Weekend van de waarheid bij Smash Reis actie clubkas Sint-Annaland Vraagtekens bij het clubhuis van de Kogge Overname Olaz te mooi om waar te zijn Auto in de sloot bij Poortvliet Lampions bij Sinterklaas in Stavenisse Koerballen DSVF wint sneldammen Vogels kijken in Meulvliet Emergo boekt ruime winst Springen in Meulvliet spectaculair Kazerne bij gemeentehuis Bergenaar rijdt van dijk Sluitingsuur, portiers cafés Donderdag 22 november 2001 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 AVC ervaart gelijkspel als nederlaag Smerdiek 3 wint simpel Past modern gebouw in historische stad „Heel modern ogend in een historische omgeving. Ik word er niet echt vrolijk van." Raadslid drs. A.L. Piet van de ChristenUnie vond het plan van watersportvereni ging de Kogge voor een buitendijks clubhuis aan de Contr' Escarpe/de Eendracht niet zo'n goed idee. „We leven niet meer in de achttiende eeuw", zei VVD- raadslid mevr. E. Frigge-Hogesteeger. Van haar mocht er best een modern pand komen aan de rede van de histori sche stadskern van Tholen. Ondernemingsraad Tholen beraadt zich De raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling reageer de maandagavond unaniem lovend op de overname van de Olaz-activiteiten door Delta Nutsbedrijven. „Ik heb zelden een voorstel met zoveel enthousiasme horen be groeten", zei wethouder Heijboer. „Daarom zag ik u een beetje blozen", merkte raadslid Van der Linde op. Kwijtschelding belastingen naar 100 procent Occasionspektakel bij Mitsubishi Tafeltennis Morgen en zaterdag vallen in de tafeltenniscompetitie een aantal beslissingen. Het tweede en derde team van Smash '76 kunnen het kampioenschap behalen, terwijl het vlaggenschip zich op de laat ste competitiedag definitief veilig kan spelen. Afgelopen week won Smash 2 met 7-3, maar het derde team liep onverwacht tegen een nederlaag met dezelfde cijfers op. Hoewel nummer twee, loopt Smash al tijd nog de kans op een beslissingswed strijd (de nummer vier in de eindrang schikking speelt die). Het team mag thuis met 6-4 verliezen van TCS 2. Het tweede team klopte Scaldina 2 in Zie rikzee met 7-3. Marco Saarloos bleef ongeslagen. Peter Bazen verloor zijn eerste partij in deze competitie en Adrie Aarnoudse won één keer. Morgenavond valt de beslissing over het kampioen schap en promotie naar de derde klasse. In Noordhoek hebben de Sint-Annalan- ders voldoende aan vier punten (dus een 6-4 verlies) tegen Smash '70. Het derde herenteam verspeelde tegen ODT 5 kostbare punten door de 7-3 nederlaag. Alleen David van Driel en Marnix v.d. Graaf pakten een punt, terwijl ook het dubbelspel voor Smash was. Om nog kampioen te worden, zal Smash mor genavond in Hoogerheide ruim moeten winnen van Hotak 7. De beste papieren heeft Witac 2, dat nog een inhaalduel moet spelen tegen het al gedegradeerde Kerkwerve 4. De kampioenen van Smash 4 pakten tegen Scaldina 6 - dat met maar twee spelers kwam opdagen - de volle winst (10-0). Bij de jeugd verloor Smash 2 met 9-1 van Yerseke. Tim Westerlaken redde de eer. Smash 3 speelde 5-5 tegen Pinpon- gers, waarbij Lennard Uijl en Cees-Jan Koopman twee partijen wonnen en ook het dubbelspel winst opleverde. Smash 5 verloor met 8-2 van middenmoter 't Zand 8. Riny Potappel en Martijn v.d. Klooster scoorden ieder een punt. Programma: Smash-TCS 2, Scaldina 2-Smash 2 (vr), Hotak 7-Smash 3 (vr), Hotak 10-Smash 4 (vr); jeugd: Smash meisjes-Furst Kantoors/Heerlen, Smash 1-AAC Cosmos, Smash 2-Arnemuiden, Hotak-Smash 3, Smash 4-Back Hands, Smash 5-Westerzicht, MZ-Smash 6, Breda 4-Smash i7. De thuiswedstrijden in de Wellevaete beginnen