Beeldje 'Betrokkenheid' jaarlijks uitgereikt aan Thoolse vrijwilliger Het ABG moet drie miljoen bezuinigen Sint op de motor naar Sint-Philipsland Op naar het volgende begrotingstekort van wethouder Ravensteijn Raadsleden stemmen in met Luchtenburgseweg gemeente Tholen Al dertig kandidaten aangemeld voor Thoolse uitverkiezing Aanvaring bij Stavenisse ZLTO neemt lop onder loep Verkiezing van de leden van de gemeenteraad INSCHRIJVING AANDUIDING POLITIEKE GROEPERING Donderdag 22 november 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Een dertigtal Tholenaren is tot nu toe aangemeld voor de verkiezing van de vrijwilliger van het jaar. Ieder van hen maakt kans op het beeldje 'Betrokkenheid' dat Veronie Rens-Havermans uit Tholen speciaal heeft gemaakt. Op de vrijwilligersavond die het lokaal comité vrijwilligers 7 december in Meulvliet organiseert, zal bekend worden wie de eretitel krijgt. „We willen heel nadrukkelijk niet van een prijs spreken", zei wethouder M.A.E. Velthuis bij de presentatie van het beeldje en het programma. Geen wedstrijd Ook gevolgen voor De Vossemeren Eerste strooiactie van waterschap Savelanden verpleeghuizen en zorgcentra, waaronder De Vossemeren in Nieuw- Vossemeer, Lindenburgh in Steenbergen en het ABG te Bergen op Zoom vallen, moet drie miljoen gulden bezuinigen. De nieuwe cao, toename van de zorg zwaarte, het bewust in standhouden van kleine te huizen en het sparen van personeelsplaatsen zouden volgens de directie de oor zaken van dé tekorten zijn. Jan van de Velde Belemmerd Minder problemen met provincie Nu de Nieuwe Postweg in Tholen is afgevallen als bouwplek voor het nieuwe gemeentehuis, is het logisch dat het kantorencomplex aan de Luchtenburgseweg komt. Dat was maandagavond de mening van alle frac ties in de adviescommissie middelen. In de gemeente raad van maandag kan het agendapunt een hamerstuk worden, zo eensgezind waren de fracties. Het college verwacht dat de provincie ook akkoord zal gaan. Het door Veronie Rens gemaakte beeldje Betrokkenheid' spreekt het lokaal comité vrijwilligers bijzonder aan. 2001 is het jaar van de vrijwilliger. Vaak zijn het mensen die niet eens in de gaten hebben dat ze vrijwilli ger zijn. Ze doen het er even bij", aldus de wethouder. Inmiddels hebben zich al meer dan 200 be langstellenden gemeld voor de vrijwilligersavond. Onderdeel daarvan is de verkiezing van een Thoolse vrijwilliger van het jaar. Er zijn inmiddels een der tig kandidaten aangemeld, waarvan er één de eretitel zal ontvangen uit handen van burgemeester W. Nuis. „We willen er geen wedstrijd van maken, want dan krijg je al snel Vrijwilligerswerk is belangrijk voor de samenleving, aldus de wet houder. Ook honderden inwoners van Tholen doen vrijwilligerswerk, bijvoorbeeld op het terrein van de zorg, de kerk of de sport. Om al die vrijwilligers voor hun belangeloze inzet in het zonnetje te zetten, is een plaatselijk comité opgericht dat een manifestatie heeft voorbe reid. Alle verenigingen en instan ties zijn daarvoor uitgenodigd. „Maar ook vrijwilligers die niet in georganiseerd verband actief zijn, zijn nadrukkelijk welkom. Op een bijeenkomst van de mantelzorg is me gebleken dat er dat velen zijn. Op de Oosterschelde voor de kust van Stavenisse deed zich woensdag een aanvaring voor tussen twee schepen. De geladen, 450 ton me tende Barbara 1 boorde zich in het voorschip van de lege Noordenwind van 1500 ton en het anker ritste de zijkant onder de waterlijn open over een lengte van zes meter. De schip per sloeg de hulp van de sleepboot Zephyrus uit Stavenisse af omdat hij het zelf wel