Trekker-trekgek getrouwd Plaatselijk nieuws AUTOSCHADE Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 november 2001 Start vrouwenochtend Bekeuringen bij verlichtingscontrole HEUGA TEGELTAPIJT G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Div. partijen vanaf 12,- per m2 Kerstconcert gaat niet door Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Inloop-repetitie mannenkoor Concert Peter van Dijk Actie voor lantaarns bij Veste Botsing Noordijke wint klaverjassen Vogeltentoonstelling Plattelandsvrouwen creatief Tholenseweg 60 km Aanrijding VERF NODIG? Biljarten Container jeugd Toekomst onzeker Plattelandsvrouwen Verkoping vrouwenvereniging Bedrijf Pilootweg Winkelactie van start Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Sander v.d. Rhee naar WK vissen Voorlichting over Euro Klaverjassen Papbar 2 kansloos Scheuren gemeentewerkplaats Tentoonstelling historische foto's Ruim 9600 gulden voor kerk Plattelandsvrouwen maken voederkrans Sint zonder florijnen Rijden zonder helm Aanrijding op Postweg Lisseveld beste visser Auto rijdt ree dood Bijna 9 kilo vis Vrijwilligers reanimatie Vijf mille voor school Zuid-Afrika Tholeri MT* S x De Christengemeente organiseert donderdag 29 november voor de eer ste keer een interkerkelijke vrouwen ochtend. Tussen kwart voor tien en half twaalf zal Lenie Vermaat spre ken over het thema 'voorrang verle nen'. Crèche en boekentafel zijn aan wezig en de koffie staat klaar vanaf kwart over negen. De bijeenkomsten worden gehouden in de Oesterschelp aan de Simon Lindhoutstraat la. Bij een verlichtingscontrole zijn er door de politie 22 bekeuringen uit gedeeld. Op de Molenvlietsedijk, de Eendrachtsweg en de ScheldeRijn- weg werden de fietsen en brommers gecontroleerd op de verlichting. Bij de brommers werd er tevens een technische controle uitgevoerd. Dertien bromfietsers kregen een be keuring wegens teveel vermogen van hun voertuig. Negen bekeurin gen werden uitgedeeld wegens geen of slechte verlichting. Advertentie I.M. Wegens de restautaratiewerkzaamhe- den in de hervormde kerk gaat het door de stichting wereldwijde zen ding aangekondigde kerstconcert niet door. De muzikale avond zal nu op zaterdag 15 december in de hervorm de kerk te Dirksland worden gehou den. Aan de uitvoering zal medewer king worden verleend door het jongerenkoor Con Amore en sopraan Lydia Struijk uit Dirksland. Tevens zal het jongerenkoor Jigdaljahu uit Barendrecht optreden en wordt er me dewerking verleend door Marjolein de Wit op dwarsfluit en Hendrie Wes- tra op marimba. De gerestaureerde hervormde kerk zal zondag 23 december weer voor het eerst in gebruik worden genomen. Afgelopen zondag hebben de ge meenteleden na de dienst een schrif telijke oproep gekregen om te helpen bij de schoonmaakwerkzaamheden. OOSTERSCHELDEREGIO Advertentie I.M. Het christelijk mannenkoor Reho- both houdt op zaterdag 1 december een open inloop-repetitie. Voor de eerste keer hoopt het koor zanglusti ge mannen de gelegenheid te geven om vrijblijvend een kijkje te komen nemen. De repetitie is van 18.15 tot 19.30 uur in de Rehobothkerk aan de Hoogaarsstraat. Natuurlijk kun nen de aanwezige mannen ook pro beren om mee te zingen met het koor, dat bijna 30 jaar bestaat en waar ruim 60 mannen lid van zijn. Het repertoire van het koor bestaat uit psalmen en gezangen, die ge grond zijn op de Bijbel. Eén van de belangrijkste doelstellingen van het mannenkoor is het evangelie uit te dragen onder leden en de luisteraars. De zowel nationaal als internationaal bekende musicus Peter van Dijk zal op zaterdag 15 december een orgel/clavecimbelconcert geven in de ,hal van het voormalige stadhuis. Op het historische