om twee uur. Smash heeft bij de senioren de club competitie hervat na enkele jaren onder breking. De resultaten daarvan: A. Aamoudse-M. v.d. Klooster 14-21, 14- 21; M. Saarloos-C. van 't Hof 14-21, 7- 21C. Vroegop-C. van Poortvliet 13-21, 24-22, 21-16; mevr. R. Bout-M. v.d. Graaf 15-21, 12-21; P. van Dijke-Math. v.d. Graaf 15-21, 12-21; P. de Boer-H. Westdorp 16-21, 8-21. Bij de jeugd is eveneens een onderlinge competitie ge houden: R. Vroegop-M. Bruijnzeel 21- 14, 21-18, A. Bruijnzeel-M. v.d. Kloos ter 17-21, 17-21; H. Westdorp-B.J. Quist 21-1,21-5; A. Vroegop-C. Polder man 21-6, 21-2; M. Prins-K.J. Bruijn zeel 21-11, 21-4; D. Heijboer-L. Uijl 21-18, 21-6; C.J. Koopman-T. Overbee- ke 21-11,21-7. De heren van AVC 3 leden het eerste puntverlies in de derde klasse. Het ge lijkspel (2-2) tegen Voverdi werd door de Tholenaren als een nederlaag ervaren. Om de koppositie te consolideren zullen de mouwen opgestroopt moeten worden voor het treffen, morgenavond, met de vierde keus van de eigen vereniging. Het Dinteloordse Voverdi was twee sei zoenen geleden ook al de belangrijkste concurrent voor de titel, zodat AVC ge waarschuwd was. Omdat de Tholenaren de voorgaande twee wedstrijden vooral in de eerste set problemen ondervond, was het zaak om scherp en agressief te beginnen. Dat lukte, de aanval was sterk en er werden weinig fouten gemaakt, met een 25-13 setwinst als gevolg. Maar in de tweede set bleken de rollen omge keerd en de Tholenaren gingen met 25- 15 onderuit. Enigszins aangeslagen be gonnen ze aan de derde set. Het goede spel werd snel gevonden en Voverdi kon geen echte vuist maken zodat het een 25-15 zege werd. De laatste set werd in het begin gekenmerkt door fouten aan beide kanten. Vooral AVC speelde onge motiveerd. Voverdi was op jacht naar een gelijkspel en ging vol in de aanval. De laatste helft van de set verliep voor de Tholenaren teleurstellend: geen enke le aanval kwam meer door het sterke blok van de Brabanders. Zij wonnen de vierde set dan ook met 25-18. Uitslagen van de wedstrijden van: Sint-Maartensdijk: IL. v.d. Klooster en C. van Gorsel 43 p; 2. T. Goode en W. Bijl 35 p; 3. W. Lutt en A. Leemreijze 30 p; 4. M. Bijl en M. Dane, én L. Ver schoor en C. van Mierlo 19 p; 6. C. Free en S. Wolse 13 p. Meulvliet: 1mevr. L. Verschoor en G. Bolier 42 p; 2. mevr. G. Melching en mevr. R. Vroegop 34 p; 3. mevr. T. Goode en mevr. D. Lindenberg 29 p; 4. mevr. T. Soomers en mevr. J. Bos 26 p; 5. W. Bijl en B. Melching 24 p. Tholen stad: 1. D. Schellinger en J. Geuze, mevr. R. Nagtegaal en L. Soom ers, mevr. F. Schellinger en M. v.d. Hou ten 20 p; 4. J. Bal met wisselende part ner 18 p; 5. mevr. Y. Verkamman en mevr. R. Burrows 15. p; 6. mevr. C. Praat en mevr. C. Wilsing 10 p; 7. mevr. R. van Driel en N. Moerkerken 4 p. DSVF uit Sint-Philipsland heeft in Aagtekerke het sneldamtoernooi voor viertallen gewonnen. Jan van de Weteringh, Aart Slager en Han van de Velde traden aan samen met gastspeler Arie van de Weteringh (die bij een hoofdklasser in Schie dam damt). Het team won in een enkelrondige competitie veertien partijen, waarvan vijf met 12-0. Al leen tegen het organiserende Aagte kerke moesten de Sint-Philipslan- ders remise toestaan (6-6). Vorig jaar werd men tweede, maar nu stond DSVF van meet af aan op kop. De winnaars hadden 29 pun ten, twee meer dan Middelburg. Op de derde plaats eindigde de combi natie Goes/Zierikzee met 24 pun ten. De tegenstanders kwamen uit Zeeland, Zuid-Holland en België. Individueel deed Jan v.d. Weteringh het best met veertien winstpartijen, gastspeler Arie v.d. Weteringh won twaalf