander organi seerde de visclub onlangs een boot wedstrijd die werd gewonnen door C. Wolvekamp. De eerste tien waren: 1. C. Wolve kamp 600 cm; 2. H. Hachmer 593 cm; 3. A. de Graaf 566 cm; 4. P. Stokkers 534 cm; 5. M. van Tienen 469 cm; 6. L. Verkerke 444 cm; 7. J. Vroegop 422 cm; 8. A. Hanner 380 cm; 9. P. van Tatenhoven 373 cm; 10. A. Leidekkers 363 cm. De uitslag van de laatstgehouden wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen is gewonnen door Frans Bahnert. De volledige uitslag is: 1. Frans Bahnert 5782; 2. Herman Ol denburg 5028; 3. Leen Hage 4954; 4. Herman Perk 4893 en 5. Kees Scholtes 4863 punten. i Oud-Vossemeer In verband met het ziekteverlof van ds. Snijder verleent ds. de Goei van de gemeente Rehoboth te Sint- Maartensdijk pastorale bijstand aan de Hervormde Gemeente. Daar naast is de heer J. Verbruggen uit Tholen bereid gevonden om cate chisatie te geven aan de jongeren. Maandag wordt er een gemeente avond gehouden. Op deze bijeen komst is tevens de verkiezing voor een extra ouderling. In verband met de toegenomen pastorale werk zaamheden wil de Hervormde Ge meente de kerkenraad met één ou derling uitbreiden. Het tamboerkorps van OVM neemt zaterdag 8 december deel aan een groot tamboerfestival in ontmoetings centrum De Wittenhorst te Halsteren. Naast OVM treden op dit festival ook op: drum- en malletband St. Caecilia uit Hoeven, tamboerkorps Odiles-Ra- pid uit Bergen op Zoom, malletkorps Oranje uit Wouw en tamboerkorps St. Cecilia uit Halsteren. Met 23 beurten speelde P. Vis de kortste partij bij biljartvereniging De Treffers. K. Hommel behaalde met 2,26 het beste gemiddelde en maak te met 11 caramboles ook de hoog ste serie. De uitslagen zijn: K. Hom- mel-D. den Hollander 10-4,32; H. Hommel-J. Hommel 7,32-10; L. van Wezel-Sj. Etiennc 10-8,8; P. de Leeuw-A. van Daalen 10-4,33; N. Rooijakkers-B. den Hollander 10- 10; J. van Daalen-P. Vis 7,85-10; A. Hommel-C. Burgers 8,8-10. Muziekvereniging Accelerando start zaterdag 1 december al met de inzameling van spullen voor de rommelmarkt, die men tijdens de koninginnedag weer zal organise ren. Iedere eerste zaterdag van de maand worden tussen 10.00 en 12.00 uur goederen voor de verkoop in ontvangst genomen bij de tim merwerkplaats van Koos Boon aan de Ooststraat. De muziekvereniging besloot dit jaar voor een grootsere opzet van de jaarlijkse rommel markt. Met als locatie de veilinghal werd er een aanzienlijke grotere netto-opbrengst gerealiseerd. Ook volgend jaar wil men weer een 'maximale-rommelmarkt' in de vei linghal organiseren. Voor de verko ping kan men alles gebruiken, be halve koelkasten, diepvriezers en wasautomaten. Indien er grote stuk ken zijn dan willen leden van de muziekvereniging deze thuis opha len. Ook in bedrijfsinventaris heeft men interesse. Voor het ophalen van grote spullen kan een telefonische afspraak worden gemaakt (657099). Naast de mogelijkheid om iedere eerste zaterdag van de maand spul len in te leveren zullen er in de maanden maart en april weer de ge bruikelijke ophaalrondes zijn. De kerkenraad van de hervormde ge meente heeft besloten om de vacatu re van ouderling P.M. van 't Hof niet te vervullen. Ouderling J. Wesdorp is bereid gevonden om zijn wijk over te nemen, zodat de zes wijken wel voorzien blijven van een eigen ou derling. Ouderling-kerkvoogd PM. Gunter en de diakenen Kats en De Ruiter zijn voor een nieuwe ambts periode van vier jaar herkozen. Ook kerkvoogd A.A. van Luijk is herko zen voor een nieuwe periode. De vacature voor ouderling-kerk voogd in de hervormde gemeente blijft bestaan. Dhr. M.J. de Moed bedankte voor zijn benoeming. Postduivenvereniging de Zwaluw organiseert vrijdag en zaterdag in gemeenschapscentrum Haestinge haar tentoonstelling. Zaterdag