Zeeland in de Vroege Middeleeuwen Provincie Zeeland Van inbreng naar invloed Shell Station Bal 4 GARANTIEPRODUCTEN Dr 'opmans Vermogensbeheer GRATIS IJSTAART BIJ BAL GRATIS EEN HEERLIJKE VIENETTA IJSTAART Deelnemer kraslotenactie winkelactie Tholen Tot ziens bij: Officiële Mededelingen De ideale beleggingsmix tussen risico en rendement. Ter gelegenheid van de opening van onze nieuwe showroom krijgt u tot 31 december bij iedere 10 liter brandstof een stempel. Bij 25 stempels krijgt u Wist u trouwens dat u bij Shell Station Bal 24 UUR PER DAG KUNT TANKEN met alle pincodepassen? Wattstraat 3 Tholen. Donderdag 29 november 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 48/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 10 39 infocentrum@zeeland.nl Bestrijdingsmiddelen in het Zeeuwse watermilieu Milieuklachten De nota zorgvragersbeteid besteedt aandacht aan het beleid met betrekking tot patiënten en cliënten van de afgelopen en komende jaren, de actuele ontwikkelingen en de plaats daarin van Stichting Het Klaverblad Zeeland. De hoofdlijnen van het provinciaal zorgvragersbeleid voor de periode 2002-2006 worden uiteengezet. Overlegplatform openbaar vervoer Legesverordening en grondwaterheffings verordening Saneringsplan Langeweg 20 te Anna Jacobapolder Vermogensadvies en vermogensbeheer beleggingsfondsen Vermogensbeheer individuele fondsen Onafhankelijk Persoonlijke benadering Deskundigheid Maatwerk Periodieke rapportage Informatie: J.M.C. van Aert, telefoon 00-31 164 249200, telefax 00-31 164 239922 - Rijtuigweg 10 4611 EL Bergen op Zoom Nederland Shop open van 6.00 tot 21.00 uur Een winkelstraat in Aardenburg, zoals die er in de Romeinse tijd wellicht heeft uitgezien. De hier afgebeelde koopwaar is teruggevonden bij opgravingen. In 1993 verscheen het eerste deel in een cultuur-historische reeks van de Provincie Zeeland getiteld 'Karolingische burchten in Zeeland'. Daarna is er elk jaar een publicatie verschenen waarin een aspect uit de Zeeuwse cultuurhistorie centraal staat. Uitgaven over Zeeland in de prehistorie en de Romeinse tijd volgden, alsmede publicaties waarin onder meer de vestingwerken of de waterstaatkundige geschiedenis van Zeeland werden belicht. 'Zeeland in de Vroege Middeleeuwen' sluit aan op andere delen in de cultuurhistorische reeks. Het begint waar 'Zeeland in de Romeinse tijd' ophoudt en stopt waar andere delen, zoals 'Hoog van de toren', beginnen. De (restanten van de) ringwalburgen vormen de enige tastbare over blijfselen uit de vroege Middeleeuwen, een periode uit de Zeeuwse geschiedenis waar nog maar weinig van bekend is. De burg van Oost- Souburg vervult een voortrekkersrol wat betreft de plaats van de ring walburgen in de archeologische monumentenzorg en het cultuur historisch leven in de provincie Zeeland. De burgen zijn, naar het zich nu laat aanzien, nauwelijks gebruikt voor het doel waarvoor ze gebouwd zijn: verdedigingswerk en schuilplaats. De schriftelijke bronnen uit die tijd zijn zo spaarzaam, dat een beeld van deze periode slechts fragmentarisch geschetst kan worden. Waarom zijn ze gebouwd, en door wie? Wat gebeurde er dat de bouw ervan zo plotseling nodig was? Op deze en andere vragen en meer, hoopt dit boek een antwoord te geven. Te koop of bestellen 'Zeeland in de Vroege Middeleeuwen', 68 pagina's, A-5 formaat met harde kaft, kost 10,- en is te verkrijgen in de boekhandel, maar ook te bestellen bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Op 5 december is het Informatiecentrum geopend tot 15.30 uur. Het beleid van de provincie is er op gericht het gebruik van be strijdingsmiddelen en de milieu belasting daardoor, sterk terug te dringen. Met name de agrari sche sector, maar ook bijvoor beeld de recreatievaart, heeft de laatste jaren met landelijke regel geving te maken gekregen, die het gebruik van bestrijdingsmid delen beperkt. Ook de overheden hebben en krijgen te maken met verboden op bestrijdingsmidde len voor eigen toepassingen. Vooral de (onkruidbestrijdings middelen die op verhardingen worden gebruikt, spoelen af naar het water. Daar verstoren ze de natuur en het milieu. In Zeeland hebben de overheden ervoor gekozen niet achterover te gaan leunen totdat alle