keer (onder meer van de Zeeuwse crack Daaf Kasse), Slager tien keer en Van de Velde acht. Slechts zeven individuele partijen werden verloren (Slager één. Van de Velde zes) en negen keer kwam het tot remise. De persoonlijke punten tallen. v.d. Weteringh 43, A. v.d. Weteringh 39, A. Slager 34 en J. v.d. Velde 25. Morgen en zaterdag zijn zo'n 370 vogels te zien op de onderlinge ten toonstelling van vogelvereniging Vogelvreugd, in Meulvliet in Tho len. De kanaries, tropische vogels, grasparkieten, agaporniden, grote parkieten, lorries en tropische spreeuwen worden vandaag ge keurd. Morgenavond van zeven tot negen uur en zaterdag van tien tot negen uur kan het publiek gratis een kijkje komen nemen. Zoals gebrui kelijk laat de organisatie een tuin inrichten in de expositiezaal. De ervaring bracht Smerdiek 3 de winst (1-3) tegen het veel jongere ZPR 3. De Tholenaren hadden veel meer balbezit en hadden eigenlijk weinig moeite met de Bergse tegenstander. De score had veel hoger kunnen uitvallen als alle kan sen benut waren. Alex Stoutjesdijk opende de score, toen hij uit een steek pass van Frans Ista alleen voor het doel verscheen. Uit een voorzet van Jan-Kees v.d. Hoek kopte Antal de Rijke de 0-2 binnen. Nog voor de rust strafte ZPR een fout in de verdediging af (1-2). De tweede helft was het spelbeeld hetzelf de: een sterker Smerdiek verzuimde het krachtsverschil in doelpunten uit te drukken. Overigens was de Bergse doel man in erg goede doen. Het werd 1-3 doordat een vrije trap van Arjan van Haaften door een ZPR-speler achter de eigen doelman werd gekopt. Emergo blijft het goed doen in de zaalcompetitie en boekte een rui me 10-18 overwinning tegen Ado 5. Het tweede team daarentegen was kansloos tegen Good Luck 4: 14-5. Binnen twintig minuten leidde Emergo al met 1-6 tegen Ado. Deze voorsprong werd voor de rust uitge bouwd naar 3-11. Na de hervatting liepen de Tholenaren uit naar 3-14, maar daarna maakte Ado gebruik van het concentratieverlies bij de rood-zwarten en kwam terug tot 8- 14. Emergo nam opnieuw de touw tjes in handen en speelde de wed strijd rustig uit. Gescoord werd er door Marchel de Frel (4x), Marco v.d. Hoek (4x), Gerrie Anthonisse (3x), Jaco van Dis (3x), Nicole Dam (2x) en Jessica de Rijke (2x). Emergo 2 keek bij dé rust al tegen een 6- 0 achterstand aan in Middelharnis. Good Luck speelde erg geconcentreerd en gaf de bezoekers nauwelijks kansen. Pas na een kwartier in de tweede helft trof Emergo voor het eerst doel. Daarna ge loofde Good Luck het wel en zo kwam een 14-5 eindstand op het scorebord. Doelpuntenmakers waren Leo Overbee- ke (2x), Marian Bazen, Kees Klomps en Rob Oudesluijs. De B-jeugd won nipt van Sporting Del ta: 5-6. De Tholenaren begonnen goed, ondanks dat ze enkele vaste krachten misten. Ze waren gevaarlijk in de aanval en gaven verdedigend weinig kansen weg. Dat leidde tot een 0-3 voorsprong, waarna de thuisploeg terugkwam zodat het bij de rust 2-4 stond. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. Emer go had het moeilijk en Sporting Delta nam een 5-4 voorsprong. Maar het slot akkoord was voor de ploeg uit Smer diek, die knap met 5-6 won. Wegens een tekort aan heren moest Claudia Postma als 'heer' spelen bij Emergo. Harmen van Heemskerk (4x), Walter Geuze en Claudia Postma tekenden voor de Thoolse treffers. Programma: Scheldevogels 2-Emergo 12.50 u., Snel/Kooiman-Emergo E 9.50 u., DSO-Emergo W 9 u. Een twintigtal Zeeuwse en Brabant se gymnastiekverenigingen doen zaterdag in Meulvliet in Tholen mee aan een regionale springwed- strijd. Het organiserende Olympia is de enige Thoolse