kan het publiek tussen drie uur 's mid dags en tien uur 's avonds de inzen dingen komen bezichtigen. Om vier uur wordt de trekking gehouden van de grote verloting, 's Avonds om acht uur is er de bonnen verkoop. Bezoekers kunnen ook meedoen aan het rad van avontuur. Muziekvereniging Euterpe organi seert zaterdag in gemeenschapscen trum Haestinge voor de jeugd een surpriseconcert. De samenspelgroep en het jeugdorkest zullen optreden. Als speciale gasten zullen Sint met twee Pieten aanwezig zijn. Alle kin deren zijn vanaf half vijf welkom. Een 20-jarige automobilist verloor in een scherpe bocht op de Vierde Dijk op donderdagavond de macht over het stuur. De auto-kwam tegen een boom tot stilstand. De bestuur der werd met verwondingen overge bracht naar het ziekenhuis. De uitslag van de laatstgehouden clubwedstrijd van klavetjasvereni- ging de Pendelaars is: 1. M. v.d. Berg 4994 punten; 2. N. van Diggele 4880; 3. P. van Iwaarden 4757; 4. M. den Haan 4705; 5. A. Arts 4636; 6. S. Pol man 4620; 7. R. van Putten 4606; 8. L. Kampman 4552; 9. P. Bazen 4362; 10. J. van Gorsel 4350; 11. J. van Splunter 4328; 12. J. v.d. Werf 4168 en 13. J. van Zetten 4166 punten. Op vrijdag 21 december wordt in café Smerdiek om acht uur de kerst- klaverjaswedstrijd gehouden. De darters van het tweede team van Papbar behaalden een 7-3 overwin ning op de Blits Boys uit Roosen daal. De competitiewedstrijd van Papbar 1 werd uitgesteld wegens een gebrek aan spelers bij tegen stander Vossenhol uit Willemstad. Het gemeentebestuur zit in zijn maag met de bouwvallige toestand van de voormalige zilveruienfabriek aan weerskanten van de Nijver- heidsweg. „Het is een aanfluiting voor het dorp en wij willen niets lie ver dan die troep zo gauw mogelijk aanpakken. Als de curator en de ei genaren echter niet willen, dan is het slecht hazen vangen", zegt wet- houder Van Kempen. De zilveruien fabriek is failliet verklaard, maar de curator heeft een procedure aange spannen tegen de Italiaanse eige naar omdat die goederen en geld zou hebben onttrokken aan de zil veruienfabriek, die mede daardoor op de fles ging. Scherpenisse Op de jaarlijkse feestavond van hen gelsportvereniging De Zeebaars wer den vrijdagavond in het Holland Huis de clubprijzen uitgereikt. J. v.d. Broek werd met 678 punten gehuldigd als de beste visser van het seizoen. Op de tweede plaats eindigde J.C. Bijl met 664 punten. D. Westdorp werd met een totaal van 659 punten derde bij de heren. Bij de dames werd de club competitie gewonnen door mevr. A. Bijl-Jansens met 621 punten. Zij werd gevolgd door mevr. T. Deurloo- Bos 599 punten en mevr. T. de Jong- van As 578 punten. De uitslag van de jeugdcompetitie is: I. Nico Rijstenbil 605 punten; 2. Martijn Westdorp 583 p; 3. Hans van Popering 565 punten. Met een totaal van 15 vissen won J. v.d. Broek ook de Hoogersteger-tro- fee. C. v.d. Werff ving met een zee baars van 1050 punten de grootste vis. Mej. J. Harrison kreeg met 558 punten de aanmoedigingsprijs. Op de feestavond werd de leden een buffet aangeboden en was er muziek van discotheek Ronald v.d. Berg. Aan het einde van de feestavond werd er nog een verloting gehouden. Met een serie van 16 caramboles en een gemiddelde van 3,90 behaalde C. Nagelkerke een eenvoudige overwinning op A. Burgers. Op de clubavond van biljartvereniging Tolrust moest Nagelkerke wel zijn meerdere erkennen in A. Schot. Schot kon net onder de 20 beurten blijven om zijn partij winnend af te sluiten. De uitslagen zijn: A. Bur- gers-M. Hage 7,40-10; C. Nagelker- ke-A. Schot 8,72-10; C. Nagelker- ke-A. Burgers 10-3,4; L. Bijl-G. de Jonge 9,51-10; G. de Jonge-M. Ha ge 10-8,26 en W. Bijl-M. Hage 10- 9,13. De hervormde ouderlingen A.M. Verwijs en A. Kraal hebben zich be schikbaar