Zeeuws gedicht Provincie Zeeland Het grote blauw Grote ontevredenheid over Ravensteijn bij beleid Speelmansplaten Zomerse muziek van Jody Bernal in Haestinge Vijftig tot honderd appartementen met zorgverlening aan de haven De Maand Van De Vrijheid Theo Kraan treedt op voor 200 beleggers Donderdag 22 november 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 PvdA, CDA, D66 en ook zijn eigen partij de VVD zijn buitengewoon ontevreden over het beleid van wethouder van recreatie R. Ravensteijn ten aanzien van de Speel mansplaten. Dat bleek maandagavond in de raadscom missie gemeentelijke ontwikkeling. „Een hele kwalijke zaak", zei J. van den Donker. „Er is enthousiaste jongen die de Speelmansplaten nieuw leven wil inblazen, maar hij wordt helemaal geboycot. Er is meer daadkracht no dig", vond mevr. E. Frigge-Hogesteeger. Helder en vaag Project levensloopbestendig wonen in Sint-Annaland Hindernis Draagvlak Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 47/2001 Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 10 39 infocentrum@zeeland.nl De Zeeuwse Deltawateren zijn sinds jaar en dag onderwerp van discussie. De ene keer gaat het over de zandhonger van de Oosterschelde, een andere keer over de verdieping van de Westerschelde en de gevolgen daarvan. In en rond de Deltawateren worden natuurontwikkelingsprojecten uitgevoerd. In het tweede deel van de natuurhistorische reeks van de provincie Zeeland wordt het vizier gericht op 'Het grote blauw'. Nevenfuncties In beroep Commissies „Ik kan het goed uitleggen", zo be gon wethouder Ravensteijn, toen hij als verdediging een lijstje wilde op lezen waarop de hele gang van za ken was weergegeven. PvdA-frac- tievoorzitter M.A.J. van der Linde vond het verstandiger dat hij zijn kruit spaarde. „We kunnen hier be ter een ander moment over spreken. Als apart agendapunt in de eerstvol gende commissievergadering." In schriftelijke vragen aan b. en w. wezen PvdA en CDA erop dat 11 juni een meerderheid van de com missie g.o. de wethouder heeft ge vraagd om in de eerstvolgende ver gadering opheldering te geven over in de pers gepubliceerde plannen op de Speelmansplaten. Ravensteijn gaf 26 juni die toelichting. Hij zei daarbij, dat de nieuwe exploitant eerst een ondernemersplan moest overleggen, dat zou worden getoetst aan het bestemmingsplan. Ook rijkswaterstaat zal het concept-be leidsplan toetsen, waarbij de Habi tat en de Vogelrichtlijn in acht geno men worden. Uit contacten die raadsleden hebben gehad met exploitant Verweij blijkt, dat er vanaf februari intensief con tact is geweest met de wethouder. „Op 27 maart is een bedrijfsplan in- gediend, dat mondeling is toege licht. Op 12 juni heeft Verweij een formeel verzoek gericht aan b. en w. tot goedkeuring van het bedrijfs plan. Volgens de exploitant is dit plan 11 september door b. en w. be handeld. Het college heeft daarbij, aldus Verweij, zijn plannen tegenge houden zonder daarbij steekhou dende argumenten te noemen. Be slist werd, dat een externe studie verricht zou worden naar de ont wikkelingsmogelijkheden op de Speelmansplaten. Volgens Verweij had het college besloten dat het rap port binnen 3 maanden beschikbaar zou zijn. De gemeenteraad zou dan op 26 november een voorstel behan delen om krediet beschikbaar te stellen voor een onderzoek naar de toekomst van de Speelmansplaten, waarna de opdracht aan een extern bureau gegund kan worden." PvdA en CDA willen van het colle ge weten, of zij het relaas van Ver weij onderschrijven. „Waarom is er tussen 27 maart en 11 