bestrijdingsmid delen verboden zijn, maar om zich actief in te zetten om het eigen gebruik van middelen te minimaliseren. De brochure Bestrijdingsmidde len in het Zeeuwse watermilieu geeft een beeld van het huidige landelijke en het daaruit voort vloeiende Zeeuwse beleid. Door middel van grafieken wordt het gebruik van onder andere bestrij dingsmiddelen in de periode 1992-1999 inzichtelijk weergege ven. De brochure is te verkrijgen bij het informatiecentrum van de provincie. Klachten en meldingen over het milieu kunnen worden gemeld via de milieuklachtentelefoon, 0118- 412323. De milieuklachtentele foon is bedoeld voor klachten over stank, stof, rook, roet of geluid, afkomstig van bijvoor beeld bedrijfsactiviteiten,land bouwactiviteiten of horecagele genheden. Bodem- of waterver ontreiniging kan eveneens bij dit punt worden gemeld. Alle milieu- klachtennummers staan vermeld in de folder 'Milieuklachten mel dingen over het milieu'. De folder is verkrijgbaar via de gemeenten en het informatiecentrum van de provincie Zeeland. Speerpunt Het versterken van de positie van de zorgvragers en het ver groten van de invloed op de zorg geldt als speerpunt van het provinciale beleid op het gebied van de zorg. Hiermee wordt beoogd dat de zorgvrager in een gelijkwaardige positie komt ten opzichte van de zorgaanbieders en andere, bij de zorgverlening betrokken instanties. Zorgvragers worden op veel plekken betrokken bij beleid, o.a. bij het opstellen van regiovisies, maar van echte invloed is nog onvoldoende sprake. Om die positie te versterken is een be langrijke rol weggelegd voor Het klaverblad. De komende jaren staat de kwaliteit van de inbreng namens de zorgvragers centraal. Belangenbehartiger Het Klaverblad ontvangt subsidie om onder andere de rol van regionale belangenbehartiger en spreekbuis van de zorgvragers te vervullen. Daarnaast heeft zij een algemene taak op het gebied van voorlichting en infor matie over de aanwezige zorg in Zeeland. Doordat Het Klaverblad ook een rol speelt bij klachtop- vang en het onderzoek naar de zorgvraag, is deze organisatie een belangrijke informatiebron als het gaat om het signaleren van knelpunten. Vanuit die signa len formuleert zij voor overhe den, verzekeraars en instellingen voorstellen voor verbetering van het aanbod of het beleid. Het Klaverblad werkt daarbij nauw samen met tal van lokale werk groepen, met cliëntenraden in instellingen, met ouderenorgani- saties en met patiëntenvereni gingen. Informatievoorziening Om de positie te versterken en de invloed te vergroten is verde re samenwerking tussen catego rieën zorgvragers nodig. Het ver beteren van het onderzoek naar de zorgvraag en de inbreng van uit patiëntenperspectief is be langrijk om serieus mee te praten over het beleid. In de regiovisies komt steeds als knelpunt naar voren dat er een gebrek is aan heldere informatie over de beschikbaarheid van zorg in de provincie Zeeland. Door het ge bruik van internet is de kennis wel toegenomen, maar een grote groep zorgvragers maakt geen gebruik van deze mogelijkheid. Voor zwakkere groepen in de samenleving zijn andere vormen van informatievoorziening nodig. Dikwijls gaat het dan om meer persoonlijk gerichte informatie en ondersteuning, zeker als er vra gen of klachten zijn op meerdere fronten tegelijk. De provincie vindt het van belang dat onafhan kelijke, betrouwbare en actuele informatie over keuzemogelijk heden en kwaliteit van zorg beschikbaar komt voor iedereen. Inspraak Gedeputeerde Staten hebben de conceptnota vastgesteld en vrij gegeven voor inspraak. Inspraak reacties kunnen tot 18 januari 2002 worden gezonden aan Ge deputeerde Staten van Zeeland, Postbus 153, 4330 AD Middel burg. De concept-nota kan worden opgevraagd bij het informatie centrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118- 631400. E-mail adres: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Op 5 december is het Informatie centrum geopend tot 15.30 uur. De provincie Zeeland krijgt een overlegplatform openbaar vervoer (OPOV), dat zowel het provinciaal bestuur als de vervoersbedrij ven ten dienste staat. Het platform benadert het openbaar vervoer vanuit de gebrui kers. Het richt zich op het openbaar vervoer