gesteld voor een nieuwe ambtsperiode. Aangezien er geen tegenkandidaten zijn ingediend zijn zij beiden herkozen. De hervormde kerkenraad is onlangs uitgebreid met diaken J.W. Hage, die zijn be noeming aannam. De provincie heeft nu pas de subsi die afgerekend voor de sanering van de bedrijfsopstallen van Bouman- Potter in de Molenstraat. Het pro ject dateert al van 1994, maar de provincie gaat niet over één nacht ijs en heeft eerst het financieel over zicht van de gemeente afgewacht, voorzien van een accountantsver klaring. Gedeputeerde staten heb ben de bijdrage daarop vastgesteld op 277.500 gulden, waarvan al een voorschot is gegeven van 222 mille, zodat de gemeente nog 55.500 op de bankrekening krijgt bijgeschre ven. Sint-Philipsland Op de Voorstraat werd in de nacht van zaterdag op zondag een 21-jari ge automobilist bekeurd wegens een te hoog promillage alcohol in Donderdag, vrijdag en zaterdag BMaandagdinsdag en woensdag ♦Bieflappen 500 gr. 9,90 ^Kipfilet 500 gr. 8,- ♦Gekruide kiprollade 500 gr. 8,50 ♦Shoarmavlees 500 gr. 6,- Magere stooflappen 1 kg Speklappen 1 kg Hamburgers 5 halen ƒ15,- 8,- Boerenmetworst 100 gram 1,95 Gekookte lever 100 gram 1,25 Gekookte worst 200 gram 2,40 Kaassalade 100 gram 1,95 Gourmet-, steengrill-, fondue-, salade- en hapjesschotels, saucijzenbroodjes, gevulde stokbroodjes enz. Cadeautip: worstletters, vleesschotels, vleescheque, div. soorten beenhammetjes. NIEUW: mini worstvarken Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN Advertentie I.M. zijn bloed. Hij kreeg van de politie tevens een rijverbod van vier uur opgelegd. Een serie autokraken heeft het dorp opgeschrikt. In korte tijd zijn er zes inwoners door diefstal gedupeerd. Uit een auto die in de Zijpestraat geparkeerd stond werd een autoradio, een mobiele tele foon en een aantal c.d.'s ont vreemd. In dezelfde nacht werd ook een auto in de Eendracht- straat opengebroken, maar de ei genaar mistte geen goederen. Ook in de Mastgatstraat werd een per sonenauto opengebroken. Hier werden een radio/cd-speler en een aantal cd's meegenomen. In de Plataanstraat werd uit een auto eveneens een autoradio ont vreemd. Ook een auto die gepar keerd stond op 't Slaak werd ge kraakt. Een versterker met boxen en tien c.d.'s werd als buit mee genomen. In de nacht van woens dag op donderdag was er op nieuw een autodiefstal. Vanuit een personenauto op de Zuiddijk werd een zonnebril en wat klein geld meegenomen. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. In de kerkenraad van de hervormde gemeente komen geen wijzigingen. Diaken A. Breeman, ouderling S.J.J. Everaers en ouderling-kerkvoogd A. Kosten hebben zich herkiesbaar ge steld. Aangezien er geen tegenkan didaten zijn ingediend worden zij in het begin van het nieuwe jaar op nieuw bevestigd in hun ambt. Per blusgroep kunnen nu 9 brand weerlieden met perslucht een pand in vol met rook, maar b. en w. willen dat aantal bijna verdubbelen. Uit een voorstel van het college blijkt, dat alle 16 leden van een blusgroep, dus ook de chauffeur, pompbediener en bevelvoerders die niet bij de directe brandbestrijding betrokken zijn, over zo'n gelaatmasker moeten kun nen beschikken. Dit uit hygiënische overwegingen. Het gaat om 36 ge laatmaskers ten behoeve van de Gal let helm, waarbij de gemeente dank zij projectkorting kan profiteren van een totaalprijs van 9681 euro. Totaal willen b. en w. voor de brandweer maar liefst 301.756 euro investeren voor ademluchttoestellen, uitrukkle- ding, niet-bouwkundige arbo-voor- zieningen, redapparatuur en een per- soneel/materieelvoertuig. De raads commissie a.b.w. bespreekt de inves teringen donderdag 6 december. Raadslid Piet deed wethouder Van Kempen onlangs een fantastisch voorstel aan de hand. Leg de tele