september geen onderzoek gedaan? Waarom is na het collegebesluit van 11 septem ber de opdracht tot het onderzoek opnieuw enige maanden blijven lig gen? Binnen welke termijn kan de ondernemer en de raad duidelijk heid gegeven worden over de moge lijkheden en onmogelijkheden bij de exploitatie van de Speelmanspla ten? Door het uitblijven van een be slissing is het voor Verweij niet goed mogelijk zich voor te bereiden op het seizoen 2002. Daarmee wordt het voor de ondernemer een verloren seizoen. Denkt uw college door snel te handelen Verweij enigs zins tegemoet te kunnen komen?", aldus Van der Linde en J.P. Bout in hun schriftelijke vragen aan b. en w. Maandagavond benadrukte Van den Donker, dat het verhaal van de on dernemer helder was. „In het voor jaar hebben wij er al vragen over gesteld, maar de wethouder deed er steeds vaag over, terwijl Verweij hem goed had geïnformeerd. En dat is een hele kwalijke zaak!", vond het D66-raadslid. „Waarom moet het zo lang du ren?", vroeg ook mevr. Frigge zich af. „Nu moet er weer gewacht wor den op een onderzoek." Bout con cludeerde, dat het onderzoek pas in het voorjaar klaar zal zijn. „Dat is dus weer een verloren seizoen!" Drs. A.L. Piet pleitte eveneens voor duidelijkheid binnen redelijke ter mijn. „Of de Speelmansplaten wor den natuurgebied of een levensvat baar recreatieterrein. Maar ik wil de kaders daarvan wel helpen bepa len", aldus het raadslid van de ChristenUnie. Wethouder Ravensteijn bracht naar voren, dat er tien jaar een vaste ex ploitant van het dagrecreatieterrein bij de Oesterdam is geweest. „De toenmalige exploitant wist niet wel ke richting hij wilde. Nu komt er een onderzoek en daar beslissen b. en w. deze week over." De kosten hiervan worden op 20.000 gulden geraamd. Het geld komt uit de pot recreatieve voorzie ningen. B. en w. vinden het onder zoek naar de potenties van de Speelmansplaten nodig voordat het contract van het dagrecreatieterrein verlengd wordt. Jody Bernal is ambassadeur van de kinderrechtenmaand november. Enkele honderden kaarten zijn er al verkocht voor het optreden van de zanger Jody Bernal, op vrijdag 30 november in Haestinge in Sint- Maartensdijk. De 20-jarige zorgt bij zijn optredens, met een aantal danseressen, voor een spetterende show. Zijn zomerhits 'Que si que no', 'Oh bambolero' en 'Un beso mas' maakten de in Delft opge groeide maar in Colombia gebo ren zanger razend populair. Mo menteel staat hij met 'Dreams' in de top-20. Met zijn vrolijke, zomerse muziek is Jody Bernal populair bij een breed publiek. Niet alleen jongeren, maar ook volwassenen luisteren graag naar zijn aanstekelijke deun tjes. 'Que si que no' was dit jaar de meest gedraaide plaat in de Neder landse dansscholen en dat leverde de zanger de Gulden Vedel op. De als baby geadopteerde Bernal zingt al vanaf zijn achtste jaar. Hij begon in de jongensgroep de Bud dy's, die onder meer in de sound- mixshow van Henny Huisman op trad. Twee jaar geleden bezocht hij zijn biologische moeder in Bogota, die na intensief speurwerk was ge vonden. Dat inspireerde hem tot het maken van 'Que si que no', waar voor de platenmaatschappijen met een belangstelling toonden. Inmiddels is Jody Bernal ook am bassadeur van de kinderrechten maand, die deze maand wordt ge houden. Dinsdag was de internatio nale dag van de rechten van het kind. In dat kader trad Bernal op tij dens het Kinderrechten Festival, in Ahoy in Rotterdam. Op de melodie van 'Dreams' is via een wedstrijd voor kinderen een speciaal kinder rechtenlied gekozen. De avond