kon voorpompen, maar even voorbij het dorp ging het voorschip steeds dieper liggen. Het 85 meter lange schip begon zwaar slagzij te maken, zodat de schipper zich genoodzaakt zag, het in de dijk te zetten om zinken te voorkomen. Hij meldde dat bij Sint-Annaland te doen, maar toen de Zephyrus - die eerst naar de Barbara was gegaan - arriveerde, zag deze dat het motor schip aan de Schouwse kant tussen Nieuwerkerk en Bruinisse lag. Via een trap waren de schippersvrouw en haar drie kleine kinderen al van boord gegaan. Het was pal hoog water en de kop van het schip zat boven in de dijk in de glooiing. Wanneer het met laag water droog viel, zou het zeker breken. Met veel moeite trok de Zephyrus het schip los en zette het, toen het water wat gevallen was, tegen de dijk zodat het voorschip niet meer op de ste nen zat. Met assistentie van de Mi stral begon vervolgens het pompen, waardoor het water in het ruim zak te en net werd voorkomen dat de boegschroefmotor en de hulpmotor in het water kwamen te staan. Nadat het gezin van de schipper weer aan boord was gebracht, werd met staal platen van de Zephyrus - door assis tentie van duikbedrijf Noordhoek uit Zierikzee - de enorme scheur dichtgelast. Die klus was om elf uur 's avonds geklaard. Drie uren later kwam de Noordenwind vlot en werd naar een werf in Geertruiden- berg gebracht, waar het bij aan komst om acht uur 's morgens me teen op de helling ging. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft donderdagochtend de eerste strooiactie van dit seizoen gehou den. De vorst noopte de strooi- ploegen om uit te rijden. Het wa terschap beheert ruim 2200 km plattelandswegen, maar slechts op ruim 400 km daarvan wordt er ge strooid. De kosten zouden volgens Zeeuwse Eilanden onacceptabel hoog zijn en het milieu zou een enorme zoutbelasting krijgen wanneer alle polderwegen ge strooid zouden worden. De be langrijkste doorgaande routes en fietsroutes zijn in het strooipro- gramma opgenomen. Het water schap werkt samen met de provin cie en de gemeente. Rijk en provincie strooien al voordat het glad zou kunnen worden, maar het waterschap komt pas in actie wan neer bij inspectie is gebleken dat de wegen werkelijk glad zijn. De plattlandswegen voor doorgaand verkeer, openbaar vervoer en ver voer van gevaarlijke fstoffen ko men het eerst aan de beurt, zodat die tussen 7.00 en 22.00 uur goed begaanbaar zijn. Voor de belang rijkste fietsroutes en overige te strooien wegen is dat tussen 7.00 en 20.00 uur. Ook op hevige sneeuwval is het waterschap voor bereid. In dat geval gaan de sneeuwploegen op pad, zodat we gen naar woningen en bedrijven in het buitengebied begaanbaar blij ven. Overigens wijst het water schap de weggebruikers op hun ei gen verantwoordelijkheid om voorzichtig te zijn en de snelheid aan te passen bij temperaturen rond het vriespunt. Op basis van de halfjaarcijfers liep Savelanden medio september tegen het tekort aan. In samenspraak met medewerkers en leidinggevenden werd aan oplossingen gewerkt. Meer inkomsten, vermindering van kosten en een grotere doelmatig heid stonden daarbij voorop. Het plan van aanpak werd besproken met de raad van toezicht, waarin tot 1 januari van dit jaar o.a. raadslid A.R Kornaat uit Anna Jacobapolder zitting had omdat er van oudsher 'Thoolse' bedden in bejaardenhuis De Vossemeren zijn gereserveerd. Ook de ondernemingsraad en cliën tenraad werden ingelicht. Het bezuinigingsplan houdt in, dat er een versobering plaatsvindt bij Terwijl in Sint-Philipsland ieder een op het havenplateau uitkeek over de Krabbenkreek waar Sin terklaas bleef, racete