foonmaatschappijen die zonder ver gunning een antenne op de waterto ren van Sint-Philipsland hebben geplaatst een dwangsom op van 250.000 gulden per week en de wa terleidingmaatschappij Noord-West- Brabant een dwangsom van 25 mille. Daar kun je heel veel monumenten van restaureren, zei Piet in de com missie gemeentelijke ontwikkeling. En toevallig gaat Van Kempen daar ook over. De gemeente Borsele han teerde die bedragen en het raadslid van de Christenunie kon het wel waarderen dat men er in Zuid-Beve land 'wat ruiger tegenaan gaat'. De wethouder antwoordde dat Tholen hetzelfde beleid voert wanneer er zonder vergunning een zendmast is neergezet. „Je hebt ten eerste plano logische toestemming nodig en ver volgens een bouwvergunning. Per kern mag er maar één zendmast staan en iedere telefoonmaatschappij moet daarop. Dat moet men onderling uit zoeken." Raadslid Piet bleef toch met een vraag zitten, want in Sint-Philips land staan zowel op de watertoren als hij de tennisbanen zendmasten, dus op twee plaatsen! „En je moet niet al les legaliseren wat illegaal is ge plaatst", vond Piet. De wethouder moest de Sint-Philipslandse situatie toch eens nakijken, want hoe dat pre cies zitHoofd bouwzaken Ger Logt wist het ook niet. Wie jong was in de jaren zeventig, kan morgen herinneringen aan die tijd ophalen in Meulvliet in Tholen. Cabaretier Mark van de Veerdonk brengt dan zijn programma 'Knurft'. Dat gaat over soul, of eigenlijk meer het gebrek eraan. Over 'de jongen die niet kon dansen', een knurft dus. Via vreemde aanvallen van dans ontdekt de jongen dat toch ook hij een ziel heeft. Een hilarisch ver haal, dat zijn climax vindt in de plotselinge dood van soulzanger Marvin Gaye in 1984. Een micro foon, een dansvloer en een barretje vormen het decor voor 'Knurft', waarvan het raamwerk wordt ge vormd door Van de Veerdonks ei gen jeugdjaren. De tijd van Percy Sledge, The Supremes, maar ook van George Baker, Fred Oster en Berend Boudewijn. De Brabantse cabaretier laat in zijn zevende caba- retprograma zijn ziel spreken. Ten minste, dat probeert hij, want 'pra ten over gevoel valt niet mee voor een knurft'. De voorstelling van Uit op Tholen begint om kwart over acht. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV in Sint-Maartensdijk, boekhandel Die- leman in Tholen, en aan de zaal. Pak even uw zakboekje THOLEN 29 nov. Interkerkelijke vrouwenoch tend, Oesterschelp, 9.15 u. 30 nov. Cabaret Mark van de Veer donk, Meulvliet 20.15 u. 6 dec. Burgemeester Nuis bij Chr. Ouderenver., De Wingerd, 14.30 u. 7 dec. Verkiezing Thoolse vrijwilliger van het jaar, Meulvliet, 20 u. 8 dec. Kerstmarkt Step, Meulvliet, 10-17 u. 12 dec. Oecumenisch avondgebed, R.K. kerk, 19.30 u. 15 dec. Orgel/clavecimbelconcert 'Galant versus Barok', Peter van Dijk, hal voormalig stadhuis, 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 29 nov. Lampionoptocht, Vossenkuil 19 u. 8 dec. Viering 50 jaar Anbo. 14 dec. Klassieke avond met Mare Borsboom en Marina van Driel, N.H. kerk, 20.15 u. SINT-ANNALAND 1 dec. Dans-doe-middag WIK, Welle- vaete 14-16.30 u. 15 dec. Kampioenschappen tafelten nis, De Wellevaete, 9 u. SINT-MAARTENSDIJK 30 nov. Optreden Jody Bernal, Haestinge, 20.30 u. 1 dec. Tentoonstelling postduiven- club De Zwaluw, Haestinge, 15-22 u. 3 dec. Vergadering comm. gem. ont wikkeling, gemeentehuis, 19.30 u. 6 dec. Vergadering comm. alg. be stuur en welzijn, gemeentehuis, 19.30 u. 14 dec. Kerstmarkt De Rieburch, 17-20 u. 14 dec. Kerstklaverjassen, kantine Smerdiek, 20 u. 15 dec. Kerstzangavond, Maartens kerk, 19.30 u. POORTVLIET 10 dec. Voorlichting voor ouderen over de euro, De Poorthove 14 u. 15 dec. Kerstmarkt Activiteiten Co mité Poortvliet, hal fam. Elenbaas, Paasdijkstraat, 14-20 u. SINT-PHILIPSLAND 