over de weg en over water. Voor Zeeland gaat het dan om de reguliere bussen, buurt bussen, het collectief vraagafhankelijk vervoer (CW) en in de nabije toekomst het fiets-/voetveer Vlissingen-Breskens. Het provinciaal bestuur en de vervoersbedrijven zijn verplicht advies van het provinciale platform in te winnen over onder meer de dienstregeling, de onderlinge aansluitingen binnen het open baar vervoer, de tarieven, de concessieverlening, de toegankelijk heid van het vervoer en de sociale veiligheid, zowel in het vervoer als bij de haltes. Het platform kan zich ook eigener beweging met allerlei suggesties en adviezen voor het openbaar vervoer tot de provincie en de bedrijven richten. Consumenten In het overlegplatform zijn vertegenwoordigd de reizigersorgani satie ROVER, de ANWB, de koepelorganisatie voor patiënten- en cliëntenorganisaties Het Klaverblad, 3-VO en een vertegenwoordi ging van het voortgezet onderwijs. De provincie is nog op zoek naar andere organisaties met ervaring of affiniteit met het open baar vervoer. Het openbaar vervoer per trein valt buiten de werkingssfeer; daarvoor is het landelijk overleg consumentenbelangen openbaar vervoer (LOCOV), dat door het ministerie van verkeer en waters taat is ingesteld. Officieel gaat het provinciale platform per 1 januari van het komende jaar beginnen. Vooruitlopend daarop worden al informe le bijeenkomsten gehouden. Hoewel geen vergaderfrequentie is afgesproken, verplicht het platform zich ten minste vier keer per jaar samen te komen. Klantenpanels De klantenpanels openbaar vervoer, waarmee in Zeeland al enige tijd in alle regio's wordt gewerkt, blijven bestaan. Via de panels sondeert de provincie twee keer per jaar onder de gebruikers van het openbaar vervoer naar specifieke onderwerpen; laatstelijk was dat het collectief openbaar vervoer. Ook voor de panels is de provincie nog op zoek naar nieuwe leden. Zowel over het overlegplatform als over de klantenpanels kan nadere informatie worden ingewonnen bij medewerker F. Chervet van de provinciale directie infrastructuur en vervoer in Middel burg, tel. 0118-631644. lllfjpÉMB Diversen Gedeputeerde Staten van Zee land maken bekend, dat Provin ciale Staten van Zeeland op 26 oktober 2001 hebben besloten de Grondwaterheffingsverorde- ining provincie Zeeland 1999 en de Legesverordening provincie Zeeland 1998 te wijzigen. Beide wijzigingen houden verband met de invoering per 1 januari 2002 van de euro. Deze besluiten treden in werking op 1 januari 2002. Beide verordeningen zijn bekend gemaakt in het Provinciaal Blad. De verordeningen liggen ter in zage bij: het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Abdij 9, Middelburg, tel. 0118- 631400, geopend op werk dagen van 09.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur; - de Stafafdeling Financieel- economische Zaken van de provincie Zeeland, Abdij 6, Middelburg (geopend als informatiecentrum). ledereen kan tegen betaling van de verschuldigde leges afschrift krijgen van de stukken. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de loca tie Langeweg 20 te Anna Jacoba polder ernstig is en hebben met het (deel)saneringsplan van Bouw bedrijf J.K. vof. te Anna Jacoba polder ingestemd (artikel 29 en 39, juncto artikel 40 van de Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 29 no vember tot en met 18 januari 2001 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, op werkdagen 's morgens van 9-12, 's middags of 's avonds na telefonische af spraak (0166-668200 tst 13). Gedeputeerde Staten hebben be sloten geen toepassing te geven aan een openbare voorberei dingsprocedure. Belanghebbenden kunnen tot en met 18 januari 2001 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Alge mene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking wordt 19 januari 2001 van kracht, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voorlopige voorziening is ge daan. In dat geval wordt het besluit niet van kracht, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw M. Hordijk (tel. 0118-631778). Vergunninghouder Stichting Toezicht EffectenverkeerGeregistreerd Dutch Securities Institute Payment Terminal

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 21