in Haestinge begint om half negen. De Amsterdamse zanger Michel brengt het publiek dan in de goede stemming met eigen num mers en aan de zaal aangepaste lied jes. De dj's Jande Viet en Erik Scherpenisse van J E partytime drive-in show draaien deze avond eveneens muziek. Kaarten voor de avond zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Haes tinge en de VVV in Sint-Maartens dijk, de ABN-Amrobank in Tholen en op Ring 14 in Oud-Vossemeer. Knurft. Het cabaretprogramma Knurft waarmee Mark van de Vee- rendonk op 30 november naar Meulvliet in Tholen komt, gaat over soul. Of eigenlijk over het gebrek hieraan. De voorstelling van Uit op Tholen begint om 20.15 uur. Op het Havenplein in Sint-Anna- land wil projectontwikkelaar Gro tenhuis uit Raamsdonksveer 50 tot 100 appartementen voor de ver huur en de verkoop bouwen. Het moet een project voor levensloop- bestendig wonen worden, waarbij zorg wordt verleend die kan varië ren van hulp bij het douchen tot volwaardige verpleeghuiszorg. „Dit is de toekomst zegt P. Visser van Grotenhuis." „Ik ben in Voort huizen met een soortgelijk plan be zig en in Zeeland is de vergrijzing het grootst, dus hier zijn er mogelijk heden. Het is wel een complexe ma terie, maar daarvoor heb ik ook ge specialiseerd adviesbureau als Age Concern uit Apeldoorn in de arm ge nomen. Eind december moet het rap port over de kansen in Sint-Anna land klaar zijn en begin volgend jaar neem ik dan een beslissing of we het project van de grond kunnen krijgen. Minimaal moet je 50 huizen bou wen, maar beter is 100." Het plan voor levensloopbestendig wonen maakt onderdeel uit van de omvangrijke verbetering voor het havengebied van Sint-Annaland. Grotenhuis ontwikkelt ook de kleine Suzannapolder, waarvan hij de grond al grotendeels in handen heeft, op een perceel van de gemeente na. „Daar willen we recreatiewoningen bouwen, maar dat verloopt erg moei zaam. Politiek ligt het niet eenvou dig. Het moet over de verkiezingen heen getild worden." Visser geeft de moed nog niet op. „Ik heb er een hekel aan om het bijl tje erbij neer te gooien, maar aan de andere kant moetje ook niet aan een dood paard trekken. Als het met de recreatiebungalows niet lukt, heb ik alleen een stuk duur weiland ge kocht." Het stroeve verloop van de kleine Suzannapolder weerhoudt Visser er niet van om weer een nieuw project te lanceren voor levensloopbestendig wonen. „Architect Moerland uit Tholen heeft er samen met een bu reau uit Hardinxveld stedebouwkun- dige plannen voor gemaakt, bij de haven." Kern van dit ontwerp is om het verband tussen het dorp Sint-An naland en de haven te herstellen met bebouwing aan weerskanten van het Havenplein, dus zowel aan de zijde van de voormalig Klippelstraat als aan de andere kant, waar o.a. de loods van het waterschap staat, die te koop is. In het recent verschenen de- tailhandelsonderzoek van MKB Re- va wordt de .onaantrekkelijke ver binding tussen haven en winkelgebied' als knelpunt ge noemd. Er wordt gepleit voor herin richting van het gebied rond garage Van Vossen en supermarkt Cl000 Gunter aan het Havenplein/Spui straat. Aanbevolen wordt om de ga rage te verplaatsen, waardoor 'de hindernis tussen Voorstraat en haven verdwijnt, de Cl000 kan uitbreiden, het aantal parkeerplaatsen wordt ver groot en de verkeerssituatie door middel van een goede ontsluiting van het gebied kan worden verbe terd'. Mevr .drs. E.M. de Heus van Age Concern uit Apeldoorn peilde giste ren in de Wellevaete de belangstel ling voor het project bij ouderen en bij