secretaire-orgel in de stadhuishal presenteert hij het programma 'Galant versus Barok'. Tevens bespeelt hij een naar Vlaam se voorbeelden gebouwd clavecim- bel uit de zeventiende eeuw. Het concert dat georganiseerd wordt door de stichting Anthonie Kelder mans concerten begint om 20.15 uur. Het echtpaar Smit uit de Venkelstraat heeft 350 gezinnen binnen de Thool- se Veste aangeschreven om steun te geven aan het verzoek richting de ge meente tot het plaatsen van lantaarns in het park rondom de Veste. Ruim 75 procent van de aangeschreven in woners hebben het plan gesteund. Het voorstel met 266 handtekeningen is ingediend bij wethouder K.A. He ijboer. Samen met dhr. W.A. Blaas van de afdeling openbare werken nam hij het voorstel in ontvangst. Het plan bevat het plaatsen van 25 lan taarns in het park, het plaatsen van extra afvalbakken en het plaatsen van enkele extra zitbankjes voor de oude ren. Wethouder Heijboer heeft dhr. Smit toegezegd om het plan binnen het college van b. en w. te bespreken. Op de Oud-Vossemeersedijk heeft woensdagmiddag omstreeks 13.15 uur een aanrijding plaatsgevonden tussen twee personenauto's. Een 25- jarige inwoonster wilde bij het kruis punt Welgelegen linksaf slaan en liet hierbij een 32-jarige bestuurster niet voorgaan. Beide auto's raakten door de aanrijding beschadigd. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Magda Noordijke won met een totaal van 5236 de laatstgehouden wedstrijd van klaveijasvereniging Stad Tholen. De uitslag is: 1. Magda Noordijke 5236 punten; 2. Leen Hage 5219; 3. Herman Perk 4921; 4. Henk Snep vangers 4790 en 5. Conja Schot 4752. De klavetjasclub zoekt nieuwe leden. De clubavond is iedere donderdag om 20.00 uur. Op vrijdag en zaterdag kunnen er ongeveer 370 verschillende vogels bezichtigd worden bij de vogelten toonstelling van Vogelvreugd. Be zichtiging is mogelijk op vrijdag avond tussen zeven en negen uur en zaterdag van tien uur 's morgens tot negen uur 's avonds. De Plattelandsvrouwen waren op hun laatste bijeenkomst creatief bezig. On der leiding van Greet Hoogedeure werd er van meegebrachte materialen een kerstbuideltje gemaakt. In het bui deltje kan rondom de kerstdagen een cadeautje worden gedaan. Onder het knutselen kon men gezellig met elkaar praten en werd men getracteerd op een drankje en hapje. Na een gezellige knutselavond keerden de dames naar huis met een mooie verpakking voor het nog aan te schaffen kerstcadeau. Raadslid Van der Linde informeerde in de commissie gemeentelijke ont wikkeling naar de reconstructie plannen voor de Tholenseweg rich ting Halsteren. Wethouder Heijboer liet weten, dat de stukken van de ge meente Bergen op Zoom nog niet binnen waren. Overigens meldde hij, dat de afmetingen van de gere construeerde weg erop duiden, dat de maximum snelheid daar 60 in plaats van 80 km wordt. Oud-Vossemeer Mevr. C.O. kwam donderdag in aanrijding met C.G. uit De Heen. Op de Rijksweg richting Steenber gen, ter hoogte van de Heense Mo lenweg, wilde C.G. linksaf slaan. Dorpsgenoot C.O. merkte dit te laat op. Zij botste met haar auto tegen de achterzijde van de auto van G., die door de botsing een pijnlijke nek opliep. Beide auto's waren door de aanrijding beschadigd. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADV1SERING f Schilderspeciaalzaak H a| Eendrachtsweg 13 «H Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Sj. Etiënne speelde met 26 beurten de kortste partij in de competitie van bil jartvereniging De Treffers. H. Hom mel behaalde met 2,04 het hoogste gemiddelde. De uitslagen zijn: J. Hommel-J. van Daalen 5,23-10; K. Hommel-P. Vis 9,5-10; N. Rooijak- kers-H. Hommel 5,81-10; Sj. Etiën- ne-D. den Hollander 10-7,02; A. van Daalen-C. Burgers 4,83-10; B. den Hollander-P. de Leeuw 7,17-10. De container voor de jeugd is niet brandgevaarlijk. Volgens wethouder M.A.E. Velthuis bestaat de buiten wand van het onderkomen voor de jeugd van Jong Vosmaer weliswaar uit hout, maar is de binnenkant geï soleerd met steenwol en gipsplaat. „Dat werkt brandvertragend. Er is ook een nooduitgang en een water vaste noodverlichting," zei ze don derdag in de commissie algemeen bestuur en welzijn. Ze reageerde daarmee op een vraag van J. van de Donker (D66) uit een vorige verga dering. Bovendien zal er nog een controle door de brandweer plaats vinden, aldus de wethouder. De Plattelandsvrouwen komen donderdag 29 november om 20.00 uur in de Wellevaete bij elkaar om samen na te denken over de toe komst van de afdeling. Voor de ver eniging wordt het steeds moeilijker om mensen te vinden die beschik baar zijn voor een bestuursfunctie. Gezien de huidige situatie wil men met de leden nadenken over een eventuele andere vorm van aanpak. Ondermeer zullen de leden gepolst worden of men wil samengaan met een andere afdeling. Voor de bij eenkomst hebben alle leden een uit nodiging ontvangen van de mento ren van de Nederlandse bond voor Plattelandsvrouwen van het rayon Zeeland. D.V. maandag 26 november wordt er voor de zending oud pa pier opgehaald. Advertentie I.M. De hervormde vrouwenvereniging Tryfosa organiseert woensdag 28 november van 14.00 tot 17.00 uur haar najaarsverkoping. In vereni gingsgebouw Het Trefpunt worden ondermeer zelfgemaakte kaarten, sokken en cadeauartikelen te koop aangeboden. Ook is er weer een baktafel en een raadwedstrijd. Op de zolder van het verenigingsgebouw zijn er spelletjes voor de kinderen. De opbrengst van deze verkoping is bestemd voor het werk van de zen ding. De raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling zette maandagavond vraagtekens bij de komst van het be drijf De Palmboom v.o.f. naar de Pi lootweg. B. en w. hadden besloten om nader onderzoek in te stellen om vestiging van deze onderneming mo gelijk te maken. Drs. A.L. Piet be greep dat b. en w. van een moeilijk gelegen perceel af willen, maar vol gens hem week het college wel van het beleid af. De Pilootweg is be stemd voor lokale bedrijven en de Palmboom komt uit Sint-Philipsland. Ook M.A.J. van der Linde vroeg zich af, wat dit bedrijf toevoegt aan de dorpsgemeenschap, want het gaat om een opslagplaats voor zuid-west Ne derland. De bedrijfsactiviteiten vin den elders plaats. Wethouder Van Kempen erkende dat de grond eigen lijk voor lokale bedrijven is. „Aan de andere kant kwam er vraag naar een perceel in één van de kleinste en meest afgelegen kernen van onze ge meente en daaraan willen we vol doen, want het bedrijf heeft die op slagruimte toch nodig." Wat voor soort bedrijf het hier betreft, wilde men van gemeentezijde niet kwijt. Sint-Maartensdijk Middenstandsvereniging Smalstad maakt het ook dit jaar aantrekkelijk om de Sinterklaasinkopen in eigen dorp te doen. Vanaf vandaag wordt er door de deelnemende winkeliers bij iedere besteding van 7,50 een stem- Donderdag, vrijdag en zaterdag BMaandagdinsdag en woensdag ♦Magere hamlappen 1 kg 12,50 ♦Varkensschnitzels 500 gr. 8,50 jBami-/nasivlees 500 gr. 6,- Schouderkarbonade 1 kg Vleeskluiven 1 kg Saucijzen 500 gr. Blinde vinken 5 halen Eigen gekookte ham 100 gram Casselerrib 100 gram Gebraden gehakt 100 gram Vruchtensalade 100 gram Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. pel gegeven. Bij inlevering van vijf volle stempelkaarten krijgt de'klant een mok met een afbeelding van de historische Smalstad of bij een bij betaling van 9,95 een modelauto. Ook