deze op een motor het terrein op. Zijn pieten waren even tevoren ook al in een snelle auto gearriveerd en deel den druk pepernoten uit aan de vele kinderen. Op hun beurt kre gen ze tal van- tekeningen mee voor de sint. De goedheiligman, opmerkingen als zou de een beter zijn dan de ander." Mevrouw Velt huis meent dat een bekroning niet alleen de uitverkoren persoon treft, maar de totale organisatie waarin deze werkt. En in feite uitstraalt naar alle vrijwilligers. De bedoe ling is om het beeldje jaarlijks uit te reiken. Het ontwerp van me vrouw Rens wordt exclusief hier voor gebruikt en zij zal iedere keer een nieuw exemplaar maken. Ver der bekijkt het comité wat er struc tureel voor het vrijwilligerswerk in Tholen gedaan kan worden. „Er zijn plannen voor blijvende onder steuning. In december zal daarover meer duidelijk worden." Veronie Rens vond het maken van het beeldje 'een schitterende op dracht'. 2e is zelf op verschillende terreinen als vrijwilliger actief. „De vrijwilliger spreekt me aan. Ik werd gevraagd op het moment dat net de koffer gepakt stond om een week mee te gaan met de Zonne bloem, dus inspiratie genoeg." Het comité wilde een uniek Thools ge schenk. Het werden twee gestileer de mensenfiguren die elkaar aan de directie en staf: één van de drie di recteuren en drie leden van het be leidsteam moeten verdwijnen. Bij de zorg en ondersteunende dien sten zijn er ook teveel mensen en die afdelingen moeten ook doelma tiger gaan werken. Dat gebeurt door het concentreren van ver pleeghuiszorg in zorgcentra (ver wezenlijking van drie nieuwe ver- pleegeenheden), het afslanken van het project belevingsgerichte en geïntegreerde zorg en de toename van de zorg buiten de muren van zorgcentra en verpleeghuizen, de zogenaamde extramurale zorg. die werd verwelkomd door Noad- secretaris Gerard Noorthoek, droeg een speciale helm met kruis erop om hem herkenbaar te ma ken. Concordia speelde de beken de sinterklaaskrakers en mar cheerde vervolgens de Zuiddijk op om naar het dorpshuis te gaan. Sinterklaas volgde, met de hoofd piet achterop. En de kinderen met hun ouders sloten aan en beleef- handen in evenwicht houden op een halve wereldbol met daarop het eiland Tholen. „Toen het klaar was, zag ik dat de V en de W van vrijwilligerswerk erin zitten", ver telt mevrouw Rens. Ze werkt met klei en zo is ook dit kleinood van klei, behandeld met polyhars en beschilderd zodat het er metaal- kleurig uitziet. De manifestatie in Meulvliet (die wordt gesponsord door Rabobank Tholen) is een avondvullend pro gramma. „We hebben er rekening mee gehouden om voor elk wat wils te bieden", aldus de wethou der. Zij zal na de ontvangst met koffie en gebak een welkomst woord spreken en verder reikt de burgemeester de erebenoeming uit. Daarnaast is er amusement: de Jan van de Velde groep (Van de Velde woont in Nieuw-Vossemeer, maar is in Anna Jacobapolder opge groeid) en huistheater De Twee Duiven van de Zeeuws-Vlaamse kleinkunstenaar Adrie Oosterling. Herspreiden en versoberen van personeelsformaties hoort ook bij de zorg. Savelanden past verder het prijsbeleid aan, versobert de activi teiten, gaat de voeding, transport en was beter regelen en bewaakt het energiebeheer. De capaciteit (bedbezetting) moet optimaal be nut worden, het ziektevérzuim moet terug en de leidinggevenden dienen met gedegen begrotingen te werken. Per 1 januari 2000 ging een groot aantal verpleeghuizen en zorgcen tra in West-Brabant samen, maar die fusie blijkt niet de vruchten af geworpen te hebben die ervan ver wacht werden. De schaalvoordelen zijn onvoldoende benut. Gezien