zorgverleners. „Een heel interes sante opdracht op de meest ongeluk kige dag", concludeerde de onder zoekster, want gisteren was het dankdag en ze kreeg 's morgens slechts 11 mensen. Ze hield dan ook de mogelijkheid open om op een an dere dag nog eens terug te komen. „Want er moet draagvlak zijn voor het plan. Het gaat niet over stenen. Voor een kans van slagen kun je niet om de plaatselijke belangen heen. Anders bouw je alleen een apparte mentencomplex, zonder dat je iets extra's biedt." Mevr. De Heus vertel de dat een goede combinatie van wo nen, zorg en heel veel welzijn nodig is om de ouderen van de toekomst te gemoet te komen. „Nu is 80% van de seniorenwoningen volgens de moderne maatstaven ongeschikt om dat er geen slaapkamer beneden is, de voordeur niet groot gerioeg is voor een rollator en het toilet/douche niet aangepast is. Maar dat betekent niet, dat de desbetreffende bewoners ongelukkig zijn." Zelfstandig wonen (huur of koop) staat voorop en zorg op maat, waar voor apart wordt betaald met bij voorbeeld aanwending van het per soonsgebonden budget. Waar komt het? Wat kost het? Hoe komen de appartementen eruit te zien? En wanneer wordt er gebouwd, waren de vragen waarmee de be langstellenden in de Wellevaete gi sterenmorgen kwamen, maar daar kon of mocht mevr. De Heus nog niets over zeggen. Naast individuele burgers uit Sint-Annaland, Sint- Maartensdijk, Scherpenisse en Sta- venisse had ook een vertegenwoordi ger van het Gors interesse. Deze stichting exploiteert het gezinsver vangend tehuis de Annewas in Sint- Annaland en daarvoor bestaan aan de hand van een onderzoek naar de woonwensen ook plannen voor een nieuwe huisvesting met meer priva cy. Die bewoners willen echter ook bij elkaar blijven, want een ontmoe tingsmoment is heel belangrijk, be nadrukte ook mevr. De Heus. Zij pleitte voor levendigheid en activi teiten, want als het te stil is, wekt dat eenzaamheid in de hand. „Je moet ook niet alle ellende concentreren. Je hebt een gezonde mix nodig van be woners met veel en met weinig zorg." Als minimum oppervlakte dacht mevr. De Heus aan 80 m2 voor een appartement met drie kamers. Gezien het behoorlijke voorzienin genpakket in Sint-Annaland dachten de aanwezigen dat er ook vanuit de omliggende dorpen wel belangstel ling voor het project bestaat. Voor woonzorgcomplex de Vroonhof be taalt men 1000 gulden huur per maand, inclusief servicekosten en dat vond mevr. De Heus voor het Zeeuw se platteland aan de hoge kant. Theo Kraan, een landelijk bekende coryfee in de beleggingswereld, komt dinsdagavond naar Tholen. Op verzoek van de verenigde Thoolse beleggingsstudieclubs spreekt hij in Meulvliet over 'mondiaal beleggen, trend en actualiteiten'. Kraan is hoofd van de beleggingsadviesdienst van ABN-AMRO. Namens die bank werkt hij ook altijd mfee aan de Nova top vijf, het televisieprogramma waarin elk jaar wordt terug- en voor- uitgeblikt op de aandelen. Volgens vtb-secretaris R. Verspuy is de animo voor effecten op Tholen groot. „Er zijn negen clubs van elk twintig le den bij ons aangesloten. Al veertien jaar functioneert de vtb naar volle te vredenheid. De organiseren excursies en voorlichtingsavonden zoals nu met Theo Kraan. Juist nu het beleg gingsklimaat nogal onzeker is en de aandelenkoersen, mede door de ter roristische aanslagen in Amerika heen en weer worden geslingerd, be looft het een interessante, leerzame avond te worden." Volgens Verspuy bleek bij vorige sterke beursdalingen. dat er vrij spoedig herstel optrad. „De kans is zeker aanwezig, dat dit ook