kan men besluiten om een volle stempelkaart in te leveren voor de eindtrekking van de prijzen, waarbij er waardebonnen zijn te winnen van 500, 250 en 150 gulden en vele bon nen die bij een winkelier of onderne mer ingeleverd kunnen worden. De kinderen kunnen tot 29 november hun schoentje zetten bij bakkerij Cock Leijs. Kinderen tot 7 jaar mo gen op vier december hun schoen met verrassing ophalen bij Sinterklaas, die dan van half vijf tot zes uur aanwezig zal zijn bij cafetaria 't Centrum. Sander v.d. Rhee maakt deel uit van de nationale selectie die volgend jaar zal meedingen naar het wereldkam pioenschap kusthengelen te Joegosla vië. Zijn vierde plaats bij de naselec- tie wedstrijden voor het Nederlands kampioenschap was voldoende voor de kwalificatie. Sander v.d. Rhee is lid van hengelsportvereniging de Oosterscheldevissers. Van deze ver eniging namen 26 vissers deel aan de laatste clubwedstrijd van het seizoen, waarbij totaal 15,5 kilo vis werd ge vangen. P. Polderman werd met 1645 punten winnaar van deze clubwed strijd. De uitslag is: 1. P. Polderman 1645 punten; 2. R. Buys 1320; 3. M. Bijl 1210; 4. Sj. Lindhout 1000; 5. E. Laerbuch 965; 6. P. Bazen 900; 7. W. Vroegop 895; 8. Johnny Noom 890; 9. J. van Hemert 885; 10. J. van Rhee en C. Andriesse met 875 punten. Met een totaal van 930 punten werd Atjan de Graaf winnaar bij de junioren. De hengelsportvereniging sluit het seizoen op vrijdag 30 november af met haar jaarlijkse feestavond. In het woonzorgcentrum Maartenshof wordt er dinsdag 27 november voor de ouderen voorlichting gegeven over het gebruik van de euro. Het zorgcentrum zal deze bijeenkomsten in december ook organiseren in servicecentrum De Poorthoeve te Poortvliet en woon zorgcentrum De Rozeboom te St.Phi- lipsland. De aanvang van de voorlich tingsbijeenkomst is om 14.00 uur. Bij de clubcompetitie van klaveijas vereniging de Pendelaars won J. van Zetten vrijdag de inhaalwedstrijd. De volledige uitslag is: 1J. van Zet ten 5416 punten; 2. R. van Putten 4978; 3. J. van Gorsel 4861; 4. M. van den Berg 4825; 5. N. van Digge- le 4767; 6. P. van Iwaarden 4704; 7. J. van Splunter 4342; 8. L. Kamp man 4282; 9. J. Guiljam 4188; 10. J. van der Werf 4186 punten. De stand in het totaal-klassement is: 1. J. van Gorsel 29713 punten; 2. M. den Haan 28852; 3. R. van Put ten 28515; 4. J. van Splunter 28456 en 5. M. van den Berg 27898 pun ten. Het tweede team van dartvereniging Papbar verloor in Halsteren met 8-2 van Spinooltjes 4. Bij Papbar speelde Rien Stoutjesdijk voor het eerst in de competitie mee. Hij gooide goed, maar voor het eindresultaat baatte dit niet. Het eerste team van Papbar hoefde niet in actie te komen. In de vloer van de gemeentewerk plaats zijn scheuren geconstateerd. Onderzoek leerde, dat dit tijdens het bouwproces is gebeurd. De aanne mer herstelt de schade, waarna de vloer opnieuw afgewerkt moet wor den. De raadsleden Koopman en Frigge vroegen zich af, of de coating die nu uit optische overwegingen op de vloer aangebracht wordt, ook niet voor rekening van de verantwoorde lijke aannemer moest komen. Vol gens wethouder Heijboer is dat niet redelijk omdat de coating er nu voor het eerst op komt. De kosten voor de gemeente bedragen 22.000 gulden. Scherpenisse Bij de viering van het 875-jarig be staan van het dorp zal èr volgend jaar ook een historische fototentoonstel ling worden gehouden. Kees Kleppe hoopt de geschiedenis van het dorp in beeld te brengen met oude teke ningen en foto's. Aan de inwoners wordt gevraagd om t/m 31 december historische foto's in te leveren bij rij wielhandel Larooy. Met name is er belangstelling voor groepsfoto's van klassen en verenigingen en foto's