het reorganisatieplan is er teveel perso neel aangehouden. Savelanden zit te ruim in het jasje. De definitieve besluitvorming vindt pas medio december plaats nadat beleidsteam, ondernemingsraad en cliëntenraad hun adviezen hebben uitgebracht. den nog een gezellige middag in De Wimpel. Tweeëneenhalve week blijft Sinterklaas in ons land. Op zijn verjaardag, 6 de cember, reist hij weer terug naar Spanje. Overigens kunnen de kin deren tot dan op de hoogte blijven van het doen en laten van Sinter klaas. Op televisie is namelijk da gelijks een speciaal Sinterklaas journaal te zien, in het program- Ik heb het niet goed begrepen, al dus wethouder Ravensteijn op een ledenvergadering van de VVD. Het is soms ook moeilijk om andermans inzicht op de juis te waarde te schatten. Echter, als inzichten een illusionistisch tintje krijgen, ontstaan er minstens twijfels. Immers, een illusie is geen werkelijkheid. Naast het idealistische plan voor een nieuw te bouwen gemeentehuis (wat zonder inspraak door de raad unaniem is besloten, w,at meer dan 40 miljoen gulden gaat kosten en waarvan de exploitatie-kosten niet bekend worden gemaakt), zijn er nog meer leuke wensen. In de EB van 4 oktober wordt gesproken over nieuwbouw van Haestinge. Hoewel de SGP zegt hiervan niet op de hoogte te zijn, zegt wethouder Ra vensteijn dat de discussie hierover nog gevoerd moet worden maar dat de raad wel unaniem akkoord is ge gaan met een reservering van 2,5 miljoen euro! 5.509.275!). De reactie van D66 op de nieuw bouw is tweeslachtig, want zij stelt een referendum voor, doch wil de daaraan verbonden kosten en een eventueel uit(af)stel voorkomen. Ook de CU staat niet onwelwillend tegenover een referendum en wordt, gezien de financiële situatie, blijk baar voorzichtiger t.o.v. luxe inves teringen. Echter in de EB van 1 no vember doet de burgemeester voorkomen alsof het al een gepas seerd station is! Maar D66 bleef ha meren op het verkopen van de noodzaak van een ander gemeente huis: geef die uitleg een betere vorm, want zonder draagvlak kun je niet verder gaan! Hoe zit het nou? En hoe zM de burger de volgende slogan waarderen: Bewoners moe ten overtuigd worden van de nood zaak voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. In de media proberen raadsleden te suggereren dat het nieuwe gemeen tehuis gedragen wordt door de bur gers. Behalve D66, die ontmoet an dere mensen. Haar bevindingen vertolken beter de mening .van de burgers dan de overige unanieme voorstemmers in de raad. Welke burgers zien die noodzaak, nu er zulke prachtige gebouwen aanwe zig zijn, inclusief de nodige appara tuur en dan zeker als de begrotin gen kreperen Heeft de raad al eens een prognose gemaakt, wat per gezin de exploita tiekosten zullen worden? In diezelf de EB blijkt overduidelijk, dat niet alleen inwoners het financieel be leid onduidelijk en flatterend vin den, maar ook bestuurders zelf. Er valt geen touw aan vast te knopen, zo wordt geopperd (CU). Wel wordt er energie, die nodig is om de ge meente goed te besturen, gestoken in de voorbereiding van het (onno dige) nieuwe gemeentehuis. In de EB van 11 oktober is de SGP beducht voor de aanzienlijke tekor ten op de de meerjarenramingen, terwijl zij de nieuwbouw goedkeurt en zelfs promoot.