nu het geval is. De financiële wereld verwacht dat de bodem medio 2002 zal zijn bereikt. Internationale sprei ding van de effectenportefeuille is mogelijk een goede oplossing", al dus Verspuy. Belangstellenden die geen lid zijn van een Thoolse beleg gingsstudieclub zijn dinsdagavond ook welkom in Meulvliet. Men kan zich daarvoor aanmelden bij secreta ris Verspuy: 602217. Pak even uw zakboekje THOLEN 23 en 24 nov. Tentoonstelling Vogel vreugd, Meulvliet 19-21 u, za 10-21 u. 24 nov. Openstelling depot Dorkas, Re- gentessestraat 50,9.30-11.30 u. 28 nov. Arbeid en zoig door mevr. Ka merling, Passage, Visnet, 19.45 u. 28 nov. Oecumenisch avondgebed, R.K. kerk, I9.30u. 29 nov. Interkerkelijke vrouwenoch tend, Oesterschelp, 9.15 u. 30 nov. Cabaret Mark v.d. Veerdonk, Meulvliet 20.15 u. 6 dec. Burgemeester Nuis bij Chr. Ou- derenver., De Wingerd, 14.30 u. OUD-VOSSEMEER 27 nov. Kerststukje of krans maken, Alg. Vrouwenbond, Vossenkuil. 29 nov. Lampionoptocht Vossenkuil 19 u. SINT-ANNALAND 23 nov. Kaarten, kantine WHS, 20 u. 27 en 28 nov. Kookcursus Platte landsvrouwen, Buutengaets. SINT-MAARTENSDIJK 27 nov. Voorlichting voor ouderen over de euro, Maartenshof 14 u. 30 nov. Jody Bernal, Haestinge, 20.30 u. SCHERPENISSE 24 nov. Openstelling depot Dorcas, Platteweg, 9.30-12 u. POORTVLIET 10 dec. Voorlichting voor ouderen over de euro, De Poorthove 14 u. SINT-PHILIPSLAND 12 dec. Voorlichting voor ouderen over de euro, De Rozeboom, 14 u. BERGEN OP ZOOM 27 nov. Theaterconcert Message in a bottle, De Maagd 20.15 u. 29 nov. Muzikaal blijspel Blijvend applaus, De Maagd, 20.15 u. 1 dec. Theatershow De Berini's 'De Sloophamer', De Maagd, 20.15 u. 4 dec. Joop van de Ende-Musical 'Rex', De Maagd, 20.15 u. +fllm+++film+++fllm+++film+ ROXY I: Harry Potter (Ned. gespr.) - do en vr 18.30 u„ za 14 en 18.30 u., zo 14 en 16 u„ wo 14 u. America's sweethearts - vr en za 21.30 u., zo t/m wo 20 u. ROXY H: Blub, ik ben een vis (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u., Legally blonde - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 1-2-3: Harry Potter en de steen der wijzen (orig. versie) - do, ma en di 17 en 20 u., vr 16.30, 18.30 en 21 u., za en zo 14, 18.30 en 21 u., wo 14,17 en 20 u. Har ry Potter en de steen der wijzen (Ned. gespr.) - do, ma en di 17 en 20 u., vr 15.30 en 18.30 u.,za 14,16en 18u.,zo 14, 17 en 19 u„ wo 14, 17 en 20 u. At lantis, de verzonken stad (Ned. gespr.) - do, ma en di 17 u., vr 16.30 u., za, zo en wo 14 u. Als kat en hond (Ned. gespr.) - za 19 u., wo 16 u. Kiss of the dragon - vr en za 21.30 u., zo 22 u„ wo 20 u. A knight's tale - vr, za en zo 21.30 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. The talented mr. Ripley - zo 16 u. La stanza del figlio - ma en di 20.30 u. De Maand Van De Vrijheid heeft voor 2002 een paar unieke pro grammaonderdelen in voorberei ding. Voorafgaand aan het Be vrijdingsfestival vindt in Vlissingen op 5 mei de Start van de Natio nale Viering van de Bevrijding plaats. Daarmee krijgt de provin cie Zeeland een bijzondere plaats in het nationale programma van herdenken en vieren. Dichter bij 4 mei Om dat extra te ondersteunen wordt het programma van De Maand Van De Vrijheid uitgebreid met een aantal nieuwe projecten. Zo is onder de noemer Dichter bij 4 mei een dichtwedstrijd uitgezet onder Zeeuwse scholieren van vijftien jaar en ouder. Degene met het mooiste gedicht wordt uitgenodigd het eigen werk voor te dragen op de Dam in Amster dam tijdens de Nationale Her denking. De gedichten die als tweede en derde uitgekozen