vertegenwoordi ger op het toernooi, dat nog plaats vindt in het kader van het eeuwfeest van de club. Een nieuw en spectacu lair onderdeel - en ook risicovol - is de minitramp met tafel. Hierbij wordt gesprongen over een hoogte van circa 1,70 meter en een breedte van ongeveer een meter. Verder staan lange mat, kast met mini- tramp, minitramp en paard met minitramp op het programma. Olympia doet met 15 groepen mee, waaronder ook jongensgroepen. In totaal komen 160 groepen in actie. De wedstrijden beginnen rond ne gen uur en duren tot kwart voor zes. Reizenadviseur Hans Kettingflinks) van de Rabobank Sint-Annaland overhandigde de reischeque aan Jaap en Toos Hage. In het midden organisator André van Ast van de actie clubkas Sint-Annaland. (Advertentie I.M.) Jaap en Toos Hage hebben de reis gewonnen bij de actie clubkas Sint-Annaland, die voor de vier de keer is georganiseerd. Rabo- bank-medewerker Hans Ketting van de afdeling reizen reikte de cheque ter waarde van vijfhon derd gulden uit. In principe kan het paar een weekend naar één van de bungalowparken van Cen ter Pares, maar de Rabobank Sint-Annaland/Poortvliet stelt zich flexibel op. In overleg kan er ook een andere reisbestemming worden gekozen. Het echtpaar Hage was er blij mee. „Ik ver koop zelf altijd loten voor de ac tie clubkas als lid van voetbalver eniging WHS, maar het dorp was in straten verdeeld en de School straat had ik niet", vertelt Jaap Hage. Het winnende lot kocht hij van de tennisvereniging. Leden van zeven Sint-Annalandse ver enigingen hebben de voordeel boekjes voor vijf gulden aan de man gebracht. Behalve WHS en de tennisvereniging waren dat ta feltennisvereniging Smash '76, muziekvereniging Accelerando, speeltuinvereniging Vrij en Blij, peuterspeelzaal Olleke Bolleke en de ijsclub Sint-Annaland. Zij krijgen allemaal een deel van de opbrengst, naar gelang hun aan deel in de verkoop. Vorige jaren ging WHS altijd met het grootste deel van de buit strijken, maar dit keer was de tafeltennisvereni ging heel actief. „Anders doet de jeugd van WHS volop mee aan de verkoop, maar dit keer was de plaatselijke clubkasactie te dicht bij de landelijke grote clubactie", vertelt organisator André van Ast. „Dat heeft ons parten ge speeld, want de opbrengst viel te gen. Er zijn totaal 685 boekjes verkocht en dat is zo'n 400 min der dan vorig jaar. Driejaar heb ben we de actie in april gevoerd, maar middenstandsvereniging Activa kwam dat dit keer minder goed uit en daarom is het oktober geworden. De verenigingen wil len echter toch weer graag terug naar april, want dat is toch een betere periode voor de verkoop. Overigens waren de winkeliers tevreden over de aanloop. Er wa ren 19 waardebonnen in het boekje opgenomen, waarmee de consument de vijf gulden snel had terugverdiend. Met de waar debonnen kon je namelijk tien tallen guldens voordeel behalen op verschillende artikelen bij de negentien deelnemers. Volgend jaar vieren we als actie clubkas Sint-Annaland ons eerste lus trum. Wij vinden het een goede formule, maar liefst wel in het voor- in plaats van het najaar", aldus organisator André van Ast van de actie clubkas Sint-Anna land. De raadscommissie gemeentelijke ontwikkeling boog zich maandag avond over de artikel 19-aanvraag van de Kogge. „Ruimtelijk is het niet zo fraai", zei- P.W.J. Hoek, die na mens de SGP-fractie bovendien prin cipiële bezwaren had omdat deze re creatieve voorziening op zondag wordt gebruikt. M.A.J. van der Lin de haakte daarop in. Hij meende dat Hoek de recreanten wel eens ver keerd kon inschatten. „De jachtha ven is op zondag ook