(!) Bij PvdA is niet een exploitatiere sultaat het uitgangspunt bij de dorpshuizen, maar de plaats die het Landbouworganisatie ZLTO neemt dinsdagavond het landbouwontwik kelingsplan (lop) onder de loep, en dan met name ook projecten die hieruit voortvloeien. De ZLTO komt om half acht bijeen in de Wellevaete te Sint-Annaland, waar ook de be groting 2002 aan de orde komt. De provincie heeft 1500 gulden be schikbaar gesteld via de stimulerings regeling verkeersveiligheid voor het organiseren van een broem-cursus voor ouderen in Tholen. ma Z@ppelin op Nederland 3. Dat wordt 's avonds om kwart voor zes uitgezonden en elke mor gen om tien voor negen herhaald. En liefhebbers van het maken van gedichten bij de surprises, kun nen via internet meedoen aan een poging om het langste sinter klaasgedicht te maken. Zie daar voor www.sinterklaasgedicht.we- reld.nl. gebouw in de samenleving inneemt en betaalbaarheid voor de vereni gingen. Immers, het exploitatiete kort is geen probleem. (Halen waar het te halen is!) Vraagt de burger zich dan niet af: zou de Sint nog langskomen? Daarenboven wil zij een gemeente-ambassadeur, een buitengewoon opsporingsambtenaar en externe hulp inschakelen voor onderdelen die geen uitstel kunnen lijden. Bij een vorig overleg i.v.m. verhoging gemeentelijke belastin gen merkte de PvdA op: het niveau van de tarieven nadert een grens van wat de burger gepresenteerd kan worden. Is dit dan consistent be leid? Duurzaam veilig, het nieuwe ver keersplan Tholen, is een flop ge worden, aldus het CDA, zowel voor bewoners als voor bezoekers. Waar om niet beter van tevoren bekeken? Kosten? Foutje! Wel vindt zij voor zichtigheid geboden i.v.m. aansla gen in de V.S. die het toekomstige financiële beleid kunnen beïnvloe den. Maar wij - het gemeentebe stuur - blijven doorgaan met onze idealen en hoge eisen. De VVD stelt vast dat 2 voorgaande colleges van b. en w. de noodzaak van een efficiencyonderzoek heb ben weggewuifd, wat wel nodig bleek. Gevolg: teveel en onnodige kosten. Toch beïnvloeden ook zij deze begroting negatief met sugges ties voor het oprichten van: histori sche werkgroep (museum), werk groep recreatie en toerisme, werk groep ouderenbeleid. Maar ze wil ,om de financiën rond te krijgen, éérst bezuinigen en efficiency ver hogen. Wie dit begrijpt, kan raads lid worden! CU is kritisch (zoals meerdere bur gers) over het functioneren van het gemeentelijk apparaat. Zij noemt forse organisatorische problemen en vindt dat er teveel uitbesteed wordt aan externe bureaus. D66 blijkt ook somber over de financiële mogelijkheden in de komende ja ren. Zij wil grenzen stellen aan het inschakelen van externe bureaus voor allerlei zaken. Belastingverho ging is een te gemakkelijke oplos sing. Maar... D66 heeft wel inge stemd met belastingverhogingen. Is dat niet hypocriet? De gemeente raad beweert dat burgers mogen na denken over wat we willen en wat financieel haalbaar is. Zal de burger deze propaganda serieus nemen? Er hoeven alleen de woorden 't Lams- oortje en Scaldis Naturalis maar te vallen (zie EB 18 en 25 oktober). Eerst bleek de financiële opzet niet waterdicht. Volgens voorzitter mr. De Leeuw blijft er gebrek aan geld. Ravensteijn vindt het een goed ini tiatief, dus gaan we Verder met voteren van 62.500 gulden voor 5 jaar, waarbij de gemeente verant woordelijk is voor al de functies, die in de subsidieaanvraag ge noemd zijn. In de EB van 25 okt. wordt nog vermeld: vanaf het pril ste begin was bekend dat er van de aangemelden zeker twee identi- De meeste fracties betreurden het wel dat de Nieuwe Postweg is afge wezen. De SGP niet, die had van meet af aan een lichte voorkeur voor de Luchtenburgseweg, zo liet P.W.J. Hoek weten. P. van Belzen (ChristenUnie) noem de het een verstandige beslissing van het college om voor de Luch tenburgseweg te kiezen. Nu kan er volgens hem snel worden gewerkt aan het plan en kunnen de kosten binnen de