12 dec. Voorlichting voor ouderen over de euro, De Rozeboom, 14 u. BERGEN OP ZOOM 29 nov. Muzikaal blijspel Blijvend applaus, De Maagd, 20.15 u. 1 dec. Theatershow De Berini's 'De Sloophamer', De Maagd, 20.15 u. 4 dec. Joop van de Ende-Musical 'Rex', De Maagd, 20.15 u. 5 dec. Whiplash inloopochtend, zie kenhuis Lievensberg, 10-12 u. 7 dec. Cabarestafette, De Maagd, 20.15 u. 9 dec. Snuffelmarkt, De Stoelemat, 10 u. 9 dec. De nieuwe kleren van de kei zer, De Maagd, 14.30 u. 14 dec. Liesbeth List, De Maagd, 20.15 u. 15 en 16 dec. Kerstmarkt, Markie zenhof. 15 dec. t/m 6 jan. Ijsbaan, Grote Markt. +film+++film+++film+++filiTi+ ROXY I: Harry Potter (Ned. gespr.) - vr 18.30 u., za 14 en 18.30 u„ zo 14 en 16 u., wo 14 u. Legally Blon de - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u. ROXY II: Blub, ik ben een vis (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u., The Others - do en zo t/m wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 1-2-3: Harry Potter and the philosopher's stone - do, ma en di 20 u., vr 18.30 en 21.30 u„ za 14, 18.30 en 21.30 u., zo 14, 18.30 en 21 u. wo 16 en 20 u. Harry Potter en de steen der wijzen (Ned. gespr.) - do, ma en di 19 u., vr 18.30 en 21 u., za 14, 16, 18 en 21 u., zo 14, 16 en 18 u., wo 14 en 16 u. At lantis, de verzonken stad (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Minoes- wo 14 en 17 en 20 u. Kiss of the dra gon - vr t/m zo 21.30 u., wo 20 u. A knight's tale - vr 18.30 u., za en zo 19 en 21.30 u. Verrassingsvoorpre-miè- re: do 20 u. Blackboards - ma 20.30 u. JallalJalla! - di 20.30 u. Geld gevonden Op het politiebu reau in Tholen zijn inlichtingen te verkrijgen over een gevonden porte monnee en geld, in de periode van 16 tot en met 21 november. Sinterklaas wilde Scherpenisse zaterdag vanuit een hoge positie bekijken en dat lukte dankzij twee behendige heftruckpieten. In een kuubkist op een heftruck maakte Sinterklaas zaterdagmid dag zijn entree in Scherpenisse. Met de pietenband en gevolgd door tal van kinderen met hun ouders trok het gezelschap door het dorp. Eenmaal aangekomen bij het Holland Huis, waar zo'n honderd kinderen verzameld wa ren, was de sint plotseling kwijt. De goochelpiet zou hem wel eens even tevoorschijn toveren, maar daar kwam niet veel van. De kerstman, een oud vrouwtje en een piet kwamen voor de dag, maar geen Sinterklaas. Uiteinde lijk lukte het goochelpiet dan toch om zijn baas in het Holland Huis te krijgen. Toen mochten de kin deren bij hem komen en dat werd een gezeilde middag. Begeleid op accordeon werden uit volle borst de bekende liedjes gezongen. De Dorpsgemeenschap zorgde dat de kinderen tot en met 10 jaar een cadeautje kregen en dankzij de middenstandsvereniging was er voor ieder kind ook een snoepzak. Zondag 2 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 11 en 19 u. ds. den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. drs. Lof. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. Lolkema, Roosendaal. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Zwan. 14.30 u. ds. Westerink, Utrecht. GEREF. GEM. 9 en 17 u. leesdienst CHRISTENGEMEENTE 10 u. evang. Pieper. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Bevelander, Rijswijk. 18.30 u. drs. Schipper, Kerkwerve. GEREF. KERK 10 u. dhr. Baas, Ooltgensplaat. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. viering. za 19 u. eucharistieviering. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Hoek. 18 u. kand. Prins. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Wüllschleger, Middelburg. OUD GEREF GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe, Sirjans- land. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 19 u. ds. mevr. Graafland, Rotter dam. OUD GEREF GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. (H.D.) ds. Lohuis. do 6/12 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u.leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Everts, Putten. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Klein. 17 u. kand. Snoek, Putten. GEREF GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. do 6/12 19.30 u. ds. Schot. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht. Het exploitatietekort van 150.000 gulden van de openbare bibliotheek Tholen in 2002 zal waarschijnlijk door de gemeente worden gedekt. Dat liet wethouder W.C. van Kemp- em maandag doorschemeren in de raadsvergadering op een vraag van M.A.J. van der Linde (PvdA). De fractievoorzitter van de sociaal democraten herinnerde het college eraan dat zij samen met het biblio- theekbestuur rond de tafel zouden gaan om een oplossing te zoeken voor het tekort in 2002. Van Kem pen lichtte toe dat er eigenlijk al een voorstel had moeten liggen voor de raad. Een 'finaal stuk' dat een eind had moeten maken aan de onzeker heid (het bibiliotheekbestuur dreig de al een keer met het sluiten van een uitleenpost). Maar de wethouder zei dat dit voorstel niet op tijd klaar was. Nu staat het voor de raadsver gadering in december op de rol. Van der Linde wilde concreet weten hoe de bibliotheek 2002 'overleeft'. „Er is beloofd aan de bieb dat ze geen stappen moet nemen waar wij later spijt van krijgen." Van Kempen lichtte alvast een tipje van de sluier op: „Er komt een raadsvoorstel waarin we de bieb voor 2002 willen tegemoetkomen." Stemmen van lezers Naar aanleiding van enkele kranten berichten willen we graag reageren. Het Nederlandse Rode Kruis leidt onder andere mensen op voor het verlenen van eerste hulp en of reani meren bij ongevallen. Dit betekent dat wanneer iemand in nood ver keert, aan deze persoon hulp wordt verleend en er wordt geprobeerd om zo snel mogelijk deskundige hulp in te schakelen. Het bestuur van het Nederlandse Rode Kruis afdeling Tholen en Sint-Philipsland is van mening dat alle EHBO'ers in noodgevallen het geleerde in praktijk dienen te bren gen. Wanneer iedereen iemand in zijn omgeving heeft die de genoem de hulp kan verlenen, zal misschien een stukje ongerustheid» weggeno men kunnen worden in verband met de huisartsenpost. Iedere EHBO'er zal, indien nodig, proberen hulp te 1 HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Schaffer, Bergen op Zoom, tel. 0164-234329. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1, Goes). Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u., tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATEEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u., vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 29 nov. t/m vrijdag 7 dec. donderdag 29 2.23-14.32 vrijdag 30 3.02-15.12 zaterdag 1 3.37-15.52 zondag 2 4.17-16.32 maandag 3 4.52-17.12 dinsdag 4 5.32-17.57 woensdag 5 6.17-18.37 donderdag 6 6.57-19.27 vrijdag 7 7.52-20.27 vr 30/11 21.51 u. VM vr 7/12 20.54 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). verlenen en op de juiste manier pro beren zo snel mogelijk deskundige hulp in te schakelen. Het bestuur roept dan ook iedereen op het EH- BO-diploma te halen of om herha- lingslessen te blijven volgen zodat het diploma zijn geldigheid niet verliest. Begin volgend jaar zullen we, als er genoeg belangstelling is, een nieuwe cursus starten. Dat om vat alle leerstof voor het eenheidsdi ploma EHBO, plus de aantekening verbandleer en reanimatie. Kaderin structeur Joke de Neeff (0166- 667060) kan er meer informatie over geven. Ook kan men bij een van de bestuursleden terecht. Namens het bestuur, B. Stolk, voorzitter, Molendijk 27, Sint-Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2