open en mis schien meren daar wel watersporters af die naar de kerk willen gaan", zo probeerde het PvdA-raadslid zijn collega op andere gedachten te bren gen. Maar die hield vast aan zijn principiële bezwaren. En Piet bleef volharden in zijn afwijzing van het ontwerp. „Het ziet er niet uit. Het pand zal straks misstaan en de bewo ners van het waterfront zullen er te genaan kijken in plaats van tegen de Wal. In goed overleg met de water sportvereniging was er een beter plan ontstaan", zei Piet. „Maar het ontwerp is niet door de eerste de bes te gemaakt. Er is echt wel gekeken naar de omgeving", zei CDA-raads lid J.P. Bout. Wethouder Van Kempen was dezelf de mening toegedaan. „Een modem gebouw past in een historische om geving. Daar zijn meerdere voor beelden van. En dit plan is aan de welstandscommissie voorgelegd, die een aantal opmerkingen heeft ge maakt, maar als de Kogge daaraan tegemoet komt, is het akkoord. Er is alle mogelijke zorgvuldigheid in acht genomen en in het kader van de artikel 19 procedure kijkt ook monu mentenzorg nog naar het clubhuis." Piet bleef het oneens. „We kennen allemaal verkeerde voorbeelden van de welstandscommissie", zei het CU-raadslid. „Je werkt met een wel standscommissie of je werkt er niet mee", aldus Van der Linde, die op merkte, dat je alleen privé iets mooi of lelijk kunt vinden. Als raadslid moet je volgens hem op de adviezen van de welstandscommissie afgaan. De brandweerkazerne in Tholen zou volgens de SGP bij het nieuwe ge meentehuis aan de Luchtenburgse- weg gebouwd kunnen worden. Dat idee opperde raadslid M.J. Klippel donderdag in de commissie alge meen bestuur en welzijn. Volgens de nieuwe wet op de ar beidsomstandigheden is de huidige kazerne aan de Ten Ankerweg te klein. De 'bedrijfsoppervlakte' zou volgens het college 320 m2 moeten bedragen, maar is nu 150 m2, zo staat te lezen in de bestuursrapportage van 1 oktober. Volgens burgemeester W. Nuis zal er eerst nog gekeken moeten worden of de huidige kazerne nog kan worden verbouwd. „Dat is bijna onmoge lijk." Als er een nieuwe kazerne moet komen, dan zou die bij het nieuwe gemeentehuis gebouwd kunnen wor den, zei Klippel. Maar Nuis was daar nog niet zo zeker van. „Dat hangt er vanaf hoe snel de brandweerman bij de kazerne kan zijn." Voor 2003 staat nieuwbouw van de brandweerkazer ne in Sint-Annaland gepland. Het openbaar lichaam afvalstoffen- verwijdering Zeeland exploiteert in Sint-Maartensdijk een milieustraat. De gemeente Tholen heeft zelf nog vuilniswagens met eigen personeel, maar ook dat zal overgaan naar Delta Nutsbedrijven. Wanneer het nutsbe drijf voor 1 januari een bod mag doen op de Thoolse vuilnisophaaldienst, looft Delta een goodwillpremie uit. De goodwillpremie wordt definitief aan de gemeente gegeven als er voor I juli 2002 een contract voor de inza meling van huishoudelijk afval wordt aangegaan met Delta Nutsbedrijven. B. en w. voeren overleg met de onder nemingsraad, want de vuilnisophalers komen bij overname in dienst van Delta Nutsbedrijven. „Een prima plan in het belang van de gemeente", zei drs. A.L. Piet van de ChristenUnie. „Twee Zeeuwse bedrij ven vormen samen een sterker geheel en dat zal in de tarieven merkbaar zijn." Ook PvdA-raadslid A.P. Komaat sprak over ,een hele goede stap naar schaalvergroting binnen Zeeland.' „Het levert de gemeente bovendien geld op. Alles is zo secuur en zo net jes geregeld, klopt dit allemaal wel? Het ziet er wonder boven wonder fan tastisch uit, ook voor het personeel." SGP-raadslid J.C. Koopman was eveneens positief, al vroeg hij zich af of de storttarieven wel gewaarborgd