perken blijven. J. van den Donker (D66) noemde niet doorgaan van het bouwplan aan de Nieuwe Postweg een gemiste kans. „Wel leuk voor de mensen uit de Dalempolder die het er niet mee eens waren. Maar ik had het nieuwe gemeentehuis liever aan de bedrij- venkant gezien. De beoogde meer waarde kan nu niet gehaald worden. De financiën geven de doorslag om mee te gaan naar de Luchtenburgse- weg." Ook de VVD, de PvdA en het CDA zeiden volledig achter het voorstel van het college te staan. Het verzoek van G. Smit van de Luchtenburgseweg om het extra agendapunt uit te stellen, werd door de voorzitter M.J. Klippel afgewe zen. Volgens Smit is hij op zo'n kor te termijn geïnformeerd over de toe voeging van het punt aan de agenda, dat hij 'niet in staat wordt gesteld zich voor te bereiden op het interac tief spreekrecht'. Klippel wees op de raadsvergade ring van 28 mei waarin werd beslo ten twee plaatsen aan te wijzen voor de bouw van het nieuwe gemeente huis, naar de brief die de belang hebbenden vorige week hebben ont vangen over het afwijzen van de Nieuwe Postweg en de aankondi gingen in de lokale krant over het extra agendapunt. De insprekers waren voornamelijk omwonenden van de Luchtenburg seweg die in grote lijnen dezelfde vragen stelden als de dag ervoor, tij dens het onderhoud me!t de burge meester en de gemeentesecretaris. Ook nu maakten G. Smit, P. Moer land en P. de Heer bezwaar tegen de teitsgebonden zorg wilden. Hoe komt het dat de gemeentelijk verte genwoordiger niet eerder op de hoogte was van de eisen van het Nationaal Park Oosterschelde? Ar gumentatie was: we hopen dat Waarom waren de prognoses niet overzichtelijk en waarom te opti mistisch? Raven- steijn wil niet vooruitlopen op doemdenkerij, maar gaat ervan uit dat het goed gaat. Welk raadslid vindt dit een goed onderbouwd argument? Hoe wel, het gesteggel over de risico's is nog niet over! Een suggestie doen is één, maar waarmaken en uitvoeren is twee. Nu zit de ge meente in een impasse en dan? De reden van die impasse blijft onder de tafel, hoewel de opzet lang on doorzichtig bleef Het voorontwerp-bestemmingsplan laten we maar rusten. Opzienba rend is de start van een artikel in de EB van 25 oktober: 'Het lijkt ons (b. en w., gemeenteraad) een goede zaak om te luisteren naar de eigen inwoners. Niet alleen hun menin gen peilen, maar er ook echt iets mee doen'. Geldt dit alleen na de unanieme beslissing voor de nieuwbouw? Voor Bestemming Tholen en de internetsite wordt voorlopig een kwart miljoen gulden gevoteerd! (zie EB, Stemmen van lezers mevr. Polderman). De gul dens (en straks de euro's) vliegen de deur uit, maar daar vindt de poli tiek wel wat op! (Of zit misschien met de handen in het haar). Ook stemmen bijna alle fracties in met een bedrag van 65.000 gulden voor, een veerpontje. Exploitatie kosten worden niet vermeld. Vol gens wethouder Ravensteijn doet de gemeente alleen mee als alle an dere instanties ook met geld over de brug komen. Maar, vraag ik me af: ga je dan weer aan iets begin nen waarvan je nog veel te weinig afweet, zoals bij Scaldis Natura lis? Nou... ja. Mocht het helemaal niet meer sluitend te maken zijn, blijft er altijd nog een waarborgs- ubsidie achter de hand. O ja, dan is het ook noodzakelijk dat er een kunstwerk wordt aange schaft! Zou de raad unaniem in stemmen met een Appel of een Mondriaan, want die zijn erg in! De algemene reserve vrij besteed baar is op, maar misschien hebben we nog een potje kunst, of zo. Al les overziend, vraag ik me af of on ze wethouder en zijn collegae wel weten waar zij mee bezig zijn. Idealen en prestige