die iets tonen van het vroegere straat beeld. Kees Kleppe zal uit het aange boden materiaal een keuze maken, waarna de foto's weer terug naar de eigenaar zullen gaan. Bij de selectie zal van iedere inzending minimaal één foto op de historische fototen toonstelling te zien zijn. De middenstanders organiseren in verband met het dorpsfeest eveneens een historische braderie, waarbij de oude ambachten weer het straatbeeld zullen bepalen. De jaarlijkse verkoping van vrou wenvereniging Waakt en bidt is zeer goed verlopen. Aan het eind van de middag werd een netto-opbrengst van 9615,30 geteld. Veertig leden van de Plattelands vrouwen namen deel aan een cre atieve avond, waarbij een voeder- krans voor vogels werd gemaakt. De krans werd opgevuld met cone- ferengroen, klimopblad, appeltjes, vetbollen, pinda's en rozebottels. Na een gezellige avond keerde ie dereen met een mooie verwennerij voor de vogels huiswaarts. Poortvliet Sinterklaas en zijn pieten zullen za terdag 1 december het dorp bezoe ken. Vanaf de gymzaal wordt er om 14.30 uur een rondrit gemaakt door het dorp. Vernomen is dat de Sint geen Hollands geld meer in zijn be zit heeft. Of hij alleen met euro's de kinderen toch nog kan verrassen zal blijken bij de bijeenkomst die na de rondrit in de gymzaal wordt gehou den. Kinderen tot 12 jaar zijn voor deze bijeenkomst uitgenodigd. Een 17-jarige jongen werd zater dagavond omstreeks twaalf uur be keurd wegens het rijden op zijn bromfiets zonder helm. Op de Postweg klapte een 34-jarige automobilist met zijn auto op de voor hem rijdende auto. De bestuur ster van deze auto wilde linksaf gaan naar de Kadijk, maar de achter haar komende auto zag te laat dat ze afremde en richting aangaf. De auto van de vrouw was door de aanrij ding total loss, terwijl het voertuig van de 34-jarige man eveneens zwa re schade opliep. De laatste klassementswedstrijd van hengelsportvereniging De Knorhaan is gewonnen door Rinus Lisseveld. Bij de visstek te Stavenisse behaalde hij een totaal van 100 punten. Het was de tweede keer in dit najaar dat Lis seveld zich de beste visser toonde. Met slechts één punt minder behaalde Mischa Michels de tweede plaats, waarmee zij wel winnaar werd in de jeugdcategorie. Mischa ving met een platvis van 36 cm. tevens de grootste vis. Op de derde plaats eindigde Piet de Jong met 98 punten. Erik Brasz werd met 97 punten vierde. De hengelsportvereniging organiseert zaterdag een bootvisdag. Op vrijdag 30 november worden de prijzen van het visseizoen uitgereikt tijdens een mosselavond. Met een boutwedstrijd te Stavenisse wordt zaterdag 15 de cember het seizoen afgesloten. Sint-Philipsland Op de Philipsdam reed zaterdag avond omstreeks tien voor acht een automobilist tegen een overstekend ree. Het dier stak ter hoogte van hectometerpaal 13.3 over de weg. De 21-jarige Tholenaar kon vervol gens een aanrijding niet meer voor komen. Het voertuig raakte aan de voorzijde beschadigd, maar de be stuurder bleef ongedeerd. De ree overleed ter plaatse. Hengel sportvereniging de Makreel haalde zaterdag 8,9 kilo vis boven water. Bram den Braber werd net 2450 punten de winnaar van deze clubwedstrijd. De volledige uitslag is: IBram den Braber 2450 punten; 2. Jan Kaashoek 1190; 3. Leo van Sas 590; 4. Kees v.d. Male 535; 5. Krijn v.d. Berg 495 punten. Winnaar bij de junioren werd Pieter Verwijs met 905 punten. Marcel Heijboer neemt even plaats op The Barbarian, zijn echtgenote Jolande Heijboer-Guiljam, houdt haar jurk schoon. De motor van The Barbarian (de barbaar) mocht niet aan omdat anders de bruidsjurk van zijn echtgenote vuil zou kunnen wor den, maar Marcel Heijboer had vrijdagmiddag graag even vol gas