zijn. „Die komen op een aanvaard baar niveau", liet wethouder Heijboer weten. „Een uitstekend voorstel", was de op vatting van D66-raadslid J. van den Donker. Mevr. E. Frigge-Hogesteeger was nog het meest kritisch. „Deze overname mag niet ten koste van de burgers gaan door ze meer te laten betalen of ze minder service te verlenen", zei het VVD-raadslid. Maar ze pleitte er voor om snel te handelen, want de goodwillpremie wilde ze ook wel binnenhalen. Wethouder Heijboer antwoordde dat er heel veel tijd in de onderhandelin gen gestoken was. „Het optimale is bereikt door op het juiste moment de vinger op de zere plek te leggen: de ambtenarenstatus van het personeel. Dat risico is voor rekening van Delta Nutsbedrijven." Het nutsbedrijf richt een Zorg b.v. op om de vuilnisophaaldienst in onder te brengen. De Zeeuwse gemeenten houden daarin zeggenschap via de raad van commissarissen. Een 22-jarige automobilist is dins dagavond rond negen uur met zijn bestelbus van de Oud-Vossemeerse- dijk gereden. Hij kwam uit de rich ting, verloor de macht over het stuur en kwam onderaan de dijk in een akker tot stilstand. De brandweer van Sint-Maartensdijk rukte uit om dat de man bekneld zou zitten. Hij kwam echter met de schrik vrij, ter wijl de auto total loss was. Bij een eenzijdig ongeval met een personenauto is maandagmorgen tijdens dichte mist een moeder met twee kinderen in de sloot langs de Postweg in Poortvliet beland. De bestuurster kwam even na acht uur uit de richting van Poortvliet, toen ze ter hoogte van de Hogeweg de macht over het stuur kwijt raakte. Ze kwam met de auto in de berm terecht, reed over een heggetje, probeerde de wagen te corrigeren, kwam weer op de rijbaan maar vervolgens weer in de berm, schoot het fietspad over en kwam al slinge rend na ongeveer honderd meter in de sloot terecht. De wagen kwam op zijn kop tot stilstand, net met het dak in het water. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. Via de achterklep wisten ze uit de auto te klauteren. Ze werden opgevangen door omstanders. De gealarmeerde ambulance nam de moeder en haar kinderen (een jongen en een meis je) mee om hen door een dokter te laten nakijken. De politie van Tho len was ter plekke. Het ongeval le verde geen problemen op voor het verkeer. De auto is total loss. De auto kwam op zijn kop in de sloot langs de Postweg terecht. Tholenaren die alleen moeten zien rond te komen met een bijstands uitkering of een AOW kunnen van af volgend jaar gebruik maken van de nieuwe kwijtscheldings norm van de gemeente en het wa terschap Zeeuwse Eilanden. Die wordt dan honderd procent. Dat betekent dat de gemeentelijke en de waterschapsbelasting voor het vol le pond wordt kwijtgescholden. Bo vendien wordt aan wie al twee keer eerder achtereen kwijtschelding is verleend, automatisch kwijtschelding toegekend. De commissie middelen ging hier maandag mee akkoord. Tot nu toe was het zo dat de gemeen te stapsgewijs de kwijtscheldings norm verhoogde, van 95 procent in 1996 tot 98 procent dit jaar. Vanaf 2002 wordt dus het volledige bedrag aan belastingen voor die categorie kwijtgescholden. Daarvoor dient de raming van 2001, van 280.000 gul den, verhoogd te worden met 100.000 gulden. Vaste gemeentelijke kostenposten zijn de afvalstoffenheffing, de ge- bruikérsbelasting onroerende-zaak- belasting, rioolrechten en de honden belasting (eerste hond). Voor het aanvragen van kwijtschel ding werkte de gemeente al samen met het waterschap. Ook het schap gaat vanaf 1 januari de 100 procents norm toepassen. Er was één uitge breid formulier nodig om een ver zoek in te dienen. Dat blijft zo, maar de belastingplichtigen die al twee jaar achtereen een volledige kwijt schelding werden toegekend, hoeven vanaf volgend jaar niet weer een aan vraag in te dienen. Ze krijgen auto matisch de aanslagen van de gemeen te en het waterschap kwijtgeschol den. In 2000 vroegen 327 inwoners om kwijtschelding. Daarvan werden er 217 volledig toegewezen en 44 ge deeltelijk. 