zijn worden door de scholieren voor gelezen bij de 4 mei herdenking in Herinneringscentrum Kamp Westerbork en bij het Nationaal Monument Kamp Vught. Lesbrief Negen scholen voor voortgezet onderwijs hebben zich ingeschre ven en in totaal 336 leerlingen hebben al aangegeven met een inzending te willen komen. Met een speciale lesbrief worden de jongeren uitgedaagd om na te denken over wat oorlog, vrede en vrijheid persoonlijk voor hen bete kent. Daarnaast worden er works hops gegeven door nationaal bekende dichters over het schrij ven van gedichten. Tijdens de finale op 22 februari 2002 in het Arsenaal Theater in Vlissingen worden uit alle inzen dingen de drie winnende gedich ten gekozen. Begeleiding Het project wordt, in samenwer king met het Nationaal Comité 4 en 5 mei, begeleid door de orga nisatie van De Maand Van De Vrijheid, waar de provincie Zee land en Stichting Scoop (het Zeeuws instituut voor zorg, wel zijn en cultuur) in Zeeland deel van uitmaken. Vrijheid Kinderen van combinatiegroep 7/8 van basisschool De Rei gersberg te Rilland doen mee aan het fotoproject 'Vrijheid bete kent voor mij...' Foto's die zij maken worden opgenomen in de gelijknamige tentoonstelling die zowel in Vlissingen als in Amster dam te zien zal zijn. Op 5 mei 2002 mogen zij in Vlissingen minister-president Kok rondleiden op hun tentoonstelling. De gezichten van een aantal kin deren uit Rilland komen in de vorm van portretfoto's op de omslag van het boekje Vrijheid geef je door. Dit boekje is het nationale geschenk dat ter gele genheid van 4 en 5 mei aan alle kinderen in groep 7, in heel Nederland en op de Antillen, wordt uitgereikt. Het fotoproject 'Vrijheid betekent voor mij...' is een van de nieuwe onderdelen in het programma van De Maand Van De Vrijheid en benadrukt de bijzondere plaats die de provincie Zeeland in 2002 inneemt in het nationale program ma van herdenken en vieren. Nieuws www.maandvandevrijheid.nl Deltawerken Door de eeuwen heen zijn men sen in een soort strijd gewikkeld met de zee. De zee neemt en geeft. Dat nemen werd niet in dank afgenomen. Plaatsen waar mensen zich gevestigd hadden verdwenen weer in zee. Werk van decennia werd verwoest. Natuur rampen waren niet de enige oor zaak van overstromingen; oor logsgeweld was een andere, niet onbelangrijke factor. De inundatie van Walcheren in 1944 is bij vrij wel iedereen bekend. De waters noodramp van 1953 was een vol gende slag. Met de komst van de Deltawet en de uitvoering van de Deltawerken werd de veilig heid van de bevolking gegaran deerd. Afsluitingen Behalve de Westerschelde moes ten alle zeearmen worden afge sloten. In de praktijk is dat anders gelopen. De Ooster- scheldekering zorgt voor een vei lige afsluiting, maar het getij is er nog steeds aanwezig. Dat die afsluitingen gevolgen zouden heb ben voor de natuur was bekend, de ontwikkeling in de volgen de decennia was een vraag teken. In Het grote blauw wordt uitvoe rig ingegaan op die ontwikkelin gen. In beweging Er is van alles aan de hand met de Deltawateren. De Wester schelde is volop in discussie, de Oosterschelde is een Nationaal Park aan het worden, er zijn plan nen voor het verversen van het Veerse Meer, de Grevelingen en het Haringvliet. Krammer en Volkerak en het Zoommeer ken nen veel boeiende natuurontwik kelingsprojecten en over het alge meen kan worden gesteld dat het beter gaat met de wateren dan in een tamelijk recent verleden. Natuur De wegen die hebben geleid tot schoner water komen aan bod in Het grote blauw. Er wordt even eens uitgebreid aandacht besteed aan de natuur in, op en langszij de Deltawateren. Te koop of bestellen 'Het grote blauw', 95 pagina's in kleurendruk met veel foto's en illustraties, A-5 formaat met harde kaft, kost 12,50 en is te verkrijgen in de boekhandel, maar ook te bestellen bij het Informatiecentrum van de provin cie Zeeland, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel 0118-631400. E-mail adres: info- centrum@zeeland.nl. Het informa tiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. 