willen geven toen hij voor de foto op zijn tractor plaatsnam. De 26- jarige Heijboer uit Poortvliet is gek van trekker-trek. Met zijn blauwe trekker The Barbarian van 120 pk doet hij mee aan wedstrijden in de regio, samen met zijn Thoolse vrienden een club van 13 man. Maar ook zijn bruid Jolande Guil jam (23) uit Sint-Annaland is niet te benauwd om op te tractor te klimmen. Voordat het stel in het huwelijk trad, werden ze in een Engelse dubbeldekker naar het gemeente huis in Sint-Maartensdijk gereden. Voorafgeggaan door drie tracto ren, de witte special Dinkey Toy van Serge van Homoet (265 pk), de Manus uit de sportklasse van Mart van Houdt (54 pk) uit Poortvliet en The Barbarian van Marcel, maar bestuurd door zijn broer Leon. De drie machines zorgden voor heel wat kabaal en rook op de Markt toen het echtpaar en de ove rige zestig genodigden uit de rode etagebus stapten. Heijboer zit voor zijn werk bij transportbedrijf Frans Maas in Bergen op Zoom ook op een machine, geen tractor maar een heftruck. Jolande is as sistente in apotheek Halsteren. Het huwelijk werd kerkelijk bevestigd in de Gereformeerde Gemeente in Sint-Annaland door ds. C. de Jongste. Het echtpaar gaat in Sint- Annaland wonen. Zondag 25 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 11 u. ds. Oorschot, Yerseke. 19 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. drs. Lof. GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, 's Heer Abtskerke. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Velema, Zierik- zee. GEREF. GEM. 9 en 17 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. Hoffman, Halsteren. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering zo 11 u. reg. vormselviering Lepel straat. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van der Linden, Spijk. 18.30 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Ytsma, Roosendaal. CHR. GEREF KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van Benthem. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. viering. zo 11 u. reg. vormselviering Lepel straat. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Melis, Genemuiden. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers, H.D. 18 u. ds. Van Duijvenboden, Den Bommel. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Kaptein, Nw-Lekker- land. 14.30 u. ds. Den Ouden, Tholen. wo 28/11 19.30 u. ds. Reinders, Maartensdijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dhr. Sinke, Oost-Souburg. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Brugge. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Blom. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Van de Griend, Krab- bendijke. GEREF GEM. 10 en 18.30 u. ds. Melis, Genemui den. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Burger, Waddinxveen. 17 u. ds. Klein. GEREF GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. De bewoners uit het dorp kunnen in levensbedreigende situaties een tele fonisch beroep doen op dertien vrij willigers, die bereid zijn om reani matie te verlenen. De hulpgroep is gevormd, wegens de komst van de centrale huisartsenpost te Bergen op Zoom, waardoor dokter Van Does burg van half zes 's avonds tot acht uur 's morgens en in het weekend van vrijdagmiddag vijf uur tot maandagmorgen acht uur niet meer beschikbaar is. Aan alle inwoners is een lijst met namen en telefoonnum mers verstrekt. In de hulpgroep zit ten uit de Wilhelminastraat: Anne- lies Neele, Pieter den Braber en Ester v.d. Beek. Verder kan er een beroep worden gedaan op Cees en Mia Verloop (Krammerstraat), Wim Quak (Eendrachtstraat), Natanja de Jonge (Karreveld), Floor Feleus (Oostdijk), Kees v.d. Reest (Schelp- kreekstraat), Leontien Moerland (Schoolstraat), Bram Noorthoek ('t Slaak), Ineke de Jonge (Zijpestraat) en Ilona van Splunter (Oudeweg 6). In Anna Jacobapolder zijn de hulp verleners Mariska Goossens en Ste fan Rameakers van de Noordweg. De ring Zeeland van de zangvereni gingen van de gereformeerde ge meenten overhandigde zaterdag avond in de hervormde kerk te St.Annaland een cheque van 5000 gulden aan ds. C. de Jongste. Het bedrag is bestemd voor het refor matorisch onderwijs in Randburg in Zuid-Afrika. Ds. de Jongste vertel de hoe hij zelf onlangs een bezoek heeft gebracht aan de Rehoboths- kool. Hij verraste de aanwezigen door deze avond in het Zuid-Afri kaans het openingswoord en de schriftlezing te doen. Het gebed en de meditatie over Jozefs leven naar aanleiding van Genesis 45 deed de Thoolse predikant wel in het Ne derlands. In verband met zieken huisopname van dhr. J. van Heteren van het deputaatschap bijzondere noden verrichtte ds. De Jongste te vens het appèlwoord deze avond, waarbij hij zich opnieuw in het Zuid-Afrikaans tot de aanwezigen HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts C. Bruchmann, Steenber gen, tel. 0167-563780. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: tel. 604969. Provinciale kraamzorg en entadmi nistratie Zeeland, voor bevallingen (24 u bereikbaar) 0113-224022. Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653334. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein l.Goes). Uitleen verplcegariikclen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 13-14 u. en ma 18-19 u. Tholen,--ingang Regentessestr. wo 18.15-18.45 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen- en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. Meldpunt vrijwillige hulp aan huis Op werkdagen van 10 tot 12 u„ tel. 0166-663784. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, di, wo, vr9-10. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. INDICATIEORGAAN (RIO) Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11 Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrij willige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249589. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. JONGERENINFORMATIEPUNT Markt 58 (achterom), Sint-Maartens dijk, di 15-17 u„ vr 19-21 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-229596. KAMER VAN KOOPHANDEL Ma 26/11, gemeentehuis 9-12 u. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 22 t/m vrijdag 30 nov— donderdag 22 7.42-20.22--+ vrijdag 23 8.32-21.2?» zaterdag 24 9.47-22.42 zondag 25 11.07—,— maandag 26 23.57rl2.12 dinsdag 27 0.57-13.12, woensdag 28 1,42-13,57 donderdag 29>o 2 22-14.32 vrijdag 303.02-15.12 vr 23/11 0.21 u. EK vr 30/11 21.51 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Omroep Tholen is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). richtte. Bekend werd gemaakt dat de collecte 965 gulden had opge bracht, waardoor het totaalbedrag van zes zangavonden tot 5000 gul den kwam. Ds. C. de Jongste be dankte de koren voor deze bijdrage en overhandigde mevr. C.J. de Heer-de Jonge uit Tholen een Zuid- Afrikaanse bijbel als blijk van waardering voor de organisatie. Tij dens de zangavond, die ruim twee uur duurde, werd met alle aanwezi gen ook Psalm 130 in het Zuid- Afrikaans gezongen. Aan deze zangavond werd medewerking ver leend door het gemengd koor De Lofstem en het jeugdkoor de Jonge Lofstem uit Scherpenisse, het man nenkoor Jeduthun uit Krabbendijke en het gemengd koor Met hart en stem uit St.Maartensdijk. Ouder ling Roeland van de gereformeerde gemeente St.Annaland sloot de zangavond af met dankgebed.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 2