staan hoog in het vaandel. Van de bestuurders wel te verstaan, maar niet van de gewo ne burger, durf ik te stellen. Hoe dan de eindjes aan elkaar knopen? Nou ja, we gaan gewoon door. Op naar het volgende begrotingstekort, of naar hogere belastingen, of... Beter ten halve gekeerd dan ten he le gedwaald! Of misschien heb ik het niet goed begrepen? C. Rijnberg, Sint-Maartensdijk. nieuwe plaats maar ze von den geen gehoor bij de raadsleden. Van Belzen: „Met alle respect, maar de locaties waren al gekozen door de gemeenteraad." H. Verstraten van de Koningin Ju- lianastraat wilde graag een schrifte lijke bevestiging van het college over het niet doorgaan van de nieuwbouw aan de Nieuwe Post weg. Hij heeft daar nog een pand te koop staan en wilde zekerheid. „De verkoop is driekwart jaar belem merd geweest." Burgemeester W. Nuis beloofde hem het raadsbesluit toe te sturen. Overigens bood Ver straten het pand te koop aan aan de burgemeester, maar die wees het aanbod beleefd af. C. van der Horst uit Sint-Maartens dijk stelde voor om het nieuwe ge meentehuis te bouwen aan de af slag Nieuwe Postweg/ Reimers- waalseweg (bij de stoplichten). „Goed bereikbaar voor alle woon kernen, voor Brabant en Zeeland, goed zichtbaar, de wegen liggen er al, de busroute ook, er is een par- keerstrook en de meeste ambtena ren kunnen op de fiets komen." Nuis wees de inspreekster erop dat de gemeenteraad zich al eerder heeft uitgesproken voor de twee an dere locaties. Inmiddels hebben de wethouders W.C. van Kempen (ruimtelijke or dening) en K.A. Heijboer (openba re werken) al overleg gevoerd met de provincie over de nieuwbouw aan de westkant van Tholen. Vol gens Nuis zijn er 'aanzienlijk min der problemen te voorzien' dan bij nieuwbouw aan de Nieuwe Post weg. Smit vroeg zich af of het budget voor de bouw voldoende zal zijn. „Het moet wel een mooi gebouw worden, maar mooi is vaak duur." Nuis zei dat het niet makkelijk zal zijn om binnen het budget van 26 miljoen te blijven. „Ik hoop echter dat we niet hoeven te bezuinigen." «É§P^ m De burgemeester van Tholen maakt op grond van het bepaalde in artikel G 3, lid 1 van de Kieswet bekend, dat politieke groeperingen die een vereniging zijn met volledige rechtsbevoegdheid, kunnen verzoeken ten behoeve van de op 6 maart 2002 te houden verkiezing van de leden van de raad van deze gemeente, waar voor de kandidaatstelling zal plaatshebben op 22 janu ari 2002, hun aanduiding daarvan in te schrijven in een register, dat door het centraal stembureau voor die verkiezing wordt aangelegd. Het verzoek daartoe moet schriftelijk worden gericht tot het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van deze gemeente, gevestigd bij het gemeentehuis van deze gemeente, uiterlijk op de drieënveertigste dag voor de dag van de kandidaat stelling (dus vóór 10 december 2001). Politieke groeperingen waarvan de aanduiding reeds bij de Kiesraad is geregistreerd hoeven geen inschrij ving aan te vragen. Politieke groeperingen die bij de voorgaande gemeenteraadsverkiezingen een geldige kandidatenlijst hebben ingeleverd, hoeven eveneens geen inschrijving aan te vragen. Voor de registratie moet een waarborgsom van 250,- worden betaald aan de gemeente. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschrif ten betreffende de inschrijving worden op het ge meentehuis verstrekt. Sint Maartensdijk, 22 november 2001 De burgemeester voornoemd, W. Nuis Advertentie I.M. Een gemotoriseerde Sinterklaas rijdtmet Zwarte Piet achterop, achter Concordia vanaf de haven het dorp in.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 9