0p grond van artikel 11 en 66 van de Provinciewet moeten de Commissaris van de Koningin en alle leden van Provinciale Staten opgave doen van hun eventuele nevenfuncties. De opgaven zijn open baar en liggen ter inzage bij de beleidscoördinator van de afdeling Kabinet, Juridische zaken en Bestuursondersteuning, de heer J.M.M. Verkleij, Abdij 6, Middelburg en bij het Informatiecentrum van de pro vincie Zeeland. De gegevens zijn ook te raadplegen op de web-site van de provincie, www.zeeland.nl. 0p 27 november 2001 zal de adviescommissie bezwaarschriften van de provincie Zeeland een zitting houden tot het horen van belangheb benden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Onder voorbehoud van wijzigingen komen de volgende zaken aan de orde: - om 15.00 uur wordt het bezwaarschrift van De Faunabescherming te Amstelveen behandeld tegen een besluit van GS van 2 juli 2001 inzake het verlenen van een vergunning ex artikel 10 Vogelwet aan de heer J.G. van Waes te Schoondijke. Aan hem is een vergunning verleend om van 2 juli 2001 tot 15 augustus 2001 spreeuwen te doden met behulp van een geweer, twee slagnetten en één vangkooi. - om 15.30 uur wordt het bezwaarschrift van mevrouw J. Kramer- Vreugdenhil te Waalre behandeld tegen een besluit van GS van 4 sep tember 2001 inzake de afwijzing van het subsidieverzoek voor een proefschrift over de geschiedenis van Aagtekerke, Grijpskerke en Meliskerke in de periode 1918-1950. Voor meer informatie over deze zaken kunt u tijdens kantooruren op werkdagen contact opnemen met de secretaris van de adviescommis sie bezwaarschriften, mevrouw C.W. Ramondt, telefoonnummer 0118- 631377. Algemeen Bestuur Maandag 26 november, aanvang 13.45 uur, is er een vergadering van de statencommissie Algemeen Bestuur. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Aan het begin van de vergadering is er spreekrecht voor het publiek. De com missie behandelt onder andere de Referendumverordening, het Strategisch plan eindfase PSD, de 14e wijziging begroting 2001 en aanpassing van diverse verordeningen in verband met de komst van de euro. De volledige agenda en bijbehorende stukken liggen ter inza ge bij het informatiecentrum van de provincie. De agenda is ook te raadplegen via de web-site van de provincie, www.zeeland.nl. De Provinciale Commissie Milieubeheer en Waterhuishouding (PCMW) vergadert op donderdag 29 november 2001 om 10.00 uur in kantoorgebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg. De vergadering is openbaar. Het is de laatste vergadering van de commissie in deze vorm. Volgend jaar wordt de commissie samengevoegd met de PPC en wordt de Provinciale Commissie Omgevingsbeleid gevormd. Op de agenda van de PCMW staan de verslagen van de vergaderingen in september, de nota Organisch groeien, presentatie prioriteringsmethodieken en presenta tie integrale visie Deltawateren. De agenda en bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het informatiecentrum van de provincie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 19