66 kregen nul op het re kest. Tien gingen er in beroep. Daar van werden er vijf geheel of gedeeltelijk toegewezen. De provincie betaalt 10.500 gulden aan het Middelburgse graveerbedrijf Lété voor het maken van 7 nieuwe informatiepanelen ten behoeve van het natuurmonument Oosterschelde. Het gaat om een extra tekstblok en een logo van het nationaal park. Het is dringen om bij Sinterklaas te komen in De Stove. Met een lampionoptocht door het dorp sloot de jeugd van Stavenis se de komst van Sinterklaas in het dorp af. In De Stove genoten 135 kinderen eerst van het optreden van clown Dubois, die onder meer een sprekende pop had en diverse goocheltrucs. Toen hij zijn voor stelling muzikaal had afgesloten, werd er gebonsd op de nooduit gang van de zaal aan de haven kant en stapten de sint en zijn pie ten binnen. Die hadden al een tijdje op de kade staan wachten, maar besloten naar binnen te gaan omdat er niemand kwam opdagen. Veel kinderen kwamen de goedheiligman een handje ge ven, gaven hem een tekening of zongen een liedje. Elk kind kreeg behalve een lampion een appel en een mandarijn. Buiten stonden de Neutekraekers uit Oud-Vosse- meer gereed om met het Spaanse gezelschap en de kinderen een wandeling door het dorp te ma ken. Daarmee kwam aan deze ge zellige middag een einde. Inmid dels zullen de meeste kinderen ook al wel wat lekkers in hun schoen hebben aangetroffen. Er komen duidelijke afspraken met horeca-ondernemers over het handha ven van het sluitingsuur en het ver plicht inschakelen van portiers. Dat zei burgemeester W. Nuis donderdag in de raadscommissie algemeen be stuur en welzijn. De bevoegdheden horen tot het terrein van de burge meester die verantwoordelijk is voor het handhaven van de openbare orde. „Het zijn belangrijke zaken. We zul len horeca-ondernemers vertellen wat er voor sancties zijn als de zaak niet op orde is. Er komen hele duidelijke afspraken." Een en ander wordt eerst in de commissie besproken, zo zei hij. Wanneer werd niet duidelijk. Vele duizenden guldens extra in ruil, een scherpe financiering en keus uit een gevarieerd aanbod. Tijdens het Mitsubishi occasion spektakel van 22 tot en met 26 no vember bij autocenter Will Schraven in Bergen op Zoom is de aanschaf van een gebruikte auto zeer voordelig. De inruilprijs voor de oude wagen ligt namelijk 3000 gulden boven het bedrag in de ANWB/Bovag-koerslijst. Tevens biedt Will Schraven de mogelijk heid om een financiering af te sluiten tegen een rente van slechts 6,9%. „Wie nu een Mitsubishi Young Car (een gebruikte Mit subishi met een lagere km-stand) koopt, geven we zelfs 5000 gulden extra inruil!", zegt een enthou siaste Will Schraven. In veel ge vallen profiteren deze auto's nog van de orginele Mitsubishi multi- garantie tot drie jaar of 100.000 km plus inter-euro service. Het occasionaanbod van Will Schraven is de laatste maanden snel gegroeid. „Bij de lancering van de auto's voor het nieuwe mo deljaar is vooral de Carisma 2002 een groot succes. De extra verko pen hebben geleid tot zeer inte ressante occasions met een be hoorlijke variatie. Voor elk wat wils!", aldus Will Schraven. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2001 | | pagina 15